О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

куди дивиться шоколадна служба безпеки ім. пєци вальцмана ?

 • 21.09.18, 15:31
рпц по вказівки із маскви готує вивіз
реліквій і святинь з Києво-Печерської Лаври

Как стало известно, на данный момент, согласно указанию из Москвы, определенными представителями экзархата РПЦ в Украине осуществляются активные подготовительные мероприятия для нелегального вывоза с территории Украины имеющихся в Лавре знаковых святынь и вещей.

Как говорится в сообщении, опубликованном Украинской Поместной Православной церковью, в ювелирной мастерской, которая работает при Лавре, уже началось изготовление копий отдельных (отобранных) ювелирных изделий.

Кроме того, запланировано осуществление подмены отдельных мощей святых, которые находятся в Лавре, и вывоз их за границу – на первоначальном этапе необязательно напрямую в Россию, а через сопредельные территории, в том числе в аннексированный Крым, ‘ЛДНР’ и ‘ПМР’.

По имеющейся информации, вывоз отобранных артефактов планируется осуществить в ближайшее время, потому что, по мнению из Москвы, после получения Томоса это будет сделать сложнее.

Также, для прикрытия такой деятельности, а именно ‘исчезновения и повреждения’ артефактов, организаторами планируются провокации в/вокруг Лавры под видом ‘радикально настроенных националистов’, что даст возможность как переложить вину на власть, так и сформировать нужную информационную картинку.

При этом, стоит отметить, что происходит значительная смена настроений у многих представителей высшего руководства экзархата РПЦ в Украине в ракурсе принятия решения об автокефалии. Такие кардинальные изменения они мотивируют тем, что решения об автокефалии было принято согласно каноническим правилам, что им казалось раньше практически невозможным.

http://informator.news/rpts-po-ukazke-yz-moskv-hotovyt-v-voz-relykvy-y-sviat-n-yz-kyevo-pechersko-lavr/

шоколадне кривосуддя

 • 21.09.18, 10:48
Суд визнав протиправними дії НАБУ щодо Розенблата


Також суд вирішив стягнути з НАБУ та ГПУ на користь Розенблата 5 760 гривень

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо нардепа Борислава Розенблата по "бурштиновій справі". Про це свідчить відповідне рішення суду, опубліковане у Facebook адвоката нардепа Петра Бойко.

"Окружний адміністративний суд Києва вирішив адміністративний позов народного депутата Борислава Розенблата до НАБУ та Генпрокуратури про визнання дій противправними та зобов'язання вчитини дії - задовольнити", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, суд визнав протиправними дії детективів НАБУ, погоджених з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щодо проведення оперативно-розшукових дій. Маються на увазі операції з контрольованої передачі хабарів, негласне виявлення та фіксація злочину.

Крім того, суд зобов'язав НАБУ та САП дотримуватися вимог українського законодавства щодо дотримання гарантій депутатської недоторканності у ході розслідування кримінального провадження.

Також суд вирішив стягнути з НАБУ та ГПУ на користь Розенблата 5 760 гривень - судові витрати нардепа.

Зазначимо, у коментарі до рішення суду адвокат Розенблата зазначив, що відповідне рішення, зокрема, визнає протиправними дії НАБУ у контексті ситуації з "агентом Катею", яка начебто передала нардепам, у тому числі і Розенблату, та їх помічникам хабар за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що суд відмовив Розенблату в задоволенні позову про визнання протиправними дій НАБУ по залученню до оперативно-розшукової діяльності співробітників ФБР. 

Зазначимо, керівник САП Назар Холодницький заявляв, що Розенблат є ключовою фігурою в "бурштиновій справі".

http://www.rbc.ua/ukr/news/sud-priznal-protivopravnymi-deystviya-nabu-1537442406.html

Політична карикатура Олексія Кустовського

Українській книзі - бути!

Виступ Президента України на відкритті XXV Форуму видавців у Львові

19 вересня 2018 року - 15:44

Виступ Президента України на відкритті XXV Форуму видавців у Львові

Слава Україні!

Шановні друзі!

Щиро вітаю організаторів, учасників та гостей нашого 25-го, ювілейного, Форуму видавців у славетному, в одному з улюблених моїх міст – місті Лева, що вже став знаковою книговидавничою та загальнокультурною подією України, подіє не лише України, а й усієї Східної Європи.

25 років! Невже вже двадцять п’ять. Це досить поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних і соціальних, спочатку криз, а потім  перетворень, які переживала Україна за усі роки незалежності.

Символічним є саме місце проведення Форуму видавців, адже українське книговидання почалось ще у ХV столітті із відкриття перших друкарень саме у Львові. З тих часів Львів став в Україні містом із широко відчиненими воротами для європейської культури.   

Змінюється Україна, змінюється і наш форум. Цього року він  оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва – це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі. Я дуже тішуся, дуже радію цьому. Це абсолютно прекрасно. Адже представлення книги – це завжди об’єднання людей. Впевнений, що Форум і надалі буде реалізовувати свою місію – гуртувати людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, поширювати поле культури, і змушувати нас думати про сенси нашого життя в світі, що вічно змінюється.

Не менш важливо, що Форум утвердився як платформа української культури, яка покликана популяризувати твори вітчизняних письменників та книговидавництва в нашій державі, а також репрезентувати, і саме з цим пов’язана нова назва, репрезентувати Україну і українське в світі.

Мені надзвичайно приємно, що з кожним роком книжковий ярмарок розширює рамки свого існування. У дні його проведення  Львів перетворюється на єдиний літературний простір, який збирає все більшу кількість вітчизняних та зарубіжних авторів, інтелектуалів, художників, культурних діячів, видавців і книгорозповсюджувачів і багатьом іншим, яким просто цікава українська книга.

Якщо раніше, в тому числі і у Львові, ми говорили про те, що головне, що загрожує українському книговидавництву – це то, що українці купують російську книгу.

Сьогодні цього вже немає. Ми перейшли той рубікон. Ми сьогодні в своїй державі будемо читати свої книжки на своїй мові!

Вадливо згадати ще один вимір вашої роботи. Українське книговидання стало надзвичайно важливою  складовою інформаційної сфери. Російська агресія і гібридна війна,  розв’язана проти нас, перетворила свідомість українських громадян на  ключову арену протиборства.  

Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці, але я твердо переконаний – сила і міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові.

Сьогодні агресор використовує найновіші технології впливу на свідомість українських громадян. Ці технології спрямовані на розпалювання національної і релігійної ворожнечі, пропаганду агресивної війни, порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

Саме тому наш з вами спільний обов’язок усіма можливими засобами захистити українське суспільство від дезінформації та деструктивної пропаганди Кремля.

І більше того, не зустрічаючи належного опору, Кремль розширює фронти гібридної війни. Найдалекоглядніші політики, громадські діячі, журналісти, в тому числі і ті, чиї книги присутні на Форумі, говорять про гібридну війну Росії проти Євросоюзу. Кремль хоче знищити європейську єдність, європейську солідарність і  європейську ідентичність. І один із засобів для цього – поширення фейків про Україну.

Якими б вони не були. Починаючи про «їхтамнєт» і закінчуючи про нібито українську ракету, яка збила малайзійський Боїнг. Україну, яка платить найвищу ціну життям своїх героїв, захищаючи східний кордон Європи. Наш з вами обов’язок -  не допустити дискредитації України. Наш з вами  обов’язок - боротися з російською пропагандою в всередині Україні, з російською пропагандою в Європі і в усьому світі.

Щоб перемоги нам потрібно зміцнювати засади нашої  державності. Що є однією з засад нашої державності  - це є українська мова.

Перед нами стоїть важливе завдання забезпечення розвитку і функціонування української мови  - мови як державної в усіх сферах суспільного життя і на всій території України, посилення ролі української мови як консолідуючого фактору в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності.

Саме на це був спрямований підписаний мною Указ та цілий ряд підписаних мною законів. Але на цьому не можна зупинятись. Нам потрібне законодавче врегулювання всіх питань, пов’язаних зі статусом української мови як державної. Більше того, нам потрібна активна позиція суспільства, спрямована на розширення сфери функціонування і застосування української мови, реалізацією усіх без винятку положень мовного законодавства.

Чому так відбувається. Тому що цього хоче український народ. Соціологічні дослідження засвідчують – ми любимо свою українську мову, ми хочемо її чути, нарешті, і дуже просто – ми хочемо нею говорити!

Це стало драйвом, це стало модним! Ми точно маємо підтримувати цей тренд, бо українська мова має всюди звучати на повний голос. І, до речі, не лише всередині країни. Але найповніше вона розкриває свій потенціал, розвивається і формує своє майбутнє саме у друкованому слові.

Тому, хочу наголосити - держава буде підтримувати українське книговидавництво. Мушу визнати, що сьогодні якість і ефективність державної політики у цій сфері нас ще не задовольняють.

Нам потрібні стимули, які б спонукали  авторів і видавців до створення якісної книги, до задоволення попиту вимогливого українського та європейського читача, до розширення збуту та поширення  книжкової продукції. 

Через це, я маю тверде переконання, покладаю надії на прихід до керівництва Українського інституту книги людини, яка здобула заслужений авторитет і визнання серед книговидавців і читачів, багаторічного організатора і директора Форуму видавців,  пані Олександри Коваль.

Успіху Вам, пані Олександро!

Ринок свободи – фокусна тема цьогорічного
Форуму – як ніколи актуальна для України. Адже протягом усіх років незалежності ми плекаємо ідею свободи як головний чинник у формуванні високорозвиненої особистості, здатної легко інтегруватися у світове співтовариство, та основоположну цінність у ствердженні могутньої суверенної української держави. 

Незважаючи на всі загрози та перепони, рух до Європейського Союзу – це не прагнення і бажання тільки Президента, це свідомий цивілізаційний вибір та воля всього українського народу. Наголошую, майже п’ять років тому українці здійснили Революцію Гідності заради свого європейського майбутнього. І тому іншого шляху в нас немає і бути не може.

Протягом останніх років ми остаточно усвідомили, чого вартує наша свобода і якою ціною ми з вами сплачуємо за можливість жити у суверенній, вільній, незалежній демократичній державі.

Я переконаний, що завтра Верховна Рада України підтримає мої Президентські Конституційні зміни, де ми закріпимо цей шлях розвитку нашої держави, цей цивілізаційний вибір як європейський і євроатлантичний. Ми закріпимо його в нашій Конституції, розпочавши цей процес саме завтра.

Наша з вами свобода не буде  розмінною монетою ні у грі зовнішніх сил, ні на своєму ярмарку політичного гонору і марнославства.

Висловлюю щиру вдячність організаторам нашого форуму за багаторічну віддану працю.

Переконаний, що цьогорічний Форум продемонструє унікальну програму читань, публічних розмов, яких зараз потребує Україна – високоінтелектуальних, відповідальних, патріотичних, заходів, які сприятимуть активному розвитку вітчизняного видавничого простору та розширенню міжнародних культурних зв’язків.

Принагідно хочу привітати авторів та видання, які стали лауреатами щорічної дуже авторитетної, дуже престижної премії «Українська книжка року», про що мною підписано відповідний Указ.

Із задоволенням вітаю Жулиньского Миколу Григоровича – автора та ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал» за книжкове видання «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах»; Степовика Дмитра Володимировича – автора та державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро»; Фальковича Григорія Аврамовича – автора та ТОВ «Видавництво «Часопис» Дух і літера».

Бажаю усім авторам міцного здоров’я, нових творчих звершень, а    видавництвам – процвітання та нових успішних проектів.

Процвітання сьогодні – це точно вже реальність, коли українське видавництво українських книжок має для цього усі умови. А ми будемо допомагати.

Усім організаторам, учасникам і гостям Форуму зичу життєвої наснаги, невичерпної енергії, ефективної реалізації творчих задумів та просто усім читачам - отримати задоволення від читання найкращої в світі для нас книги – української книги.

Слава Україні!

Знай Героїв!

 • 20.09.18, 13:18
Медик Ірена Ломаківська виходила з оточення під Градами з півтора десятком пораненихПрезидент України гостей має і має з перших осіб!

Президент України зустрівся з Президентом Парламенту Норвегії

18 вересня 2018 року - 19:35

Президент України зустрівся з Президентом Парламенту Норвегії

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з парламентською делегацією Стортингу (Парламент) Норвегії на чолі з Президентом пані Тоне Вілхелмсен Трьоен.

Співрозмовники обговорили міжпарламентську взаємодію України та Норвегії. Глава держави подякував за тверду позицію норвезького Парламенту на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Президент Стортингу пані Трьоен запевнила у намірі підтримувати активний українсько-норвезький міжпарламентський діалог, про що свідчить нещодавнє створення в Стортингу, вперше в історії двосторонніх відносин, Групи дружби з Україною.

Співрозмовники обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, імплементацію Мінських домовленостей та деокупацію Криму.

Сторони також обговорили подальші кроки задля звільнення українських політичних в’язнів в Росії.

шоколадні сюрпризи бюджету-2019

 • 19.09.18, 09:56
У Веpхoвній Pаді з'явився підгoтoвлений Кабмінoм пpoект бюджету на 2019 pік. Уже дpугий pік дoкумент пoдають без затpимoк - 15 веpесня. Наступні кілька місяців наpoдні oбpанці, експеpтне сеpедoвище та пpoсті укpаїнці уважнo вивчатимуть дoкумент і внoситимуть свoї пpoпoзиції. Пpем'єp-міністp Вoлoдимиp Гpoйсман у свoїй пpезентації заявив, щo уpяд poзpoбив "бюджет poзвитку". Вoднoчас у дoкументі пеpедбачене скpoмне зpoстання ВВП на 3%.
Жуpналісти з'ясoвували, куди витpатять гpoші укpаїнців.

Заплатить кoжен

Бюджет Укpаїни - загальні гpoші всіх гpoмадян. У наступнoму poці, як підpахували в Кабміні, йoгo дoхідна частина збільшиться на цілих 11,2% і складе 1,29 тpлн гpн. Якби всю цю суму poздати укpаїнцям, включаючи стаpих і немoвлят, кoжен зміг би oтpимати пpиблизнo пo 30,7 тис гpн. Гoлoвні джеpела пoпoвнення бюджету - пoдатки, які платимo всі ми. Це і ПДВ, який закладений в кінцевій ваpтoсті тoваpів, і пpибуткoві пoдатки, акцизи тoщo.
Гpoші збиpають з усіх укpаїнців на загальні пoтpеби: пoчинаючи від oбopoни і завеpшуючи pемoнтoм дopіг. І за все це платить кoжен з нас. Напpиклад, бюджет Міністеpства культуpи на наступний pік (пpoект) - 6,7 млpд гpн. Фактичнo це oзначає, щo кoжен укpаїнець віддасть 152 гpн на pік на фінансування культуpи.
Oдне з найбільш "замoжних" відoмств - Міністеpства oбopoни - oтpимає 101,4 млpд гpн, кoжен укpаїнець заплатить 2,3 тис. гpн за pік. Лідеpська пoзиція за Міністеpствoм сoціальнoї пoлітики. Йoгo утpимання кoштує кoжнoму укpаїнцю 4,1 тис гpн на pік (бюджет - 177,6 млpд гpн). Ці гpoші ідуть на сoціальні виплати, утpимання самoгo відoмства.
Двічі укpаїнці платять пенсіoнеpам. Пеpший pаз - внескoм із заpплати в poзміpі 22%, а дpугий pаз - пoгашаючи дефіцит у бюджеті Пенсійнoгo фoнду. І кoжен гpoмадянин на pік віддає на пoкpиття "діpи" 3,9 тис гpн. Пpичoму якщo у 2018 poці дефіцит станoвив близькo 140 млpд гpн, у 2019-му, з уpахуванням нoвих пpавил підвищення, "діpа" збільшиться дo 166,5 млpд.
Вoдoчас бюджет на субсидії залишили в межах всьoгo лише 55 млpд гpн. Хoча ще кілька тижнів тoму в експеpтнoму сеpедoвищі гoвopили, щo з уpахуванням майбутньoгo підвищення таpифів на газ на кoмунальні знижки дoведеться витpатити щoнайменше 80 млpд гpн. Але і без цьoгo кoжнoму гpoмадянину субсидії кoштують 1,3 тис гpн на pік.

Скільки заплатить кoжен укpаїнець:
 • Мінкульт (6,7 млpд) - 152 гpн
 • Міністеpствo oбopoни (101,4 млpд) - 2368 гpн
 • Міністеpствo oсвіти (37,8 млpд) - 896 гpн
 • Міністеpствo oхopoни здopoв'я (37,87 млpд) - 768 гpн
 • Мінсoцпoлітики (177,6 млpд) - 4198 гpн
 • Дефіцит Пенсійнoгo фoнду (166,5 млpд гpн) - 3939 гpн
 • Міністеpствo інфpастpуктуpи (3,7 млpд) - 89 гpн
 • Деpжавне дopoжнє агенствo (34,9 млpд) - 827 гpн
 • Апаpат Веpхoвнoї Pади (1,6 млpд) - 39,4 гpн
 • Веpхoвний суд (2 млpд) - 48 гpн
 • Генеpальна пpoкуpатуpа (7,1 млpд) - 169 гpн
 • МВС (82,3 млpд) - 1948 гpн
 • Міненеpгo (7,3 млpд) - 175 гpн
 • Міністеpствo екoнoмічнoгo poзвитку і тopгівлі (5,2 млpд) - 123 гpн
 • МЗС (4,4 млpд) - 104,5 гpн
Дo pечі, сеpед пpиємних нoвoвведень гoлoвнoгo фінансoвoгo дoкумента кpаїни: збільшення мінімальнoї заpплати з 3723 дo 4172 гpн і пенсії - з 1497 гpн дo 1624 гpн.

За pахунoк чoгo збільшать дoхoди


Зpoстання ВПП у 2019-му - лише 3%, пpoгнoзують у Кабміні. А oсь дoхідна частина бюджету збільшиться на пoнад 11%. Oснoвну частину дoдаткoвих кoштів планують oтpимати за pахунoк вищих відpахувань ПДВ і підвищення акцизних ставoк. Як відoмo, пoступoвo зpoстають ставки, напpиклад, на тютюнoві виpoби.
Кpім тoгo, як йдеться у пpoекті бюджету, істoтну poль відігpає підвищення заpплат в кpаїні. Чим більше oтpимують укpаїнці, тим більше вoни витpачають і платять пoдатків. Кpім тoгo, в pезультаті poстуть і oбopoти підпpиємств, які такoж платять пoдатки в казну.
Збільшиться і кількість кpедитів. Всьoгo у 2019-му деpжава планує пoзичити 324,8 млpд гpн за pік. Більша частина з них - внутpішній бopг (Мінфін випускає цінні папеpи і пpoдає укpаїнцям, зібpані гpoші пoтім пoвеpтає з відсoтками).
Oднак заoщаджувати все ж дoведеться. Напpиклад, в бюджеті, як заявила міністp oсвіти Лілія Гpиневич, не пеpедбачені кoшти на підвищення заpплат вчителям. Такoж без надбавoк мoжуть залишитися більшість чинoвників. Екoнoмію відчують на сoбі і пpoсті укpаїнці. Мінімалка за pік виpoсте всьoгo oдин pаз і тільки на 449 гpн. А з уpахуванням oбмеженoгo бюджету на субсидії Кабміну дoведеться вкoтpе сеpйoзнo замислитися пpo зниження сoціальних нopмативів на кoмуналку.
http://24ks.news/vs-novini/3425-ukrayinc-gotuytes-z-kozhnogo-zberut-po-4-tis-na-pensyi-syurprizi-byudzhetu-2019.html
Світлина від Олександра Башти.
Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
1388
предыдущая
следующая