Результати розгляду повідомлень, які надійшли на "гарячу лінію"
Результати розгляду повідомлень, які надійшли за телефоном "гарячої лінії"☎️.
У 2021 році телефон «гарячої лінії» був дещо холоднішим🥶 ніж у попередньому році, можливо тому, що громадяни обирали письмові звернення.
Можливістю звернутись до Офісу скористалися 12 громадян, які повідомили про різноманітні порушення фінансового законодавства та просили надати роз’яснення щодо повноважень Держаудитслужби.
Інформація, яку повідомили громадяни у 3 зверненнях, підтвердилась та держаудитори виявили фінансові порушення на загальну суму 468 тисяч гривень!💰
✔В управлінні освіти Харкова, зафіксовані факти недотримання законодавства при проведенні будівельних робіт на суму 337 тис. гривень.
✔В одній з територіальних громад Харківщіни виявлено факти не укладання договорів оренди землі, чим нанесено збитки на суму 131 тис гривень.
Дивись детальніше про виявлені порушення за посиланням: 👇

Держаудитслужба розпочала фінансову перевірку військових частин❗️Держаудитслужба розпочала фінансову перевірку військових частин на Харківщині.
Північно-східний офіс Держаудитслужби повідомляє про початок проведення ревізій Військової частини А1352, Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (військова частина А-3306) та Квартирно-експлуатаційного відділу в м. Харків Міністерства оборони України.
Під час ревізій, планується:
✔️дослідити питання використання і збереження ресурсів, необоротних та інших активів, стан і достовірність бухгалтерського обліку, фінансової і бюджетної звітності, перевірятимуться видатки та дотримання законодавства про закупівлі;
✔️дослідити використання грошей на закупівлю, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки та обладнання;
✔️вивчити процеси щодо законності утилізація боєприпасів, озброєння, військової техніки та іншого військового майна;
✔️дослідити витрати на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України.
Детальніше за посиланням:👇

Чи можуть держаудитори приносити прибуток державі?
⚠️Цьогоріч держаудиторами Харківщини виявлено фінансових порушень та збитків на 924 млн гривень та забезпечено усунення виявлених порушень та збитків на загальну суму понад 398 млн гривень.

Витрати держави на утримання нашого регіонального підрозділу Держаудитслужби становили 48 млн гривень.

Таким чином, праця фахівців Північно-східного офісу Держаудитслужби окупилась на 825% та кожен аудитор заробив державі 4 млн гривень.🎉

Читайте детальніше про результати роботи офісу у 2021 році👇

29 років на захисті економічного добробуту України

  • 26.01.22, 10:1126 січня 1993 року було закладено наріжний камінь до фундаменту фінансового контролю нашої Держави - створення Державної контрольно-ревізійної служби в Україні. 👍
За роки існування наша служба піддавалась неодноразовій реорганізації, змінювала назви, але незмінним залишається професіоналізм наших працівників, які стоять на сторожі державних інтересів та допомагають ефективно використовувати фінансові ресурси нашої країни. 🇺🇦

Все буде
#підконтролем !

Посилення фінансового контролю в Україні

  • 24.01.22, 16:00


📌Нардепи планують посилити відповідальність за невиконання вимог Держаудитслужби, порушення фінансового і закупівельного законодавства та дещо розширити сферу контроля Держаудитслужби.

18 січня у Верховній раді України зареєстровано законопроєкт №6522, яким пропонується значне збільшення штрафів за статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення по яким штрафують держаудитори.

🔴За порушення при проведенні інвентаризації та порушення при складанні річного фінансового плану держпідприємств, планується, що статтею 164-2 КУпАП штраф становитиме від 425 до 850 грн (на сьогодні 135-255 грн);

🔴За приховування непродуктивних витрат та збитків, порушенням у веденні бухгалтерського обліку та фінзвітності, невжиття заходів по відшкодуванню з винних осіб збитків від недостач, розтрат, крадіжок - штраф становитиме від 1700 до 2550 грн (на сьогодні 136-255 грн);

🔴За невиконання вимог посадових осіб Держаудитслужби КУпАП пропонується доповнити новою статтею 188-58 та штрафувати у розмірі від 17000 до 34000 грн (на сьогодні 136-255 грн). За повторне порушення штраф становитиме від 34000 до 85000 грн з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

🔴 До порушень законодавства про закупівлі, а саме: частини 1 статті 164-14 КУпАП(за якою штрафують держаудитори) планується додати відповідільність за невиконання замовником вимоги фізичної або юридичної особи щодо усунення порушення під час проведення тендеру, ненадання замовником, роз’яснення щодо тендерної документації, ненадання замовником інформації щодо причини відхилення пропозиції учасника.
Розмір штрафу не збільшується!

🔴Новелою законопроекту є надання Держаудитслужбі повноважень виписувати штрафи від 425 до 850 грн, за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення, оприлюднення недостовірної або неповної інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом «Про відкритість використання публічних коштів».

Шукаємо найкращіх фахівців!

  • 21.01.22, 14:38Якщо Ви цілеспрямований, бажаєте докласти зусиль для розбудови держави та готові долучитися до сильної команди професіоналів з унікальною можливістю самореалізації – Вам до нас!

В апараті Північно-східного офісу Держаудитслужби (Харківська область) відкрито 8 вакансій:

✅головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного відділу;
✅головний державний аудитор відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг (перша посада);
✅головний державний аудитор відділу контролю у галузіпромисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг (друга посада);
✅головний державний аудитор відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури;
✅головний державний фінансовий інспектор відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури;
✅головний державний аудитор відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації;
✅головний державний фінансовий інспектор відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації;
✅державний аудитор відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку.
 
 
‼️Поспішай подати документи на  Єдиний портал вакансій державної служби за адресою https://career.gov.ua

Для цього в розділі «Державний орган» необхідно обрати «Північно-східний офіс Держаудитслужби» та натиснути кнопку «Знайти вакансії».

Чекаємо Вас у Північно-східному офісі Держаудитслужби, на новій державній службі!

 Звертаємо увагу!

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі на вакантні посади, подає інформацію через Єдиний портал вакансій державної служби за інструкцією  https://career.gov.ua/site/view-article?id=66 у термін до 09.02.2022 року.

Фінпорушень на 8 млн гривень виявлено за зверненнями громадянЗа минулий рік до Північно-східного офісу Держаудитслужби надійшло до 225 письмових та електронних звернень від 295 громадян. Це як індивідуальні, так і 7 колективних звернень, що були підписані 70 особами.

Основні теми, що порушуються заявниками у зверненнях, здебільшого стосуються питань  оплати праці, комунального господарства, охорони здоров’я, діяльності органів місцевого самоврядування, діяльності підприємств та установ та щодо інших питань.

Після детального розгляду кожного звернення, прийнято такі рішення:

·  надано роз’яснення та необхідну інформацію на 152 звернення,

·  вирішено позитивно 34 звернення;

·  4 звернення направлено за належністю, до інших органів влади відповідно їх компетенції;

·  4 звернення повернуто авторам для усунення недоліків;

·  3 звернення, визнано анонімними через неможливість встановити авторство;

·  триває розгляд 26 звернень.

Загалом, в 2021 році, під час ревізій, Північно-східним офісом Держаудитслужби досліджено інформацію викладену в 11 зверненнях та виявлено фінансові порушення та збитки на 8 млн гривень.

 Приведемо декілька яскравих прикладів виявлених ревізіями порушень, про які повідомлялось у звереннях. 

     Завдяки наданої у зверненні інформації щодо фінпорушень у Службі воєнізованої охорони Регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця», вдалось виявити порушень на суму 6,8 млн гривень. Зокрема, встановлено зайвих витрат на утримання стрілецької команди по супроводженню пасажирських та приміських поїздів на загальну суму 4,5 млн гривень.

     Під час ревізії КЗ «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «ХТЗ», держаудитори дослідивши інформацію, яка викладена у декількох колективних зверненнях встановлено, що в закладі працював юрист, посаду якого ввели з порушенням штатних нормативів по спортивним школам. Через що витрати на оплату праці були завищені на загальну суму майже 400 тис. гривень.

     За зверненнями небайдужого мешканця с. Мала данилівка, держаудитори виявила чисельні порушення в діяльності Малоданилівської селищної ради, що стосувались порушень у виплаті заробітної плати, безпідставного списання 230 літрів бензину марки А-95,оплату робіт по озелененню, розрихленню землі, прориванню бур’яну, що нібито виконувались та датуються у грудні-січні місяці на суму майже 44 тис. грн. Також установлений пандус, про який  селищну раду просили місцеві жителі, виявився  не прилаштований для спуску та підйому до житлового будинку для людей, з обмеженими фізичними можливостями, в зв’язку зі збільшеним уклоном пандусу. Загальна сума виявлених порушень у  Малонадилівській селищній раді по зазначеному зверненню сягнула понад 730 тис. гривень.

 

Звертаємо увагу громадян!

Згідно з пунктом 3 Порядку планування заходів державного Фінансового контролю органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 08.08.2001 № 955 (далі – Порядок № 955), проведення державного фінансового аудиту та інспектування здійснюється відповідно до планів проведення заходів державного фінансового контролю, які складаються на плановий період, яким є кожний квартал.

Відповідно до пункту 7-1 Порядку № 955 до планів проведення заходів державного фінансового контролю включаються заходи державного фінансового аудиту та інспектування за високоризиковими операціями щодо використання державних ресурсів.

Північно-східний офіс Держаудитслужби постійно проводить роботу по збору інформації щодо наявності ризиків у фінансово-господарській діяльності підконтрольних установ, а саме: вивчається публічна інформація з відкритих джерел, звітність установи, обсяги фінансових потоків, ризики допущення фінансових порушень, розглядаються звернення громадян та звернення правоохоронних органів.

 

Результати контролю у сфері закупівель за листопад🔸Північно-східним офісом Держаудитслужби проведено моніторинг 46 процедур публічних закупівель на загальну суму 404 млн грн;
🔸За 89% проведених моніторингів встановлені порушення законодавства на суму понад 317 млн гривень;
🔸По 8 процедурам закупівель, аудиторами попереджено, незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму понад 136 млн гривень;
🔸За результатами моніторингу здійснено відміну результатів 6 торгів на суму 135 млн грн, по закупівлях проведених з порушенням законодавства;
🔸За результатами моніторингу розірвано 2 укладені договори на суму 432 тис грн, по закупівлях проведених з порушенням законодавства.

Держаудитори підсумували результати роботи за 10 місяців

  • 30.11.21, 13:49Усунуто фінансові порушення та збитки на 384 млн грн, досягнуто економічний ефект від наданих аудиторами рекомендацій на 1,3 млрд грн  та розпочато 41 кримінальне провадження, все це результати наполегливої праці держаудиторів Харківщини.

 

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня – жовтня 2021 року за результатами проведених 43 ревізій виявлено фінансових порушень на загальну суму понад 837 млн гривень. Зусиллями аудиторів забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 384 млн гривень.

За підсумками проведених 6 державних фінансових аудитів об’єктами контролю враховано 48 рекомендацій, завдяки впровадженню 25 з них досягнуто економічного ефекту на суму 1,3 млрд гривень.

Також за рекомендаціями Офісу органами місцевої влади керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами прийнято 47 управлінських рішень щодо поліпшення фінансової дисципліни.

За вчинені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 102 посадові особи, 10 осіб притягнуто до дисциплінарної та 35 осіб притягнуто до матеріальної відповідальності за поданням Офісу.

На розгляд правоохоронним органам передано 39 матеріалів заходів фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 17 досудових розслідування та 24 матеріали ревізій долучено до вже відкритих кримінальних проваджень.

За результатами проведених досудових розслідувань правоохоронними органами вручено 10 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у 43 випадках застосовано фінансові санкції.

Перед органами прокуратури та об'єктами контролю Офісом ініційовано подання 5 позовів з метою повного усунення встановлених ревізіями збитків.

Сторінки:
1
2
3
4
5
6
7
8
26
попередня
наступна