О сообществе

Для всіх, хто цікавиться історією України, а також задумується над її майбутнім, яке не можна уявити без свободи і справедливості.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Свобода і справедливість

Львівщина проти підступних рішень КСУ

 

ГРОМАДСЬКА РАДА

при Львівській обласній державній адміністрації

79008, Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 350,  e-mail: gromradaloda@gmail.com

__________________________________________________________________

 

Від __30.10.2020 р.__  № _/20_

 

 

Офіс Президента України

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 

До відома:

Голова Львівської облдержадміністрації

Козицький М.З.

79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Щодо рішення Конституційного Суду України № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року

 

27 жовтня 2020 року Конституційним Судом України прийнято рішення № 13-р/2020 про неконституційність окремих положень Закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України та низки інших законів, що стосуються антикорупційної реформи, за поданням 47 народних депутатів. Це рішення одразу ж викликалю бурю невдоволення як серед українського народу, так і серед представників влади, спричинивши масові протести по всій державі.

А все тому, що рішення направлене на знищення системи електронного декларування руками конституційних суддів, а також будь-якої відповідальності за її порушення, включно із незаконним збагаченням. Те, до чого ми йшли з часів Революції Гідності, всі антикорупційні реформи останніх років зведено нанівець одним рішенням!  

Громадська рада при Львівській ОДА категорично не згідна з таким рішенням.  Адже, покладення на особу, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов'язку з декларування відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", не може розглядатись як втручання у приватне (особисте) та сімейне життя цієї особи. Публічні інтереси суспільства тут переважають можливі обмеження прав і свобод окремої особи.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнає право громадськості отримувати суспільно важливу інформацію і таке обмеження є необхідним у демократичному суспільстві, відповідно до статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Права на особисте і сімейне життя в осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та в осіб, які таких функцій не здійснюють, не є однаковими.

Публічне декларування стало в Україні потужним антикорупційним інструментом. Тому, не дивно, що все-ж знайшлася група осіб, якій не до вподоби такий стан справ і яка знайшла спосіб позбутися справедливості в нашій державі. Дуже сумно, що судді Конституційного Суду України, які присягали на вірність українському народові, стали знаряддям у політичних іграх корупціонерів.

Окрім цього, наслідком такого рішення в майбутньому стануть сотні закритих кримінальних проваджень, мільйони гривень, витрачених з державного бюджету, а найголовніше – це уникнення відповідальності за корупційні діяння.

            Тому, зважаючи на вищенаведене, Громадська рада при Львівській ОДА висловлює свою незгоду з рішенням Конституційного Суду України № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року, а також просить вчинити всі, предбачені законом дії, спрямовані на відновлення електронного декларування та кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації.

 

 

Голова ГР при

Львівській облдержадміністрації                                                                А.Р. Болюбаш

 

 

Ноам Хомский — Образование: кому и зачем? [2012]

8 февраля 2012 года в Университете штата Аризона выступил Ноам Хомский, всемирно известный лингвист, интеллектуал и политический активист. На лекции «Образование: кому и зачем?» он рассказал о состоянии высшего образования в США и ответил на вопросы аудитории. 

Ноам Хомский, профессор института и почётный профессор языкознания в Массачусетском технологическом институте, где он проработал более 50 лет, в последние годы занимался рядом вопросов, связанных с образованием. Среди них: как можно охарактеризовать современное состояние американской системы образования? Как влияет на качество образования приватизация государственных университетов? Рискуют ли государственные университеты превратиться в производителей выпускников как сырья для рынка труда? Какова роль активизма в образовании? В связи с беспрецедентным ростом платы за обучение и бюджетными проблемами в американских вузах эти вопросы становятся актуальны как никогда. 

Грузія переможе!

Субота, 8 серпня 2020, 15:48 • Валерія Гуржий • 5565
У Грузії приспустили прапори в пам'ять жертв російсько-грузинської війни
У Грузії приспустили прапори в пам'ять жертв російсько-грузинської війни

КИЇВ. 8 серпня. УНН. У зв'язку з 12-ми роковинами російсько-грузинської війни над усіма будівлями державних відомств приспущені державні прапори Грузії. Про це повідомляє УНН з посиланням на Грузія online.

"Прапори приспущені над адміністрацією уряду, парламентом Грузії і палацом Орбеліані. На згадку про загиблих державні прапори приспущені над усіма адміністративними будівлями в масштабі Грузії і грузинськими диппредставництвами за кордоном", - пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна зробила заяву до роковин збройної агресії Росії проти Грузії

Відзначається, що під час російсько-грузинської війни в серпні 2008 року загинули 170 службовців Міноборони Грузії, 17 співробітників МВС Грузії і 224 цивільних особи.

В результаті агресії, здійсненої в зонах російсько-грузинського конфлікту в 2008 році, кількість поранених/постраждалих цивільних і військових осіб становить 2 232, з яких +1045 - військовослужбовці.

Джерело: УНН
Теги: ГрузіяРо

Історія повторюється: Хабаровськ 2020 - Новочеркаськ 1962

Новочеркаський розстріл

«Новочеркаський розстріл»  - назва історичних подій, що відбулися в місті Новочеркаську Ростовської області РРФСР 1 - 2 червня 1962 року в результаті страйку робітників Новочеркаського електровозобудівного заводу (НЕВЗ) та інших городян.

Виступ було придушено силами армії і КДБ СРСР , а вся інформація про новочеркасських події, в тому числі про кількість жертв і поранених, була засекречена . За офіційними даними, частково розсекречених тільки в кінці 1980-х років, під час розгону демонстрації було вбито 26 осіб , ще 87 осіб отримали поранення. Сімом з «призвідників» страйки були винесені смертні вироки, і вони були розстріляні, інші отримали тривалі терміни позбавлення волі [1] .

У 1996 році всі засуджені були реабілітовані [2] . У 1990-х роках нова влада назвала винних, на їхню думку, в розстрілі - членів радянського партійного керівництва, їх покарання не відбулося через смерть останніх.Пам'ятна дошка на заводоуправлінні НЕВЗ
Див. Також: Грошова реформа в СРСР 1961 року
До початку 1960-х років в СРСР склалася непроста економічна ситуація . В результаті стратегічних прорахунків керівництва країни почалися перебої з постачанням населення продовольством [3] . Навесні і на початку літа 1962 року недолік хліба був настільки відчутний , що голова Ради міністрів СРСР М. С. Хрущов вперше зважився на закупівлю зерна за кордоном [4] [Прим. 1] .

В кінці травня (30 або 31 числа) 1962 року було вирішено підвищити роздрібні ціни на м'ясо і м'ясні продукти в середньому на 30% і на вершкове масло  - на 25%. В газетах ця подія піднесли як « прохання всіх трудящих » [5] . Одночасно з цим дирекція НЕВЗ майже на третину збільшила норму виробітку для робітників (в результаті заробітна плата і, відповідно, купівельна спроможність істотно знизилися).

Новочеркаський електровозобудівний завод в порівнянні з іншими підприємствами міста відрізнявся технічної відсталістю, тут широко використовувався важкий фізичний труд , були погані побутові умови, висока плинність кадрів . На заводі не наважувалася житлова проблема, а плата за знімання житла у приватників становила 20-30% від зарплати робітників [6] .

Тому адміністрація заводу була готова наймати на роботу навіть тих, кого більше нікуди не брали, включаючи вийшли з в'язниці кримінальників [7] . Підвищена концентрація колишніх ув'язнених в сталеливарному цеху на першій зміні частково вплинула на гостроту початковій стадії конфлікту [7] .

На заводі в кузово-складальному цеху ще навесні 1962 року робітники три дні не приступали до роботи, вимагаючи поліпшити умови праці , а в обмотувальної-ізоляційному цеху через низький рівень техніки безпеки отруїлися 200 осіб [8] .

1 червня. Початок подій 
На заводі 
О 10:00 близько 200 робочих сталеливарного цеху припинили роботу і зажадали підвищення розцінок за їх працю. Об 11 годині вони попрямували до заводоуправління, по дорозі до них приєдналися робітники інших цехів, в результаті близько заводоуправління зібралося до 1 000 осіб.

Люди вимагали від начальства відповіді на питання «На що нам жити далі?». Незабаром з'явився директор заводу Б. Н. Курочкін. Помітивши неподалік торговку пиріжками, він спробував розрядити обстановку жартом: «Немає грошей на пиріжки з м'ясом - їжте з лівером » [9] [10] . Також є варіант «жеріть» замість «їжте» [11] . Однак за версією очевидця Миколи Артемова, директор сказав іншу фразу: «Разом будемо пиріжками харчуватися» [11] . Ця фраза викликала обурення робітників, директора почали освистувати і викрикувати в його адресу образи. Курочкін зник, проте саме його фраза послужила приводом для подальших подій [12] .

Незабаром страйк охопив весь завод. Біля заводоуправління людей ставало все більше: почувши тривожний гудок, приходили люди з довколишніх районів та інших підприємств. До полудня кількість страйкуючих досягло 5 000 осіб, вони перекрили залізничну магістраль, що зв'язує Південь Росії з центром Української РСР , зупинивши пасажирський поїзд Ростов-на-Дону  - Саратов . На зупиненому локомотиві хтось написав: «Хрущова - на м'ясо!». Пасажири в поїзді залишалися в задушливих вагонах, без води, хулігани з числа протестуючих били скло у вагонах, в натовпі відбувалися бійки за участю п'яних робочих, кидали пляшки [7]. Людей, які закликали припинити безлади, били - в тому числі був побитий головний інженер заводу Н. С. Йолкін [7] . За словами очевидця Миколи Артемова, головного інженера спочатку хотіли спалити, але його вдалося відбити від натовпу [11] . У числі учасників протесту були двоє раніше судимих робітників в стані сильного сп'яніння, чиї «виступу» у потягу багатьом запам'яталися [7] . Ближче до вечора комуністам і деяким робітникам вдалося вмовити пропустити поїзд, але машиніст побоявся їхати через натовп, і склад повернувся на попередню станцію [13] .

Дії влади 
Н. С. Хрущову було повідомлено про страйк в Новочеркаську . Він тут же зв'язався з першим секретарем Ростовського обкому КПРС А. В. Басовим , міністром оборони СРСР Р. Я. Малиновським , керівниками МВС СРСР і КДБ СРСР , наказавши усіма можливими заходами придушити опір. В Новочеркаськ була направлена велика група членів Президії ЦК КПРС в складі: Ф. Р. Козлова , А. І. Мікояна , А. П. Кириленко , Л. Ф. Іллічова і Д. С. Полянського . Прибув також секретарЦК КПРС , колишній голова КДБ СРСР А. І. Шелепін . Маршал Р. Я. Маліновський, в свою чергу, віддав наказ при необхідності задіяти 18-ю танкову дивізію Північно-Кавказького військового округу .

До 16:00 на заводі зібралося вже все обласне начальство: прибув перший секретар ростовського обкому партії А. В. Басов, голова облвиконкому, голова раднаргоспу , інші відповідальні працівники області, міста і все керівництво заводу. Пізніше ввечері робочі зірвали з будівлі заводоуправління портрет Хрущова і підпалили його. Після чого частина найбільш радикально налаштованих робітників почала штурмувати заводоуправління, попутно влаштовуючи там погром і б'ючи намагалися заважати їм представників адміністрації заводу [13] .

О 16:30 на балкон були винесені гучномовці. До народу вийшли перший секретар ростовського обкому Олександр Басов , голова ростовського облвиконкому Іван мітку , перший секретар Новочеркаського міськкому КПРС Тимофій Логінов і директор заводу Борис Курочкін . Натовп спочатку трохи заспокоїлася, але після того, як Басов замість спілкування з народом і пояснення ситуації почав просто переказувати офіційне звернення ЦК КПРС, його почали освистувати і перебивати образливими вигуками. Намагався взяти після нього слово директора Курочкіна закидали камінням, металевими деталями і пляшками [13] . Після чого продовжили штурмувати заводоуправління. ні міліція, Ні КДБ не втручалися в події, обмежившись спостереженням і прихованої зйомкою активних учасників. Басов закрився в одному з кабінетів і став телефонувати з військовими, вимагаючи введення частин [7] [Прим. 2] .

З 18:00 до 19:00 до заводоуправління були підтягнуті зведені частини міліції в формі, чисельністю до 200 чоловік. Міліція спробувала відтіснити мітингувальників з території заводу, але була зім'ята натовпом, а троє співробітників побиті. Армія за весь день активних дій не робила. Близько 16:00 заступник начальника штабу Північно-Кавказького військового округу генерал-майор А. І. Назарько доповів екстрено прибув зі зборів керівного складу СКВО командувачу округом І. А. Плиеву про прохання місцевої влади виділити війська для придушення заворушень (перша розмова Плієва з Басовим відбувся близько 13:00). Плієв доповідь вислухав, однак ніяких розпоряджень не віддав і відбув до Новочеркаська. Близько 19:00 в кабінет начальника штабу округу особисто зателефонував міністр оборони СРСРмаршал Р. Я. Маліновський, Плієва не застав і розпорядився: «З'єднання підняти. Танки не виводити. Навести порядок. Доповісти! » [7] .

Тим часом мітинг тривав. Звучали вимоги: послати делегацію на електродний завод, відключити подачу газу з газорозподільної станції, виставити пікети біля заводоуправління, зібратися на наступний ранок в 5-6 годин і йти в місто, щоб підняти там повстання, захопити банк, телеграф, звернутися з відозвою по всій країні. Єдиного організаційного ядра у страйкуючих не було. Багато діяли за своєю особистою ініціативою, як вони вважали правильним. Близько 20:00 до будівлі заводоуправління під'їхали 5 машин і 3 БТРаз солдатами. Бойових патронів вони не мали і просто вишикувалися біля машин. Натовп зустріла військових агресивно, але обмежилася лише лайкою і образами на їхню адресу. Солдати не вжили ніяких активних дій і через деякий час занурилися назад в машини і поїхали. Основним їх завданням було відвернути увагу натовпу на себе, поки переодягнена в цивільне група спецназівців і офіцерів КДБ вивела запасним входом з будівлі блоковане керівництво на чолі з першим секретарем. Протягом вечора і ночі мітинг тривав. На розвідку кілька разів посилалися окремі невеликі групи військовослужбовців, але всіх їх зустрічали агресивно і виганяли з заводу. Військові в зіткнення не вступали.

Важливу роль в подіях вечора 1 червня зіграв токар Сергій Сотников (вранці він випив спирту, а потім ще дві пляшки горілки на трьох) [7] . У стані алкогольного сп'яніння він запропонував послати людей на електродний завод і завод № 17, а також відключити подачу газу на підприємства [7] . Натовп з кількох десятків чоловік на чолі з Сотниковим попрямувала на газорозподільну станцію, де під загрозою розправи змусили оператора відключити подачу газу на промислові підприємства. Потім вони прибули на електродний завод, де стали бігати з криками по цеху, вимикаючи обладнання і вимагаючи від робочих припинити роботу. Натовп розбіглася, коли один з працюючих машиністів, яким вони погрожували, заявив, що підірве насосно-акумуляторну станцію [7] .

Коли до вечора стало ясно, що влада не збирається застосовувати ніяких заходів, було прийнято рішення на наступний день піти до міськкому КПРС в центр міста.

2 червня. Розгін протестуючих 
Див. Також: Генерал Шапошников

Камінь-на-Крові, встановлений на місці трагедії в Новочеркаську.
В ніч з першого на друге червня в місто увійшли танки і солдати. Танки увійшли в заводській двір і стали витісняти ще залишаються там людей, не застосовуючи зброї. Серед присутніх поширився слух, що кілька людей були задавлені гусеницями, і натовп почав бити важкими предметами по броні, намагаючись вивести з ладу танки. В результаті поранення отримали кілька солдатів. Але двір був очищений від мітингувальників. Введення в місто танків був сприйнятий народом вкрай негативно, і вночі стали поширюватися листівки, різко засуджують нинішня влада і Хрущова особисто.

Вранці Хрущову була повідомлена наступна інформація:

«Небажані хвилювання продовжують мати місце в гір. Новочеркаську на електровозному заводі. Приблизно до третьої години ночі після введення військових частин натовп, що налічує до того часу близько чотирьох тисяч осіб, вдалося витіснити з території заводу і поступово вона розсіялася. Завод був узятий під військову охорону, в місті встановлено комендантську годину, 22 призвідника були затримані ».

За ніч усі важливі об'єкти міста (пошта, телеграф, радіовузол, міськвиконком і міськком партії, відділ міліції, КДБ і Державний банк) були взяті під охорону, а з Держбанку були вивезені всі гроші і цінності. Поява на заводах солдатів у великих кількостях вкрай обурило багатьох робітників, які відмовилися працювати «під дулом автоматів». Вранці численні натовпи робітників збиралися у дворах заводів і змушували іноді силою припиняти роботу всіх інших. Знову було заблоковано рух потягів і зупинений склад. Через деякий час з заводу імені С. М. Будьонного до центру міста рушив натовп, спочатку складається з робочих, але по ходу слідування до неї стали приєднуватися випадкові люди, в тому числі і жінки з дітьми [8] :

"Цілком таємно. Прим. № 1 ЦК КПРС ... Рух по залізниці 2 червня було припинено. Під впливом підбурювачів і провокаторів натовп, діставши червоні прапори і портрет Леніна , в супроводі дітей і жінок попрямувала до міста ».

Військові спробували не допустити натовп до центру міста, перегородивши міст через річку Тузлов декількома танками, БТРами і машинами, але велика частина людей просто перейшла річку вбрід, а найрішучіші перелазили через техніку, користуючись тим, що військові не перешкоджали їм у цьому [Прим. 3] .

У міру проходження через місто до юрби приєднувалися п'яні і маргінали, загальна поведінка натовпу стало визначатися її найбільш агресивної частиною [7] . Дійшовши до будівель міськкому і міськвиконкому, хід втратило ознаки організованості [7] . Натовп вийшла на центральну вулицю Леніна (нині Московська), в кінці якої розташовувалися будівлі міськкому партії і міськвиконкому. На цій же вулиці знаходилися приміщення відділу міліції, апарату уповноваженого УКДБ, Держбанку. Наближення демонстрації сильно налякало перебували в міськкомі КПРС членів Президії ЦК КПРС Ф. Р. Козлова і А. І. Мікояна , а також А. П. Кириленко , Д. С. Полянського , А. Н. Шелепіна ,В. І. Степакова , Снастіна і П. І. Ивашутина . Дізнавшись, що танки не зупинили колону на мосту, вони поспішили вийти. Всі вони перебралися в перший військове містечко, де розташовувався тимчасовий штаб уряду. Сталося це в той момент, коли демонстранти були в ста метрах від міськкому [7] .

За даними Ю. П. Щекочихина [6] М. Шапошников спробував на "газику" перегнати колону, щоб не допустити кровопролиття - але не встиг: коли машина була в ~ 400 м. Від міськкому по людям почали стріляти.

Голова міськвиконкому Замула та інші керівники зробили спробу з балкона через мікрофон звернутися до подошедшим із закликом припинити подальший рух і повернутися на свої робочі місця. Але в тих, що стояли на балконі полетіли палиці, каміння, одночасно з натовпу лунали погрози. Частина протестуючих увірвався всередину будівлі і розбила скло вікон, дверей, пошкодила меблі, телефонну проводку, скинула на підлогу люстри, портрети. Вони били партійних і радянських працівників і співробітників КДБ, які були в будівлі [7] . Кілька протестувальників пробралися на балкон, виставивши червоний прапор і портрет Леніна, І почали виступати з вимогами про зниження цін. Їх виступи проходили в супроводі криків і погроз на адресу комуністів, образ солдатів, в яких кидали палиці і каміння [7] . Серед виступаючих з балкона був раніше судимий і страждає пристрастю до алкоголю робочий радгоспу А. Ф. Зайцев (прибув в місто з Волгоградської області для покупки фарби для радгоспу, але пропив казенні гроші і вирішив приєднатися до протестів), який закликав нападати на солдатів і відбирати у них зброю [7] . До погромів також закликав раніше судимий і п'яний в той день слюсар Михайло Кузнєцов, він закликав до розправ над військовослужбовцями [7] .

До будівлі міськвиконкому прибув начальник Новочеркаського гарнізону генерал-майор Олешко з 50 збройними автоматами військовослужбовцями внутрішніх військ, які, відтісняючи людей від будівлі, пройшли уздовж його фасаду та вишикувалися особою до них в дві шеренги. Олешко з балкона звернувся до присутніх із закликом припинити погроми і розійтися. Але натовп не реагував, лунали різні вигуки, погрози розправи. Після цього військовослужбовцями з автоматів був проведений попереджувальний залп вгору, від чого шумевшего і напирає на солдатів люди перемістилися назад. З натовпу почулися вигуки: «Не бійтеся, стріляють холостими», після чого люди знову кинулися до будівлі міськкому і до виставлених вздовж нього солдатам. Не забарився повторний залп вгору і потім був відкритий вогонь по натовпу, в результаті чого 10-15 чоловік залишилися лежати на площі [14]. Після пострілів і перших убитих натовп в паніці побігла геть.

Ряд журналістів, посилаючись на очевидців, пише, що в результаті стрілянини було поранено або вбито діти, хоча в офіційному списку загиблих інформації про дітей немає. Журналіст газети « Труд » Вадим Карлов в 2007 році писав [11] :

«Очевидці розповідають, що після пострілів посипалися, як груші, цікаві хлопчаки, що забралися на дерева в скверику. Сидів серед гілок і майбутній генерал дванадцятирічний Саша Лебідь . Жив він на сусідній вулиці Свердлова, яка тепер названа його ім'ям, всього в кварталі від міськкому. Природно, не міг не прибігти і не подивитися. Він сам про це потім розповідав, коли приїжджав в місто під час персональної президентської кампанії. Про те, як після перших пострілів стрімголов скотився вниз, як якимось дивом перемахнув через височенний паркан. Бачив начебто і вбитих малюків. Тому є й інші непрямі підтвердження. Очевидці згадують про розсипану взуття та білі дитячі панамки: вони валялися по всій криваво-брудної площі.

Правда, в опублікованих списках жертв хлопчаки не значаться. Чи не заявляли про зниклих дітей і їх батьки. Боялися, або ми про це не знаємо? А може бути, тому, що до площі прибігли сироти (дитячий будинок розташовувався якраз на Московській)? »
За даними [6] близько міськкому загинуло 24 людини, в тому числі 1 школяр.

У програмі « Сьогодні » телеканалу « НТВ » в 2007 році наводилися слова Миколи Степанова, представленого учасником подій 1962 року: «Дві дівчинки, і ще хтось лежав, хто - не знаю. Я кажу - глянь, що це таке? Дітей постріляли! » [15] .

Оглядач « Ведомостей » Павло Аптекар в 2007 році писав: «Автоматники дали кілька черг в повітря, але зачепили кілька людей, в тому числі хлопчаків, які стежили за подіями з дерев» [10] .

Очевидець подій Борис Казиміров говорив [11] :

«Я теж був їх учасником. Вийшов з усіма на площу. Правильно народ обурювався. А потім побачив, як з'явилися міліціонери - без зброї. І раптом крик з натовпу: "Бий ментів!". Камені стали вивертати. І озвіріла маса побігла вбивати міліціонерів. Ось тоді я б сам стріляв по натовпу ».
З балкона міськкому також виступила раніше судима сторож будуправління Катерина Левченко, відрізнялася скандальною поведінкою і схильністю до поширення чуток [7] . Вона закликала штурмувати відділ міліції, щоб «звільнити» нібито затриманих робітників (ніяких «затриманих» робочих там не було) [7] . Приблизно 30-50 чоловік попрямували до міськвідділу міліції [7] . У їх числі був п'яний Володимир Шуваєв, який закликав вбивати солдатів і вішати комуністів [7] .

У міськвідділів міліції і КДБ зібралася агресивно налаштований натовп, яка відтіснила охороняли будівлі військовослужбовців 505-го полку внутрішніх військ і спробувала увірватися до відділу міліції через вибиті вікна і двері з метою «звільнити затриманих». Нападники увірвалися в приміщення, де влаштували погром, кидали каміння, били військовослужбовців [7] . Одному з нападників вдалося вирвати з рук рядового Репкина автомат, і з захопленого зброї він намагався відкрити вогонь по військовослужбовцях. Випередивши його, військовослужбовець Азізов зробив декілька пострілів і вбив його. При цьому було вбито ще чотири особи з числа нападників, інші нападники отримали поранення. За останні 30 нападників були затримані. Були також вигнані протестувальники з будівлі Держбанку, Куди вони зуміли проникнути на нетривалий час [14] .

Наслідки 
Images.png зовнішні зображення
Image-silk.png Меморіал «Пам'яті жертв новочеркаської трагедії 1962 року» на Новому кладовищі.

Меморіальна дошка на Двірцевій площі міста Новочеркаська, де розгорталися основні події трагедії 1962 року.
У лікарні міста з вогнепальними пораненнями всього звернулося 45 осіб, хоча постраждалих було набагато більше (за офіційними даними - 87 осіб) [1] .

Убито 24 людини, ще 2 людини вбито ввечері 2 червня за нез'ясованих обставин (за офіційними даними) [1] . Всі тіла загиблих пізно вночі вивезли з міста і поховали в чужих могилах, на різних кладовищах Ростовської області [9]  - в селищі Марцево були поховані П. Я. Вершенік, Ю. Ф. Тимофєєв, В. П. Лінник, В. І. Місетов, А. Д. Грибова, А. М. Звєрєва, А. Б. Артющенко, В. В. Тінін; в селищі Тарасівський  - В. С. Драчов, М. Г. Шахайлов, К. К. Келеп, В. К. Карпенка, Є. І. Слепкова, В. В. Гриценко, В. Ф. Федорков, В. В. Константинов; під Новошахтинського - Г. Н. Терлецький, В. А. Ситников, Ф. Г. лиманців, В. П. Ревякін, А. Н. Дьяконов, В. І. Соловйов, А. Е. Шульман. Через 30 років, в 1992 році, коли документи були розсекречені і зняті розписки, які давали свідки подій, останки 20 загиблих знайшли на цвинтарі Новошахтинська , все останки були ідентифіковані і поховані на Новому кладовищі Новочеркаська.

Ольга Єфремівна Артющенко, вбитому сина якої було п'ятнадцять років, розповідає:

«... Ну прийшла я в міліцію . У міліції сказали, потрібно ідтіть до міськради. Прийшла до міськради - там Сиротін, секретар. Такий худий якийсь. Каже: що ти хочеш? Кажу: так вбили у мене хлопчика, віддайте хоч тіло. А він каже, тут ніхто не стріляв, ніхто нікого не вбивав ... Молода людина підійшов, забрав мене і рот мені закривав ... І до військових повів. А там нічого не можуть сказати. Кажуть, ну прийдіть завтра. Я і завтра ходила. І це ... Сиротіна побила. І мене відправили в нервове відділення. Там недалеко, в псіхдом » [16] .
Незважаючи на розстріл, виступи в місті тривали. Окремі мітингувальники кидали каміння в проїжджали солдат, намагалися заблокувати руху по вулицях. Не було чіткої інформації про те, що трапилося, по місту повзли найстрашніші чутки про людей, розстріляних з кулеметів мало не сотнями, про танки, які давили натовп. Деякі закликали вбивати вже не тільки керівників, а й усіх комуністів і «всіх очкастий». У місті оголосили комендантську годину і стали транслювати записане на магнітофон звернення Анастаса Мікояна . Воно не заспокоїло жителів, а викликало лише роздратування.

3 червня багато продовжували страйкувати, а перед будівлею міськкому знову почали збиратися люди, чисельністю до 500 осіб. Вони вимагали відпустити затриманих в результаті вже почалися арештів. Близько 12:00 влада почала активну агітацію за допомогою лояльних робітників, дружинників і партактиву , як в натовпі, так і на заводах. Після чого по радіо виступив Ф. Р. Козлов . Він поклав всю провину за подію на «хуліганів елементів», «застрільників погромів», і представив ситуацію так, що стрілянина у міськкому почалася через прохання дев'яти представників мітингувальників про наведення порядку в місті. Також він пообіцяв деякі поступки в торгівлі і нормуванні праці. В результаті вжитих заходів, а також що почалися арештів (в нічз 3 на 4 червня було затримано 240 осіб), ситуація поступово стала нормалізувалася [7] .

Спроби приховування 
Інформація про новочеркасських події в СРСР була засекречена за рішенням Президії ЦК КПРС [13] .

розписка

Я, міліціонер Кам'янського МВМ, даю справжню розписку в тому, що я зобов'язуюся виконати урядове завдання і виконання його зберігати як державну таємницю . Якщо я порушу цю справжню підписку то буду притягнутий до вищої міри покарання розстрілу о 16 годині 30 хвилин 4 червня 1962 року. (Орфографія оригіналу збережена) [16] .

Перші публікації з'явилися в пресі тільки в кінці 1980-х років, в роки перебудови . В ході дослідження документів і свідчень очевидців було встановлено, що частина документів пропала, ніяких письмових розпоряджень не було виявлено, а історії хвороб багатьох постраждалих зникли. Це ускладнює встановлення точної чисельності убитих і поранених.

Багато документів з архівів КДБ СРСР , присвячені Новочеркаському повстання, залишаються досі нерозсекреченими .

Унікальні фотографії з кримінальних справ, що використовувалися для впізнання «інакомислячих» і пролежали двадцять сім років в секретних архівах, були вилучені звідти на четвертому році перебудови і зникли - на п'ятому. У 1990 році , при пересиланні восьми томів «Новочеркаського справи» з Головної військової прокуратури в Прокуратуру СРСР фотографії безслідно зникли. Збереглися лише їх відскановані копії, які зробив військовий прокурор, підполковник юстиції Олександр Третецький [16] .

У січні 1991 року для зустрічі з колишнім начальником Кам'янського УГРО, які брали участь в таємному похованні убитих демонстрантів, знімальна група газети « Комсомольская правда » проїхала сто двадцять кілометрів, проте за півгодини до цього його відвезли якісь «представники місцевої влади». І пояснювалося це просто: на автобазу, яка забезпечувала киногруппу транспортом, регулярно дзвонили - справлялися про маршрутах [16] .

На думку журналіста Бі-бі-сі, для замовчування подій в назві випускалися на НЕВЗ електровозів замінили літеру «Н» ( «Новочеркаськ») на «ПЛ» ( «Володимир Ленін») [17] .

Суд 
Пізніше в Новочеркаську пройшов суд над «призвідниками заворушень». Вони були виявлені завдяки агентам , які спеціально робили фотографії обурилася натовпу. Тих, хто на цих знімках йшов в перших рядах і поводився найбільш активно, викликали в суд. Їм були пред'явлені звинувачення в бандитизмі , масові заворушення і спробі повалення радянської влади , майже всі учасники визнавали себе винними.

Семеро з «призвідників» були засуджені до смертної кари і розстріляні, інші 105 отримали терміни ув'язнення від 10 до 15 років з відбуванням у колонії суворого режиму.

Розстріляні: [16]

Зайцев Олександр Федорович, 1927 року народження.
Коркач Андрій Андрійович, 1917 року народження.
Кузнєцов Михайло Олександрович, 1930 року народження.
Мокроусов Борис Миколайович, 1923 року народження.
Сотников Сергій Сергійович, 1937 року народження.
Черепанов Володимир Дмитрович, 1933 року народження.
Шуваєв Володимир Георгійович, 1937 року народження.
Реабілітація засуджених 

Президент РФ Володимир Путін покладає квіти до пам'ятного знаку «Жертвам новочеркаської трагедії 1962 року». Ростовська область, місто Новочеркаськ,
1 лютого 2008 року.
Після звільнення з посади Першого секретаря ЦК КПРС М. С. Хрущова «за станом здоров'я» багато засуджені були відпущені з місць позбавлення волі, проте офіційно реабілітація відбулася лише в кінці 1980-х років . Шестеро з розстріляних повністю реабілітовані, одному залишено звинувачення в хуліганстві (максимум, що йому належало за законом - три роки) [16] .

Генерал Шапошников був остаточно звільнений від кримінальної відповідальності. Але відновлення в партії він дочекався лише в 1988 році .

Реабілітація всіх засуджених сталася в 1996 році , після вступу в силу указу Президента Російської Федерації Б. М. Єльцина від 8 червня 1996 року № 858 « Про додаткові заходи щодо реабілітації осіб, репресованих у зв'язку з участю в подіях в місті Новочеркаську в червні 1962 року ».

Кримінальну справу 1992 проти ініціаторів розстрілу 
Головна військова прокуратура Російської Федерації в 1992 році порушила за фактом новочеркасського розстрілу кримінальну справу проти Хрущова , Козлова , Мікояна і ще восьми осіб, яке було припинено в зв'язку зі смертю фігурантів [13] .

Нефьодов, Смолій, Вітренко пішли - з ким лишається Зе?Юрій Вітренко покинув "Нафтогаз України"Сьогодні, 10:38Поки невідомо, де Юрій Вітренко буде працювати даліЮрій Вітренко покинув "Нафтогаз України"Юрій Вітренко / FacebookВиконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко залишає свій пост в компанії. Куди він піде працювати далі, поки що невідомо.
Про це написав сам Вітренко на своїй сторінці в Facebook .
"Сьогодні мій останній день роботи в" Нафтогазі України ". Я прийшов сюди в 2014 році, після Революції гідності. І всі ці роки робив все, щоб захищати наше з вами гідність і відстоювати нашу енергетичну незалежність ... Залишаючи в" Нафтогазі "великі напрацювання (і гроші від "Газпрому" - напрям, за яке я відповідав), хочу побажати керівництву компанії і держави досить компетентності та порядності використовувати їх на благо громадян України ", - написав Вітренко.
Читай також:Вітренко розповів, де Україна може зберігати нафтуРаніше Юрій Вітренко заявив, що йому запропонували роботу в приватному секторі після звільнення з компанії.

Слава Зедебільному лібералізму!

Без військового квитка тепер не братимуть на роботу - ініціатива ЗеленськогоІРИНА ДУБРОВСЬКИЙ 29, ТРАВЕНЬ 2020 РОКУ, 13:274372
Без військового квитка тепер не братимуть на роботу - ініціатива Зеленського

У Верховній Раді України в четвер був зареєстрований президентський законопроект щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку і ведення військового обліку.

Документ під реєстраційним номером №3553 визначено Володимиром Зеленським як невідкладний.

Відповідно до законопроекту адміністративна реформа чекає військові комісаріати. Вони будуть перетворені в територіальні центри комплектації і соціальної підтримки. Регулюванням їх діяльності буде займатися Кабінет міністрів. Також йому дається право по веденню обліку резервістів.

Відвідування таких центрів для громадян України буде обов'язковим.

Види військової служби пропонується доповнити військовою службою за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Згідно з нововведеннями, для оперативного доукомплектування Збройних сил України та інших військових формувань, без оголошення мобілізації, будуть призиватися громадяни України, зараховані в військовий оперативного резерву першої черги. Терміни військової служби для резервістів не повинні перевищувати 6 місяців.

За резервістами, які будуть призвані на військову службу в особливий період, буде зберігатися робоче місце. Вони мають право на першочергове працевлаштування на перше робоче місце. А в разі скорочення штату підприємства або будь-який інший реорганізації на ньому резервісти протягом 2 років будуть зберігати за собою перевагу залишитися на роботі.

У той же час, для всіх військовозобов'язаних посилюється відповідальність за порушення закону. Наприклад, порушення резервістами правил військового обліку спричинить за собою штраф від 30 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів.

З огляду на, що такий мінімум становить для адміністративних порушень - 1051 рубль (половину прожиткового мінімуму), то розміри штрафів колосальні: від 30 до 50 тисяч гривень.

Повторне порушення або вчинення такого порушення в особливих період буде каратися штрафом до 100 неоподатковуваних податком мінімумів (до 100 тисяч гривень). А порушення законодавства про оборону спричинить за собою штраф в розмірі до 500 неоподатковуваних податком мінімумів (до півмільйона гривень).

Втрата військово-облікових документів або їх умисне псування для резервістів буде каратися штрафом до 100 тисяч грн.

Ухилення всіх категорій осіб від призову за мобілізацією буде каратися від 3 до 5 років позбавлення волі (зараз мінімальний поріг - від 2 років). Ухилення від навчальних зборів (в цю норму закону внесуть обов'язок брати участь в навчальних зборах для резервістів) - буде каратися штрафом до 700 неоподатковуваних податком мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Ще одна новація законопроекту буде стосуватися всіх - після прийняття закону для підписання трудового договору необхідно буде надавати військово-обліковий документ.

Отож: Зеленський - презерватив! Незнання мови не звільняє

 Суд оштрафував мешканця Кременчука на 51 грн за порівняння Зеленського з Гандоном - французьким письменником-фантастом. ФОТО
Чоловіка визнали винним у дрібному хуліганстві.

Днями Крюківський районний суд Кременчука розглянув справу стосовно чоловіка, який порушив адмінстаттю 173 (Дрібне хуліганство), передає Цензор.НЕТ із посиланням на telegraf.in.ua.

Йдеться про випадок, що стався 6 березня біля центральної прохідної Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ). Кременчужанин В'ячеслав влаштував одиночний пікет, щоб висловити свою думку щодо правління Зеленського. Казав, що слова на плакаті - не образа, а порівняння з письменником-фантастом Івом Гандоном. Того ж дня на чоловіка склали протокол. Написані слова розцінили як матюки.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Київський апеляційний суд дозволив обзивати співрозмовника "Гандоном"

Суд оштрафував мешканця Кременчука на 51 грн за порівняння Зеленського з Гандоном - французьким письменником-фантастом 01

У судовому засіданні чоловік свою вину не визнав. Пояснив, що мав на меті не образити когось, а порівняти фрази та вислови з фантастичними історіями французького письменника-фантаста. Зробив плакат особисто, щоб привернути до себе увагу президента України, який з робочим візитом мав приїхати до КВБЗ, написав зеленою фарбою "ЗЕ ГАН ДОН" та зверху зазначив зеленим фломастером "ст.15 Конституції України", що означало, що в Україні цензуру заборонено. Образити нікого не хотів та не мав наміру на це.

У результаті суд визнав кременчужанина винним та наклав 51 гривню штрафу. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Текст постанови тут.

"З цим рішенням погодитись не можна. Слід його оскаржувати. По-перше, воно не мотивоване, бо це слово не належить до нецензурних і мала би бути щонайменше філологічна експертиза або посилання на відповідне джерело, де визнано його нецензурним. По-друге, є ст. 34 Конституції щодо свободи думки. По-третє, є судовий прецедент, на який послались у статті. З високою вірогідністю ЄСПЛ визнає таке рішення порушенням Конвенції", - прокоментував рішення суду адвокат Руслан Ульянов.

Варто нагадати, що схожий випадок стався у 2019 році в Київській області. Чоловіка визнали винним у дрібному хуліганстві, адже той назвав мера "гандоном". На це рішення подали апеляцію, в якій просили скасувати постанову суду та закрити провадження. Обґрунтовували тим, що подія сталася не у громадському місці, а між двома особами, які мали приватну розмову. Під час неї один зі співрозмовників назвав іншого прізвищем французького письменника-фантаста "Ів Гандон", оскільки вважав, що його опонент, як французький письменник, розказує фантастичні речі. У результаті Київський апеляційний суд скасував постанову суду першої інстанції та закрив провадження за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

https://censor.net.ua/ua/news/3192369/sud_oshtrafuvav_meshkantsya_kremenchuka_na_51_grn_za_porivnyannya_zelenskogo_z_gandonom_frantsuzkym/sortby/tree/order/asc/page/2#comment_73643246

 Анемподист Майоров

А почему именно с фантастом? Другим же обидно - там есть варианты:

Ив Гандон (фр. Yves Gandon; 03.06.1899-13.11.1975 - французский писатель-фантаст, выпускник Сорбонны, автор романа "Жиневра", лауреат Большой премии Французской академии 1948 года).

*****

Пьер Гандон (фр. Pierre Gandon; 20.01.1899-23.07.1990) - французский художник-иллюстратор. С 1941 по 1983 год работал гравёром почтовых марок).

*****

Гастон Гандон (фр. Gaston Gandon, отец Пьера Гандона, был гравёром в Парижском институте гравюры - Institut de gravure).

Богдан Гордасевич

Нагадує анекдот, коли поліціянти заарештували за образу президента чоловіка, який голосно розмовляв по-телефону на вулиці і вигукнув: - Та то є найбільша падлюка в Україні! На виправдання, що то зовсім не про Зеленського йшла мова, поліціянти відповіли: - Не треба нас обманювати, бо ми добре знаємо про кого йдеться, коли кажуть про найбільшу падлюку в Україні.

Маю на увазі, що на плакаті було тільки "Зе", а всі здогадалися про кого мова і навіть суд визнав як доказ, що Зе справді "гандон" і це образа - для суспільства! І ще таке порівняння образливе для справжніх гандонів - вони не Зе!

Люди, не ображайте гандони, які рятують вас від багатьох життєвих проблем на противагу Президенту України Володимиру Зеленському!


Земельне зло зарито в землі

Відкритий ринок землі в Україні: чому скандальний закон може не заробити
Минув тиждень з дня прийняття законопроекту про запуск в Україні ринку землі, але прихильники і противники земельної реформи досі ламають списи, обговорюючи прийнятий документ. Разом з тим численні політики і експерти все частіше перемикають увагу з самого законопроекту на його перспективи, адже документ досі не підписаний президентом. "Коментарі" впевнені - це неспроста
7 квітня 2020 року, 18:10

4414
Автор:
• Максим Іванов

Відкритий ринок землі в Україні: чому скандальний закон може не заробити
Самим спірним під час позачергового засідання Верховної Ради України (ВР), що пройшов на початку минулого тижня, був законопроект про відкриття ринку сільськогосподарських земель. Його прийняли в другому читанні в ніч на 31 березня. Але не факт, що "земельний ринок" відкриється, а закон - запрацює.

Ринок землі в Україні: опівнічний законопроект
Верховна Рада провела 30 березня низка позачергових засідань, незважаючи на карантин. Нардепи прийняли ряд законопроектів, спрямованих на протидію поширенню коронавирусной інфекції. Також парламентарії вирішили, що такі засідання Ради, якщо такі знадобляться, будуть проходити в онлайн режимі. Крім того, з серйозним "скрипом" (президент навіть приїжджав вмовляти) призначили нових міністрів охорони здоров'я і фінансів, підтримали в першому читанні так званий "антіколомойскій закон" (про неможливість повернення націоналізованих банків колишнім власникам) і закон про відкриття ринку сільгоспземлі. Останній, прийнятий у другому читанні і в цілому, виявився найбільш резонансною - в нього внесли понад 4 тисяч поправок і в підсумку взяли о першій годині ночі.

Примітно, що два останніх закону прийняли на вимогу МВФ - траншей заради і щоб уникнути дефолту. По крайней мере, так говорять ті, хто ці законопроекти підтримав. Ще однією особливістю прийняття земельного законопроекту став той факт, що його підтримали всього 206 з понад 250 депутатів від фракції "Слуга народу". Це, з одного боку, дало привід говорити про розвал монобольшінства, а з іншого - змусило пропрезидентської політсили домовлятися з "Європейською солідарністю" і "Голосом", щоб добрати необхідну кількість голосів. 

Директор Київської академії політичних перспектив, політичний експерт Михайло Железняк, коментуючи такого роду прийняття закону, зазначає: "Ми чітко побачили, як Зеленського заганяють" за прапорці ". Президент стає залежним, вразливим. І не тільки від зовнішніх" вирішував ", але і від своєї власної фракції ... Ну, а для прийняття рішення момент обраний ідеальний: тотальний карантин, мітингів ніяких не буде ".

Боротьба, за словами експерта, йшла не тільки за землю, а й за транш МВФ, якого б вистачило, щоб іноземцям продати гривню, вивести свою валюту з країни за курсом 28 грн за долар, а не, скажімо, 35, як це теоретично могло бути. Ну і - щоб віддати частину минулого боргу зовнішнім кредиторам.

Ринок землі в Україні: що прийняли
З 13 листопада, коли ВР підтримала проект закону № 2178-10 з відкриття ринку сх-земель в першому читанні, той зазнав значних змін. Можна виділити умовні топ-10 пунктів того, як буде (якщо буде, тому як - ще не все дорешено) діяти цей закон:

1. В одні руки фізособам на початковому етапі можна отримати не більше 100 га землі (в початковому варіанті було 200 тис га).

2. Відповідні придбання можна здійснювати лише з 1 липня 2021 року - і тільки громадянам України.

3. З 2024 року до ринку землі допускаються юридичні особам, які створені та зареєстровані відповідно до українського законодавства, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадяни України або держава, або ж територіальні громади. З цього ж року можна купувати вже до 10 тисяч га сх-землі в одні руки.

4. Ділянки сільгосппризначення можуть купувати і банки (в порядку вилучення як предмет застави), проте повинні будуть продати їх протягом двох років після отримання у власність.

5. Іноземцям, особам без громадянства та іноземним юридичним особам заборонено ставати власниками сільгоспземель в Україні. Переглянути це рішення можуть лише на всеукраїнському референдумі. При цьому закону про референдум у нас поки немає. До того ж, незалежно від результатів волевиявлення, забороняється придбання права власності на землю юридичними особами, громадянами держави, визнаного Україною державою-агресором.

6. Не продаються і ділянки в 50-кілометровій прикордонній зоні, комунальні та державні землі. Однак держземлі будуть передані в розпорядження громад, які зможуть їх віддавати в оренду.

7. До 1 січня 2030 року ціна на продаж земель сх-призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних паїв, не може бути менше їх нормативно грошової оцінки.

8. Якщо вимоги закону щодо концентрації земель порушуватимуть, то землю можуть конфіскувати за рішенням суду.

9. Громадяни, які мають право постійного користування, довічного успадкованого володіння земельними ділянками, а також орендарі, які переоформили право постійного користування відносно земельних ділянок, мають право на викуп земель у власність з розстрочкою за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці ділянок (становить приблизно становить 28 тис. грн за 1 га), без земельних торгів.

10. Розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться тільки в безготівковій формі.

Ринок землі в Україні: аргументи прихильників 
У битви за землю в Україні традиційно були і є противники і прихильники. У всіх - свої аргументи.

Ті, хто вітає відкриття ринку землі, нагадують, що з 2005 року у нас діяв так званий "мораторій на продаж сільгоспземель". Чим Україна, на їхню думку, віддали від цивілізованих країн і значно пригальмували в розвитку. Такої думки, зокрема, дотримується економічний експерт, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак. На його думку, день прийняття в цілому закон про обіг с / г земель в Україні увійде в історію.

Директор юридичної фірми Crane IP Іван Нікітченко пропонує противникам скасування мораторію на продаж землі уявити ситуацію, коли держава заборонить продавати квартиру, авто або товари, які ви робите. Він також нагадує, що Європейський суд з прав людини критикував український "земельний мораторій".

Один з головних аргументів - Україна на межі дефолту, а відкриття ринку землі входило в вимоги МВФ для надання чергового траншу плюс нових мільярдних вливань, якими можна залатати дірявий український держбюджет.

До того ж, продаж землі здатна влити кошти в нашу економіку, а то і перезавантажити її.

Президент Асоціації "Земельна спілка України" Андрій Кошиль вважає, що ми отримали м'який, консервативний старт ринку землі. Фактично - спробу впорядкувати і вивести в легальну площину неофіційний ринок, який існує вже близько 20 років. Це може сприяти створенню дрібних і середніх сх-підприємств, стартапів, різних господарств. Оренда ж землі, на думку експерта, здатна стати альтернативою зберігання грошей в банках.

Ринок землі в Україні: аргументи противників
Ті, хто виступає проти відкриття ринку землі, висловлюють свої претензії. Одна з головних - нова влада обіцяла обговорювати всі важливі питання з народом. У підсумку, не звертаючи уваги на соціологію (а близько 80% українців не схвалює продаж землі), простягнула відкриття відповідного ринку. Народу ж дадуть (якщо дадуть) можливість вирішувати лише - продавати чи не продавати землю іноземцям.

Дорікають владі і в тому, що вона "під покровом ночі" виконала замовлення "зовнішніх управлінців", влаштувавши розпродаж головного активу держави в кризовий час (коли вартість будь-яких активів різко зменшується, а у більшості фермерів все одно не буде коштів, щоб купити землю) . Відповідні спічі в стилі "мародери", "маріонетки", "продаж суверенітету", "рейдерське захоплення" і так далі можна почути не тільки від представників "Батьківщини", ОТЗЖ, але і від певного пулу політичних і економічних експертів.

Так, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожний вважає, що українців, як тубільців, купили за кілька брязкалець і скляшек. І пояснює, що за умовні кілька мільярдів доларів від МВФ ми віддаємо те, що коштує сотні мільярдів. На думку Подорожнє, за масштабом і наслідками рішення таким чином продавати землю нагадує відмову України від ядерної зброї на зорі своєї незалежності.

Фінансовий експерт Павло Вернівскій в серії постів на свій сторінці в Facebook пояснює, чому ринок землі не стане драйвером економічного розвитку, не допоможе створити робочі місця, не збільшить експорт і приплив прямих іноземних інвестицій.

Висловлюються побоювання, що:

- власників паїв будуть примушувати до здачі ділянок в оренду, а не продажу (і так можуть розпаювати навіть як би заборонені до продажу державні землі);

- будуть численні афери з фірми з оформленням землі на підставних осіб;

- землю скуплять за безцінь, витягнувши з неї всі соки і фактично знищивши цей ресурс;

- в проголосованій редакції законопроекту не прописано, що землю може купити тільки той, хто її реально обробляє і звітує про свою діяльність не менше кількох років (що відкриває простір для "схематоза");

- не ясний питання з ринком кредитування під заставу сільськогосподарських земель;

- власникам земельних паїв (а їх у нас близько 7 млн), які захочуть продати свої паї, навряд чи вдасться отримати за них справедливу ціну. 

Політексперт Михайло Железняк зазначає: "Все угіддя на сьогоднішній день вже в оренді у агробаронів. Скупо - без всяких аукціонів. Відповідно до закону, ціну формуватимуть державні оцінювачі. На яких впливають все ті ж агробаронів-олігархи ... Прийнятий закон взагалі - сприятливе середовище для" схематоза ". Орендують землю сьогодні, як правило, юридичні особи. Які до 2024 року не зможуть її купувати. Але зате зможуть передати право на її покупку своєму (підставного) фізособі. Другий крок - продаж землі іноземцям. Після зняття на це заборони, що, думаю, теж з часом провернуть. порасскажут, наприклад, що тільки там ми можемо забезпечити зростання ВВП ".

Адвокат, кандидат економічних наук Віктор Гольдскій зазначає, що історія з ринком землі все більше нагадує історію з приватизацією держпідприємств. Мовляв, в 90-ті і на початку 2000-х років частки в підприємствах, формально, теж роздали людям через ваучеризацію.

"Але з бідної людини поганий інвестор - він не готовий вкладати гроші в розвиток підприємства і чекати свої" ікси "роками - дивіденди з прибутку. Просто тому, що грошей у нього немає прямо зараз, а про завтрашній день він не думає. Тому він готовий позбутися активів за копійку. Йому треба годувати себе і свою сім'ю, - розповідає експерт. -  З відкритим ринком землі та ж історія. У більшості наших селян немає можливості вести повноцінне фермерське господарство, і взяти капітал ніде - кредити непідйомні і кабальні, а від держави допо і чекати не доводиться ". 

На думку Гольдского, земля, швидше за все, за допомогою схем виявиться в руках у латифундистів-олігархів або у зарубіжних корпорацій, які, до речі, можуть працювати в зв'язці.

"Всі ми пам'ятаємо фінт з приватизацією Ахметовим Укртелекому через західного посередника. Це одна з причин, чому депутати з різних груп впливу, з влади і опозиції, так дружно голосували за цей документ - господарі дали" добро ",  - говорить економіст . 

Віктор Гольдскій переконаний: спочатку треба забезпечити джерела фінансування аграріїв, а потім відкривати ринок землі. Якщо, звичайно, мета полягає в запуску західній фермерської аграрної моделі, орієнтованої на розвиток села, а не просто наповненні скарбниці в умовах полуколониальной залежності від зарубіжних "інвесторів" і магнатів. 

"Всесвітній банк і МВФ прямо заявили, що їм плювати на українців. Їм важливо, щоб землю могли купувати юрособи (в тому числі іноземні), а також щоб кадастр був максимально захищений і прозорий щоб уникнути рейдерства. Все! Тільки тоді вони дадуть свій кредит нібито на 10 млрд дол., хоча сама сума ніде не прописана. Ми вже колись ядерну зброю продавали за обіцянки - тут, схоже, та ж історія,  - розмірковує експерт.  - Це одна з причин, чому Зеленський досі не підписав закон. Володимир Олександрович розуміє ризики і явно не хотів би увійти в історію як президент, який продав Україну олігархам і іноземцям. Але і кредит нам потрібен прямо зараз. Я б робив ставку на те, що Зеленський закон підпише, кредит отримає (нехай і маленький - на пару мільярдів), а потім чекатиме, поки Конституційний суд закон заверне. І вівці будуть цілі, і вовки ситі. Тимчасово".  

Ринок землі в Україні: що йому може завадити
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак визнав, що прийнятий закон - лише перший крок земельної реформи.


І пояснив, що має бути ще займатися введенням ефективного земельного кадастру, системної підтримкою українських фермерів.

Тобто - рано одним святкувати, а іншим пити за упокій?

Так - рано ...

Доцент Київської школи економіки Олег Нів'євський пояснює: щоб ринок землі запрацював повноцінно, повинен бути прийнятий ще ряд законопроектів: про передачу госземель в користування громадам (це дає сільським громадам більше можливості для розвитку: вони самі на місцях зможуть вирішувати, кому передати ці землі в оренду ); про аукціони, згідно з якими продаж землі, в тому числі і наділів, які перебувають у комунальній власності, може відбуватися тільки на аукціонах: про Фонд гарантування кредитів (важливо для малого бізнесу); про приватизацію державних сільськогосподарських підприємств.

Всесвітній банк, до речі, теж відзначив: "щоб в повній мірі захистити інтереси українців та забезпечити прозорий продаж земель", слід прийняти закони, які:

-  забезпечать вільний доступ до кадастрових даних;

-  посилять управління земельними ресурсами;

-  прискорять процедури передачі землі;

-  відрегулюють продаж державних земель (в тому числі використання обов'язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель, і відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників).

Також представники СБ вважають важливим дати можливість юрособам брати участь в ринок земель "для забезпечення здорової конкуренції" і послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна придбати у власність.

Мовляв, ці реформи є критичними для залучення інвестицій в сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів і забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників.

Є й інші чинники, що дозволяють говорити, що ринок землі у нас швидше напіввідкритий, ніж відкритий.

Так, ряд нардепів вже оскаржили прийняття закону № 2178-10. Тепер профільний комітет (в нашому випадку - з аграрної політики) повинен розглянути претензії, прийняти відповідну постанову, а ВР - розглянути рішення про скасування результатів голосування.

Саме тому, мабуть, законопроект до моменту написання матеріалу не підписаний президентом ... І є припущення, що не буде - принаймні, поки до кінця не виконано вимогу МВФ (прийняття "антіколомойского закону" в цілому). Так що ситуація "на паузі". І навіть президентська підпис її навряд чи зніме.

Чому? Та тому що окрема розмова - про порушення регламенту під час розгляду "земельного закону". Про це заявили лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко і глава ОТЗЖ Віктор Медведчук, пообіцявши оскаржити ухвалений закон в Конституційному суді. 

Тимошенко також заявила про наявність конфлікту інтересів у нардепів, які голосували за резонансний закон. За її словами, в управлінні і розпорядженні деяких з них є великі обсяги сх-землі.

Порушення, безумовно, є (незрозуміло, скільки насправді було в залі засідань депутатів під час розгляду поправок, та й сам розгляд мало відбуватися на пленарному, а не на позачерговому засіданні), але особливої погоди вони не зроблять. Лежатимуть в судах, вважає політексперт Михайло Железняк. І навряд чи це стане підставою для скасування спірного закону.

Але скасувати його можуть цілком ймовірний політичну кризу і дострокові вибори Ради, які пророкує ряд експертів. А новий парламент у нас любить "переписувати" закони і немає ніякої гарантії, що так не станеться з як би відкривається ринком землі.
https://comments.ua/article/money/economy/650221-priotkrytyy-rynok-zemli-v-ukraine-pochemu-skandal-nyy-zakon-mozhet-ne-zarabotat.html

Папа: Бог прощає завжди, людина – деколи, природа – ніколи

Папа: Бог прощає завжди, людина – деколи, природа – ніколи
Чергова загальна аудієнція, яку Папа провів у режимі онлайн з робочого кабінету в Апостольському палаці, була присвячена Всесвітньому Дневі Землі.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«В цей пасхальний період оновлення, відновімо наші зусилля для того, щоб любити та цінувати чудесний дар землі, нашого спільного дому, та піклуватися про всіх членів людського роду», – таким побажанням Папа Франциск підсумував свої роздуми, якими він поділився під час загальної аудієнції в середу, 22 квітня 2020 р., що збіглася із 50-м відзначенням Всесвітнього Дня Землі. За його словами, це відзначення є слушною нагодою для того, аби оновити нашу любов до спільного дому та заопікуватися ним і найслабшими членами нашої великої родини.

«Як це нам показує трагічна пандемія коронавірусу, лише разом і взявши на себе тягар найуразливіших, ми можемо перемогти глобальні виклики. Енцикліка «Laudato si’» має саме цей підзаголовок: “про дбання про спільний дім”. Сьогодні ми разом замислимося над цією відповідальністю, якою позначений “наш перехід цією землею” (LS, 160)», – сказав він.

Сторожі й управителі

Святіший Отець зазначив, що ми «зроблені із земної матерії», тож «плоди землі» підтримують наше життя. Однак, Книга Буття нагадує нам про те, що ми не просто «земні», але носимо в собі «життєдайний подих, що походить від Бога». «Отож, ми живемо в спільному домі як єдиний людський рід і в біорозмаїтті з іншими Божими творіннями, – мовив він. – Як Божий образ, ми покликані дбати про створіння та шанувати їх, та підтримувати любов і співчуття до наших братів і сестер, особливо – найслабших, уподібнюючись до любові Бога до нас, яку Він виявив у своєму Синові Ісусі».

Однак, через егоїзм ми занедбали нашу відповідальність «сторожів й управителів землі». Щоб побачити це, вистачить щирого погляду навколо себе. Ми забруднили наш спільний дім, ставлячи під загрозу наше ж життя. У цьому контексті Глава Католицької Церкви подякував різним міжнародним і місцевим рухам, що стараються розворушити сумління, додаючи, що «нашим дітям ще доведеться виходити на вулицю, щоб навчити нас очевидного, тобто, що для нас немає майбутнього, якщо знищимо довкілля, яке нас підтримує». «Ми, – додав він, – згрішили проти землі і проти свого ближнього, і, по суті, проти Творця, доброго Отця, Який забезпечує кожного і бажає, щоб ми жили разом у спільності та процвітанні».

Не лише наш, але й Божий дім

Святіший Отець зауважив, що наслідки цієї провини проти створеного світу можна підсумувати аргентинським прислів’ям, яке стверджує, що Бог завжди прощає, ми, люди, прощаємо деколи, природа, натомість, ніколи не прощає. Щоб відновити гармонійні взаємини із землею та рештою людства, а гармонія є плодом Святого Духа, ми потребуємо «нового погляду на наш спільний дім», який не є «складом ресурсів для спустошення». Для віруючих світ природи є «Євангелієм створіння», що вказує на «творчу могутність Бога». «Відзначаючи сьогодні Всесвітній День Землі, ми покликані повернути відчуття сакральної пошани до землі, бо вона є не лише нашим домом, але також Божим. З цього в нас зроджується усвідомлення того, що стоїмо на священній землі!» – наголосив Папа, закликаючи в світлі Апостольського напоумлення «Querida Amazonia» пробудити «естетичне та споглядальне чуття, вкладене в нас Богом».

Екологічне навернення

Водночас, як зазначив далі Святіший Отець, ми потребуємо «екологічного навернення, що виражатиметься у конкретних вчинках». За його словами, як «єдина і взаємозалежна сім’я», ми потребуємо спільного плану, щоби запобігти загрозам проти спільного дому. Це вказує на «важливість співпраці як міжнародної спільноти», тож Глава Католицької Церкви закликав представників влади відповідально поставитися до двох міжнародних конференцій: COP15 на тему біорозмаїття, що запланована в Куньміні (Китай) та COP26 щодо кліматичних змін у Ґлазґо, (Сполучене Королівство).

Папа також заохотив організовувати різні заходи на національному та місцевому рівнях, спонукаючи також «рухи знизу», адже й відзначення Всесвітнього Дня Землі народилося саме так. Кожен з нас, за його словами, може зробити свій внесок. Адже, як написано в енцикліці «Laudato si’», не слід вважати, що ці зусилля неспроможні змінити світ: «Такі дії поширюють добро в суспільстві, яке завжди приносить плоди, поза тим, що можна констатувати, бо викликає в лоні землі добро, що завжди схильне поширюватися, іноді, невидимо».

«В цей пасхальний час оновлення, відновімо наші зусилля для того, щоб любити і цінувати чудесний дар землі, нашого спільного дому, та піклуватися про всіх членів людського роду. Як брати й сестри, якими ми є, разом благаймо нашого Небесного Отця: Пошли Духа Твого й онови обличчя землі», –закликав Святіший Отець.

22 квітня 2020, 09:53

І нехай весь світ зупиниться!

Понеділок, 30 березня 2020, 12:57 • Наталія Рябцева • 28170
Кулеба про пасажирів з В'єтнаму: ми стали свідками "прагнення українців до свободи"
Кулеба про пасажирів з В'єтнаму: ми стали свідками "прагнення українців до свободи"

КИЇВ. 30 березня. УНН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на інцидент, що стався в аеропорту "Бориспіль", коли пасажири рейсу з Хошиміну, В’єтнам, виламували двері, щоб не відправлятись на обсервацію. Він назвав це "незламним прагненням українців до свободи" попри ті проблеми, що можуть після цього виникнути. Про це він розповів під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Що стосується учорашніх подій, насамперед рейсу з Хошиміну, я без жодної іронії хочу вам сказати, що ми стали свідками чергового незламного прагнення українців до свободи. Ми побачили, що українець готовий знехтувати усім, суспільним інтересом, заради того, щоб вирватись на волю, сісти в таксі і поїхати додому. Я вважаю, що в ситуації, у якій опинилась наша країна і практично весь світ, надзвичайно важлива солідарність і взаємна підтримка. Кожна людина повинна розуміти, що вирішуючи проблему за рахунок іншої людини, вона примножує проблеми, а не вирішує їх”, — зазначив міністр.

Додамо, що у мережі з’явилось відео, на якому видно, як пасажири рейсу з Хошиміну у "Борисполі" — 29 березня — виламують двері, щоб покинути аеропорт та поїхати додому, а не на обсервацію.

Нагадаємо, що деяких українців з двох рейсів, що прилетіли з Дохи, Катар, до "Борисполя", досі не випускають з аеропорту, адже у той час, як більшість вже відправилась на обсервацію, інші — відмовляються це робити.

Як повідомляв УНН, у МВС заявили, що прибулі з країн з коронавірусом українці мають пройти обов'язкову обсервацію.

Джерело: УНН
Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
17
предыдущая
следующая