Щодо розгляду запитів на інформацію у 2020 році

  • 22.01.21, 15:23

Результати роботи Офісу з запитами на

отримання публічної інформації  впродовж 2020 року.

 

Згідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», кожний громадянин України може звернутися до влади із запитом і отримати необхідну йому інформацію.

 За 2020 рік до Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшло 74 запити про надання публічної інформації, з них: 40 запитів від громадських організацій, 30 запитів від фізичних осіб, 3 запити від юридичних осіб та 1 запит  від журналіста.

 Запитувачів, здебільшого цікавило результати здійснення Північно-східним офісом Держаудитслужби щодо моніторингу публічних закупівель, результати заходів державного фінансового контролю та інформація про Північно-східний офіс Держаудитслужби.

 За результатами розгляду зазначених запитів, повністю задоволено 47 запитів, надано частину запитуваної інформації за 13 запитами, відмовлено у повному обсязі за 13 запитами та відмовлено на 1 запит  у зв’язку з таємною інформацією.

Майже в усіх випадках підставою відмови є відсутність запитуваної інформації, в одному випадку запитувалась інформація з обмеженим доступом та 6 запитів направлено належному розпорядникові інформації.

  Здебільшого, впродовж 2020 року, запити надходили на електронну пошту (е-mail:Kharkiv@dkrs.gov.ua) - 57 запитів, на поштову адресу Північно-східного офісу Держаудитслужби (61022, м. Харків, м. Свободи, 5, Держпром, 4 під., 10 пов.) надійшло 8 письмових запитів та 9 запитів направлено за належністю, до Офісу, Державною аудиторською службою України.

 За запитами, що надійшли на адресу Офісу, запитувачам надано вичерпні відповіді та роз’яснення у терміни визначені Законом України „Про доступ до публічної інформації ”.

 Також нагадуємо, що частина інформації про діяльність Північно-східного офісу Держаудитслужби публікується на офіційному веб-сайті Державної аудиторської служби України - www.dasu.gov.ua

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#dasukharkiv

Результати розгляду звернень громадян у 2020 році

  • 21.01.21, 14:35

Результати розгляду звернень громадян у 2020 році.

 

Один із важливих напрямів діяльності Північно-східного офісу Держаудитслужби  – це розгляд звернень громадян, що є засобом взаємодії громадськості з органом державного фінансового контролю. Це в першу чергу дає можливість громадянам повідомити про наявні порушення фінансової дисципліни на підконтрольних установах.

 Згідно з обліковими даними, впродовж 2020 року до Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшло 198 звернень від громадян.

 У зазначених зверненнях до Північно-східного офісу Держаудитслужби звернулось 576 громадян, у тому числі надійшло 14 колективних звернень, які підписані 378  особами.

 У зверненнях здебільшого порушувались питання стосовно праці та заробітної плати, комунального господарства, охорони здоров’я, порушень фінансової дисципліни у сфері освіти, діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств та установ.

 За результатами розгляду звернень, що надійшли до Північно-східного офісу Держаудитслужби: 46 звернень вирішено позитивно, на 90 звернень надано роз’яснення та необхідну інформацію, 7 звернень визнані анонімними, 2 звернення повернуто авторам відповідно до статей 5 та 7 Закону України „Про звернення громадян”, 2 звернення направлено за належністю, відповідно статті 7 Закону України „Про звернення громадян”,

 У зв’язку з особливостями призначення та проведення заходів державного фінансового контролю, залишаються не розглянутими по суті 51 звернення, яке надійшло у 2020 році. Розгляд зазначених звернень відбудеться під час наступних планових заходів державного фінансового контролю, що відбудуться впродовж 2021 року.

 Також нагадуємо, що звернення про факти фінансових порушень, а також інші конкретні факти, котрі свідчать про порушення об’єктами контролю вимог законодавства, контроль за дотриманням якого належить до компетенції органів Державної аудиторської служби України, громадяни можуть направляти на електронну адресу: Kharkiv@dkrs.gov.ua, або на поштову: 61022, м. Харків, м. Свободи, 5, Держпром, 4 під., 10 поверх.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

Результати роботи за 12 місяців 2020 року

  • 13.01.21, 13:12

Аудитори Харківщини у 2020 році виявили фінансових порушень у розмірі понад 1 млрд гривень.

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-грудня 2020 року, за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 1,1 млрд гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 246,4 млн гривень.

 За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 80 рекомендацій. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає суму понад 278,5 млн гривень.

 За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 162 посадові особи, до дисциплінарної та матеріальної – 10 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.

 За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 47 фінансових санкцій.

 З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед органами прокуратури та об’єктами контролю, ініційовано пред’явлення 24-х цивільних позовів.

 Окремо, Північно-східним офісом Держаудитслужби до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн грн щодо відшкодування завданих місцевому бюджету збитків.

 На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 30-ти ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 8 досудових розслідувань, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали 18-ти ревізій і одного аудиторського дослідження долучено до відкритих кримінальних проваджень.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

#підконтролем #dasukharkiv

 

Шукаємо кадри.

  • 12.01.21, 15:25

Північно-східний офіс Держаудитслужби шукає найкращих фахівців!

 

Якщо Ви цілеспрямований, хочете докласти зусиль для розбудови держави та готові долучитися до сильної команди професіоналів з унікальною можливістю самореалізації – Вам до нас!


 Ознайомитися з актуальними вакансіями в апараті Північно-східного офісу Держаудитслужби(Харківська область) можна на Єдиному порталі вакансій державної служби за адресою https://career.gov.ua.


 Для цього в розділі «Державний орган» необхідно обрати «Північно-східний офіс Держаудитслужби» та натиснути кнопку «Знайти вакансії».


 Чекаємо Вас у Північно-східному офісі Держаудитслужби, на новій державній службі!


 Звертаємо увагу!

Особа, яка бажає взяти участь у доборі з призначення на вакантну посаду, подає інформацію через Єдиний портал вакансій державної служби. https://career.gov.ua/site/view-article?id=9 у строк до 15.01.2020 року.

 

Графік прямих телефонних ліній у січні 2021 року

  • 11.01.21, 16:05

 

Пряма телефонна лінія, як спосіб взаємодії органів державного фінансового контролю з громадськістю.

 

Північно-східного офісу Держаудитслужби, впродовж року, проводить прямі телефонні лінії з керівним складом Офісу та керівниками галузевих відділів Офісу, згідно встановленого графіку.


 

Основними завданнями прямих телефонних лінії є:

1. Надання інформації щодо повноважень Північно-східного офісу Держаудитслужби;

2. Забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна, підконтрольними установами під час триваючих заходів державного фінансового контролю;

3. Надання профільних консультацій відносно проведення заходів державного фінансового контролю.

 

Всі громадяни та посадові особи підконтрольних установ, мають можливість звернутися до посадової особи Північно-східного офісу Держаудитслужби, для отримання відповідних роз’яснень та вирішення питань, що відносяться до його компетенції.

#dasukharkiv

Приголомшливі результати ревізії у Відділі освіти м. Куп'янська

  • 05.01.21, 15:51

 

Приголомшливі результати ревізії у

Відділі освіти Куп’янської міської ради

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Куп’янської міської ради Харківської області за період з 2019-2020 роки. За результатами ревізії встановлено фінансових порушень, що призвели до збитків, на загальну суму близько 2 млн грн.

 Під час ревізії за участю фахівців Головного Управління Держпродспоживслужби в Харківській області та Державного підприємства «Харківстандартметрологія» в 2-х Куп’янських закладах дошкільної освіти проведено контрольний аналіз молока згущеного, сиру твердого та масла вершкового.

 За результатом проведених випробувань зразків масла солодковершкового 73 %, відібраних у двох дитячих садочках, встановлено не відповідність вимогам ДСТУ. Зазначене масло майже на 100 відсотків складаються з немолочних жирів, що не допускається вимогами ДСТУ та забороняється при виробництві масла вершкового згідно із Законом України «Про молоко та молочні продукти».

 Разом з цим, за ініціативою постачальника масла, за період січня по червень 2020 року, до договорів закупівлі масла вершкового, укладено чотири додаткові угоди, згідно з якими ціну за одиницю товару збільшено в 1,5 рази.

 Також аудиторами встановлено, що Відділом освіти здійснювались закупівлі послуг з організації харчування з торговельною надбавкою у розмірі  235 % (замість установленого розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації в 50 %), що призвело до проведення оплати послуг по завищеній вартості на загальну суму понад 1,5 млн грн.

 Крім того, в 2019 році, наказом керівника відбулось звільнення працівника Відділу освіти, яке згодом судовими органами визнано незаконним та присуджено виплатити працівнику середній заробіток за час вимушеного прогулу. Такими незаконними діями керівництва Відділу освіти, установі завдано збитки у розмірі майже 160 тис. гривень.

 За результатами ревізії, Північно-східним офісом Держаудитслужби керівнику Відділу освіти направлено вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.

 За допущенні порушення у веденні бухгалтерського обліку, 5 посадових осіб Відділу освіти притягнуто до адміністративної відповідальності.

 Інформацію щодо проведеної перевірки якості продуктів харчування, направлено до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, для проведення перевірок виробника неякісного масла.

 Крім того, матеріали ревізії передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно вимог діючого законодавства.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

 

Результати держфінконтролю за 11 місяців 2020 року

  • 29.12.20, 15:00

Аудитори Харківщини за 11 місяців виявили фінансових порушень на загальну суму майже 958 млн гривень.

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-листопада 2020 року, за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 957,6 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 244,9 млн гривень.

За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 75 рекомендацій. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає суму понад 246,4 млн гривень.

За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 147 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 7 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.

 

За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 43 фінансових санкції.

З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед органами прокуратури та об’єктами контролю, ініційовано пред’явлення 23-х цивільних позовів.

Окремо, Північно-східним офісом Держаудитслужби до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн грн щодо відшкодування завданих місцевому бюджету збитків.

На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 29-ти ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 7 досудових розслідувань, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали 17-ти ревізій і одного аудиторського дослідження долучено до відкритих кримінальних проваджень.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби

#підконтролем #dasukharkiv

Результати ревізії Харківського торговельно-економічного інститу

  • 21.12.20, 16:23

Ревізія Харківського торговельно-економічного інституту КНТЕУ мала вражаючі результати

 

За дорученням Державної аудиторської служби України, фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського торговельно-економічного інституту, що є відокремленим структурним підрозділом Київського національного торговельно-економічного університету, за період з 2017 по 2020 роки.

 Ревізією виявлено фінансових порушень на загальну суму 7,6 млн грн, в тому числі: фінансових порушень на суму 3,5 млн. грн за результатами діяльності Харківського інституту фінансів, який також був структурним підрозділом Київського національного торговельно-економічного університету, але з жовтня 2019 року приєднаний до ХТЕІ КНТЕУ, внаслідок реорганізації.

 Так, за результатами діяльності Харківського торговельно-економічного інституту виявлено незаконних витрат на суму 310 тис. грн, серед яких: покриття за рахунок загального фонду витрат за комунальні послуги, пов'язані з наданням платних освітніх послуг, послуг з проживання у гуртожитках та надання приміщень в оренду, зайве перерахування єдиного соціального внеску на суми компенсацій за невикористану відпустку, нарахування та виплата яких здійснювалось після звільнення працівників, тощо.

 У складі інших фінансових порушень, що не призвели до збитків встановлено: заниження балансової вартості житлового фонду на суму 3,6 млн. грн, що стало наслідком часткового не проведення індексації вартості гуртожитку та лишки матеріальних цінностей на суму 149 тис. гривень.

 За результатами діяльності приєднаного Харківського інституту фінансів встановлена заборгованість по заробітній платі працівникам на суму 3,3 млн. грн, що виникла внаслідок взяття бюджетні зобов’язання без відповідних бюджетних асигнувань та з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України.

 Дослідженням доходів Інституту встановлено, що не вжиття посадовими особами Харківського інституту фінансів заходів до стягненні заборгованості за договорами зі студентами, про надання платних освітніх послуг на суму  122 тис. грн, що призвело до втрати доходів на зазначену суму внаслідок спливу терміну позовної давності.

 За результатами ревізії, за ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, 5 посадових осіб Інституту притягнуто до адміністративної відповідальності.

 Інформацію, про результати ревізії направлено до Державної аудиторської служби України для вжиття заходів згідно вимог діючого законодавства.

 Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

Результати моніторингу публічних закупівель у листопаді 2020 рок

  • 14.12.20, 09:37

Результати моніторингу публічних закупівель у листопаді 2020 року


Аудитори Харківщини в листопаді цього року провели 27 моніторингів публічних закупівель, які здійснювались на веб-порталі prozorro.gov.ua, загальна сума цих закупівель становила понад 127 млн гривень.

 Всі проведені моніторинги дали результати у вигляді встановлених порушень, законодавства про публічні закупівлі, які допустили замовники.

Найпопулярніші порушення, що допускають замовники – це порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції, невідповідність тендерної документації вимогам законодавства та  порушення встановлених законом термінів оприлюднення інформації на веб-порталі prozorro.gov.ua.

За результатами проведених моніторингів по 10 процедурам закупівель, аудиторами попереджено, незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму понад 59 млн гривень. 

За результатом складених аудиторами висновків про результати моніторингу закупівель, замовниками здійснено відміну 4 торгів та розірвано 2 укладені договори.

Одну посадову особу, за допущені порушення законодавства про закупівлі, відповідальність за яке передбачена статтею 164-14 КУпАП, судом притягнуто до відповідальності та накладено штраф у розмірі 25,5 тис. гривень.

Представляємо наш топ 4 порушників при проведенні у листопаді публічних закупівель:

Комунальне некомерційне підприємство «Зміївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Зміївської районної ради Харківської області, загальна сума укладених договорів 13,9 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерних пропозицій.

Військова частина 3017, сума укладеного договору 6,2 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції

Красненська сільська рада, сума укладеного договору 5,4 млн грн; Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції.

Квартирно-експлуатаціний відділ в м. Харків, сума укладеного договору 8,5 млн грн. Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції.

Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.
#підконтролем #dasukharkiv

Розпочато проведення аудиту ДП «Завод «Електроважмаш».

  • 10.12.20, 15:16

Розпочато проведення аудиту ДП «Завод «Електроважмаш».

 

До уваги громадськості!

 

Північно-східний офіс Держаудитслужби повідомляє про початок проведення аудиту фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Завод «Електроважмаш».

 Період, що підлягає дослідженню: з  01.02.2017  по 31.10.2020 року.

 Початок проведення аудиту – 30.11.2020 року.

Орієнтовний термін завершення аудиту – березень 2021 року.

 Про відомі факти фінансових порушень, а також інші конкретні факти, котрі свідчать про порушення об’єктом контролю вимог законодавства з фінансових питань, контроль за дотриманням якого належить до компетенції органів Державної аудиторської служби України, громадяни та громадські об’єднання можуть поінформувати за телефоном довіри Північно-східного офісу Держаудитслужби - (057) 725-86-24, або надіслати інформацію на електронну адресу: Kharkiv@dkrs.gov.ua

 

При інформуванні, прохання враховувати термін завершення ревізії, для можливості здійснити перевірку наданої інформації про фінансові порушення.


Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.

#підконтролем #dasukharkiv

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
20
предыдущая
следующая