хочу сюда!
 

Арина

43 года, весы, познакомится с парнем в возрасте 38-48 лет

Михайло Вишиванюк: Концепція місцевого саморядування у громади

Концепція реформування місцевого самоврядування має пройти широке обговорення в кожній громаді

Про завдання, визначені Президентом України Віктором Януковичем на засіданні Ради регіонів 21 березня щодо підвищення ефективності місцевого самоврядування та зміцнення економічного потенціалу територіальних громад поінформував сьогодні учасників засідання колегії заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький.
На реформування засад вітчизняного місцевого самоврядування,«щоб воно відповідало Європейській хартії», спрямована Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Мета розробленої фахівцями Концепції - визначити напрями, механізми та строки формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити передовсім, надання якісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.
Олександр Криницький у своєму виступі навів переконливі факти: починаючи з 1991 року чисельність сільського населення зменшилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сільських населених пунктів — на 348. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067. З майже 12 тисяч територіальних громад більш як половина має чисельність жителів менш як 3 тис. осіб, з них 4809 громад — менш як 1 тис. осіб, а 1129 громад — менш як 500 осіб, у більшості з яких не утворено відповідно до законодавства виконавчих органів місцевих рад, відсутні бюджетні установи, комунальні підприємства тощо. Органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати надані їм законом повноваження.
Дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 %, 483 територіальні громади на 90 % утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
За словами заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Олександра Криницького, незважаючи на те, що у нашій області щороку забезпечується зростання надходжень до місцевих бюджетів (зокрема за 2012 рік вони зросли у порівнянні з 2011 роком на 11,2 % або на 203,1 млн. грн.), із 531 місцевого бюджету (477 - сільські, 24 - селищні) у 245 –ти відсоток дотаційності складає в межах від 60 до 90 % На самофінансуванні перебувають лише 23 місцеві ради. А з 1991 року у нас на 93 сільські ради стало більше.
Коментуючи цей виступ на актуальну тему з реформування місцевого самоврядування, голова ОДА Михайло Вишиванюк наголосив: «Запропонована суспільству Концепція реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, як цього вимагає Президент України, має пройти широке обговорення у громадах, серед депутатського корпусу. Віктор Федорович Янукович доручив забезпечити проведення конструктивного діалогу з громадами з цього питання, надати цій важливій справі максимальної гласності».
Довідково
Починаючи з 1991 року чисельність сільського населення в державі зменшилася на 2,5 млн.осіб, кількість сільських населених пунктів - на 348. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць. В Україні 28 тисяч сільських населених пунктів, третя частина населення в яких - пенсіонери.
0

Комментарии