хочу сюда!
 

Наталия

44 года, рак, познакомится с парнем в возрасте 35-55 лет

Створюємо власний добробут – 26

Привіт всім! Наступною перешкодою, що виникає на етапі прийняття благ, є страх покарання за задоволення. І якщо дати йому розгулятися, він може заблокувати здатність залучати і приймати бажане, а також утримувати і ефективно ним розпоряджатися.

Виконання бажання/досягнення мети здатне принести людині радість і задоволення. Але якщо людина боїться, що її покарають за отриману насолоду, то ситуація становися болісною. В людині починають боротися дві протилежно спрямовані сили – бажання і страху його виконання.

І якщо людина не розуміє, що відбувається в її душі, то бажання поступається перед страхом в цьому поєдинкові.

Коріння цього страху знаходиться в дитинстві. Він говорить про те, що дитина росла в сім’ї, де радощі і задоволення були під забороною. А батьки (обидва або один з них) були нездатними радіти самі і не могли дозволити це іншим. І виховали в дитині фальшивий зв’язок між радістю/задоволенням/щастям і покаранням/болем/соромом. Подорослішав така людина всіляко намагається уникнути ситуацій, де їй загрожує хоч мінімальне задоволення. А якщо все ж встигає скуштувати трошки радості, то відразу ж починає тривожитися “чим тепер їй це загрожує”. І віртуозно створює для себе різноманітні ситуації “покарання” – через хвороби, різні штрафи, несправності довгоочікуваної техніки тощо.

Щоб відкрити в собі здатність створювати те, чого ДІЙСНО хочеться, а не задовольнятися вимучено урізаною версією бажаного. А також радіти тому, що вже є в твоєму житті, доводиться розібратися зі страхом покарання за задоволення.
Як і інші страхи, він затиснутий в тілі. І звільняємося від нього, виконуючи практики Лоуена, ми за вже відомою Вам схемою (поглиблюємо дихання-удари-заземлення). Поступово нам стає легше дозволити потокам радості, любові і задоволення протікати по нашому тілу. На зміну хронічній напрузі приходить тілесна свобода.

Практика 1. Згадайте, чи були ситуації в дитинстві, коли Вас карали за отримане задоволення? Що це була за ситуація? Як саме покарали? Що говорили? Під час виконання тілесних практик ці ситуації почнуть поступово спливати в пам’яті. Їх необхідно буде записати в блокнот. Проаналізувати і переосмислити для себе. Щоб вони перестали визначати життєву ситуацію.

Практика 2. Уявіть, що вже отримали бажане. Які почуття Ви відчуваєте при цьому? Як виражається задоволення і захват? Може, танцюєте або підстрибуєте? Що відбувається з тілом, коли Ви відчуваєте радість?

Практика 3. Страх покарання за задоволення – це тотальне придушення енергії. З тим, щоб не пробрався жоден імпульс радості або задоволення. Тому нам необхідно стряхнутися в прямому сенсі цього слова і відновити природний плин енергії в тілі. Для цього виконаємо практику Ошо. Стаємо посеред кімнати і 15 хвилин гарненько трясемо всім тілом. Енергійно, немов шейкер. Струшуємо руки, ноги. Відчуваємо, як вібрують всі м’які частини тіла. Періодично виконуємо “циганочку плечима”.

Суть Ви вловили – шейкеримо 15 хвилин. Потім лягаємо на ліжко і 15 хвилин відпочиваємо, прислухаючись до плину енергії по тілу.

Дякую Вам за увагу! Енергійного всім дня!)

© Катерина Когут, 2016

1

Комментарии