"Свобода" - найбільш перспективна, якісно нова політична сила

44% експертів відзначили Всеукраїнське об'єднання "Свобода", відповідаючи на питання "Які з проектів найбільше можуть претендувати на роль якісно нової політичної сили?

5 листопада 2008 року в УНІАН відбулася прес-конференція "Перспективи якісного оновлення українського політикуму: міф чи можливість?", організована Центром соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір".

На прес-конференції були оприлюднені результати експертного опитування щодо можливості появи в новому парламенті нових політичних сил.

Учасник прес-конференції Голова Правління Комітету виборців України Ігор Попов у  своєму виступі заявив наступне: "Політична криза осені 2008 року була викликана лідерами політичних сил, що представлені в діючому парламенті. Це призвело до розчарування значної частини виборців у парламентських партіях. До 40% громадян України на сьогодні не бажають голосувати за політичні сили, представлені у Верховній Раді. Дана ситуація  дає шанс прискорити оновлення політичних еліт. Є велика ймовірність, що в новому парламенті будуть представлені альтернативні політичні програми та їх носії - ті політичні сили, які наразі є позапарламентськими".

Також він зазначив, що на питання "Які з проектів найбільше можуть претендувати на роль якісно нової політичної сили?", експерти дали таку відповідь: 44% опитаних експертів вважає, що це "Свобода" Тягнибока, 40% - Арсеній Яценюк та його гіпотетичний проект, 33,3% - Анатолій Гриценко та його гіпотетичний проект, 15,6% - Блок Чернівецького. 13,3% вважають новою силою Віталія Кличка та його гіпотетичний проект (партія) тощо

Жоден з експертів не вважає партію "Єдиний Центр" (Ігор Кріль) та Союз лівих сил (Василь Волга) якісно новими політичними проектами, йдеться в прес-релізі "Соціовиміру".

Опитування було проведено Центром "Соціовимір" з 30 жовтня по 4 листопаду 2008 року. У цілому було опитано 45 експертів - політологів, журналістів, політтехнологів і політоглядачів.

Прес-служба ВО "Свобода"

Німецький мундир і радянське галіфе...



Як повстанці забезпечували себе військовим обмундируванням

Однострій - невід’ємний атрибут, який дає змогу розрізняти вояків різних військових формувань. УПА не була регулярною армією, але її воїни намагалися мати свої однострої.

Спочатку для обмундирування повстанців використовували запаси трофейних одностроїв різних армій, накопичених мережею ОУН. Чимало повстанців ходили у цивільному одязі, здобуваючи у боях трофейні німецькі, радянські, польські однострої. Нерідко вони одягалися у комбінований однострій: німецький мундир і радянське галіфе. Це стосується і взуття. Здебільшого використовували радянські кирзові чоботи або німецькі ковані. Упівці не мали єдиного стандарту однострою, хоча і намагалися його розробити. Але кожен повстанець мусив мати відзнаки із зображенням українського герба – Тризуба. Наведемо уривок з роману-хроніки Василя Щеглюка “...Як роса на сонці”: “Волинь виглядала як один великий військовий обоз у русі. Була холодна зима. Військо було строкате: різне обмундирування (хто що зміг одягнути і взути), різне озброєння. Зате на головах стрій майже однаковий – або шапки-вушанки, або петлюрівки – всі з однаковими тризубцями. Це було оунівське військо”.

Чимало повстанців шили одяг самі, їм активно допомагало місцеве населення. На Закерзонні сотенний “Бродич” з власної ініціативи створив кравецьку майстерню. Тут шили для стрільців мундири з полотна, роздобутого у Словаччині. Стрільці сотні “Дідика” були вдягнені в однострої, пошиті з домотканого полотна. Не маючи спеціальної фарби, повстанці качалися по кущах чорних лісових ягід і так отримували своєрідний камуфляжний однострій, який нагадував німецькі маскувальні халати. Ось фрагмент ветерана Союзу українок Емілії Стефурак: “Місцеве населення, а головно жіноцтво із Союзу українок, дуже прихильно ставилися до свого рідного війська. Місцеві кравці і жінки пошили для всіх вояків нові уніформи – блузи, штани, шапки-мазепинки. Шевці шили чоботи. Ця велика праця була розложена на кілька сіл і вимагала багато посвяти. Не знаю, де люди діставали матерію, але уніформи шили з вовняного матеріалу, такого, як тонкі коци...”.

Однострої доповнювалися ременями з пряжками (на фото), на яких часом зображувався Тризуб, однією або двома портупеями, планшетною сумкою. Власні пряжки повстанці почали використовувати вже у перші місяці існування армії. Їх переробляли з німецьких, польських, радянських пряжок, вирізуючи з них ворожу символіку і накладаючи свою. Найпоширенішими були пряжки, виготовлені з використаних гарматних гільз.

За матеріалами книги “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених”

Блогери I.UA обрали Обаму. І не помилилися

У своєму опитуванні http://blog.i.ua/community/662/178814/ я запропонував спрогнозувати результати виборів Президента США. 63% блогерів, які взяли участь в опитуванні, поставили на Обаму. І не помилилися. Вітаю, шановні!

Цікаво, якою тепер буде зовнішня політика США? Чи відрізнятиметься вона від політики попередніх президентів? Давайте обговоримо.

Хто стане наступним Президентом США? Ваш прогноз

Сьогодні вибори Президента США. Давайте спрогнозуємо результат виборів, а після підрахунку голосів подивимося - хто ж таки був правий. Глосуйте і коментуйте (цього разу обов'язково). Тренуємося робити правильні політичні прогнози.

69%, 43 голоси

31%, 19 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

У Києві за поїздку в метро вже просять 2 гривні

З сьогоднішнього дня, 4 листопада, проїзд у Київському метрополітені подорожчав у чотири рази – до 2 гривень за одну поїздку.

Як повідомляється на офіційному сайті комунального підприємства “Київський метрополітен”, таким чином, вводяться нові тарифи на перевезення пасажирів.

Тарифи (50 коп. за одну поїздку) залишаться незмінними у проїзних квитках на рік та у реалізованих проїзних квитках на листопад поточного року. Проїзні квитки на основі безконтактних карток на термін дії та на кількість поїздок, придбані до введення нових тарифів, також залишаються діючими.

З уведенням нових тарифів на перевезення пасажирів у метрополітені вводяться в обіг жетони нового зразка блакитного кольору. Одночасно з цим, жетони зеленого кольору вилучаються з обігу, і вже 4 листопада будуть недійсні. До 3 грудня 2008 року в усіх касах метрополітену триватиме обмін невикористаних жетонів зеленого кольору на нові блакитного кольору у співвідношенні 4 до 1. Гроші за невикористані жетони зеленого кольору не повертаються. Обмін жетонів у кількості до 20 шт. проводитиметься в усіх касах метрополітену, понад 20 шт. — у касі станції «Майдан Незалежності». Таке обмеження запроваджується для запобігання створення великих черг біля кас.

Відтак, одна поїздка у метрополітені за жетоном коштуватиме 2 грн. При цьому тариф, в залежності від кількості поїздок, які пасажир оплачує за допомогою пластикової безконтактної картки, матиме гнучку систему знижок і визначатиметься наступним чином: від 1 по 20 поїздок включно тариф за одну поїздку становитиме 2 грн.; від 21 до 30 поїздок включно - 1,9 грн.; від 31 по 40 поїздок - 1,8 грн.; від 41 до 50 поїздок включно - 1,7 грн.

Залишається незмінною заставна вартість пластикової безконтактної картки — 7 грн. Загалом максимальна загальна кількість поїздок, придбаних пасажиром на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 50.

Пасажирам важливо знати, що термін дії пластикової безконтактної картки становить 6 місяців з дати придбання або останнього поповнення, незалежно від кількості невикористаних поїздок. При цьому вартість невикористаних поїздок, що залишились на пластиковій картці, термін дії якої закінчився, не повертається.

Вартість проїзних квитків у метрополітені становитиме на 15 днів — 41 грн., на 30 днів — 80 грн., на місяць — 80 грн., на другу половину місяця — 41 грн. Вартість проїзного для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання: на місяць складатиме 41 грн.; для учнів шкіл на місяць — 21 грн., на другу половину місяця — 11 грн.

Метрополітен зазначає, що проїзні квитки терміном на 15 та 30 днів починають діяти з дати першої активації в автоматичних контрольних пунктах, яку необхідно здійснити протягом 15 днів від дати придбання. В іншому випадку проїзний квиток вважається невикористаним і його вартість не повертається.

Вартість суміщених проїзних квитків на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) становитиме: на місяць — 130 грн., на другу половину місяця — 65 грн. Аналогічні проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць — 65 грн.; для учнів шкіл такі квитки на місяць обійдуться в 33 грн., на другу половину місяця — в 17 грн.

Вартість суміщених проїзних квитків на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) становитиме: на місяць — 199 грн., на другу половину місяця — 100 грн. Ці проїзні для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання коштуватимуть на місяць — 100 грн.; для учнів шкіл місячний квиток коштуватиме 50 грн., на другу половину місяця — 26 грн.

Вартість проїзних квитків на квартал становитиме: на один вид транспорту (метрополітен) — 199 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) — 325 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) — 499 грн.

Вартість проїзних квитків на рік становитиме: на один вид транспорту (метрополітен) — 365 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) — 575 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) — 799 грн. Для студентів вишів та учнів професійно-навчальних закладів денної форми навчання такі проїзні коштуватимуть на один вид транспорту (метрополітен) — 183 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) — 288 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) — 400 грн. Для учнів шкіл їх вартість становитиме на один вид транспорту (метрополітен) — 92 грн., на два види транспорту (метро-трамвай, метро-тролейбус, метро-автобус) — 144 грн., на чотири види транспорту (метро, трамвай, тролейбус, автобус) — 200 грн.

Як зазначається у повідомленні, термін дії проїзних квитків на рік встановлюється з 1 січня до 31 грудня 2009 року і закінчується 31 грудня незалежно від дати придбання. Водночас додатково запроваджуються проїзні квитки на 12 місяців терміном дії з 01 грудня 2008 року до 30 листопада 2009 року, вартість яких встановлюється на рівні вартості проїзних квитків на рік.

УНІАН.

«Писающий мальчик», оказался офицером ФСБ России

В ночь с 1 на 2 ноября сотрудникам Зеньковского райотдела милиции (Полтавская область), довелось разнимать побоище, возникшее у одного из ресторанов райцентра. Один из задержанных оказался подполковником ФСБ России.

К ресторану сотрудников милиции вызвали из-за драки между группой местных молодых людей и двумя мужчинами, которые незадолго перед этим подъехали к ресторану на дорогом «Фольксвагене». Как сообщают источники, близкие к милиции, мужчины, припарковав авто, вошли в ресторан, где заказали еду и спиртное. Через некоторое время один из них вышел на улицу и стан мочиться на колесо ВАЗ-21013, стоявший рядом с «Фольксвагеном».

Это заметили молодые люди, которые также вышли из ресторана на перекур. «Жигуленок», на который мочился незнакомец, принадлежал одному из них, который и сделал замечание мужчине. После словесной перепалки завязалась драка. На помощь «писающему мальчику» из ресторана выбежал его товарищ. Но силы были неравны и чужаков местные побили.

Милиционеры задержали дерущихся. С местными в райотделе проблем не возникло, а вот приезжие начали угрожать правоохранителям неприятностями. Один из них и в милиции, и в травмпункте, куда их отвезли для оказания медицинской помощи, утверждал, что он народный депутат. Его товарищ размахивал удостоверением сотрудника ФСБ, также обещая милиционерам неприятности.

Как оказалось, назвавшийся нардепом, на самом деле является одним из руководителей Полтавского филиала «Укртелеком», зато его товарищ, окативший «Жигули», действительно оказался подполковником ФСБ России. Только в отставке. Стороны договорились и решили, вроде бы, не предавать дело огласке.

Правда, в милиции все же составили админпротоколы на дерущихся. Местных драчунов арестовали на сутки. Псевдонардеп с тремя ранами на голове лечится. А подполковник ФСБ, который пообещал милиционерам явиться в райотдел после того, как ему окажут помощь в травмпункте, туда так и не прибыл. Предполагают, что он срочно выехал за пределы Полтавщины.

ОБКОМ.

Фінансова криза, валютні спекуляції, експорт інфляції...

Спостерігаючи останніми місяцями за валютними перегонами, кардинально протилежними думками та порадами експертів, амбівалентною поведінкою НБУ та за стадними шараханнями "щасливих" власників вільної гривні й інвалюти, виникає бажання внести у це все трохи аналізу та розсудливості.

Не називатиму себе експертом, бо від цього почесного звання, що лунає тепер звідусіль, мене вже нудить. Скажімо так: це погляд зваженої, добре освіченої, аналітично мислячої (безпартійної) людини.

Рекомендую до прочитання статтю Сергія Редчиця в "Економічній правді". Стаття велика, але вона відкриває очі на багато речей, що відбуваються зараз в економіці України.

Фінансова криза, валютні спекуляції, експорт інфляції...

Спостерігаючи останніми місяцями за валютними перегонами, кардинально протилежними думками та порадами експертів, амбівалентною поведінкою НБУ та за стадними шараханнями "щасливих" власників вільної гривні й інвалюти, виникає бажання внести у це все трохи аналізу та розсудливості.

Не називатиму себе експертом, бо від цього почесного звання, що лунає тепер звідусіль, мене вже нудить. Скажімо так: це погляд зваженої, добре освіченої, аналітично мислячої (безпартійної) людини.

Рекомендую до прочитання статтю Сергія Редчиця в "Економічній правді". Стаття велика, але вона відкриває очі на багато речей, що відбуваються зараз в економіці України.

Україна рулить! Дорогу – молодим!

Попри те, що Україною і досі править комуно-комсомольська «еліта» переважно сільського походження, яка продовжує знищувати наш Краї, кількість патріотично налаштованих громадян в Україні зростає з кожним роком.

На жаль, Помаранчева революція не змогла скинути вищезгадану еліту. Але Помаранчева революція має і своє досягнення – наш народ прокинувся. У нього почала з’являтися свідомість, яка пробудила любов до рідного Краю, що раніше десь надто глибоко переховувалася у душах громадян.

Народ почав розуміти, що з нинішнім владним режимом помітних змін у нашій державі не буде. Замість впровадження кардинальних реформ, відбувається політика взаємних звинувачень. Ця політика є згубною і вона може привести до катастрофи, якщо при владі ще хоч трохи буде той політичний розклад, який є зараз. Політики-реформатори продовжують опиняються у меншості і отримують шалений опір від кримінально-олігархічного світу.

Єдиним виходом з тупикового стану є прихід у політику нових людей. Таких людей в Україні достатньо. Це молодь. Молодь у якої влада відбирає майбутнє, примушуючи до жебрацтва та рабства, має встати з колін. Молодь має запроторити державних знищувачів за грати, повернути державі награбоване майно і розпочати розбудову сучасної європейської держави. Політиків, які зараз при владі в Україні треба раз і назавжди відправити на політичну пенсію.

Нову сучасну європейську Україну мають будувати нові люди. Країна потребує швидких і радикальних змін. Гуртуймося заради нашого з вами майбутнього! Не дамо політикам-старцям докрасти те, що належить нам. Зупинімо руйнівні процеси, починаймо наш шлях. Україна рулить! Дорогу – молодим!

Тарас Токар.