О сообществе

Для всіх, хто цікавиться історією України, а також задумується над її майбутнім, яке не можна уявити без свободи і справедливості.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Свобода і справедливість

Виправдано українського солдата Віталія Марківа

23.01.21 19:54 Суд в Мілані про звільнення нацгвардейца Марківа: Доказів причетності до вбивства немає
Суд в Мілані про звільнення нацгвардейца Марківа: Доказів причетності до вбивства немаєАпеляційний суд присяжних Мілана виправдав українського солдата Віталія Марківа в зв'язку з відсутністю складу злочину і доказів його причетності до факту загибелі італійця і росіянина на Донбасі шість років тому.

Про це йдеться в мотиваційній частині вердикту суду другої інстанції, пише Цензор.НЕТ з посиланням на Радіо Свобода .

"Суд не виявив докази, що підсудний Марків з товаришем по службі був співучасником у інкримінованому йому злочині", - йдеться в рішенні Апеляційного суду присяжних Мілана.

За висновком суддів, не встановлено, що 24 травня 2014 року, в день трагічного інциденту, Марків був на службі саме в післяобідній час, коли загинули двоє журналістів і був поранений фоторепортер.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Нацгвардеец Марків вперше після звільнення побував на рідній Тернопільщині. ФОТО

"Неможливо стверджувати, що Марків свідомо сприяв фактами, в яких його звинувачують, допомагаючи іншим військовослужбовцям, які несли службу на той момент на горі (Карачун)", - вважають судді другої інстанції. Тому і було прийнято виправдувальний вирок за відсутністю складу злочину, укладають присяжні.

Однак вони підтверджують висновки колег першої інстанції про "умисному і цілеспрямованому нападі на групу іноземних репортерів" з боку українських сил, розташованих на горі Карачун. "Атака на Миронова, Ругелона і Роккеллі відбулася за відсутності будь-яких провокацій чи настання ні з їх боку, ні з боку проросійських сил", - посилаються міланські судді на висновки присяжних Павії. Суд другої інстанції вважає, що командування українських збройних сил видало неправомірний наказ своїм підлеглим, порушуючи міжнародну конвенцію про захист цивільних на війні.

Як відомо, сторона захисту стверджувала, що в умовах військової ситуації під час перехресного вогню неможливо встановити, в результаті пострілів якого боку конфлікту загинули Роккеллі і Миронов.

Висновки міланських суддів ґрунтуються головним чином на свідченнях очевидців інциденту Вільяма Ругелона і таксиста Євгена Кошмана (допитаного в жовтні 2014 року). Також достовірними назвали свідоцтво всіх італійських журналістів, які виступали на процесі в Павії від обвинувачення.

Також читайте: Ми не отримували від РФ запит щодо Марківа, - глава Нацполіціі Клименко

У той же час суд в Мілані визнав недостовірними і непридатними для відтворення фактів свідоцтво з боку захисту - п'ять командирів Національної гвардії і чотирьох військовослужбовців. Присяжні вважають, що українських військових слід заслухати не як свідків, а в якості підозрюваних.

Мілан відкинув прохання захисту про долучення нових доказів на стадії апеляції. Прохання від захисників бійця і України названі судом "непотрібними, запізнілими і недоречними" для реконструкції фактів шестирічної давності.

Провідний захисник солдата Раффаеле Делла Валле назвав обґрунтування міланських суддів про відповідальність України абсурдними і утримався від коментарів.

Своє бачення для Радіо Свобода висловив адвокат від цивільного відповідача Ніколо Бертоліні Клерічі: "У Мілані повторили версію Павії про відповідальність України (за збройний напад на журналістів), але Україна і її війська не засудили. Держава була учасником процесу як цивільний відповідач, бо підсудний - його солдатів. Марків визнаний невинним, він вільний - і Україна вийшла з процесу ".

Захисники ще вирішуватимуть, доцільне і спроможне взагалі Україні і Марківа оскаржувати останній вердикт. Не виключено, що генпрокуратура і сім'я загиблого репортера Роккеллі буде подавати апеляцію до касаційного суду - третьої інстанції італійського судочинства. Зараз їх реакція невідома. Але юристи вже відзначають юридичну колізію. "Якщо сім'я Роккеллі подає апеляцію до касаційного суду, то це слід робити відносно Марківа, а він визнаний невинним і звільнений ... Тому поки неясно, як може обернутися справа. Може, сім'я загиблого буде подавати окремий цивільний позов щодо України і вимагати відшкодування, та й це невідомо ", - зазначив адвокат Бертоліні Клерічі.

Читайте також: МЗС про "звинувачення" Марківа: СК РФ в черговий раз виконує політичне замовлення

Нагадаємо, 12 липня 2019 року італійський суд визнав службовця Національної гвардії України Віталія Марківа винним в смерті італійського журналіста Андреа Роккеллі в 2014 році на Донбасі. Українця засудили на 24 роки. Сторона звинувачення просила визнати Віталія Марківа винним і засудити його до 17 років ув'язнення. Адвокати Марківа вимагали звільнення українця через нестачу доказів. 3 листопада 2020 року Марківа виправдав апеляційний суд Мілана .

11 грудня суд в Російській Федерації санкціонував заочний арешт військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа .

В СБУ брат на брата і не без мата

В СБУ розповіли про запобігання вбивства співробітника
Фото: Страна.ua
Затримання співробітника СБУ
У спецслужбі підтвердили затримання чинного співробітника СБУ за організацію вбивства колеги, але імен не називають.

СБУ в суботу, 23 січня, підтвердила затримання чинного співробітника відомства за організацію вбивства колеги.

"Служба безпеки України приділяє особливу увагу системній протидії порушенням закону і прояву корупції, в тому числі, коли це стосується діючих або колишніх співробітників СБУ - незалежно від їхніх звань, посад або вислуги років. Безкарність буває тільки тимчасовою. В рамках цієї роботи вчора проведені слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме - попереджено вбивство співробітника спецслужби. Зараз затриманий один діючий співробітник СБУ", - сказано в повідомленні в Facebook.

Подробиці справи в СБУ пообіцяли повідомити пізніше.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про затримання полковника спецпідрозділу Альфа Андрія Расюка за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Також повідомлялося, що був затриманий, але потім втік, колишній перший заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний.

Тим часом, вже з’явився телеграм-канал від імені Дмитра Нескоромного, який назвав все, що відбувається провокацією і що він змушений виїхати в одну з країн Європи.

На тему психотропної зброї


Andrii Baumeister
Підписалося 96,3 тис. користувачів

Одна из особенностей последних лет - масштабная реализация идеи Эдварда Бернейса, отца современной теории пропаганды. Бернейс запустил словосочетание "инженерия согласия". Он также придумал  особую профессию - "советника по связям с общественностью" (PR). Сегодня он был бы очень доволен уровнем мастерства этих "инженеров согласия". Ведь "коммуникация" - это сегодня "наше все". Главное дать вещам "правильные" имена, а событиям - "правильную" оценку. Эти слова и оценки создадут у граждан "нужное мнение" и "нужное согласия". Важна не реальность (она ведь практически недоступна, ввиду своей сложности и разнообразия), а описание реальности, оценка реальности. Сегодня мы все больше живем в сконструированной инженерами согласия картине мира. Еще опаснее, что всех заставляют поверить в единственно правильную картину мира. Мы свидетели крайне опасных тоталитарных тенденций последних лет. Изменение столь стремительны, что внушают беспокойство. За считанные месяцы можно заставить верить и любить одно, ненавидеть и осуждать другое. Часто не имею ни о том, ни другом какой-то определённого собственного мнения. Сегодня "собственное мнение" никому не нужно. Оно нежелательно и даже опасно. Указанная тенденция не может не вызывать беспокойства. Сегодня мужество пользоваться собственным разумом приобретает формы почти героического усилия и трагического звучания.

Финансовая поддержка наших усилий позволит сделать наш продукт более качественным. Поэтому мы будем благодарны за финансовую поддержку проекта. 


227 коментарів
Богдан Гордасевич
Щиро дякую, пане Андрію, за ваш "глас вопиющего", бо хоч хтось щось ось! А не: - Ась?!

Богдан Гордасевич
У нас у Львові спробував Ігор Білозір мати власну думку не на кухні чи творчій майстерні - і спочив вбозі, чоловік, від руки контрозвідника СБУ, а ви кажете...

Богдан Гордасевич
"Сегодня мужество пользоваться собственным разумом приобретает формы почти героического усилия и трагического звучания." - це Александр Галич і Саша Башлачов, а тепер це скорше практика Демосфена перекричати розбурхане море.

Богдан Гордасевич
Перепрошую, але не зараз, а завжди:"Сегодня "собственное мнение" никому не нужно. Оно нежелательно и даже опасно"

TashKay100
Никогда такого не было и вот опять!
Богдан Гордасевич
Найкраще визначення суті розмови: все це було, є і буде споконвіку.

Bogdan Kovalenko
6 годин тому (змінено)
Емко и лаконично сказано - агрессивное лицемерие. Все именно так. Спасибо вам за вашу правдивую позицию

I. P.
Андрей Олегович, держите еще одни "народные таймкоды":
00:00 Инженерия согласия. Дух времени - агрессивное лицемерие. 
3:00 Мы теряем достоинство. Нам предстоит его отстаивать.
4:47 Разбор: Михаил Идов отвечает на вопрос "Теряем ли мы способность диалога, радикализируясь по разным направлениям?". Дискредитация собеседника. Агрессивный рефрейминг. Важность использования "правильных" оценок
13:14 Разбор: DW о блокировании соц.сетей Трампа. Запрет во имя свободы. Факт - это то, что не вызывает разногласий. (Поэтому если заглушить разногласия, то нечто станет фактом)
17:49 Мы попали в плен инженеров общественного согласия. Подмена слов.
18:16 Разбор: Итоговый Экономист 2020 года. Статья Урсулы фон дер Ляйен.  Сращивание чиновников и инженеров согласия. Много сахара. Ода к радости. Лидерство - это способность всех объединить. 
24:55 Разбор: Статья Балканы пустеют. Болгария, Румыния, Сербия потеряли около 15% населения. К 2050 Болгария потеряет 39% Босния 37%, Румыния 31%, Сербия и Хорватия 24%.
28:17 Разница между словами и жизнью.
29:09 Разбор: Статья американского мэра о социальных пособиях. Дискредитация американской мечты. Новая идея для экономической справедливости. Новый социальный договор.
37:29 Комментарий к предложению о создании общества достоинства. Выплата своим бедным засчет бедных в других странах.
39:15 Высказывание Тедроса Гебреисуса. Перекосы в закупках вакцин. 
40:41 Мы живем в мире агрессивного лицемерия. С одной стороны нас одурманивают всем хорошим. А параллельно живет другая реальность, в которой реальные неравенство, несправедливость и пренебрежение странами второго и третьего эшелонов. 
42:40 Призыв быть зрелыми гражданами. Нас убеждают, что эта сладкая картина - правильная и не сметь думать по-другому. Это пропаганда. Разница с советской пропагандой 60х. 
48:20 Я хочу, чтобы мы не верили в слова, а смотрели на дела.

Andrii Baumeister
Большое спасибо за помощь!!!

I. P.
@Andrii Baumeister чем могу. С новой техникой просмотра ютуб-видео (делая конспекты) это несложно.  Другой вопрос, как долго я на этой технике продержусь))))

Герой Капітолію США - це однозначно Майк Пенс
Герой минулої ночі - це однозначно Майк Пенс, чинний віце-президент США. Він був найближчим соратником Дональда Трампа. Завжди його захищав. Був вірним і сильним членом команди. І більше 30 років в Республіканській партії. Але в ключову для країни годину він встав на захист інституцій США і на захист Конституції.
Перше, що він зробив - відмовився грати в ігри Трампа. За процедурою Пенсу потрібно було в Конгресі відкривати конверти з результатами голосувань вибірників. Чинний президент Трамп зажадав від нього не визнавати ці документи, а оголосити переможцем Трампа. Це незаконно, але саме цього хотів від нього Трамп.
Пенс відкрито виступив проти цього. Він заявив, що Конституція не дає йому такого права - вирішувати, де американці правильно проголосували, а де - неправильно. І відмовився робити це. У відповідь Трамп назвав Пенса боягузом, мовляв, не вистачило віце-президенту мужності "все зробити правильно".
Після цього Пенс порвав з Трампом. А Трамп тим часом відправив натовп штурмувати Капітолій. Натовп увірвався в будівлю і почав погроми. У цей момент, коли Джо Байден і Камала Харріс ще не вступили в повноваження, вищої влади в країні майже не було - парламент захоплений. Залишився тільки президент, але він лідер вандалів. І віце-президент Пенс.
Саме Пенс взяв владу в свої руки. На один вечір він став президентом США. Він відмовився летіти з Вашингтона, хоча так вимагала інструкція служби безпеки - вивести топ-чиновників в безпечне місце. Він залишився в столиці і почав дзвонити і координувати роботу органів влади. Пентагону. Нацгвардії. Мін'юсту.
Трамп повністю зник і не брав ніякої участі в порятунку ситуації. Всю владу взяв на себе віце-президент, республіканець Майк Пенс. Він розпорядився очистити Капітолій від вандалів. І звернувся до них з погрозою: кожен порушник буде покараний за всією суворістю американських законів.
Вже за три години під захистом ФБР і поліцейського спецназу віце-президент США повернувся в Капітолій в своє крісло на чолі Конгресу. І виступив з промовою: "Це був темний день в історії... Але ті, хто влаштував сьогодні хаос в Капітолії - ви не виграли. Вандалізм не виграв. Свобода виграла. І ми тут, щоб захистити Конституцію США. Благослови господи всіх , хто сьогодні стоїть на захисті країни. І давайте продовжимо нашу роботу ". Республіканці і демократи зустріли його промову оваціями. Дехто навіть пропонував йому застосувати 25-ту поправку, усунути Трампа і очолити країну в перехідний період. Втім, він це не коментував - робота Конгресу тривала всю ніч, щоб завершити процедуру затвердження демократа Джо Байдена - опонента республіканців.
Протягом декількох годин формальна процедура верифікації голосів вибірників під проводом Майка Пенса була проведена. А Трамп, про якого вже мало хто згадував, заборонив членам команди віце-президента заходити в Білий дім. Напевно, це була його остання витівка - на зло дорослим, які взяли ситуацію в будинку в свої руки і швидко навели порядок. Втім у Республіканської партії, ймовірно, з'явився новий сильний лідер. На цей раз - справжній республіканець.

У Львівській ОТГ провели першу сесію

Частина депутатів Львівської міської ради провела перше засідання
24 листопада 2020 ЛьвівПолітика
Share Button
Фото: Галина Терещук
24 листопада депутати трьох із п’яти партій, які обрані до ради Львівської ОТГ, провели першу сесію. Зібралися обранці від «Європейської солідарності», «Варти», ВО «Свобода», а от новообрані депутати від партій «Самопоміч» і «Голос» не прийшли.

Несподіване зібрання депутатів спричинило шквал критики. Схоже, що передвиборча риторика «протистояння» ще не покинула львівських політиків.

Про це повідомили у Радіо Свобода.

Новообрані депутати трьох фракції – «Європейська солідарність» (26 депутатів), «Варта» (7) і ВО «Свобода» (6) – нового складу ради Львівської ОТГ проводили засідання стоячи. Сидіти їм поки ні на чому, бо сесійну залу щойно відремонтовали й крісла ще не внесли. Не працює і система «Рада». Однак, це не завадило депутам обрати тимчасову президію ради, до якої запропонували представників усіх 5 фракцій, незважаючи на те, що депутати від «Самопомочі» і «Голосу» були відсутні.

Частина депутатів склала присягу.

«Ми виконали постанову Львівської ТВК про проведення сесії. Встановлюємо результат по виборах мера і скликаємо наступну сесію, щоб також представити голову Львівської ОТГ. Закон «Про місцеве самоврядування» нас зобов’язує провести сесію у певні терміни. 2 листопада оголосили результати виборів депутатів в ОТГ, 5 листопада було написано 2/3 заяв від депутатів, тоді вступає форма закону, що протягом 2 тижнів ми зобов’язані провести першу сесію. Коли прийшли скарги від депутатів, то ухвалили рішення про сесію на 24 листопада. Ніхто цього рішення у суді не оскаржив», – каже голова міської ТВК Ігор Сліпецький, який запропонований у територіально-виборчу комісію партією «Голос».

Спершу 19 листопада міська Територіальна виборча комісія ухвалила рішення, що перша сесія відбудеться 3 грудня, коли вже буде відоме ім’я новообраного голови Львівської Об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Однак за кілька хвилин до опівночі 22 листопада, у час, коли на дільницях відбувався підрахунок голосів, комісія внесла зміну у свою постанову і призначила перше засідання на 24 листопада.

Офіційного повідомлення про час, дату і місце проведення сесії ще 23 листопада ніде не було. Радіо Свобода дізналось про деталі від депутата «Європейської солідарності» Петра Адамика. Власне два обранці цієї політичної сили і звернулись у міську ТВК зі скаргою щодо призначення сесії, згідно з чинним законодавством.

«ТВК повідомила нам про сесію, а ті, що кажуть, що їм не повідомили, лукавлять. Робоча Президія, у консультаціях із новим міським головою, напрацює порядок денний на наступну сесію, оприлюднить його і призначить сесію через 10 днів після цього. Ніхто не узурпує влади у місті, ми провели всі необхідні процесуальні рішення для легітимації обраної Львівської міської ради», – каже депутат від «ЄС» Петро Адамик.

Чому у першому засіданні взяли участь, окрім депутатів «ЄС», обранці «Варти» і ВО «Свободи»?

Тим часом новообраний голова Львівської ОТГ Андрій Садовий, згідно з попередніми результатами, сподівається, що у найближчий час ТВК оголосить результати виборів.

«Я очікую, що виборча комісія продовжить роботу по оприлюдненню результатів виборів міського голови, щоб можна було нормально провадити роботу у місті. Бо, фактично, від сьогодні не зрозуміла, тому що сесія, яка відбулася, припиняє повноваження міського голови. Перший раз в історії міста маємо такий казус. Згідно з законодавством, міський голова формує порядок денний», – наголосив Андрій Садовий.

Депутати від більшості, яка вже сформувалась у Львівській міській раді, а це «ЄС», «Варта», «Свобода» заявляють, що ТВК повідомила їм про засідання 24 листопада. Тим часом обранці від «Самопомочі» і «Голосу» говорять, що їх на сесію не запросили.

«Мені ніхто не повідомив про сесію. Мені дуже шкода, що нова рада починає працювати у такий спосіб. Це для мене непорозуміння, думаю, що це випадковість. Хочу у це вірити. Я депутат не вперше і ще такого не бачив. Завжди нова каденція приходила разом із новим міським головою. Без мого відома мене включили у тимчасову президію, а я ще присяги не склав. Мені самому це дивно, хто висував і включав», – говорить Радіо Свобода депутат від «Самопомочі» Роман Федишин.

Не знав про сесію, як про це зазначив Радіо Свобода, і депутат від партії «Голос» Віталій Троць. Його прізвище теж серед пяти у тимчасові президії.

«Я не давав згоди, щоб мене туди включили. Наша фракція ухвалила рішення, що участі ми не беремо в сьогоднішній сесії, тому що нам не надійшло ніяке запрошення. Якщо комісія швидко ухвалить рішення про обрання міського голови і він візьме участь у роботі президії, то ми долучимося до її роботи», – Віталій Троць, депутат від партії «Голос».

Якщо б сесія міської ради, тобто ради Львівської ОТГ, відбулася 3 грудня, це не було б порушенням чинного законодавства, наголосив Радіо Свобода юрист Дмитро Швець. Водночас, за його словами, рішення ТВК про проведення сесії 24 листопада не суперечить закону.

«З точки зору закону, мали місце певні дії ТВК, яким може оцінку надати тільки суд. Поки рішення діє, його потрібно виконувати або оскаржити. Депутати під час сесії зазначали, що рішення ТВК не оскаржене. І так були пропущені строки щодо відкриття цієї першої сесії. Законодавчої необхідності, доцільності проводити сесію в такому форматі, як це відбулося сьогодні, не було. Мало місце певне викривлення правової реальності. Якщо поєднати два принципи – доцільності та правової визначеності, то, на мою думку, ця сесія є виключно політичною профанацією, намаганням певної політичної сили довести своє домінування над політичними опонентами», – зауважив юрист Дмитро Швець.

Після того, як 23 листопада стало відомо про постанову ТВК провести сесію 24 листопада, львів’яни спостерігали за двома крайнощами: Андрій Садовий і його команда робили вкрай радикальні заяви про буцімто «ГКЧП» у Львові і «узурпацію» влади, інша група політиків, яка прийшла на сесію та й ініціювала її, «продемонструвала політичний фарс і політичну недалекоглядність», вважають експерти.

Ці дві крайнощі лише нашкодили іміджу Львова, продемонструвавши відсутність політичної культури, говорить львівський політолог Любомир Скочиляс.

Чи коректно повелись депутати, які зібрались на сесію? Які цілі переслідували вони? Ці питання нині у Львові жваво обговорюють.

«Антимерська депутатська більшість переслідувала мету відразу на старті перехопити ініціативу з тим, щоб потім диктувати свої умови, щоб можна було домінувати в ситуації щодо призначень, певних рішень. Депутатська більшість, таким чином, намагається продемонструвати свою політичну вагу, свою значущість, поставити міського голови у межах влади на вторинні позиції», – вважає політолог Любомир Скочиляс.

Андрієві Садовому під час цієї каденції не буде так комфортно працювати, як у попередні 15 років. Хоча він має досвід роботи з депутатською більшістю, коли у 2010 році йому вдавалося домовлятися з депутатами від ВО «Свобода». У цій ситуації, очевидно, що конфронтація між Андрієм Садовим і більшістю буде значно гостріша, зауважує політолог, підсилена і підтримана двома медійними групами.

Більшість у раді Львівської ОТГ має 39 голосів, а депутати від «Самопомочі» (17) і «Голосу» (8), відповідно, 25. Згідно з неофіційними результатами виборів голови Львівської ОТГ, Андрій Садовий набрав понад 60% голосів виборців, а його опонент Олег Синютка – більше 30%.

Львівщина проти підступних рішень КСУ

 

ГРОМАДСЬКА РАДА

при Львівській обласній державній адміністрації

79008, Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 350,  e-mail: gromradaloda@gmail.com

__________________________________________________________________

 

Від __30.10.2020 р.__  № _/20_

 

 

Офіс Президента України

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

 

До відома:

Голова Львівської облдержадміністрації

Козицький М.З.

79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Щодо рішення Конституційного Суду України № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року

 

27 жовтня 2020 року Конституційним Судом України прийнято рішення № 13-р/2020 про неконституційність окремих положень Закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України та низки інших законів, що стосуються антикорупційної реформи, за поданням 47 народних депутатів. Це рішення одразу ж викликалю бурю невдоволення як серед українського народу, так і серед представників влади, спричинивши масові протести по всій державі.

А все тому, що рішення направлене на знищення системи електронного декларування руками конституційних суддів, а також будь-якої відповідальності за її порушення, включно із незаконним збагаченням. Те, до чого ми йшли з часів Революції Гідності, всі антикорупційні реформи останніх років зведено нанівець одним рішенням!  

Громадська рада при Львівській ОДА категорично не згідна з таким рішенням.  Адже, покладення на особу, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов'язку з декларування відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", не може розглядатись як втручання у приватне (особисте) та сімейне життя цієї особи. Публічні інтереси суспільства тут переважають можливі обмеження прав і свобод окремої особи.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнає право громадськості отримувати суспільно важливу інформацію і таке обмеження є необхідним у демократичному суспільстві, відповідно до статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Права на особисте і сімейне життя в осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та в осіб, які таких функцій не здійснюють, не є однаковими.

Публічне декларування стало в Україні потужним антикорупційним інструментом. Тому, не дивно, що все-ж знайшлася група осіб, якій не до вподоби такий стан справ і яка знайшла спосіб позбутися справедливості в нашій державі. Дуже сумно, що судді Конституційного Суду України, які присягали на вірність українському народові, стали знаряддям у політичних іграх корупціонерів.

Окрім цього, наслідком такого рішення в майбутньому стануть сотні закритих кримінальних проваджень, мільйони гривень, витрачених з державного бюджету, а найголовніше – це уникнення відповідальності за корупційні діяння.

            Тому, зважаючи на вищенаведене, Громадська рада при Львівській ОДА висловлює свою незгоду з рішенням Конституційного Суду України № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року, а також просить вчинити всі, предбачені законом дії, спрямовані на відновлення електронного декларування та кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації.

 

 

Голова ГР при

Львівській облдержадміністрації                                                                А.Р. Болюбаш

 

 

Ноам Хомский — Образование: кому и зачем? [2012]

8 февраля 2012 года в Университете штата Аризона выступил Ноам Хомский, всемирно известный лингвист, интеллектуал и политический активист. На лекции «Образование: кому и зачем?» он рассказал о состоянии высшего образования в США и ответил на вопросы аудитории. 

Ноам Хомский, профессор института и почётный профессор языкознания в Массачусетском технологическом институте, где он проработал более 50 лет, в последние годы занимался рядом вопросов, связанных с образованием. Среди них: как можно охарактеризовать современное состояние американской системы образования? Как влияет на качество образования приватизация государственных университетов? Рискуют ли государственные университеты превратиться в производителей выпускников как сырья для рынка труда? Какова роль активизма в образовании? В связи с беспрецедентным ростом платы за обучение и бюджетными проблемами в американских вузах эти вопросы становятся актуальны как никогда. 

Грузія переможе!

Субота, 8 серпня 2020, 15:48 • Валерія Гуржий • 5565
У Грузії приспустили прапори в пам'ять жертв російсько-грузинської війни
У Грузії приспустили прапори в пам'ять жертв російсько-грузинської війни

КИЇВ. 8 серпня. УНН. У зв'язку з 12-ми роковинами російсько-грузинської війни над усіма будівлями державних відомств приспущені державні прапори Грузії. Про це повідомляє УНН з посиланням на Грузія online.

"Прапори приспущені над адміністрацією уряду, парламентом Грузії і палацом Орбеліані. На згадку про загиблих державні прапори приспущені над усіма адміністративними будівлями в масштабі Грузії і грузинськими диппредставництвами за кордоном", - пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна зробила заяву до роковин збройної агресії Росії проти Грузії

Відзначається, що під час російсько-грузинської війни в серпні 2008 року загинули 170 службовців Міноборони Грузії, 17 співробітників МВС Грузії і 224 цивільних особи.

В результаті агресії, здійсненої в зонах російсько-грузинського конфлікту в 2008 році, кількість поранених/постраждалих цивільних і військових осіб становить 2 232, з яких +1045 - військовослужбовці.

Джерело: УНН
Теги: ГрузіяРо

Історія повторюється: Хабаровськ 2020 - Новочеркаськ 1962

Новочеркаський розстріл

«Новочеркаський розстріл»  - назва історичних подій, що відбулися в місті Новочеркаську Ростовської області РРФСР 1 - 2 червня 1962 року в результаті страйку робітників Новочеркаського електровозобудівного заводу (НЕВЗ) та інших городян.

Виступ було придушено силами армії і КДБ СРСР , а вся інформація про новочеркасських події, в тому числі про кількість жертв і поранених, була засекречена . За офіційними даними, частково розсекречених тільки в кінці 1980-х років, під час розгону демонстрації було вбито 26 осіб , ще 87 осіб отримали поранення. Сімом з «призвідників» страйки були винесені смертні вироки, і вони були розстріляні, інші отримали тривалі терміни позбавлення волі [1] .

У 1996 році всі засуджені були реабілітовані [2] . У 1990-х роках нова влада назвала винних, на їхню думку, в розстрілі - членів радянського партійного керівництва, їх покарання не відбулося через смерть останніх.Пам'ятна дошка на заводоуправлінні НЕВЗ
Див. Також: Грошова реформа в СРСР 1961 року
До початку 1960-х років в СРСР склалася непроста економічна ситуація . В результаті стратегічних прорахунків керівництва країни почалися перебої з постачанням населення продовольством [3] . Навесні і на початку літа 1962 року недолік хліба був настільки відчутний , що голова Ради міністрів СРСР М. С. Хрущов вперше зважився на закупівлю зерна за кордоном [4] [Прим. 1] .

В кінці травня (30 або 31 числа) 1962 року було вирішено підвищити роздрібні ціни на м'ясо і м'ясні продукти в середньому на 30% і на вершкове масло  - на 25%. В газетах ця подія піднесли як « прохання всіх трудящих » [5] . Одночасно з цим дирекція НЕВЗ майже на третину збільшила норму виробітку для робітників (в результаті заробітна плата і, відповідно, купівельна спроможність істотно знизилися).

Новочеркаський електровозобудівний завод в порівнянні з іншими підприємствами міста відрізнявся технічної відсталістю, тут широко використовувався важкий фізичний труд , були погані побутові умови, висока плинність кадрів . На заводі не наважувалася житлова проблема, а плата за знімання житла у приватників становила 20-30% від зарплати робітників [6] .

Тому адміністрація заводу була готова наймати на роботу навіть тих, кого більше нікуди не брали, включаючи вийшли з в'язниці кримінальників [7] . Підвищена концентрація колишніх ув'язнених в сталеливарному цеху на першій зміні частково вплинула на гостроту початковій стадії конфлікту [7] .

На заводі в кузово-складальному цеху ще навесні 1962 року робітники три дні не приступали до роботи, вимагаючи поліпшити умови праці , а в обмотувальної-ізоляційному цеху через низький рівень техніки безпеки отруїлися 200 осіб [8] .

1 червня. Початок подій 
На заводі 
О 10:00 близько 200 робочих сталеливарного цеху припинили роботу і зажадали підвищення розцінок за їх працю. Об 11 годині вони попрямували до заводоуправління, по дорозі до них приєдналися робітники інших цехів, в результаті близько заводоуправління зібралося до 1 000 осіб.

Люди вимагали від начальства відповіді на питання «На що нам жити далі?». Незабаром з'явився директор заводу Б. Н. Курочкін. Помітивши неподалік торговку пиріжками, він спробував розрядити обстановку жартом: «Немає грошей на пиріжки з м'ясом - їжте з лівером » [9] [10] . Також є варіант «жеріть» замість «їжте» [11] . Однак за версією очевидця Миколи Артемова, директор сказав іншу фразу: «Разом будемо пиріжками харчуватися» [11] . Ця фраза викликала обурення робітників, директора почали освистувати і викрикувати в його адресу образи. Курочкін зник, проте саме його фраза послужила приводом для подальших подій [12] .

Незабаром страйк охопив весь завод. Біля заводоуправління людей ставало все більше: почувши тривожний гудок, приходили люди з довколишніх районів та інших підприємств. До полудня кількість страйкуючих досягло 5 000 осіб, вони перекрили залізничну магістраль, що зв'язує Південь Росії з центром Української РСР , зупинивши пасажирський поїзд Ростов-на-Дону  - Саратов . На зупиненому локомотиві хтось написав: «Хрущова - на м'ясо!». Пасажири в поїзді залишалися в задушливих вагонах, без води, хулігани з числа протестуючих били скло у вагонах, в натовпі відбувалися бійки за участю п'яних робочих, кидали пляшки [7]. Людей, які закликали припинити безлади, били - в тому числі був побитий головний інженер заводу Н. С. Йолкін [7] . За словами очевидця Миколи Артемова, головного інженера спочатку хотіли спалити, але його вдалося відбити від натовпу [11] . У числі учасників протесту були двоє раніше судимих робітників в стані сильного сп'яніння, чиї «виступу» у потягу багатьом запам'яталися [7] . Ближче до вечора комуністам і деяким робітникам вдалося вмовити пропустити поїзд, але машиніст побоявся їхати через натовп, і склад повернувся на попередню станцію [13] .

Дії влади 
Н. С. Хрущову було повідомлено про страйк в Новочеркаську . Він тут же зв'язався з першим секретарем Ростовського обкому КПРС А. В. Басовим , міністром оборони СРСР Р. Я. Малиновським , керівниками МВС СРСР і КДБ СРСР , наказавши усіма можливими заходами придушити опір. В Новочеркаськ була направлена велика група членів Президії ЦК КПРС в складі: Ф. Р. Козлова , А. І. Мікояна , А. П. Кириленко , Л. Ф. Іллічова і Д. С. Полянського . Прибув також секретарЦК КПРС , колишній голова КДБ СРСР А. І. Шелепін . Маршал Р. Я. Маліновський, в свою чергу, віддав наказ при необхідності задіяти 18-ю танкову дивізію Північно-Кавказького військового округу .

До 16:00 на заводі зібралося вже все обласне начальство: прибув перший секретар ростовського обкому партії А. В. Басов, голова облвиконкому, голова раднаргоспу , інші відповідальні працівники області, міста і все керівництво заводу. Пізніше ввечері робочі зірвали з будівлі заводоуправління портрет Хрущова і підпалили його. Після чого частина найбільш радикально налаштованих робітників почала штурмувати заводоуправління, попутно влаштовуючи там погром і б'ючи намагалися заважати їм представників адміністрації заводу [13] .

О 16:30 на балкон були винесені гучномовці. До народу вийшли перший секретар ростовського обкому Олександр Басов , голова ростовського облвиконкому Іван мітку , перший секретар Новочеркаського міськкому КПРС Тимофій Логінов і директор заводу Борис Курочкін . Натовп спочатку трохи заспокоїлася, але після того, як Басов замість спілкування з народом і пояснення ситуації почав просто переказувати офіційне звернення ЦК КПРС, його почали освистувати і перебивати образливими вигуками. Намагався взяти після нього слово директора Курочкіна закидали камінням, металевими деталями і пляшками [13] . Після чого продовжили штурмувати заводоуправління. ні міліція, Ні КДБ не втручалися в події, обмежившись спостереженням і прихованої зйомкою активних учасників. Басов закрився в одному з кабінетів і став телефонувати з військовими, вимагаючи введення частин [7] [Прим. 2] .

З 18:00 до 19:00 до заводоуправління були підтягнуті зведені частини міліції в формі, чисельністю до 200 чоловік. Міліція спробувала відтіснити мітингувальників з території заводу, але була зім'ята натовпом, а троє співробітників побиті. Армія за весь день активних дій не робила. Близько 16:00 заступник начальника штабу Північно-Кавказького військового округу генерал-майор А. І. Назарько доповів екстрено прибув зі зборів керівного складу СКВО командувачу округом І. А. Плиеву про прохання місцевої влади виділити війська для придушення заворушень (перша розмова Плієва з Басовим відбувся близько 13:00). Плієв доповідь вислухав, однак ніяких розпоряджень не віддав і відбув до Новочеркаська. Близько 19:00 в кабінет начальника штабу округу особисто зателефонував міністр оборони СРСРмаршал Р. Я. Маліновський, Плієва не застав і розпорядився: «З'єднання підняти. Танки не виводити. Навести порядок. Доповісти! » [7] .

Тим часом мітинг тривав. Звучали вимоги: послати делегацію на електродний завод, відключити подачу газу з газорозподільної станції, виставити пікети біля заводоуправління, зібратися на наступний ранок в 5-6 годин і йти в місто, щоб підняти там повстання, захопити банк, телеграф, звернутися з відозвою по всій країні. Єдиного організаційного ядра у страйкуючих не було. Багато діяли за своєю особистою ініціативою, як вони вважали правильним. Близько 20:00 до будівлі заводоуправління під'їхали 5 машин і 3 БТРаз солдатами. Бойових патронів вони не мали і просто вишикувалися біля машин. Натовп зустріла військових агресивно, але обмежилася лише лайкою і образами на їхню адресу. Солдати не вжили ніяких активних дій і через деякий час занурилися назад в машини і поїхали. Основним їх завданням було відвернути увагу натовпу на себе, поки переодягнена в цивільне група спецназівців і офіцерів КДБ вивела запасним входом з будівлі блоковане керівництво на чолі з першим секретарем. Протягом вечора і ночі мітинг тривав. На розвідку кілька разів посилалися окремі невеликі групи військовослужбовців, але всіх їх зустрічали агресивно і виганяли з заводу. Військові в зіткнення не вступали.

Важливу роль в подіях вечора 1 червня зіграв токар Сергій Сотников (вранці він випив спирту, а потім ще дві пляшки горілки на трьох) [7] . У стані алкогольного сп'яніння він запропонував послати людей на електродний завод і завод № 17, а також відключити подачу газу на підприємства [7] . Натовп з кількох десятків чоловік на чолі з Сотниковим попрямувала на газорозподільну станцію, де під загрозою розправи змусили оператора відключити подачу газу на промислові підприємства. Потім вони прибули на електродний завод, де стали бігати з криками по цеху, вимикаючи обладнання і вимагаючи від робочих припинити роботу. Натовп розбіглася, коли один з працюючих машиністів, яким вони погрожували, заявив, що підірве насосно-акумуляторну станцію [7] .

Коли до вечора стало ясно, що влада не збирається застосовувати ніяких заходів, було прийнято рішення на наступний день піти до міськкому КПРС в центр міста.

2 червня. Розгін протестуючих 
Див. Також: Генерал Шапошников

Камінь-на-Крові, встановлений на місці трагедії в Новочеркаську.
В ніч з першого на друге червня в місто увійшли танки і солдати. Танки увійшли в заводській двір і стали витісняти ще залишаються там людей, не застосовуючи зброї. Серед присутніх поширився слух, що кілька людей були задавлені гусеницями, і натовп почав бити важкими предметами по броні, намагаючись вивести з ладу танки. В результаті поранення отримали кілька солдатів. Але двір був очищений від мітингувальників. Введення в місто танків був сприйнятий народом вкрай негативно, і вночі стали поширюватися листівки, різко засуджують нинішня влада і Хрущова особисто.

Вранці Хрущову була повідомлена наступна інформація:

«Небажані хвилювання продовжують мати місце в гір. Новочеркаську на електровозному заводі. Приблизно до третьої години ночі після введення військових частин натовп, що налічує до того часу близько чотирьох тисяч осіб, вдалося витіснити з території заводу і поступово вона розсіялася. Завод був узятий під військову охорону, в місті встановлено комендантську годину, 22 призвідника були затримані ».

За ніч усі важливі об'єкти міста (пошта, телеграф, радіовузол, міськвиконком і міськком партії, відділ міліції, КДБ і Державний банк) були взяті під охорону, а з Держбанку були вивезені всі гроші і цінності. Поява на заводах солдатів у великих кількостях вкрай обурило багатьох робітників, які відмовилися працювати «під дулом автоматів». Вранці численні натовпи робітників збиралися у дворах заводів і змушували іноді силою припиняти роботу всіх інших. Знову було заблоковано рух потягів і зупинений склад. Через деякий час з заводу імені С. М. Будьонного до центру міста рушив натовп, спочатку складається з робочих, але по ходу слідування до неї стали приєднуватися випадкові люди, в тому числі і жінки з дітьми [8] :

"Цілком таємно. Прим. № 1 ЦК КПРС ... Рух по залізниці 2 червня було припинено. Під впливом підбурювачів і провокаторів натовп, діставши червоні прапори і портрет Леніна , в супроводі дітей і жінок попрямувала до міста ».

Військові спробували не допустити натовп до центру міста, перегородивши міст через річку Тузлов декількома танками, БТРами і машинами, але велика частина людей просто перейшла річку вбрід, а найрішучіші перелазили через техніку, користуючись тим, що військові не перешкоджали їм у цьому [Прим. 3] .

У міру проходження через місто до юрби приєднувалися п'яні і маргінали, загальна поведінка натовпу стало визначатися її найбільш агресивної частиною [7] . Дійшовши до будівель міськкому і міськвиконкому, хід втратило ознаки організованості [7] . Натовп вийшла на центральну вулицю Леніна (нині Московська), в кінці якої розташовувалися будівлі міськкому партії і міськвиконкому. На цій же вулиці знаходилися приміщення відділу міліції, апарату уповноваженого УКДБ, Держбанку. Наближення демонстрації сильно налякало перебували в міськкомі КПРС членів Президії ЦК КПРС Ф. Р. Козлова і А. І. Мікояна , а також А. П. Кириленко , Д. С. Полянського , А. Н. Шелепіна ,В. І. Степакова , Снастіна і П. І. Ивашутина . Дізнавшись, що танки не зупинили колону на мосту, вони поспішили вийти. Всі вони перебралися в перший військове містечко, де розташовувався тимчасовий штаб уряду. Сталося це в той момент, коли демонстранти були в ста метрах від міськкому [7] .

За даними Ю. П. Щекочихина [6] М. Шапошников спробував на "газику" перегнати колону, щоб не допустити кровопролиття - але не встиг: коли машина була в ~ 400 м. Від міськкому по людям почали стріляти.

Голова міськвиконкому Замула та інші керівники зробили спробу з балкона через мікрофон звернутися до подошедшим із закликом припинити подальший рух і повернутися на свої робочі місця. Але в тих, що стояли на балконі полетіли палиці, каміння, одночасно з натовпу лунали погрози. Частина протестуючих увірвався всередину будівлі і розбила скло вікон, дверей, пошкодила меблі, телефонну проводку, скинула на підлогу люстри, портрети. Вони били партійних і радянських працівників і співробітників КДБ, які були в будівлі [7] . Кілька протестувальників пробралися на балкон, виставивши червоний прапор і портрет Леніна, І почали виступати з вимогами про зниження цін. Їх виступи проходили в супроводі криків і погроз на адресу комуністів, образ солдатів, в яких кидали палиці і каміння [7] . Серед виступаючих з балкона був раніше судимий і страждає пристрастю до алкоголю робочий радгоспу А. Ф. Зайцев (прибув в місто з Волгоградської області для покупки фарби для радгоспу, але пропив казенні гроші і вирішив приєднатися до протестів), який закликав нападати на солдатів і відбирати у них зброю [7] . До погромів також закликав раніше судимий і п'яний в той день слюсар Михайло Кузнєцов, він закликав до розправ над військовослужбовцями [7] .

До будівлі міськвиконкому прибув начальник Новочеркаського гарнізону генерал-майор Олешко з 50 збройними автоматами військовослужбовцями внутрішніх військ, які, відтісняючи людей від будівлі, пройшли уздовж його фасаду та вишикувалися особою до них в дві шеренги. Олешко з балкона звернувся до присутніх із закликом припинити погроми і розійтися. Але натовп не реагував, лунали різні вигуки, погрози розправи. Після цього військовослужбовцями з автоматів був проведений попереджувальний залп вгору, від чого шумевшего і напирає на солдатів люди перемістилися назад. З натовпу почулися вигуки: «Не бійтеся, стріляють холостими», після чого люди знову кинулися до будівлі міськкому і до виставлених вздовж нього солдатам. Не забарився повторний залп вгору і потім був відкритий вогонь по натовпу, в результаті чого 10-15 чоловік залишилися лежати на площі [14]. Після пострілів і перших убитих натовп в паніці побігла геть.

Ряд журналістів, посилаючись на очевидців, пише, що в результаті стрілянини було поранено або вбито діти, хоча в офіційному списку загиблих інформації про дітей немає. Журналіст газети « Труд » Вадим Карлов в 2007 році писав [11] :

«Очевидці розповідають, що після пострілів посипалися, як груші, цікаві хлопчаки, що забралися на дерева в скверику. Сидів серед гілок і майбутній генерал дванадцятирічний Саша Лебідь . Жив він на сусідній вулиці Свердлова, яка тепер названа його ім'ям, всього в кварталі від міськкому. Природно, не міг не прибігти і не подивитися. Він сам про це потім розповідав, коли приїжджав в місто під час персональної президентської кампанії. Про те, як після перших пострілів стрімголов скотився вниз, як якимось дивом перемахнув через височенний паркан. Бачив начебто і вбитих малюків. Тому є й інші непрямі підтвердження. Очевидці згадують про розсипану взуття та білі дитячі панамки: вони валялися по всій криваво-брудної площі.

Правда, в опублікованих списках жертв хлопчаки не значаться. Чи не заявляли про зниклих дітей і їх батьки. Боялися, або ми про це не знаємо? А може бути, тому, що до площі прибігли сироти (дитячий будинок розташовувався якраз на Московській)? »
За даними [6] близько міськкому загинуло 24 людини, в тому числі 1 школяр.

У програмі « Сьогодні » телеканалу « НТВ » в 2007 році наводилися слова Миколи Степанова, представленого учасником подій 1962 року: «Дві дівчинки, і ще хтось лежав, хто - не знаю. Я кажу - глянь, що це таке? Дітей постріляли! » [15] .

Оглядач « Ведомостей » Павло Аптекар в 2007 році писав: «Автоматники дали кілька черг в повітря, але зачепили кілька людей, в тому числі хлопчаків, які стежили за подіями з дерев» [10] .

Очевидець подій Борис Казиміров говорив [11] :

«Я теж був їх учасником. Вийшов з усіма на площу. Правильно народ обурювався. А потім побачив, як з'явилися міліціонери - без зброї. І раптом крик з натовпу: "Бий ментів!". Камені стали вивертати. І озвіріла маса побігла вбивати міліціонерів. Ось тоді я б сам стріляв по натовпу ».
З балкона міськкому також виступила раніше судима сторож будуправління Катерина Левченко, відрізнялася скандальною поведінкою і схильністю до поширення чуток [7] . Вона закликала штурмувати відділ міліції, щоб «звільнити» нібито затриманих робітників (ніяких «затриманих» робочих там не було) [7] . Приблизно 30-50 чоловік попрямували до міськвідділу міліції [7] . У їх числі був п'яний Володимир Шуваєв, який закликав вбивати солдатів і вішати комуністів [7] .

У міськвідділів міліції і КДБ зібралася агресивно налаштований натовп, яка відтіснила охороняли будівлі військовослужбовців 505-го полку внутрішніх військ і спробувала увірватися до відділу міліції через вибиті вікна і двері з метою «звільнити затриманих». Нападники увірвалися в приміщення, де влаштували погром, кидали каміння, били військовослужбовців [7] . Одному з нападників вдалося вирвати з рук рядового Репкина автомат, і з захопленого зброї він намагався відкрити вогонь по військовослужбовцях. Випередивши його, військовослужбовець Азізов зробив декілька пострілів і вбив його. При цьому було вбито ще чотири особи з числа нападників, інші нападники отримали поранення. За останні 30 нападників були затримані. Були також вигнані протестувальники з будівлі Держбанку, Куди вони зуміли проникнути на нетривалий час [14] .

Наслідки 
Images.png зовнішні зображення
Image-silk.png Меморіал «Пам'яті жертв новочеркаської трагедії 1962 року» на Новому кладовищі.

Меморіальна дошка на Двірцевій площі міста Новочеркаська, де розгорталися основні події трагедії 1962 року.
У лікарні міста з вогнепальними пораненнями всього звернулося 45 осіб, хоча постраждалих було набагато більше (за офіційними даними - 87 осіб) [1] .

Убито 24 людини, ще 2 людини вбито ввечері 2 червня за нез'ясованих обставин (за офіційними даними) [1] . Всі тіла загиблих пізно вночі вивезли з міста і поховали в чужих могилах, на різних кладовищах Ростовської області [9]  - в селищі Марцево були поховані П. Я. Вершенік, Ю. Ф. Тимофєєв, В. П. Лінник, В. І. Місетов, А. Д. Грибова, А. М. Звєрєва, А. Б. Артющенко, В. В. Тінін; в селищі Тарасівський  - В. С. Драчов, М. Г. Шахайлов, К. К. Келеп, В. К. Карпенка, Є. І. Слепкова, В. В. Гриценко, В. Ф. Федорков, В. В. Константинов; під Новошахтинського - Г. Н. Терлецький, В. А. Ситников, Ф. Г. лиманців, В. П. Ревякін, А. Н. Дьяконов, В. І. Соловйов, А. Е. Шульман. Через 30 років, в 1992 році, коли документи були розсекречені і зняті розписки, які давали свідки подій, останки 20 загиблих знайшли на цвинтарі Новошахтинська , все останки були ідентифіковані і поховані на Новому кладовищі Новочеркаська.

Ольга Єфремівна Артющенко, вбитому сина якої було п'ятнадцять років, розповідає:

«... Ну прийшла я в міліцію . У міліції сказали, потрібно ідтіть до міськради. Прийшла до міськради - там Сиротін, секретар. Такий худий якийсь. Каже: що ти хочеш? Кажу: так вбили у мене хлопчика, віддайте хоч тіло. А він каже, тут ніхто не стріляв, ніхто нікого не вбивав ... Молода людина підійшов, забрав мене і рот мені закривав ... І до військових повів. А там нічого не можуть сказати. Кажуть, ну прийдіть завтра. Я і завтра ходила. І це ... Сиротіна побила. І мене відправили в нервове відділення. Там недалеко, в псіхдом » [16] .
Незважаючи на розстріл, виступи в місті тривали. Окремі мітингувальники кидали каміння в проїжджали солдат, намагалися заблокувати руху по вулицях. Не було чіткої інформації про те, що трапилося, по місту повзли найстрашніші чутки про людей, розстріляних з кулеметів мало не сотнями, про танки, які давили натовп. Деякі закликали вбивати вже не тільки керівників, а й усіх комуністів і «всіх очкастий». У місті оголосили комендантську годину і стали транслювати записане на магнітофон звернення Анастаса Мікояна . Воно не заспокоїло жителів, а викликало лише роздратування.

3 червня багато продовжували страйкувати, а перед будівлею міськкому знову почали збиратися люди, чисельністю до 500 осіб. Вони вимагали відпустити затриманих в результаті вже почалися арештів. Близько 12:00 влада почала активну агітацію за допомогою лояльних робітників, дружинників і партактиву , як в натовпі, так і на заводах. Після чого по радіо виступив Ф. Р. Козлов . Він поклав всю провину за подію на «хуліганів елементів», «застрільників погромів», і представив ситуацію так, що стрілянина у міськкому почалася через прохання дев'яти представників мітингувальників про наведення порядку в місті. Також він пообіцяв деякі поступки в торгівлі і нормуванні праці. В результаті вжитих заходів, а також що почалися арештів (в нічз 3 на 4 червня було затримано 240 осіб), ситуація поступово стала нормалізувалася [7] .

Спроби приховування 
Інформація про новочеркасських події в СРСР була засекречена за рішенням Президії ЦК КПРС [13] .

розписка

Я, міліціонер Кам'янського МВМ, даю справжню розписку в тому, що я зобов'язуюся виконати урядове завдання і виконання його зберігати як державну таємницю . Якщо я порушу цю справжню підписку то буду притягнутий до вищої міри покарання розстрілу о 16 годині 30 хвилин 4 червня 1962 року. (Орфографія оригіналу збережена) [16] .

Перші публікації з'явилися в пресі тільки в кінці 1980-х років, в роки перебудови . В ході дослідження документів і свідчень очевидців було встановлено, що частина документів пропала, ніяких письмових розпоряджень не було виявлено, а історії хвороб багатьох постраждалих зникли. Це ускладнює встановлення точної чисельності убитих і поранених.

Багато документів з архівів КДБ СРСР , присвячені Новочеркаському повстання, залишаються досі нерозсекреченими .

Унікальні фотографії з кримінальних справ, що використовувалися для впізнання «інакомислячих» і пролежали двадцять сім років в секретних архівах, були вилучені звідти на четвертому році перебудови і зникли - на п'ятому. У 1990 році , при пересиланні восьми томів «Новочеркаського справи» з Головної військової прокуратури в Прокуратуру СРСР фотографії безслідно зникли. Збереглися лише їх відскановані копії, які зробив військовий прокурор, підполковник юстиції Олександр Третецький [16] .

У січні 1991 року для зустрічі з колишнім начальником Кам'янського УГРО, які брали участь в таємному похованні убитих демонстрантів, знімальна група газети « Комсомольская правда » проїхала сто двадцять кілометрів, проте за півгодини до цього його відвезли якісь «представники місцевої влади». І пояснювалося це просто: на автобазу, яка забезпечувала киногруппу транспортом, регулярно дзвонили - справлялися про маршрутах [16] .

На думку журналіста Бі-бі-сі, для замовчування подій в назві випускалися на НЕВЗ електровозів замінили літеру «Н» ( «Новочеркаськ») на «ПЛ» ( «Володимир Ленін») [17] .

Суд 
Пізніше в Новочеркаську пройшов суд над «призвідниками заворушень». Вони були виявлені завдяки агентам , які спеціально робили фотографії обурилася натовпу. Тих, хто на цих знімках йшов в перших рядах і поводився найбільш активно, викликали в суд. Їм були пред'явлені звинувачення в бандитизмі , масові заворушення і спробі повалення радянської влади , майже всі учасники визнавали себе винними.

Семеро з «призвідників» були засуджені до смертної кари і розстріляні, інші 105 отримали терміни ув'язнення від 10 до 15 років з відбуванням у колонії суворого режиму.

Розстріляні: [16]

Зайцев Олександр Федорович, 1927 року народження.
Коркач Андрій Андрійович, 1917 року народження.
Кузнєцов Михайло Олександрович, 1930 року народження.
Мокроусов Борис Миколайович, 1923 року народження.
Сотников Сергій Сергійович, 1937 року народження.
Черепанов Володимир Дмитрович, 1933 року народження.
Шуваєв Володимир Георгійович, 1937 року народження.
Реабілітація засуджених 

Президент РФ Володимир Путін покладає квіти до пам'ятного знаку «Жертвам новочеркаської трагедії 1962 року». Ростовська область, місто Новочеркаськ,
1 лютого 2008 року.
Після звільнення з посади Першого секретаря ЦК КПРС М. С. Хрущова «за станом здоров'я» багато засуджені були відпущені з місць позбавлення волі, проте офіційно реабілітація відбулася лише в кінці 1980-х років . Шестеро з розстріляних повністю реабілітовані, одному залишено звинувачення в хуліганстві (максимум, що йому належало за законом - три роки) [16] .

Генерал Шапошников був остаточно звільнений від кримінальної відповідальності. Але відновлення в партії він дочекався лише в 1988 році .

Реабілітація всіх засуджених сталася в 1996 році , після вступу в силу указу Президента Російської Федерації Б. М. Єльцина від 8 червня 1996 року № 858 « Про додаткові заходи щодо реабілітації осіб, репресованих у зв'язку з участю в подіях в місті Новочеркаську в червні 1962 року ».

Кримінальну справу 1992 проти ініціаторів розстрілу 
Головна військова прокуратура Російської Федерації в 1992 році порушила за фактом новочеркасського розстрілу кримінальну справу проти Хрущова , Козлова , Мікояна і ще восьми осіб, яке було припинено в зв'язку зі смертю фігурантів [13] .

Нефьодов, Смолій, Вітренко пішли - з ким лишається Зе?Юрій Вітренко покинув "Нафтогаз України"Сьогодні, 10:38Поки невідомо, де Юрій Вітренко буде працювати даліЮрій Вітренко покинув "Нафтогаз України"Юрій Вітренко / FacebookВиконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко залишає свій пост в компанії. Куди він піде працювати далі, поки що невідомо.
Про це написав сам Вітренко на своїй сторінці в Facebook .
"Сьогодні мій останній день роботи в" Нафтогазі України ". Я прийшов сюди в 2014 році, після Революції гідності. І всі ці роки робив все, щоб захищати наше з вами гідність і відстоювати нашу енергетичну незалежність ... Залишаючи в" Нафтогазі "великі напрацювання (і гроші від "Газпрому" - напрям, за яке я відповідав), хочу побажати керівництву компанії і держави досить компетентності та порядності використовувати їх на благо громадян України ", - написав Вітренко.
Читай також:Вітренко розповів, де Україна може зберігати нафтуРаніше Юрій Вітренко заявив, що йому запропонували роботу в приватному секторі після звільнення з компанії.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
17
предыдущая
следующая