хочу сюда!
 

Sweetlana

43 года, дева, познакомится с парнем в возрасте 33-43 лет

Фосфорні міфи та піар на цистернах

Дим, що виник внаслідок горіння фосфору під Ожидовом ще й до кінця не розвіявся, як шпальти газет та стрічки інформагенцій зарясніли все можливими (реальними і не дуже) версіями щодо походження самого фосфору, таємничого потяга і навіть уявної диверсії… Не встигли еменесники як слід ліквідувати наслідки аварії як цією ситуацією в кращих традиціях українського політикуму вирішили скористатись чи не усі політичні сили. Звісно, з благородною метою – допомогти людям… і обов’язково про це потім повідомити усі можливі мас-медіа.

Отож, фосфорні міфи та піар на цистернах – дві складові, без яких нині, на жаль, важко уявити ситуацію навколо аварії в Ожидові.

 Частина 1. Фосфорні міфи.

Міф №1. Фосфор – з Донецька. Власне автором цієї інформації є шанований політик і колишній керманич МЗС Борис Тарасюк. «Викликає серйозне занепокоєння походження цієї хімічної отруйної речовини, а саме те, що вона має походження з Донецького регіону, а трапилася аварія на Львівщині. Цей факт потребує серйозного розслідування… Наскільки я інформований, а я зараз перебуваю далеко від джерел інформації, але дещо знаю, що за походженням цей фосфор з Донецького регіону», – заявив він  у коментарі ЗІКу. Щоправда, таку заяву першим спростував міністр МНС Нестор Шуфрич, який порадив Борису Івановичу «не плутати Донецьк із Казахстаном».

Так би й сперечалися славні українські мужі, коли б не прес-служба МНС, котра сповістила українців, що «ожидівський» фосфор був не донецьким, не казахським, а… голландським. Отакої! Відомо також, що голландці везли той фосфор у Польщу, тому, не виключено, що невдовзі про своє право власності на цю речовину заявлять і поляки. Тому, продовження історії, вочевидь, ще попереду.

Міф №2. «Фосфорний» поїзд перевозив радіоактивні речовини. Таку здавалося б сенсаційну інформацію знову поширив ЗІК. «Серед цистерн вантажного потягу, який зазнав катастрофи в Ожидові на Львівщині, могли бути цистерни з небезпечними отруйними речовинами, не виключено, навіть радіоактивними, розгерметизація яких спричинила б наслідки, подібні до Чорнобильської катастрофи. Наявність саме цих речовин, а не загоряння фосфору, і спричинили переполох у представників відповідних владних структур», - про це ЗІК дізнався з оточення волинських правоохоронців, які у день аварії перебували на Львівщині.

Агенція, посилаючись на слова волинського правоохоронця, стверджувала, що «у район аварії були направлені спеціалісти-радіологи з дозиметрами, які перевіряли радіаційний фон на місці катастрофи, хоча відомо, що фосфороорганічні сполуки самі по собі не «фонять».

Щоправда, і цю «сенсацію» вмить було спростовано. До слова, спростовувала її також і корпорація, що поширила. Це виглядало так: «Керівник прес-центру ГУ МНС України у Львівській області Павло Василенко наголосив на тому, що «… є відповідні спеціалісти, які проводять відповідні заміри і дають висновки. Так, якщо певні правоохоронці і були на місці події та бачили потяг, то це не дає їм право коментувати, що там перевозилися якісь радіоактивні відходи. А якщо вони вже і спекулюють на цій темі, сіючи паніку, що для правоохоронців дуже дивно, адже вони знають, що за розповсюдження панічних чуток у таких випадках може наступати і відповідальність, то вони мають знати, що такі домисли і чутки необхідно підтверджувати бодай якимись фактами.

Не відповідають дійсності і коментарі про те, що на місце аварії скеровані спеціалісти-радіологи. У районі працює полк радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту Міністерства оборони України. І якщо вони проводять якісь заміри, то спершу потрібно поцікавитися, які саме заміри там проводяться, а не просто бачити військових, а потім розповідати про те, що вони заміряли… Потрібно перестати створювати паніку, підбурювати людей і тим самим ускладнювати роботу самих рятувальників».

Сказано-зроблено. Після паніки з уявними радіоактивними речовинами у ЗМІ з’явилась паніка щодо самого «фосфорного» потягу.

Міф №3. Привид «фосфорного» потягу. Насправді «фосфорних» потягів було щонайменше два. Перший – загальновідомий, який і зазнав аварії в Ожидові. Другий – порожній (як запевняє місцева та київська влада), котрий виявили журналісти ZAXID.NET у Львові на станції «Клепарів».

До слова, від існування другого потягу першим відхрестився губернатор Львівщини Петро Олійник. Проте, наявність фото на яких було видно навіть номери цистерн, змусила владу Львівщини озвучити версію, що це був насправді «порожній потяг», який нібито «підігнали для можливого його використання у ліквідації ожидівської аварії». Щоправда, Львівська залізниця спочатку запевняла, що потяг такий звичайно стоїть на станції «Клепарів» по дорозі з Польщі. Отож, скільки відомств – стільки й версій. Проте «клепарівський» потяг буквально канув в Лету (чи то в Полтву), залишивши по собі лише купу запитань та фото напам’ять.

Далі почалася історія із «фосфорним» потягом (чи його частинами) котрі транспортували на станцію «Красне». Цей потяг виявився таким собі потягом-перебіжчиком – хтось його бачив і перекривав колію, а хтось – ні і давав офіційні коментарі. Зрештою більш-менш розвіяв чутки голова штабу з наслідків ліквідації аварії під Ожидовом Валерій П’ятак, котрий запевнив, що «наразі цистерни на цю станцію можуть завозити лише на дуже короткий час для проведення маневрів, а тому місцевим мешканцям нема чого хвилюватися». Повіримо на слові.

 Частина 2. Піар на цистернах.

Піар, чи більш зрозумілою мовою – реклама, це справа важлива. Особливо напередодні виборів. Зрозуміло, найбільш метикуваті ідейні натхненники потенційних парламентських партій відразу ж взяли цю ідею на всеозброєння.

Першим «піарщиком» виявився власне президент держави Україна Віктор Андрійович Ющенко, який на третій день після аварії на кілька хвилин (!) відвідав Ожидів і запевнив селян, що «усе буде добре». Проте, чудодійна сила телекамер перетворила цей візит на справжню мандрівку поміж розкиданих вагонів з фосфором…Знаєте, мабуть все-таки правий тут був львівський політолог Анатолій Романюк, котрий сказав, що якби Ющенко їхав не до Польщі, візиту Гаранта в Ожидів могло б і не бути.

Далі випереджаючи один одного почались змагання політичних сил.

Спочатку були офіційні заяви від «Нашої України» з вимогою звільнити неугодних. (звісно, йдеться про профільних міністрів Рудьковського і Шуфрича) і з (як це належалось зробити) критикою уряду Януковича….

Постійні поціновувачі новин бачили і львівську координаторку «Народної самооборони» на фоні наметового містечка під Ожидовом та славнозвісного «кулака» Юрія Луценка. А вже наступного після ефіру дня відбулася прес-конференція про незадовільне лікування постраждалих….

Керівник виборчого штабу БЮТ на Львівщині озвучив цифри безкорисної («не для політичних дивідендів») допомоги потерпілим від місцевих лицарів червоного сердечка: 260 тонн води, 34 тисячі упаковок активованого вугілля та 75 упаковок "Ентеросгелю" мешканцям 22 населених пунктів….

Їздив вчора на полігон під Ожидовом і керівник Львівського обласного відділення Партії регіонів – аби, за його словами, аби вгамувати паніку непроінформованих людей і самому вияснити ситуацію…

Потім були прес-релізи від «Еко+25%» та від Партії зелених. Словом було всього і багато (даруйте, коли когось забула)… Адже тема чужого горя завжди була вдячною і продуктивною (в сенсі кількості отриманих на виборах голосів). І, вочевидь, вичерпає вона себе лише 30 вересня 2007 року.

 Отож, як бачимо, фосфорна аварія під Ожидовом, вже стала початком великої брехні і великого піару. Залишається хіба сподіватися, що вона стане початком принаймні мінімальної відповідальності.

Анна Тома, для JeyNews

1

Комментарии