Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Герої України навічно в Славі

Парк Слави має стати місцем вшанування всіх загиблих за незалежність України 

14 Серпня 2015 - 18:52

Парк Слави має стати місцем вшанування всіх загиблих за незалежність України — Р. Павленко

Парк Слави має стати місцем вшанування всіх загиблих за незалежність України — Р. Павленко

Одним із заходів в рамках відзначення Дня Прапора та Дня Незалежності стане поховання у Меморіальному комплексі «Парк Вічної Слави» решток двох невідомих солдат — вояка-учасника Антитерористичної операції та воїна Другої світової війни. Про це сьогодні на брифінгу повідомив Заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко. «Парк Слави має стати місцем вшанування всіх тих, хто віддав своє життя за незалежність України»,— підкреслив він.

Окрім того, 23 серпня о 12:00 загиблих вшанують загальнонаціональною хвилиною мовачання.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відзначив, що поховання невідомого воїна сучасної війни з Росією у Меморіальному комплексі є частиною переосмислення історичного досвіду України: «Це поховання є символом того, що ми, українці, вміємо шанувати своїх захисників — як героїв минулого, так і героїв сучасності. Україна пам'ятає і мусить пам'ятати усіх тих, хто загинув за неї - і в Армії Української Народної Республіки, і в Червоній армії, і в Українській повстанській армії, і в лавах сучасного українського війська. На пагорбах Дніпра має постати Національний пантеон героїв", - зазначив він.

Володимир В’ятрович підкреслив, що саме сьогодні, коли Україна знову захищається від окупантів, для нас надзвичайно важливо пам’ятати про кожного загиблого. «Тільки там, де пам’ятають загиблих, є ті, хто готовий захищати живих»,— наголосив він.

http://www.president.gov.ua/news/park-slavi-maye-stati-miscem-vshanuvannya-vsih-zagiblih-za-n-35798

Знаю Влада - молодчина!

Військовий щоденник. ВТЗ БЛОГ ЛЕЙТЕНАНТА ВЛАДА ЯКУШЕВА
Влад Якушев
Влад Якушев

Десантники, розвідники, танкісти, елітні підрозділи – про них багато говорять і багато пишуть. Безумовно, вони герої, люди, які першими зустрічають ворога, але, закінчується бій і вони повертаються у місця базування, де їх чекають, годують, де облаштоване житло.

– Куди б тебе поселити? – задумався начальник штабу третього батальйону 14-ї механізованої бригади, куди я прибув за завданням начальника прес-служби ОК «Захід». – Ідіть он туди, у останній намет. Там є місце.

Третій батальйон ще не встиг як слід обжитися на новому місці. Бліндажі тільки починали робити, у наметах спали, розклавши на землі каремати і спальники. У шатрі, куди я зайшов, було все. Тут розмістилося два взводи: ВТЗ (взвод технічного забезпечення) та ВМЗ (взвод матеріального забезпечення).

Тут жили шофери, механіки, люди, які заправляють техніку, привозять у розташування провізію – одним словом, організовують у військовому підрозділі побут.

Попри страшну спеку, у наметі стояла буржуйка, з акуратно поскладаними поруч дровами (на всяк випадок), був стіл, зроблений з двох ящиків з-під снарядів. Біля шатра вже стояло два умивальника, самотужки зроблених з обрізаних пластикових бутлів, а за палаткою височів справжній душ з бочки, висадженої на дерев’яну вишку.

Коли я прийшов, мешканці намету саме закінчували збивати дерев’яні нари. Вхід мені загородила богатирська спина. Чоловік, який порався біля нар був невисокого зросту, з, у буквальному сенсі, квадратовою фігурою.

– Доброго дня. Я воєнкор. Мене до вас на поселення відправили.

Богатир обернувся, зміряв мене поглядом блакитних очей і посміхнувся. В чоловіка було щире обличчя людини, не спроможної на найменшу брехню.

– Журналіст! Заходь. Я Іван. От тут влаштовуйся. Зараз ми тобі ліжечко зробимо.

Іван загнав у землю кілок, який мав стати ніжкою для моїх нар, і трьома ударами кувалди майже на метр увігнав його у міцний як бетон ґрунт.

Незабаром я познайомився зі всіма мешканцями намету. Був тут інтелігентний Стас, який з однаковою легкістю говорив про військові справи і літературні новинки світу. Був ГСМ-щик Андрій, який, невідомо чому, не гірше за мене розбирався у тонкощах журналістської професії.

Якщо десь поруч чувся громовий голос, власник якого крив на чому світ стоїть всіх і вся, то незабаром треба було очікувати появи у палатці шофера Віталія. Одеситу Віталію було добре за п’ятдесят і виглядав він як козак-характерник, з обкладинок книжок про козацьку добу: мужнє обличчя, козацькі вуса, сухі м’язи, ніби вирізьблені з дерева. Козак-одесит вмів віртуозно їздити на всьому, що мало колеса або гусениці. Здавалося, дайте йому пень, він почаклує над ним з пару годин, і колода буде готова до участі у гонках Формули-1. Попри те, що Віталій у повний голос сварив всіх, починаючи з депутатів і закінчуючи нарядом на кухні, він був дуже доброю людиною.

– Запчастин в них немає! Трясця їх матері!!! – кричав Віталій, погрожуючи в сторону штабу кулаком. – Хай вони мені скажуть, що їм кудись їхати треба! Я їм… б… самоката зроблю – хай їдуть. А ви що сидите? Преса он сидить голодна, носом в цей свій й… ноутбук. Зробіть йому чаю і бутерброд!

Згадаю і про маленького Міхалича, без якого життя підрозділу було б просто неможливе. Міхалич возив воду, і чекали на нього, як на відпустку!

Стояла неймовірна спека і варто було водовозці з’явитися на дорозі, з палаток та бліндажів висипали люди з баклагами та каністрами.

Шофер Міхалич звідкись знав про зброю все – навіть такі нюанси, що до нього розвідка ходила на консультації. А ще він не пив 22 роки і про шкоду від алкоголю говорив з віртуозністю професійного психолога.

Окрема подяка кухарям. Серед кухонної обслуги виділялась яскрава пара – Великий та Малий. Великий був високим чоловіком у тілі, який весь час ходив у темних окулярах а-ля Кіт Базиліо, Малий цілком відповідав своєму прізвиську. Видаючи їжу, вони завжди посміхались, жартували, для кожного знаходили добре слово. Якщо ж у батальйоні дізнавались, що готується фірмова справа кухарів – український борщ, черга коло кухні вишиковувалась задовго до початку обіду.

Розповідаючи про цих людей, я згадав старого афганця, який був беззмінним днювальним у нашому наметі на Майдані. По ночах ми чергували на даху торгівельного центру, що навпроти готелю «Україна». Мороз був страшний. Інформаційна панель на будинку профспілок показувала – 25-27 °С, від вітру не було де сховатись і після чотирьох годин чергування ми повертались до палатки геть виснаженими. Через поважний вік та старі рани афганець не міг чергувати на постах та барикадах, але він чекав на нас, допомагав зняти бронежилет і вкладав у руки кружку з гарячим чаєм. Я був неймовірно вдячний йому тоді. Почалась нова війна, і на ній знову є люди, які дбають про мне. Я вдячний тим людям. Завдяки їм я можу робити свою роботу.


Фото: Влад Якушев

Славік, Вася, Микола, Сергій та Андрій… ВТЗ, ВМЗ… кожен з військовослужбовців цих підрозділів заслуговує на подяку і повагу. Чи багато навоює голодний розвідник, танкіст, в якого немає пального? Піде в атаку десантник, в якого немає набоїв?

І якщо після війни я почую від якогось бравого вояки: «Я кров проливав, а він на водовозці їздив», їй богу, дам у пику!

Начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Влад Якушев, лейтенант,
для IA ZIK

Санкції є, а де конфіскації на користь України?

Депутат дізнався, чому Львочкін і Фірташ не потрапили під санкції ЄС П'ятниця, 14 серпня 2015, 13:49
документ

Під санкції Євросоюзу не підпали Дмитро Фірташ або Сергій Льовочкін, оскільки їхні прізвища не подав тодішній в.о. Генпрокурора "свободівець" Олег Майхніцький.

Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав депутат Сергій Лещенко.

"Всі ми добре знаємо, що в березні 2014 року було накладено санкції Брюсселя на соратників Януковича. Але мало кому відомо, як відбувався добір фігурантів у цей список. Ні, це не Євросоюз визначав, чиї гроші блокувати. Санкції було накладено виключно на тих осіб, список яких надіслала до ЄС... сама Україна", - написав Лещенко.

За його словами, прізвища було викладено в послання в.о. генпрокурора Олега Махніцького на ім'я Верховного представника Євросоюзу з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон.

"І, отримавши цього листа, ЄС наклав санкції на всіх вказаних там діячів", - зазначив депутат.

"Чому одні особи потрапили в список, а інші – ні? Чому тут немає жодної людини з клану "РосУкрЕнерго"? Махніцький включив до санкційного списку братів Клюєвих, але відсутні прізвища Льовочкіна та Бойка? Чому є Курченко, але немає Фірташа? Чому є Лукаш, але немає нікого з Кацуб?" – обурився Лещенко.

"Фігурантів санкційного списку добирали не за критерієм розгону Майдану, а за критерієм розкрадання державних ресурсів", - підкресли він і навів той самий лист Махніцького, надісланий в ЄС.

 
 

"Очевидно, що в такий короткий проміжок часу факти встановлено не було – і санкційний список з України грунтувався на припущеннях та здогадках. Тоді постає інше запитання. Чому Махніцький використав таке категоричне твердження відносно одних осіб (Януковичі, Азарови, Клюєви, Богатирьова, Табачник, навіть Лукаш), але не згадав інших – нікого з боку клану "РосУкрЕнерго"? Хоча про "вишкі Бойка" було відомо не менше, ніж про "обірваний транзит Курченка", - обурився Лещенко.

"Генпрокурор, поставлений на цю посаду "Свободою" та підпертий сірим кардиналом партії Ігорем Кривецьким, свідомо чи ні, але врятував Льовочкіна, Фірташа та Бойка від міжнародних санкцій. І я не здивуюся, що хтось у підсумку покращив своє матеріальне становище. За що буде розплачуватися вся Україна", - додав він.

http://www.pravda.com.ua/news/2015/08/14/7077855/

І такі зміни в Конституції під мараторій?

Робоча група з питань правосуддя: Проект змін до Конституції в частині правосуддя направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади

14 Серпня 2015 - 13:07

Робоча група з питань правосуддя: Проект змін до Конституції в частині правосуддя направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади

В рамках громадських обговорень проекту змін до Конституції в частині правосуддя Робоча група з питань правосуддя та суміжних правових інститутів спільно з Асоціацією правників України та Українським кризовим медіа-центром провела презентацію результатів своєї роботи.

Так, Заступник Глави Адміністрації Президента та Секретар Конституційної Комісії Олексій Філатов у своєму виступі зазначив: «Проблеми судової системи існують не тільки на рівні Конституції. Але вона є фундаментом системи, тому зміни, які пропонуються, задають напрями руху. Напрацьований Робочою групою з питань правосуддя проект направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів для суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою з метою забезпечення права особи на справедливий суд, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень, а також на забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період».

Коментуючи роботу над законопроектом, член Конституційної Комісії Сергій Головатий зауважив: «Попри те, що Конституція - документ позитивного права, він втілює філософію. І філософія змін полягає в тому, щоб усунути недоліки методології, на якій будувалася Конституція 1996 року, забезпечити нову якість, максимально європеїзувати ті розділи, які стосуються системи юридичних інститутів. Робочій групі вдалося досягти цієї мети та виправити у Конституції ті речі, які методологічно є несумісними з філософією європейських конституцій та філософією європейського правничого порядку».

Володимир Кравчук, Суддя Львівського окружного адміністративного суду, зауважив, що «напрацьований проект є консенсусом. І хоча в суспільстві існують різні настрої, будь-який законодавчий процес в демократичній державі завжди є питанням компромісу». Пан Кравчук також відзначив, що маючи досвід роботи суддею суду першої інстанції, вважає одними з найбільш важливих питань, які мають вирішуватися в рамках конституційної реформи – питання незалежності та відповідальності судді.

Погоджується з ним і Наталія Петрова, заступник керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя», але від себе додала: «Незалежність суддів – це не їх привілей, це кожному з нас гарантія і можливість отримати справедливий розгляд справи». Коментуючи ж відповідність проекту змін до Конституції європейським стандартам, пані Петрова зазначає, що «численні рекомендації Венеціанської комісії, які впродовж багатьох років «кочували» з одного висновку в інший, нарешті впроваджено. І це насправді прорив».

Д-р Віргіліюс Валанчюс, Керівник проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», також відзначив, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії були підтримані Робочою групою. Також пан Валанчюс наголосив, що «підвищення незалежності судової влади, втілене у проекті, є хорошим сигналом для суспільства».

Андрій Козлов, провідний юридичний радник організації «Democracy Reporting International» «Підтримка відкритого, демократичного процесу реформ в Україні» говорячи про роботу Робочої групи з питань правосуддя та зазначив, що «дискусія була відкритою та відвертою. Навіть ті засіданні вузьких груп, які мали на меті залагодити спірні моменти з ключових питань, що виникали між членами Робочої групи, проводилися відкрито, прозоро та анонсувалися заздалегідь».

Учасники дискусії висловили низку пропозицій, в тому числі щодо повного перезавантаження суддівського корпусу через звільнення всіх суддів. І відповідаючи на запитання учасників обговорення члени Конституційної Комісії зауважили, що така пропозиція розглядалася Робочою групою, проте не отримала підтримки, оскільки, по-перше, на конституційному рівні немає правових підстав для її реалізації, а по-друге - така практика не відповідає європейським стандартам, оскільки не враховує принципу індивідуальної відповідальності судді.

В той час, як очищення та перезавантаження суддівського корпусу є однією із ключових цілей судової реформи, засоби досягнення цієї цілі мають відповідати європейським стандартам.

Відповідно до правових позицій, висловлених ЄСПЛ, масове звільнення суддів без дотримання принципу індивідуальної відповідальності не відповідає таким стандартам і не призведе до бажаного результату враховуючи прецеденти, що мали місце в інших східноєвропейських країнах.

Очищення суддівського корпусу має здійснюватися в межах процедур індивідуального оцінювання, за результатами якого буде визначено можливість перебування кожного конкретного судді на посаді. Ці процедури мають доповнюватися процедурами дисциплінарної та кримінальної відповідальності щодо конкретних суддів за наявності для цього відповідних підстав.

Львів стає шаховою столицею в Україні!

Україна розпочала підготовку до проведення матчу на звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року

11 Серпня 2015 - 13:36

Україна розпочала підготовку до проведення матчу на звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким створюється Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні матчу на звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року.

Документом затверджено персональний склад Комітету та визначено порядок його роботи, утвердження рішень. Організаційне забезпечення діяльності Комітету покладено на Адміністрацію Президента.

Згідно з Указом, головою Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року став Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін. Його заступниками - Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов та Заступник Глави АПУ Ростислав Павленко. До складу Комітету серед інших також увійшли президент Федерації шахів України Віктор Капустін, президент Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов, голова Львівської обласної шахової федерації Тарас Керницький, представники Уряду, Верховної Ради, керівники правоохоронних органів, міський голова Львова та очільник області.

Документ набирає чинності з дня опублікування.

Питання можливості проведення зазначеного чемпіонату обговорювалося під час зустрічі Глави держави з чинною чемпіонкою світу з класичних шахів серед жінок 2015 року Марією Музичук у квітні. Спортсменка, разом зі своїми батьками-тренерами, звернулася до Президента з проханням підтримати заявку на проведення матчу-відповіді для захисту титулу з попередньою світовою чемпіонкою китаянкою Хоу Іфань в Україні. Петро Порошенко висловив підтримку такої ідеї і пообіцяв всебічно сприяти вирішенню питання.

З метою реалізації ініціативи на початку липня Петро Порошенко провів зустріч з президентом Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсаном Ілюмжиновим, під час якої сторони домовилися про проведення у Львові фінального матчу чемпіонату світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою на це звання - китаянкою Хоу Іфань на початку 2016 року. Тоді Глава держави не лише висловив підтримку, а й переконання, що Львів має всі необхідні умови для проведення змагання на належному рівні. "Я, Уряд, місцева влада і Федерація єдині в тому, щоб зробити максимум можливого для того, щоб цей чемпіонат був добре організований, пройшов на високому рівні і сприяв подальшій популяризації шахів в Україні і світі", - зазначив Президент.

http://www.president.gov.ua/news/ukrayina-rozpochala-pidgotovku-do-provedennya-matchu-na-zvan-35787

Є політична воля президента проти корупції!

Немає недоторканних у владі і не може бути, - Президент

12 Серпня 2015

Немає недоторканних у владі і не може бути, - Президент

Президент України прийняв рішення про відсторонення від займаної посади на час проведення слідчих дій голови Бобровицької районної державної адміністрації в Чернігівський області Миколи Супруна та голови Голопристанської РДА у Херсонській області Олександра Богуненка, яких було затримано правоохоронними органами та висунуто звинувачення в одержанні неправомірної вигоди.

Президент був поінформований про загальний хід операції Генеральної прокуратури України і позитивно оцінив роботу Головного слідчого управління ГПУ з протидії корупції. Петро Порошенко вчергове підкреслив необхідність принципової боротьби з хабарництвом в органах державної влади. «Активна антикорупційна робота ГПУ є підтвердженням нашої чіткої позиції – немає недоторканних при владі і не може бути», - сказав Глава держави.


http://www.president.gov.ua/news/nemaye-nedotorkannih-u-vladi-i-ne-mozhe-buti-prezident-35790

Перелік поіменно всіх героїв

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №473/2015

Про відзначення державними нагородами України

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю:

у Збройних Силах України:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

ЧЕПУРНОГО Євгенія Юрійовича - капітана

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

АБРАМОВИЧА Артема Володимировича (посмертно) - старшого лейтенанта

БІЖАНА Геннадія Олександровича - підполковника

БОГАТИРЯ Романа Вікторовича - капітана

БОНДАРЕНКА Андрія Андрійовича - капітана

ГАПЕЯ Василя Васильовича - старшого лейтенанта

ГОРБАЧОВА Костянтина Миколайовича - майора

ГОРПЕНЮКА Дмитра Васильовича - полковника

ГОРЯЙНОВА Михайла Геннадійовича (посмертно) - капітан-лейтенанта

ГРИЦАЙЧУКА Миколу Васильовича - підполковника

ГУЦАНА Максима Ілліча - старшого лейтенанта

ДАНЬКОВСЬКОГО Вадима Васильовича - підполковника

ЄГОРОВА Володимира Анатолійовича - лейтенанта

ЗІНКЕВИЧА Андрія Івановича - старшого прапорщика

КАТМАКОВА Гліба Борисовича - лейтенанта

КЛИМБОВСЬКОГО Олега Федоровича - підполковника

КОВАЛЕНКА Ігоря Олександровича - майора

КУЛЬКУ Руслана Михайловича - полковника

ЛОГВИНЕНКА Олександра Володимировича - капітана

МАТЮШКА Дениса Миколайовича - підполковника

МАХАЧЕКА Олександра Ярославовича - підполковника

МИТРОШКІНА Альберта Анатолійовича - полковника

НЕДОВОДІЄВА Микиту Олександровича (посмертно) - майора

НЕМІНСЬКОГО Ігоря Вікторовича - підполковника

НОВОСАДА Михайла Валерійовича - старшого лейтенанта

ОХРІМЕНКА Дениса Григоровича - старшину

РОМАНЧУКА Сергія Михайловича (посмертно) - старшого лейтенанта

ЧЕРНИХ Віталія Віталійовича - лейтенанта

ЧУПРУНА Ігоря Миколайовича - підполковника

ШПУЛУ Андрія Вікторовича - полковника

ЯНЦЕВИЧА Антона Валерійовича - старшого лейтенанта

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

АЛЕКСЄЄВА Сергія Валентиновича - солдата

АСТАПОВА Дмитра Анатолійовича (посмертно) - старшого солдата

АТАМАНЮКА Романа Олександровича (посмертно) - солдата

БАРБУХА Петра Петровича (посмертно) - солдата

БЕДРІЯ Сергія Леонтійовича (посмертно) - старшого солдата

БЕРДЕСА Олександра Миколайовича (посмертно) - молодшого сержанта

БЕРЕСТЕНКА Ігоря Петровича (посмертно) - старшого солдата

БЕРНАДСЬКОГО Сергія Олександровича - солдата

БЄЛІКОВА Дмитра Вікторовича - сержанта

БЄЛОГО Сергія Сергійовича - молодшого сержанта

БІЛЬКА Віталія Олексійовича (посмертно) - сержанта

БІЛЬЦЯ Петра Васильовича (посмертно) - солдата

БОНДАРЕНКА Олександра Миколайовича - солдата

БРАУХА Андрія Васильовича (посмертно) - солдата

БУДНІКОВА Анатолія Миколайовича (посмертно) - сержанта

БУДЬКА Олександра Юрійовича - солдата

БУНЧИКОВА Віталія Вікторовича - солдата

ВЕНГЕРА Олександра Анатолійовича (посмертно) - старшину

ВЄРУШКІНА Олександра Сергійовича - солдата

ВИНОГРАДА Сергія Анатолійовича - молодшого сержанта

ВИСОЧИНА Вадима Едуардовича (посмертно) - солдата

ВИШНЕВСЬКОГО Степана Івановича (посмертно) - солдата

ВОЛКОВА Миколу Васильовича (посмертно) - солдата

ВОРОБЕЯ Олексія Володимировича - сержанта

ГАСПАРЯНА Ігіта Сагателовича (посмертно) - старшого матроса

ГЕНО Бориса Олеговича (посмертно) - солдата

ГІНДЮКА Андрія Олексійовича (посмертно) - старшого лейтенанта

ГОДУЛЯНА Сергія Валерійовича - сержанта

ГОЛОВЧАКА Сергія Володимировича (посмертно) - старшого солдата

ГОЛЯКА Олександра Йосиповича - старшого сержанта

ГРОМОВОГО Дениса Володимировича (посмертно) - солдата

ГРОШЕВА Олександра Івановича (посмертно) - солдата

ГРУШКА Романа Миколайовича (посмертно) - старшого солдата

ДЕЛЬНЕЦЬКОГО Андрія Олександровича - прапорщика

ДЕМЧУКА Андрія Анатолійовича - старшого солдата

ДЕМЧУКА Василя Гервасійовича (посмертно) - сержанта

ДЕМ’ЯНИКА Сергія Валерійовича (посмертно) - молодшого сержанта

ДМИТРІЄНКА Андрія В’ячеславовича - старшого солдата

ДОБЖАНСЬКОГО Валерія Віталійовича - полковника

ДОНЦОВА Віктора Валентиновича - сержанта

ДОНЧЕНКА Володимира Миколайовича - сержанта

ДУБОВСЬКОГО Костянтина Юрійовича (посмертно) - солдата

ДУРИБУ Ярослава Васильовича (посмертно) - старшого солдата

Д’ЯЧКОВА Олександра Миколайовича - солдата

ЖАРОВА Степана Станіславовича - солдата

ЖЕРЕБЦОВА Володимира Володимировича (посмертно) - солдата

ЗАБЄЛІНА Кирила Валерійовича (посмертно) - старшого солдата

ЗИКУНОВА Дениса Сергійовича - старшого сержанта

ІВАНЮШ Ірину Ігорівну - добровольця

ІЛЛЮШКА Михайла Анатолійовича - сержанта

КАНДИБУ Романа Олександровича - солдата

КАРАЧЕНЦЕВА Олександра Юрійовича (посмертно) - солдата

КЕРНІЦЬКОГО Сергія Володимировича (посмертно) - солдата

КОБЧЕНКА Олега Олександровича (посмертно) - солдата

КОЗЕНКА Олександра Сергійовича (посмертно) - солдата

КОЛОТАЄВА Сергія Вікторовича (посмертно) - солдата

КОРОТУ Євгена Миколайовича (посмертно) - сержанта

КОСТІВА Василя Олексійовича - старшого сержанта

КОТЕНКА Павла Ігоровича - старшого лейтенанта

КРАВЧЕНКА Олега Івановича - солдата

КРУШАНОВСЬКОГО Олександра Івановича - майора

КУЛИКОВА Дмитра Олексійовича (посмертно) - старшину

КУЧМІЯ Івана Сергійовича (посмертно) - солдата

ЛАПЕНКА Віталія Вікторовича - капітана

ЛАЩУКА Миколу Володимировича - солдата

ЛЕПЕХУ Андрія Анатолійовича (посмертно) - солдата

ЛЯЛЕВИЧА Сергія Францовича (посмертно) - сержанта

МАКЛАКОВА Івана Юрійовича - солдата

МАКСИМЕНКА Максима Івановича - старшого сержанта

МАЛАШКА Віталія Андрійовича (посмертно) - сержанта

МАЛИШКА Євгена Олеговича - солдата

МАРКУСЕВИЧА Віктора Йосиповича - молодшого сержанта

МАРЧЕНКА Олексія Вікторовича (посмертно) - солдата

МЕЛЬНИКА Олександра Івановича (посмертно) - солдата

МЕЛЬНИКОВА Володимира Володимировича (посмертно) - молодшого сержанта

МИРОНЧУКА Ігоря Васильовича - старшого прапорщика

МІГАЯ Сергія Анатолійовича - солдата

МОЖАЄВА Олександра Анатолійовича - майора

МУСІЄНКА Євгенія Володимировича - капітана медичної служби

ОЛІЙНИКА Андрія Вікторовича - старшого сержанта

ОРЛОВА Олега Олександровича - солдата

ПАЛАГУ Олександра Івановича - старшого солдата

ПАСІЧНЮКА Олександра Олександровича - старшого солдата

ПИШНЯКА Максима Вікторовича - сержанта

ПІНЧУКА Віктора Івановича - солдата

ПЛАЦИНСЬКОГО Павла Яновича (посмертно) - старшого сержанта

ПЛЮТУ Юрія Вікторовича - старшого сержанта

ПОВАЖНЮКА Володимира Олександровича - старшого сержанта

ПОВСТЮКА Святослава Леонідовича - старшого солдата

ПОКРАСУ Олександра Петровича - старшого солдата

ПОНОМАРЕНКА Олександра Васильовича (посмертно) - сержанта

ПШЕЗМІРСЬКОГО Максима Вікторовича - солдата

РАХНЯНСЬКОГО Павла Сергійовича - сержанта

САВІЦЬКОГО Бориса Борисовича - сержанта

САГАНА Сергія Івановича (посмертно) - сержанта

САКА Вадима Андрійовича (посмертно) - старшого солдата

САРАНЧУ Максима Ростиславовича (посмертно) - солдата

СЕРГІЄНКА Євгена Геннадійовича - солдата

СЕРДЮКОВА-Євгена Сергійовича (посмертно) - молодшого сержанта

СЕРЕБРИНСЬКОГО Володимира Олександровича (посмертно) - солдата

СЛОБОДЗЯНА Івана Ігоровича - солдата

СОЛОДОВНІКА Євгена Олеговича (посмертно) - солдата

СТРЕЛЬЧУКА Олександра Анатолійовича (посмертно) - солдата

СУХЕНКА Сергія Михайловича (посмертно) - сержанта

СУЩУКА Миколу Володимировича (посмертно) - старшого солдата

ТІТАЄВА Сергія Борисовича - сержанта

ТРУШЕВА Григорія Івановича - солдата

ФЕДОНЮКА Дмитра Володимировича - старшого солдата

ФЕДОРЕНКА Назара Станіславовича - солдата

ХАНЧИЧА Дениса Юрійовича (посмертно) - старшого солдата

ХАРТІ Вадима Миколайовича (посмертно) - сержанта

ЦАБІЯ Євгена Миколайовича - солдата

ЦВІТКОВА В’ячеслава Олександровича - старшого солдата

ЧЕРЕДНИЧЕНКА-МОСКАЛЕНКА Сергія Юрійовича (посмертно) - солдата

ЧИРВУ Артема Миколайовича - солдата

ЧИХУНА Олега Ігоровича (посмертно) - солдата

ЧОРНОКНИЖНОГО Максима Петровича (посмертно) - солдата

ЧУБІНАШВІЛІ Михайла Давидовича - старшого сержанта

ШАПОВАЛОВА Івана Михайловича - молодшого сержанта

ШАПОШНІКОВА Павла Павловича - старшого солдата

ШЕПЕТЬКА Сергія Петровича (посмертно) - солдата

ШИЯНА Андрія Вікторовича (посмертно) - старшину

ЩЕРБАКОВА Юрія Валерійовича - старшого солдата

ЮРАША Владислава Юрійовича - солдата

ЯСІНСЬКОГО Миколу Івановича - солдата

Нагородити медаллю "За військову службу Україні"

ВЛАСОВА Ігоря Васильовича - прапорщика

ЛЮЛЬКА Валерія Олександровича - солдата

ПАВЛУШУ Сергія Олександровича - молодшого сержанта

ПАНЧУКА Валерія Миколайовича - прапорщика

ПАСІКУ Володимира Олександровича - старшого солдата

ПЛАТОНОВА Максима Юрійовича - полковника

СЕНТИПАЛА Владислава Миколайовича - солдата

ШАПОВАЛА Володимира Сергійовича - молодшого сержанта

в органах і підрозділах Міністерства внутрішніх справ України:

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ВОРОНОВА Сергія Євгеновича (посмертно) - прапорщика міліції

ОКСЕНТЮКА Олександра Васильовича (посмертно) - фахівця групи полку патрульної служби міліції особливого призначення "Дніпро-1"

ПЕРМЯКОВА Дмитра Олександровича (посмертно) - молодшого сержанта міліції

ПОПІЛЯ Івана Ігоровича (посмертно) - старшого солдата

ТІМОШЕНКОВА Дмитра Сергійовича (посмертно) - солдата резерву

Нагородити медаллю "Захиснику Вітчизни"

АНАНЬЄВА Романа Вікторовича - молодшого лейтенанта

БІЛАША Ігоря Гавриловича - старшого сержанта

ВЕНЖЕГУ Руслана Володимировича - солдата

ВИХРИСТЮКА Геннадія Михайловича - молодшого лейтенанта

ГУБЕНКА Олександра Сергійовича - старшого прапорщика

ГУНЬКА Євгена Геннадійовича - прапорщика

ДРОБОЖАНА Олександра Миколайовича - майора

КАШТЕЛЯНА Дмитра Івановича - солдата

КІБІРЄВА Артема Івановича - капітана

КОБЗАРЯ Геннадія Миколайовича - старшого прапорщика

КУГАЯ Артема Едуардовича - старшину

МОСКОВЧЕНКА Віталія Олександровича - прапорщика

НАГАЛЮКА Андрія Леонідовича - підполковника

НАУМОВА Сергія Вікторовича - майора

ПАСЛЬОНА Олександра Михайловича - солдата

ПАЩЕНКА Олександра Миколайовича - старшого лейтенанта

ПУТИНЦЯ Геннадія Олександровича - старшого солдата

САПОНЕНКА Олександра Вікторовича - старшого прапорщика

СИДОРЕНКА Олександра Володимировича - молодшого сержанта

СУХОЦЬКОГО Євгена Валентиновича - старшого прапорщика

ФІЛАТОВА Ігоря Юрійовича - старшого прапорщика

в органах і підрозділах Служби безпеки України:

Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

ГРИШИНА Леоніда Михайловича - майора

ЗАІКУ Романа Павловича - молодшого лейтенанта

ЯРЕМЧУКА Павла Миколайовича - підполковника у відставці

Нагородити орденом "За мужність" ІІІ ступеня

ГАЛАГАНА Григорія Анатолійовича - підполковника

МАНУКОВА Сергія Володимировича - лейтенанта

Нагородити медаллю "За військову службу Україні"

БАУМВАЛЬДА Ростислава Янушовича - полковника

в органах і підрозділах Державної прикордонної служби України:

Нагородити медаллю "Захиснику Вітчизни"

БИЧКОВА Дмитра Борисовича - старшого прапорщика

ЗВІРА Руслана Петровича - солдата

КОСЕНКА Олега Сергійовича - старшого солдата

КУЗЬМІНА Олександра Вікторовича - старшого сержанта

МАЗУРА Сергія Петровича - підполковника

ПОЛІЩУКА Богдана Валерійовича - майора

СИДОРЕНКА Олександра Миколайовича - старшого солдата

СОБЧАКА Юрія Павловича - сержанта

УРАЗБАЄВА Тимура Озатовича - солдата

ФЕДОРЕНКА Євгена Вікторовича - старшого прапорщика

ФУСТІЯ В’ячеслава Володимировича - капітана.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

13 серпня 2015 року

http://www.president.gov.ua/documents/4732015-19315

Ні корупції на Львівщині!

Синютка підозрює Садового та Колодія у корупції?  
05 серпня 2015,

Голова ОДА Львівщини Олег Синютка повідомив у коментарі Львівському порталу, що на Львівщині не замішаними в корупції четверо високопосадовців. Проте, серед озвучених «імен» не виявилося мера Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної ради Петра Колодія.

synjutka_zik.ua

За словами голова ОДА Львівщини, комітет протидії корупції, при громадській раді у СБУ Львівської області (до якого входить Синютка – авт.), працює і працю досить ефективно. Як приклад очільник Львівщини навів нещодавнє затримання майора міліції Шевченківського району, який тікав від правоохоронців по кущах.

«Завдяки роботі цього комітету кількість затриманих осіб, яких підозрюють у корупції пішла вже на третій десяток», – сказав Синютка.

Водночас, на уточнююче запитання журналіста Львівського порталу, чи є серед корупціонерів прізвища людей, які фігурують у владі, Олег Синютка зазначив: «Там не має голови обласної адміністрації (Олег Синютка – авт.), не має прокурора області (Роман Федик – авт.), немає начальника СБУ (Віктора Андрейчука – ред.), і немає начальника УМВС (Дмитра Загарії). Усі решта є».

Додамо, що сьогодні відбувся Круглий стіл: «Спільні дії влади та громади, спрямовані на подолання корупції у Львівському регіоні», учасники якого  пропонували свої методи боротьби з корупцією на Львівщині.

http://portal.lviv.ua/news/2015/08/05/sinyutka-pidozryuye-sadovogo-ta-kolodiya-u-koruptsiyi

Нагорода від Президента України

Петро Порошенко нагородив за мужність на Донбасі 207 військовослужбовців


Серед нагород, якими відзначено захисників держави: ордени Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення державними нагородами України» 207 військовослужбовців. Про це йдеться на сайті глави держави.

Згідно з документом, «особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» до державних нагород представлені 207 військовослужбовців: 164 – представники Збройних Сил, 26 – військові Національної гвардії та Міністерства внутрішніх справ, 6 – Служби безпеки, 11 – Державної прикордонної служби України. 63 бійці Збройних Сил та 5 Міністерства внутрішніх справ відзначені нагородами посмертно.

Усі нагороджені відзначилися у боях за луганський і донецький аеропорти, в Іловайську, Семенівці, Степанівці, Красногорівці, Дебальцевому, Артемівську, Авдіївці, Нікішино, селищах Луганське та Гранітне. Серед нагород, якими відзначено захисників держави: ордени Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».

Наша Одеса

Жемчужина у моря. Как война делает Одессу патриотической 11.08.2015
Роман Кравец
Свою роль сыграла и война на востоке. То, что сейчас там происходит, многим людям помогло сделать выбор.

"Вот видите, год назад в том ресторане сидело бы примерно два человека, – показывает на левую сторону Александр Ройтбурд, один из самых значимых украинских художников, – в этом сидели бы тоже два-три посетителя".

Мы находимся в ресторане "Кларабара" в одесском Городском саду. Терраса заведения почти пуста, но буквально через час свободных мест тут не останется. Ройтбурд заказывает себе 150 грамм чачи. Он не спешит ее пить, а, поглаживая свою бороду, раздумывает над вопросами.

Художник признается, что 2 мая прошлого года, когда произошли столкновения пророссийских активистов с украинскими патриотами, в результате чего погибло 48 людей, в Одессе не был – а приехал сюда через неделю.

"Когда я приехал 9 мая – увидел мертвый город… Город, который ужаснулся и пережил тяжелый шок. Такое состояние длилось практически все лето. Одесса очнулась только в конце июля, может, даже – в начале августа", – вспоминает Ройтбурд.

Сейчас жемчужина у моря живет обычной жизнью. Проходить центром города очень неудобно из-за большого количества людей. Поскольку это суббота, в город вышли погулять не только туристы, но и местные жители.

Где-то вдали по Дерибасовской слышны звуки барабанов под аккомпанемент записей группы "Deep Purple" – какой-то барабанщик посреди улицы развлекает людей.

Недорогие гостиницы переполнены людьми, а квартиры и комнаты, что сдают посуточно, нужно бронировать минимум за две недели. Некоторые арендодатели вообще сбрасывают телефонные звонки.

Схожая ситуация с билетами на поезд. Например, если вы захотите купить проездной документ со Львова на завтра-послезавтра, в кассе вокзала просто разведут руками и предложат поехать в Одессу не раньше, чем через две-три недели.

На пляжах много людей, но тесноты не чувствуется. Самый популярный здешний кусочек земли у моря – комплекс "Аркадия" – работает круглосуточно. В модных заведениях обычный шезлонг стоит от 80 до 200 гривен, но это не очень пугает посетителей. Кстати говоря, на такие пляжи приходят позагорать немало иностранцев – так что молодых девушек на высоких каблуках не останавливает ни песок, ни даже ремонт дороги перед входом в комплекс.

"Город расстался с навязанными российской пропагандой клише, понял, что другой альтернативы европейскому выбору нет. Он понял, что европейский выбор однозначно связан с проукраинским выбором", – поясняет Ройтбурд.

"Конечно же, идиоты есть везде, думаю, что даже во Львове есть люди, которые хотят, чтобы Путин ввел войска", – добавляет художник.

Ситуативный патриотизм

Легкая курортная атмосфера Одессы стирает мысли о свисте пуль и звуков тяжелой артиллерии. Вообще, о войне здесь говорить не любят – но все же приходится.

По городу можно заметить несколько указателей на убежища. Зимой, во время обострения военных действий на востоке страны, местные жители проводили субботники в защитных сооружениях времен Второй мировой. Сейчас они поддерживаются в рабочем состоянии.

 


О событиях на Донбассе одесситам и гостям города напоминает также фотовыставка "Необъявленная война". Она проходит в беседке горсада, чуть ниже "Кларыбары".

На фотографиях – лица украинских бойцов, разбитая техника, сгоревшие автомобили и разрушенные дома. Есть здесь и отдельный стенд с фотографиями Донецкого аэропорта. Люди не проходят мимо: заходят, всматриваются в снимки.

 

Мужчина примерно 40 лет приседает к маленькой девочке – наверное, дочери – и что-то объясняет, показывая на фотографию расстрелянного автомобиля.

Вокруг беседки вывешены флаги Украины, Вооруженных и Морских сил, а также красно-черный флаг с надписью "Правый сектор".

По сторонам, ближе к прогулочной зоне Дерибасовской, стоят два больших стенда – слева портреты Героев Небесной сотни, справа фотографии погибших на Донбассе одесситов и жителей области.

Второй стенд некоторые называют "Cтеной плача". На нем четко написано: "Вічна пам'ять героям російсько-української війни".

За последний год в Одессе практически исчезли российские туристы, зато появилось множество проукраинских организаций и волонтерских движений.

Патриотические изменения в городе заметила и луганская журналистка Юлия Савченко, с прошлого года – одесситка, переехала с началом обострения ситуации на востоке.

"Когда я приехала, были одни настроения, а сейчас я уже вижу совсем другие. Даже среди моих знакомых – у некоторых ранее были более нейтральные взгляды. Но после того, что произошло на востоке Украины, они изменили свои взгляды именно на украинские", – рассказывает Савченко.

Местные активисты признаются, что на настроения в городе сильно повлияла не только война на Донбассе, но и столкновения на Куликовом поле.

"Нужно понимать, что означает 2 мая для Одессы. Это не было просто стычкой вооруженных антимайдановцев и куликовцев с вооруженными евромайдановцами – это присутствовало, но не было основным. Главное было то, что город массово поднялся за то, чтобы Одесса осталась в Украине. Это был такой референдум: "Одесса это Украина, или это часть русского мира?" – считает глава общественной организации "Рада громадської безпеки Одеси" Марк Гордиенко.

Активист без долгих раздумий перечисляет несколько причин, из-за чего, по его мнению, пророссийские настроения в городе пошли на спад.

Во-первых, много активных сторонников "русского мира" просто собрали чемоданы и уехали воевать на стороне террористов, в "ДНР" и "ЛНР". Во-вторых, милиция и СБУ не дают сепаратистам "спокойно спать" и постоянно их вылавливают. А в-третьих, люди, которым было все равно, что происходит – начали переходить на так называемую "сторону победителей".

В свою очередь, бывший заместитель главы Одесской областной государственной администрации Игоря Палицы Зоя Казанжи переходит на цифры.

Буквально в апреле администрация области заказывала социологические исследования в компании GfK для понимания настроений жителей Одессы и области.

"Примерно 80% одесситов видят свой город в составе Украины, а в области такой показатель еще выше и составляет 82%, – показывая на графики, говорит Казанжи. – У меня нет особой эйфории, потому что понимаю, что здесь свою роль сыграла и война на востоке. То, что сейчас там происходит, многим людям помогло сделать выбор".

Сепаратизм по-одесски

Как минимум раз в месяц в Одессе случается какой-нибудь взрыв. Неизвестные подрывают железную дорогу, мосты, офисы волонтеров, собственность украинских патриотов и прочее.

Один из недавних – взрыв в кафе "У Ангеловых", владельцы которого поддерживали Евромайдан и активно помогают украинской армии. На следующий вечер после инцидента глава Одесской ОГА Михеил Саакашвили демонстративно пришел ужинать в "У Ангеловых" вместе с главным милиционером области Гиорги Лордкипанидзе.

Как ни странно, но местные жители уже привыкли к диверсиям в городе и относятся к ним почти спокойно. Туристов это, похоже, тоже не очень волнует.

По мнению пресс-секретаря Самообороны Одессы Виктории Сибирь, такие теракты похожи на то, что "кому-то надо просто отчитаться в деятельности".

"Взрывы в городе повышают нервозное состояние общества. Недаром террористы во всём мире практикуют подобный метод запугивания и шантажа, – резюмирует Зоя Казанжи. – Если ставить вопрос: а почему эти взрывы какие-то, скажем так, киношные, без жертв? – Думаю, что создание общей тревожной обстановки действует точно так же страшно, просто меньшие риски для исполнителей. Спецслужбы стали более активно работать на упреждение – и это тоже во многом спасает ситуацию".

Бывший вице-губернатор подчеркивает, что практически все задержанные являются жителями региона, а не так называемыми "гастролерами".

Между тем Виктория Сибирь успокаивает и убеждает, что в настоящее время сепаратизма в Одессе практически нет.

"Он (сепаратизм – авт.) остался, скорее, на бытовом уровне. На Куликовом поле, где раньше собирался антимайдан, сейчас раз в неделю собирается кучка бабушек, их там буквально 20-30 человек, и никакой опасности они не несут", – отмечает представительница самообороны.

О трагедии на Куликовом поле и пожаре в одесском Доме профсоюзов слышал весь мир. Российская пропаганда называет те события "одесской Хатынью" и чуть ли не адом.


На месте "ада" нынче спокойно, никаких палаток и противостояний нет. Здание Дома профсоюзов обнесено металлической забором, покрашенным в желто-голубой цвет, окна остались разбитыми, так же как и сгоревшие двери здания. В будни эту точку Одессы охраняют два милиционера.

Один из правоохранителей активно наматывает круги, разговаривая по мобильному телефону, другой сидит в машине. Люди проходят мимо, не поворачивая головы в сторону здания – как будто это местная библиотека или корпус какого-нибудь разбитого университета.

С правой стороны сгоревшего сооружения стоит разноцветный указатель с надписью "Столовая профсоюзов работает". Если верить указателю, комплексный обед в столовой стоит всего 25 гривен.

– А что, действительно столовая работает? – спрашиваем у мужчины с собачкой.

– Ну да, – с удивлением и непониманием в голосе отвечает он.

 

Прошлым летом спокойствия здесь не было. Зоя Казанжи говорит, что для успокаивания ситуации в регионе Игорь Палица целое лето-2014 проводил много встреч с разными группами населения. Часть из таких встреч были непубличными.

"С кем общаться, а с кем не общаться, выбирать не приходилось. Наверное, в правовом обществе подобным должны заниматься специальные органы. Но, помня, в каком состоянии были милиция, СБУ, прокуроры – надежды лишь на них не было", – признается Казанжи.

"Самое главное, что локализовало конфликт внутри людей, которые потеряли своих близких, это то, что мы собрали родственников – и проукраинских, и пророссийских погибших – в одном помещении, – вспоминает бывший заместитель главы Одесской области. – Тогда председатель ОГА выдал каждой семье погибших по 200 тысяч гривен. От денег не отказался никто. Также решались бытовые проблемы этих семей – от устройства в детский сад детей до подключения домов к газопроводу".



Грузинское течение

Бесспорно, самым большим изменением в области за последнее время стало назначения экс-президента Грузии Михеила Саакашвили главой здешней ОГА. Многие эксперты назвали это назначение прямой "пощечиной" российскому президенту.

Саакашвили приехал сюда работать не сам, а пригласил известную активистку Евромайдана Юлию Марушевску, Сашу Боровика из Минэкономики, Владимира Жмака, возглавлявшего в "Роснефть-Украина", и российскую оппозиционерку Марию Гайдар.

На команду нового губернатора возложена большая миссия: не просто защитить регион, а развить его экономику. Как многие говорят – сделать с Одессы второе Батуми.

Уже больше двух месяцев экс-президент Грузии балует пользователей интернета скандальными видеороликами: например, когда жестко критикует местных прокуроров за коррупцию или ссорится з главой государственной авиационной службы.

Вместе с тем, одесситы ждут от Саакашвили конкретных дел – и, что важно, возлагают на него большие надежды.

"Первый месяц ему дали на "поговорить", а сейчас ждут действий, потому что фотографироваться с людьми – это очень хорошо, а делать изменения – другое", – говорит журналистка Юлия Савченко.

В свою очередь, команда Саакашвили обещает, что ощутимые изменения в регионе наступят не ранее, чем в октябре. А уже в августе в Одесской области заработает совет экономического развития области.

Так, по словам вице-губернатора Владимира Жмака, представителей регулятивных органов – таможню, налоговую, прокуратуру и силовые структуры – посадят за один стол с представителями власти, инвесторами и бизнесменами. Далее Одессу ждут реформы таможни и центра административных услуг.

"Одесскую таможню привели к тому, что ее просто обходят стороной и не проводят через нее товар", – жалуется Юлия Марушевская.

В администрации объясняют, что осенью таможенный контроль станет абсолютно компьютеризированным. Для этой затеи ОГА привлекла американских экспертов.

Одним из самых глобальных изменений в регионе станет реформирования областной администрации. Саша Боровик увлеченно рассказывает, что старую ОГА полностью распустят и создадут агентство по инвестициям развития. В нем они планируют оставить только 10% старых работников.

"Они пройдут все необходимые тесты и продолжат работу, чтобы осталась функциональная память", – объясняет Боровик.

По его словам, основой нового агентства станет гражданское общество и волонтеры, которые сейчас помогают команде Саакашвили.

"Знаете, сказать, что у нас есть какой-то гениальный план на год вперед – такого нет. На самом деле, все делается в ручном режиме, это борьба с конкретными проблемами", – добавляет Марушевская.

К сожалению, Одесса продолжает оставаться в поле зрения России. В конце июня разведка США опубликовала три сценария захвата Украины Владимиром Путиным. Один из вариантов агрессии предусматривает попытку полностью отрезать Украину от Черного моря и дойти до Приднестровья.

Одесский истеблишмент в один голос убеждает, что российских военных с цветами тут не ждут, и ждать не собираются.

"Перейдет ли город на ту сторону? Нет, не перейдет, у нас уже была в прошлом году возможность дважды перейти на другую сторону, – резюмирует Виктория Сибирь. – Первый раз, когда 3 марта в облгосадминистрации пытались поднять российский флаг, и огромное количество граждан, увидев по новостям, что происходит, пришли в администрацию и выгнали этих людей. И 2 мая".

На вопрос, "а как поведут себя местные силовики, в случае чего?", Марк Гордиенко с "Ради громадської безпеки Одеси" отвечает оригинально: "Я могу сказать о бандитах, а не о милиционерах. Бандиты будут стоять за Украину".

 

...Тем временем на Дерибасовской темнеет. Две молодые девушки подходят к стенду с портретами Небесной сотни. Они приседают на колени и, перешептываясь, поджигают стоявшие рядом несколько лампадок.

Аналогическую процедуру девушки повторяют возле стенда с портретами погибших военных. Маленькие огни будут гореть целую ночь, пока лучи солнца не упадут на желто-голубой флаг в самом центре Одессы.

http://life.pravda.com.ua/society/2015/08/11/198417/view_print/