Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Какая мобильная связь сейчас самая дешевая?

Мне кажется, что МТС. Хотя можна сказать, что где-то рядом life:). Ну а самый дорогой сейчас, конечно, Киевстар.

Вы согласны со мной? Давайте обсудим.

Від гетьманської столиці до Полтави їхатимуть кіньми

Сьогодні розпочинається кінний перехід Батурин–Полтава, присвячений 300-річчю з дня знищення російськими військами гетьманської столиці Батурина (Чернігівщина). Захід проводиться з метою „вшанування пам’яті українських патріотів, полеглих під час визвольної війни гетьмана Івана Мазепи”. У кінному переході візьмуть участь 30 учасників, задіють 10 коней. Як розповів Новинам Полтавщини полтавець, правозахисник Анатолій Банний (співорганізатор дійства), родзинкою заходу стане царська карета. Вона буде запряжена пароконкою, якою керуватиме справжній кучер.

„Карета пофарбована в чорно-білі кольори, оздоблена. Всередині вона оббита шкірою. Хотіли запрягти четвірку, але буде двоє коней, бо четвірки немає й в Україні”, - сказав Анатолій Банний. Проте, хто ж сидітиме в самій кареті організатори ще не визначилися. Жартують – „дух Асадчева”. Справа в тому, що ініціатори кінного переходу прохали голову ОДА Валерія Асадчева профінансувати цю акцію. Проте їм порадили звернутися у відділ туризму ОДА, де необхідно було витратити чимало часу на докладні пояснення суті заходу та кошторису. До того ж виділити там могли, за словами Анатолія Банного,  всього тисячу гривень (при потребі у 13,7 тис. грн).  Тож спонсорами організації та проведення акції  стало підприємство „Полагросервіс” та депутат обласної ради Валерій Капленко. До речі, територією Полтавщини кінний перехід буде здійснюватися з 19 вересня - через Гадяч, Зіньків, Диканьку, - повідомляють "Новини Полтавщини".

Можна проводити вибори Верховної Ради. На думку народу

Тепер питання в тому, чи почують цей сигнал від народу "народні обранці" (які самі себе призначили у списки і не дали можливості народу відділити у списках зерно від полови), чи повторюватимуть у різні голоси, що тільки їм відомо, як порятувати народ?

71,1% українських громадян вважають, що нинішня Верховна Рада за рік своєї роботи не принесла користі державі й народу і не вирішила проблем, важливих для суспільства.

Як передає кореспондент УНІАН, такими є оприлюднені сьогодні результати соціологічного опитування “Думка суспільства про долю парламенту”, що провів Національний інститут стратегічних досліджень.

За словами директора Національного інституту стратегічних досліджень Юрія Рубана, особливе розчарування серед опитаних викликала ситуація навколо демократичної коаліції у Верховній Раді: кожні двоє з трьох її колишніх прихильників змінили своє ставлення до парламентської більшості з позитивного на негативне.

Також, як засвідчило опитування, 22,7% населення покладають відповідальність за розвал демократичної коаліції на Блок Юлії Тимошенко, і 18,6% на фракцію “Наша України – Народна самооборона”.

У зв’язку з цим, за оцінками Ю. Рубана, половина респондентів негативно ставляться до утворення коаліції у складі БЮТ і Партії регіонів.

Говорячи про перспективі і можливість формування нової коаліції представниками БЮТ, Блоку Литвина і НУ-НС, Ю.Рубан зазначив, що такий формат був би вигідним насамперед для уряду України, адже забезпечить прийняття законодавчих рішень, необхідних для ефективної реалізації урядової політики.

Опитування проводилося 8-13 вересня за квотною вибіркою, яка репрезентує доросле населення України віком від 18 років. Опитано 2011 респондентів в усіх областях України, АР Крим та м. Києві. Похибка вибірки становить 2,3%.

Майдан

БЮТ и Регионалы введут уголовную ответственность за...



БЮТ и Партия регионов предлагают ввести уголовную ответственность за незаконный роспуск Верховной рады. Соответствующий законопроект №3151 был зарегистрирован вчера в парламенте, пишет КоммерсантЪ-Украина в статье Виктор Ющенко будет работать без роспуска.Этим же документом депутаты намерены ужесточить ответственность за препятствование проведению митингов и демонстраций вплоть до пожизненного заключения. В секретариате президента данную законодательную инициативу называют абсурдом.Законопроект предполагает внесение изменений в три статьи Уголовного кодекса (УК), причем все они касаются кризисных политических ситуаций. Главная инициатива законопроекта – дополнения к ст. 109 УК, устанавливающей ответственность за "совершение действий, направленных на насильственное изменение или свержение конституционного строя или узурпацию государственной власти".Одним только дополнением к этой статье депутаты могут спровоцировать президента Виктора Ющенко, и без того агрессивно настроенного по отношению к союзу ПР и БЮТ, на еще более резкие заявления в адрес крупнейших парламентских фракций.Авторы законопроекта предлагают ввести уголовную ответственность для президента за незаконный роспуск парламента: "Узурпация государственной власти путем досрочного прекращения полномочий Верховной рады способом, противоречащим Конституции, карается лишением свободы на срок от 7 до 12 лет".Представители БЮТ и ПР предлагают также внести изменения в ст. 340 УК, определяющую ответственность за "незаконное препятствование организации или проведению митингов и демонстраций". По мнению авторов законопроекта, адекватным наказанием за совершение таких действий сотрудниками правоохранительных органов, военнослужащими вооруженных сил, СБУ, внутренних войск МВД или Управления госохраны должно быть лишение их свободы сроком от трех до шести лет.За соответствующий приказ или распоряжение наказание еще более жесткое – лишение свободы сроком от пяти до десяти лет. Если же в результате действий сотрудников правоохранительных органов или военных погибнут люди, суд сможет назначать виновным пожизненное заключение.Еще одно изменение, предложенное депутатами, касается ст. 341 УК ("захват государственных или общественных зданий или сооружений"). Законопроектом вводится уголовная ответственность и наказание в виде лишения свободы сроком от двух до пяти лет за "создание искусственных преград использованию государственными деятелями зданий или сооружений, обеспечивающих работу органов государственной власти".К госдеятелям авторы законопроекта относят всех высших должностных лиц страны, в частности президента, премьера, спикера, министров, народных депутатов, членов Центризбиркома и главу Фонда госимущества.

 Корреспондент.net  Украина

Рецепт від... руйнації коаліції

Її просто не треба створювати. Без коаліцій працюють зараз Полтавська обласна і міська ради. І плідно працюють до того моменту, коли вони згадують про політику.

Але нинішнє законодавство не дозволяє Верховній Раді працювати, не створивши коаліцію, на жаль... Саме через наявність вимоги про створення коаліції у законодавстві виходить розкол не тільки політичного бомонду країни, а й суспільства.

То може, вже на часі ліквідувати вищезгадану вимогу, щоб розблокувати роботу ВРУ і дати спокій пересічним громадянам?

Моя замітка з Вільного форуму Майдану.

Міський голова Полтави виступив проти "Шансону"

Міський голова Полтави Андрій Матковський закликав власників маршрутних таксі не вмикати в День міста пісні в стилі шансон. Таку пропозицію він озвучив присутнім на нараді, присвяченій підготовці до святкування Дня міста. На думку міського голови, у святковий день, 23 вересня, з райдіоприймачів маршруток повинні лунати насамперед патріотичні пісні. Більшість людей вважають, що, якщо вже водії і вмикають радіостанції з шансоном в ефірі - то повинні хоча б робити гучність тихішою. Також музика на зразок "Володимирського централу" "або "Мурки" є доволі примітивною й ріже вуха, каже багато хто з мешканців обласного центру.

Майдан

Життя в незалежній Україні. Я не згоден з тобою, oleg_kv!

Прочитавши твою замітку "Життя в незалежній Україні", я здивувався. У ній дійсно все виглядає дуже добре і саме по ній можна зробити висновок, що в Україні жити добре. Але у своїй замітці ти не показав жодного негативу, який є в Україні, і який росте щодня.Ти говориш: немає тоталітаризму. А я говорю: натомість є тотальна корумпованість влади, яка руйнує все нормальне, що є в нашій державі.Ти говориш: немає голодоморів, репресії, війн. А я говорю, що в Україні за статистикою зараз вимирає маса людей від хвороб, від аварій на дорогах, від наркоманії і алкоголізму. І за статистикою, вимирає за місяць більше, ніж від участі наших миротворців за всі часи разом взяті.Вимирає село. Проїдь і подивися. І ти побачиш, що у великій кількості сіл доживають старі, а молодь їде шукати кращого життя або закордон, або у міста. А все це тому нинішня влада зовсім не займається розвитком інфраструктури села.А що робиться з культурою, освітою, медициною? Культура гине, бо нікому не потрібна. А в освіті та медицині процвітає хабарництво, яке потім породжує "добрих" фахівців.Чому про все це тобою, шановний друже, не сказано?

Вам сподобався вчорашній концерт "Queen" у Харкові?



Я дивився його по "Новому" каналу і отримав величезне задоволення.

А ви?

42%, 22 голоси

10%, 5 голосів

48%, 25 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Оргкомітет ГАУ: Заява щодо політичної ситуації в Україні



Політична боротьба за владні повноваження поміж представниками усіх гілок влади, політичними партіями та блоками, представленими у Верховній Раді, дедалі більше набирає обрисів «тотальної війни», наслідком якої буде остаточне руйнування Держави. Недотримання обіцянок, як взаємних, так і даних виборцям, постійне порушення чинного законодавства, безвідповідальні і деструктивні для національної безпеки дії та заяви, нівелювання державних інститутів свідчить про системну кризу владної та політичної еліт.

Особливе занепокоєння викликає факт повного відчуження влади від народу, усунення громадян від впливу на політичні процеси, які відбуваються в країні. Останні заяви політиків щодо змін до Основного закону та підняття виборчого бар’єру свідчать про наміри назавжди обмежити права та свободи громадян України і законсервувати породжені штучним хаосом можливості необмеженої сваволі «еліти».

Нагадуємо, що учасники Громадянської Асамблеї України у 2007 та 2008 рр. (понад п’ятсот представників громадянського суспільства) заявляли, зокрема, про необхідність:

• Відмовитись від використання конституційного процесу для досягнення політичних переваг. Припинити будь-які спроби внесення змін до Конституції без широкого громадського обговорення та впровадження інституту установчої влади.

• Забезпечити законодавчий механізм здійснення народом установчої влади. Ухвалити нове виборче законодавство, законодавство про референдуми, об’єднання громадян та законодавство про політичні партії, що передбачатиме радикальне покращення якості та прозорість політичного процесу в Україні.



Змушені констатувати: голос громадськості не було почуто ні владою, ні політикумом, і саме це, на наше переконання, стало одним із каталізаторів чергової (і, вочевидь, не останньої) політичної кризи, критично небезпечної за поточних зовнішніх умов.

Вважаємо недоцільним та неприпустимим підвищення відсотку виборчого бар’єру, оскільки це обмежить волевиявлення громадян та їх конституційні права.

Заявляємо рішучий протест проти практики жонглювання питаннями національної безпеки, вартість якої для України є незіставною з майбуттям будь-якого політика чи політичної сили.

Переконані, що подальше нехтування громадською позицією та вимогами призведе до остаточної дискредитації відповідних можновладців, політиків та політичних сил з подальшою їх маргіналізацією. Зі свого боку гарантуємо якнайширше донести до відома кожного громадянина про осіб та сили, які брали собі таку безвідповідальну позицію.

Ми також наголошуємо, що мірилом оцінювання політиків є не змагальна гучність їхніх заяв, а єдино підтверджене реальними діями ставлення до прав і свобод громадян, до захисту національної безпеки України, і що у разі подальшого штучного загострення ними політичної ситуації, спроб змінити Конституцію на догоду вузькопартійним інтересам або політичним амбіціям окремих політиків ми зробимо відповідні висновки і закличемо суспільство до адекватної реакції.

Тільки відкрита суспільна дискусія із якомога ширшим залученням політичних партій, громадських організацій та усіх небайдужих громадян може вивести країну з політичної нестабільності та гарантувати подальший суспільний поступ України.

Майдан

Вакарчук вважає що він - лише перша ластівка



Продовження теми. Початок тут.

Депутат Верховної Ради від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Святослав ВАКАРЧУК вважає, що його заява про складення депутатських повноважень стане лише «першою ластівкою».

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів, С.ВАКАРЧУК сказав, що він є оптимістом і вірить, що все краще в України - попереду.

Разом з тим він зазначив, що нинішній політичний процес зайшов у глухий кут. У зв’язку з цим С.ВАКАРЧУК висловив думку, що абсурдність сьогоднішньої політичної ситуації скоро стане очевидною для багатьох політиків і депутатів, і «моє рішення стане лише першою ластівкою».

Він зазначив, що парламент і, особливо, спілкування з виборцями дали йому великий досвід. Однак, за словами С.ВАКАРЧУКА, політична боротьба стала самодостатньою, вона втратила будь-яку мету і стала «боротьбою заради боротьби». С.ВАКАРЧУК сказав, що в таких умовах не хоче продовжувати політичну діяльність.

«Я не наймався блокувати трибуну і забирати картки», - додав С.ВАКАРЧУК.

Майдан.