Вечір у середньовічній Левочі

  • 19.07.18, 20:32

Іще на під’їзді до цього міста розумієш, що попереду на тебе чекає щось незвичайне. Історичний центр Левочі, що здіймається над рештою міста, оточений стародавнім муром, збереженим на 4/5, при чому це не просто невелика фортеця, а повноцінне середньовічне місто з цілими вулицями давніх будинків, храмів та площ. Заповідник минулих віків, що являє собою центр міста, з 2009 року занесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.


[ Левоча ]

Місто сирного ринку

  • 17.07.18, 20:14

Наступна зупинка у Словаччині – 17-тисячне містечко Кежмарок (Kezmarok), де є уже повний туристичний набір – замок та старе місто, яке практично зберіглось у середньовічному виді та має статус архітектурного заповідника. Кежмарок згадується з 1251 року, його назва походить від німецького Kasemarkt – «сирний ринок».


[ Кежмарок ]

Подолинець

  • 13.07.18, 19:08

Подолинець важко назвати туристичним місцем чи сказати, що тут є щось унікальне. Але це було перше місто у Словаччині, яке я відвідав, і тому, так чи інакше, особливе. Своєрідна демо-версія того що можна побачити у цій надзвичайно цікавій країні.


[ Читати і дивитись далі ]

Замок Старої Любовні

  • 11.07.18, 20:24

Березнева Словаччина зустріла мене залежалим снігом, покрив якого густішав по мірі підйому в гори, та власне самими горами. І ще, одним з найбільш класних замків, які мені доводилось бачити – Старо-Любовнянським.


 [ Читати і дивитись далі ]

Старий Сонч

  • 09.07.18, 20:18

Якщо є місто Новий Сонч, логічно, щоб був десь і Старий. Туди ми і направляємось.

Правда, між двома містами майже немає нічого спільного, окрім назви і близького розташування; у кожного своя ізюминка.


[ Читати і дивитись далі ]

Новий Сонч

  • 07.07.18, 19:55

Польське місто Новий Сонч – яскравий приклад того, скільки цікавого і дивовижного може бути абсолютно невідомим у тіні розкручених популярних об’єктів. І це ж не просто якось маленьке містечко, а крупний повітовий центр майже на 90 тис. мешканців; але з пустими ввечері вулицями, без туристів та відповідної інфраструктури.


[ Читати і дивитись далі ]

Подорож у країну замків

  • 04.07.18, 19:32

На ці «конституційні» вихідні удалось здійснити невеличку подорож у Словаччину своїм ходом. Мені вже доводилось раніше бувати самому за кордоном, у Білорусі, але там відсутній мовний бар’єр та і ментально білоруси все ж ближчі. Тому у день виїзду був навіть дещо на стрьомі, мало там, як воно вийде, але вийшло все добре.

Зате довелось відчути на собі усі переваги самостійної подорожі, не з екскурсією. Ідеш і їдеш куди хочеш, їси коли хочеш, ніяких прив’язок до випадкових і не завжди приємних людей. І це все – в одній із найгарніших країн Європи, водночас зовсім не розбещеній натовпами туристів.

У Словаччині я вже бував протягом двох днів у березні, якраз-таки на екскурсійному маршруті, і вже приблизно знав чого чекати. Адже ця країна відома, по-перше, своїми горами, в той час як в тіні залишаються неймовірні зАмки та вражаючі міста, часом з повністю збереженим історичним центром. За два повні і два неповні дні удалось накатати такий маршрут:

Кошице – Ружомберок – Оравський Підзамок – Жиліна – Бойніце – Прєвідза – Тренчин – Братислава – Кошице.

Нижче розкажу, як воно доводилось виживати дикій людині у Євросоюзі, раптом кому стане у нагоді. Ну а кому лінь чи нецікаво, може листати одразу униз до фоточок.

[ Читати і дивитись далі ]

Луцьк, ч. 2. Блукаючи навмання

  • 02.07.18, 20:17

У попередній замітці про Луцьк я розповів про його замок, старе місто та центр. Здавалось би, все цікаве уже показано, і тему можна закривати. Як би не так.

Друга частина буде присвячена Луцьку нецентральному (хоча деякі деталі із центра все ж присутні) – неймовірно цікавому місту, яким приємно просто ходити і відкривати для себе щось нове, і у яке я із превеликим задоволенням колись повернусь.


[ Читати і дивитись далі ]

Лісько і Вільшаниця

  • 25.06.18, 20:04

Продовжуємо заглиблюватись у прикордонні з Україною райони Польщі, і після дерев’яних церков пора трішки переходити до палаців та замків.

І чи не найближчий до України (25 км) палац знаходиться у селі Вільшаниця Ліського повіту.


[ Читати і дивитись далі ]

Луцьк, ч. 1. Замково-центральна

  • 23.06.18, 19:44

Замок у Луцьку, точніше, його в’їзну вежу, бачили усі, хто тримав у руках 200 гривень. А от саме місто, в силу географічної віддаленості, не настільки популярне, та і що там окрім замку, мало хто знає.

От і для мене уся Волинська область досить довгий час залишалась нетоптаною (а тепер тільки Донецька і Луганська), ну а якщо їхати сюди, то найперше у столицю, а в ній найперше – до замку.


[ Читати і дивитись далі ]
Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
34
предыдущая
следующая