О сообществе

Все о старом Киеве

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Клуб Киевлян

Аврора

  • 11.12.18, 12:22
Аврора, кто помнит)))?

Теперь вот это творение архитектуры


Троещина 1970 год

Вид с бульвара Перова 

Поле, коровы и бескрайнее небо...

Троещина 1970 год

Вид с бульвара Перова 

Поле, коровы и бескрайнее небо...

Храм Николая Чудотворца на Печерске

Ориентировочно построен в 1917 году. В взязи с первой мировой войной в нём так и не произвели внутренние отделки, а после прихода большевиков к власти об этом не могло быть и речи. Со временем в нём сделали склад, и до наших дней храм так и остался храмом-призраком, без надежды на новую жизнь.


Печаль однако unsmile

Первая схема метро в Киеве

Как я понял сначало было 4 станции от Вокзальной до Днепра

Легенда про Оболонь

Річ у тому, що сотні билин і літописів оповідають про те, що Київ страждав від терориста Змія Горинича, який налітав на місто, бешкетував, а головне – крав стольних дівчат. 

Його печерна резиденція розташовувалася в якихось Сорочинськіх горах. А окуповані території, тобто вотчина, тягнулася по рівнинах до самої Пучай-річки.Що таке Сорочинськіє гори, ніхто до цього дня зрозуміти не може. Зате неспростовний факт – що Пучай-річкою билини іменують Почайну. Вона текла з Оболоні на Поділ. 

У спадок від стародавньої річки сучасна Оболонь отримала ланцюжок озер, які називаються сьогодні озерами Опечені. 

В одних билинах стверджується, що Добриня Никітіч одного разу набрався хоробрості і відправився на Пучай-річку шукати Змія. Інші джерела говорять, що нікого він не шукав, а просто випив зайвого на княжому бенкету, осідлав коня і поїхав сп’яну до Почайни – купатися. А діставшись річки, багатир упірнає, довго пливе і виходить вже на іншому березі, тобто на Оболоні. 

Враховуючи силу багатирську і тривалість запливу, вийти він міг хоч біля сьогоднішньої райадміністрації, хоч біля метро, а швидше за все – випірнув Добриня там, де тепер перетинаються сучасні вулиці Добрининська і Багатирська. Ну не дарма ж їх так і назвали? 

Виходить, значить, багатир на берег і раптом з громом і блискавкою налітає на нього Змій Горинич. Добриня б’ється, як лев, Дракон гарчить, полум’я вивергається… А потім, якщо говорити билинною мовою, «Добринюшка… шибоне в Змію та в прокляту – і відбив у Змії дванадцять та всіх хоботів». 

У результаті цієї битви Змій, що характерно, вижив. І ослаблений, покалічений, «без хоботів» уклав з багатирем джентльменський договір, присягнувши більше київських дів не красти. Але слово він порушив. Причому по-хамському: схопив не яку-небудь селянку, а княжу дочку, яка прогулювалася мирно по київських вулицях. 

Добриня розсердився й убив Горинича, а заразом витоптав усіх його дитинчат на березі Пучай-річки. Тим самим звільнивши назавжди й Оболонь, і весь Київ від зміїної присутності. Така ось історія. 

Нічого не скажеш: вже пощастило Оболоні, так пощастило. Багато районів і навіть міста змушені придумувати, висмоктувати з пальця легенди, щоб якось виділитися на загальному фоні, а тут на тобі – власний Дракон.

Вокзал 1880 год


Это что по краям река? omg

Паспорт кивлянина 100 лет назадИ прописка была, кстати

Страницы:
1
2
3
предыдущая
следующая