Профиль

Fore

Fore

Украина, Ивано-Франковск

Рейтинг в разделе:

ВІЙНА

 • 07.06.13, 13:23

Війна. Безглузда війна. А я солдат не менш безглуздий, ніж ця війна. Головне встигнути дописати листа… Листа до мами. Ще один залп, ще один наступ, і ми програємо. Я програю! Мене візьмуть в полон чи вб’ють? Я так просто не здамся – я мамі пообіцяв…

”Привіт, Ма… Хоч тут і війна, але все нормально. Я тепло вдягнений, їм регулярно, заснути тяжко, але, коли засинаю, сон міцний. Я зараз в бліндажі. Бій припинився. Кажуть, війна скоро скінчиться. Правда це чи ні, але ми того прагнемо. Я люблю тебе, Мам. Цілую твої руки. Твій син, старший сер……..

[Лист дописати невдалось. Граната потрапила в бліндаж. Солдат, що його писав втратив обидві руки, потім був комісованим додому. Старенька мати мучилась, доглядаючи сина-інваліда. Невдовзі хлопець кинувся з горя під поїзд. Мати ж тільки після смерті сина знайшла його недописаний лист. Виявилось, що він ніколи за все життя не говорив мамі, що любить її.]

Мораль: …у нас є час бавитись в дорослі ігри, і нема часу сказати найдорожчим людям найважливіші слова. А все це через неправильно обрані приорітети в житті…

 

Розшифровка результатів аналізу сечіЧас від часу кожній дитині доводиться здавати аналіз сечі. Ця процедура не здається складною, однак у батьків часто виникають щодо неї різні питання. Адже результат аналізу сечі, більшою мірою, залежатиме від того, чи правильно була зібрана сеча. Ця стаття розповість вам про рекомендації по її збору і про те, як проводиться розшифровка результатів аналізу сечі.

Є ряд рекомендацій по правильному збору сечі для аналізу:

1. Підмийте дитини перед тим, як будете збирати сечу. Коли ви підмиває дівчинку, стежте, щоб вода текла спереду назад. Підмиваючи хлопчика, спробуйте відкрити і обмити голівку статевого члена, але тільки у випадку, якщо її можливо легко вивести з крайньої плоті. Не травмуйте дитини, намагаючись насильно відкрити голівку статевого члена.

2. Пам'ятайте, що вечірня сеча дає невірний результат, тому для аналізу потрібна тільки ранкова сеча.

3. Посуд, що призначена для збору аналізу, потрібно простерилізувати. Для цього можна прокип'ятити її або потримати над парою п'ятнадцять хвилин.

4. Коли сеча зібрана, помістіть її в темне прохолодне місце. Вона повинна зберігатися не більш 3-х годин до того, як ви зробите її в лабораторію.

Отже, ви виконали всі наведені вище рекомендації, передали сечу на аналіз в лабораторію, і ось у вас в руках бланк з результатом. Давайте подивимося, чи всі в порядку з вашим дитиною.

Розшифровка результатів проводиться так:

1. Кількість.

На початку на бланку результатів аналізу ви побачите кількість сечі, яка була здана. Для якісного аналізу необхідно як мінімум 15 мл.

2. Колір.

Зазвичай сеча солом'яно-жовтого кольору через вміст пігменту урохрома. Але не забувайте, що через вживання в їжу деяких продуктів харчування або прийому лікарських засобів забарвлення сечі може змінитися.

3. Прозорість.

У нормі сеча буває прозорою або трохи каламутною, після того, як постоїть деякий час. Якщо в сечі є пластівці або муть, це говорить про запалення нирок і сечовивідних шляхів. Якщо сеча занадто каламутна, значить, у ній є солі, бактерії і слиз. Для діагностики цих домішок у лабораторії будуть застосовані спеціальні методики.

4. Щільність.

Значення щільності сечі повинен бути в межах 1007-1024. Якщо щільність знижена, це може бути ознакою ниркової недостатності, поліурії, тривалому голодуванні. Якщо щільність, навпаки, підвищена, це свідчить про великі втрати організмом води і недостатньому споживанні рідини. Не забувайте і про те, що щільність сечі залежить також від кількості випитої рідини і їжі, яку з'їла дитина.

5. Реакція сечі (рН).

Нормально, якщо реакція нейтральна, слабокисла або слаболужна. Нормальне значення - 6, 25 0, 36. Воно залежить також від харчування вашої дитини. Якщо дитина їсть м'ясні продукти, реакція сечі стане більш кислою, а від вживання рослинних продуктів значення цього параметра зрушиться в бік більш лужного.

6. Білок.

У нормі білка в сечі бути не повинно. Якщо білка в сечі більше норми, це ознака інфекційного захворювання. Значить, вашій дитині необхідно подальше обстеження.

7. Глюкоза.

Вміст глюкози в нормальній сечі не повинно перевищувати 0, 2%.

8. Епітелій.

Епітелій - це клітини, що вистилають поверхню сечовивідного каналу. У нормі допускається наявність малої кількості епітелію - 1-2 в межах поля зору мікроскопа. Якщо при аналізі знайдено більша його кількість, можливо, це означає запальний процес.

9. Лейкоцити.

Лейкоцити - білі кров'яні тільця. Зазвичай їх кількість невелика - для хлопчиків до п'яти клітин в полі зору мікроскопа, для дівчаток - до семи. Якщо виявлено більшу кількість лейкоцитів, це ознака запального процесу в сечовивідних каналах.

10. Еритроцити.

Еритроцити - червоні клітини крові. Допускається тільки їх виявлення в одиничних кількостях - до 3-4 в межах поля зору. Якщо знайдено більша кількість еритроцитів, це ознака запалення або порушень обмінного характеру.

11. Гіалінові циліндри.

Можна сказати, що це, в деякому роді, зліпки сечовивідних шляхів. Допускається лише наявність в одиничних кількостях. Якщо виявлені великі їх кількості, або циліндри іншого виду (що свідчить про зміни в нирках), дитину необхідно обстежити далі.

12. Слиз.

У нормі слизу бути не повинно, або ж вона може бути присутнім в невеликих кількостях. Якщо слизу в сечі багато, це означає підвищену кількість солей, що є ще одним свідченням запального процесу.

13. Солі.

Допускається незначна кількість. При виявленні великого вмісту солей необхідно подальше обстеження дитини.

14. Бактерії.

Припустимо невелика кількість. Високий вміст бактерій свідчить про те, що сечовивідні шляхи інфіковані.

На закінчення відзначимо, що правильно зібрана для аналізу сеча гарантує достовірність результатів. А їх розшифровка допоможе вам зрозуміти, чи все в порядку зі здоров'ям вашої дитини, або потрібне додаткове обстеження.

Як розібратися в аналізі крові

Загальний аналіз крові - найчастіше й інформативне дослідження, яке призначають лікарі. Досвідченому фахівцеві він може багато чого розповісти. Проте зустрічаються такі, на жаль, далеко не завжди.Про те, як самому розібратися в аналізі крові, розповідає лікар-гематолог Київської міської лікарні №9 Олена Горобець.

ГЕМОГЛОБІН
 1. Його роль. Кров'яний пігмент еритроцитів, що переносить кисень.
 2. Скільки в нормі? У чоловіків - 130-160 г/л, у жінок - 120-140 г/л.
 3. Підвищується при... Поліцитемії (хвороба кісткового мозку); після надмірних фізичних навантажень; обезводненні.
 4. Знижується при... Анемії (недокрів'я, що виникає як наслідок крововтрат).
ЕРИТРОЦИТИ
 1. Їх роль. Червоні кров'яні тільця. Містять гемоглобін.
 2. Скільки в нормі? У чоловіків - 4,0-5,0 х 10 в 12 ступені, у жінок - 3,9-4,7 х 10 в 12 ступені.
 3. Підвищується при... Поліцитемії і обезводненні.
 4. Знижується при... Анемії.
ЛЕЙКОЦИТИ
 1. Їх роль. Білі кров'яні тільця, виконують функцію захисту від чужорідних речовин і мікробів (імунітет).
 2. Скільки в нормі? 4,0-9,0 х 10 в 9 ступені.
 3. Підвищується при... Лейкозі (системне злоякісне захворювання органів кровотворення і крові), інфекціях, запаленнях, стані після гострої кровотечі, алергії.
 4. Знижується при... Деяких інфекціях (грипі, корі, краснусі й ін.); деяких хворобах кісткового мозку (наприклад, апластичній анемії); генетичних аномаліях імунітету.
НЕЙТРОФІЛИ
 1. Їх роль. Група специфічних лейкоцитів, що в основному відповідають за боротьбу з бактерійною інфекцією. Діляться за зрілістю на мієлоцити (наймолодші), метамієлоцити, паличкоядерні і сегменто-ядерні (найзріліші). Коливання рівня перших двох видів відбувається дуже рідко, в основному при лейкозі, найчастіше оцінюють "палички" і "сегменти".
 2. Скільки в нормі? Паличкоядерних - 1-6%; сегменто-ядерних - 47-72%.
 3. Підвищується при... Інфекціях (бактерійних, грибкових, паразитарних); запаленнях; інтоксикаціях; сильній слабкості (недостатності) нирок і печінки; психоемоційному збудженні; злоякісних пухлинах.
 4. Знижується при... Деяких інфекціях (вірусних, хронічних, важких, особливо у немолодих); хворобах кісткового мозку; генетичних порушеннях імунітету.
ЕОЗИНОФІЛИ
 1. Їх роль. Клітини крові, які відповідають за боротьбу з паразитами і алергією.
 2. Скільки в нормі? 0,5-5%.
 3. Підвищується при... Алергіях, глистах, злоякісних пухлинах, мієлолейкозі.
 4. Знижується при... Гнійних інфекціях; після пологів і операцій.
БАЗОФІЛИ
 1. Їх роль. Відповідають за виділення гістаміну - одного з гормонів алергії.
 2. Скільки в нормі? 0-1%.
 3. Підвищується при... Алергії; пониженні функції щитовидки; хронічних синуситах (інфекційно-запальний процес, що локалізується в навколоносових пазухах).
 4. Знижується при... Підвищенні функції щитовидки; овуляції (етап менструального циклу, коли зріла, здатна до запліднення яйцеклітина з фолікула яєчника виходить в черевну порожнину); вагітності; стресі; гострих інфекціях.
ЛІМФОЦИТИ
 1. Їх роль. Лейкоцити, які борються з вірусними інфекціями. Знищують чужорідні клітини і змінені власні клітини, виділяють у кров антитіла (імуноглобуліни).
 2. Скільки в нормі? 19-37%.
 3. Підвищується при... Вірусних інфекціях і лімфолейкозі (захворювання, що характеризується аномально високим вмістом В-лімфоцитів в крові, при цьому злоякісні лімфоцити не здатні виконувати свої імунні функції).
 4. Знижується при... Гострих невірусних інфекціях; хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку (захворювання, що характеризується хронічним запаленням); імунодефіцитах.
МОНОЦИТИ
 1. Їх роль. Лейкоцити, які йдуть у тканині. Остаточно знищують чужорідні клітини і білки, вогнища запалення, зруйновані тканини.
 2. Скільки в нормі? 3-11%.
 3. Підвищується при... Вірусних, грибкових і протизойних (викликаних простими) інфекціях; туберкульозі; саркоїдозі; сифілісі; лейкозі; ревматоїдному артриті; системному червоному вовчаку; вузликовому періартеріїті.
 4. Знижується при... Хворобах кісткового мозку.
ШОЕ
 1. Її роль. Швидкість осідання еритроцитів, говорить про якість і властивості плазми.
 2. Скільки в нормі? Норма 2-15 мм/ч.
 3. Підвищується при... Інфекції; запалення; пухлини; анемії; вагітності.
 4. Знижується при... Не спостерігається.
ТРОМБОЦИТИ
 1. Їх роль. Клітини, що відповідають за згортання крові.
 2. Скільки в нормі? 180-320 х 10 в 9 ступені.
 3. Підвищується при... Поліцитемії; лейкозі; запаленнях.
 4. Знижується при... Хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку; гемолітичній анемії.
Джерело: www.malecha.org.ua

Розповідь військовополоненого (1941р.)


“Німці змусили нас копати яму. Коли яма була готова нас вишикували. Німецький офіцер сказав:
-Юде вийти зі строю!
Євреї вийшли.
-Юде стрибай в яму!
Євреї пострибали
-Рус бери лопати і закопуй юде!
Ми переглянулися і ніхто не взявся за лопати тоді німець сказав:
-Юде вилазь, рус стрибай в яму! Юде закопуй рус!
Євреї похапали лопати і почали нас закопувати. Коли земля дійшла нам до пояса німець зупинив євреїв і запитав:
-Ну, що рус, зрозумів, хто такий юде?.. “

ЗАПИСКИ З АРОМАТОМ КАВИ. (записка №2) "Співавторство"


Зима 2013 року. Після Різдва повертаюсь доФранківська. Ніч з 13 на 14 січня у поїзді. Маланка!– з сумом нагадую собі.

У цей вечір за маленьким столиком купезібралось нас тринадцятеро (якось символічно: 13.01.13 і нас тринадцятеро): я іДванадцять стільців Ільфа і Петрова. Кава на столикуздіймається ніжним клубочком пари під вагонну стелю. Вдихаю цей терпкий та до болюрідний аромат. Посмішка мимоволі зявляється на моєму обличчі…

З ароматом цієї кави я згадав тебе: твої кольоругречаного меду очі, твої до безпам’ятства ніжні руки, твої п’янкі та солодкігуби та […]. А втих квадратних дужках я приємно втомлений тобою вже в цеймомент згадую білі (такі твої не улюблені) вірші одного з твоїх улюбленихписьменників(бо проза його тобі до вподоби) Андрія Любки. Я запрошую його донашого тісного купе, і нас стає чотирнадцятеро. Весь символізм пропав, а і бісз ним. Адже завдяки аромату кави та віршові пана Любки я лишився з тобоюнаодинці попри всі кілометри розлуки…

Григорій Форе

 

****************

Будити тебе вранці,

Приносити каву,потім дві години писати

Вірші, цілуватися,потім чистити зуби, кохання –

це переходити річкувбрід, запалювати сірники, витісняти

темряву з очей,Ісус — це просто ходити по світу, тим

часом осінь, тимчасом дощ, тим часом будити тебе,

вмиватися, цілувативологі губи, тим

часом небозмінюється на інше, тим часом осінь,

просто сидіти іпити каву, заплющити очі, найбільше

мені подобаєтьсятвоє волосся, конспектувати

твої розмови,конспектувати твоє волосся,

жити і не помічатинадходження осені,

босими ногамиходити плоскогір’ями, вранці

розкласти вогнище,готувати каву, будити

тебе і будити,разом збирати дрова,

гриби, в цих місцяхросте арніка, запізнілі

квіти, торкатисявологої кори дерев,

просто збирати сни,

заплутувати пальціу твоєму волоссі,

засинати і спати,відшуковувати гірські

потічки, набиративоду, кип’ятити каву, а

ти не любиш ізцукром, просто будити тебе,

цілувати тебе іспати, просто кохати —

це ніби переходитирічку вбрід,

цілувати і спати,прокидатися кожен наступний

день, збиратидрова, відшуковувати воду,

варити і пити каву,будити, будити,

цілувати і спати,будити, варити

каву для тебе.

 

Андрій Любка

Дана записка вважається повноцінною тільки утакому вигляді (автор)ЗАПИСКИ З АРОМАТОМ КАВИ. (записка №1)

Я буду ранений тобою знову…
…в серце!
По-іншому ти стріляти не вмієш.
І неважливо де ми зустрінемось, але це буде зустріч “очі в очі”… Неважливими будуть й обставини… 
Можливо, ми зустрінемо одне одного, прокинувшись в одному ліжку. Ти скажеш:
- Привіт , незнайомцю.
- Доброго ранку, чарівна незнайомко, - відповім з посмішкою я.
- Слухайте, а Ви такий нічогенький. Може, запросите мене коли-небудь на каву?..
… а я запрошу… на кухню =)))
Ні-ні, не так..
Я одразу не запрошуватиму, а скажу:
- Я тільки-но Вас зустрів, але вже безмежно кохаю, і зараз, окрім любові, дарую Вам солодкий вранішній сон… - і присплю тебе… А сам крадькома подамся варити каву і готувати сніданок…
- Кохана моя, прокидайтесь, я запрошую Вас на чашечку кави…
- Як чудово, милий мій, а куди ми підемо? Я думаю, мені потрібно підібрати сукню… - сонно та розгублено прощебечеш ти.
- Напевно сукня Вам геть не знадобиться. Я запрошую Вас до нашого ліжка, адже тільки тут зимовими холодними ранками подають найсмачнішу каву у світі…
…у відповідь ти посміхнешся… Охопиш своїми рученятами горнятко… Залунає тиша, і тільки звук чиїхось швидких кроків порушить її:”Гуп-гуп-гуп-гуп…” Двері до спальні прочиняться, і наше з тобою творіння промовить:”Мамо, тату, а цому це ви без мене тут сцось їште?”

Григорій Форе

Нерозлийкава...

"Бувають люди_нерозлийкава... повірте, доля до них ласкава.. ..сніданок.Чорна._для мене класно.. Канапка впала до неба маслом.. Такий от ранок.. доволі теплий.. А що канапці закони Мерфі???"  

Анастасія-Катерина МедвідьDiploma...

 • 08.12.12, 18:16
Сидит заяц на пеньке, что-то пишет. Бежит мимо лиса.
- Что пишешь, заяц?
- Дипломную работу.
- О чем?
- О том, как зайцы лис едят.
- Да где ты такое видел?
- Пойдем, покажу...
Через некоторое время заяц опять сидит и что-то пишет. Бежит волк.
- Что пишешь, косой?
- Диплом на тему, как зайцы волков едят.
- Ты что, с ума сошел?
- Пойдем со мной...
Далее, заяц пишет, подходит медведь.
- Что пишешь?
- Диплом на тему, как зайцы медведей едят.
- Да где такое видано?
- Пойдем, покажу...
Картина последняя: пещера, гора лисьих, волчьих, медвежьих костей. В середине, обгладывая кость, лежит огромный лев.

Мораль: важна не тема диплома, важно то, кто твой руководитель.

... з теплих рук.

Здавалося б… Ну що її знайти? Вона ж там, де й завжди! Але це “там, де й завжди” чорт знає де…

Вже вкотре бачить, як перед нею гостинно відкриваються автобусні двері. Пропахлий пасажирським потом салон зустрічає порожнечею крісел… Ось і воно –улюблене місце біля вікна, і, як завжди, дилема – книжка чи навушника... Салон заповнився - стало гамірно… Напевно і книжка, і навушники працюватимуть у тандемі.

Ця подорож нічим не гірша і не краща за попередні. Просто вона запам’ятається все тими ж речами, що і інші: обривки слів з книжки, купа одноманітних віконних пейзажів і все це під музику. А зараз би гарячого какао…

… з теплих рук.

Знай, я там, де й завжди... Навіть коли не доходять СМС, йде дощ чи розпочалась ядерна зима, я там, де й завжди... Повертайся.


Страницы:
1
2
4
предыдущая
следующая