хочу сюда!
 

Таня

35 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 35-42 лет

Залякана старшокласницями дівчина повісилася


Старший брат, повернувшись у понеділок додому десь о пів на третю годину дня, виявив страшну картину: у шафі для одягу на перекладині повісилася його сестричка Ілонка 2001 року народження. Зашморг вона зробила з пояса від халата. Лікарям «швидкої», які приїхали на місце події, залишилося тільки констатувати смерть дитини, пише Галичина.
Розслідування цього випадку триває, але, як зазначила начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Алла Лемчак, основною версією вчинку дівчинки є конфлікт з двома старшокласницями, який стався в її рідній школі №10 м. Івано-Франківська, де ілонка вчилася в шостому класі.
Дівчинку, яка жила з мамою і старшим братом, характеризують тільки позитивно. Вчилася фактично на «відмінно», була тихою, домашньою дитиною, котра якщо й бувала в компаніях, то виключно на днях народження в однокласників. І чим же вона не вгодила двом восьмикласницям?
За попередніми даними, причиною конфлікту стало те, що Ілонка начебто наговорювала на одну зі своїх майбутніх кривдниць. Зокрема, вона нібито побачила, як та цілується з одним хлопцем, і розповіла про це своїй подружці. Подруга, котра хоч навчається в іншій школі, але знайома з тією ж восьмикласницею, бо живуть поруч (навіть не знаю, яке тут слово вжити), поділилася інформацією з нею. Ображена дівчина вирішила провчити «малявку».
На одній з перерв підійшла разом з подругою до ілонки і вони обидві почали погрожувати дівчинці, ображати її, в тому числі й нецензурними словами. Протягом навчального дня цей «виховний процес» відбувався кілька разів. При цьому старшокласниці не обмежувалися тільки словами, а брали дівчинку за волосся і пригинали до підлоги. Вони так залякали свою жертву, що на одній із перерв, коли інші учні висипали на вулицю, бо ж було доволі тепло, Ілонка, побачивши у дворі своїх кривдниць, не наважилася покинути стіни школи.
За словами начальника кримінальної міліції у справах дітей Алли Лемчак, обидві восьмикласниці під час розмови з правоохоронцями зізналися, що у них був конфлікт з потерпілою, розповіли причини і подробиці. «Щоправда, ми не повідомили дівчат, що їх жертва скоїла самогубство, — каже Алла Лемчак. — Зробили це вже наприкінці розмови. Обидві були шоковані».
Так, але їх шок життя дитині не поверне. Як і її фотографія у шкільному коридорі, побіч якої горять свічки і ніби в почесному караулі стоять учні, можливо, однокласники. Данина пам’яті — це, звісно, добре, але ще краще, щоби не було передумов, які призводять до таких страшних подій. Наразі в міліції готують подання на адресу голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка щодо усунення недоліків у роботі певних осіб, відповідальних за те, що робиться в школі. «Йдеться, зокрема, про соціальних педагогів, шкільного психолога, керівництво навчального закладу», — уточнює начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області А. Лемчак. За її словами, восьмикласниця, яка зініціювала конфлікт, є лідером за характером, вміє підкоряти своїй волі інших. Але, на жаль, не завжди робить це з позитивною метою. Встановлено, що вона вже не вперше влаштовує таке з’ясовування стосунків. Очевидно, все їй досі сходило з рук. Це один момент.
Другий полягає в тому, що коли правоохоронці почали проводити перевірку за фактом самогубства ілонки, то, як зазначила Алла Лемчак, перші пояснення, які вони отримали від вчителів та учнів, радше були формальними відписками. Про конфлікт, який міг призвести до суїциду, — жодного слова. Але ж працівники міліції про нього вже знали...
Натомість вони відзначили принципову позицію департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА, який нещодавно очолив Сергій Дерев’янко. Тут не намагалися щось там приховати чи принаймні якось пом’якшити. Вже призначено службове розслідування цього випадку. Що стосується позиції правоохоронних органів, то, як повідомили в прес-групі обласної прокуратури, за цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 120 ККУ — доведення до самогубства.
Зауважимо, що з початку року це вже другий випадок, коли застосовують цю статтю Кримінального кодексу. Перший також стосувався самогубства 14-річної дівчинки у Верховинському районі.
А наостанок хочу навести ще дві цифри і прошу уважно проаналізувати їх. Отже, за даними управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, від початку року і на 2 квітня на Прикарпатті зареєстровано 42 випадки суїциду, у тому числі і два — серед дітей. Тоді як за аналогічний період минулого року їх сталося 28 і дітей у цьому переліку не було. Щось у нас почало не те коїтися...
                                                                  За матеріалами преси
                                                                    Галина Майорова.
5

Комментарии

Гость: Мышуська

16.04.13, 19:56

  Гость: Неополетанец

  26.04.13, 19:58

  земля горшочника ей,пухом

   Гость: Берберова Е Н

   36.04.13, 19:58

    46.04.13, 20:00

     56.04.13, 20:01

     ну да.мама одна двоих детей воспитывает.времени на общение в обрез.

      66.04.13, 20:02

      Что тут скажешь...Теперь слово за правоохранительными органами.А вообще,школы давно превратились исключительно в учебные заведения,где процесс воспитания находится на каком-то "надцатом".

       Гость: чело-век

       76.04.13, 20:10

       не те у нас коїться вже доволі довго...

        Гость: чело-век

        86.04.13, 20:15Ответ на 6 от тор102

        процесс воспитания идёт постоянно.Он не в состоянии прерываться.Ребёнок вбирает в себя из окружения всё, что способен вобрать. Проблема в том, что детские головы НЕ заняты чем-либо созидательным... для себя хотя бы