Україна тисне на Рефію: "Газпром" має померти!

Нідерланди: заарештували активи Газпрому

У Нідерландах задовольнили позов «Нафтогазу» і заарештували акції російського «Газпрому» в компанії BSPC – операторі газопроводу «Блакитний потік». Про це повідомляє «Інтерфакс».

ФАКТ. Окружний суд Амстердама також наклав арешт на погашення заборгованості компанії «Блакитний потік» перед російською газовою компанією. Судове рішення було винесено ще 30 травня 2018 року, проте тоді не повідомлялося, які саме активи були заарештовані.

У звіті «Газпрому» говориться, що компанія зараз оскаржує в судах Швейцарії, Нідерландів і Великобританії дії «Нафтогазу», який визнає і приводить до виконання рішення арбітражного суду від 28 лютого 2018 року. Тоді суд ухвалив, що російська компанія повинна виплатити українській 2, 56 мільярда доларів за недопоставку газу для транзиту.

Відзначимо, що BSPC (Blue Stream Pipeline Company B.V.) – спільне підприємство російського «Газпрому» і італійської Eni по будівництву та експлуатації газопроводу «Блакитний потік». Газопровід проходить через РФ до Туреччини по дну Чорного моря.

Читайте також: Газ: Молдова може припинити співпрацю з Газпромом

За матеріалами: Інтерфакс

До 162-річчя Івана Франка наші вітання!

Іван Франко: цікаві факти про діяльність, особисте життя та дивні звички діяча
27 СЕРПНЯ, 2018, 07:59
 544
іван франко

Видатний український поет Іван Франко народився 27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі на Львівщині.

Всі ми звикли бачити в ньому, в першу чергу, українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча, але, попри це все, він був також людиною, людиною цікавою та неординарною.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі 15 цікавих та несподіваних фактів з життя та творчості Каменяра.

1.

Мати Івана Франка, Марія Кульчицька, походила із зубожілого українського шляхетського роду Кульчицьких, гербу Сас, була на 33 роки молодшою за чоловіка. Померла, коли Іванові було 15 років.

2.

Коли Франкові було 9 років, помер батько. Мати вийшла заміж удруге. Вітчим, Гринь Гаврилик, уважно ставився до дітей, фактично замінив хлопцеві батька. Франко підтримував дружні стосунки зі своїм вітчимом протягом всього життя.

іван франко

3.

Іван Якович любив пити медовуху, вино. Смачно готував каву, збирав і любив їсти гриби й рибу, що сам ловив. Іван Франко понад усе любив збирати гриби. Їх варили, смажили, сушили на зиму. Донька пише:

“Присмажені гриби з молодою картоплею були смачною й улюбленою стравою тата”.

4.

Навчаючись у Дрогобицькій гімназії, Франко жив на квартирі в далекої родички Кошицької на околиці міста. Нерідко спав у трунах, які виготовлялися у її столярній майстерні (“У столярні”)

5.

Восени 1875 року Франко став студентом філософського факультету Львівського університету. Спочатку належав до москвофільського товариства. Москвофільство було дуже популярне серед галицької інтелігенції в другій половині ХІХ століття. Москвофілом був також один із засновників “Руської Трійці” Яків Головацький.

іван франко

6.

Як і більшість молодих людей того часу, Іван Франко захоплювався ідеями соціалізму. Читав твори Маркса, Енгельса, листувався з Михайлом Драгомановим. Однак наприкінці життя він зрозумів хибність ідеї Маркса, назвавши соціалістичну державу тюрмою.

7.

Іванові Франку належить ініціатива ширшого вживання в Галичині назви “українці” замість “русини” — так традиційно називали себе корінні галичани. В “Одвертому листі до галицької української молодежі” (1905) Франко писав: “Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…”

8.

Після свого другого арешту 1880-го Франко ледь не помер з голоду. Тоді за тиждень у готелі він написав повість “На дні” й на останні гроші надіслав її до Львова. Після того три дні жив на 3 центи, знайдені на березі річки Прут – цих грошей вистачило хіба на одну хлібину. А коли їх не стало, лежав без пам’яті, без сил. Врятував Франка від голоду старий служитель готелю.

іван франко

9.

У 1886 році Іван Франко одружився. Його дружиною стала Ольга Хоружинська. Була високоосвіченою людиною, добре володіла мовами: англійською, французькою, німецькою, російською. Їй не була чужа ідея відродження України. Познайомившись із Франком вирішила стати його дружиною й помічницею, та присвятити своє життя чоловікові. Разом подружжя виховало чотирьох дітей – Андрія, Тараса, Петра, Анну.

10.

Подружнє життя Франків не було щасливим. Матеріальні нестатки, хатні злидні, щоденні турботи, вороже ставлення до Ольги з боку найближчих співробітників мужа, зокрема Михайла Павлика, й частини суспільства, що ставилися до неї ще з більшою неприязню, ніж до самого Франка, як до схизматички — все це зломило жінку. Наслідком були сухоти, нервове перенапруження, а згодом і цілковитий психічний розлад. Одинока, покинута дітьми померла 17 липня 1941 року і похована на Личаківському цвинтарі, на полі № 4 неподалік від свого чоловіка.

іван франко

11.

Франко відомий своїм інтересом до індійської культури, він вивчав літературу, філософські твори, тексти Вед на санскриті. Сам він говорив: “Жаль, що я не орієнталіст”. Серед перекладів Івана Франка – біблійна “Книга Буття”. Досі це найбільш точний переклад цієї частини Біблії українською мовою.

12.

1908 року стан здоров’я Франка значно погіршився, однак він продовжував працювати до кінця свого життя. Період останнього десятиліття життя Франка — дуже складний. За розповідями сина Андрія, “у цей період батька переслідував дух померлого дідуся, який бив його золотим молотом по руках…”. “Протягом 14-ти днів я не міг ані вдень, ані вночі заснути, не міг сидіти, і, коли, проте, не переставав робити, то робив се серед страшенного болю”, – писав Іван Франко. Помер Іван Франко 28 травня 1916 року у Львові. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

13.

Іван Франко був відомий своїми атеїстичними поглядами. Про це згадував отець Макарій Каровець:

“Тут пригадуємо, що Франко майже від перших хвилин свого виступу аж до смерті був у нас головним пропагатором виразного атеїзму, що той атеїзм пропагував і в своїх популярно-наукових писаннях, і в своїй поезії. Пригадуємо, що атеїзм був увесь час головним стовпом його світогляду. Пригадуємо, що коли Франко умирав, відвідав його піп Теодозій Галущинський і умовляв помиритися з господом богом і з церквою, в котрій він, Франко, родився та котру поборював ціле своє життя. Та отримав від Франка відповідь: “А що на те сказала б молодіж, котру я ціле життя вчив не вірити в бога?” Помер несповіданий і нерозкаяний”.

іван франко

14.

В інституті германістики Віденського університету, в якому Іван Франко успішно захистив докторську дисертацію, встановлена меморіальна дошка Івану Франку. Відкрита 29 жовтня 1993 року. На Постгассе, 8 знаходиться погруддя письменникові. Пам’ятник був відкритий 28 травня 1999 року. Пам’ятна дошка також встановлена на будинку, в якому жив письменник за адресою: Відень, Віпплінґерштрассе 26.

15. Франко на сьогодні єдиний український поет, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури.


Вічная пам'ть Герою України сенатору США Джону Маккейну

Смерть Джона Маккейна


25 серпня помер американський сенатор Джон Маккейн. У чоловіка ще у 2017 році був діагностований рак мозку, помер він у віці 81 рік. Українські дипломати назвали Маккейна одним з найбільших друзів України і американським героєм. Сенатор Маккейн приєднався до українського народу на Майдані в Києві взимку 2013 року, подорожуючи на Донбас напередодні нового року 2015-го, щоб підняти дух українських солдат. Порошенко висловив співчуття з приводу смерті дипломата і заявив, що Маккейн завжди був з Україною. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зауважив, що в України багато друзів, але Маккейна ніхто не замінить. Володимир Гройсман заявив, що Маккейн був справжнім прикладом принципового політика. Виступити на церемонії прощання запропонували двом колишнім президентам – Джорджу Бушу і Бараку Обамі. Планується, що на похоронах Маккейна буде присутній віце-президент Майк Пенс, але не президент Дональд Трамп, у якого неодноразово були сутички з сенатором. Маккейн був жорстким критиком Росії і прихильником агресивної ролі США проти екстремістського угрупування ІДІЛ. Він був прихильником України, підтримував європейський курс нашої держави. Виступав на Євромайдані. 

Найяскравіші цитати Джона Маккейна: «Росія – автозаправна станція, яка маскується під країну», «Я оптиміст, навіть коли справа стосується Росії...», «Страх – це можливість для сміливості, а не доказ боягузтва»... 


Текст промови Петра Порошенка 24 серпня 2018 р.

Виступ Президента України Петра Порошенка на урочистому Параді військ «Марш нової армії» з нагоди 27-ої річниці Незалежності України

24 серпня 2018 року 

Виступ Президента на урочистому Параді військ «Марш нової армії» з нагоди 27-ої річниці Незалежності України

Зродились ми великої години
З
 пожеж війни і полум’я вогнів.
Плекав нас біль за долю України,
Зростив нас гнів і лють на ворогів.

Дорогі співвітчизники!

Шановні гості!

Це – слова «Маршу нової армії», який сьогодні уперше пролунає на нашому військовому параді. Створили його на основі легендарної пісні, написаної наприкінці двадцятих років минулого століття. І символізує він нерозривний зв’язок між різними поколіннями борців за свободу Вітчизни.

Воістину «великою годиною» для нас, українців, стали останні чотири з половиною роки. Ми пережили неймовірні випробування війною та економічною кризою, що її спричинила російська агресія. Від рук ворога полягли тисячі й тисячі українців – військових та цивільних; чоловіків, жінок, дітей. Нас тестували і на міцність, і на розрив. Намагалися розділити народ і розчленувати країну. Пробували заблокувати наш рух до Європи. Хотіли загнати волелюбний народ назад в осоружне імперське стійло.

Слава Богові і подяка кожному українцю за те, що ми з вами вистояли. І не просто вижили у лихолітті, а й наростили міцні м’язи. Стали сильнішими і впевненішими в собі і власних можливостях. На майбутні роки й десятиліття заклали основу для руху вперед – з чіткими стратегічними орієнтирами на Європейський Союз та НАТО.

Дорогі українці!

Цей рік особливий тим, що відзначаємо століття незалежності УНР, проголошеної Четвертим універсалом Центральної Ради. Наближається і сто років Акту злуки, коли УНР та ЗУНР об’єдналися в єдину соборну українську державу. Українська національна революція, визвольні змагання початку минулого століття тривали приблизно чотири роки, але державу тоді втратили. Наші предки не встояли у тій війні з Росією. Так само, як свого часу не встояли наші гетьмани Іван Виговський та Іван Мазепа. Причини були різні, але результат один і той же: довгі роки трагічної залежності від імперії з репресіями, голодоморами. Зі спробами знищити українську мову і розчинити український народ на неозорих просторах Євразії.

Перед нашим поколінням постало завдання розірвати фатальне історичне коло. Зробити так, щоб українську незалежність, як раніше, не вимірювали місяцями чи декількома роками. І потім довгими десятиліттями бездержавності не оплакували її втрату. Не аналізували причин чергової поразки.  А щоби пишалися перемогами і гордилися успіхами.

За чотири роки війни, яку Росія розв’язала проти України, ми з вами зберегли державу і зміцнили її. Нація консолідувалася на засадах захисту країни і патріотизму. Ми з вами створили сильну армію. І кропіткою роботою наших дипломатів забезпечили міжнародну політико-дипломатичну підтримку незалежності України.

І, головне, ми твердо обрали власний шлях розвитку. І не маємо права з нього зійти на догоду зовнішнім ворогами та їх агентам усередині країни.

Перше. Ми розриваємо всі пута, які пов’язують нас з Російською імперією та Радянським Союзом. Зробити незалежність незворотною, Україну – великою та сильною, без жодної перспективи повернення в зону російського впливу – це головне завдання нашого покоління. Це – завдання суспільства і обраної ним влади.

Друге. Ми, українці, йдемо своїм шляхом і розуміємо, що насамперед маємо спиратися на власні сили. Використовувати багатства країни в інтересах народу і наступних поколінь. Україна має жорстко захищати свої національні інтереси. Зовнішня допомога для нас все ще важлива, але насамперед маємо допомогти самі собі.

Третє. Конкретними кроками зміцнити незалежність. Вже понад рік діє безвізовий режим для поїздок українців до Євросоюзу. Ми невідворотно стаємо частиною європейського простору. Це зміцнює нашу політичну незалежність.

Набула чинності Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. І як результат і наслідок частка експорту до ЄС становить тепер майже 43 % проти 32 % ще чотири чи п’ять років тому. Чітка європейська стратегія дала нам можливість компенсувати величезні втрати, яких ми зазнали внаслідок політично вмотивованого закриття Росією і свого ринку, і транзиту для третіх країн для українських товарів. Вона, Росія, більше не зможе нас шантажувати, тому що ми посилили нашу економічну незалежність.

Із осені шістнадцятого року – вчора була вже тисяча днів, - як ми не купуємо газу в Росії. Український «Нафтогаз» блискуче обіграв Газпром в Стокгольмському арбітражі, принісши до державної кишені 4,6 млрд доларів. Так здобуваємо нашу енергетичну незалежність.

Четверте, на чому хотів би окремо наголосити. Не може бути вільним тіло, коли душа - в полоні. Нехай сьогодні нас почують у Константинополі, в Москві та Ватикані. Ми маємо твердий намір розрубати останній вузол, яким імперія відчайдушно намагається нас прив’язати до себе. Ми сповнені рішучості покласти край протиприродному та неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви. Церкви, яка освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо - теж російське.

Хрещення прийшло до нас від Константинопольської Церкви-Матері. І саме з Києва розійшлося широкими просторами Східної Європи. Українське християнство має понад тисячолітню історію, власну богословську, літургійну і церковну традицію. Зараз, коли ми відновили і захистили державну незалежність України із столицею в Києві, немає жодних причин для того, щоб серед інших помісних Православних Церков не було рівної їм Помісної Православної Церкви України.

Питання Томосу про автокефалію для Православної Церкви України виходить далеко за межі релігійного. Воно з того ж ряду, що зміцнення армії; що захист мови; що боротьба за членство в Євросоюзі та НАТО. Це – ще один стратегічний орієнтир на нашому історичному шляху. Це - вагома складова нашої незалежності.

Інтеграція до європейського та євроатлантичного простору –  надійний спосіб забезпечити безпеку, розвиток України та гідні умови життя для людей. Така інтеграція - стовідсоткова гарантія нашої незалежності. Але хочу окремо наголосити - і ми потрібні Європі, бо без нас Євросоюз не стане завершеним і довершеним проектом. Адже цивілізаційна межа сучасної Європи проходить уздовж північно-східного кордону України.

На континенті всі, хто не засліплений російськими грошима, розуміють, що без незалежної європейської України миру і безпеки в Європі було би менше. Точно менше, а не більше. Без відновлення територіальної цілісності, суверенітету нашої держави всі кордони в Центральній та Східній Європі будуть непевні.

Війна Росії проти України - це частина плану Кремля розвалити Європейський Союз і НАТО. Наші воїни на сході стоять на захисті безпеки і добробуту не лише України, але всієї Європи. Отож, до Євросоюзу і до НАТО ми прямуємо не з порожніми руками. У нас сьогодні – ви будете мати можливість це побачити і переконуєтесь вже чотири роки - одна з найкращих армій континенту. Вона істотно посилить східний фланг НАТО. А навзаєм - ми розраховуємо на гарантії колективної безпеки, які надає Альянс.

Дорогі українці!

Відтоді, як ви довірили мені посаду Президента України, державний компас впевнено показує на Захід – у бік, протилежний імперії. Його стрілка жодного разу не здригнулася. І запевняю вас, не здригнеться, допоки цей компас знаходиться в моїх руках.

Більше того, наполягатиму на закріпленні у Конституції нашого прагнення приєднатися до Євросоюзу і вступити до НАТО. Юристи знайшли формулу, як це зробити оптимально і швидко. До відкриття осінньої сесії Верховної Ради, яке заплановано на 4 вересня, буде зареєстрований відповідний мій законопроект. І буду працювати в день і вночі, робитиму все, щоб його ухвалили.

Найнадійнішими гарантами Незалежності України та мирної праці українців є наші воїни: Збройні Сили, Національна гвардія, флот, прикордонники, СБУ, поліція, інші силові структури. Про те, як змінилася українська армія за чотири роки, можна говорити хоч чотири години, є про що. Але ліпше за будь-які слова промовлятимуть зараз впевнена хода героїв, випромінюючий силу рух техніки та озброєнь і майстерність пілотів.

Народна армія сьогодні звітує перед українським народом, а народ пишається своєю армією. Кожний, хто долучився до її розбудови, кожний, хто в 2014 році відправляв смс з грошима, хто кинув рідний дім і поїхав волонтером, військовослужбовці,– кожен по праву хай гордиться власним внеском у зміцнення обороноздатності.

Схилімо голови на згадку про героїв, які віддали свої життя за мирне майбутнє України. Вклонімось кожній українській родині, що втратила чоловіка чи сина, матір чи сестру. Вічна пам'ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну. Вічна їм слава.

Прошу вшанувати хвилиною мовчання пам'ять українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, що розв'язав російський агресор. Повік не забудемо, і не пробачимо ніколи.

Хвилина мовчання

Дорогі українці!

Наша українська армія – це армія миру. Влітку чотирнадцятого року вона успішно звільнила більшу частину Донбасу від бойовиків. А, після того, як сталося пряме вторгнення російських регулярних військ, міцно тримає оборону на лінії зіткнення. Надійно захищає Україну вздовж усієї лінії кордону з нашою агресивною сусідкою.  

Влада зробила все, аби вплив війни на суспільство був якомога меншим. Свого часу я відкинув пропозиції оголосити воєнний стан, який би істотно обмежив політичні права і свободи громадян. Від часткової мобілізації ми перейшли до формування контрактної армії. Витрачаючи понад 5% ВВП на оборону та безпеку, не знімаючи пальця з курка, - зосередилася на реформах і мирному будівництві.

Ми нічого не прагнемо більше, ніж миру.

І ніхто не прагне миру більше, ніж ми, українці.

Справжній мир обов’язково настане на нашій землі. Забезпечити мир і перемогу може тільки боєздатна армія, і вона день за днем стає дедалі сильніша.

«Доки нація бореться, вона живе», - казав Левко Лук’яненко, автор Акту проголошення незалежності України. Сьогодні Левкові Григоровичу виповнилося б дев’яносто років. Ми всі глибоко вдячні людині-легенді за його видатний внесок у боротьбу за волю України і свободу її громадян.

Дорогі співвітчизники!

Ви щойно чули й бачили, як Міністр оборони вперше в історії вітав учасників параду словами «Слава Україні». Найміцнішими стають ті традиції, які народжуються в народі. Які генеруються народом і людськими серцями, передаються з покоління в покоління. Серед наших символів є не лише Прапор, Герб і Гімн, про які написано в Конституції, але й національне гасло «Слава Україні! Героям слава». Від нього ми почуваємо колосальне піднесення, а наших ворогів корчить як чортів від ладану. Воно саме увійшло в наше життя, а тепер настав час надати йому силу закону. Ось чому подаю до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, згідно якого це гасло стане головним вітанням у Збройних Силах України.

З двадцять сьомою річницею Незалежності України!

Зі сторіччям відродження української державності!

Слава українському війську!

Слава Збройним Силам України!

Слава українському народу!

Україні – слава!

Промова Петра Порошенка 24 серпня 2018 р.

Виступ Президента України Петра Порошенка на урочистому Параді військ «Марш нової армії» з нагоди 27-ої річниці Незалежності України

 24 серпня 2018 року 





"Молитва за Україну" і святковий концер в Рясне-Львів з нагоди свята


Найкращі в Світі турбіни з України!

Президент на Миколаївщині взяв участь в успішних випробуваннях 32 МВт двигуна для енергетики: Більшість країн світу не можуть похвалитися таким досягненням

27 серпня 2018 року - 14:35

Президент на Миколаївщині взяв участь в успішних випробуваннях 32 МВт двигуна для енергетики: Більшість країн світу не можуть похвалитися таким досягненням

Президент Петро Порошенко прибув з робочою поїздкою до Миколаївської області, де взяв участь у випробуваннях нового 32 МВт двигуна цивільного призначення для використання в енергетиці.

Глава держави привітав працівників державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря-Машпроект» з 27-річницею незалежності України, зауваживши, що під час Параду українці побачили як змінилися Збройні Сили, і в цьому також є величезна заслуга підприємств «Укроборонпрому». «Коли з 2014 року мали перейти на тризмінний режим роботи, щоб захистити державу. Не просто забезпечити війська, а захистити державу», - зауважив Президент.

Петро Порошенко нагадав, що під час останнього візиту до Миколаєва робітники заводу запитали щодо рішення керівництва підприємства про скорочення. Тоді Президент пообіцяв, що буде знайдено можливості внутрішнього ринку і скорочення трудового колективу на «Зорі» не буде допущено, бо підприємство має великий потенціал. «Ви скажете, що це - приміщення в цеху, обладнання, інтелектуальна власність, досвід конструкторів. Я скажу, що ви праві. Але ключове надбання – це є робочі люди і інженерно-технічний склад. Це школа, яка виховується десятиріччями. І ти її не створиш ні за рік, ні за два, ні за п’ять. Ми маємо все зробити для того, щоб зберегти і розвивати цей потенціал», - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «Сьогодні відбулися тестові випробування нового агрегату на 32 МВт, яка немає аналогів в світі. Подивіться, хто наші конкуренти в світі – «Дженерал Електрік», «Сіменс» і «Ролс-ройс». Хоча ні. «Ролс-ройс» не конкурент, бо він не має 32 МВт, його найбільша потужність 25 МВт. Я можу вас привітати – випробування зараз пройшли успішно». За його словами, це ще раз показує якість продукції «Зоря-Машпроект», потенціал підприємства. «Це ще раз твердо переконує, що ми як держава маємо торувати дорогу для продукції таких підприємств на нові ринки – це ринки Азії, ринки всього світу», - наголосив Глава держави.

Президент наголосив, що над створенням двигуна працювали роками, і тому дуже важливо, що сьогодні вже є результат, яким не може похвалитися більшість країн світу і який яскраво демонструє потенціал України.

«Уже більше 300 млн, з монтажем мені здається 360 млн – це перші контракти, які надійшли на «Зорю». Але це лише початок… Думаю, що загальний обсяг замовлень за два-три роки сягне більше 2,5 млрд грн. Це кошти українського замовника, який фінансує українського виробника», - наголосив Глава держави.

Президент зазначив, що сьогодні розпочата низка проектів з модернізації застарілих потужностей газотранспортної системи України.

«Ми на сьогоднішній день чітко сказали: українські замовники мають в першу чергу купувати продукцію українського виробництва. Ми маємо сьогодні так, робити тендери, але ми несемо відповідальність, що продукція є конкурентоздатна, якісна і українська. Якщо ми маємо ці три складових – очевидно, що вона виграє цей тендер, бо по-іншому бути не може», - зауважив Глава держави.

Президент також поставив завдання керівництву «Зорі-Машпроект» терміново завершити розробку дожимних компресорів разом з НАК, УГВ і доповісти до кінця року графік щодо нових замовлень, які забезпечуватимуть питання національної безпеки – диверсифікації джерел постачання газу, а в решті-решт, як кінцева мета – саме забезпечення газом.

«Президент тут, щоб запевнити, що ви є першим пріоритетом. Що ми ніколи не дозволимо намагатися знищити машинобудівний потенціал України. Дуже дякую, що ви в цьому мені допомагаєте – і керівництво підприємства, і конструктори, і інженери, і працівники», - додав він.

На запитання щодо приватизації підприємства, Президент виключив таку можливість: «Ми дійсно ставимо на порядок денний приватизацію підприємств. Для чого? Держава є поганий власник і поганий менеджер - управління державними підприємствами завжди було джерелом корупції. І тут нам треба було рішуче і прозоро за участі іноземних радників організувати приватизацію державних підприємств. Але це не стосується підприємств оборонного комплексу. Як це можна? Це було би безвідповідально, коли йде війна, приватизувати підприємства, які забезпечують оборону держави». Він додав, що це заборонено законодавством.

Протягом останніх 3-х років ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект» активно працює над створенням нових базових турбінних двигунів (ГТД) номінальною потужністю 32 МВт та 5 МВт.

ГТД потужністю 32 МВт розробляється в 4-х модифікаціях. Зокрема, для використання в енергетичній промисловості, як механічний привід електрогенератора; в газотранспортних мережах, як механічний привід компресорів природного газу та дві модифікації: для використання в складі корабельних енергетичних установок.

ГТД потужністю 5 МВт створюється для використання в складі когенераційних установок в «малій енергетиці»: муніципальній та промисловій.

Використання таких ГТД в розподільчій системі виробництва електроенергії дозволить підвищити гнучкість і надійність роботи енергосистеми країни в цілому, підсилить енергетичну незалежність України та забезпечить завантаженість підприємства.

ГТД, які створюються, за технічними характеристиками відповідають сучасним зарубіжним аналогам та є конкурентоздатними з ними

США і Україна - дружба на віки!

Візит Болтона: шість послань Трампа офіційному Києву

Американський чиновник Джон Болтон приєднався до святкування Дня Незалежності України та був присутнім на військовому параді. З огляду на той факт, що Болтон є довіреною особою Дональда Трампа, політичні експерти впевнені: американський президент таким чином передав офіційному Києву певні послання.

ЩО СКАЗАВ БОЛТОН?
Радник Дональда Трампа назвав 24 серпня «особливим днем». Також він додав, що для України це чудова нагода розповісти міжнародній спільноті про свої внутрішні проблеми.

Джон БОЛТОН, радник президента США Дональда Трампа:

Дякую за запрошення на святкування Дня Незалежності. Для мене це – велика честь. Я із задоволенням спостерігав за всією демонстрацією – це було дуже патріотично. Не кожен рік я маю можливість святкувати два дні незалежності в один рік.

ЧИ БУДЕ УКРАЇНА В НАТО?
За словами Джона Болтона, Білий Дім переконаний у необхідності приєднання України до НАТО і чим швидше це відбудеться – тим краще. Більш того – адміністрація діючого президента США буде цієї ініціативи всіляко сприяти.

Незважаючи на те, що «європейські колеги» проти прискорення даного процесу, все зараз залежить від України.

Джон БОЛТОН, радник президента США Дональда Трампа:

Зараз наша адміністрація активно розглядає це питання, виходячи з інтересів України, кілька кроків було зроблено, але багато що залежить від України – яким чином вона виконає умови, і політичні, і військові. Але є прогрес.

КРИМ «НЕ ЇХНІЙ»
Офіційний Київ ще раз отримав підтвердження того, що США не визнають анексію Криму Росією. Болтон нагадав про офіційну декларацію про невизнання Сполученими Штатами анексії Криму Росією в 2014 році.

АНТИРОСІЙСЬКИМ САНКЦІЯМ БУТИ
Антиросійські санкції ніхто скасовувати не збирається, поки РФ не вибере іншу лінію поведінки. Джон Болтон наголосив, що введення санкцій проти Росії пов’язане з використанням «Новачка» і втручанням в американські вибори 2016 року.

Він також додав, що протягом трьох місяців США розглядатимуть, чи зробить Росія кроки зі згортання хімічної програми, і від цього буде залежати подальша ситуація з санкціями.

МИРОТВОРЦІ, РОСІЯ І ВІЙНА
На думку Джона Болтона, те, що Росія бере активну участь у питанні введення миротворців на Донбас, говорить про непряме визнання її втручання у внутрішні справи України.

Джон БОЛТОН, радник президента США Дональда Трампа:

Сам факт того, що російська сторона бере участь у спілкуванні з розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі, – можливо, це непряме визнання Росією, що є проблеми, і вони є частиною цих проблем.

ВИБОРИ В УКРАЇНІ
США стурбовані можливим втручанням РФ у президентські, а в подальшому – і в парламентські вибори в Україні. Про це Джон Болтон сказав під час переговорів з Петром Порошенком. Також він повідомив, що будуть розглянуті кроки, які зведуть можливість такого втручання до мінімуму і пообіцяв Україні підтримку і співпрацю в цьому питанні.

ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2
Радник Трампа вважає, що будівництво газопроводу є загрозою для України. Навіть незважаючи на запевнення РФ, що Україна збереже свою роль транзитера, США дуже сумніваються в намірах Росії дотримуватися зобов’язань, а прив’язка до енергетичного монополіста обійдеться Європі «дуже дорого».

 

Ні забути і не простити


Вічная шана і слава всім полеглим за долю і волю України




До Києва звезли українськц прапори з усього світу

До Києва звезли українські прапори з усього світу



22.08.2018
До Києва звезли прапори з усього світу

До  Києва привезли прапори, які побували у США, Канаді, Аргентині, Бразилії, Австралії, Японії та країнах Європи.

 Як зазначив голова Асоціації українців в Республіці Ірландія Микола Круцик, суть акції полягає у тому, що український прапор «мандрує» країнами світу, об'єднуючи громади.

  - Акцію започаткували українці Ірландії минулого року, тоді український прапор був один і мандрував Європою. Цього року вже два прапори. Один країни Європи, другий, стартувавши у США, «подорожував» Канадою, Аргентиною, Бразилією, Австралією, Японією та іншими державами у тій частині світу, - зауваживМикола Круцик.

 18 серпня до України прибув прапор, який привезли представники української діаспори Австралії, а напередодні ввечері до Києва прибув «європейський прапор». Урочисте завершення акції відбудеться 23 серпня, у День державного прапора обидва стяги будуть передані на зберігання до Національного музею історії України. Туди прапори доставить делегація українських діаспорських організацій із різних країн світу.

Детальну програму святкувань дивіться тут.

Коли: з 09:00 по 13:00

Де: Кабінет Міністрів України, вул.Грушевського, 12/2