хочу сюда!
 

Юлия

32 года, скорпион, познакомится с парнем в возрасте 30-40 лет

Пам’ятка для населення щодо виявлення вибухових пристроїв


Тероризм на сьогоднішній день являє собою реальну загрозу будь-якій державі, рівень його громадської небезпеки постійно зростає, його мета – встановлення контролю над цілими країнами або діяльністю їх лідерів, заволодіння зброєю масового знищення.
Діяльність терористів в сучасних умовах характеризується відсутністю чітко обмежених кордонів, наявністю зв’язків з міжнародними терористичними центрами та організаціями, жорсткою організаційною структурою, відмінним технічним оснащенням.
Володіючи сучасними методами ведення інформаційної війни та пропаганди насильства, міжнародний тероризм нав’язує громадськості свої ідеї та оцінки ситуації, активно залучає до злочинної діяльності молодь та професіонально підготовлених осіб.
Ситуація в Україні свідчить про збільшення за останні 3 місяці кількості протиправних проявів з ознаками терористичного характеру з використанням зброї та вибухових речовин.
Зазначена тенденція призводить до виникнення підґрунтя для поширення проявів терористичного характеру у регіоні, несе у собі загрозу безпеці громадян та дестабілізує обстановку у суспільстві. 
Протидія тероризму не тільки завдання спецслужб. Вони будуть безсилі, якщо ця протидія не буде надана суспільством та кожним громадянином України. 


 1. Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. В якості камуфляжу (маскування) для вибухового пристрою злочинці використовують звичайні побутові предмети: сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо;

 2. Не починайте самостійно будь-яких дій із знайденими підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до їх вибуху та численних жертв і руйнувань;

 3. Не торкайтеся, не розкривайте та не пересувайте підозрілу знахідку;

 4. Зафіксуйте час виявлення підозрілої знахідки;

 5. Намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якомога далі від небезпечної знахідки;

 6. Обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи правоохоронних органів;

 7. Не забувайте, що Ви є найважливішим очевидцем (свідком).


Примітка: необхідно пам'ятати, що марна витрата часу при загрозі вибуху може призвести до численних людських жертв!Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі.

 1. Підозрілі обставини появи предметів - сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час. Підозрілі обставини появи свіжопоштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;

 2. Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;

 3. Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої (ВП) в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки,  таймери, проводи тощо);

 4. Прослуховування роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;

 5. Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;

 6. Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;

 7. Наявність диму, який виходить із предмета;

 8. Збільшена маса предмета (наприклад - коробка із під цукерок, банка із під кави, книга, записник тощо);

 9. Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або скотчем.


Примітка: Практично всі вибухові речовини, які входять до складу вибухового пристрою, отруйні, чутливі до механічних впливів і нагрівання. Поводження з ними вимагає уваги і обережності !
           Кожний саморобний вибуховий пристрій містить два обов'язкових елементи: вибухові речовини і засіб його ініціювання. Додатковими елементами можуть бути - оболонка заряду, корпус пристрою, камуфляж, запобіжно-виконавчий механізм, уразливі елементи (сталеві кульки від підшипників діаметром від 3 до 7 мм, металеві гайки, цвяхи, шурупи, обрізки дроту і пластикові голки. 
0

Комментарии