О сообществе

Співтовариство має на меті подавати матеріали з важливими знаннями для думаючих людей. Все має бути українською мовою за рідкісними винятками цитування в оригіналі.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Знання є сила

Не вір москалю!

"Благав пощадити": джерело розповіло, як вдалося вижити учаснику кривавої бійні на Житомирщині
18:18 - 22 травня 2020
місце розстрілу 7 учасників АТО під Житомиром

Правоохоронці з'ясовують обставини кривавої бійні, яка сталася 22 травня, приблизно о першій годині ночі, на березі озера в селищі Новоселиця на Житомирщині . Один із співробітників поліції анонімно розповів «ФАКТАМ» деякі подробиці трагедії.

«Вбиті і вбивця дружили близько десяти років»

- Є багато різних версій,  - каже джерело в поліції. -  Але я скажу, що саме на даний момент нам вдалося встановити. Дійсно, напередодні - 21 травня - був заарештований начальник Попільнянського райвідділу поліції Житомирської області. І певний зв'язок між цим арештом і розстрілом на березі озера сімох людей могла бути видимим. Орендар, який влаштував бійню, - саме той самий чоловік, який і «здав» начальника поліції співробітникам ГБР. Це вже відомий факт. Встановлено, що начальник поліції хотів обкласти «даниною» орендаря і вимагав у нього по 10 тисяч гривень на місяць в обмін на те, що він не буде заважати йому фактично, володіти озером і розводити в ньому рибу. Однак орендар не хотів платити «данину» і таємно написав заяву в ГБРПотім прийшов на зустріч з підполковником поліції і передав тому 5 тисяч гривень. Поліцейський тут же був заарештований. Саме тому з'явилася версія, що до орендаря приїхали атошнікі, щоб помститися за підполковника поліції.

Була ще одна версія: до орендаря нагрянули рекетири, захотіли «віджати» озеро. Дійсно, ці люди, які начебто приїхали порибалити, привезли з собою багато бойової зброї, в тому числі автомат Калашникова.

Але слідство поки не підтверджує ні один, ні іншу версію. Якщо група учасників АТО з'явилася мстити орендарю, яка здала поліцейського, то чому не зробила це відразу? Вони приїхали на озеро о п'ятій ранку 21 травня. Але замість того, щоб покарати орендаря, рибалили і пили з ним до першої години ночі. Це не логічно.

Також можу поки спростувати версію про рекет. І вбиті, і вбивця були давно знайомі, близько десяти років. Ця компанія киян вже не в перший раз приїжджала на озеро до «дяді Толі» ловити рибу.

«Образився, що обізвали кацапом»

- Так через що сталася ця драма? Чому орендар Анатолій вирішив взятися за рушницю?

- Ми можемо поки спиратися тільки на свідчення самого Анатолія і єдиного вцілілого з гостей. Сам орендар каже, що його образили. Назвали кацапом. А у нього прізвисько Толик Русский. Давно приїхав з Росії, працював на тракторі . Так ось, нібито події розвивалися так. Уже за північ на березі залишилися тільки троє - сам Анатолій і двоє його гостей. Решта шестеро киян пішли спати в сарай, який був там же, на березі озера.

В якийсь момент, швидше за все, через випитого спиртного, а його там було чимало, почалася суперечка. Один з атошніков сказав Анатолію: «Ти кацап, тому і сам на Донбас воювати не поїхав, і сина свого сховав від мобілізації». Ось тут Анатолій і схопився за мисливську рушницю. Він був мисливцем і стріляв добре.

- У ЗМІ була інформація про те, що стріляти почали саме гості і Анатолій був поранений в руку, а вже тільки після цього він відкрив вогонь на поразку ...

- Не можу поки сказати про все. Таємниця слідства. Є така інформація - орендар застрелив на березі обох гостей, а потім пішов у сарай - вбивати інших. Хтось прокинувся і схопився за автомат, але орендар встиг вистрілити першим. Так по черзі він застрелив ще кількох рибалок, які так і не прокинулися. Залишався ще один чоловік. Орендар направив на нього рушницю і приготувався зробити останній постріл, але той почав благати про пощаду. Його слова: «Відпусти! Не стріляй. У мене не буде претензій. Я не військовий ».

- Чи не військовий? Що це означає?

- Всі інші гості Анатолія були учасниками бойових дій. Вони перебували у відпустці після ротації. А той, хто вижив, чи не атошнік. Цей чоловік працює в НАУ - в авіаційному університеті в Києві. Орендар пошкодував його і відпустив. Вижив чоловік втік через ліс. По дорозі він зателефонував своєму колезі по НАУ - викладачеві. І той викликав поліцію.

- Що в Новоселиці говорять про Анатолія? Який у нього характер?

- Він запальний. Що ж стосується озера, то начебто воно є його власністю, приватизовано. Жив він майже весь час у вагончику на березі. Однак місцеві рибалки на Анатолія не ображалися. Він не брав грошей за ловлю риби в озері. До речі, Анатолій притягувався до відповідальності за неправильне зберігання зброї.

Сім'я у нього цілком благополучна. Дружина Анатолія працює в сільраді діловодом.

Раніше «ФАКТИ» писали про те, як на Житомирщині браконьєр розстріляв чо

Весела соціологія від ЦР: дурні відповіді на дурні запитання

Оцінка громадянами ситуації в країні, рівень довіри до соціальних інститутів та політиків, електоральні орієнтації громадян (квітень 2020р.)
 Разумков Центр 04 травня 2020
  •  Поширити

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Дослідження проведене в рамках проекту Центру Разумкова, що здійснюється за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.


Загальна оцінка ситуації в суспільстві

29% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 49% — що події розвиваються в неправильному напрямі. 29% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 50%, що не здатна їх подолати — 14,5%.


Довіра до державних та суспільних інститутів

Довіру до Президента України висловили 59% респондентів, не довіряють йому 35% опитаних. Верховній Раді України довіряють 28% респондентів, тоді як недовіру їй висловили 66% опитаних. Недовіра переважає і у ставленні до Уряду України (відповідно 32% і 57%), Національного банку (відповідно 34% і 50%), Національної поліції (відповідно 36% і 56%), Міністерства охорони здоров’я (відповідно 29% і 63%).


Довіра до політиків

Оцінюючи рівень довіри до політиків, серед тих із них, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, лише до В. Зеленського довіра висловлюється частіше, ніж недовіра (йому довіряють 57% опитаних, не довіряють — 37%). Стосовно інших політиків недовіра висловлюється частіше, ніж довіра. Так, Д. Разумкову довіряють 34%, не довіряють — 37%, С. Вакарчуку — відповідно 20% і 64%, Ю. Бойку — відповідно 19% і 66%, Ю.Тимошенко — відповідно 18,5% і 74%, П. Порошенку — відповідно 18% і 77%, А. Авакову — явідповідно 16% і 69%, Д. Шмигалю — відповідно 13% і 38%, А. Єрмаку — відповідно 9% і 41,5%.


Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 41,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу — За життя» готові віддати свій голос 14% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором, за «Європейську солідарність» — 14%, за ВО «Батьківщина» — 7%, за Політичну партію «Сила і честь» — 4,5%, за Політичну партію «Голос» — 3%.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би В. Зеленський (45% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). 13% з-поміж них мають намір голосувати за П.Порошенка, 11% — за Ю. Бойка, 6% — за І. Смешка, 5% — за Ю.Тимошенко, 3,5% — за А. Гриценка, 2% — за О. Ляшка.


Дані в таблицях наведені у відсотках.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?

У правильному напрямі

28,9

У неправильному напрямі

48,7

Важко відповісти

22,4Як Ви вважаєте, чи здатна Україна подолати існуючі проблеми та труднощі?

Здатна подолати протягом найближчих кількох років

28,8

Здатна подолати у більш віддаленій перспективі

50,1

Не здатна 

14,5

Важко відповісти

6,6Якою мірою Ви довіряєте таким соціальним інституціям?
 

 

Зовсім не довіряю

Скоріше не довіряю

Скоріше довіряю

Повністю довіряю

Важко відповісти

Баланс довіри-недовіри*

Президент України

16,7

18,5

37,3

21,3

6,2

23,4

Верховна Рада України

32,8

32,9

23,7

4,1

6,6

-37,9

Уряд України

27,5

29,6

27,6

4,3

11,0

-25,2

Національний банк України

23,8

25,8

27,9

5,9

16,7

-15,8

Міністерство охорони здоров’я України

34,8

28,4

24,4

5,0

7,4

-33,8

Національна поліція

28,5

27,1

29,5

6,2

8,8

-19,9

* Різниця між часткою тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє соціальній інституції


Зеленський підписав закон про ринок землі

Зеленський підписав закон про ринок земліПрезидент України Володимир Зеленський підписав закон про введення ринку землі, прийнятий 31 березня Радою
сьогодні, 15:21
Зеленський підписав закон про ринок землі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, передає прес-служба Офісу президента.

Йдеться про Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX, який Верховна Рада прийняла 31 березня 2020 року. Зокрема їм передбачається введення ринку землі. Повідомляється, що закон дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, а також створити прозорі умови придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення українцями.

"Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто, - зазначив гарант. - Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців".

Додамо, що закон передбачає, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. А з 1 січня 2024 року - юридичні особи, власниками яких є українці, вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продавати державні і комунальні землі. Згідно з підписаним законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лише чверть українців підтримує ринок землі, як показало опитування

Загадкова загибель птахів в Німеччині

Загадкова загибель птахів в Німеччині

Тисячі лазоревок були знайдені хворими або мертвими в Німеччині, що викликало розслідування з боку природоохоронних груп і вчених.

За останні два тижні німецької природоохоронної групою NABU було зареєстровано понад 11 000 випадків смерті і захворювання птахів, в основному лазоревок. Більшість з них відбулися на заході Німеччини.

Лазоревка зустрічається по всій Європі. Вони харчуються комахами, гусеницями, насінням та горіхами.

Згідно NABU, симптоми хворих птахів включають проблеми з диханням, відмова від прийому їжі і спроби втекти при наближенні людей. Група радить людям припинити годувати або робити поїлки для птахів, щоб знизити ризик передачі захворювання між птахами.

Перші результати лабораторних досліджень мертвих птахів виявили бактеріальну інфекцію (Suttonella ornithocola), яка була відома з 1990-х років і яка вражає птахів аналогічним чином.

Виявлена інфекція викликає пневмонію у птахів. Вони стають млявими з розпушеним оперенням і утрудненим диханням.

Представникам громадськості було рекомендовано повідомляти про будь-яких хворих або мертвих птахів через Garden Wildlife Health.

Вони такі: прийшли у владу і стали - Людьми!


Автор ЄВГЕНІЯ КРАВЧУК

Рік людини. Як змінив Україну рік президентства Володимира Зеленського
3 хв читати
Рік людини. Як змінив Україну рік президентства Володимира Зеленського

Євгенія Кравчук, заступник голови фракції "Слуга Народу"

Минулої осені у Fаcebook я розповідала історію, як один із наших депутатів переплутав картку для голосування і ледь не «проголосував» проїзним квитком на метро. Серед коментарів запам’ятався такий: «Ви – випадкові люди, і поїздки на метро – єдине ваше досягнення». І зараз, підбиваючи підсумки року президентства Володимира Зеленського, хочеться відповісти.

https://ua.interfax.com.ua/news/blog/656444.html?fbclid=IwAR0khIGreCJZ2tQ7Ha8qvqq4pmyAwm9dw5oBe7hBMxrHD7S80GYoFy5d7mQ

БГ: Це є класика "без коментарів", бо сказано тут "Володимир Зеленський такою Людиною став" - до того він людиною не був!Звісно ж, це неправда. Досягнень багато – і у Володимира Зеленського, і в його команди. Нормандська зустріч, розведення військ і повернення полонених. Подолання «кнопкодавства» і покарання депутатів-прогульників. Антикорупційна, прокурорська та земельна реформи. Легалізація грального бізнесу та діджиталізація документообігу.

За великими гучними рішеннями майже непомітними залишаються десятки законопроектів, які покращують ту чи іншу сферу життя українців. Ми називаємо такі закони «маленькими перемогами».

Чому батьки змушені стояти в черзі, щоб прилаштувати доньку до дитячого садка? Чому серіал «Чорнобиль» знімали не в Україні, а в Литві? Чому в наших цирках знущаються над тваринами? Чому щовесни палає вся країна? Чому в епоху смартфонів ми змушені носити стоси паперових документів? На ці та багато інших запитань ми вже відповіли конкретними законопроектами.

До речі, «маленькі перемоги» – наша відповідь на звинувачення у «випадковості» Зе!команди. Так, більшість із нас дійсно не планували опинитися у владі. Майже всі ми не були професійними політиками. Але що таке «професійний політик» в українських реаліях? В найкращому випадку – бюрократ. В найгіршому – корупціонер. Найчастіше – два в одному.

Натомість ми прийшли з різних сфер. Ми – юристи, журналісти, інженери, аграрії, комунікаційники, викладачі, вчені. Так, і весільні фотографи теж. Малий бізнес, приватні підприємці – це мільйони українців. Які також мають бути представлені в парламенті.

Бо це – Верховна Рада України. А не «рада директорів», як називали парламент за часів Януковича, коли туди входили власники великих підприємств з рейтингу топ-100 найбагатших українців.

Після завершення каденції хтось із нас залишиться в політиці, а хтось – повернеться до роботи за фахом. Тому нам вкрай важливо, щоб в кожній сфері працювати було комфортно.

Але повернімося до метро. Без жодного сарказму я вважаю це досягненням нинішньої влади. Щоб усвідомити його, уявіть собі таку стрічку новин.

«Президент Зеленський змінив Конституцію: тепер він може залишатися на посаді ще 20 років». «Відомий блогер засуджений на п’ять років суворого режиму через коментар у Facebook про «зелену чуму». «Житомирська траса перекрита на виїзд: депутат Євгенія Кравчук зі своїм кортежем їде додому на Тернопілля».

Маячня? Але в пострадянських країнах – це буденні новини. А декілька років тому так виглядали і українські реалії.

Володимир Зеленський не «дорвався» до влади. І він сам, і народні депутати від фракції «Слуга Народу» ще до обрання на державні посади були успішними реалізованими людьми. Влада не перетворила нас на «золотих батонів». Недарма першими нашими рішеннями стали скасування депутатської недоторканності та процедура імпічменту президента. Ми не тримаємося за владу. Якщо ми її втратимо – кінець світу не настане.

Коли закінчиться карантин, нас знову можна буде зустріти на вулиці або в київських кав’ярнях, куди ходять обідати звичайні офісні співробітники. Ми поїдемо на метро та на потягах. А поки що ми не їздимо навіть на службових машинах: усі 25 автомобілів комітетів Верховної Ради передали для потреб столичних лікарів, які цілодобово борються з коронавірусом.

До речі, я дуже сподіваюся, що до скарбнички наших досягнень вдасться покласти і боротьбу з COVID-19. На відміну від деяких інших країн, Україна зіграла на випередження, і 70% підтримки карантинних заходів свідчать про те, що наша влада обрала правильний шлях.

У східному календарі кожен рік присвячений певній тварині. Ми хочемо створити власний український календар, де кожен рік буде присвячено Людині. Головна умова для цього – керівник держави сам має бути Людиною. А не свинею, щуром, вівцею чи драконом.

Володимир Зеленський такою Людиною став. І це – найголовніша зміна, що відбулася в країні.

Звіт за рік для зе-дебілів

Про що Україна дізналася при Зеленському

1. Запровадити ринок землі – можливо.
2. Міністр – не святий: якщо він не справляється – може залишити посаду навіть за місяць.
3. Монобільшість не означає диктатуру – як було б у Росії.
4. Полонені можуть повернутися навіть з Мордору.
5. Депутатська недоторканність – не повірите! – знімається.
6. Щоб відправити у відставку Генпрокурора, не потрібно чекати наступного президента або дзвінка з Вашингтону.
7. Прем’єра можуть насварити за високі зарплати чиновників.
8. Президент може давати пресконференцію 14 годин, до останнього запитання.
9. Міністр може добровільно піти на карантин, тільки щоб заспокоїти людей.
10. Держава може оплатити десятки літаків, щоб повернути додому громадян, які застрягли за кордоном.
11. Президентська партія може добровільно відмовитися від державного фінансування.
12. Під час пандемії президент може звертатися до людей частіше, ніж мер вашого міста.

Світлина від Команда Зеленського.

Брехня брехнею брехню перекриє!

Неділя, 21 квітня 2019, 20:21 • Тарас Джміль • 59040

Зеленський перемагає з найбільшим результатом за всю історію України
Зеленський перемагає з найбільшим результатом за всю історію України

Петро Порошенко і Володимир Зеленський

КИЇВ. 21 квітня. УНН. Попередні результати Національного екзит-полу свідчать про перемогу на виборіх президента України Володимира Зеленського з найбільшим, за всю історію незалежно України, результатом, повідомляє УНН.

Так, за попередніми результатами Володимир Зеленський набирає 78,8% голосів, виборців, що проголосували у ІІ турі, тоді як його опонент, діючий Президент України Петро Порошенко — 21,2%.

Попередній найвищий результат відданих за одного з кандидатів голосів був зафіксований у 1991 році, тоді Леонід Кравчук набрав 61,59% голосів тих, хто проголосував проти 23,27% у В'ячеслава Чорновола.

У 1994 році Леонід Кучма переміг Леоніда Кравчука з результатом 52% проти 45,06%.

У 1999 році Кучма став єдиним поки що главою держави, який зміг переобратися на другий термін. На виборах його головним опонентом був Петро Симоненко. За Кучму тоді віддали голосів 56,25% виборців, що проголосували, а за Симоненка - 37,8%.

У 2004 році остаточні результати голосування визначилися у ІІІ турі: переміг Віктор Ющенко (51,99 %). Другим став Віктор Янукович (44,20 %).

У 2010 році у другому турі переміг вже Віктор Янукович (48,95%), який обійшов Юлію Тимошенко (45,47%).

У 2014 році вже у першому турі переміг Петро Порошенко, який набрав 54,7 % голосів виборців. Юлія Тимошенко отримала тоді 12,81%.

Національний екзит-пол: перемагає Зеленський
Національний екзит-пол: перемагає Зеленський

КИЇВ. 21 квітня. УНН. Оголошено попередні результати Національного екзит-полу після завершення повторного голосування на виборах президента України, передає УНН.

Дані оприлюднені після закриття о 20.00 дільниць для голосування, але станом на 18 годину.

Володимир Зеленський — 73,2%
Петро Порошенко — 25,3%

Зіпсували бюлетень 1,5%

Довідково. Польовий етап дослідження “Національний екзит-пол 2019” здійснювали дві провідні українські соціологічні компанії — Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Генеральна сукупність екзит-полу — виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць — лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій). Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її 4 регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).

Кількість виборчих дільниць — 300 (по 150 для кожної соціологічної компанії).

Обсяг вибірки — близько 13 687 респондентів.

Кількість інтерв’юерів — на кожній виборчій дільниці працюватиме 2–3 особи, усього задіяно близько 750 інтерв’юерів. 
Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 2,5%.

Застосовувалася методика “таємного голосування”.

Джерело: УНН
ЦВК оголосила остаточні результати виборів президента України
ЦВК оголосила остаточні результати виборів президента України

КИЇВ. 30 квітня. УНН. Центральна виборча комісія оголосила остаточні результати повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, передає УНН.

За офіційними даними ЦВК, перемогу здобув Володимир Зеленський, за якого проголосували 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,45% виборців.

Нагадаємо, перший тур на виборах президента України відбувся 31 березня. Явка виборців становила 63,52%. Під ранок 4 квітня ЦВК опрацювала 100% протоколів з результатами голосування 18 893 879 виборців. Володимир Зеленський отримав 30,24%, Петро Порошенко - 15,95% голосів виборців.

У ЦВК офіційно оголосили про проведення другого туру виборів 21 квітня.

Участь у голосуванні в другому турі взяли 18 491 837 виборців. Явка під час повторного голосування становила 62,07%. У п’ятницю, 26 квітня, ЦВК прийняла на опрацювання протоколи з "мокрими" печатками від усіх 199 окружних виборчих комісій.
Окрім того, за інформацією ЦВК, 2,31% виборчих бюлетенів були визнані недійсними по Україні.

Раніше повідомлялось, що Центральна виборча комісія у вівторок, 30 квітня, оголосить результати повторного голосування на виборах президента України.

Джерело: УНН

Вижити чи краще померти одразу?

Вчені пояснили, що чекає перехворілих на COVID-19
Корреспондент.net, 16 квітня 2020,3697
Вчені пояснили, що чекає перехворілих на COVID-19
У перехворілих COVID-19 - ризик розвитку психоневрологічних розладів
Експерти вважають, що лікарі повинні почати моніторинг симптомів психоневрологічних розладів у всіх, хто перехворів

 

Вчені проаналізували вплив минулих пандемій на здоров'я людей і прийшли до висновку, що ті, які перехворіли COVID-19, можуть зіткнутися з підвищеним ризиком цілого ряду захворювань і розладів: від депресії і психозу до ускладнень на центральну нервову систему. Про це заявили американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
 
За словами експертів, наслідки вже пережитих пандемій виражалися різними психоневрологічними симптомами, включаючи енцефалопатію, зміну настрою, психоз, нервово-м'язову дисфункцію, демієлінізацію нервових клітин. Вони виникали на тлі гострої вірусної інфекції або розвивалися незабаром після неї протягом тижнів, місяців і більше.
 
Як приклад, в дослідженні наводять пандемію грипу в 18 і 19 століть. Тоді епідемія викликала безсоння, підвищену тривожність, депресію, манію, делірію і суїцидальні думки. "Іспанка" 1918 року спровокувала летаргічний енцефаліт - запальне захворювання ЦНС, яке характеризується високою сонливістю, психозом, кататонією і паркінсонізмом.
 
"Під час недавніх вірусних спалахів, таких як SARS-CoV-1 в 2003 році, H1N1 в 2009 році і MERS-CoV в 2012 році, вчені фіксували вищі показники нарколепсії, судом, енцефаліту, синдрому Гієна-Барре і інших нервово-м'язових і демієлінізуючих станів", - зазначають вчені.
 
Автори підкреслюють, що психоневрологічні наслідки нової пандемії поки невідомі, але, ймовірно, будуть значними і можуть тривати у пацієнтів роками.
 
"На даний момент вже відомо про гострі симптоми уражень ЦНС у тих пацієнтів, котрі перехворіли COVID-19 , включаючи більш часті випадки інсульту, делірію і втрату нюху і смаку", - заявила старший автор дослідження Сьюзі Хонг, оцінюючи медичні дані важких пацієнтів в Ухані.
 
Раніше про те, що у частини заражених коронавірусом спостерігалися неврологічні симптоми, заявили китайські вчені.
 
Хто заразив людину COVID-19: вчені назвали переносника
Корреспондент.net, 16 квітня 2020, 04:013517
Хто заразив людину COVID-19: вчені назвали переносника
Фото: Unsplash
Вчені встановили першого переносника коронавірусу людині
Дослідники провели масштабне вивчення тисячу двісті п'ятьдесяти двох повнорозмірних геномів COVID-19, а також його найближчих різновидів.

 

Коронавірус SARS-CoV-2 міг перейти від кажанів людині через бродячих собак, вважають вчені Університету Оттави в Канаді. Про це йдеться в роботі, опублікованій в журналі Molecular Biology and Evolution.
 
На думку вчених собаки, що поїдають кажанів, стали посередниками в поширенні вірусу. Так, потрапивши в кишечник собак, бактерії могли спровокувати еволюцію вірусу, який навчився уникати імунної відповіді у людей, а через деякий час передався людині.
 
Про це свідчить дослідження тисячу двісті п'ятьдесяти двох повнорозмірних геномів коронавірусу, серед яких попередник SARS-CoV-2, коронавірус кажана BatCoVRaTG13. Він збігається з нинішнім виглядом коронавірусу на 96%.
 
"У ссавців є білок ZAP, який протистоїть потраплянню інфекції в організм. Однак він перестає працювати, якщо організм атакує вірус, в якому мало так званих сайтів CpG. Виявилося, що у найближчих родичів SARS-CoV-2 вкрай мало цих сайтів",- зазначають вчені.
 
За їх словами, собачі коронавіруси, що заражають тканини травної системи, мають такий же рівень CpG, як у SARS-CoV-2 і BatCoVRaTG13.
 
Вчені нагадали, що у більшості хворих коронавірусом спостерігаються розлади шлунка, а значить, вірус атакує ШКТ.
 
 

Прожити разом вічність і померти в один день

Батько, мати і донька померли від коронавірусу протягом двох тижнів
Корреспондент.net, 14 квітня 2020, 09:47
Батько, мати і донька померли від коронавірусу протягом двох тижнів
Фото: Facebook
Мати (ліворуч) і дочка, які померли від коронавірусу
Батьки і дочка померли від коронавірусу практично один за одним. Із сім’ї залишився тільки син. За його словами, у нього таке відчуття, що йому "вирізали серце".

У Великобританії протягом двох тижнів від коронавірусної інфекції померли троє членів однієї сім'ї - глава сімейства Кіт МакВікар, його дружина Джин і їхня дочка Джейн, пише Daily Mail.

84-річний Кіт і 82-річна Джин померли від COVID-19, а через два тижні виявилося, що заразилася і їхня 62-річна дочка.

Перед своєю смертю жінка, колишній кримінальний аналітик поліції Стаффордшира, розмістила у Facebook кілька повідомлень, які закликають дотримуватися заходів соціального дистанціювання.

Кіт МакВікар (ліворуч) із сином Річардом. Facebook

Джейн навіть поміняла свою фотографію в профілі, опублікувавши заклик: "Залишайся вдома, це може врятувати життя".

Її 60-річний брат Річард у Facebook написав, що в суботу, 11 квітня, Джейн померла. Він також додав, що перспектива трьох похоронів для нього схожа на фільм жахів.

Джин МакВікар (праворуч) з дочкою. Facebook

"Відчуття, ніби мені вирізали серце", - написав у соцмережі чоловік.

Чи були у його батьків і сестри які-небудь проблеми зі здоров'ям, він не повідомив.

Раніше повідомлялося, що подружжя, проживши 65 років, померло в один день від коронавірусу.

Нагадаємо, що в Італії чоловік і дружина заразилася смертельним вірусом і пішли з життя з різницею в дві години. Разом вони прожили 60 років.

Прощальне слово Петра Порошенка країні і її народу

14.04.20 09:31 На утро 14 апреля зафиксировано 270 новых случаев COVID-19 в Украине, всего - 3372, умерли 98 человек, 119 - выздоровели, - Минздрав. ИНФОГРАФИКА
В Украине зафиксировано 3372 случая коронавирусной болезни COVID-19


По данным ЦОЗ, по состоянию на 9:00 14 апреля в Украине 3372 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 98 летальных, 119 пациентов выздоровели. За сутки зафиксировано 270 новых случаев.

Сейчас коронавирусная болезнь обнаружена:

Винницкая область - 200 случаев;
Волынская область - 80 случаев;
Днепропетровская область - 71 случай;
Донецкая область - 12 случаев;
Житомирская область - 112 случаев;
Закарпатская область - 99 случаев;
Запорожская область - 89 случаев;
Ивано-Франковская область - 332 случая;
Кировоградская область - 144 случая;
г. Киев - 551 случай;
Киевская область - 224 случая;
Львовская область - 136 случаев;
Луганская область - 3 случая;
Николаевская область - 5 случаев;
Одесская область - 69 случаев;
Полтавская область - 26 случаев;
Ривненская область - 134 случая;
Сумская область - 74 случая;
Тернопольская область - 280 случаев;
Харьковская область - 14 случаев;
Херсонская область - 34 случая;
Хмельницкая область - 22 случая;
Черновицкая область - 546 случаев;
Черкасская область - 105 случаев;
Черниговская область - 10 случаев.

Данные с временно оккупированных территорий АР Крым, Донецкой, Луганской областей и города Севастополя отсутствуют.

Исследования проводились вирусологической референс-лабораторией Центра общественного здоровья Украины, а также областными лабораториями. По состоянию на утро 14 апреля 2020 в Центр поступило 838 сообщений о подозрении на COVID-19. Всего с начала 2020 года поступило 11974 сообщений о подозрении на COVID-19.

На утро 14 апреля зафиксировано 270 новых случаев COVID-19 в Украине, всего - 3372, умерли 98 человек, 119 - выздоровели, - Минздрав 01
На утро 14 апреля зафиксировано 270 новых случаев COVID-19 в Украине, всего - 3372, умерли 98 человек, 119 - выздоровели, - Минздрав 02

На утро 14 апреля зафиксировано 270 новых случаев COVID-19 в Украине, всего - 3372, умерли 98 человек, 119 - выздоровели, - Минздрав 03

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
35
предыдущая
следующая