Анкетування для учнів 1-го курсу навчання

  • 21.03.20, 15:33

Спортивна вікторина

Питання 1. До скількох очок зазвичай грається партія в настільному тенісі?

Поки не набридне

до 21

до 13

до 11

до 7

 

Питання 2. Скільки людей безпосередньо судить офіційний матч в настільному тенісі, коли немає необхідності у введенні правила прискорення гри?

Чим більше тим краще

Один

двоє

троє

четверо

 

Питання 3. Який розмір повинен мати кульку для гри в настільний теніс?

38 мм

40 мм

44 мм

Правилами це не регулюється

  

Питання 4. На яку висоту необхідно підкидати кульку при подачі?

Не менш 10 см

Не менш 16 см

Щонайменше 26 см

Можна не підкидати

 

Питання 5. Під час розіграшу в ігрову зону прилетів чужий кульку, явно заважає спортсменам. Що повинен зробити суддя в такій ситуації?

Оголосити хвилинну перерву для усунення перешкоди

Показати жовту картку гравцеві, від якого прилетів куля

Підняти руку вгору, тим самим зупинивши гру

Продовжити зустріч так, ніби нічого не сталося

Встати, підібрати кульку і кинути його назад

 

Питання 6. Чи може партія закінчитися з рахунком 101: 99?

Так

Ні

 

Питання 7. Яка максимальна тривалість розминки перед зустріччю, якщо головний суддя не давав дозволу на її продовження?

1 хвилина

2 хвилини

3 хвилини

5 хвилин

обмежень немає

 

Питання 8. Коли тренер не має права подавати поради учасникам гри?

Завжди має таке право

Після гри

У перервах між партіями

Під час гри і в перервах між розіграшами

 

Питання 9. Що повинен зробити суддя, якщо один з гравців під час матчу допустив нецензурні вирази вголос?

Повинен зробити вигляд, що нічого не чув

Повинен зробити усне навіювання цього гравця

Повинен дискваліфікувати гравця до кінця матчу

Повинен показати гравцеві жовту картку

 

 

Питання 10. Що з перерахованого спортсмен не зобов'язаний робити?

Грати в повну силу

Виступати в охайною і чистою спортивному одязі

Дякувати рукостисканням після закінчення зустрічі суперника і суддів

Дякувати глядачів після закінчення зустрічі

 

 

Питання 11. Якого кольору можуть бути поверхні ракетки?

Тільки чорного, червоного, зеленого або синього

Будь-якого

Хоча б одна поверхня повинна бути чорного кольору

Чорного і яскраво-червоного

Правилами це не регулюється


Реферат на тему: "Настільний теніс"

  • 21.03.20, 14:47

Дістанційнє навчання під час карантину

ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу»

  

РЕФЕРАТ

на тему: «Історія розвитку настільного тенісу»


Зміст

     Вступ

1.     Історичний аспект щодо поняття спортивних ігор.

2.     Екскурс в історію спортивних ігор з м’ячем.

3.     Цікаві факти зародження настільного тенісу.

4.     Становлення настільного тенісу як виду спорту.

5.     Розвиток настільного тенісу в світі.

6.     Правила гри

7.     Спортивна вікторина


Вступ

Настільний теніс (пінг-понг) - вид спорту, спортивна гра, заснована на перекиданні спеціального м'яча ракетками через ігровий стіл з сіткою за певними правилами. Метою гравців є досягнення ситуації, коли м'яч не буде правильно відбитий супротивником. Головні міжнародні турніри - чемпіонат світу і Олімпійські ігри.

Настільний теніс належить до числа найбільш популярних спортивних ігор. Чим же ця гра так приваблює людей різного віку? Заняття настільним тенісом розвивають не тільки координацію рухів, спритність, гнучкість, швидкість, швидкість реакції, а й увагу, мислення, емоційну стійкість. Під час гри можна легко регулювати фізичні і психічні навантаження, визначати кожному для себе в залежності від віку, підготовленості, стану здоров'я ступінь інтенсивності занять, їх тривалість і регулярність. Все це плюс нехитрий інвентар, можливість використовувати для тренувань навіть невеликі приміщення і роблять настільний теніс одним з найулюбленіших і доступних для систематичних занять видів спорту.

Історичний аспект щодо поняття спортивних ігор

Ігри, як історично сформоване явище виникли в далекій давнині, і являють собою самостійний вид діяльності, властивий людині. Значною мірою своїм становленням людина зобов'язана грі. З історії спорту, особливо ігрових видів, відомо, наскільки багатоликий і цікавий світ ігор. Наприклад, тільки в нашій країні за неповними підрахунками існує понад сто народних ігор з м'ячем. Історики спорту висловлюють думку про те, що м'яч для різних ігор був створений древніми людьми за образом і подобою сонця, якому вони поклонялися. У цьому закладено глибокий сенс і свого роду символіка - адже спорт, в тому числі, і ігри, зігрівали життя людей і приносили їм ні з чим незрівнянні радості. З найдавніших часів люди придумували для себе найрізноманітніші ігри. Зазвичай ці ігри були наслідуванням праці, яка годувала людей, взувала їх і одягала. На ранній стадії розвитку суспільства в іграх відтворювалися елементи полювання, бою.

Як показує історія людства, виникнення і застосування ігор у процесі життєдіяльності належить вже до початкового етапу становлення людини. Історія свідчить, що вже в Давньому Єгипті і Давній Греції ігри були перетворені в один із найактивніших засобів виховання. І тоді ж почали проявлятися інтереси панівних класів у використанні ігор. З плином часу вони перетворилися на засіб залучення юного покоління до панівної класової ідеології.


Екскурс в історію спортивних ігор з м’ячем

Характерним етапом у розвитку ігор слід вважати появу майданчиків для ігор і турнірів у Х-ХІ ст. (Епоха середньовіччя). Назви багатьох ігор в м'яч вказують на їх французьке походження, а деяких - на іспанське або італійське.

З усіх численних старовинних ігор з м'ячем родоначальником тенісу історики спорту називають тригон, відомий з часів Стародавнього Риму, коли маленька тверда куля перекидалася з одного боку майданчика на інший.

Приблизно в ті ж часи була поширена схожа гра - фолліс, в якій перекидалася порожниста куля завбільшки з дитячу голівку. Замість ракеток використовувалися спеціальні надіті на руку щити.

Подібна гра збереглася в Італії і донині під назвою Палон. Гра в м'яч долонею послужила основою для багатьох видів спорту. З XIY ст. в іграх стали використовувати дерев'яні палиці з широким плоским кінцем, яким відбивали м'яч. В кінці XIY ст. з'явилися ракетки.                

Ігри в м'яч, схожі на сучасні ігри в теніс і бадмінтон, були відомі в Давній Греції (епіскирос), Римі (гарпастум), пізніше в Німеччині (буфпаллен), у Франції (Шуль, же-де-пом) та інших країнах. На Русі в XI-XV ст. молодь грала в городки, бабки, хованки і ін. В XV-XVII ст. з'явилися гілка, пальники та інші ігри з м'ячем. Розвиток сучасних спортивних ігор пов'язаний з появою м'яча. Важко сказати, коли і хто придумав м'яч і запропонував його використовувати для гри, але м'яч від первісного кам'яного, який давні люди кидали для розвитку сили м'язів і точності метання списа або бумеранга, поступово змінювався. З розвитком промисловості м'ячі стали виготовляти з каучуку і різних видів гуми, і пластмаси.

До найбільш поширених ігор з м'ячем і ракеткою належать теніс, настільний теніс, бадмінтон. Виникнення слова «теніс» невідомо, так як воно не має слів родоначальників в сучасній мові. Історики припускають, що назва гри «теніс» походить від гри, в якій брало участь 10 (ангдійською - тен) гравців, по 5 чоловік на кожній стороні майданчика, а може бути від латинського слова «тенісу» - стрічка, тисьма (сітка). Є також припущення, що назва гри походить від французького слова «тенез», яке перекладається як «ось вам, беріть». Цю фразу часто говорили французькі гравці, посилаючи м'яч партнеру. Так чи інакше, але слово «теніс» сьогодні міцно увійшло в наш лексикон, і означає гру в м'яч через сітку ракетками.

Родоначальником ігор з ракеткою і м'ячем вважають Англію. Так,                 в XVI ст. в Англії і Франції виникла забавна гра в м'яч без певних правил - прообраз тенісу. Однак, у феодальній Франції ще 1292 р улюбленою була гра же-де-пом або як її називали гра яблуком, яку також вважають прародителькою тенісу. Ця гра брала свій початок від римської гри в тригон. При цьому спочатку грали руками і лише в XY столітті з'явилися ракетки.

Прообраз тенісу процвітав у Франції в спеціальних будинках м'яча, яких налічувалося в 1602 році декілька сотень. З історії відомо, що в 1610 році у Франції союз тренерів і виробників ракеток і м'ячів був визнаний самостійним цехом. Англієць Р. Дарлінгстон (1560-1620 р.р.) в примітках про поїздку по Франції зазначив, що будинків гри в м'яч більше ніж костелів. Французи народжуються з ракеткою в руці. Ігри носили більше розважальний і гімнастичний характер, ніж спортивний.

У 1874 році англійський майор Вальтер Клоптон з Вінгфілда розробив правила нової, досить близькою до сучасного тенісу гри, яку він назвав сферістіка. Через рік правила гри були вдосконалені, і вона отримала нову назву лаун-теніс, що в перекладі з англійської означає теніс на галявині або просто теніс.

Цікаві факти зародження настільного тенісу

Більшість фахівців вважає, що настільний теніс з'явився в Англії. Вважається, що своїм народженням настільний теніс зобов'язаний дощовій англійської погоді. На мокрих галявинах неможливо було грати в теніс, і гру перенесли в приміщення. Спочатку грали на підлозі. Пізніше через відсутність великих залів з'явилася гра на двох столах, розташованих на деякій відстані один від іншого. Через деякий час столи зрушили, а між ними натягнули сітку. Ця кімнатна гра була відома під назвою Госсіма. Народилася вона в другій половині XIX століття як гра – розвага.

Простий інвентар, а головне - невеликі розміри майданчика дозволяли грати де завгодно. Це забезпечило широке поширення настільної гри, яка за короткий час стала улюбленою салонної грою в Англії, а потім і в інших країнах Європи, Азії та Африки. Цікаво, що гра велася в суворому вечірньому вбранні: жінки в довгих сукнях, чоловіки в смокінгах і фраках.

Становлення настільного тенісу як виду спорту

Англія - офіційно вважається батьківщиною настільного тенісу, хоча витоки її можна шукати, мабуть, і в Європі і в Східній Азії. Перші документи про правила гри, були надруковані в каталогах в 1834 р. в Лондоні. А в британських каталогах спортивного інвентарю в 1880-1990 р.р. були представлені комплекти нової гри. І тільки в 1891 р. Чарлз Бакстер і Д. Джако узаконили народження настільного тенісу. Назва Пінг-понг походить від звуку м'яча об стіл і ракетку.

Поступово пінг-понг стає не просто салонною розвагою, а і спортивною грою, хоча ракетки були стандартизовані, грали ракетками і з довгою ручкою і зі струнами, обтягнутими шкірою. М'ячі виготовлялися з гуми або пробки, їх часто обшивали тканиною. У 1891 році настільний теніс отримав потужний поштовх до розвитку завдяки інженерної думки Джеймса Гибба, який вирішив маленькі порожні кольорові кульки від дитячої іграшки використовувати для гри в пінг-понг. Введення в гру легкого целулоїдного м'яча дозволило значно знизити вагу ракетки. Замість ракеток зі струнами з'явилися фанерні ракетки з укороченою ручкою. Стали застосовувати і нові матеріали для обклеювання ігрової поверхні ракетки: пробка, пергамент, велюр, пізніше наждачний папір, гума. Родоначальником таких ракеток вважають англійця Е.К.Гуда, який в 1902 році, повертаючись після чергового туру чемпіонату Лондона, зайшов в аптеку купити ліки. Підійшовши до каси, він з несподіванкою, властивою всім великим відкриттям звернув увагу на гумову підкладку для решти. Після перегов з власником аптеки, містер Гуд пішов задоволений з дорогоцінним згортком під пахвою. Прийшовши додому, він негайно взявся за реконструкцію ракетки - пробка була знята і замість неї з обох сторін була наклеєна тільки, що придбана в аптеці губка. На наступний день суперники Е.Гуда були здивовані не менше, ніж службовці аптеки. Е.К.Гуд брав одну перемогу за іншою і виграв турнір.

Азартна розважальна гра охопила багато міст і країн. У пінг-понг грали не тільки в спеціальних приміщеннях, а й скрізь, де це було можливо. Одного разу в одному з англійських ресторанів молоді аристократи, озброївшись кришками від сигарних ящиків, стали перекидатися пробками від винних пляшок, знайденими на підлозі. При цьому вони намагалися імітувати відомий вже тоді лаун-теніс.

Поширювалася ця гра морським шляхом досить швидко. Так, англійські моряки, перебуваючи на вимушеному відпочинку в одному з портів Німеччини, влаштували пінг-понговий чемпіонат. Місцева молодь з цікавістю спостерігала за грою, і не встигло іноземне судно дати прощальний гудок, як у порту вже розпочалися змагання з настільного тенісу. Таким чином, пінг-понг поширився по всьому світу.

В Англії пінг-понг, як спорт був визнаний в 1900 році. Донині гра велася за правилами лаун-тенісу до 100 очок. Після затвердження правил, гра стала вестися до 30 очок. У грудні 1900 року відбувся перший чемпіонат Лондона з пінг-понгу. Він проходив у Вестмінському Аббатстві Лондона в залі Ройл Екверіум. У чемпіонаті взяли участь 300 осіб. Потім в 1901 році офіційний турнір відбувся в Індії. Його можна вважати першими міжнародними змаганнями. Переміг в цьому турнірі один з кращих гравців того часу індійський спортсмен Нандо.

До початку ХХ століття популярність пінг-понгу зросла, і захоплення новою грою буквально захлеснуло всі країни. Назви нової гри були різні: Ping-Pong (Німеччина, Росія, Литва та ін.), Whiff Whaff - в Америці, Pim-Pam - у Франції, в Англії - Gossima, Ping Pong, Indoor Tennis, Parlour Tennis та ін. Усюди організовувалися численні клуби і влаштовувалися змагання - чемпіонати клубів, міст та ін. Відомо, що гра під назвою лонг-пом в 1908 році була включена в програму Олімпійських ігор в Лондоні. Однак, пінг-понгова гарячка, яка охопила деякі держави, тривала недовго. На початку століття в 1904-1905 роках відбувся занепад популярності гри, який тривав близько                     20 років. Причиною такого занепаду імовірніше послужило поширення інших більш популярних видів спорту, а також Перша світова війна, яка різко знизила захоплення спортом.

Розвиток настільного тенісу в світі

Відродження настільного тенісу, а слідом за цим і небувалий розквіт гри належить вже цілком до післявоєнного періоду. Єдина країна, де настільний теніс продовжував існувати, була Англія. Звідки приблизно з 1920 року гра почала знову поширюватися по всьому світу вже під сучасною назвою настільний теніс. Гра в настільний теніс стала такою захоплюючою, що в неї почали грати не тільки в Європи, але і в Америці, Азії, Індії, Австралії. 

У 1921 році чемпіон Англії 1904 року П. Бромфібельд і три його товариші, створюють Всеанглійську асоціацію пінг-понгу. Вона виробляє свій статут, порядок членства, організовує перший офіційний чемпіонат Англії, який відбувся в 1921 році. Слідом за цим почалася стихійна організація гравців в союзи спочатку в масштабі окремих міст, а потім і країн.

Все більшу популярність гра завойовує в Німеччині, Угорщині, Чехословаччині та Австрії. Крім Англії, національні асоціації настільного тенісу незабаром виникли в Угорщині, Австрії, Італії, Скандинавських країнах. Дещо пізніше було організовано Німецький союз настільного тенісу.  Цей союз зумів відразу ж влаштувати ряд змагань за участю найсильніших гравців різних країн. Швидке поширення настільного тенісу і його популярність у багатьох країнах Європи та Азії привели до необхідності створити міжнародну організацію і встановити єдині правила гри. Ще                             в 1925 році були зроблені перші кроки на шляху до створення міжнародного союзу гравців.      

У січні 1926 року в Берліні з ініціативи молодих ентузіастів настільного тенісу була створена міжнародна федерація настільного тенісу (ІТТФ) (ITTF), головою якої одноголосно був обраний молодий літератор з Англії Айвор Монтегю.

В даний час Міжнародна федерація настільного тенісу є однією з найпопулярніших і об'єднує понад 190 національних асоціацій всіх континентів.

Одним з перших рішень Федерації було проведення чемпіонату Європи. У грудні 1926 року в Лондоні в залі Меморіел Холл відбулися ці міжнародні змагання, в яких взяли участь команди з 7 країн: Австрії, Чехословаччині, Англії, Німеччини, Угорщини, Індії та Уельсу. В особистих змаганнях взяли участь спортсмени Швеції і Данії. У зв'язку з тим, що в змаганнях взяли участь індійські тенісисти, було прийнято рішення вважати його чемпіонатом світу. Перший світовий чемпіонат зібрав 64 тенісисти і всього 14 спортсменок. Ігри проводилися в п'яти видах змагань: командні чоловічі, одиночні чоловічі, жіночі одиночні, чоловічі парні і змішані парні.

У період проведення змагань був скликаний перший конгрес Міжнародної федерації настільного тенісу, який вирішив ці змагання (постфактум) після їх закінчення визнати першим світовим чемпіонатом      1926 року.

Починаючи з цього часу чемпіонати світу стали проводитися регулярно щороку. У зв'язку з тим, що перший чемпіонат світу пройшов в грудні                          1926 року, результати його зарахували за 1927 рік, і другий чемпіонат світу був проведений в 1928 році в Стокгольмі.

Передові позиції на перших чемпіонатах світу і до середини 40-их років серед переможців і призерів змагань переважають угорські тенісисти. Серед видатних результатів можна відзначити п'ятикратних чемпіонів в особистому чоловічому розряді угореця Віктора Барна і угорську тенісистку Марію Меднянську.

Поступово список країн учасників чемпіонатів світу розширювався. Розширювалася і географія проведення чемпіонатів світу. Крім Європи, чемпіонати проводилися в Африці (Каїр, 1939 рік). У 1934 році в чемпіонати світу були включені жіночі командні змагання, і з цього часу на всіх чемпіонатах світу розігрується 7 комплектів нагород, а переможцям вручають іменні кубки.

З 1940 по 1946 роки чемпіонати світу з настільного тенісу не проводилися, у зв'язку із Другою світовою війною.         

У 1957 році був створений Європейський союз настільного тенісу (ЕТТУ) і Міжнародна федерація прийняла рішення про проведення світових чемпіонатів тільки по непарних роках. У свою чергу форуми континентів проводяться по парних роках, і перший чемпіонат Європи відбувся в 1958 році в Будапешті, в знак визнання великих заслуг угорського настільного тенісу.

Подальше значне поширення настільного тенісу в світі дозволило ІТТФ поставити питання про олімпійське визнання одного з популярніших в світі видів спорту, яке відбулося в кінці 1977 року, а ще через 4 роки, на черговій сесії МОК було прийнято рішення про включення настільного тенісу в програму літніх Олімпійських ігор 1988 року. Олімпійські змагання пройшли в чоловічому і жіночому одиночних і чоловічому і жіночому парних розрядах. Надалі настільний теніс був включений в програми олімпійських ігор 1992-2008 років.

 

 

 Правила гри

Гра полягає в перекиданні м'яча ударами ракетки через сітку, натягнуту поперек столу. Грати можуть двоє або четверо.

 

Мінімальні розміри приміщення для 1 столу - 7,7 на 4,5 м.

 

Для гри необхідно мати: стіл, сітку, ракетку, м'яч.

 

Гра починається з подачі м'яча одним із гравців (за жеребкуванням). Після удару ракеткою по м'ячу він повинен зробити відскік від столу на стороні подаючого, перелетіти сітку, не зачепивши її, і торкнутися столу на іншій стороні. При подачі гравець, а також його ракетка й м'яч повинні перебуває за задньою лінією столу.

 

Подача вважається неправильною, якщо м'яч, поданий над столом або з ходу (з 1 вересня 2002 р. - подача регламентується новими правилами). Якщо м'яч при подачі зробив відскік від столу на стороні подаючого, перелетів сітку, зачепивши її або стійки сітки, і торкнувся столу на іншій стороні, то проводять переподачу, а очко не зараховують. Кількість переподач не обмежена.

 

Приймаючий відбиває м'яч, що відскочив на його стороні, назад на сторону подаючого; той, у свою чергу, відправляє його на сторону приймаючого, і так триває доти, поки хто-небудь із гравців не допустить помилки. Кожна помилка дає супротивникові 1 очко. Гравець виграє очко, якщо супротивник: неправильно подасть м'яч; відіб'є м'яч в польоті до його дотику до столу; відіб'є м'яч за межі столу; не зможе прийняти правильно посланий м'яч; відбиваючи м'яч, торкне його ракеткою більше одного разу або піймає м'яч на ракетку, а потім кине його; торкнеться м'яча під час розиграшу будь-якою частиною тіла, що перебуває над столом, або зачепить сітку, стійку столу. Після кожних 2 очок (до 1 вересня 2001 р. - кожних 5 очка) подача переходить до приймаючого.

 

Партія вважається виграною після того, як один із гравців набере 11 очків (до 1 вересня 2001 р. - набере 21 очко) при перевазі не менш ніж в 2 очка. При рахунку 10:10 (до 1 вересня 2001 р. - при рахунку 20:20) подачі чергуються після кожного очка. Після кожної партії гравці міняються сторонами й черговістю подач. Гра складається з 5 або 7 партій (до 1 вересня 2001 р. - число партій було 3 або 5).


Традеційне спортивне свято.

  • 23.09.19, 11:27
Традеційне для ОВПУ МТС спортивне свято ,яке кожного року проводится напередодні навчального року з нагоди Дня здоровя.

Змагання з легкої атлетики .

  • 17.05.19, 10:57
Змагання з легкої атлетики серед професійно технічних закладів м.Одеси та області.

Реферат: «Вправи для правильної постави»

  • 18.04.19, 14:03

Міністерство освіти і науки

Державний навчальний заклад

«Одеське вище професійне училище

Морського сервісу» 

 

Тема реферату: «Вправи для правильної постави»


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробила викладач:

 

Одеса 2019

Виконуючи кілька описаних нижче вправ (в будь-який час дня), ви можете зберегти або виправити поставу, стати гнучкими і одночасно зміцнити ті м'язи, які сприяють поліпшенню постави. Шість перших вправ ви можете виконувати сидячи або лежачи прямо в ліжку. Вправа на відновлення хорошої постави слід виконувати протягом 3-4 тижнів.

Вправа 1. Початкове положення (І. п.) - ноги схрестити, спина пряма, руки ззаду (попереду) (рис. 3). На кожен рахунок нахили голови вправо і.влево. Виконувати повільно. 5-10 разів.

Вправа 2. І. п той же. На 1 - повернути голову вправо, утримувати позу 3-5 с, на 2 - й. п., на 3-4 - те ж вліво. 4-6 разів. 

 
Вправа 3. І. п той же. На кожен рахунок подавати плечі вперед і назад. 10-15 разів.

Вправа 4. І. п.- стійка на колінах з опорою на руки. На 1 - прогнутися в спині, голову вгору, на 2 - зігнути спину, голову вніз.10-15 раз.

Вправа 5. І. п упор лежачи на зігнутих руках, ноги разом. На 1 - випрямити руки, прогнутися в попереку, таз від підлоги не відривати, на 3-4 - в. п. 4-6 разів.

 

 

Вправа 6. І. п той же, але ноги злегка розведені. На 1-2 - повільно випрямляючи руки підняти з поворотом вправо спочатку голову, потім груди, таз від підлоги не відривати, прогнутися в спині якомога більше, на 3-6 утримувати це положення, намагаючись побачити ліву ногу, на 7-8 - і . п., на 9-16 - то ж в іншу сторону.

    

Вправа 7. И. п.- стоячи на крок від стіни, торкаючись стіни долонями. Прогнутися якомога більше назад і утримувати позу 3-5 з, потім повернутися в і. п. 4-6 разів.

Вправа 8. И. п.- стоячи і тримаючи за спиною гімнастичну палицю (верхній кінець притиснутий до голови, нижній - до тазу). На 1 - присід, на 2 - і. п., на 3 - нахил вперед, на 4 - і. п., на 5 - нахил управо, на 6 - і. п., на 7 - нахил вліво, на 8 - і. п. 4-6 разів.

Вправа 9. И. п.- стоячи, притиснувшись до стіни потилицею, лопатками, попереком, сідницями і п'ятами. Утримувати позу 5-10 с. 4-6 разів.

 Вправа 10. И. п.- стоячи ноги нарізно. Покласти на голову невеликий предмет (книга). Зробити 3-4 присідання, тримаючи рівно голову і спину, так щоб предмет не впав. 4-6 разів.

Вправа 11. И. п.- те ж. Пройтися декілька метрів, утримуючи предмет на голові.


 

 

XXVI Обласна Спартакіада з легкої атлетики

  • 26.02.19, 11:56
 Команда переможців , проводилась у м. Чорноморськ 15 травня 2018 року.