Михайло Вишиванюк: Концепція місцевого саморядування у громади

Концепція реформування місцевого самоврядування має пройти широке обговорення в кожній громаді

Про завдання, визначені Президентом України Віктором Януковичем на засіданні Ради регіонів 21 березня щодо підвищення ефективності місцевого самоврядування та зміцнення економічного потенціалу територіальних громад поінформував сьогодні учасників засідання колегії заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький.
На реформування засад вітчизняного місцевого самоврядування,«щоб воно відповідало Європейській хартії», спрямована Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Мета розробленої фахівцями Концепції - визначити напрями, механізми та строки формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити передовсім, надання якісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.
Олександр Криницький у своєму виступі навів переконливі факти: починаючи з 1991 року чисельність сільського населення зменшилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сільських населених пунктів — на 348. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067. З майже 12 тисяч територіальних громад більш як половина має чисельність жителів менш як 3 тис. осіб, з них 4809 громад — менш як 1 тис. осіб, а 1129 громад — менш як 500 осіб, у більшості з яких не утворено відповідно до законодавства виконавчих органів місцевих рад, відсутні бюджетні установи, комунальні підприємства тощо. Органи місцевого самоврядування таких громад фактично не можуть здійснювати надані їм законом повноваження.
Дотаційність 5419 місцевих бюджетів становить понад 70 %, 483 територіальні громади на 90 % утримуються за рахунок коштів державного бюджету.
За словами заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Олександра Криницького, незважаючи на те, що у нашій області щороку забезпечується зростання надходжень до місцевих бюджетів (зокрема за 2012 рік вони зросли у порівнянні з 2011 роком на 11,2 % або на 203,1 млн. грн.), із 531 місцевого бюджету (477 - сільські, 24 - селищні) у 245 –ти відсоток дотаційності складає в межах від 60 до 90 % На самофінансуванні перебувають лише 23 місцеві ради. А з 1991 року у нас на 93 сільські ради стало більше.
Коментуючи цей виступ на актуальну тему з реформування місцевого самоврядування, голова ОДА Михайло Вишиванюк наголосив: «Запропонована суспільству Концепція реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, як цього вимагає Президент України, має пройти широке обговорення у громадах, серед депутатського корпусу. Віктор Федорович Янукович доручив забезпечити проведення конструктивного діалогу з громадами з цього питання, надати цій важливій справі максимальної гласності».
Довідково
Починаючи з 1991 року чисельність сільського населення в державі зменшилася на 2,5 млн.осіб, кількість сільських населених пунктів - на 348. Разом з тим кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць. В Україні 28 тисяч сільських населених пунктів, третя частина населення в яких - пенсіонери.
"Гуцульський край" повернув собі законних засновників

Вітаємо! Районна газета Косівщини «Гуцульський край» повернула собі законних засновників

18 квітня на сесії Косівської районної ради розглянули питання щодо засновників районної газети і більшістю голосів схвалили рішення: засновниками газети «Гуцульський край» є Косівська районна рада, райдержадміністрація і трудовий колектив редакції.
Як зазначає редактор газети Лідія Безпалова, «справедливість восторжествувала. Нарешті колектив редакції газети, який вкладає свою інтелектуальну працю, став офіційно причетним до своєї ж газети, як і районна державна адміністрація».
Свого часу з чиєїсь «неправової подачі» і трудовий колектив редакції, і районна державна адміністрація «випали» зі співзасновників районного часопису. Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію від 27 березня 1998 року й тодішнього Статуту редакції газета «Гуцульський край» мала трьох засновників – Косівську районну раду, райдержадміністрацію і трудовий колектив редакції. 12 січня 2012 року районна рада затвердила новий Статут редакції «Гуцульського краю», відповідно до якого «засновником видання є Косівська районна рада». Де поділись інші два засновники, трудовий колектив редакції та районна державна адміністрація, які жодних документів про відмову їх від засновництва газети не подавали, - питання було риторичним. Саме воно постало на порядку денному виїзного секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України, який відбувся в Косові в травні минулого року за участю голови і заступника голови районної ради Андрія Клуба та Дмитра Бойчука, голови райдержадміністрації Ярослава Шинкарука, керівників фракцій районної ради, працівників редакції та членів редакційної колегії газети «Гуцульський край». Тоді голова райради Андрій Клуб запевнив: питання щодо повернення трудового колективу редакції і райдержадміністрації в склад засновників районної газети буде винесене на розгляд чергової сесії районної ради і «буде врегульоване згідно з чинним законодавством».
Час минав, а жодної реакції з боку депутатського корпусу районної ради не було. Тому обласна Спілка журналістів на початку лютого поточного року знову повернулася до цього питання. Тепер - на виїзному пленумі, який схвалив відповідне звернення до Косівської районної ради. За кваліфікованим роз’ясненням звернулись і до головного управління юстиції в області. Його відповідь однозначна: засновниками газети «Гуцульський край» є Косівська районна рада, райдержадміністрація і трудовий колектив редакції; свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, серія ІФ № 379 від 27. 03. 1998. «Одночасно повідомляємо, – зазначено у відповіді, – що документи на перереєстрацію друкованого засобу масової інформації у зв’язку зі зміною засновників (співзасновників) до Головного управління юстиції в Івано-Франківській області станом на 12 квітня 2013 року не надходили».
В обласній Спілці журналістів сподіваються, що на наступній сесії Косівська районна рада також відмінить своє рішення про створення так званої Редакційної колегії газети «Гуцульський край», в яку чомусь входять не журналісти, а політики, представники депутатських фракцій районної ради… Адже ця колегія, переконані юристи з НСЖУ, створена незаконно, через що в теперішньому складі не має права на функціонування, оскільки вона, по суті, виконує роль цензора (Закон «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ст. 2).

У темінь осінньої ночі


У темінь осінньої ночі
Ніби вчора
Проростають моєї молитви слова:
«… і вибач мої гріхи,
І вибач мої прогрішення,
Яко же я відпускаю Тобі,
Хай прийде любов Твоя,
Хай зі мною вона буде,
Збав мене від спокуси,
Бо серце моє належить Тобі
Як щастя моє,
І життя моє,
Вовіки Тобі жити
Мій любий!»
Тиша…
Темінь…
Завмерли зірки.
Я посилаю молитву
У небо
За Тебе
Ніби вчора…
У дощову ніч


Ти спиш . І далеч між нами спить,
І сонна дощить між нами розлука .
Ніби вчора …
А капіж все звучить і звучить
Над землею, асфальтом, дахами.
Ніби вчора…
Ти спиш… І між нами ще спить
Розлука і далина
Ніби вчора…
І тільки мої слова
Ще тримають дорогу,
І бредуть,
Під дощем ідуть
По темній дорозі
Самотні слова до Тебе
Ніби вчора …
Чужа роль


Гортаю сторінки безмежного роману
Героїв там багато, та чужих
Сторінка за сторінкою, та марно
А зупинитись на одній - великий гріх
Пусті абзаци, спогади і сльози
Вона кохає, та любов не їх
Життя його в минулому - заноза
Ніде не заховатись від думок сумних
Неначе у ляльковому театрі
Хтось написав сценарій не для них
Вона чекає вихід свій для нього
А він чекає на одну із них.
Не забудь!

Ще малий, але ж сміливець —
Сам біжить у гай...
Ти, мій хлопче, українець —
Те запам'ятай.
Ще мала, а по барвінок
Вже ходила в гай...
Ти, дівчатко, українка —
Тож не забувай.
Вирина стежина рідна
З теплої трави...
Мати наша — Україна,
Не забудьте ви.
Мій край

Україна — край мій рідний
Від Кавказу по Карпати,
І веселий, і свобідний,
І великий, і багатий.
Де є в світі кращі ріки,
Як Дністер, Дніпро-Славута?
Хто покине їх навіки,
Тому в серці вічна смута.
Де є в світі кращі гори,
Де таке повітря свіже?
Де шумлять так гарно бори
І хвилює спіле збіжжя?
Де ясніше сонце світить,
Де гарніше зорі сяють?
Де ж солодше пахнуть квіти —
Як у нашім любім краї!
Ну, здравствуй, Прошлое! Входи! Располагайся…

Ну, здравствуй, Прошлое! Входи! Располагайся…
Не прячь глаза, горжусь тобой я – знай!
Снимай пальто, вот… в тапки обувайся,
Сейчас мы будем пить с тобою чай!
Ты как-то похудело, помрачнело
Болеешь или начало хандрить?
Эх, Прошлое! Как время пролетело!
Есть вспомнить… и о чём поговорить!
А помнишь, Прошлое… как мы с тобой мечтали!
Как вместе шли рука к руке вперёд,
Да! Жаль, что так нелепо мы расстались…
Давай чайку плесну – растопим горький лёд!
Ты говоришь – я сильно изменилась,
Давно тебе я писем не пишу…
Прости. Я тут в Грядущее влюбилась,
Любовь слепа… Я поняла, но не ропщу.
А знаешь, Прошлое! Ты часто стало сниться…
А я, порой, хотела бы тебя забыть!
Но только знаю этому не сбыться:
Что было – нам того не изменить!
Прости меня за невнимание к жизни,
Прости за не усвоенный урок,
Прости за всю чудовищность цинизма,
С которым посылала я упрёк…
Давай не будем больше расставаться!
Тебя я с Настоящим подружу…
Не хочешь?... Что? Уже пора прощаться?
Ну что ж…Давай до двери провожу...
Уряд обмежив кількість заступників голів місцевих держадміністра

  • 18.04.13, 18:37
 В Івано-Франківській ОДА будуть чергові кадрові ротації?
Уряд обмежив кількість заступників голів місцевих держадміністрацій.
Кабінет Міністрів України постановою № 286 від 17 квітня 2013 року встановив обмежену кількість посад заступників голів місцевих державних адміністрацій.
Згідно нового документу, в Івано-Франківській області визначено тільки чотири одиниці заступників голови облдержадміністрації, в тому числі з урахуванням посад першого заступника та заступника голови — керівника апарату.
Наразі ж у голови Івано-Франківської ОДА налічується шість заступників: перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький, заступники Руслан Гусак, Василь Брус, Роман Іваницький та Ігор Зварич.
Отож, у найближчий місяць на керівництво Прикарпаття чекають чергові кадрові ротації?
Саме стільки часу передбачено на те, щоб голови місцевих державних адміністрацій привести власні рішення щодо кількості їх заступників у відповідність з цією постановою.