хочу сюда!
 

Оксана

46 лет, весы, познакомится с парнем в возрасте 45-53 лет

george-ua

предыдущая
следующая

Людина на Місяці

 
  50 років тому 16 липня 1969 о 13 годині 32 хвилини за Грінвічем стартував космічний корабель Аполлон-11. Через 5 днів 21 липня Ніл Армстронг став першою людиною, що ступила на поверхню Місяця, щоб залишити там свої сліди назавжди... Тоді здавалось, що політ на Марс не за горами. 
Цю подію показали в СРСР. Про настуних 5 вдалих місій Аполлон радянські люди вже не знали. Натомність в 1981 році побачили в прокаті американський художній фільм "Козерог-1" і начитались вагон "фактів" радянської і російської пропаганди. 
І багато ідіотів досі вважає, що це були голлівудівські зйомки.
Ага. Навіть прості логічні докази (мовчу про повну відкриту інформацію) не діють - багато людей хочуть знати і чути те, що відповідає їхнім переконанням.
Знайшов в інтернеті фотографії, зроблені з космічного апарату з відстані 50 км. Це місця висадки всіх 6-х місій Аполлон. Якщо хтось не буде вірити, то нехай злітає з фотоапаратом і переконається.

Деякі факти космічної програми "Аполлон":
- бюджет програми становив 25млрд.$ (в перерахунку на сьогоднішній час - 153млрд.!!!). Посадка людей на Місяць до кінця 1969 року вимагала буквально вибуху технологічної творчості, а таке величезне залучення матеріальних ресурсів в мирний час ще не знала жодна нація. 
На своєму піку програма Аполло зайняла 400 000 чоловік і потребувала підтримки понад 20 000 промислових фірм і університетів.
- не все було гладко у такій складній справі. В 1967 році спалахнула пожежа під час наземних випробовувань на стартовому комплексі (після пожежі корабель, який згорів, назвали Аполлон-1). Внаслідок пожежі загинуло 3 астронавта В. Гріссом, Е. Вайт і Р. Чаффі.
- Друга аварія сталася під час польоту корабля Аполлон-13, в результаті вибуху кисневого балона і виходу з ладу елементів енергетичної системи. Висадку на Місяць було зірвано, а астронавтам вдалося врятуватися і облетівши Місяць повернутися на Землю.
- Автор розрахунків оптимальної траєкторії польоту з Землі на Місяць (так званої «траси Кондратюка») — український вчений — Юрій Кондратюк.
- Були ідентифіковані 20 мінералів, відомих на Землі, що говорило на користь єдиного джерела походження обох небесних тіл. Водночас було виявлено три нові мінерали, відсутні на Землі. Один з них назвали армалколітом (за першими літерами прізвищ астронавтів)
- Армстронг згадав драматичний момент під час польоту на 'Аполлоні', коли астронавтам повідомили, що радянський космічний апарат «Луна-15» вийшов на орбіту Місяця. На борту у нього не було екіпажу, — згадував Армстронг, — але його секретне завдання полягало в тому, щоб сісти, зібрати зразки ґрунту, відправити їх назад на Землю і дозволити Совєтам заявити про свою перемогу — перші шматки Місяця, доставлені на Землю людьми.

«Луна-15» не впоралася із завданням і зазнала аварії 21 липня 1969 — через день після того, як американські астронавти зробили перші кроки місячною поверхнею.

Це був перший випадок співпраці між Сполученими Штатами і Радянським Союзом у сфері освоєння космосу. Москва надала американському центру управління польотами в Х'юстоні траєкторію руху Луни-15, щоб не допустити перетину орбіт двох космічних апаратів. За словами Армстронга, саме тоді конкуренція почала перетворюватись на співпрацю, і результатом стало «видатне національне досягнення для обох сторін».

8

Комментарии

118.07.19, 21:54

И все кончилось ничем. На Луне, а тем более на Марсе человеку делать нечего

  218.07.19, 22:25

  не боись рашка улетит на Марс вся ... вместе со скрепами. )

   318.07.19, 23:37

   ??
   Американці підтвердили слова Ціолковського - «Земля — колыбель Человечества, но не может же оно всё время находиться в колыбели»
   Звичайно, перший політ на Місяць - це було дуже нерентабельно, але змагання ідеологій перенеслось в космос і стимулювало розвиток космічної галузі. 5 наступних польотів - це вже використання наробок. На той час вже стало зрозумілим те, що доставляти зразки можна і без людей. А також проводити вагон інших досліджень.
   Але, без сумніву, політ на місяць породив нові технології, ідеї, перспективи.
   Задавати і мучити себе питанням "навіщо люди лізуть на Еверест і гинуть" - не варто. І поява Маска було лише питанням часу. Як Магелланна чи інших "придурків", що заради мети готові віддати навіть життя....

    419.07.19, 11:05

    И все кончилось ничем. На Луне, а тем более на Марсе человеку делать нечего откуда ты это всё знаешь .. а может и есть , что делать ..
    к примеру , жить ))

    и родится у тебя , Тарасик младший)
    Прикинь, во что обойдется жизнь на Луне, и главное - что там делать?
    Все, от глотка воздуха до последней спички туда надо доставить

     519.07.19, 11:10Ответ на 3 от george-ua

     галузі. 5 наступних польотів - це вже використання наробок. На той час вже стало зрозумілим те, що доставляти зразки можна і без людей. А також проводити вагон інших досліджень.
     Але, без сумніву, політ на місяць породив нові технології, ідеї, перспективи.
     Задавати і мучити себе питанням "навіщо люди лізуть на Еверест і гинуть" - не варто. І поява Маска було лише питанням часу. Як Магелланна чи інших "придурків", що заради мети готові віддати навіть життя....
     В настоящее время стало понятно, что людям в космосе делать нечего. С исследованиями справляются автоматы, а дальние перелеты пока технически не возможны. Ну разве что космотуризм для богатых буратин

      619.07.19, 22:25

      )Прикинь, во что обойдется жизнь на Луне, и главное - что там делать?
      Все, от глотка воздуха до последней спички туда надо доставить
      во что обойдётся , я не знаю ..
      что там делать .. ну. как говорят , Луна , это . типа, трамплин в далёкий космос ..

      но , мне кажется , что для нас , открытый космос , - закрыт ..
      как совершать , космические перелёты .. умники заняты этой проблемой ..
      только мне, кажется, что проблема в другом ..
      консервные банки , не катят .. радиация .. вот проблема , которую решить , будет очень сложно .. иначе, эту проблему уже бы решили ..
      Радиация фигня, До ближайшей звезды 4 световых года, подсчитай, сколько туда лететь при современной скорости ракет!

       719.07.19, 22:27

       ..В настоящее время стало понятно, что людям в космосе делать нечего. С исследованиями справляются автоматы, а дальние перелеты пока технически не возможны. Ну разве что космотуризм для богатых буратин в космосе , или на Луне , на Марсе .. да где угодно , кроме Земли .. каждое следующее поколение , будут всё меньше и меньше , людьми ..
       сложно описать, какие будут изменения , но они будут
       Будут, точно, да знать бы какими!