Кінець імперії «тютюнового короля»?

  • 10.12.20, 15:50

СБУ прийшла з обшуками до славнозвісного «короля тютюну» Андрія Холодова, нардепа від «Слуги народу». Справа навіть не в монополії на ринку тютюну, де він давно і намертво закріпився. А в тіньових схемах, де цигарки стали прикриттям, щоб ухилятися від сплати податків. І це вже мільярди гривень, які за роки «витікали» з державного бюджету.

Пан Холодов разом зі своєю родиною добрався до вершини тютюнової імперії після численних війн з мафіозними угрупуваннями. Все у кращих традиціях італійського сюжету про Дона Карлеоне – з залякуваннями, погрозами і замахами.

Варто згадати, наприклад, 2019 рік і вибух на Київщині, в садибі Миколи Ганула, основного конкурента Холодова в  тютюновому бізнесі. Тоді ж Обухівське відділенням Нацполіції почало кримінальне провадження стосовно помічників Холодова, які підозрювалися в організації вибуху.

Вже тоді стало ясно, що майбутній «король» усуватиме всіх, хто стоятиме на його шляху. Серед помічників, яким повідомлено про підозру, були такі собі Павло Волотовський, Данило Абрамов і Петро Петросян. Відомостей про них в інтернеті не знайдете, пов’язаність із Холодовим також не дослідите, проте зв’язок між усіма цими людьми таки існує.

У своїй декларації за 2019 рік Андрій Холодов серед численних коштовностей – картин, ікон, колекційних сумочок, каблучок з діамантами, золотих злитків – задекларував автомобіль «Mercedes – Benz GLS 450». Його власником є Петросян Володимир, брат згаданого вище Петра Петросяна.

Відтак нардеп своїх не кинув  і «зам’яв» історію з вибухом. Помічники вийшли сухими з води, підозри скасовано, провадження закрито. Навіть не дивуйтеся такій лояльності і поступливості з боку поліції. Важелем впливу на правоохоронців послужила близький друг Холодова – колишній генпрокурор Юрій Луценко.

У тому ж році була законодавча спроба перерозподілити прибутки між різними учасниками ланцюга з торгівлі цигарками. У жовтні 2019 року Верховна Рада розглядала законопроект №1049 з правкою №8 народного депутата від партії «Слуга народу» Олександра Дубинського. Ця невелика поправка пропонувала збільшити маржу заробітку для оптових і роздрібних продавців тютюнових виробів. Вона пройшла через Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, де її публічно лобіював Холодов, проте нардепи її зрештою скасували.

Щоправда, НАБУ згодом відкрило кримінальне провадження стосовно того ж Дубінського, Холодова та Юрченка. Як видно із витягу з Єдиного реєстру кримінальних проваджень, нардепи-однодумці «вчинили закінчений замах на злочин у вигляді зловживання владою або службовим становищем… за рахунок законодавчо обумовленого зменшення прибутку інших суб’єктів господарювання». Але справа в НАБУ – не перешкода. І Холодову вже ж таки вдається отримати ласий шматок бюджетних коштів від незаконної реалізації своїх тютюнових товарів через різні схеми.

Наприклад, через монополію на розміщення та використання МАФів на зупинках громадського транспорту. Вона почала розгортатися в Києві ще у 2016 році. Тоді КМДА вирішила провести інвестиційні конкурси для благоустрою зупинок громадського транспорту. І одним із переможців конкурсу офіційно визначено ТОВ «Київ Маркет Солюшн», з яким укладено відповідні інвестиційні договори.

І відтоді розслідування ЗМІ прямо вказували на причетність Холодова до незаконних схем продажу цигарок. Згадаймо програму «Схеми», де ТОВ «Київ Маркет Солюшн» фігурувала, як власник кількох сотень тютюнових МАФів. Фірма продає цигарки у цих кіосках і тісно пов’язана з іншими компаніями Холодова – ТОВ «Віктрум», ТОВ «Інтертабако». Але вони ретельно замасковані за підставними власниками та неіснуючими адресами реєстрації цих фірм.

Але зв’язок ТОВ «Київ Маркет Солюшн» з його родиною простежується ще через одну фірму – ТОВ «Антикус», в якій бенефіціарним власником наразі є теща нардепа Стелла Шаховська.

А ще у всій цій цигарковій історії присутній і «російський слід». Адже дружина Холодова, дизайнерка Катерина Шаховська є кумою дружини співзасновника партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука – Оксани Марченко. В Instagram телеведучої є фото, де у підписах кума Путіна називає Шаховську «матір'ю свого хрещеника». Та й згодом Марченко виставляла спільні фото з дітьми Холодова і Шаховської, називаючи їх похресниками. На світлинах були присутні Медведчук і Холодов.

У тих же «Схемах» встановлено, що Андрій Холодов має у власності нерухоме майно, гроші в іноземних банках, в тому числі в Російській Федерації. Матеріалів розслідувань назбиралося багато і до справи в НАБУ.

І все більше питань до незаконної реалізації цигарок через підконтрольні компанії Холодова. А їх десятки: ТОВ «Вектор ЛД», ТОВ «Вік Лімардо», ТОВ «Марвел Сід», ТОВ «Тобакко», ТОВ «ТД Фортуна Трейдинг», ТОВ  «Актан Світ», ТОВ «Еріка ЛТД». За офіційними даними, у 2020 році всі вони сумарно сплатили близько 1,4 млн. гривень податків. І це при оборотах продажу цигарок за рік на мільярди гривень! Уявіть собі масштаби грошових потоків, які не відображені в їхніх податкових документах. Скільки коштів проходить повз бюджет?

Адже тільки одна компанія Холодова ТОВ «Вектор ЛД», яка має ліцензію, придбала протягом 2019-2020 років цигарок на 2 млрд. грн. І якщо проаналізувати реалізацію обсягу цих цигарок, то виявиться цікава, але водночас дивна схема.

Зокрема, саме через кіоски роздрібної мережі нібито продано цигарок на 750 млн. грн. Але куди поділися цигарки на 1,2 млрд. грн.? Відповідь проста: вони теж продані, але без обліку та документів. З боку пересічного українця все це нібито реальні та законні угоди, але насправді це – формування так званого податкового ліміту в базі Державної податкової служби.

Цигарки на 1,2 млрд. грн. були продані підконтрольним Холодову компаніям, які є фіктивними чи номінальними. Однак вони мережі кіосків не мають і далі цигарки не продають. Вони роблять так звану «скрутку товару» - купують ліміт цигарок (за доплату 1,5-2,5%) і продають вже необхідний товар, що значно дорожче, наприклад, зерно. Воно експортується через ланцюжок підприємств, а потім на нього отримують відшкодування з бюджету.

А «залишок» цигарок на 1,2 млрд. грн. вже без документів продають у кіосках. Покупці чеки просять рідко, тож у кіосках можна збувати навіть контрафакт. Ось така депутатська схема. І справді: як перевірити ці кіоски, скільки вони продали реально, скільки заробили і скільки недоплатили?

Звісно, фіскали періодично перевіряють ці компанії. Все по закону: перевірка 10 днів, інспектор сидить у кіоску і дивиться, щоб кожному покупцю видали чек. Але кіосків більше 500, скільки ж треба перевіряльників?

І за ці 10 днів перевірки реалізація кіоску всіх товарів збільшується в 10 разів! А без перевіряльника дохід стрімко падає. А прибутки «короля» навпаки – зростають. За 2 роки, за підрахунками ДПС, збитки державі від цих схем сягнули 400 млн. грн. Тобто фактично кожен український курець фінансує імперію «тютюнового короля» Холодова.

Схеми, як бачите, глобальні та шкодять економічній безпеці країни, вимиваючи мільярди з бюджету. Тому не дивно, що фірми Холодова почала активно почала розробляти СБУ – у них пройшли обшуки. По суті спецслужба дає чіткий сигнал усім гравцям на ринку – за будь-які подібні схеми наступить покарання. Приклад Холодова показовий і тим, що він – депутат від «Слуги народу». Однак СБУ дає зрозуміти – це не звільняє від кримінальних справ.

В ДНР веселая студенческая жизнь

  • 03.09.19, 11:53

К нам прислали очень занимательную фотографию, которая полностью раскрывает количество молодежи которое "побежало" за получением "качественного" народного образования. 

С таким наплывом студентов не может справится Горловский медицинский колледж, что даже продлил подачу документов до конца сентября, и обещает бесплатное обучение.

А власти псевдо-республик всем нам рассказывают про вступительные кампании, количество студентов и как у них все хорошо. А на самом деле?

Компанія, яка роками труїла дітей неякісними харчовими продуктам


Якість харчування і пов’язане з ним здоров’я дітей, одна із найбільш чутливих тем для кожної української родини. Тому не можуть не викликати обурення намагання деяких комерсантів заробити на підростаючому поколінні.

 Саме такі факти виявлені в діяльності ТОВ «Стартрейдинг», яке очолює Руслан Шаріпов. Це підприємство протягом 2016 – 2019 років здійснювало постачання неякісних продуктів харчування до освітніх закладів Києва та Київської області.

Злочинна діяльність «Стартрейдингу» неодноразово призводила до важкого отруєння вихованців дитячих садків та учнів шкіл, їх госпіталізації. Так у одному з дошкільних навчальних закладів Голосіївського району одинадцять дітлахів потрапили на лікарняні ліжка з діагнозом сальмонельоз та рота вірусна інфекція саме після вживання продуктів у школі.

Не дивлячись на те, що діяльність ТОВ «Стартрейдинг» вже перебувало в центрі уваги ЗМІ, та ставало предметом журналістських розслідувань, зокрема, ГО «Стоп Корупції», вони вкотре стали переможцями тендерних торгів, уклавши понад 50 договорів на поставку харчових продуктів на загальну суму понад 50 млн. грн. Серед установ і організацій, з якими заключенні угоди – міські та районі управління освіти Києва і області, Київська міська клінічна лікарня №8.

Як стало відомо ЗМІ, замовники, зокрема, кілька закладів освіти, неодноразово скаржилися органам влади на низьку якість харчових продуктів від цих постачальників.

В листопаді 2018 року правоохоронці порушили за цими фактами кримінальне провадження та провели перевірки тендерної документації, ініціювали перевірки якості поставленої продукції.

Дослідження ДП «Укрметртестстандарт» виявили у молочній продукції шкідливі транс-ізомерні жирні кислоти, які збільшують ризик виникнення раку і хвороб серця, а у партіях макаронних виробів взагалі знаходились домішки фекалій мишей.

Крім того, ділки ще й непогано нажилися на дитячих харчах – правоохоронці виявили факти укладання ними фіктивних договорів з низкою фірм-одноденок, що дозволило привласнити їм мільйони гривень. 
Наведені факти стали підставою для численних кримінальних проваджень, що розсліду
ються правоохоронцями Києва та області. Однак, деякі з цих кримінальних справ, попри кричущі докази злочинів проти дітей, були закриті, а ТОВ «Стартрейдінг» продовжує свою роботу. Як довго нам боятися за здоров’я наших дітей? Як вплинути на українську правоохоронну систему та таки добитися справедливості для цих нелюдів?


Бойцы батальона "Азов" сделали групповое фото с портретом Адольф

  • 16.03.19, 11:41
Бойцы батальона "Азов" снялись с портретом своего кумира. Фото: соцсетиБойцы батальона "Азов" снялись с портретом своего кумира. Фото: соцсети
Изменить размер текста:AA

Один из бойцов украинского националистического полка "Азов" на минувшей неделе опубликовал на своей странице в соцсети фотографию, на которой он и его однополчане позируют с портретом Адольфа Гитлера в рамке. Один из молодых людей одет в футболку с официальной символикой "Азова" - руническими знаками, использовавшимся гитлеровским подразделением СС.

Многие пользователи соцсети тут же обрушились на хозяина страницы Weiss Kampfer с резкой критикой, обвиняя его в том числе в оскорблении памяти наших дедов и прадедов, воеваших с фашистами в годы Великой Отечественной войны.

Но на молодого человека это никак не повлияло.

"Я Нацист и это мой выбор! Я Нацист и я воюю за нашу страну Украину. А ты ненацист, что делаешь? Или ты росияшка, с украинской страничкой? Провокатор говоришь? Ну-ну, попадись ты мне", - пишет хозяин страницы, который также запечатлен на этом снимке (по центру в верхнем ряду).

Боец "Азова" (в зеленой куртке) и его друзья вскидывают руки в фашистском приветствии. Снимок опубликован 2,5 года назад. Фото: соцсети

Боец "Азова" (в зеленой куртке) и его друзья вскидывают руки в фашистском приветствии. Снимок опубликован 2,5 года назад. Фото: соцсети

Озу за ширмою «азова»

Україна продовжує стрімко занурюватися у прірву кримінального свавілля. Приземлення може опинитися настільки жорстким, що попередні три роки новітньої історії здаватимуться квіточками...

Здавалося б, що спільного мають вулична акція праворадикалів-націоналістів, яка відбулася днями біля заміського маєтку Петра Порошенка за ініціативи Азовського руху й активної підтримки ВО «Свобода», і «Правим сектором», з побиттям і вбивством, що відбулися в Маріуполі два тижні тому? Але ж зв'язок найбезпосередніший, хоча й зовсім не очевидний для більшості.

 

15 травня в Приморському районі Маріуполя було знайдено труп 18-річного хлопця з ознаками насильницької смерті. Тіло загиблого з різаними ранами й ударами було виявлено в канаві біля моря. Того ж дня в поліцію надійшло ще два повідомлення про напади на молодих людей, що спричинили тяжкі наслідки. Обидва було скоєно напередодні вночі. Про ці події традиційно сухо, канцелярською мовою згадала у своєму черговому повідомленні прес-служба поліції Донецької області.

Вбивство у Маріуполі та брехня начальника поліції Аброськіна

Начебто рядовий випадок для нинішньої України, яка вже звикла до всього. Однак за кілька днів у блогах інтернет-видання «Кореспондент» з'явилася інформація про причетність до насильницьких дій щодо маріупольців службовців полку «Азов». Паралельно з цією публікацією аналогічні повідомлення від місцевих жителів почали масово надходити й у редакцію місцевого сайту 0629.

Журналісти одразу звернулися по коментарі до начальника ГУ Нацполіції в Донецькій області В'ячеслава Аброськіна, а також до прес-служби «Азова». Останні відмовилися від відповіді, а поліцейський генерал поспішив запевнити громадськість у тому, що двоє злочинців, які не мають стосунку до силовиків, здалися з повинною й перебувають під вартою.

В ході власного журналістського розслідування авторові цих рядків вдалося з'ясувати деякі подробиці події й навіть імена основних підозрюваних.

Аброськін однозначно бреше, а куратори «Азова» у владі наразі наполегливо намагаються зам'яти потенційний скандал, не гребуючи жодними засобами. Колишні керівники полку Національної гвардії — нинішні народний депутат Андрій Білецький та заступник міністра МВС Вадим Троян — докладають усіх зусиль для того, щоби вплинути на маріупольську поліцію.

Здається, що інформація зі згаданого мною блогу про те, що Білецький нібито навіть погрожував керівництву маріупольської поліції збройним штурмом, не далека від істини. Річ у тім, що до злочину причетні не останні люди в рядах «Азова».

За інформацією моїх інсайдерських джерел, картина події в ніч на 15 травня виглядала приблизно так.

Кілька бійців полку Нацгвардії, які за визначенням не є поліцейськими, нібито задумали провести рейд із боротьби з наркозлочинністю. Таким чином під гарячу руку азовців потрапив житель Маріуполя Микола Ліготський, який піддався жорстокому побиттю. Жертва правового свавілля, не витримавши тортур, назвав своїм мучителям ім'я і координати учня місцевого будівельного коледжу, нібито драгдилера Данила Савченка. За деякий час азовці взялися і за нього. Однак «наркоборці» не розрахували своїх сил і закатували хлопця на смерть. Причому, за наявною в мене інформацією, студент піддався витонченим тортурам. Об його тіло гасили недопалки цигарок, а на трупі убитого було виявлено безліч ножових порізів, зокрема в інтимних місцях. Ліготському ж вдалося вижити, але спілкування з доблесними «воїнами» коштувало йому кількох переломів і видаленої хірургами селезінки.

Бердянське дежа вю

Ба більше, після всього, що сталося, трапився конфлікт між самими азовцями. Один з учасників кривавої події Островський О. А. звинуватив своїх товаришів у надмірній старанності під час тортур маріупольців. У відповідь вони побили його й підстрелили з травматичної зброї. Потерпілому довелося лягти в лікарню. Кримінальне провадження за цим фактом зареєстровано поліцією під номером 12017050790001450.

Цей епізод жваво викликає в пам'яті вбивство колишнього бійця «Азова» Артема Меркулова своїми ж товаришами по службі в одному з нічних клубів Бердянська в ніч з 3 на 4 липня 2015 року. Тіло загиблого було знівечене до невпізнання. Місцеві правоохоронці тоді відзвітували, що особи двох убивць, таких собі АТОшників у камуфляжі, були ними встановлені, але обидва вони переховуються.

Загиблий у Бердянську місцевий житель і колишній боєць «Азова» Артем Меркулов

Неофіційна частина цієї інформації є набагато цікавішою. До жорстокого побиття та вбивства міцного 25-річного хлопця, жителя Бердянська, який раніше звільнився з «Азова», були причетні не двоє, а більша кількість людей. Зіньковський та Кутінов, оголошені поліцією в розшук, були просто призначені «стрілочниками». Прямий стосунок до трагедії мали також Олександр Пастух та Сергій Значко (прізвисько Значок), відомі як «троєщинські терористи». У серпні 2004 року вони у складі групи з чотирьох осіб влаштували два вибухи на київському ринку, які спричинили людські жертви, за що були засуджені до 14 років позбавлення волі.

Завдяки перемозі Майдану Пастуху та Значку вдалося звільнитися на чотири роки раніше за встановлений термін — як «політв'язням». Деякий час по тому обидва спливли в так званій Метеослужбі — напівлегальній структурі, що завідувала в «Азові» внутрішньою безпекою. Сьогодні вона природним чином перетворилася на службу безпеки партії Білецького «Національний корпус». Значок зараз там є головним «дізнавачем» і правою рукою керівника.

Конфлікт між азовцями й Меркуловим, за твердженнями моїх співрозмовників, стався після того, як останній виказав своїм колишнім побратимам невдоволення методами, за допомогою яких воїни-«захисники» господарювали в його рідному місті. Зокрема, йшлося про масове «віджимання» автомобілів з місцевих штрафстоянок, яким керував в «Азові» відомий читачам з моїх попередніх журналістських розслідувань Сергій Коротких (Боцман). Сьогодні про Меркулова згадують хіба що рідні та активісти в соцмережах. Винних покарано так і не було.

Але повернімося до подій у Маріуполі в травні поточного року.

Приховування злочинів азовців: схеми та обличчя

Підозрюваних у вбивстві було затримано правоохоронцями за гарячими слідами, але, під тиском колег з «Азова» та їхнього керівництва, було відпущено з райвідділу. З повинною двоє з них з'явилися вже пізніше — після того, як високі покровителі полку провели переконливу бесіду з начальством тамтешньої поліції. Причому бійців Нацгвардії, які проштрафилися, було звільнено з «Азова» заднім числом, що і дало можливість Аброськіну цинічно, з глузуванням заявити журналістам таке: «Я можу сказати, що на цей момент кримінальне провадження розслідує слідче управління поліції. Це означає, що вони на цей момент не є і не мають стосунку ані до Збройних сил України, ані до Національної поліції, ані до Національної гвардії».

 

Очевидно, що схема відбілювання репутації полку з наступним розвалом кримінальних справ використовується керівництвом «Азова» не вперше. Наприклад, подібна спроба була зроблена в липні минулого року — коли СБУ була знешкоджена банда, яка грабувала банківських інкасаторів. Спочатку в полку відмовлялися підтверджувати інформацію про причетність його бійців до пограбування, паралельно озвучену СБУ, прокуратурою й навіть Нацгвардією. Лише за тиждень Білецький зважився публічно назвати грабіжників «паршивими вівцями». Та й то, лише тому, що не вдалося своєчасно «повирішувати» всі питання з правоохоронцями.

Нагадаю, раніше я вже писав про те, що у справі про банду грабіжників інкасаторів фігурувало прізвище тодішнього командира полку «Азов» Ігоря Михайленка (Черкас). Свого часу час навіть ходили чутки, що він був змушений ховатися за кордоном, потім — що він неофіційно перебуває на «азовських» базах, а з недавніх пір, як я повідомляв на своїй сторінці у Facebook, Михайленка бачили вже і в Києві. Очевидно, що зусилля глави «Метеослужби» полку «Азов» Михайла Іванюка (Булата) щодо розвалу кримінальної справи не були марними.

Окрім прізвища Островського мені стали відомі ще кілька імен людей, які мали безпосередній стосунок до трагічних подій у Маріуполі. Зокрема, затриманих на сьогодні двоє: Мотика А. К. (позивний Дніпрянин) і Горбатенко П. О. (Ролло). Саме вони нібито прийшли здаватися в поліцію. У кримінальному провадженні також фігурує прізвище Круковського Д. О., а також позивні Кривий, Якір і Роммель.

Керівництво «Азова» недарма побоюється скандалу. Адже Ролло, як і вищезгаданий Черкас, зовсім не рядовий боєць. Петро Горбатенко ні багато ні мало командир 3-ї роти 1-го батальйону полку «Азов», відзначений нагородами МВС України за участь в боях під Широкіно. Ролло також встиг засвітитися у ЗМІ. Причому йому приділили увагу як українські, так і ворожі журналісти.

Я навмисно згадую у статті про бойові заслуги Горбатенка, щоб не здатися упередженим навіть в очах того прошарку суспільства, який щиро вважає, що наявність статусу УБД, тим більше нагороди за підписом Авакова або Порошенка, апріорі дає їх носію моральне право на будь-яке свавілля. Навіть якщо подібне траплялося в тилу, а не в зоні бойових дій. Наприклад, в Маріуполі чи Бердянську.

Саме на таких «правдоборців» зокрема й була розрахована акція націоналістів біля заміського будинку Порошенка, ініційована Азовським рухом. Як відомо, сам президент України в той час перебував з робочим візитом у Берліні.

Формальний привід для проведення заходу — прагнення домогтися від президента підписання закону про амністію для учасників АТО. Фактично ж Білецький і Ко вирішили таким чином прикрити своїх однополчан, які криваво наслідили в Маріуполі. «Свобода» і «Правий сектор» були використані ним втемну — в обмін на можливість вкотре заявити про себе громадськості.

Взагалі, останнім часом підопічні Білецького настільки відбилися від рук, що вже докучають своєму головному покровителю — міністру МВС. Користуючись цілковитою безкарністю, лише за останній місяць азовці двічі добряче відзначилися в Маріуполі. Наприкінці квітня прес-служба ГУ Національної поліції Донецької області повідомила журналістів про службову перевірку, що проводиться правоохоронцями з метою з'ясування інформації про бійку бійців полку зі студентами-іноземцями. Також зовсім нещодавно за участю службовців Нацгвардії з «Азова» сталася бійка в маріупольському барі «Барбарис».

Такі кадри ще «навирішують»...

Втім, не менш привільно почуваються підопічні Білецького та Коротких у будь-якому куточку України. Зокрема й у столиці.

На відео, розміщеному в Twitter, можна побачити трьох молодих людей і дівчину, які веселяться на Майдані п'ятничним вечором півтора тижня тому. Впадає в очі пістолет на поясі в одного з них.

 

Звісно, якщо на «травматик» є відповідний дозвіл, то носити його відкрито законом не забороняється. Проте фахівці наполегливо не рекомендують виставляти зброю напоказ з кількох причин, зокрема щоб не бентежити перехожих. Згадайте, як обурювалася громадськість поведінкою Іллі Ківи, який взяв моду носити пістолет за поясом. До того ж, судячи з нещодавнього інциденту в Маріуполі, дехто з азовців легко пускає в хід зброю за першої-ліпшої можливості. Також не виключено, що і ствол вогнепальний, і дозволу на нього немає.

Взагалі, прагнення до показухи — відмітна риса фаворитів Білецького. Про це можна судити вже хоча б за змістом сторінки, на якій розміщено це відео. Її веде дівчина або дружина одного з героїв ролика, колишнього кримського міліціонера Сергія Коровіна, яка знімала запис. Дві поїздки на елітний відпочинок — в Рим і на Шрі-Ланку — протягом лише декількох місяців, бари, фітнес-клуби, кегельбан, квадроцикли, коштовна зброя, що зветься співмешканкою Коровіна не інакше як «іграшки», — так під час війни й економічної кризи в країні живе охорона Білого вождя і Боцмана.

Вже колишній боєць НГУ Коровін, відомий в «Азові» під псевдо Хорст, служив в особистій охороні у комбата Білецького практично з моменту створення батальйону. Приблизно рік тому він перейшов на службу до колишнього російського неонациста, а пізніше азовця Коротких — Боцмана, в зареєстровану на останнього комерційну структуру (під «дахом» МВС) «Відділ охорони об'єктів стратегічного значення при Департаменті Державної служби охорони при МВС України».

ро становище Коровіна в «Азові» та його цінності для покровителів полку у верхах свідчить хоча б той факт, що на парламентських виборах восени 2014 року ім'я та прізвище Хорста значилися у списку кандидатів від партії Яценюка-Авакова «Народний фронт» по мажоритарці в Донецькій області. Окрім Коровіна в ньому було ще четверо кандидатів. Двоє з них — Микола Кравченко і Степан Головко — сьогодні входять до Вищої ради «Національного корпусу», а Вадим Троян нещодавно обійняв пост заступника міністра внутрішніх справ України.

Показово, що, відповідно до зізнання вдови загиблого Ярослава Бабича Лариси, яке було дане авторові цих рядків під час підготовки статті, саме Сергій Коровін наполегливо переконував патологоанатома, який робив розтин тіла покійного, в тому, що головний юрист «Азова» повісився через необережність, задовольняючи статевий потяг у збочений спосіб.

Друг Хорста, який засвітився на відео з пістолетом, теж із так званих боцманят. Це Микола Васильєв з позивним Сгущенка. За неперевіреною інформацією, він значився в 4-й роті «Азова», але в реальних бойових діях участі не брав. Сьогодні Васильєв, виходець із Москви, знайшов себе в ГО «Зірка», що позиціонується дочірньою організацією Цивільного корпусу «Азов» і «Національного корпусу», яка бореться з незаконними забудовами. Ця філія Азовського руху, знову ж таки, зареєстрована на Коротких.

Відповідальним за акції «Зірки» є ще один колоритний персонаж, також виходець з Росії Юрій Іонов, відомий під прізвиськом Таксист. Цей скінхед, виходець із Луганська, який тривалий час жив у Москві, є членом маргінального неонацистського угруповання Misanthropic Division. Сторінка Іонова в Instagram є ще більш примітною, ніж сторінка дівчини Хорста. Втім, по той бік так званої лінії розмежування Таксист відомий ще більш пікантними фотографіями...

Один із засновників «Азова», автомайданівець Ярослав Гончар ще у 2014 році заявляв таке: «Я і ще 15 бійців вийшли зі складу батальйону через незгоду, зокрема й ідеологічного плану, з діями командирів та їхніх підручних. Замість бойових дій вони займаються мародерством і грабежами. При мені з дачі дружини Януковича Людмили в селищі Урзуф було вивезено дві вантажівки з награбованим майном. З мисливських угідь Януковича в Стародубівці теж було викрадено майно. Коли я заявив про неприпустимість таких дій і відкритої підтримки націонал-соціалізму в батальйоні, мене зв'язали й кинули в підвал. Там мене катували. Ті, хто заявляє, що батальйон «Азов» білий і пухнастий, нахабно бреше. Батальйон перетворився на банду, туди беруть тільки крайніх правих. Якщо людина не дотримується націонал-соціалістичних переконань, в «Азов» її не візьмуть».

Герой від «героя» різниться

Як показав час, це не було порожніми словами. За приблизними підрахунками, за останні три роки особовий склад «Азова» оновився на 95%. Зі справжніх патріотів-добровольців перших хвиль набору в цій структурі сьогодні не лишилося майже нікого. Вони або звільнилися чи демобілізувалися, або загинули від рук бойовиків ЛНР/ДНР, або були вбиті своїми ж «побратимами».

Все це аж ніяк не заважає Білецькому і Ко на повну використовувати славне ім'я полку в меркантильних цілях. Так само, як і відмазувати своїх підопічних «мокрушників» від кримінальної відповідальності, прикриваючись вимогами ввести амністію для АТОшників.

Проблема з репресіями влади щодо учасників добровольчого руху в країні справді є. Однак народний депутат Білецький серед активних захисників тих, кого українська громадськість відносить сьогодні до політв'язнів, за останні три роки помічений не був.

Нагадаю, що згідно із законопроектом, ухваленим ВРУ, але ще не підписаним президентом, амністія не пошириться на осіб, які вчинили тяжкі, особливо тяжкі, а також корупційні злочини. З іншого боку, в державі, в якій «закон, як дишло», реалізація цих норм може набути будь-яких, найнесподіваніших форм.

Всі ми чудово пам'ятаємо, як рік тому генеральний прокурор Юрій Луценко натиснув на суддів, щоб ті звільнили екс-комбата «Айдара» Валентина Лихоліта (Батю), підозрюваного в тяжких злочинах, під ... «слово честі воїна». Притому що раніше суд вже обрав тому запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Тож серйозно розраховувати на те, що в разі набуття вищевказаним законопроектом чинності той же Білецький з Трояном не будуть позбавлені відповідальності за корупційні діяння, не доводиться. Протягом останніх трьох років війни за ширмою «Азова» безсоромно наживалися на всьому, що погано лежить, — від регулярного відбирання зарплат у своїх же підлеглих до торгівлі зброєю, виділеною на АТО.

Капітали на крові

Річ у тім, що практично з моменту заснування «Азова» верхівка міліцейського спецбатальйону неофіційно обклала своїх бійців чимось на зразок оброку. Так, із зарплати разом з компенсацією за «бойові» азовці мали віддати на потреби рідного підрозділу половину. Близько 4000 грн щомісяця з тих, які бійцям нараховувалися на картку МВС, в добровільно-примусовому порядку чорною готівкою поверталося в полк. Такий «відкат» переважно виправдовувався тим, що потрібно виплачувати зарплати в тому числі й офіційно не оформленим побратимам. Хоча чисельність зареєстрованих бійців ніколи не дорівнювала зареєстрованим. Коли «Азов» був міліцейським підрозділом, співвідношення між першими й другими становило приблизно 250 до 80–90, а восени 2014-го — 530 проти 150 відповідно. Сьогодні «Азов» входить у структуру Нацгвардії й налічує вже до 1300 штиків. Однак схеми залишилися колишніми. Із зарплати, яка становить в залежності від вислуги від 12 до 14 тис. грн, бійцям залишається приблизно «червонець».

Ця інформація, окрім приватних бесід автора статті з самими азовцями, підтверджується і документально. Мені достеменно відомо про існування щонайменше трьох заяв від ошуканих бійців, які заявили на своє командування в прокуратуру. Все це легко перевіряється, адже заяви були зареєстровані прокуратурою в січні 2015-го, до того, як були перенаправлені для подальших розглядів до ГУ УМВС в Київській області — до одного з безпосередніх кривдників заявників Трояна.

Гадаю, пояснювати, в чиїх кишенях осідають мільйони неврахованих, в буквальному сенсі кровно зароблених гривень, не потрібно. Згадаю лише про те, що у вересні-жовтні 2014-го, коли Білецький, Троян, Коровін та інші азовці-народнофронтівці балотувалися до Верховної Ради, зарплати бійцям взагалі не виплачувалися. Борги погасили лише під кінець року, та й то лише тим, хто погодився продовжити службу вже в Нацгвардії.

Таємниця конфлікту Білецького з НГУ

З переходом полку «Азов» під командування Нацгвардії пов'язана ще одна темна історія. Йдеться про нестачу трьох сотень (!) раніше виданих міліцейському підрозділу одиниць зброї, що розкрилася під час переведення майна полку на баланс НГУ. Зброя просто випарувалася. Ясна річ, що в Нацгвардії відмовилися брати на себе відповідальність за крадіжку, а зникла зброя так і лишилася на совісті ГУ УМВС у Київській області. Завдяки високим покровителям «Азова» у владі, а також досконало засвоєній Білецьким тактиці «контрпіару», за цим фактом навіть не відкрите кримінальне провадження, хоча про нього добре відомо у військовій прокуратурі та СБУ зокрема!

Саме боязнь покарання за свої минулі й нинішні зловживання посадовим становищем, а не якісь високі помисли, спонукала діяти на випередження й публічно заявити про те, що на керівних постах в НГУ сьогодні перебувають відверті сепаратисти й корупціонери. Злодій завжди голосніше за всіх кричить «тримай злодія».

Совок forever?..

Доволі точну характеристику полку, який перетворився на особисте ОЗУ Білецького, дала журналістам «Радіо Свобода» український громадський активіст і політичний психолог Богдана Бабич: «Нинішній «Азов», на мій погляд, перетворився на організоване злочинне угруповання для заробляння грошей, яке лише прикривається націоналізмом, щоб привабити праворадикально налаштовану молодь й «грати м’язами».

І з цим терміново треба щось робити. Інакше навіщо тоді був Майдан та криваві події, що послідували за ним, кінця та краю яким не видно й сьогодні?

Мені жваво пригадується той недавній іще час, коли вся Україна цілком обґрунтовано жахалася рабського менталітету виборців Януковича і ПР, жителів регіону, в якому, зокрема, були можливі вугільні «копанки», а на державних шахтах людям з «крутим характером» місяцями могли не виплачувати зарплати. З огляду на це само собою постає запитання: як можна назвати тих українців, які, гордо називаючи себе воїнами, дозволяють «кидати» себе на гроші під час війни? Бандити й корупціонери — вони в усі часи були. Тільки ось межі їхньої вседозволеності в кінцевому підсумку визначає сам народ...

P. S. 28 травня поточного року, під час підготовки цієї статті, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в телеефірі підтвердив інформацію про участь двох бійців полку «Азов» у вбивстві людини в Маріуполі: «Вони не були на лінії АТО, а на третій лінії оборони. Вбивства коїлися з умислом, вони не були побутовими. Це страшні речі, їх не можна озвучувати щодня, тому що вони підривають віру в тих, хто захистив державу. «Азов» в тому числі звільнив Маріуполь. Рівень насильницьких злочинів із застосуванням зброї тими, хто володіє нею на законних підставах, не зменшується...».

Артем Фурманюк Журналіст

Протягом двох років труїли дітей неякісними харчовими продуктами

Якість харчування і пов’язане з ним здоров’я дітей, одна із найбільш чутливих тем для кожної української родини. Тому не можуть не викликати обурення намагання деяких комерсантів заробити на підростаючому поколінні.

Саме такі факти виявлені в діяльності ТОВ «Стартрейдинг», яке очолює Руслан Шаріпов. Це підприємство протягом 2016 – 2018 років здійснювало постачання неякісних продуктів харчування до освітніх закладів Києва та Київської області.

Злочинна діяльність «Стартрейдингу» неодноразово призводила до важкого отруєння вихованців дитячих садків та учнів шкіл, їх госпіталізації. Так у одному з дошкільних навчальних закладів Голосіївського району одинадцять дітлахів потрапили на лікарняні ліжка з діагнозом сальмонельоз та рота вірусна інфекція саме після вживання продуктів у школі .

Не дивлячись на те, що діяльність  ТОВ «Стартрейдинг» вже перебувало в центрі уваги ЗМІ  - https://fakty.ua/222426-vmesto-slivochnogo-masla-v-detskie-sady-i-internaty-obolonskogo-rajona-kieva-postavlyali-surrogat,https://112.ua/statji/palmovoe-maslo-i-vrednye-zhiry-chem-travyat-detey-v-shkolah-i-kak-s-etim-borotsya-443961.html, та ставало предметом журналістських розслідувань , зокрема, ГО «Стоп Корупції» http://stopcor.org/nedityachi-igri-z-dityachim-harchuvannyam-rozsliduvannya-stop-koruptsiyi/, вони  вкотре цьогоріч стали переможцями тендерних торгів, уклавши понад 50 договорів на поставку харчових продуктів на загальну суму понад 50 млн. грн. Серед установ і організацій, з якими заключенні угоди – міські та районі управління освіти Києва і області, Київська міська клінічна лікарня №8.

Як стало відомо ЗМІ, замовники, зокрема, кілька закладів освіти, неодноразово скаржилися органам влади на низьку якість харчових продуктів від цих постачальників.

Правоохоронці порушили за цими фактами кримінальне провадження та провели перевірки тендерної документації, ініціювали перевірки якості поставленої продукції.

Дослідження ДП «Укрметртестстандарт» виявили у молочній продукції шкідливі транс-ізомерні жирні кислоти, які збільшують ризик виникнення раку і хвороб серця, а у партіях макаронних виробів взагалі знаходились домішки фекалій мишей.

Крім того, ділки ще й непогано нажилися на дитячих харчах – правоохоронці виявили факти укладання ними фіктивних договорів з низкою фірм-одноденок, що дозволило привласнити їм мільйони гривень.

Наведені факти стали підставою для численних кримінальних проваджень, що розслідувалися правоохоронцями Києва та області. Однак, деякі з цих кримінальних справ, попри кричущі докази злочинів проти дітей, були закриті. Цікаво – чому???

«ЧелябинскСпецГражданСтрой порожняк не гонит»

Вказаним матеріалом хочемо довести до відома кожного українця, що в умовах збройного конфлікту з РФ, продукція країни-агресора продовжує потрапляти на українські ринки збуту, зокрема на стратегічно важливі підприємства України.

Приголомшливим є той факт, що продукцією російського
ООО «ЧелябинскСпецГражданСтрой» скористалися ПАТ «Київенерго», ПрАТ «Київміськбуд», ПАТ «Київгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Чернігівгаз» та інші великі промислові вітчизняні підприємства.

І найголовніше, що це не безальтернативне російське виробництво. Є відомі європейські аналоги «Broen»,  «Zetkama», «Futurgas» та всі можливості та виробнича база для розвитку вітчизняного виробництва.

Таке цілеспрямоване сприяння виробнику країни-окупанта з боку вітчизняних замовників цієї продукції є, як мінімум, дивним. Невже ми знову наступаємо на граблі та робимо вигляд, що все добре, не треба нічого змінювати. Невже ми не прагнемо інтеграції економіки в світовий простір та не бажаємо припинити фінансувати російські підприємства, втягуючись у залежність та інтегруючись у економічні зв’язки з агресорами.

В умовах військового протистояння з РФ, ускладнення економічної та соціальної ситуації в Україні, кроки Уряду, хоча подекуди зовсім мінімальні, були спрямовані на обмеження торгівлі з агресором та запровадження обмежувальних заходів.

Не дивлячись на прийняття 30.12.2015 Кабміном постанови № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», введення указом Президента рішення РНБО щодо застосування до фізичних та юридичних осіб РФ спеціальних обмежувальних заходів (санкцій), а також спроби Міністерства економіки України застосовувати спеціальні економічні санкції до російських компаній відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», економічний ефект від таких заходів виявляється зовсім незначним.

Сьогодні, на п’ятому році російської збройної агресії, окремі компанії в Україні продовжують купувати у окупантів промислову продукцію повністю нівелюючи і без того слабкі потуги влади вплинути на обмеження торгівлі з РФ та мінімізувати залежність стратегічних галузей економіки від країни-агресора.

Яскравим прикладом такої діяльності є ТОВ «ЛД Україна» (офіційний представник ООО «ЧелябинскСпецГражданСтрой» (Російська Федерація, м. Челябінськ), яким протягом 2017-2018 року ввезено обладнання марки «LD Energy» на суму понад 30 мільйонів гривень. Вказані товари постачало ООО «Равани-Рус» (РФ, м. Челябінськ), що знаходиться за тією ж адресою, що і ООО «ЧелябинскСпецГражданСтрой» (РФ, м. Челябінськ).

У подальшому ТОВ «ЛД Україна» постачало російське обладнання виробництва торгової марки «LD» на вітчизняні підприємства: Етна-Трейд (Київ), ПП Лік 1 Плюс (Київ), Еволюкс (Київ), ТОВ «ОБЩЕПРОММАШ» (Дніпро), Трубний Двір (Кривий Ріг), Статус-Центр Груп (Маріуполь), Армзбут-Житомир (Житомир), ТОВ «ТБ Техностиль» (Запоріжжя), ТОВ «АІП» Асоціація інженерних підприємств (Львів), Регіональний менеджер (Одеса),  ПВКП «Промгаз» (Полтава),  ПАТ «Херсонгаз» (Херсон),  ДКП «Луцьктепло» (Луцьк), ТОВ «Комфортремсервіс» (Суми), Приватна фірма «Золотоесечение» (Харків),  «Котломонтажналадка-Інвест» (Херсон), Перша сантехнічна компанія (Черкаси),  ПП «Компанія Альянс ТМ» (Чернігів), ТОВ ТД Теплоцентр (Чернівці),
ПП Шамбала та інші.

Основним дилером Челябінського підприємства в Україні є ТОВ «Етна-Трейд», яке поставляло цю продукцію на комунальні і приватні підприємства. Тільки для київського монополіста ПАТ «Київенерго» було поставлено продукції на суму близько 10 млн. грн.

З відкритих джерел (сайт ПРОЗОРРО) підтверджуються постійні поставки продукції на комунальні підприємства країни. На «Прозорро» вказано, що, комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» провело закупівлю трубопровідної арматури на суму 330 000 гривень у ТОВ «Статус-Центр Груп», обмеживши участь в тендері для підприємств, так як в тендерну документацію було закладено умови закупівлі продукції тільки в одного виробника –
LD Energy.

Аналогічні дії по усуненню конкурентів прибічників «Русского мира» також побачили, як не дивно, в тендерах ЛМКП «Львівтеплоенерго» на суму 4 608 000 грн. – переможець «Етна-Трейд». Окрім того вбачається узгодженість дій між компаніями, що зазначені у нашому переліку, адже тендер «Львівтеплоенерго» відбувся не з першого разу і тільки коли в ньому взяли участь ще дві компанії крім «Етна-Трейд».

Також ТОВ «Етна-Трейд» засвітилася в Києві на тендері новоствореного КП «Київтеплоенерго», що буде обслуговувати киян після передачі майна київської громади від ПАТ «Київенерго» у користування КМДА. Стартова ціна тендеру була 972 019,98 грн., «Етна-Трейд» запропонувала 835 700 грн, що на 25 700 грн. було вище за цінову пропозицію ПАТ «Сантехкомплект», проте останню представник замовника Деревицький В.І. відхилив через формальні підстави. В тендерній документації поданій ТОВ «Етна-Трейд» вказується ще ряд проектів, які товариство вигравало за 2016-2017 роки, серед цих проектів є також договір поставки кульових кранів для ПАТ «Київгаз» загальною вартістю продукції виробництва ООО «ЧелябинскСпецГражданСтрой» – 1 756 345,98 грн. (інформація про тендер КП «Київтеплоенерго», а також додаток до нього з інформацією про договір з ПАТ «Київгаз»).

Та ж сама «Етна» виграє ще 949 900,00 грн. на тендері КПТС «Криворіжтепломережа», після чого підвищує ціни на продукцію додатковою угодою і весь перелік продукції від відомого нам виробника LD Energy.

Ще один приклад вже з конкуренцією з боку українського виробника обладнання «BREEZE». Тендер Обласного Комунального Підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» із сміхотворною ціною в 19 000 грн. теж не оминула увагою «Етна-Трейд», і хоча ТОВ «Олбрізсервіс» запропонувало нижчу ціну вибір пав на крани LD, так-як в тендерній документації був вказаний виробник, що взагалі є порушення законодавства через дискримінацію інших потенційних учасників.

Аналогічна ситуація відбувалась на тендерах:

-       КП «НЕТІШИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ОБ'ЄДНАННЯ» – тендер на 175 890 грн. – переможець ПП «Шамбала»;

-       ПАТ «Запоріжгаз» -  тендер на 628 555,15 грн. – переможець  ТОВ «УКР-СНАБ»;

-       КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА КОМУНАЛЬНА ЛІКАРНЯ -  тендер на 7 220 грн. – переможець, він же і єдиний учасник СПД ЯКУБОВСЬКА.

Хіба недостатньо прикладів співпраці з російським «Газпромом» та агресивної кредитної банківської політики державних російських банків, від якої страждає економіка України по нині.

Сподіваємося, що керівники вітчизняних підприємств будуть пильними та ретельно підходити до вибору постачальників продукції.

Використання методів корпусної лінгвістики

У КПІ імені Ігоря Сікорського у рамках

Міжнародної науково-практичної конференції говорили про використання методів корпусної лінгвістики в лінгвістичних дослідженнях

 

28 лютого 2018 року на базі факультету лінгвістики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Мови професійної комунікації: лінгвокультурний, когнітивно-дискурсивний, перекладознавчий та методичний аспекти».

Конференція зібрала велику кількість науковців-лінгвістів з різних міст України та з-за ії меж.

Під час заходу учасники обговорили актуальні питання дослідження функціонування мови у різних аспектах, методики викладання іноземних мов і перекладу у вищих навчальних закладах. Під час роботи конференції проводились воркшопи, присвячені сучасним векторам розвитку мовної системи у полікультурному та поліетнічному просторі, специфіці перекладу в контексті професійної комунікації, сучасним підходам та інноваційним технологіям формування іншомовної комунікативної компетентності.

Окремим питанням розглядалися можливості використання сучасних технологій для лінгвістичного аналізу. Впровадженню новітніх технологій у сфері аналізу тексту був присвячений окремий воркшоп конференції під назвою «Використання корпусних методів у лінгвістичних дослідженнях», однією з модераторок якого виступила доцент кафедри теорії, практики та перекладу англійської мови факультету лінгвістики КПІ ім. Сікорського, к.філол.н. Ткачик О.В.

Київський політехнічний інститут справедливо вважається лідером технічної освіти України, тому тема поєднання інформаційних технологій та мовознавчих досліджень викликала не аби яку зацікавленість серед наукової спільноти, зазначила Ткачик О.В. Вже після попередньої реєстрації стало зрозуміло, що в один день робоча секція не зможе задовольнити всіх бажаючих ближче познайомитися з методами корпусного аналізу, тому було прийнято рішення присвятити передовим технологіям в лінгвістиці два дні, замість запланованого одного. Першого дня ми спілкувались з представниками регіональних вишів, а місцевих освітян запросили до обговорення сучасних тенденцій в мовознавстві наступного дня.

Зі слів доц. Ткачик Олени Володимирівни, яка є розробником і викладачем курсу «Корпусна лінгвістика і лексикографія» для студентів-магістрів випускників кафедри теорії, практики і перекладу англійської мови у КПІ імені Ігоря Сікорського, корпусна лінгвістика є одним із найбільш перспективних напрямків сучасної теоретичної і прикладної лінгвістики. Цей емпіричний підхід до вивчення мови ґрунтується на обробці «живої мови» і передбачає створення і використання електронних масивів текстів, так званих корпусів. Методи корпусної лінгвістики дозволяють отримувати відповіді на широке коло питань стосовно особливостей функціонування мови у максимально швидкий і надійний спосіб.

Під корпусом розуміється сукупність текстів, які використовуються для мовного аналізу і, які, як правило, зберігаються в електронних базах даних, що забезпечує легкий та швидкий доступ до них за допомогою комп'ютера. Корпуси зазвичай складаються з десятків тисяч або навіть мільйонів слів, і не є відібраними прикладами дослідника або носія мови, а натомість відображають автентичне живе усне чи письмове мовлення. Лінгвісти, які використовують корпуси у своїх дослідженнях, роблять висновки про мову з даних, отриманих з реальної мови в її природному середовищі існування. Аналізувати можна тексти, відібрані з найрізноманітніших джерел – з книжок, журналів, газет, інтернет-сайтів, блогів і соціо-мереж, головне, щоб вони були в електронній формі і читалися корпусними менеджерами. Існують також корпуси розмовної мови і, навіть, корпуси мови людей, які спілкуються за допомогою мови рухів. За допомогою аналізу корпусів ми можемо перевірити будь-які гіпотези про способи використання мови, встановити, наприклад, авторський стиль певного письменника, стратегії і тактики у промовах політиків, цінності і їх динаміку у соціальній сфері, способи представлення інформації і формування ставлення до подій і людей у ЗМІ тощо. У сфері освіти дослідження корпусної лінгвістики незамінні при укладанні словників і формуванні підручників. Усе це не можливо було робити раніше, коли лінгвістичний аналіз зводився до ручного перебирання текстів слова за словом, фрази за фразою. Електронний корпус – це принципово новий підхід.

Враховуючи тенденції і досвід провідних навчальних закладів світу,  минулого року на факультеті лінгвістики КПІ було запроваджено нову дисципліну «Корпусна лінгвістика і лексикографія» для студентів-магістрантів. Унікальні знання та навички застосування методів корпусної лінгвістики, які студенти отримують під час вивчення цього курсу, допомагають їм при здійсненні наукових досліджень у рамках курсових та дипломних проектів (магістерських дисертацій). З результатами своїх наукових доробок студенти нашого факультету активно беруть участь у студентських та науково-практичних конференціях, публікуються як самостійно, так і у співавторстві з викладачами, в тому числі і у міжнародних виданнях, - розповіла Ткачик О.В.

 

Прихована загроза» або як не потрапити до санкційних списків

У 2018 році провідні аналітики авторитетного рейтингового агентства склали список найбільш надійних банків України на основі офіційної статистики українських банків, наданою НБУ. Згідно оприлюднених даних, в Україні продовжують функціонувати російські банки, троє з яких навіть входять до десятки найбільших в Україні з активами понад 112 млрд. грн. Зокрема це «Сбербанк Росії», який належить російському уряду, а також приватні «Альфа Банк» та «Укрсоцбанк».

Приналежність «Сбербанку Росії» до російського капіталу не викликає жодних сумнівів, тому розглянемо більш детально «Альфа Банк» та «Укрсоцбанк», які намагаються маскувати своїх «хазяїв», принаймні перед простим народом. На разі, єдиним акціонером цих банків являється міжнародна фінансово-промислова група ABH Ukraine Limited, яка зареєстрована на Кіпрі. Саме вона сконцентрувала в своїх руках 100% акцій зазначених банків та входить до складу ABH Holdings SA, власниками істотної участі в якій, згідно з розміщеною на офіційному сайті НБУ інформацією, є громадяни Російської Федерації Михайло Фрідман (32%), Олексій Кузьмічьов (16,3%), Пьотр Авен (12,4%) та Андрій Косогов (3,6%). Реструктуризація власників дозволила «Альфа Банку» та «Укрсоцбанку» не потрапити в санкційний список банків України з російським капіталом.

Провідні спеціалісти стверджують: «Фінансова залежність від Росії, м’яко кажучи, продовжується. Про що тут можна говорити, воювати з країною - і давати їй тут працювати, створювати їй фінансові можливості нашого послаблення. Банки для Росії - не бізнес. Це бізнес в іншому плані. Для РФ головне, наприклад, купівля наших активів, в першу чергу, промислових, енергетичних. Немає сумнівів у їхньому бажанні зайти у всі розподільчі системи, енергетичні компанії, захопити і диктувати нам різного типу умови. Їхні банки тут не для того, щоб скуповувати тут підприємства самі по собі, банки тут - інструмент розповсюдження свого політичного впливу. А крім того, це дасть можливість ймовірного ніби легального фінансування передвиборчих кампаній на Сході ставлеників Росії».

«Великий європейський інвестор пішов з України, а прийшов російський. З усіма відповідними наслідками. А це –  політичний вплив, залежність, світогляд» - розмірковують фінансові аналітики.

То чи необхідно наголошувати на тому, що кожен із тих хто несе хоч копійку до російського банку, вже є співучасником у злочинному задумі країни-агресора по дестабілізації ситуації в Україні.

Сторінки:
1
2
3
попередня
наступна