хочу сюда!
 

Оля

43 года, скорпион, познакомится с парнем в возрасте 35-50 лет

jurek99

предыдущая
следующая

Катастрофа в Ожидові(початок)

Вибух фосфору в Ожидові: другий Чорнобиль чи звичайна істерія? (частина1)

Хроніка подій: Вчора, 16 липня, о 16 год. 55 хв у Буському районі Львівської області на перегоні «Красне-Ожидів» зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу № 2005 (всього у складі потягу було 58 вагонів). Цистерни слідували зі станції «Аса» (м. Джамбул, Казахстан) до станції «колеса» (Республіка Польща). Через виток фосфору з однієї цистерни сталося самозаймання 6 цистерн.

Вже о 22 год. 29 хв (згідно з офіційною інформацію «еменесників») пожежу було ліквідовано. Щоправда, окремі видання і досі запевняють, що пожежу остаточно не ліквідовано, оскільки місцями виникають нові загорання, а піни на їх гасіння не вистачає. Таку інформацію нібито повідомив голова Бузької районної держадміністрації Микола Білінський. За його словами, пожежа вже не така інтенсивна і потужна, а вже близько 200 сімей евакуйовані.

Щоправда, цю ін формацію не забарилися спростити офіційно: «Зараз ситуація контрольована. Спецпідрозділи охолоджують цистерни і тим самим попереджують самозаймання фосфору. У них є достатньо води та піни. Нічого хвилюватися про спалахи вогню», - зазначив начальник прес-центру головного управління МНС у Львівській області Павло Василенко. За його словами, створено піноутворювачі, тому піни в разі потреби вистачатиме.

Водночас і основні чиновники Львівщини особисто звернулися до мас-медіа з проханням не називати пожежу в Ожидові «другим Чорнобилем», мотивуючи це тим, Що «ситуація складна, але контрольована». Правда, ті ж чиновники чомусь порадили мешканцям уражених сіл закривати вікна мокрими шматами, не виходити без потреби з дому і навіть не випускати на вулицю худобу. 

Попередні наслідки: У результаті сходу цистерн пошкоджено 50 м залізничної колії, близько 100 м контактної мережі та 3 опори. Під час гасіння пожежі утворилася хмара з продуктів горіння (зона ураження - близько 90 кв км). В зону ураження потрапило 14 населених пунктів Буського району та окремі території Радехівського та Бродівського районів області.

Внаслідок пожежі продуктами горіння отруїлося 16 осіб, з яких 13 в стані тяжкого та середнього ступеня важкості госпіталізовано до військового медичного клінічного центру Західного оперативного командування у Львові.

Проведено позачергове засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Із 6 населених пунктів Буського району тимчасово відселено близько 800 мешканців.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 450 чол. особового складу та 80 одиниць техніки від МНС, Мінтрансу, МВС, МОЗ. Наразі на місці події працює віце-прем'єр-міністр України О.Кузьмук, оперативна група МНС України на чолі з першим заступником міністра В.Антонцем.

Проте як представники влади, так і «надзвичайними» запевняють мешканців Львова і області, що особливих підстав для звилювання нема. Адже 82 кв км хмари, що утворилася внаслідок горіння фосфору, прямує… у зворотній від Львова бік. 

У чому небезпека: При 44С фосфор плавиться, окрім того, при взаємодії з повітрям утворює випари бурого кольору. Ці випари дуже шкідливо впливають на людей, зокрема, призводять до набряків легень.

Як переконана заступник директора Інституту екології Карпат Оксана Марискевич, дану аварію можна назвати справжньою катастрофою. За її словами, в Україні був подібний випадок - в Краматорську. Тоді 8,5 кв км зайняла зона ураження. За таких умов хіміки радять дочекатися, щоб увесь фосфор вигорів. Окрім того, фосфор важко гасити, хіба що з’явилися нові технології.

Тобто, ситуація достатньо серйозна. Жовтий фосфор вражає кістки. А такі захворювання насправді проявляються навіть через кілька років! Проте, справжні масштаби аварії (як офіційні, так і неофіційні) ми дізнаємось лише за кільканадцять літ. 

Читайте завтра – продовження теми про ситуацію в Ожидові

1

Комментарии