Історія вишивання хрестиком.

  • 11.03.18, 14:41

Якщо вам цікаво коли і як зародилась давня техніка вишивання хрестиком, нижче ми пропонуємо декілька цікавих історичних фактів.

Вишиванка – так прості люди називають вишиту сорочку. З давнього часу була для українського народу не просто святковим вбранням,а й оберегом, символом здоров’я, краси та щасливої долі для молодих людей. Достовірно не відомо, коли точно люди почали прикрашати одяг вишитими символами. Імовірно, вишивку в'язують з першим стьобанням на шкурах тварин. У ті давні часи для вишивання використовувались  жили убитих тварин, лляні і бавовняні волокна, шерсть, кам’яні голки. Тоді наші предки вишивали символи з метою захистити свою сім’ю, житло від злих сил. Вже трохи пізніше цей вид мистецтва придбав декоративну функцію. Поступово техніка вишивання удосконалювалася, придбала нові форми.

Прадавні вишивки знайдені на території Древнього Китаю і датовані датовані VI - V повікам до н.е.  Древню історію має і вишивка Русі – на наших землях знайдені вишивки, що відносяться до 9-12 сторіччя. Перші візерунки з ниток були наповнені сакральними символами, геометричними і рослинними орнаментами, в яких використовувались круг, хрест, сварга, ромби, і інші захисні символи.

У своїй праці Геродот згадує про те, що древні скіфи прикрашали вишивкою свій одяг. На Черкащині були знайдені срібні фігурки чоловіків, датовані сьомим сторіччям, показуючи ідентичність українського вишитого одягу. Є рукописи арабського мандрівника, що вказує на те, що руси (тобто, древні жителі нинішньої України) і десятому столітті до нашої ери носили вишиваний одяг. До прийняття християнства вишите вбрання і предмети побуту вважалися дуже потужним захистом. У народі вірили, що вишивка не просто прикрашає одяг, але й захищає від злих сил та недоброго ока. Особливо цінувались в цьому аспекті звичайні побутові рушники, а також обрядові рушники Багато часу умільці витрачали на вишивку весільних рушників – ці орнаменти поєднували захисні символи, що оберігали молоду сім’ю від нещастя, наповнювали їх будинок благополуччям. Особливо цінувались вироби, над якими майстриня працювала цілими днями, - зі світанку і до самого того моменту, коли починало заходити сонце. Такі вироби наділялись потужною доброю енергетикою. Обрядові рушники, що використовувалися на весіллях, особливо, під час вінчання, зберігалися далеко, щоб їх ніхто не зурочив.
Вишиті сорочки на Русі носили досить рідко, переважно на свята, а ось вишитими рушниками користувалися щодня. У сім’ях, де були сини, матері обов’язково вишивали рушники в дорогу. Орнаменти на них були наповнені захисними символами, покликаними оберігати синів та чоловіків від бойового поранення і смерті на полі битви.

Вишивка на дорогих матеріалах, шовковими нитками, золотом і парчею була прерогативою знаті. Але і для простого люду були доступні матеріали, такі як дешеві вовняні нитки, за допомогою яких створювались барвисті орнаменти. Майстерності вишивання  починали вчити дуже рано, з п’яти-шести років, щоб до п’ятнадцяти років молода дівчина змогла вишити собі посаг. Для весільного посагу готували повний комплект білизни. Це були скатертини, близько ста рушників, сорочка для жениха, головні убори. Перед весіллям було прийнято влаштовувати публічний показ посагу, щоб продемонструвати працьовитість і майстерність.
Слов'янські жінки прикрашали вишивкою не лише рушникиі сорочки, але і пояси, взуття, рукавиці, верхній одяг. Відомо, що на сорочках вишивка створювалася в місцях, де одяг торкається до тіла: рукави, комір і низ, щоб захиститися від злих сил.

Нехай сьогодні вишивка вже не має такого сакрального значення і сили, щоб оберігати, все одно, вишиті орнаменти, барвисті візерунки залишаються предметом гордості і захоплення у сім’ї.

Подробнее: https://ukryarmarka.com.ua/a328944-storya-vishivannya-hrestikom.html

Вишите плаття - сучасний образ маленької українки.

Любов до культури і традицій українського народу, патріотизм і національна самосвідомість для багатьох малюків розпочинаються з придбання дитячої сукні в українському стилі - яскравою, пишною вишивкою, традиційного крою, дуже схоже на мамине.
Український дитячий стиль викликає загальне захоплення. Голлівудські зірки, відвідуючи нашу країну, в якості сувеніра купують вишиті сукні і костюмчики для своїх малюків.
Представляємо в нашій галереї наряди для маленьких і юних модниць, органічно поєднуючи національні мотиви з популярними напрямами дитячого вбрання.


Сукні для самих маленьких українок.
Для найменших - дитячі вишиті сукні в українському стилі, зшиті з натуральних не алергенних тканин(льону, бавовни).


Яскрава вишивка на білому(світлому) фоні робить кожну річ нарядною і неповторною. Це квіткові візерунки з традиційними українськими кольорами: маками, волошками, ромашками, соняшниками; багаті графічні, вишиті червоними, чорними та синіми нитками, із старовинними символами-оберегами по коміру, краї рукавів і низу для захисту від негативної енергетики.

Вільний крій і рукава-реглан не сповільнюють рухів і поєднують дитячі сукні в українському стилі з класичними вишитими жіночими сорочками.

Образ "дівчинки-квіточки" органічно доповнює вінок або уквітчаний обруч для для волосся.

Дівчаткам старше і підліткам ми пропонуємо нарядні білі сукні з вишивкою, які можна одягнути на вихід, і на сімейне свято, і шкільну вечірку. Віяння часу - вишиті сукні блакитного і жовтого кольорів - виглядають так само багато і оригінально. Плавні лінії і прилеглий силует підкреслюють витонченість фігури.

Використання у візерунку зображення квітки лілії - традиційно для вишитого одягу українських дівчат, підкреслює їх молодість і чистоту.

Поєднання в сукні білого, чорного і червоного кольорів не лише має сакральне значення, але і являється потужним оберегом для своєї володарки.

Завершить цілісний образ стильна сумка з вишивкою, з візерунком, що повторює або поєднується з візерунком сукні.

Дитяча спідниця в українському стилі.

Щоб створити довершений образ для дівчинки, до вже наявної вишиванки можна придбати спідницю в українському стилі.

Дитячу спідницю шиють в двох варіантах:

Для зовсім маленьких - пишна, зібрана на талії "тетянка" червоного або синього кольору, низ і пояс деяких моделей прикрашають смужкою вишивки з геометричним або квітковим візерунком;

Для дівчаток трішки старших - пряма, що нагадує дорослу плахту, з розташованим внизу спереду візерунком - букетом квітів; чи призібрана, пряма, густо розшита горизонтальними смугами з геометричним візерунком.

Вишиті спідниці для підлітків прекрасно поєднуються з футболками, джинсовим і шкільним жакетами, так що, придбавши спідницю в українському стилі для своєї дочки, будьте упевнені - наряд не залежиться в шафі.

Різноманітність моделей, техніки вишитих орнаментів і квіткових мотивів, оригінальний дизайн, якісні тканини дитячих суконь, представлених на сайті https://ukryarmarka.com.ua , дозволять підібрати річ, яку ваша дівчинка носитиме з із задоволенням. Цікавий варіант - сукні з однаковою вишивкою для сестер або близьких подружок.

Популярність українського стилю в дитячому одязі - яскравий приклад духовного відродження української нації, її цінностей і традицій!
Street style: модні дівчата носять вишиванки

Справжній бум в модному співтоваристві справили українські мотиви. Мода на вишиванки придбала масовий характер і старовинна етнічна символіка українського народу понесла в маси найпотужніший інформаційний посил.

У наші дні в гардеробі практично у кожного жителя України знайдеться одна або навіть кілька вишитих сорочок. Якщо ще зовсім недавно національний одяг припадав пилом на темних полицях в шафах і одягався на свята або торжества, то сьогодні цілком звично милуватися прекрасними молодими людьми, що йдуть по вулиці в будній день і гордо несуть на собі символи українського народу.

Українці завжди пишалися своїми вишиванками, оскільки вони дійсно є частиною їх історії і багатою культурною спадщиною. Ці прості на перший погляд візерунки несуть в собі глибоку філософську складову, адже багато століть вважалося, що вишиванка не лише символізує непохитний дух українського народу, але також відіграє роль оберега.

У світлі нинішніх подій в Україні весь світ по-новому глянув на українців і підтримав їх у бажанні самоідентифікації і самовираження.

Американські видавці спробували пояснити популярність українських орнаментів, спираючись на успіх Віти Кін. Саме її роботи стали сенсацією в світі моди і підняли українські візерунки в топ світового рейтингу.

За словами молодого модельєра, її завжди приваблювали українські вишиванки і подібний спосіб декорування одягу. Вона не приховувала свого захоплення і зізналася, давно цікавиться такою технікою. Своєю роботою, вона хотіла продемонструвати світові, як можна адаптувати автентичну спадщину до сучасного контексту. Разом з основною стилістичною лінією в образ додалися елементи 70-х років. Це додало своєрідну ексцентрику і богемність.

Таке формулювання Віта Кін надала виданню журналу «Vogue», яке в одну мить підхопило більшість світових аналогів. Американці не забули згадати про те, що інтерес до української культури різко підвищили складні події всередині країни. В Україні вишиванки стали одягати далеко не з метою залишатися в тренді, а для того, щоб підкреслити свою громадянську позицію. Цей вчинок наскрізь просякнутий ідеєю об'єднання і відновлення миру.

Український дизайнер Ксенія Марченко дала свій коментар про українську моду та пояснила, що національні принти можна вважати творчою відповіддю на проблеми всередині країни. При створенні колекції, первісною метою було правильно уявити нинішню Україну і направити світову свідомість за потрібним вектором.

Не менш важливий фурор справив модний будинок «Valentino». Колекція з національними мотивами Східної Європи вразила оточуючих куртками і жилетами з овчини. В одну мить, карпатський приталений жилет виявився на тілі відомих моделей і склав творчий тандем з сукнями-сорочками і червоно-чорними вишиванками. Волосся моделей були заплетеними в коси і прикрашені яскравими квітами.

Якщо ж у Вас немає можливості придбати коштовну вишиванку від провідних модельєрів, пропонуємо Вашій увазі широкий асортимент  аналогів за доступними цінами. В інтернет-магазині «Українська вишиванка з Коломиї» Ви також можете придбати вишиванку великого розміру.

Тут дуже вигідні ціни і чудовий, багатий, стильний, модний та сучасний асортимент. Тому завжди є з чого вибрати. Чоловічі сорочки вишиванки, жіночі вишивані сорочки, блузи та плаття,  вишиваний одяг для дівчаток та хлопчиків: все це відмінної якості завжди можна знайти в цьому магазині.

Добавить видео с YouTube

Український костюм і сучасні плаття в українському стилі

Національний одяг в усі часи наочно демонстрував традиції народу, його багату подіями історію, етнічні особливості багатовікової культури і побуту. 

Тож найбільш яскравим і колоритним відображенням краси і естетики народної творчості є національний український костюм. Народний одяг визначає приналежність до того чи іншого етносу, а в сучасному модному світі українські мотиви - це ще і стильне доповнення до самобутнього і такого, що набирає все більшої популярності  - етно-стилю. 

Зародження українського національного одягу відбувалося з давніх часів. Колискою можна вважати саме слов'янську культуру, яка і стала джерелом формування не тільки українського, а й білоруського, і польського стилю в одязі. Тому  ці народи мають багато спільного не тільки в історії, але і в традиційному одязі.

  Одяг в українському стилі - це не тільки вишиванки або шаровари. Народний традиційний одяг -  дивний та багатоликий  і, в залежності від регіону, його кліматичних або етнічних відтінків, має свої характерні особливості і також широку гаму відмінностей.

Так, національний одяг жителів регіонів, наприклад, Полісся, Слобожанщини, Наддніпрянщини або мальовничих Карпат має характерні відміності в силуеті, крої, кольорі і способах носіння. Такі етнічні особливості в деяких регіонах з'явилися в зв'язку з тим, що Україна межувала з жителями Молдови або поляками чи іншими сусідами, тому в національному костюмі українців цих країв могли простежуватися  певні риси, що є у традиційному одязі  цих та  інших територіально близьких народів.

Сьогодні українські мотиви надзвичайно популярні в сучасному одязі. Дизайнери, створюючи свої шедеври, звертаються до народних джерел і всіляко використовують характерні деталі, надаючи спідницям, сукням, штанам відтінки колоритної самобутності.

Найголовніші  собливості українського костюму:

-       Простий і плавний силует.

-       Велика кількість декору у вигляді ручної вишивки, тасьми або мережок.

-       Контрастні кольорові сполучення.

-       Використання натуральних тканин.

Кожен народ надає свої переваги у виборі тканин або колірної гами при створенні національного костюма. Це обумовлюється багатовіковою історією, особливостями природи, вірувань, обрядів і традицій при веденні побуту. Український стиль можна охарактеризувати, як втілення натуральності матеріалів (льон, бавовна, шерсть, батист) і контрастних колірних рішень.

Український стиль в одязі,  чоловічий костюм чи жіночий, - це правильна розстановка етнічних акцентів, ошатність і гармонійність, що народжує відчуття урочистості і яскравого свята.

Чоловічий костюм в українському стилі

Не сказати про особливості і характер чоловічого українського костюма неможливо!   Адже саме він відображає не тільки комфорт і зручність, але і любов до рідної землі, повагу до традицій та історії.

Основою чоловічого національного костюма в Україні в усі часи була проста сорочка з домотканого полотна. Розріз сорочки розташовувався по центру. Сорочка традиційно заправлялася в широкі штани. Українці називали їх шароварами, які закріплювалися очкуром (шнуром) з широкою пряжкою.

Штанини в цій багатій чоловічій вбиранці  були настільки широкі, що за своїм видом нагадували мішки і виконувалися, як правило, з сукна або полотна. Такі шаровари забезпечували комфорт в щоденній роботі, були зручними при виконанні ратних військових подвигів, а також виглядали дуже ефектно в українському національному чоловічому танці - гопаку.

Цікаво, що в Західній Україні споконвіку чоловічі штани були звуженими, нагадуючи сучасну модель «дудочки». Сорочка і штани підв'язувалися широким поясом, який дружиною, нареченою або матір'ю вручну розшивався особливими візерунками.

Жіночий вишитий одяг за своєю природою більш різноманітний, вишуканий і багатоликий, ніж чоловічий.

Говорячи про український національний костюм, не можна не сказати про традиційну вишиванку. До слова сказати, це непросто народний одяг, а символічний оберіг. Предки вірили, що створюючи своїми руками певні символи, візерунки та орнаменти, одяг наділяється особливою магічною силою, здатною захистити від скверни, пристріту і заздрості.

 І сьогодні вишиванка, яка декорована вручну, по праву вважається справжнім джерелом енергії та сили. Такі блузи і сорочки носили як жінки, так і чоловіки, надягаючи вишитий одяг  в урочистих випадках,  на  свята, а також на веселі народні гуляння. Сьогодні вишиванка - не тільки невід'ємний елемент національного костюму, але і справжній тренд модного сезону.

Вишита блуза або сорочка в українському стилі - це стильно, престижно, модно і оригінально. Сьогодні при її декоруванні використовується не менше ста авторських і народних технік вишивання. До речі, вишиванка сьогодні - це не обов'язково коротка блуза або сорочка, вона може мати вигляд сукні в українському стилі, туніки або міді, підперезаної яскравим мереживним поясом.

Вибір вишиванки сьогодні так само, як і в стародавні часи, обумовлений символічністю і актуальністю орнаментів та візерунків, зображених на одязі. Геометричні строгі візерунки більш характерні для чоловічої сорочки. Це звивисті «каракулі», символ коловороту, рельєфні ромбовидні лінії і багато іншого в строгому колірному поєднанні, що є уособленням відваги, мужності і сили. 

Колоритна вишиванка може бути прикрашена природними або квітковими мотивами, ажурним переплетенням виноградної лози, троянди, листя. Барвиста вишивка символізує молодість, жіночність, любов, ніжність і цнотливість.

Сьогодні вишиті сукні в українській стилістиці є не тільки національним одягом, а й самостійним стильним елементом сучасної, активної, вишуканої, ділової та елегантної модниці. Історично склалося, що українське плаття ототожнювалося з ніжністю і жіночністю. Сьогодні сукні в українському стилі демонструють справжню душевність, самобутність, а також вишуканий і неординарний смак.

Серед різноманіття моделей можна виділити основні напрямки:

Повсякденні сукні в українському стилі. Відмінність такого наряду в унікальному поєднанні простоти крою, жіночності і легкому декорі у вигляді вишивки тільки на манжетах рукавів або комірі.

Футболка в українській стилістиці для коктейлю або молодіжної вечірки. Це може бути улюблений активною молоддю крій, що повторює просту туніку, але обов'язкова наявність декору у вигляді вишивки та аксесуарів в українському стилі. Таке плаття підкреслить гарний смак.

Вечірня,  весільна, або  сукня на випускний. Найбільш вишуканий крій, дорога натуральна тканина і щедра вишивка гладдю, атласними стрічками або блискучим бісером. Таке вбрання не залишиться непоміченим, так як є вмілим і контрастним поєднанням сучасного стилю і національних українських традицій

Кращий подарунок - вишиванка-оберіг

З давніх-давен українці носили вишиванки. Це завжди був не простий елемент одежі, який одягали у свята. Це один із символів української культури.

Як відомо, кожен знак на вишитому полотні не тільки візуальна прикраса – він несе в собі закодоване енергетичний символ. Тому вишиванка - це більше ніж одяг, це оберіг, який виготовляли матері для своїх дітей, дівчата - для коханих, дружини - для чоловіків. Вишиті візерунки на українських вишиванках  дуже сильно  відрізнялися в залежності від регіону створення. Щоб навчитися «читати» закодовані обереги українських вишиванок, потрібно  зрозуміти і запам'ятати символіку, що використовується при виготовленні вишивки.

Найпоширеніша колірна комбінація - червоно-чорна. В українців чорний колір - це символ землі-годувальниці, а червоний - колір любові, крові, життєлюбства. Білі мережки у вишиванках - теж явище досить поширене. Білий колір символізує святість,  чистоту і непорочність. Блакитні орнаменти символізують небо і воду, символи очищення, вічності, душевної гармонії. Зелений колір на вишиванках уособлює все живе, є символом весняного пробудження, молодості. Жовтий колір - колір життєствердної сонячної енергії і пшениці, меду і золота та всього живого на Землі.

Вишиванка – це, насамперед, сорочка з вишивкою. Здавна це був один із символів багатьох слов'янських народів, в тому числі, і українського народу, адже на території сучасної України відомо приблизно 100 видів вишивки, які зберігають, плекають та розвивають люди і передають з покоління в покоління. Так  в цьому старовинному мистецтві зберігається душа і знання українського народу.

Взагалі історія вишиванок справді дуже багата, так як візерунки і всілякі орнаменти на одязі носили ще древні скіфи, про що записано у багатьох мандрівників того часу які відвідували східну Європу тих часів. Це доводять і багато історичних знахідок, де на різних фігурках і речах зображені візерунки та орнаменти характерні  і сьогодні у сучасних українських вишиванках.   Дослідники розповідають, що у давні часи процес вишивання  був  ритуалом – за нього брались у визначені дні, із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію у свою працю. Цікаво, що жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були чисто індивідуальними та творчими. Жінка своєю особистою "мовою" орнаментального письма, де через кольори, лінії, візерунки створювала абсолютно унікальну річ, закодовану на добру долю для себе, чи рідної людини. А  відшити чужий узір для сорочки, наприклад, могло означати, що можна взяти на себе чужу долю.  Вишивання не було роботою чи наукою, швидше магією, вмінням передати своє світовідчуття, свою внутрішню енергію, закодувавши її на полотні. Дивовижно, та зауважте, що саме слово "вишивка" походить від "вишній", божественний і перекладається на грецьку як "Космос". Характерна ознака стародавньої вишивки – її лаконічна довершеність. Тут нема нічого зайвого, кожна деталь не випадкова. Узори вишивок – це особливі письмена, це код звернений до Космосу. Не дарма гуцульські майстрині говорили: "Я зараз таку сорочку виписую …." Тому зображення тварин, людей, зірок, рослин тощо, були "виписані" в орнаментах у власному світосприйнятті майстрині .

Сама техніка вишивання дуже різноманітна і відрізняється від регіону до регіону. Наприклад, гуцульські вишиванки просто рясніють розмаїттям форм і квітами, в той час як  вишиванки Полісся та Полтавщини відрізняються строгими геометричними формами і завершеністю композицій.

Кожна вишиванка - закодоване послання у Всесвіт. Вишиваючи свій взір на чистому полотні, майстриня вкладала в неї не тільки вміння, але і свою позитивну енергетику, благання про те, щоб річ прикрашена її копіткою працею охороняла близьку людину. Кожна область, район, а в деяких випадках і окремо взятий населений пункт, мали свої технології вишивки, комбінування колірної гами і мотивів. Найпоширеніші рослинні, геометричні орнаменти і зображення тварин і птахів. Більшість символів мають давнє коріння, що йдуть в слов'янську міфологію і трипільську культуру. Зірки, розетки, знаки нескінченності, сонце у вигляді восьмикутної квітки, ромб з крапкою по центру - все це має своє значення. Наприклад, дитячі вишиванки для хлопчиків Української вишиванки з Коломиї, теж мають свою символіку. Вода і Сонце на вишиванках означають стихії, які виступають захистом для маленького господаря вишиванки.

Зараз вишиванки користуються величезною популярністю серед української молоді, так як цей атрибут національного одягу чудово виглядає в поєднанні з сучасним одягом. Тому існує дуже велика кількість видів і типів  вишиванок виконаних в найрізноманітніших техніках та в кольорових гамах:

Чоловічі вишиванки;

Вишиванки жіночі;

Вишиванки для хлопчиків;

Вишитий одяг для дівчаток;

Вишиті футболки і багато іншого.

Що стосується покупки вишиванок, то найкраще це робити в інтернет-магазині ukryarmarka.com.ua . Тут дуже вигідні ціни і чудовий, багатий, стильний, модний та сучасний асортимент. Тому завжди є з чого вибрати. Чоловічі сорочки вишиванки, жіночі вишивані сорочки, блузи та плаття,  вишиваний одяг для дівчаток та хлопчиків: все це відмінної якості завжди можна знайти в цьому магазині.

 

Подробнее: https://ukryarmarka.com.ua/a304312-kraschij-podarunok-vishivanka.html

Вишиванка – модний образ сучасного чоловіка


Чоловіча вишита сорочка має довгу історію, вона здавна вважається однією з найбільш колоритних та важливих елементів традиційного українського вбрання.

Вишита сорочка давно вважається актуальною не тільки для жінок, але і для представників чоловічої статі усіх вікових категорій. Сучасні чоловіки все більше уваги стали приділяти своєму зовнішньому вигляду, навчились одягатись стильно та із смаком. Говорячи про образ сучасного українця, не можливо не виділити дуже своєрідну категорію одягу із унікальними традиційними етнографічними маркерами у вигляді вічно живої народної вишивки.Вишиванка здавна вважається однією з самих оригінальних та яскравих предметів чоловічого гардеробу. Вишиваючи орнаменти та візерунки на вишиванці, майстрині молились та заговорювали кожен стібок на захист та добробут, вкладаючи в свою працю жіночу любов та хороші побажання. Чоловічий орнамент вишивки завжди  мав свої традиційні візерунки, які несли закодований енергетичний посил для придбання сили і мужності їхнім власникам. Обов'язковими для чоловічих вишиванок було переплетення геометричних ромбів і хрестів з листям дуба та жолудями. Таке поєднання дарувало носію сорочки захист від біди вдома і від кулі на війні. Розташування орнаментів теж було не випадковим. Важливим елементом було те, щоб візерунки були присутніми на краях рукавів і на грудях для захисту рук і серця. Чоловіки в минулому, йдучи в далеку дорогу або в бій, завжди брали з собою талісман. І найсильнішим з них була власноруч зроблена їхніми дружинами вишита сорочка. Вона виконувала роль своєрідного "щита", який відводив від її власника все погане. Душа жінки, вкладена в таку роботу, мала  силу, що була практично непробивною, в переносному значенні цього слова, звичайно. Сьогодні вже не таке ставлення до вишиванок. Магічна сила оберега ослабла разом з вірою в неї. Та й не всім сучасним жінкам під силу самостійно вишити сорочку чоловікові або синові. Але навіть вишиванка куплена в магазині, зможе подарувати набувачеві відчуття впевненості, унікальності, енергетичного підйому та натхнення. Особливо, якщо її створювали вручну досвідчені вишивальниці. Вибираємо чоловічу вишиванку.

Незважаючи на те, що вибір сучасних вишиванок дуже великий, вибрати  буває непросто. Давайте для початку розберемося, які бувають чоловічі вишиванки:

вишиванки ручної роботи і виготовлені за допомогою сучасних розумних спеціальних машин. Безумовно, перші коштують дорожче, адже на їх виготовлення витрачено багато-більше часу і сил. Але і цінуються чоловічі вишиванки ручної роботи також  набагато більше.

Фасон

Вибір фасонів чоловічих вишитих сорочок зовсім не великий. Традиційно вона має вільний крій і одягається через голову. Вишивкою прикрашені груди, манжети і стійка чи комір. Однак сьогодні дизайнери розробили приталений варіант цього  українського традиційного і вічно модного та стильного одягу. Вона має гудзики по всій довжині і одягається як звичайна сорочка. Можливі варіанти і по довжині рукава: довгий, короткий і рукав на три чверті.

Колір та орнамент.

Колірна гамма і тип візерунка повинні підкреслювати, в першу чергу, характер людини і його власну неповторну індивідуальність. Наприклад, блондинам з блакитними очима особливо добре підходять вишиванки з синьо-блакитній гамі, а пекучим брюнетам - класичні червоно-чорні кольори. Кількість вишивки має відповідати розміру сорочки. Важливо враховувати, для яких цілей купується вишита сорочка. Якщо передбачається ходити в ній в офіс на роботу, віддайте перевагу скромній тонкій вишивці на комірі, якщо ж вишиванка буде одягатися тільки на свята, то можна купити сорочку з багатою яскравою вишивкою.

Орнамент може бути чисто з рослинними мотивами, геометричний або патріотичний, з вишитими тризубами. При виборі візерунка зараз все  рідше приділяють увагу точному значенню символіки і територіальній приналежності типу вишивки.

Види тканин.

У давні часи для вишиванки використовували домоткані льняні і конопляні тканини. Зараз вибір матеріалів є набагато ширшим. Льон, бавовна, батист, шовк, репс, віскозне полотно, матеріали з поєднанням штучних і натуральних волокон. Потрібно пам'ятати, що вишиванки з натуральних тканин дуже гігієнічні, але їх складніше прати і прасувати, вони мнуться, а також натуральні тканини швидше зношуються. Тому практичніше вишивку робити не на тканині, а нашивати вишиті накладки. Так зберігається можливість використати цей вишитий фрагмент на наступній сорочці. Так однією вишивкою можуть послуговуватись кілька поколінь.

Як же український вишитий одяг увійшов у сучасне життя? Впевнений крок - національні та релігійні свята: День Незалежності, Різдво, Великдень,  Івана Купала, куди ми традиційно вбираємося в яскраві вишиванки. Поступово наблизилися і до особистих урочистостей. Наприклад, молодята сьогодні вшановують предків, вибираючи білосніжні сорочки з орнаментом, вишитим білою і сріблястою ниткою.

Більш того, чоловіча вишиванка стала частиною повсякденного і ділового гардеробу. Психологи рекомендують підбирати колір орнаменту під кожну подію. Наприклад, на роботу краще надягати сорочку з жовтим візерунком - допомагає сконцентруватися, залучає гроші. На вечірку або в інше людне місце - з синьою вишивкою- сильний оберіг від нещасних випадків і недобрих поглядів. На побачення або на захід, де важливо привернути до себе увагу і повагу - з червоним орнаментом - допоможе вам зайняти позицію лідера.

Вишита чоловіча сорочка стала популярна не тільки в Україні, але і по за її межами. Для чоловічої статі, вишиванка не має ніяких вікових обмежень, чудово підходить молодикам та чоловікам старшого покоління. Зараз майже у кожного чоловіка є вишита сорочка чи футболка з вишивкою. Український візерунок на трикотажних футболках - ще один варіант усучасненої вишиванки. Такі речі в українському дусі – красиві, зручні, практичні і добре гармоніюють із сучасним одягом. Патріотичний стиль добре поєднується з іншими елементами одягу та добре виглядає в будь-якій обстановці – чи то вечірка, ділова зустріч і навіть весілля. Щорічно на території України проводяться десятки тематичних фестивалів, де особливий колорит і атмосферу надає саме національний стиль одягу. На такі заходи ви можете прийти у вишиванці, або ж навіть придбати її безпосередньо там.

Любителям неповторних дизайнерських вишиванок доведеться дещо складніше, оскільки і знайти ексклюзив набагато складніше, і ціна такої вишиванки набагато вища. Якщо вам потрібна саме така, унікальна в своєму роді вишиванка, то варто пошукати її в дизайнерських крамницях чи в інтернет-магазинах вишиванок.

Зверніть свою увагу на відділ чоловічих вишиванок на інтернет площадці магазину Українська вишиванка з Коломиї. Кожна річ з цього магазину - це маленький етношедевр з унікальним дизайном. Ознайомитися з повним асортиментом магазину, подивитися фото чоловічих вишиванок і купити чоловічу вишиванку  можна, пройшовши за посиланням  - https://ukryarmarka.com.ua/g6576272-vishitij-cholovchij-odyag .

Подробнее: https://ukryarmarka.com.ua/a303726-vishivanka-modnij-obraz.html

Вишиванка - модна тенденція 2017

  • 10.07.17, 13:08

Немає ніякої різниці між паризькими подіумами і українськими модними тенденціями. І не в тому справа, що наші модниці одягаються по останнім віянням світової моди.

А зовсім навіть навпаки, сучасні модельєри намагаються якомога точніше відобразити в своїх моделях українську культуру, включивши в них такий елемент, як вишиванка.


Українська мода була народжена давно і мільйони слов'янських людей її підхопили і несуть до цього дня. Світові провідні кутюр'є представили широкій публіці вишиванки для будь-якого віку і покоління. Завдяки чому кожна модниця прагне купити вишиванку ручної роботи.

Взимку 2017 року модний будинок Valentino випустив колекцію вишиванок. На показі в Парижі це викликало справжній фурор. Багато виробників етнічного стилю одягу стверджують, що в Україні мода на вишиванки популярна вже не перший рік. Білі вишиванки з чорно-червоним флористичним орнаментом мають велику популярність в центральних регіонах України. Але особливо оригінальні модниці віддають перевагу сорочкам з незвичайною обробкою поєднання графіту і бордо.Особливу популярність мають моделі з великою кількістю вишитих елементів. Дуже дорогу ціну доведеться віддати за сорочку з правильним деревом життя вишитим на рукавах. Умілі майстрині віддають перевагу не купованим  виробам, а вишитим своїми руками.

Українські вишиті сорочки просто вражають багатством фасонів: в різноманітності моделей знайдуть для себе екземпляри як зовсім юні модниці, так і жінки з великим життєвим досвідом. Дівчата зі стрункою фігурою віддають перевагу приталеним моделям, щоб вони якомога вигідніше підкреслювали всі основні достоїнства фігури. Дуже ефектний вигляд має вишиванка з червоним поясом.

Якщо сучасна модниця бажає створити образ справжньої української дівчини, то вона обов'язково під таку сорочку вдягне червону вузьку спідницю завдовжки трохи вище коліна.


Жінки постарше і з більш пишною фігурою обов'язково повинні вибирати моделі вишиванки вільного крою.

Сучасні дизайнери не зупинилися на створенні жіночої колекції вишиванок, вони також подбали і про чоловічу моду. Чоловічі моделі вишиванок мають холодну гаму відтінків вишивки. Як правило, використовуються сірий, синій і чорно-сірі відтінки. Чоловічі вишиті сорочки також містять традиційні червоно-чорні нитки.

У 2017 році на подіумах були представлені вишивані моделі з геометричними малюнками, в яких  переважали форми ромба. Чоловічі вишиванки також не були обділені деякими флористичними красивими мотивами.

Все частіше можна побачити народних артистів в сучасних вишиванках. Вони надягають такий одяг не тільки на свої концерти, а також користуються таким одягом і в повсякденному житті.Для деяких людей вишиванка - цінна реліквія, яка передається з покоління в покоління, а для інших – модна річ у гардеробі. Але в будь-якому випадку, незалежно від вашої відповіді вона – оберіг, символ любові, щасливої долі й здоров'я. Наші предки були впевнені, що цей предмет гардеробу володіє магічною енергією і захищає свого господаря від усього поганого. Велике значення надавалося орнаменту на сорочці. Кожен символ таїв у собі таємний сенс і щось означав. Візерунки на вишиванці підбиралися індивідуально. Все залежало від того, кому вона призначалася: дівчинці, дівчині, жінці, чоловікові або молодому хлопцеві. На сьогоднішній день мода на це прекрасне творіння рук людських відроджується. Якщо раніше вишиванки одягали тільки по великих святах, то зараз вони стали улюбленим предметом одягу багатьох людей. У них красуються і хлопці, і дівчата, ділові леді, політики і знаменитості. Важливо не тільки купити, а й навчитися правильно поєднувати вишиту сорочку з одягом. Отже, з чим носити вишиванку? Вишита сорочка і джинси – самий зручний і практичний варіант. До джинсів можна одягати і трикотажну футболку з вишивкою, і класичну вишиту блузку, з ними відмінно поєднуються будь-які фасони. Добре, якщо джинси будуть одноколірними, простими без всяких нашивок і стразиків. Надіти джинсові шорти і вишиту сорочку, пошиту з тонкого льону, довжиною трошки нижче стегна – теж хороша ідея. Шикарно виглядає вишита блузка з спідницею-олівець чорного кольору з завищеною талією. Жіночі вишиванки-трапеції відмінно поєднуються з брючними костюмами. Що робити, якщо в офісі діє суворий дрес-код? Вихід є – однотонні сорочки з непомітною однотонною вишивкою приглушених тонів. Зібралися на побачення або прогулянку з друзями? 


Тоді пишна спідниця або спідниця-плісировка і яскрава вишита сорочка, заправлена всередину додадуть вашому образу грайливі нотки. А ось біла мереживна спідничка допоможе створити неймовірно зворушливий ніжний образ. Ідеально поєднуються вишиванка і спідниця трошки вище колін. Вона може бути чорною, бордового або червоною. А ось модель блузки може бути будь-якою. Завершити образ допоможуть чоботи з закругленими носочками і на товстих підборах або туфельки. Любите легкі  довгі спідниці? З ними вишиванка теж виглядає дивовижно. Але в цьому випадку краще, якщо вона буде витонченою, пошитого з тонкої тканини. Великий вільний виріз, коротенькі рукавички або взагалі без них – ось такою повинна бути вишита блузка, яку збираєтеся носити зі спідницею в підлогу. Аксесуарами захоплюватися не варто. Дозвольте вишиванці грати фарбами і своєю неповторністю самостійно. Довгу вишивану сорочку можете прикрасити широким або тонким ременем. Добре будуть виглядати сережки в етнічному стилі або намисто. У найближчі місяці, гортаючи журнали мод, ви напевно помітите вишиванки або фольклорні квіткові візерунки на світових знаменитостях. Так що поспішіть вписати цю унікальну і незамінну річ у свій гардероб.


Придбати вишиванку до душі та по Ваших мірках пропонуємо в нашому інтернет-магазині «Українська вишиванка з Коломиї».  Серед величезного асортименту Ви обов`язково підберете щось для себе та на подарунок близьким. 

Вишиванка - стиль життя

Вишиванка - той елемент гардеробу, який необхідно мати кожному українцеві, без приводів і гучних свят. Це національний символ і абсолютно самобутня прикраса кожного патріота!

Безумовно, у вишиванки дуже багата багатовікова історія і її сакральне значення важко переоцінити. Сьогодні в більшості своїй ми бачимо вже адаптований варіант, який служить сполучною ланкою між історією нашого народу, кожного з регіонів України і сучасністю.

фото вишиванка, вишите плаття, вишиваний одяг

Звичайно, особливу цінність несуть вишиванки, створені вручну. Раніше такі сорочки служили оберегом, та й зараз багато хто дотримується такої думки. Адже скільки праці і любові стібок за стібком вкладається в її створення. Особливу роль відіграють фасон, колір, орнаменти і техніка вишивання. Безумовно, ручна робота унікальна і неповторна, так як створюється в єдиному екземплярі, а також досить дорога з очевидних причин.

Тому альтернативою ручній вишивці служить машинна, частіше комп'ютерна. Все працює вкрай просто: дизайнер створює бажаний малюнок, а всю роботу виконує запрограмована вишивальна машина. Це дозволяє прискорити терміни створення речей і знизити в рази її вартість. Завдяки технічному прогресу кожен бажаючий зараз може мати в своєму арсеналі вишиванку, незалежно від товщини гаманця.

Мода змінюється кожного сезону, і вишивана мода не є винятком.

На сьогодні популярні вишиванки на натуральних тканинах, здебільшого на кольоровому льоні з яскравою та чітко вираженою вишивкою. Ви ніколи не пошкодуєте придбавши дійсно якісну та приємну до тіла річ в нашому інтернет-магазині «Українська вишиванка з Коломиї»

 


Вишиванка. Тренди 2017 року

Вишиванка сьогодні один із самих популярних і модних видів одягу. Практично у кожного українця в гардеробі є національний одяг – вишиванка. Її можна одягати на свята і в будні. Вона створює особливий настрій, наповнює особливою енергією.

вишиванку купити, вишита сорочка, вишиванки 2017

Вишиванка по-суті універсальна річ, яка дозволяє створювати неординарний, сучасний і в той же час нестандартний спосіб. Зараз існує безліч моделей з елементами української вишиванки. Звичайне пальто з національною вишивкою набуває особливого шарму. Сукні – вишиванки роблять жіночий образ вишуканим, милим і в той же час по-особливому енергетично наповненим. Чоловічі вишиванки наповнюють чоловічий образ енергетикою наших предків, духом козацтва.
Традиційна вишиванка – біла з червоно-чорним кольором узору – це класичний варіант. Зараз же особливо модні моделі різних кольорів, крою і різноманіття в кольорах візерунка. Особливо актуальні всілякі варіанти і дизайнерські рішення на базі української вишиванки. Основою служать елементи візерунків і особливий крій. З допомогою української вишивки легко привнести національну нотку у будь-який образ, зробити його модним, стильним і незвичайним.
Образ вишиванки тісно пов'язаний з натуральними тканинами. Тому даний вид одягу не тільки модний і красивий, але і дуже приємний і комфортний.

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ 2017 РОКУ.

Біла вишиванка з візерунком білими нитками. Це особливий варіант, дуже ошатний, завжди доречний підходить практично під будь-який одяг і для будь-якого випадку.
Вишиті кольорові сорочки. Влітку яскраві тканини виглядають завжди актуально і красиво. У цьому сезоні всілякі варіанти кольорової вишивки на яскравих кольорових тканинах – найпопулярніший тренд цього сезону. По популярності з ним може зрівнятися тільки чорна сорочка вишита яскравими кольоровими нитками (жовтими, червоними).


З ЧИМ НОСИТИ ВИШИВАНКУВишиванка відмінно поєднується з джинсами. Простора модель, у вигляді туніки – ідеальний варіант. Подовжений фасон, з відповідним поясом стильно виглядає з вузькими джинсами або брюками.
У поєднанні зі спідницею – це класичний варіант. Але в залежності від фасону отримуємо стильні модні варіанти. Наприклад, вишиванка з спідницею з шкіри, спідниця з плісировкою А-силуету, модель «олівець».
З класичними брюками.
Особливо біла блуза з білою вишивкою. Це традиційно класичний варіант. Якщо кольорова вишивка – вона не повинна бути надто строкатою.
З жилетами пиджачного крою.
Багатошаровість у цьому сезоні особливо актуальна. Українська вишиванка в багатошаровому поєднанні виглядає гармонійно і стильно.

СУКНІ – ВИШИВАНКИ.

В цьому році особливо модні дуже різні фасони суконь з вишивкою. Приталені, широкі, з довгим і коротким рукавом, кольорові, білі і кольору натурально полотна. Довгі сукні в підлогу і моделі середньої довжини.
Пам'ятайте, що до вишиванки потрібно правильно підбирати аксесуари. По-перше, вони повинні бути в її стилі. По-друге, їх не повинно бути багато, адже вишивка сама по собі досить яскрава прикраса.
І звичайно, особливо приваблює вишиванка ручної роботи. Адже ще здавна коли жінки вишивали для близьких одяг, орнаменти передавали тепло душі майстрині, охороняли від невдач, ворогів, і недуг. А, крім того, у візерунках була зашифрована інформація, тому вишиванка була оберегом.


Незвичайні вечірні сукні в українському стилі

Наряди для особливих випадків, виконані за традиціями українського національного вбрання  досить актуальні сьогодні. При виборі, зверніть увагу на його фасон.

 Він обов'язково повинен підкреслювати вашу жіночність і додавати образу грації. Це може бути модель з досить широким і контрастним поясом або корсетом. Він не тільки підкреслить вашу тонку талію, але і зробить акцент на зоні декольте. Незвичайні вечірні сукні в українському стилі вражають уяву своєю лаконічністю і простотою крою.


Саме ця важлива деталь зможе надати всьому вашому образу насиченість, яка просто необхідно для створення вечірнього образу з сукнею в українському стилі. Вибирайте саме цю модель, якщо ви хочете залишатися в центрі уваги. Особливо модниці люблять вечірні сукні в українському стилі використовувати для походу на неформальний захід. Ви можете, в такому вбранні залишатися впевненою, що ваш наряд буде неповторним і єдиним на цьому вечорі. А все тому, що мода на «народність» тільки набирає свою популярність.

У жодному разі, не намагайтеся повністю повторити силует історичних красунь. Адже, сучасний фолк - це всього лише тонка стилізація. Для початку варто звернути увагу на те, що у вашому вбранні в один час повинні бути присутніми і яскраві кольори, і правильний фасон, які створять жіночний і органічний образ. Ви можете віддати перевагу насиченим яскравим тонам або білому кольору, на якому будуть красуватися модні об'ємні квіткові принти. Саме вони зможуть показати всю стилістику вашого наряду.


Пам'ятайте і про те, що мереживо теж прекрасно підкреслює яскравість і привабливість сукні в українському стилі. Саме цей спосіб прикраси моделі найбільш популярний при створенні етнічних моделей.

Випускні сукні в українському стилі - це дуже оригінальне і сміливе рішення, яке буде виглядати на святі просто неповторно. Саме на своєму випускному ви можете показати свій відмінний смак і вміння стильно поєднувати одяг. Ви легко можете вибрати плаття будь-якої довжини. Тільки варто акуратно ставитися до довжини міні, найкраще, якщо це будуть максі або міді. Обов'язково така сукня має бути з оригінальною виразною обробкою і легким фасоном.

Обов'язково, при складанні такого наряду, зверніть особливу увагу на дрібні деталі. Як відомо, саме на них і буде побудований весь ваш образ. Ні в якому разі не вибирайте взуття білого або червоного відтінку. Все тому, що воно може досить легко зіпсувати все враження від вашого образу. Зупиніть свій вибір на золотистих або срібних відтінках. Саме вони зможуть додати в ваш наряд крапельку гламуру.

Вибирайте яскраві прикраси, які не зможуть загубитися на фоні вашого наряду. Придивіться до коралового намиста. Воно легко підкреслить стилізованість вашого наряду. Також, хорошим доповненням стане ефектне срібло. Одягніть на себе відразу кілька таких прикрас.


Обов'язково придивіться до різних прикрас для волосся, які можна вибрати в тон своєму наряду. Вони ідеально доповнять образ. Це можуть бути великі квіти, виготовлені з тканини, наприклад, на обручі або шпильці.

Радимо також прочитати статтю Плаття в українському стилі: модне поєднання традицій і сучасного дизайну.

 

Страницы:
1
2
4
предыдущая
следующая