10-й Міжнародний Форум і Виставка Нових Енергетичних Технологій

Найбільша в Східній Європі бізнес-подія, присвячена новітнім енергетичним технологіям, відновлювальним  джерелам енергії та енергоефективності, а також останнім світовим і локальним трендам в сфері сталої енергетики - 10-й Міжнародний Форум і Виставка Сталої  Енергетики SEF 2018 KYIV відбудеться в Києві з 16 по 19 жовтня 2018 р

Організатором SEF 2018 KYIV є Центр Інноваційного Бізнесу.

Зокрема, 16-17 жовтня відбудеться Форум SEF 2018 KYIV, який традиційно збирає власників і топ-менеджерів ключових гравців ринку. Кількість учасників події - 400+.

17-19 жовтня проходитиме Виставка SEF 2018 KYIV, на якій компанії з більш ніж 30 країн представлять технології, обладнання та сервіси для сегментів сонячної енергетики, вітроенергетики, біоенергетики, енергоефективності, а також об'єктів енергетичної інфраструктури.

Для компаній, що працюють у  сфері сталої енергетики, SEF набув статусу ефективної ділової платформи, на якій традиційно зустрічаються кращі міжнародні експерти, керівники галузевих державних відомств, десіжн-мейкери, що представляють постачальників і виробників обладнання, інвестиційні компанії і банки, девелоперов і сервісні компанії, а також енергетичні компанії, які є операторами об'єктів відновлюваної енергетики.

Форум є унікальною можливістю отримати інсайт в  фінансових, юридичних і технічних особливостях будівництва об'єктів відновлюваної енергетики, а також енергозабезпечення різних виробничих і комерційних об'єктів.

Крім цього 17-19 жовтня в рамках Виставки SEF 2018 KYIV ключові гравці ринку проведуть цілий ряд тематичних семінарів, які традиційно зберуть підприємців, зацікавлених в організації бізнесу в сфері відновлюваної енергетики, а також будівництві власних енергетичних об'єктів, зокрема, дахових сонячних електростанцій.

Вперше в 2018 р. складовою частиною SEF KYIV стане Tech Energy Competition - SEF AWARDS - конкурс проектів сталої енергетики в Східній Європі.

Важливою складовою частиною SEF є програма зустрічей B2B по попередньо затвердженому розкладу, яка вже традиційно вважається компаніями платформою для обговорення та укладання контрактів.

Партнерами SEF 2018 KYIV виступили компанії: KNESS, Jinko Solar, JA Solar, Helios Strategia, Huawei, Photomate, Solar Steelconstraction, US Solar.

Станьте  учасником SEF 2018 KYIV і приєднуйтесь до всесвітньо відомих експертів, учасникам міжнародного ринку сталої енергетики, постачальників сучасних технологічних рішень в галузі енергоефективності та відновлюваної енергетики-компаній та особистостей, які своєю діяльністю і досягненнями активно змінюють енергетичний ландшафт Східної Європи.

Проекти у сфері нових енергетичних технологій починаються тут!

Офіційний сайт SEF 2018 KYIV: 2018.sefkyiv.com

У 2017 р. український ринок відновлюваної енергетики перевищить

  • 15.11.17, 10:45

За підсумками 2017 р. український ринок обладнання та сервісів для відновлюваної енергетики перевищить €400 млн.

Такий прогноз сформовано Центром іноваційного бізнесу (Innovative Business Centre) за підсумками роботи 9-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv (sefkyiv.com), який відбувся у жовтні в Києві (Організатор — Центр інноваційного бізнесу, IB Centre).

Понад 60% українського ринку відновлюваної енергетики займатиме за підсумком року сегмент сонячної енергетики. Близько 30% - припадатиме на вітроенергетику. 10% складатимуть проекти у сфері малої гідроенергетики та енергії біомаси.

Як зазначив під час виступу на події співзасновник SEF Віталій Давій, сьогодні у країнах Східної Європи і в Україні зокрема, спостерігається великий стрибок розвитку сегменту інсталяцій приватних джерел відновлюваної енергетики, головним чином сонячних електростанцій.

Як результат, все більше ринкових гравців розвивають технологічні та сервісні напрямки для малих станцій.

Зокрема, під час SEF-2017 KYIV компанія IBC Solar представила онлайн-калькулятор сонячної енергії, за допомогою якого можна самостійно розрахувати власну сонячну електростанцію.

«Планування фотоелектричної системи має важливе значення для успішної реалізації проекту. Для того, щоб мати змогу правильно оцінити ефективність та економічні переваги сонячної системи, необхідно з самого початку детально розглянути характеристику кожного даху» - зазначила Леся Ващишин, регіональний менеджер зі збуту по Східній Європі, IBC Solar Austria GmbH.

Олександр Жуль, начальник відділу проектного управління UNISOLAR стверджує, що точність прогнозу генерації станції є основоположною для оцінки економічної ефективності проектів.

«При точності прогнозу 10% можлива похибка 27%(допустима похибка 10%). Для зменшення похибки потрібен відкритий доступ до метеорологічних даних по всій країні», - зазначив спеціаліст.

Технічний менеджер компанії US Solar Руслан Галагуз презентував можливості українського одновісного трекера SST-60, за допомогою якого можна збільшиити річну генерацію електроенергії сонячною електростанцією на 15-17%.

«Одновісний сонячний трекер забезпечує суттєве збільшення генерації електроенергії в порівнянні  зі статичною системою, автоматично змінюючи кут та положення модулів. Також в системі керування передбачено системи захисту від вітрового та снігового навантаження. Наші трекери мають характеристики світового рівня при цінах значно нижчих чим зарубіжні аналоги», - описав спеціаліст переваги українського обладнання.

Також про нові рішення для сонячних електростанцій розказав генеральний директор компанії  «Солар Стальконструкція» Євген Єрьоменко.

“Ми розробили одновісний автоматичний трекер, який дозволяє побудувати мегаватні поля за кілька місяців та отримувати додаткову генерацію на обмеженій території”, - підкреслив він переваги нового продукту.

Бенджамін Фішер, менеджер відділу продажів Східної Європи, країн Балтії, Центральної Азії компанії Fronius International впевнений, що автоматизація вирішення проблем є важливою для клієнтів. Завдяки технічним можливостям компанії є можливість контролювати роботу інверторів через смартфон: бачити режими роботи сонячної станції, виробництво електроенергії, а також виявляти та вирішувати можливі проблеми. 

На думку Соні Бенард, віце-президент з продажів у Європі компанії Talesun, крім наявності профільної законодавчої основи, прискорення розвитку галузі відновлюваної енергетики у Східній Європі, яке спостерігається у останні два роки,  стало можливим завдяки появі нових кредитних продуктів, які пропонуються як міжнародними так і локальними фінансовими інститутами.

В якості підтвердження зростання інвестицій у галузь відновлюваної енергетики  директор департаменту екоінжинірингу та впровадження ресурсно- ефективного проектів Укргазбанку Родіон Морозов зазначив: «У 2017 р. кожний четвертий мегават станцій, які отримали «зелений» тарифу в Україні, профінансовано за допомогою Укргазбанку».

В цілому, за оцінками  експертів IFC, до 2030 р. в “зелені” проекти в Україні може бути інвестовано понад 30 млрд. доларів.

На думку Керрі Вальчака, директора та керівника проектного фінансування компанії Finance in Motion GmbH, для подальшого стабільного росту ринку сьогодні необхідно забезпечувати консультаційну підтримку недосвідченим розробникам проектів відновлюваної енергетики на предмет їх відповідності міжнародним екологічним та соціальним стандартам.

У розвитку нових технологій накопичення та зберігання електроенергії бачить наступний етап еволюцї галузі керівник напрямку відновлюваної енергетики компанії ДТЕК Вікторія Сиромятова.

«Обсяг щорічних інвестицій в R&D у сфері відновлюваної енергетики становить 8-10 млрд. доларів. Також слід звернути увагу на технологію зберігання електроенергії. Це - майбутнє» - зазначила вона.

Авералдо Фаррі, Директор підрозділу інновацій компанії Zucchetti Centro Sistemi, зазначає: «Україна дотримується світових тенденцій відновлюваної енергетики та є привабливою для іноземних компаній».

Крім рішень, пов'язаних безпосередньо з еволюцією виробництва електроенергії сьогодня також спостерігається активний розвиток технологій споживання електроенергії, зокрема у напрямку освітлення.

«Кількість запитів на встановлення LED-освітлення зросла у 5 разів у 2017 р. в порівнянні з 2016 р. Люди відчули, що використовуючи новітні технології можливо суттєво зекономити кошти», - повідомив ринкові тенденції Руслан Вдовенко, генеральний директор компанії ЕКТА.

Олександр Симонов, Директор з продажу та маркетингу компанії «Одескабель» в своїй презентації зазначив, що для надійної і ефективної роботи необхідно індивідуально підбирати кабельну продукцію під кожний проект, від цього суттєво залежить не лише ефективність, але і безпека роботи станції.

Крім стрімкого розвитку сегменту сонячної енергетики сьогодні в Україні спостерігається активне зростання кількості проектів європейського рівня в біоенергетиці. «Ринок біоенергетики активно розвивається в Східній Європі, в Україні ми вже реалізували великий проект мегаватного класу» - зазаначив Бернхард Лодер-Таучер, директор з продажів, ICS ENERGIETECHNIK GmbH.

Стосовно вітроенергетики свою думку висловив співзасновник компанії Eco-Optima Максим Козицький, який вважає, що на сьогоднішній день в Україні є ризики, проте є й великі можливості для розвитку вітроенергетики. Тому компанія планує активно збільшувати потужності.

«Ми бачимо колосальні перспективи в розвитку альтернативної енергетики. На даний момент це стає максимально актуальним і вигідним способом отримання, передачі та використання енергії» - прокоментувала Юлія Полякова, директор компанії Karbon CNS.

9-й Міжнародний форум та виставка сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv відбувся у Києві 9-11 жовтня (КВЦ “Парковий”). Учасниками галузевої події стали 440 делегатів та 58 експонентів з 32 країн. Організатором SEF-2017 KYIV є  Центр Іноваційного Бізнесу (IB Centre).

Найближча галузева подія від IB Centre — 7-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2018  відбудеться  у Києві 11-13 квітня 2018 р.

Детальніше дізнатись про подію року у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2018 ви можете на сайті cis-solar.com


7-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Цен

З 11 по 13 квітня 2018 р. у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» (Київ) пройде наймасштабніший  у регіоні  галузевий бізнес-захід, присвячений індустрії сонячної енергетики  7-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR-2018 KYIV

CISOLAR — це головна подія ринку сонячної енергетики у Центральній та Східній Європі, де провідні гравці традиційно презентують найновіші технології та рішення для галузі сонячної енергетики, а також діляться досвідом реалізації найуспішніших PV проектів.

CISOLAR є глобальним галузевим комюніті, учасників якого об’єднує інтерес до побудови та розвитку успішного бізнесу у сфері відновлюваної енергетики та бажання зробити світ кращим.

За останні сім років CISOLAR  підтвердив свій статус наймасштабнішої події у сфері сонячної енергетики Центральної та Східної Європи, що слугує ефективною комунікаційною платформою для ключових гравців галузі, девелоперів та інвесторів. Саме на CISOLAR народжуються нові проекти та укладаються багатомільйонні контракти. 

Участь у CISOLAR  традиційно приймають власники та топ-менеджери компаній, які зацікавлені у розвитку  інвестиційних енергетичних проектів у регіоні, зокрема, в Україні.

Цього року CISOLAR-2018 працюватиме  у 3-денному форматі. 11-12 квітня проходитиме конференція, 11-13 квітня  відбуватиметься виставка. На виставці будуть представлені  продукція та сервіси від ключових гравців глобального ринку сонячної енергетики та місцевих компаній. 

Протягом трьох днів на CISOLAR-2018 будуть представлені та обговорені останні законодавчі зміни та ініціативи в Україні та інших країнах Центральної та Східної Європи в контексті глобальних змін світової енергетичної карти та останніх технологічних досягнень. В центрі уваги будуть останні тенденції на ринку рішень для зберігання електроенергії, які є основою для подальшої активної експансії відновлюваних джерел енергії.

Технологічна частина заходу також буде представлена сонячними рішеннями для промислового сектору, комунального господарства, а також приватних домогосподарств.

Важливою складовою частиною CISOLAR-2018 стане Tech Energy Competition — конкурс CISOLAR AWARDS, який визначить найкращі проекти сонячної енергетики у Центральній та Східній Європі.

Під час CISOLAR-2018 також відбудеться сесія зустрічей B2B за попередньо затвердженим розкладом. 

Традиційно CISOLAR-2018 представить потужний блок програми, присвячений фінансуванню проектів.

Лінійку спікерів CISOLAR-2018 представлятимуть перші особи галузі, топ-менеджери та власники компаній, які вже зробили свій вагомий внесок у розвиток сонячної енергетики на світовому рівні.

Цьогорічний захід буде включати в себе комплекс навчальних семінарів для малих підприємців та домовласників, які будуть присвячені рішенням у сфері сонячної енергетики, які дозволять не лише зменшити рахунки за енергоресурси, але і почати власний стабільний бізнес.  

Організатором CISOLAR є  Центр Іноваційного Бізнесу.

Станьте учасником CISOLAR та приєднуйтесь до всесвітньо відомих експертів, учасників міжнародного ринку сонячної енергетики, постачальників найсучасніших технологічних рішень у сфері енергоефективності — особистостей, які своєю діяльністю та досягненнями пишуть нову сторінку розвитку енергетичної галузі.

CISOLAR продовжує активно зростати. У 2018 р. учасниками події стануть понад 50 авторитетних спікерів, понад 500 делегатів  та 100+ експонентів з 30 країн.

Майбутнє починається тут!

Офіційний сайт CISOLAR 2018: www.cis-solar.com


Україна стала головним європейським ринком енергетики

Найбільші міжнародні гравці сфери відновлювальної енергетики розглядають сьогодні Україну як найпривабливіший європейський ринок, що розвивається.

 

Такі висновки зроблено за підсумками роботи 9-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv (sefkyiv.com), який відбувся 9-11 жовтня у Києві.

 

Як зазначив під час свого виступу на SEF-2017 KYIV виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та країнам СНД компанії Suntech Power(Генеральний партнер SEF-2017 KYIV) Дімітріс Тітопулос, сьогодні світовим лідером у сфері сонячної енергетики є Китай, де до кінця 2017 р. загальні потужності станцій перевищать 125 Гвт.

 

“Як очікується, у 2020 р. частка відновлювальної енергетики у загальносвітовому балансі зросте до 26%, головний внесок в цю динаміку зроблять саме Індія, Китай та Бразилія”, - такий галузевий прогноз озвучила під час свого виступу Тетяна Панченко, менеджер з міжнародного розвитку та продажів компанії RECOM(Офіційний партнер SEF-2017 KYIV).

 

«Тарифи на електроенергію, вироблену традиційними джерелами, постійно зростають. У той же час електроенергія вироблена відновлювальними джерелами, зокрема сонячними електростанціями, стрімко дешевшає. В Україні точка паритету вже майже досягнута, галузь вже найближчим часом чекають радикальні зміни», - сформував найближчу перспективу глобальної та української енергетичної системи директор компанії KNESS Сергій Шакалов.

 

В якості прикладу глобального тренду здешевлення електроенергії з відновлювальних джерел директор компанії ZORLU ENERGY GROUP Еврен Евджіт навів останній тендер на закупівлю електроенергії сонячних електростанцій у Німеччині.

 

“За підсумками тендеру, що відбувся у Німеччині у лютому 2017 р., електроенергія сонячних електростанцій купляється за ціною 6.6 евроцентів за 1 Квт-год. Таким чином, за останні два роки ціна на таку електроенергію впала на понад 28%”, - підкреслив Еврен Евджіт.

 

На думку директора компанії Rentechno Євгена Ладніча, сьогодні розвиток галузі відновлювальної енергетики проявляється не лише в зростанні кількості об'єктів генерації та технологічних досягненнях, але і в формуванні ідеологічної системи координат. 

 

“Процес реалізації проекту супроводжується вирішенням цілого комплексу юридичних та технічних питань і саме від ефективності їх вирішення компанією-підрядником залежить те, наскільки інвестиція буде успішною. Наявність земельної ділянки та технічних умов ще не гарантує успіх проекту”, -  підкреслила директор компанії Helios Strategia Олена Скрипник.

 

“Дешеві спрощені безінверторні сонячні електростанції — це чудове рішення для створення автономних систем зрошення, підігріву води для домашнього господарства чи промислового підприємства”, - зазначив під час виступу директор компанії Atmosfera Олексій Бадика.

 

За словами менеджера з розвитку компанії Jinko Solar в країнах СНД Євгена Придатка, одним із головних чинників здешевлення сонячної енергетики у світі є постійне вдосконалення сонячних модулів. В якості приклада він навів дослідницьку роботу, яку проводить Jinko Solar.

 

“В 2017 році ефективність сонячних пластин склала 19,2%, у 2021 р. вона досягне 21%”, - озвучив цілі компанії спеціаліст.

 

“Вдосконалення конструкції модулів, використання нових матеріалів та компонентів відкривають нові можливості для девелоперів та інвесторів у сонячну енергетику. Наприклад, використання двосторонніх сонячних модулів суттєво, на 20-30%, може підвищити прибутковість проектів”, - пояснила у своєму виступі Морган Флеранс, технічний менеджер напрямку продажів компанії JA Solar.

 

“Важливо не лише діагностувати та виявити проблему за допомогою моніторинга. Важливо — забезпечити можливість автоматизованого усунення проблеми. Це те, що шукають наші клієнти”, - підкреслив Шон Жу.


 

Найближча галузева подія від IB Centre — CISOLAR-2018, відбудеться у квітні 2018 р.