Моя подорож. Закарпаття

      Сталось це у далекому 1994 році, коли я вперше попала на Західну Україну, а саме в похід по Івано-Франківській області (Яремче-Надвірна-Делятин-Ворохта-Ясиня). Шлях наш пролягав через Львів, на шляху до гір у нас не було часу затриматись у Львові, тому що швиденько пересідали у потяг Львів-Рахів. Це жахіття не можна було назвати потягом, коли ми вийшли з нього, то було враження, що нас везли у вагоні питок omg   Вийшли ми в Яремчі, де нас зустрів туман і надоїдливий дощ. Керівник групи запевняв нас, що Карпати це на багато глибші враження ніж Крим і ми будемо в захваті. Дивлячись на початок нашої подорожі ми були засмучені і не могли повірити його словам. Але пройшовши енну кількість кілометрів і подолавши не одну гору, не дивлячись на зміни погодніх умов ми погодились з керівником. І от з того часу моя любов до Карпат і Прикарпаття зростала з кожним моїм приїздом туди.  

Сім років назад мені випала нагода оздоровитись в санаторії Закарпаття, і так як в Закарпатті я ще не бувала, то з радістю погодилась взнати нові місця. Це було неймовірно! Є прекрасні слова, які відображають любов до гір

В суету городов и в потоки машин 
Возвращаемся мы, просто некуда деться.
И спускаемся вниз с покорённых вершин,
Оставляя в горах своё сердце.      

 Так і я залишила там часточку свого серця. І тепер при любій нагоді і можливості намагаюсь знову поїхати в ці прекрасні благодатні місця. Остання моя зустріч з Карпатами була АЖ 5 років тому. Тому я чекала нової зустрічі з радістю і трепетом.

Отже моя подорож, яка почалась тут http://blog.i.ua/user/729788/1708495/  ; http://blog.i.ua/user/729788/1708560/  ;  http://blog.i.ua/user/729788/1709259/ продовжується. 

Приїхавши ввечері у Хмельницький, усівшись в потяг, я поїхала далі подорожувати. Прокинулась я рано і дивлячись у вікно насолоджувалась прекрасними видами.
Дорога дуже звивиста і при кожному повороті потяга я весь час бачила його хвіст bravo


Зійшовши з потяга, я пішла на автобусну зупинку. Урааааа, я в Закарпатті! 

Очикуючи автобус побачила те, що у нас точно не побачиш. Комфортний транспортний засіб, аж у дві лошадині сили, з маленьким тормозом збоку (лошатко) lol

Доїхавши до місця призначення я заселилась у номер. Умови проживання не шикарні, але є все що потрібно: двомісний номер, туалет і душ з теплою водою у номері, триразове харчування. Але ж моя головна мета це перезагрузка файлів в голові lol  найсвіжіше найчистіше повітря, шикарні навколишні види, малолюдність, журкіт річки, лікування мінеральною водичкою і смачнючий аромат гірських квітів і хвої. love

Оце наша тимчасова хатка на курячих лапках lol Я жила на 4-му поверсі bravo


Поснідавши, я одразу мотонулась по хащам. В цих місцях переважає хвойний ліс з приміссю букових ділянок.Буки дуже цікаво виглядають. Оце один з екземплярів.


Якась гірська річка


 По дорозі я побачила, що і на каміннях ростуть дерева umnik


Так як я була дві ночі в потязі, день гуляла по Кам"янцю і ще день гасала по навколишнім хащам, я добренько приморилась і  перед вляганням спати вийшла на балкон, надихатись повітря. А там така краса. Сонце бажає на добра ніч smile   


На другий день зранку, вишойвши на балкон, і знову вдихаючи свіже смачне повітря побачила таку картину


По нашим майже степовим міркам можна було чекати на дощ, але місцеві жителі сказали, що все ОК і ніякого доща не буде. І дійсно хмари розійшлись, вийшло сонечко, ми нарядили купальники і почемчикували купатись на річку.


В цій місцевості ростуть такі величезні борщовики. Кажуть, що вони ядовиті. Ми звичайно не стали експерементувати, і я лише для наглядності розмірів сфоткалась біля велетня. 


Тут річка мілка, то ми йдемо даліІ ось ми вже бачимо як у річці купається нагрітий спекою люд. Справа біжить річка Репинка, зліва - Майданка. Зустрічаючись вони сплітаються і утворюють річку під дивною назвою Ріка )) Мабуть не стали морочитись з назвою, просто Ріка і все ))


Гірські річки завжди достатньо прохолодні, і якось вперше заходити було страшнувато. Але зайшовши ми відчули, що річка тепла і приємна і вилізти з неї ми довго не могли. А головне, що там діє природний безкоштовний гідромасаж umnik   То ми вже перемасажували все що мали змогу lol  А там трохи лівіше, від жіночки в блакитному купальнику, такий класний водоворіт, ми в ньому катались. Утриматись там неможливо, бо там сильний потік води.   


Накупавшись ми пішли додому і по дорозі роздивлялись цікаві колоритні хатинкиБагато будиночків вкриті такою дерев"яною лускою


Ще дуже сподобались такі особливі колодязі. В кожній місцевості вони своєрідні, особливі.


Як я писала вище, я приїхала попити мінеральної водички. Вода біжить прямо  з-під гори, але коли її п"єш відчувається неначе вона загазована bravo  Ось такі там джерела: 

Мінеральна вода Сойми - Лікувальні властивості мінеральної води «Сойми» обумовлені її макро- і мікроелементним, газовим складом. Кальцій діє проти запалення та алергії, кремній попереджує розвиток атеросклерозу, виводить з організму чужорідні та токсичні речовини, сповільнює процеси старіння. Сполуки бору мають протимікробну дію, залізо та арсен – кровотворну, сірководень сприятливо впливає на шкіру, суглоби, функції серця та судин, лікує атеросклероз, а гідрокарбонат – хвороби підшлункової залози. Ця мінеральна вода підвищує продукцію шлункового та підшлункового соків, виділення жовчі, сечі, утворення ферментів у кишечнику, лікує дисбактеріоз та анемію. Вона також виводить з організму радіоактивні елементи та солі важких металів, підвищує імунітет


Мінеральна вода Келечинська - Мінеральна вода «Келечинська» лікує захворювання крові та кровотворних органів. Наявність в ній високої концентрації заліза у вигляді двох форм – закисної і окисної, сприяє відновленню дефіциту заліза в організмі. Марганець прискорює дозрівання еритроцитів, кобальт і нікель сприяють новоутворенню й утилізації заліза. Мідь забезпечує краще всмоктування заліза в кишечнику, бере участь в синтезі гемоглобіну та продовжує життя еритроцитів. Також «Келечинська» мінеральна вода має виражену діуретичну та холеретичну дію. Під впливом цієї води значно покращуються захисні властивості слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, знижується протеолітична активність шлункового соку.Через пару днів все ж таки вночі пішов дощ. Ми трохи розстроїлись, але до ранку доща вже не було, зате повітря насичилось ще більшими ароматами і свіжістю. Вся навколишня краса вмилась дощовою водичкою і стала ще насиченіша красою. 

Гори - Три сестри Віра, Надія, Любов. Ці гори нам видно з балкону.


Тут гріють водичку для мінеральних ванн bravo А в альтанці релаксують відпочиваючі 


А це частинка санаторних теренкурів chih 


Природа то вмилась, але дощ спортив наш природний релакс у річці, Ріка замутилась і у нас більше не було можливості поніжитись у гідромасажних ваннах. Але не дивлячись на таку неприємність навколишня краса не стала гіршою. 
Місточок через річку. Жахіття ці місточки shock. Не знаю як там місцеві мешканці по них гасають і пішки, і на велосипедах, і на моторолерах... Я насилу зібралась, вговорила себе і дійшла лише до його середини lol Так цей ще більш-менш не шатучий, на вищі і шатучіші я б взагалі і ногою не ступнула би nini 


По ходу ми зустрічали місцеву фауну, таких ось міні-динозавриків ))) 


Таких жителів у нас я бачила на стовбах, а тут навіть на ЛЕП поселились )))

А це привид санаторію lol  Ми дивувались його властивості: цілий день цього чудіка не було ні видко-ні чутко, але як тільки наставав вечір, це чудо з"являлось нявкало і пленталось за всими проходячими мимо ногами lol  

Ось так пролетіли ті прекрасні годинки мого перебування в цьому благодатному місці. Але ж я була б не я, якби я тільки сиділа на місці lol Благо народ там вивозили на екскурсії, то за мною було закріплене місце в екскурсійному бусіку sila Так що далі буде podmig

Моя подорож. Кам"янець-Подільська фортеця

         Здійснилась моя п"ятирічна мрія. Дуже хотілось попасти у цю фортецю. Доторкнутись до її стін, затамувавши подих і закривши очі уявити, що вона пережила багато століть тому. Це мовчазний і величний свідок історії, переживший багато поколінь, битв, поразок і перемог. Тепер цей ісполін велично височіть на горі і оглядаючи навкруги околиці, відпочиває від пережитих подій. 

Фортеця відома з 14 століття, як частина оборонної системи міста Кам"янець, колишньої столиці Подільського князівства. Замок з"єднується з містом вузенькою смугою скелі, на якій збудований Замковий міст


Зайшовши на міст дуже хочеться, щоб прямо зараз виросли крила і прямо здійнятись з міста і полетіти, щоб зверху оглянути ці прекрасні, створені природою і людьми місця. З мосту відкриваються прекрасні види.Вид на башту Ковпак і неприступні стіни фортеці.

Замок складається з двох частин: старого замку з мурами та баштами і нового замку з земляними валами та ровами.
Перейшовши міст я пішла далі, щоб оглянути замок з дальньої сторони, а також пройтись до Нового замку з валами.Лянцкоронська башта.
Башта кругла, велика, 3-поверхова, має конусовиде цегляне накриття з широким, значно випнутим над стінами ґзимсом з арочками, що спираються на кам'яні кронштейни. В деяких місцях цієї башти ще тримається старовинний тинк. Під вікном другого поверху з східнього боку башти вставлено кам'яну таблицю з гербом. В опису 1544 р. ця башта називалася Ляцкоронською, або другою Ляцькою. Окрім башт, стін та льохів у замку були різні будинки житлові та господарчі (коло брами міської та башти Лянцкоронської) був дім, де жив староста; далі в напрямку до брами Пільної були лазня та стайня.
Вали Нового замкуБійниця фортеці Зруйнована частина Старої фортеці. Далі я зайду на неї і зверху огляну навколишні околиці.Зайшовши в середину замку виникло відчуття захищеності, там не чути шуму машин і виникає відчуття начеб-то переносишся в старі часи. Здається неначе зараз відкриються ворота, туди заїдуть стражники фортеці, сплигнуть з коней і підуть відпочивати.Тенчинська кругла башта, має кілька амбразур. Нагорі збереглися кам"яні кронштейни.

Ось я вже всередині колишньої вежі, яка була зруйнована і знизу якої я вже побувалаВид на Нові фортифікаційні вали з висоти Старої фортеціДалі я пішла по коридорам фортеціЗ віконечок цих коридорів видні всі околиці, то я відчувала себе майже охоронцем фортеці на посту lol

Дійшовши до кінця довжелезного коридору переді мною відкрився вид на вхід у двір фортеці


А глянувши далі я заворожено стояла і насолоджувалась видом на Старе місто, звідки дві години назад я прийшла. Там видно і Домініканський костьол, і Православну церкву і дзвінницю Вірменського собору (про які вже розповідала http://blog.i.ua/user/729788/1708560/ ), і міст, який з"єднує Старе місто і фортецю. Це неймовірно silaДуже не хотілось йти звідси, але моя подорож продовжувалась і потрібно було йти на автобус, щоб доїхати до Хмельницького і вирушити на Закарпаття. 
Далі буде smile

Моя подорож. Кам"янець-Подільський

За археологічними джерелами, виникнення Кам'янця-Подільського датується кінцем XII століття — початком XIII століття. Саме цій версії віддають перевагу сучасні дослідники з поміж чотирьох гіпотез про заснування міста. Назва міста походить від слова "камінь" або "кам'яний", вона містить і другу частину, яка показує історичну місцевість розташування - Поділля.

Отже продовжуючи свою подорож http://blog.i.ua/user/729788/1708495/#advA_advC_1708495_23376488  ідемо далі цим дивним старовинним містом, ідемо по костьолам і церквам.
З нового міста нас проводжає головний православний храм Кам"янця-Подільського - Собор Олександра Невського.


А вже, перейшовши через Новопланівський міст, у старому місті нас зустрічає греко-католицький собор Святої Трійці, заснований на початку 18 століття. Під час турецького господарювання церква була перетворена на мечеть, але після уходу турків знову повернулась до греко-католиків. За радянських часів Собор Олександра Невського і Собор Святої Трійці були повністю зруйновані, а в останні роки вони відбудовані і в них ведуться богослужіння.


Пройшовши уверх від Собору Святої Трійці я побачила верхівки дзвінниці і пішла в цьому напрямку. 


Завернувши, я побачила цікаву споруду. Пишна триумфальна арка веде у двір Петропавлівського костьолу. Арка була збудована у 1781 році на честь приїзду останнього польського короля Станіслава Августа. Нам розповіли, що пройшовши через цю арку і доторкнувшись до вирізбленного в ній хреста треба загадати бажання, яке обов"язково збудеться. І ще розповіли, що наші президенти перед виборами теж туди приїздять. Не знаю, що вони там бажають, що у нас так живеться.... Пройшовши повз арку попадаємо у Кафедральний костел Петра і Павла - головну культову  споруду Старого міста. 
Костел збудований монашеським орденом домініканців, які з"явились в Кам"янці-Подільському у XIV столітті. Під час турецького господарювання (1672-99 роках) храм використовувався в якості головної мечеті, до нього було добудовано 36-метровий мінарет. Після повернення поляків, згідно мирного договору, мінарет було збережено, але зверху була встановлена золочена статуя Мадонни. Тепер Петропавлівський кафедральний костел в Кам'янці-Подільському - єдиний в світі християнський храм з мінаретом. 
 В середині костьолу дуже заспокоююча атмосфера, як і у всих католицьких храмах стоять лавочки, на які можна сісти, зібратись з думками і помолитись. 

Там прохолодно, і зайшовши з вуличної спеки ми перепочили і набрались сил на подальшу подорож. Всі дерев"яні деталі вирізбленні з дуба і збереглись до наших днів з 16 століття.
 


В храмі знаходиться скульптурний надгробок 21-річній Лаурі Пшездецькій, робота скульптора Бродського, 1874 року. Під час кінної прогулянки дівчина впала з коня, зламала хребет і померла. За проханням невтішних батьків скульптор створив з мармуру шедевр: красуня з тінню посмішки на обличчі виглядає сплячою, але скорбртливий янгол вже опустив затухший факел, а недочитана книга відкрита на 21-шій сторінці. Поряд стоять погруддя її батьків.


Далі, пройшовши площу з Ратушею, ми попрямували до Домініканського костьолу Святого Миколая.
Костьол знаходиться на самій вищій точці Старого міста, вважається одним з старовинніших храмів Кам"янця-Подільського. Вперше монастір згадується у 1372 році. Спочатку він був дерев"яним, але у 1420 році згорів дотла. Нове життя монастирю у XVI ст. дав рід Потоцьких. 

Під час турецького господарювання костел перебудували під мечеть на честь улюбленої дружини султана Хасеки - Рабії Гюль-Нуш. В ньому встановили білокам"яний мусульманський амвон, який зберігся до наших днів. Екскурсовод розповіла нам цікаві деталі з життя цього амвону: зроблений він з надгробних плит католицьких поховань. Турки таким чином хотіли показати зневагу и перевагу над захваченим народом. За радянських часів в цьому храмі, як і в багатьох інших було створено якісь підсобні приміщення, а цей амвон було витягнуто, і він валявся просто неба. Працівники Петропавлівського костьолу (про який написано вище), забрали його до себе, щоб зберегти історичну пам"ятку. А вже потім, коли загроза знищення минула, його знову перетягли на своє місце.


В середині збереглись фрески 15 століття, я акуратно їх погладила, то такі приємні враження - стіна така ніжно бархатиста і гладенька. Ті малюнки, що вціліли тримаються  добре, фарба зовсім не обсипається.


 


Далі прямуємо в місто, де був старовинний вірменський квартал.

Нас зустрічає дзвінниця, єдина споруда, яка вціліла з усього комплексу. 


А далі йдуть руїни великого  Вірменського собору Святого Миколи. Храм знаходиться в центрі кварталу, де в 14 столітті жили кам"янець-подільські вірмени. Перша дерев"яна вірменська церква була збудована наприкінці 12 століття, а у камні її відбудували наприкінці 13 століття. Дзвінниця збудована у 1555 році, схожа на оборонну вежу з бійницями і чотирма оглядовими вежами наверху. Після турецької окупації Кам"янця-Подільського храм відновили лише у 16 столітті - вже як католицький костел. Це був величний храм візантійської архітектури з восьмигранним куполом і критими галереямипо периметру. У 1930 році храм було взірвано. Тепер планується відновлення собору.

 А тут видніється православна церква.
Далі ми пішли у православний храм, там знімати не дозволяли. Але при виході нас чекав церковний страж, який був змучений спекою, і його ми звичайно зняли ))))

 
Оглянувши основні храми Кам"янця-Подільського ми попрямували в сторону Кам"янець-Подільского замку, який вимальовувався з висоти протилежного боку каньйону.Далі буде smile

Моя подорож. Кам"янець-Подільський - Старе місто

Останні майже два роки були дуже напруженими, деякі події були такими, що навіть і не віриться що таке могло бути і що дещо вже позаду. Звичайно розслаблятись неможливо, бо мізок не відключиш. Отже щоб хоч трішки дати собі відпочинок, розробивши маршрут вирушила у подорож Україною.

Перший пункт - Кам"янець-Подільський. Попасти туди було однією з першочергових моїх мрій. 

Зранку ми проїзжали мимо Жмеринки, завжди любила розглядати цікаву будівлю Жмеринського вокзалу, так як ми стояли 20 хвилин, вийшла роздивитись його ближче.А таку листівку надіслала додому зі звітом про подорожДоїхавши до Хмельницького, де на вокзалі всих приїзджаючих зустрічає Богдан Хмельницький Сіла на маршрутку і поїхала на місце призначення. Часу у мене було до вечора, тобто цілий день. Спочатку мені здавалось, що я все передивлюсь і не знатиму що робити, але день пролетів як мить, а я побачила мабуть лише третю частину того, що хотіла побачити.

Отже починаю з Новопланівського мосту: Новопланівський міст з"єднує Старе місто з так званим Новим планом - тобто нинішнім адміністративним центром міста. В середині XIX століття виникла ідея розширення міста за межі каньйону Смотрича. Рішення про будівництво було прийнято у 1859 році і через 5 років почалось його будівництво, збудований і зданий в експлуатацію міст був у 1872 році.  З мосту я побачила прекрасний вид Смотрицького каньйону. Колись тут протікала глибока річка Смотрич, але тепер ледь видніється маленький потічок. 

Далі, перейшовши міст, вуличками Кам"янця пішла по старому місту. Відчуття було таке, наче я попала на пару століть назад smile  Місто тихе, чисте і душевне.

На одному з будинків побачила такий цікавий водостік В центрі міста, як і годиться стоїть Ратуша. Будівлю польського магістрата  було збудовано в центрі Кам"янця-Подільського після надання місту Магдебурського права у 1374 році. Ратуша  Кам"янця-Подільського вважається самою старою в Україні.Біля ратуші стоїть турист (пам"ятник туристу) і роздивляється пам"ятки історії. 

В Кам"янці я познайомилась з цікавими людьми і ми спілкуючись, разом гуляли по старому місту. І от дійшовши до цього туриста ми упали зо сміху, наш новий знайомий був копія того туриста. І звичайно папараці вмикнули свої фотіки і почали його фоткати з різних ракурсів lol  Далі наш шлях пролягав по старовинних костьолах і в напрямку Кам"янець-Подільського замку. Далі буде smile  


 
Ну вот и всё ((


Креплюсь, держусь и настраиваюсь на работу tears lol

Об"єкти ЮНЕСКО в Україні

Ми живемо в країні Україна і мало замислюємось над тим, що цікавого у нас є. А у нас є своїх Сім чудес України, є Сім природних чудес України, є об"єкти, які занесені до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні станом на 2015 рік налічує 7 найменувань, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об'єктів Світової спадщини у світі (1034 станом на 2015 рік).
З-поміж 7 об'єктів 6 є об'єктами культурного типу й 1 — природного типу.

1. Київський Софійський собор, Києво-Печерська лавра, Церква Спаса на Берестові - внесено до списку ЮНЕСКО у 1990 році.
Собор святої Софії — Премудрості БожоїСофія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису 1118 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Успенська Києво-Печерська лавра  — одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури, а також діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври.

Церква Спаса на Берестові — стародавня церква в Києві поблизу Києво-Печерської лаври, на колишній околиці Берестове, пам'ятка архітектури XI–XII ст. 


2. Історичний центр Львова, або Старе місто — історично, — перший район Львова, де було засновано місто, яким воно довгий час обмежувалося, і звідки розвивалося. - внесено у 1998 році.


3. Пункти геодезичної дуги Струве Хмельницька, Одеська області - Дуга Струве  — мережа з 265 тріангуляційних вимірювальних пунктів, які утворювали 258 тріангуляційних трикутників, а також 60 додаткових пунктів. Служила для визначення параметрів Землі, її форми та розміру.4. Букові праліси Карпат — транскордонний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі завдовжки 185 км. Простягається від Рахівських гір та Чорногірського хребта в Україні на захід Полонинським хребтом до гір Буковські Верхи та Вигорлат у Словаччині.


5. Резиденція митрополитів Буковини і Далмації — визначний архітектурний шедевр Західної України, розташований у місті Чернівці.

З 24 серпня 1963 року є пам'яткою архітектури національного значення (ох. № 778/0).

28 червня 2011 року на 35-й сесії комітету ЮНЕСКО архітектурний ансамбль резиденції включили до списку Світової спадщини.


6. Церква Святого Духа — дерев'яна церква в селі Потелич, споруджена 1502 року. Найстаріша дерев'яна церква Львівщини. Видатна пам'ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи. 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.7. Херсонес Таврійський - за середньовіччяХерсон, у слов'янських джерелах Корсунь — старогрецьке місто-держава в південно-західній частині Криму (у межахСевастополя).

23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО
Спасибо всем, кто нам мешает


Спасибо всем, кто нам мешает,
Кто нам намерено вредит,
Кто наши планы разрушает,
И нас обидеть норовит!

О, если б только эти люди
Могли понять, какую роль
Они играют в наших судьбах,
Нам причиняя эту боль!

Душа, не знавшая потери,
Душа, не знавшая обид,
Чем счастье в жизни будет мерить?
Прощенья радость, с чем сравнит?

Ну как мудреть и развиваться
Без этих добрых злых людей?
Из ими созданных препятствий
Возникнут тысячи идей,

Наполненных добром и светом
И повторю я им сто раз:
СПАСИБО ВАМ за всё за ЭТО,
Ну что б мы делали без ВАС?!   Валентин Гафт

О, наконец настал тот час!!!
Может у кого-то перед отпуском бывает и так )))

 А может так? И хоть 

  но он есть, он здесь и сейчас   dance


Тем кто уже побывал в отпуске - приятных воспоминаний. 
Тем кто еще собирается - хорошего, интересного отпуска! druzhba bokali

Куточки Січеслава - Школа № 96

Неподалік від лікарні, в якій ми вже були http://blog.i.ua/user/729788/1693830/ , а також поряд з робочим районом http://blog.i.ua/user/729788/1693934/  є будівля, зараз вона вже закинута і не придатна ні до чого. Іноді проходячи повз неї згадую розповіді бабусь і батьків про те, що в цій будівлі вони навчались, там була середня школа. Мої бабусі були 1919 і 1921 років народження, отже коли вони пішли до школи 1926-1928 рр ця школа вже функціонувала. 
Я з дитинства пам"ятаю фруктовий садок, який був позаду цієї будівлі. Ми ходили туди з бабусею рвати траву кроликам і коли достигали абрикоси, іноді збирали їх на компот. Потім, коли я пішла до школи тут вже була музична школа. Три роки я ходила туди навчатись грати на аккордеоні boyan . У нас навіть в одному з класів ще збереглись декілька старих парт і стара дошка.
 Потім там було якесь відділення чи охорони, чи міліції. Тепер там немає ні садочка, ні трави, там тепер гаражі і свалка... unsmile
А ось будівля ще стоїть, як мовчазний свідок минулого, який споглядає на теперішне і не знає, що її чекає...На цьому фото можна роздивитись, в які кольори фарбувалась будівля. Особисто я пам"ятаю її і жовтою, і гірчичною, і червоною, і рожевою, і зеленою lol

Фотографуючи будівлю з цього ракурсу побачила, що між вікнами видніється якийсь кругляшок.Ось він ближче. Але я не можу зрозуміти, що на ньому написано і що те означає. Бачу, що написаний 1927 рік. Але що таке "Точная навеллировка" (чи можливо друге слово - то щось інше?)Отже наробивши кадрів пішли до батьків брати інтерв"ю. В ході розмови виявили, що у школи було два корпуси. Але ці корпуси знаходились на деякій відстані один від одного. Цей корпус знаходиться на вулиці Братів Трофімових, а інший корпус - на горі, на вулиці Кармелюка. Зі спогадів батька, начебто він пам"ятає, що на тому корпусі на стіні є дата 1905. Йти нам було не далеко, отже ми пішли і туди. І дійсно, знайшли те, що шукали umnik  Тепер в тій будівлі знаходиься АТС Укртелеком. Будівля в досить гарному стані.І ось ця дата. Дійсно 1905 рік sila  Кирпичики один в один, таке враження, що будувалось воно не 110 років назад, а лише 10-20 років. Куди там теперішнім червоним сипучим цеглинам shock Так я там заварено решіткою, пробратись щоб зафотографувати дату рівненько не було можливості. Але пройшовши трохи далі, ми знайшли ничку і на напівзігнутих долізли до дати


 
і ось вона красунька 


А це фото майже лежачи lolА це ученики школи smile

І вже йдучи додому, побачили на сусідній вулиці ось такий колодязь. Він вже не функціонує, але ще й досі стоїть, теж нагадуючи про минуле smile


Днепропетровчане, а вам приходил такой привет?

Вот сегодня пришел такой привет в ФБ.

Рекомендованная публикация

     Дмитрий Колесников  
Реклама ·

«Фейсбук» становится неотъемлемой частью политической жизни. Поэтому я открыл страницу в соцсети. Для многих эта жизнь, к сожалению, виртуальная. И люди начали путать количество лайков на странице с реальностью. Но отвечать виртуальным героям надо. Надо говорить, в отличие от них, правду. 
 Каждый день получаю море обращений от днепропетровцев про беспредел команды Корбана-Филатова в Днепропетровске, который они оккупировали. Так опустить город за год, и нужно было постараться привести его в такое состояние. Иногда берет не просто обида и злость, а желание взять в руки что-то тяжелое и конкретное. Впрочем злость - плохой советчик, и я, в отличие от Корбана, это понимаю. Горожанам осталось потерпеть немного - после местных выборов мы вычистим власть от этих марионеток - булавок, баско, салкочей. Город вновь начнет капитально ремонтировать и строить дороги, на улицы вернется свет, чистота и безопасность.Что же касается потока сознания от Корбана, очевидно, Геннадий Олегович нанюхался свежего укропа или чего-то крепче, иначе бы он не постил откровенный бред и галлюцинации. Из того, что выложил Корбан, следует то, что Вилкул, будучи в оппозиции, командует прокуратурой, судами и налоговой, в которой до сих пор работают все назначенные самим Корбаном руководители. Другой откровенный ляп команды Корбана - какое отношение имеет депутат Нестеренко к Кривому Рогу?
Проблема Корбана в том, что он, просидев год в областной администрации, так и остался невеждой в системе госуправления. Я допускаю, что он не может отличить реальную проблему от пасквиля. Ведь его главный и единственный принцип работы - покупать или запугивать. Все помнят его специфические методы руководства областью. Чего стоят совещания с судьями, где он указывал, какие выносить решения, и что будет с ними, если ослушаются. Такая же ситуация была с силовиками и нотариусами. В общем, смеялась вся Украина. Будете продолжать, Геннадий Олегович, в том же духе, то не знаю, как с укропом, но петрушка из вас получится. Только не та, что в огороде растет, а что в цирке выступает.

Уже пол дня не могу успокоиться. Мне интересно, а безопасность это вот так?  http://www.trust.ua/news/90359-udarnaya-sila-vlasti--titushki-foto.html   И это эта команда придет, чтобы в городе стало тепло и уютно???? 

И еще: Нажимаю на ссылку "Почему я вижу это объявление?" Мне выпадает ответ:

Реклама на Facebook

Почему я вижу это объявление?
Вы видите эту рекламу, так как Дмитрий Колесников хочет охватить людей в возрасте 18 и старше около Днепропетровск, Днепропетровская область. Выбор осуществляется на основании таких вещей, как информация из вашего профиля на Facebook и ваше интернет-соединение.

Это ж какой сволочью надо быть, чтобы после всего что они организовали возле Днепропетровской ОДА, теперь умничать и нам рассылать свои звернення??? Господи, когда ж они уже начнут отвечать за содеянное? prey