О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

У Полтаві відбулася акція солідарності з грузинським народом

12 серпня у Полтаві перед будівлею обласної державної адміністрації відбулася акція солідарності з грузинським народом. Захід ініціювали члени громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри, до якого входять громадські та політичні організації міста.

Представники патріотичної громади Полтави передали голові облдержадміністрації Валерію Асадчеву звернення до Президента України Віктора Ющенка (з текстом звернення можна ознайомитися тут). У цьому документі національно-демократичні сили попросили очільника держави розглянути можливість негайного розірвання договору про тимчасове базування Чорноморського флоту Російської федерації в Севастополі, а також активізувати зусилля для вступу України до НАТО.

Сьогоднішня акція є лише початком широкомасштабної кампанії протесту проти спроб Російської імперії загарбати незалежну Грузинську державу. Зокрема планується збір підписів серед мешканців області, які будуть передані до російського посольства, мітинг протесту біля меморіальної дошки Симону Петлюрі. Наразі вивчається питання збору гуманітарної допомоги для громадян Грузії, що постраждали від російської агресії: готується відповідне звернення до Полтавської громадської організації „Червоний хрест”.

Один з організаторів акції, координатор громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри Олексій Логвінов говорить: „Ми вважаємо, що Україна не повинна допустити, щоб російський флот, який базується на українській території, було використано у війні проти Грузії.

Зараз Грузії потрібна допомога від світової спільноти у вигляді рішучих дій, а не пустопорожніх балачок. Ми вже почули заяви президентів і міжнародних організацій із закликами до миру, але ці заяви не заважають російським бомбардувальникам знищувати грузинські міста і села. Складається враження, що світові лідери тремтять перед Путіним, так само як їхні дідусі колись тремтіли перед Гітлером.
Україна ж може реально, не словом, а ділом, допомогти грузинському народу, нейтралізувавши ЧФ РФ. Дехто каже, що зробивши такий крок Україна автоматично опиниться у стані війни з Росією. Але ми вважаємо, що така війна рано чи пізно стане неминучою, якщо сьогодні світ віддасть Грузію на розтерзання.”

Із промовами також виступили представники НРУ, НСНУ та грузинської громади Полтави – Олег Пустовгар, Віктор Стеблянко і Рамаз Заркуа.

На сьогоднішній акції, як і запланували організатори, були присутні кілька десятків чоловік. На наступну, яка відбудеться рівно через тиждень, планується не менше сотні учасників.

А закінчився сьогоднішній захід дружним вигуком: „Слава Грузії!”.

Фото з акції.

Майдан.

Виступ Віктора Ющенка на центральному майдані ТбілісіВиступ Президента України Віктора Ющенка на центральному майдані Тбілісі на підтримку грузинського суверенітету 12 серпня 2008 року

Дорогий грузинський народе.

Ми сьогодні пролетіли багато тисяч кілометрів. У нас була величезно важка дорога до Вас. Але ми знали, що ми сьогодні повинні бути тут. Ми сьогодні сюди приїхали сказати вам такі слова: Грузія - наш друг. Грузини - наші друзі. Сьогодні, тут, у самі тяжкі часи для Грузії ми говоримо, що ви маєте право на свободу, право на незалежність.

Ми проїхали ці тисячі кілометрів, щоб продемонструвати грузинському непокірному народу саме святе почуття - це почуття солідарності. Це почуття того, що наше серце належить вам.

Дорогі грузинські друзі, пройде час і споглядатимемо ці тяжкі сторінки нашої історії як дорогу, яку мужньо пройшла грузинська нація. Свобода варта того, щоб за неї боротися. Ми завжди повинні пам'ятати, що грузинська нація достойна бути незалежною. Ми приїхали підтвердити вашу суверенність, вашу незалежність, вашу територіальну цілісність. Це є нашими цінностями.

Ви ніколи не будете одні. Я дякую за українські прапори на цьому майдані. Це говорить про те, що нас мільйони. І тому я своє вітання дружньому грузинському народові хотів би закінчити святими словами - незалежна Грузія є, незалежна Грузія вічно буде. Слава кожному із вас, які у самі тяжкі години для своєї вітчизни прийшли на Майдан. Тому слава кожному із вас і слава Грузії.

Українці підтримують Грузію

Дані опитування на УНІАНі

http://www.unian.net/ukr/vote/247/

Радує, що українці розібрались, незважаючи на викривлення ситуації російськими ЗМІ.


51%, 29 голосов

32%, 18 голосов

18%, 10 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Великі,але забуті.

  • 11.08.08, 13:14
Українці у світі : (Цей список лише вершина айсбергу) 1.Іван Грозний (1530-1584) Перший

російський цар наполовину українець.Син Василя ІІІ та українки Олени Глинської.

2.Надя (Turnah Hatise Sultan) (1627-1682) Українка,що правила Османською Імперією.Несправедливо забута в зеніті слави ще однієї бранки --Роксолани.Одна з перших дружин турецьких володарів удостоєна мавзолею у Стамбулі. Поневолену у дванадцятирічному віці,її взяв у дружини султан Ібрагім. Маючи п’ятнадцять років ,Надя народила Махмеда IV,який вів успішні війни з Німеччиною,завоював Польщу і приєднав до імперії весь Крит. [ Читати далі ]

Битва за метри квадратні: у Полтаві захоплюють бібліотеку

5 канал:Не вщухають пристрасті довкола Полтавської обласної дитячої бібліотеки. Судова тяганина за приміщення бібліотеки триває уже 5 років. 20 днів тому його захопили місцеві підприємці. Зараз працівники бібліотеки виборюють у суді право залишитися тут. Тим часом у ніч проти вівторка стався новий інцидент. Невідомі потрощили двері бібліотеки - тож сто тисяч книжок залишилися без нагляду.

Наталія Граїцька працює у Полтавській обласній дитячій бібліотеці вже 23 роки поспіль. Кожного робочого дня вона видавала малечі книжки. А сьогодні готується їх переносити.

Разом з колегами вона прямує до приміщення рідного закладу. Але жінок до нього не впускає охоронець. Каже, говоріть з новими власниками. За питання про вимагання ними грошей за збереження книжок та вимогу компенсувати ще 3 з половиною мільйони гривень неотриманих прибутків ми ледь не розрахувалися камерою.

Ці молодики двадцять днів тому на світанку заволоділи приміщенням дитячої обласної бібліотеки. Зафарбували вікна, зірвали шпалери і лінолеум на підлозі. Його площа понад 500 квадратних метрів. У грошах – це майже мільйон доларів. Проти них директор бібліотеки просто безсилий.

У тій же Полтаві є ще одна значно більша дитяча бібліотека – на Лялі Убийвовк. Леонід Чобітько впевнений, якщо держава не захистить його заклад, то будуть страждати і інші бібліотеки.

Олег Дейнека, 5 канал: "В ніч з понеділка на вівторок напередодні засідання суду у справі Полтавської обласної дитячої бібліотеки та коли мали б почати виносити книги з її приміщення, його двері були понівечені невідомими. Це – вже третій інцидент з того часу, коли приміщенням Полтавської обласної дитячої бібліотеки заволоділи нові власники. До цього сталася пожежа й захоплення".

Олег Дейнека, Андрій Поставець, 5 канал

Завантажити відеосюжет (6,71Мб)

Цей же відеосюжет можна побачити прямо зараз на моїй сторінці у розділі "Відео".

Дивіться уважно...

Дивіться уважно! УКРАЇНА НАСТУПНА...


Українська афористика-3

  • 09.08.08, 21:13

Юрій Липа (1900 - 1944)    Письменник, історіософ, лікар. (Джерело те ж , що й у попередніх публікаціях)

 

-          Ми нація, сузір’я мільйонів, ми – серце воль, ми - буйна кузня сили.

-          Для українців найголовніший меридіан світу – це той, що проходить через Україну.

-          Як можна інакше дивитися на світ, як не з нутра власної нації.

-          Призначення України є тільки в ній самій, її доля є в її людях.

-          Там, де є українці, там завжди є мистецтво.

-          Історія нашого духу і крові – то історія наших провідників, нашої еліти.

-          Хто може дати право українцям? Воно в них самих.

-          Зв’язок з минулим є підставою віри в будуччину і запорукою перемоги будівничих ідеалу національного.

-          Єдина доцільна дорога для української одиниці до висловлення себе й розвою є лишень в українській духовності.

-          Найважливіші здобутки людства зростали і зростатимуть в українській расі.

Росія боїться Українських ракет

Російський бомбардувальник дальнього радіусу дії Ту-22 був збитий над Грузією зенітною ракетою дальнього радіусу дії, імовірно С-200, повідомило джерело в оперативному штабі російського угрупування

"Ймовірно, - продовжив він, - літак був збитий зенітною ракетною системою С-200, які знаходяться на озброєнні військ ППО України і можливо Київ поставив їх Тбілісі". - повідомило джерело агентству Інтерфакс.    

"Бомбардувальник Ту-22 неможливо збили засобами ППО ближнього радіусу дії - переносними зенітними ракетними комплексами, оскільки дальність їх дії не перевищує 5 км., а Ту-22 виконує бойові завдання на набагато більших висотах".

Офіційна версія поразки бомбардувальника Ту-22 поки не розповсюджувалася.

 

http://ua.korrespondent.net/world/548714

Раша відкрила другий фронт проти Грузії

Російські бомбардувальники нанесли авіаудар по Кодорській ущелині.

Про це повідомив голова легітимного уряду Абхазької автономної республіки, що діє у вигнанні, Малхаз Акишбая. 

Снаряди були скинуті в районі сіла Кінцвісі й на так звану Нову Дорогу. 

Інформації про жертв поки не надходило. 

Російські літаки в суботу нанесли авіаудари по грузинських вогневих позиціях за 10 кілометрів від міста Горі. 

Російські бомбардувальники в ніч на суботу, 9 серпня, нанесли авіаудар по грузинському потру Поті на Чорному морі. 

У ніч на суботу російські літаки бомбардували грузинську Сенакську військову базу. В результаті авіаудару загинули, щонайменше, 13 грузинських військовослужбовців. 

http://ua.korrespondent.net/world/548602

РФ приплітає до своєї агресії в Грузії Україну

Міністерство закордонних справ Росії висунуло на адресу України звинувачення в тому, що вона заохочувала Грузію до інтервенції й етнічних чищень у Південній Осетії.

"Українська держава, яка весь останній час азартно озброювала до зубів грузинську армію, тим самим прямо заохочуючи керівництво Грузії до інтервенції й етнічних чищень у Південній Осетії, не має ніякого морального права повчати інших і, тим більше, претендувати на свою роль у врегулюванні", - говориться коментарі Департаменту інформації та друку МЗС Росії у зв’язку з позицією України відносно трагедії у Південній Осетії. 

Як повідомлялося, Україна закликала Російську Федерацію вивести свої війська з території Грузії та проявити стриманість у своїх діях. 

Південна Осетія вже звинувачувала Україну й США в постачаннях зброї до Грузії.

Також Південна Осетія звинуватила Україну й США в підготовці грузинських снайперів. 

Міністерство оборони України спростувало заяву влади Південної Осетії про те, що українські фахівці готували грузинських снайперів, які брали участь в обстрілі Цхінвалі.  

Міністр оборони України назвав звинувачення на адресу України в незаконних постачаннях зброї до Грузії безпідставними.

http://ua.korrespondent.net/world/548494