хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

І такі зміни в Конституції під мараторій?

Робоча група з питань правосуддя: Проект змін до Конституції в частині правосуддя направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади

14 Серпня 2015 - 13:07

Робоча група з питань правосуддя: Проект змін до Конституції в частині правосуддя направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади

В рамках громадських обговорень проекту змін до Конституції в частині правосуддя Робоча група з питань правосуддя та суміжних правових інститутів спільно з Асоціацією правників України та Українським кризовим медіа-центром провела презентацію результатів своєї роботи.

Так, Заступник Глави Адміністрації Президента та Секретар Конституційної Комісії Олексій Філатов у своєму виступі зазначив: «Проблеми судової системи існують не тільки на рівні Конституції. Але вона є фундаментом системи, тому зміни, які пропонуються, задають напрями руху. Напрацьований Робочою групою з питань правосуддя проект направлений на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів для суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою з метою забезпечення права особи на справедливий суд, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень, а також на забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період».

Коментуючи роботу над законопроектом, член Конституційної Комісії Сергій Головатий зауважив: «Попри те, що Конституція - документ позитивного права, він втілює філософію. І філософія змін полягає в тому, щоб усунути недоліки методології, на якій будувалася Конституція 1996 року, забезпечити нову якість, максимально європеїзувати ті розділи, які стосуються системи юридичних інститутів. Робочій групі вдалося досягти цієї мети та виправити у Конституції ті речі, які методологічно є несумісними з філософією європейських конституцій та філософією європейського правничого порядку».

Володимир Кравчук, Суддя Львівського окружного адміністративного суду, зауважив, що «напрацьований проект є консенсусом. І хоча в суспільстві існують різні настрої, будь-який законодавчий процес в демократичній державі завжди є питанням компромісу». Пан Кравчук також відзначив, що маючи досвід роботи суддею суду першої інстанції, вважає одними з найбільш важливих питань, які мають вирішуватися в рамках конституційної реформи – питання незалежності та відповідальності судді.

Погоджується з ним і Наталія Петрова, заступник керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя», але від себе додала: «Незалежність суддів – це не їх привілей, це кожному з нас гарантія і можливість отримати справедливий розгляд справи». Коментуючи ж відповідність проекту змін до Конституції європейським стандартам, пані Петрова зазначає, що «численні рекомендації Венеціанської комісії, які впродовж багатьох років «кочували» з одного висновку в інший, нарешті впроваджено. І це насправді прорив».

Д-р Віргіліюс Валанчюс, Керівник проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», також відзначив, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії були підтримані Робочою групою. Також пан Валанчюс наголосив, що «підвищення незалежності судової влади, втілене у проекті, є хорошим сигналом для суспільства».

Андрій Козлов, провідний юридичний радник організації «Democracy Reporting International» «Підтримка відкритого, демократичного процесу реформ в Україні» говорячи про роботу Робочої групи з питань правосуддя та зазначив, що «дискусія була відкритою та відвертою. Навіть ті засіданні вузьких груп, які мали на меті залагодити спірні моменти з ключових питань, що виникали між членами Робочої групи, проводилися відкрито, прозоро та анонсувалися заздалегідь».

Учасники дискусії висловили низку пропозицій, в тому числі щодо повного перезавантаження суддівського корпусу через звільнення всіх суддів. І відповідаючи на запитання учасників обговорення члени Конституційної Комісії зауважили, що така пропозиція розглядалася Робочою групою, проте не отримала підтримки, оскільки, по-перше, на конституційному рівні немає правових підстав для її реалізації, а по-друге - така практика не відповідає європейським стандартам, оскільки не враховує принципу індивідуальної відповідальності судді.

В той час, як очищення та перезавантаження суддівського корпусу є однією із ключових цілей судової реформи, засоби досягнення цієї цілі мають відповідати європейським стандартам.

Відповідно до правових позицій, висловлених ЄСПЛ, масове звільнення суддів без дотримання принципу індивідуальної відповідальності не відповідає таким стандартам і не призведе до бажаного результату враховуючи прецеденти, що мали місце в інших східноєвропейських країнах.

Очищення суддівського корпусу має здійснюватися в межах процедур індивідуального оцінювання, за результатами якого буде визначено можливість перебування кожного конкретного судді на посаді. Ці процедури мають доповнюватися процедурами дисциплінарної та кримінальної відповідальності щодо конкретних суддів за наявності для цього відповідних підстав.

4

Коментарі

114.08.15, 13:51

Головатого і Мусіяку як членів Конституційної комісії вважаю не дуже добрими фахівцями, але і кращих наразі важко знайти. Просто не надаються чути.

    214.08.15, 14:21Відповідь на 1 від Богдан Бо

    та отож. у мене спір виник на одному сайті юридичному. за звичай усі шифруються ховають свої призвіше. короче аноніми. і от один такийанонім надае пораду юридичного напряму. і використовуе ще радянські українські закони по жкг. а янапиши ви би ще ленініськие декрети пригадалиби. ех як розлютилось то товариство "юристів" як понеслися та хто ти такий а потім мабуть одізнани хакерству, виклали мої данні. Хоча яіх не приховую, і тому я здогадавсящо то хворе на ДЦП, вони таки псіхічно невитриманні.Довелось порадити власнику сайту щоб таких ДЦПшних вигоняли з сайту і слідкували. А бачилиби ви облич'я донецьких патріотів коли мене призначили головою дільніці. У принципу тут нічого не поробеш, і тому рашка постійно виграє

      314.08.15, 15:05Відповідь на 1 від Богдан Бо

      Сапожник, суди не выше сапог

        Гість: artyleryst

        414.08.15, 15:22Відповідь на 1 від Богдан Бо

        Як на мене Мусіяка добрий правник, а Головатий - лайно в ополонці, кому він тільки не служив, запроданець януковища.

          514.08.15, 15:41Відповідь на 4 від Гість: artyleryst

          По Головатому ви праві, хоча сказав тут він все правильно, але зрадить моментально.
          Щодо Мусіяки, то розум без результату - пустота, а я щось не помічав за Мусіякою нічого, окрім "розумного міркування" про вищі матерії. Як ось зараз де результати? Де активна позиція щодо децентралізації та інших змін? Немає, бо то кабінетний мудрагель.

            Гість: artyleryst

            614.08.15, 20:27Відповідь на 5 від Богдан Бо

            Мусіяка - батько Конституції і це багато хто цінує, якби не він Кучма продавив би таке що став би або Лукашенко-2 або Путін -2

              715.08.15, 19:21Відповідь на 6 від Гість: artyleryst

              Щиро перепрошую, але батьком Української Конституції 1996 р. був і буде Вадим Гетьман, а не Мороз, Мусіяка чи покійний Сирота тощо. Прочитайте книгу Вадима Гетьмана на цю тему і вам все стане ясно.
              Я сказав, що Мусіяка вже свій потенціал вичерпав і тільки. Не маю чого ображати його.

                815.08.15, 19:24Відповідь на 6 від Гість: artyleryst

                Отакі в нас характерники: шевця не знають, а від "сапожника" мудрують