Еволюція виборів в Україні!

Як ми дійшли до стану, коли БІДНІ змушені обирати БАГАТИХ! Еволюція ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ - від підписів до грошової застави.

Цікава податкова математика!

Мінімальна зарплата в Україні 4173 грн, це цифра яку подобається озвучувати чиновникам, адже 4 тисячі з телеекрану  і 3 тисячі як кажуть «на руки» це досить велика різниця. Це майже теж саме що з 1 грудня 2018 року усі чиновники України, з усіх каналів телебачення і радіо, з гордістю розповідали що всім пенсіонерам на 62 гривні підвищили пенсію, що в реальності обернулося підвищенням в 2 – 10 грн.

Отже трішки математики: маючи мінімальну заробітну плату українець отримує 3359,26 гривень.

Щоб отримати ці 3359,26 гривень заробітної плати, підприємство разом з працівником повинні сплатити державі податки: ЕСВ 918,06 грн, Військовий збір 62,60 грн, ПДФО 751,14 грн. Загалом  1731,8 грн, що складає 51,55% від отриманих 3359,26.

Тобто кожен Працюючий Українець сплачує  державі  51,55% від призначеної йому заробітної плати. Ці 51,55% податків закладені у кожній одиниці виробленого товару або послуги.

Хліб в магазині коштує в середньому 12 гривень, віднімемо з цих 12 грн 51,55% = 12-6.19 = 5,8 грн.

Але ж з кожної одиниці товарів та послуг підприємство ще має сплатити 20% ПДВ.

20% від 12 грн = 2.4 грн. Віднімемо цю суму від раніше розрахованої вартості хліба після сплати всіх податків на зарплату 5.8грн мінус 2,4 грн (ПДВ) = 3,4 грн.

Тобто при самому грубому підрахунку, ми маємо при вартості хліба 12 гривень, тільки 3,4 гривні це сама вартість хлібу, а 8,6 гривень або 71,67% це сплачується  державі у вигляді податків.

Така картина виходить з любим товаром і послугою в Україні, це саме за ці гроші чиновники всіх мастей і всіх рівнів купують собі «хатинки», квартири та розкішні авто, саме за гроші простих українців вони відпочивають на самих дорогих курортах та відправляють своїх дітей вчитися і жити подалі від пограбованих обдурених українців!

Українцям загрожують нові штрафи!

 
“Зареєстрований в одній квартирі, а ночує в інший”-штраф!

Тільки недавно наш Гарант в черговий раз проголосив, що українці нині живуть в умовах небаченої і нечуваної раніше свободи, як уряд вирішив змінити правила їх «прописки». Вони посилюються для всіх добропорядних громадян, яких тепер будуть штрафувати за проживання не за місцем реєстрації. Зате відкривають небачені раніше можливості для шахраїв і аферистів усіх мастей!

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» з 2004 року редагувався вже більше десяти разів. Його назва віддає деякою цинічною насмішкою, тому що декларована цим законом «свобода» в усіх відношеннях регламентується і обмежується його змістом. 

Тепер уряд хоче внести в цей закон ще кілька змін. Перше стосується введення штрафів в розмірі до 1700 гривень за проживання не за місцем реєстрації (прописки). Саме ця новина в першу чергу приголомшила 10 мільйонів українців – а саме стільки наших співгромадян, поданим експертів, сьогодні проживають не тому адресою, яка вказана в їх паспорті.

Правда, представники уряду спробували зберегти своє обличчя, і без того давно втрачене в ході «реформ», і заявили що їх неправильно зрозуміли. Мовляв, ніхто не збирається штрафувати українців за проживання не за місцем реєстрації, штрафувати будуть за «надання неправдивих даних про фактичне місце проживання». Ось тільки різниці тут ніякої, ті ж яйця, тільки в профіль! Якщо громадянин зареєстрований в одній квартирі, а ночує в інший, то йому загрожуватиме штраф – незалежно від того, як саме його сформулюють. Знову ж таки, це нагадує те, як сьогодні українцям закривають роти, заявляючи що «ми не обмежуємо свободу слова, а перешкоджаємо антидержавній пропаганді».

Причому, тепер влада буде обчислювати таких злісних «непроживальщиків» шляхом вибірковго стеження. Методи якого вже широко обговорюються: починаючи від традиційного опитування сусідів і закінчуючи установкою відеокамер. Це друге пропоноване нововведення в закон «Про свободу пересування та вибір місця проживання». Да уж, свобода!

Це що ж виходить: поїхали погостювати на місяць до тещі, або вибралися на літо на дачі пожити, і при цьому не перереєструвалися – так уже й порушили закон ?! 

Згадаймо, що зараз уряд знову починає «ув'язнення» українців, прив'язуючи їх до місця реєстрації. Це вже торкнулося дітей: тепер у батьків вже виникають труднощі з тим, щоб віддати їх в кращу школу в інший район (стосується безкоштовних муніципальних шкіл). Цілком можливо, що українців прив'яжуть і до «своєї» лікарні. Вибір «сімейного лікаря» залишать, але тільки в рамках районної поліклініки.

Але що найгірше, постраждають сотні тисяч українців, що живуть на знімних квартирах і не зареєстрованих в них. Та й власники цього житла теж! Вже давно не секрет, що держава просто не може спати ночами через те, що українці, які здають в найм квартири або кімнати, не платять з цього податки в бюджет. А бюджету-то всім нардепам на «розпил» не вистачає, вони б'ються через доступ до корита!  

Ловити «нелегальних орендодавців» раніше начебто не було законних підстав. Зате тепер з'явиться можливість під виглядом перевірки «достовірності даних про проживання» вистежувати хто де живе, щоб потім з'ясувати, які квартири здаються в оренду.

Але ще більше насторожує пропоноване значне спрощення процедури реєстрації. Ні, то, що це можна буде зробити онлайн, буквально за кілька хвилин, або просто подавши заяву до реєстраційного відділу, без необхідності збирати купу довідок, без необхідності ставити штамп у паспорт – це, безумовно, здорово. 

Однак автори законопроекту вирішили піти ще далі: тепер для прописки не знадобиться і згоди власників житла! Їх просто потім повідомлять (а може і не повідомлять, забудуть), що в їхній квартирі вже зареєстрований новий мешканець. А якщо господареві квартири це не сподобається, він може потім піти поскаржитися! Куди саме, не вказується – може бути в Печерський суд, а може в «Спортлото».

Що ж це виходить, тепер кожен бажаючий може прописатися в нашій квартирі, без всякого дозволу і взагалі без нашого відома ?! Причому, йому за це загрожує, максимум, штраф в 1700 гривень. Так, серйозна перешкода для «бешкетників» і «жартівників», тому що 1700 гривень – це ціла пенсія, дві стипендії або середня тижнева зарплата. 

Але не варто робити поспішних висновків про те, що уряд вирішив внести в закон дану поправку, йдучи назустріч побажанням квартирних аферистів. Ні, це, образно висловлюючись, непродуманий побічний ефект. А ось головна задумка бачиться зовсім іншою  – хоча, втім, вона теж може використовуватися для шахрайства, але тільки не на ринку нерухомості, а під час виборів.

Пам'ятайте, як раніше автобуси возили з дільниці на дільницю найнятих виборців з підробленими відкріпними талонами? Тепер ніяких талонів підробляти не потрібно, все робиться абсолютно законно за допомогою тимчасової реєстрації. Єдина невелика проблемка – зареєструватися так, щоб потім цю реєстрацію не визнали «недостовірною інформацією». Але, знову ж таки, прописуватися будуть лише на час виборів. Перевірити всіх прописаних ніхто не встигне. Та й в Україні вже є практика «реєстраційних адрес», за якими примудряються прописатися десятки, сотні, а часом і тисячі осіб!

Це не вигадка: так, в Луганській області за адресою офісу управління соцзахисту були прописані 15 тисяч (!) Нібито переселенців із зони АТО. І якщо півтори дивізії пенсіонерів примудрилися прописати в офісі соцзабезу, то що завадить тимчасово прописати 10 тисяч виборців в офісі однієї з політичних партій?

Схоже, що дана «реформа» приймається як раз з прицілом на вибори 2019 року. Але якщо в рамках президентських виборів вона начебто марна (як ні переміщай виборців по країні, загальний результат однаковий), то при голосуваннях на одномандатних округах, а також на місцевих виборів такі виборці можуть кардинально вплинути на результат голосування.angry

https://market.korupciya.com/2018/06/06/zareyestrovaniy-v-odniy-kvartiri-a-nochuye-v-inshiy-ukrayintsyam-zagrozhuyut-novi-shtrafi/

Чого чекати українцям!

КОЛИ ВІЙНА

 

Межі окупованих території на сході України практично незмінні з лютого 2015 го. Але 3-х річна стабільність лінії зіткнення не повинна нас обманювати. Наближення президентських виборів в березні 2019 наповнює залишившийся   до них період підвищеними ризиками. Керівництво РФ абсолютно не налаштоване залишати Україну «в спокої» і пускати вибори на самоплив. Тим більше, що є високі «ризики» зміни політичного керівництва на менш зручне для Кремля. Крім того, у Путіна на сьогоднішній день в українському питанні є три великі цілі, які йому вкрай важливо досягти. Це легалізація анексії Криму, зниження рівня економічних санкцій до «терпимого» і відновлення тотального впливу на політику України.

Жодна з цих цілей не може бути досягнута тільки шляхом переговорів і / або підкупом політиків. В Україні немає «керованої демократії» російського-північнокорейського-китайського типу. Тому у чинної української влади немає можливості нав'язати населенню такі умови «примирення» з РФ, а будь-які спроби можуть призвести до швидкої зміни політичної верхівки на політиків, які декларують неприйняття такої угоди. Таким чином, без серйозної ломки суспільних настроїв в Україні ці цілі недосяжні. Навіть глибокий економічний спад і глибоке моральне падіння вищого керівництва країни не допомагають Кремлю вирішити ці питання. Народ України не дозволить керівництву країни в будь-якій формі визнати перехід Криму в РФ і російський варіант вирішення питання по іншим окупованих територій. Можливі варіанти розв'язки зі східними окупованими територіями або повністю неприйнятні для путінської Росії, або для Народу України. Відповідно, про істотне послаблення міжнародних санкцій не може бути й мови, не дивлячись на всі «старання» нинішнього керівництва України щодо обнулення нашого міжнародного рейтингу. Такі «треш», як епопея з Антикорупційним судом, законом про освіту, «Бабченко-шоу» та інші, можуть знизити готовність Заходу посилювати санкції до РФ, але привести до їх скасування - навряд чи.

У чинного президента України завдання ще складніше. За минулі 4 роки він набрав на себе стільки негативу, що кримінальна перспектива для нього, після наступних (не факт, що чергових) президентських виборів, здається більш ніж реальною. Його становище значно складніше положення Кучми в 2003-му і Януковича до 18 лютого 2014. Янукович тоді пішов на розстріл Майдану, а на що буде здатний нинішній президент? Досить очевидно, що силою поліції, Внутрішніх Військ і інших СБУ, методом фальсифікації або скасування виборів, йому влади не втримати. Домовитися з наступником про «індульгенції» теж досить складно, оскільки той отримає владу тільки під тверді обіцянки викорінити і покарати пороки влади нинішньої. Викорінювати-невикорінна - то таке ..., але покарати «папередніка» точно доведеться. Бігти на Захід марно, оскільки матеріалів для кримінального переслідування по всьому цивілізованому світу буде більш ніж достатньо. Втекти до Росії ... та мабуть, це єдиний варіант, якщо візьмуть після настільки талановито зіграної ролі «патріота-русофоба». Загалом ситуація у Петра Олексійовича вкрай неординарна, а неординарність ситуації вимагає і неординарних рішень. Тому я виходжу з того, що нинішній президент готовий на все ... З цього «припущення» пропоную виходити і при моделюванні військової ситуації. Фактор готовності військово-політичного керівництва України «на все» доведеться враховувати як один з ключових чинників майбутньої війни.

Отже, для вирішення завдань, що стоять перед Путіним, потрібно кардинально змінити суспільні настрої в Україні. І зробити це невійськовим шляхом мені не представляється можливим, принаймні, в прийнятні для Путіна терміни. А військове рішення повинно бути настільки оглушливим, що Україна не тільки прийме світ на умовах переможця, а й прийме нав'язане з Москви керівництво. Це керівництво, звичайно, може себе позиціонувати як «націоналістичний», який пішов на «розумний компроміс» виключно по «патріотичним» міркувань. Такий «маскарад» можливий виключно для маскування повній залежності і щоб дати нам можливість самим себе обдурити. З новітньої історії яскравий приклад схожого військово-політичного рішення - Франція-1 940. Причому, якщо Гітлер не зміг тоді замиритись з Британією, то шанси Путіна на «мирову» мені здаються вище. Не думаю, що на Заході зараз знайдеться сучасний «Черчілль», а ось «Чемберленів» там предостатньо. Тим більше зараз «бочка нафти» коштує майже в два рази більше, ніж в 2016-м і, на цьому тлі, перспектива виключення РФ зі списку постачальників енергоносіїв ЄС на зиму 2018-19гг. додасть європейським лідерам «чемберленского» пацифізму.

Отже, військовий розгром, який можна порівняти з розгромом Франції в 1940-му, потенційно може вирішити основні завдання Кремля. Та й Порошенко зможе уникнути в'язниці і, навіть, зберегти себе на вершині «харчового ланцюжка», якщо вислужити цю можливість у переможця. Приблизно як маршал Петен.

Найбільш імовірним терміном початку настання ВС РФ вважаю період кінець червня - початок вересня 2018.

ЯКА ВІЙНА

Не думаю, що Путін зважиться на додаткову анексію будь-яких територій, крім Криму. І створення «Новоросії» не несе йому істотних дивідендів, а зайвих ризиків предостатньо. Такий формат «світу» буде складно узгодити з Заходом, так і встановити свій «протекторат» над Центральною і Західною Україною, відокремивши «Новоросію», теж буде набагато складніше. Втім, можуть бути варіанти.

Вважаю, основними завданнями майбутньої операції будуть розгром / полон основних бойових сил ЗСУ, знищення оборонного потенціалу і фізичне знищення (моральне придушення в полоні) найактивнішої патріотично налаштованої частини населення. Вирішення цих завдань, ймовірно, призведе до досягнення цілей Кремля в Україні.

Чи можливе досягнення таких руйнівних результатів швидкої наступальної операції ЗС РФ? На жаль, відповідь позитивна. Абсолютна більшість іноземних військових фахівців, з якими у мене є якась комунікація, як і я, вважають цей сценарій найбільш імовірним. На жаль, за останні 3 роки бойовий потенціал ЗСУ тільки знижувався на тлі будівництва «потьомкінського села», замість боєздатної сучасної армії. Навпаки, РФ активно нарощувала свої бойові можливості на Південно-Західному напрямку. Навіть без урахування можливих узгоджених дій військово-політичних керівників РФ і України, Українська Армія, на сьогоднішній день, не здатна вести бойові дії в форматі маневреної оборони, не кажучи вже про сетецентрічний її варіант. Будь-які інші види бойових дій неминуче призведуть до повного розгрому підрозділів і частин ЗСУ, які перебувають на всій, охопленої бойовими діями, території. А такою територією може стати вся приморська, лівобережна і частина правобережної України. При (ймовірне) швидкому взяття під контроль або руйнуванні агресором всіх мостів через Дніпро, організований відступ в принципі стане неможливим. Основна частина наших військ виявиться розгромлена і потрапить в полон ... З огляду на перевагу сил і можливостей, незаплановані затримки і позаплановий обхід виникли вогнищ опору, на завершення основної частини такої операції силам противника не знадобиться і двох тижнів, не рахуючи етапу розгортання і підготовки до наступу. Безповоротні втрати наступаючих на основному етапі операції повинні вкластися в 10 000, а в оптимістичному для противника варіанті 1000-2000 військовослужбовців РФ. За умови вирішення поставлених перед своїми військами завдань, такі втрати військове керівництво РФ, безумовно, може вважати цілком прийнятними.

Противник може обрати достатню кількість варіантів напрямків ударів на всій лінії зіткнення з межами РФ, ОРДЛО, Криму і всього морського узбережжя. Його головним завданням буде оточити / ізолювати підрозділи ЗСУ, примусити їх до здачі, створити в країні паніку і передумови для початку «мирних» переговорів з обраної ним же зграєю «політичних» негідників. На «переговорах» головними аргументами тиску на громадську думку будуть полонені військовослужбовці та військова беззахисність країни. Колаборанти підпишуть будь який підсунутий їм варіант «світу», з імітацією попередніх торгів за участю міжнародних посередників.

ЯК ВОЮВАТИ

Чи є способи уникнути такого сценарію? Насправді, шансів уникнути такого розвитку подій не надто багато.

Перший спосіб це той, який декларує Президент Порошенко, як основний - міжнародний тиск і можливі міжнародні наслідки режиму Путіна в разі масштабного наступу в Україні. На жаль, з цілого комплексу причин, не вважаю, що така загроза зупинить ймовірний наступ. Безумовно, за умови, якби противник вважав реальним ризик загрузнути в кровопролитних боях, без перспективи повного розгрому ВСУ, загроза міжнародних механізмів тиску на агресора і підтримки боротьби України була б дуже вагомим фактором стримування, АЛЕ ... Для цього потрібно було 3 роки готувати армію до війні, а не розкладати її тотальною корупцією, просуванням бездарних лизоблюдів і солдафонщіной. Розвідка РФ, очевидно, має інформацію про дійсний стан речей в ЗСУ. Тепер помножте це на традиційну російську зарозумілість. Загалом, не бачать вони істотних ризиків ...

Другий і єдиний залишившийся після початку наступу військ РФ спосіб - це не дати можливості противнику досягти своїх цілей своєчасним переходом до маневреної оборони, принципам сетецентрізма і заняття автономних районів оборони, в яких перевага в авіації, бронетехніці і чисельності буде мінімальним. В першу чергу це агломерації, особливо великі. Більш ніж упевнений, що інших команд, крім команди «ДЕРЖАЦА» від Головнокомандувача-НГШ не надійде. Мало того, вважаю за можливе, що командування російської армії свідомо не буде придушувати канали зв'язку з ГШ ЗСУ, заради того, щоб команда «ДЕРЖАЦА» надходила відповіддю на всі питання і пропозиції від нижчих командирів. Тому вся відповідальність за СВОЄЧАСНЕ прийняття правильних рішень ляже на тактичних командирів і лідерів військових колективів. І цю відповідальність потрібно негайно брати, приймаючи рішення про маневрі, зміні позицій, дробленні підрозділів на самостійні більш дрібні бойові одиниці тощо.

Про всяк випадок нагадаю. НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА йти по «узгодженим» командуванням «зеленим коридорами». Командири підрозділів та бойових груп повинні приймати рішення самостійно, спираючись на власний бойовий досвід, виходячи з конкретної бойової обстановки, цілей і завдань, узгоджених з командиром, якому ви особисто довіряєте і сусідами. При цьому потрібно припускати, що штатні канали зв'язку ВСУ можуть бути під контролем противника, тому пропускати по ним інформацію варто тільки в разі гострої необхідності і таку, яка втратить актуальність протягом найближчої доби і раніше. Чим менше втрат ми зазнаємо в складі великих підрозділів в поле на початковому етапі наступальної операції ворога, тим більше шансів перемогти в цій війні. В агломераціях ж тлумачний командир знайде і поповнення з місцевих резервістів з бойовим досвідом / знанням місцевості, і озброєння / боєприпаси в різних військкоматах / військових частинах / відділах міліції, і транспорт, і необхідне постачання, і вигідні бойові позиції.

На жаль, якість командного складу ЗСУ вкрай низька. У 2014-му ця проблема вирішувалася тим, що неформальні лідери військових колективів брали на себе відповідальність і фактично керували бойовими діями своїх підрозділів. Формальні командири добровільно або вимушено, без зайвого «Кіпішу», брали таку модель управління. Де старші командири самі брали на себе відповідальність, такі лідери призначалися виконуючими обов'язки, аж до командирів рот і окремих бойових порядків. Це правильна і вимушена практика в умовах, що склалися. Якщо призначений командуванням командир несе загрозу підрозділу або веде до поразки, лідери військового колективу повинні виправити це «непорозуміння». У бойовій обстановці це відбувається досить безболісно.

Як показує досвід бойових дій в Чечні і Сирії, окремі бойові підрозділи у великих населених пунктах і гірничо-лісистій місцевості в умовах війни з РФ в змозі

 місяцями тримати активну оборону проти значно перевищуючих чисельністю, озброєнням і ресурсами супротивника. РФ не має в своєму розпорядженні такої кількості військ, щоб тримати в щільному кільці відразу кілька великих районів оборони, при цьому ще й стримувати загрози на західному напрямку. Вони будуть змушені діяти рейдами, а дроблення сил призведе до їх уразливості проти тактики активної оборони. Активна оборона має на увазі не сидіння на місці, а утримання особливо важливих вузлів одночасно з пошуком противника і знищення його там, де є така можливість. Тобто активна розвідка, швидкий маневр, раптовість, вогневе і тактична перевага в точці зіткнення. Такими діями цілком можна загнати армію агресора в обмежені анклави, а невеликі підрозділи, які противник буде відправляти в рейди, конвої підвезення постачання, розвідгрупи та інші вразливі цілі знищувати засадами і нальотами.

Звичайно, перехід до такого роду бойових  дій покладе на автономні підрозділи цілий ряд нових завдань. В першу чергу організацію (жорстку економію) бойового постачання і інших видів постачання, організацію зв'язку і горизонтальної взаємодії з сусідами та іншими осередками оборони. Але, з огляду на, що військ противника не вистачить щільно блокувати навіть пару-трійку районів оборони, за підтримки навіть частини місцевих жителів можна буде розгорнути ситуацію на протилежну так, що наступаючі сили виявляться ізольованими, а основна територія контролюватиметься українськими бойовими групами.

З огляду на всі ці фактори, командири, які мають рішучість не дати противнику перемогти, повинні НЕ ДАТИ противнику розгромити свої підрозділи, а зберігши людей, зброю і запас боєпостачання своєчасно переміститися туди, де такий вид бойових дій стане можливим і найбільш ефективним. При цьому по можливості взаємодіючі і погоджуючи свої рішення з сусідами. У цьому тексті ми не будемо заглиблюватися в деталі і прийоми такої тактики, на цю тему є достатньо літератури, де розбирається досвід обох Чеченських війн (російською) та інших подібних ТВД (англійською), єдине, що хочеться виділити - успішні варіанти таких бойових дій характеризуються великою кількістю дрібних бойових груп, що діють в пластичній взаємодії. Мені бачиться оптимальна чисельність такої бойової групи - близько 10 бійців, але по «інсайдерській» інформації фахівці НАТО розрахували, що конкретно для російсько-української війни оптимальна чисельність автономної бойової одиниці (combat unit) - 5 бійців. Можливо, вони мають рацію. Як показує практика (і вже сучасна військова теорія) десяток таких бойових одиниць, навіть без важкого озброєння, в змозі утримувати від значно переважаючих сил противника цілий міський район. Противник може ціною істотних втрат його пройти наскрізь, але зайняти район і знищити навіть невелику частину цих груп - вкрай складно, тим більше не супербоеспособной російській армії.

КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ВІЙНА

Якщо розвиток подій піде за сценарієм противника, то швидко. Через два тижні після початку наступу вже прилетить який-небудь «Чемберлен» (наприклад Макрон) і за пару днів «домовиться» про те, про що «ці зрадники вже домовилися» (с). Тобто на капітуляцію на умовах переможця, прийнятних для основних європейських гравців і «партії миру» в Україні. Приблизно наступних:

- згоду на повторний референдум в Криму з визнанням його результатів;

- загальні вибори з легалізацією «політиків з ДНР / ЛНР» в присутності окупаційних військ, але під контролем міжнародних спостерігачів;

- звільнення всіх полонених (реально кого захочуть);

- передача ГТМ під «спільне управління»;

- ну і по дрібницях ...

Але якщо розвиток подій піде за сценарієм в'язкою маневреної сетецентрічной оборони, війна може затягнутися на кілька місяців (до року), а закінчиться поразкою і втечею залишків армії вторгнення за міжнародно-визнані кордони України. При цьому, не має особливого значення наскільки глибоко проникнуть наступаючі підрозділи ворога. Мабуть, чим глибше, тим швидше настане їхня поразка. Навіть змову вищого військово-політичного керівництва України (нинішнього) з Кремлем не зможе змінити такого результату, оскільки успішно воюючі бойові загони не приймуть жодної капітуляції, крім капітуляції ворога. Допускаю тільки, що Крим повернеться в Україну дещо пізніше, вже в процесі розвалу імперії.

ВИСНОВОК

Погано, гірше нікуди. Але шанси є ...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009262688506&hc_ref=ARS6voinC1LG32RD1Bpocj2QwU0rw2-4VFagIPzSEmGH8SKDiD8aPduHlFqozIfO91A&fref=nf

Кілька питань порохоботам.

  • 02.12.17, 06:17
 Яку країну будують ті, кого ви люто захищаєте? 
Явно не Польщу, де всі сили держави спрямовані на розвиток приватної ініціативи і приватного підприємництва, самоврядування, захисту приватної власності. Явно не Швейцарію, де прізвище президента не всі знають, де озброєні автоматами і кулеметами на референдумах громадяни самі встановлюють собі податки. І явно не Сінгапур і не Японію, не ті країни, де ми бачимо самообмеження і законопослухання еліт, на яких рівняються всі громадяни. І не Китай, де корупціонерів страчують пачками. Ну і звичайно ж, не Штати і не Великобританію. Тоді що будують ваші протеже (в сенсі інформаційної підтримки)?
Що відбувається у нас: 
1) Негласна заборона підприємництва. Всі контролюючі служби націлені на здирство і придушення підприємницької ініціативи. З часів СРСР кількість перевіряючих тільки зростає, штрафи постійно збільшуються. Заохочуються силові наїзди і демонстративна конфіскація майна у підприємців.
2) Повна і безумовна безкарність чиновників, демонстративне звільнення з-під варти або демонстративне ігнорування злочинів, скоєних високопосадовцями. Блискучий приклад - контрабанда та нелегальна видобуток корисних копалин.
3) Демонстративне розграбування бюджету, державних підприємств, державних земель. 
4) Шалене підвищення зарплат чиновникам і постійне зростання їх кількості.
Так у який бік рухається наша країна? На Захід? Ні. На схід? Теж ні.
Ви говорите, що провал в економіці - це не вина тих, хто зараз у влади. Змушений засмутити вас - всі ті, хто зараз при владі, були там протягом останніх 15 років. І Порошенко, і Яценюк, і Тимошенко, і Луценко, і Аваков будують цю країну вже давно. Зі списку зникли Симоненко і Янукович. Хтось пішов по старості. Решта всі в строю. Ті ж методи господарювання, які заснував Кучма, продовжують домінувати і зараз. Своїм - усе, іншим - закон.
Так що конкретно ви захищаєте, виправдовуючи їх діяльність? Не кого, а що? Якщо не дивитися на особистості, адже всі ми після Майдану могли змінитися, просто по справах давайте дивитися - що конкретно ви захищаєте?

12 августа 2008 г, Александр Сушко о войне в Украине

Украина – следующая?

Александр Сушко, для УП _ Вторник, 12 августа 2008, 11:38


Россия начала в Грузии войну за установление нового мирового порядка. Грузия – это первый этап, но вместе с тем и "пробный шар". Демократическому миру брошен вызов, не менее опасный, чем политический ислам.

Если Запад проглотит пилюлю и простит России грузинскую войну, вторжение "миротворческих танков" в Украину станет лишь вопросом времени.

Бессмысленно спорить на тему "кто начал первым". Украину и так втянули в бесплодные дискуссии и заставили тратить усилия на обсуждение того, адекватным ли было решение Саакашвили атаковать Цхинвали в ответ на обстрелы грузинских сел осетинскими боевиками.

Достаточно! Это не имеет сейчас никакого смысла. Так как в этнических конфликтах не бывает правых и виноватых.

Но грузино-осетинский конфликт был этническим (точнее, этно-политическим) лишь до утра 8 августа, когда через Рокский туннель началось массовые вторжение регулярной российской армии на суверенную территорию Грузии.

С этого момента конфликт превратился в геополитическую войну, целью которой является уничтожение существующего миропорядка и исторический реванш России за "унижения" 1991-2004 годов.

Российские войска захватили грузинские города Зугдиди, Сенаки и (вероятно) Гори и направляются к Тбилиси. Кремль, разворачивая беспрецедентную агрессию, кормит мир циничными комментариями относительно "умиротворения агрессора". "Веймарская" Россия завершает свое перерождение во что-то другое, до боли знакомое Европе...

В долгосрочной перспективе не подкрепленная трезвым взглядом на мир стратегия реванша вероятно приведет к краху российской государственности в ее нынешнем виде, но пока это произойдет, ею могут быть разожжены многочисленные локальные пожары, которые уничтожат зародыши независимого демократического бытия соседних с Россией стран.

Новая реальность состоит в начатой Россией войне за новый мировой порядок, в ходе которой она стремится пересмотреть итоги исторической эволюции Европы 1991-2004 годов. Если Россия победит в этой войне, в Европе сложится новый порядок, в рамках которого Украине, как суверенному государству, места не будет.

Слабость Запада

Россия воспользовалась ситуацией: Запад как никогда слаб, разъединен и углублен в собственные проблемы. Стремление спокойно смотреть олимпиаду сильнее, чем стремление осуществлять хоть какую-то миссию.

Деморализованное состояние ведущих западных институтов является идеальным фоном, на котором разворачивается имперский реванш. В Москве властвует впечатление, что "свободный мир" сейчас не способен ни на какие эффективные солидарные действия в защиту и по продвижению собственных ценностей.

Тот Запад, который сейчас не может позволить себе даже пригласить две восточноевропейские страны к выполнению ПДЧ НАТО (подобное решение в прошлом предоставлялось желающим странам почти в техническом порядке), не вызывает никакого уважения Москвы, а поэтому, развязывает руки к любым действиям.

Сегодня введение в Черное море и направление к берегам Грузии (исключительно для снятия незаконной блокады и защиты портов) десяти-пятнадцати средних военных кораблей стран НАТО (например тех, что заняты в операции "Активные усилия" в Средиземном море) заставило бы Москву остановить агрессию, спасло бы сотни жизней.

Но для принятия такого решения нужна смелость, которой у лидеров западных государств нет.

Сильных и авторитетных лидеров, которые могли бы стать на защиту базовых ценностей и назвать вещи своими именами, таких как Рональд Рейган или Маргарет Тетчер, сейчас нет. Кто из нынешних властителей Вашингтона, Парижа, Лондона, Берлина способен спокойным, но уверенным тоном произнести простое словосочетание – "империя зла"?

Никто. Поэтому, по всей вероятности, Запад будет проводить политику "умиротворения агрессора", даже если "миротворческие" танки пойдут сегодня на Тбилиси или завтра – на Киев.

Украина уже на войне

Почему? Во-первых, потому что базирующиеся в Крыму корабли ЧФ принимают участие в военных действиях против Грузии, что автоматически превращает Украину в воюющую страну, а Севастополь – в потенциальную мишень.

Во-вторых, потому что тональность посланий официальной Москвы официальному Киеву практически не отличается от тональности разговора Москвы с Тбилиси.

В-третьих, потому что Москва, которая систематически вооружает незаконные сепаратистские формирования, официально обвиняет Киев в том, что он "вооружает до зубов" легитимное грузинское правительство, относительно которого нет никаких международных санкций.

Дискурс "войны с Украиной" давно стал популярным в российских околополитических интеллектуальных кругах. Совсем недавно очередной "шедевр" данного дискурса, опус "Операция "Механический апельсин" Игоря Джадана – аналитика из круга Глеба Павловского – живо (и вполне серьезно) обсуждался как в российском, так и в украинском сегментах сети Интернет.

Даже сценарии войны с Грузией не пользуются такой популярностью. Россиянцелеустремленно готовят к войне с Украиной.

У Украины никогда не было "вероятного противника" в военном смысле, наверно, официального определения не будет и на этот раз. Но, по крайней мере неформально, следует признать, что 8 августа 2008 года потенциальный противник самоопределился, громко назвал себя и продемонстрировал инструментарий собственного действия. Было бы недальновидно игнорировать этот сигнал, вопреки всем сентиментам "братского народа".

Наращивание обороноспособности является правильным направлением и проблемы здесь вполне реальны. Страна, премьер-министр которой лично блокирует увеличение военного бюджета до минимально необходимого уровня, имеет шанс кормить чужую армию.

Имеющийся военный бюджет Украины лишь вдвое больше  военного бюджета Грузии (а страна – в 10 раз больше).

Бедная Грузия тратит в 5 раз больше средств на одного военного, чем куда более зажиточная Украина. Грузия на протяжении последних лет приобрела сотни единиц новой военной техники, Украина – почти ничего.

Существует и другой, "ментальный" аспект отечественной обороноспособности. "Три украинца – это партизанский отряд с предателем".

Для сравнения: самый заядлый грузинский оппозиционер, бывший министр обороны, личный враг президента, будучи вынужденным покинуть границы Грузии, получив политическое убежище в благополучной Франции, заявляет о полной поддержке своей страны перед лицом агрессии и просит разрешения вернуться в Грузию в качестве простого солдата.

Вы представляете себе украинских оппозиционеров в этой роли?

Многие из них будут с цветами встречать оккупантов. По крайней мере, следовало бы предметно заняться анализом потенциала дезертирства из украинской армии в случае вооруженного конфликта с Россией. Начать с офицеров высшего и среднего звена.

Но, опыт Грузии свидетельствует и о другом. Даже увеличив военный бюджет за 4 года почти в 30 раз (!), вышколив целую генерацию профессиональных и преданных воинов, закупив достаточно техники и сплотив нацию, все же невозможно продолжительное время противостоять на равных в десятки раз превосходящей военной машине большого государства-агрессора. Поэтому улучшение обороноспособности – крайне необходимо, но недостаточно.

Нужны международные гарантии. И не эфемерный бумажный мусор вроде Будапештского меморандума (1994), которым Украине заплатили за отказ от ядерного оружия, а реально действующая система, которая будет означать, что тот, кто напал на Украину – напал на сильнейшую мировую силу. Если коротко, то это лишь четыре буквы – NАТО.

"Хотят ли русские войны?"

Война – это неотъемлемое средство мобилизации национального духа северных соседей. Не случайно ли, что Советский Союз распался почти сразу после окончания последней оккупационной кампании СССР – афганской?

Поствоенная деморализация была значительным фактором для распада империи. Без войны в России быстро начинаются смуты, раздоры, нестабильность, приходит в упадок чувство национальной гордости. Периоды национального подъема связаны почти исключительно с войнами. Это хорошо усвоили представители элит. Путин начал с Чечни. Медведев – с Грузии.

Всеобщий одобрямс интервенции в Грузию со стороны российских элит, общественного мнения не вызывает сомнений и уже никого не удивляет. То, что речь идет о незаконном вторжении на чужую территорию – вообще не работает как аргумент.

Почти идиотическое "там наши граждане!" создает ощущение квази-правомерности, достаточное для российского обывателя. В лучшем случае вам скажут "американцы тоже так делают", не уточнив, почему у американцев надо учиться только худшему из того, что они умеют.

Будьте уверены, что в случае начала боевых действий против Украины, обычные россияне в основной массе с большим вдохновением поддержат свою армию и политическое руководство. Им скажут – война не против братского украинского народа, а против его "преступного руководства".

Россиянам, которые давно уже не избирают себе власть и не могут поверить, что в Украине это как-то иначе – этого объяснения будет достаточно.

Наблюдается определенная цикличность в жизненных проявлениях "миротворческой" империи: Финляндия-1939, Венгрия-1956, Чехословакия-1968, Афганистан-1979, Грузия-2008, Украина-? Жизнь становится более быстрой, поэтому, наверное, не позднее 2017.

Начнут с Крыма

"Мост дружбы" в Керченском проливе, строительство которого так лоббируют сегодня россияне, при близорукой поддержке отечественного Минтранса, если будет построен, станет украинским Рокским туннелем.

Конечно же, не будет ни одного объявления войны – лишь "миротворческая операция" с целью предотвращения гуманитарной катастрофы. Например, требование вывода Черноморского флота в 2017 году – разве не гуманитарная катастрофа? Ведь десятки тысяч "миротворцев" и обслуживающего персонала в Севастополе потеряют работу и не будут иметь средств к существованию!

Может быть воплощен сценарий постепенно раскручиваемой истерики с перерастанием в контролируемую безалаберщину. Те же самые деятели, которые уничтожали в этом году украинские символы на Графской пристани, будут устраивать апокалипсические действа, заклинать к "пожизненному базированию" флота как неотъемлемой части Севастополя и т.п..

Наконец, Россия примет решение не выводить Черноморский Флот "по требованию соотечественников и жителей Крыма". Это приведет к вооруженным столкновеньям. Далее – та или другая версия "грузинского варианта".

Следует отметить, как оживился в последние дни Леонид Грач, который мечтает о роли "крымского Багапша-Кокойты". Он уже не стыдится срывать с государственных учреждений государственные флаги и заявлять о том, что "Крым созрел к отделению от Украины".

Именно он первым озвучил мысль о том, что Южно-Осетинский сценарий может повториться в Украине. Наверное знает, о чем говорит.

***

Как Украина может избежать роли следующего объекта русской войны за новый мировой порядок?

Существуют два способа.

Первый: вступление в НАТО в кратчайшие возможные сроки, что практически сделает невозможным внешнее вооруженное нападение. Несмотря на ослабление Запада и потерю им пассионарности в обороне собственных ценностей, все же система коллективной безопасности, основанная на 5 статьи Вашингтонского Договора все еще служит достаточной гарантией против соблазна вооруженного вмешательства извне. Что доказывает опыт Балтийских стран, которые, в отличие от Грузии и Украины, сумели своевременно интегрироваться в эту систему.

Для реализации этого сценария Украине, как минимум, необходимо преодолеть импотенцию собственной центральной власти и убедить глухо-оппозиционную Германию.

Второй: политическая капитуляция перед Россией и отказ от самостоятельной субъектности во внутренней и внешней политике. То есть преобразование Украины в "Россию-2", или "Малороссию" как часть "русского мира" со всеми политическими, общественными и культурными атрибутами.

В данном случае воевать с Россией не будет за что. При этом номинальная независимость государства может быть сохранена, но Украина, как субъект истории и политики, окончательно перестанет существовать.

Если Украину не устраивает ни первый, ни второй вариант, то надо готовиться к войне.

Александр Сушко, научный директор Института Евро-Атлантического сотрудничества, для УП

http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2008/08/12/4447098/

Трибунал ветували, що далі?


Як і прогнозувалося, Росія скористалася правом вето у Радбезі ООН і заблокувала створення міжнародного трибуналу по Боїнгу-777

Його планувалося створити для того, щоб встановити винних в авіакатастрофі. Тих, хто віддав наказ стріляти, хто виконав його, хто замітав сліди. З іменами, прізвищами та званнями.

На жаль, цього не сталося. Росія була єдиною країною, яка проголосувала проти. Але, на жаль, оскільки вона є постійним представником Радбезу ООН, піднятої руки Чуркіна достатньо для того, щоб резолюцію не ухвалили.

Зала сорому Росії

"За" проголосували 11 членів Радбезу ООН. Троє утримались - Китай, Венесуела та Ангола.

"Зала Радбезу ООН перетворилася на залу сорому Росії", - так характеризував результат постпред України при ООН Юрій Сергеєв.

"Коли я дивлюсь на російську делегацію, я відчуваю жалість. Невже вони сподіваються відкинути сподівання всього світу, а особливо сімей жертв", - сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він, як і колеги з інших країн, сказав, що необхідно покарати винних у злочині, оскільки лише це зупинить інших зловмисників. "Високий рівень підтримки резолюції показав, що ми на правильному шляху", - сказав міністр.

Постпред Росії при ООН Віталій Чуркін пояснюючи причину ветування резолюції вжив улюблений прийом російських пропагандистів "сам дурак": звинуватив Україну в перешкоджанні розслідуванню, згадав збиті українцями та американцями цивільні літаки у 2001 та 1988 році, сказав, що міжнародні трибунали по Югославії та Руанді були невдалими.

Представники Малайзії та США пообіцяли, що вето не зупинить розслідування.

"Будьте впевнені, ми на цьому не зупинимось. Бездіяльність для нас не варіант", - підкреслив міністр транспорту Малайзії Ліоу Тіонг Лай.

"Шкода, що Росія використала свій привілей (право вето. - Ред.), який їй надали для збереження миру та безпеки, вона використала його проти миру та безпеки", - сказала представник США Саманта Пауер.

Російська пропаганда вже напружилась

Трибунал не слід плутати з розслідуванням катастрофи, яке проводить спецкомісія на чолі з Нідерландською радою безпеки. Їхня мета – встановити технічні причини. Фінальна версія звіту очікується наприкінці жовтня.

Але попередній текст уже готовий. Якщо вірити CNN, у ньому йдеться про те, що малайзійський Боїнг було збито російським "Буком". Це непрямо підтверджують заяви російських можновладців про те, що цей звіт нікуди не годиться.

Те, що Росія не підтримала створення трибуналу, теж доводить її провину.

Росія намагається протягти свою власну резолюцію про розслідування катастрофи. Це шита білими нитками спроба відвернути увагу від трибуналу.

Вже багато експертів ставили цілком логічне питання. Якщо кремлівська пропаганда стверджує, що Боїнг збили українці, то нащо відмовлятись від проведення міжнародного трибуналу? Адже він лише б довів їхню правоту.

Заблокувавши створення трибуналу, російська влада навіть пішла проти волі зомбованого її ж пропагандою народу. Як свідчить опитування "Левада-центру", за створення трибуналу висловились 47% опитаних, проти – лише 19%.

Росіянам довго пояснювали, що винні саме українці. І тепер вони вважають, що трибунал буде судилищем над Україною, а не Путіним та різноманітними Стрєлковими-Гіркіними.

Кисельова та компанію чекає напружена робота - пояснити росіянам, чому їхні вожді проти трибуналу.

Вона вже почалась: щоб не виникало непотрібних питань, в день голосування у Радбезі ООН росіянам запропонували нові фантастичні версії катастрофи. Підконтрольний Міноборони Росії телеканал "Звезда" розповів, що "знищенням Боїнга керував агент ЦРУ Ллойд Стерн". Пропагандистський телеканал LifeNews повідомив, що літак нібито вибухнув сам.

Ще більше питань до Кремля тепер і в міжнародної спільноти. І не лише серед тих, кого росіяни зараховують до табору "запроданців Держдепу".

Взяти хоча б автора резолюції – Малайзію. Як зауважує експерт Московського центру Карнегі Олександр Баунов, це "наш найближчий аналог в Азії за типом політичного устрою". Країна, яка за кожної слушної нагоди відповідає Заходу: "не вчіть нас жити".

Таким чином, зауважує експерт, Росія може й кидає виклик Заходу, але одночасно підриває свої претензії на лідерство у боротьбі із західним гегемонізмом.

Час для плану "Б"

Втім, це вже проблеми росіян, хто і що їм підриває. Україну більше цікавить пошук і покарання винних у трагедії.

Постпред України в ООН Юрій Сергеєв обіцяє, що міжнародний трибунал з буде створено навіть при тому, що Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН.

"У нас є і план "А" – тобто продовжувати роботу в Раді безпеки, є і план "Б" – працювати поза Радою безпеки, але в межах ООН. Є інший план – досягти все таки створення трибуналу поза межами ООН. Там теж є кілька варіантів, яким може бути трибунал. Таким чином мета, яку ставить спільна група по створенню трибуналу, сподіваємося, що вона все таки буде досягнута в тій чи іншій формі", - сказав дипломат в інтерв’ю "Радіо Свобода".

В межах ООН можна спробувати подолати російське вето у Генасамблеї ООН. Для цього потрібно, щоб за створення трибуналу проголосувало дві третини країн-членів ООН. Власне, трибунал по злочинам "червоних кхмерів" у Камбоджі було створено у 2003 році рішенням саме Генасамблеї, без резолюції Радбезу. Проблема лише в тому, що Росія тепер виграла час, який буде витрачено на обробку інших країн.

Також план "Б" мають і Нідерланди. Але не розголошують який.

Головне, що група підтримки трибуналу розростається. До п’яти країн, які домагаються його створення (Нідерланди, Бельгія, Австралія, Малайзія, Україна) долучилася ще й Італія. Голосування у Радбезі ООН засвідчило, що союзників у цьому питанні в нас ще більше. Тож чекаємо продовження визначення винних і суду над ними.

ДМИТРО ГОМОН


Бычные люди

Написать эту лекцию меня спровоцировал видеоотчет одной американки севастопольского происхождения, выложенный в луковом клубе. Девушка шесть лет прожила в Лос-Анхелесе, и Обама настолько ей засрал мозги, что она решила, что все люди в мире добрые. А потом вообще впала в безумие, и решила потратить отпуск на то, чтобы съездить в родной Севастополь. Прикиньте, из Лос-Анжелеса. В отпуск. В Севастополь. Ну эти американцы тупы-ы-ы-ы-е…

Первая часть квеста – сплошное туристическое аллегро. Самолет летит, одно место свободно, ура! - можно развалиться. Бутерброды в самолетах маленькие, зато шоколадки в дьюти-фри большие, две пересадки – в Париже и Москве, в общем, все те мелочи жизни, которые и должны радовать простого американца с хорошим пищеварением.

Вторая часть квеста – траурная. Молодая женщина с ребенком таки добралась до Севастополя и ахуела от локации уровня и мрачных креатур, ее населяющих. Мне казалось, что после таких маленьких бутербродов и таких больших шоколадок эту крымериканку трудно чем-то пронять, а проняло!

Оптимистка и неунывайка, выбежавшая в первые же дни тренироваться на местной, простигоссподе, стадижопе, быстро врубается, чем Мордор отличается от прочих краев – да тем, что в нем живут угрюмые мордорские орки. «Что случилось с людьми?» - с отчаянием вопрошает путешественница, и с ужасом осознает, что отпуск на родине продлится еще два месяца…

***
Я люблю ставить бесчеловечные эксперименты на детях. Один из них выглядит так: выходишь туда где мамаши выгуливают своих чад, например сквер на улице Бучмы, и начинаешь улыбать детей. Для опыта нужен не совсем бейби в перамбуляторе, для которого мир – смена Светлого и Темного времени, но и не сильно взрослый, который может застесняться. Лучше всего – тоддлеры и прочие приравненные к ним благородные персоны, которые уже набегались, и отдыхают в своих каталках или верхом на велосипедах.

Начинаешь смотреть на жертву. Рано или поздно дети, чувствительные к чужому вниманию шо спаниели к наркотикам, реагируют на тебя. Смотришь-смотришь, а потом улыбаешься. Только без прикола – широко и честно. В большинстве случаев дети, после короткой паузы, рефлекторно улыбаются в ответ.

Но это еще не весь опыт. Мамаша тоже реагирует рефлекторно и мгновенно вычисляет – куда это ее дытына лыбится? – засекает тебя, и тут начинается самое интересное. Правильной мамаше всегда приятно, шо ее мурзилеточка кому-то понравилась, она тут же втягивает попу и живот, раздвигает плечи и начинает или демонстративно игнорировать происходящее, или заниматься груммингом своего мурзилы, поправляя ей то шапочку, то тапочку.

Более ревнивые к вниманию своих детей (но тоже правильные мамаши) приговаривают при этом: «а фо-фо такое-е-е, сьо мы улыбаемся? Ай, дядя смешно-о-ой… В очках и с пиво-о-ом… И курит еще-е-е… Вот какой дядя смешной дура-а-ак!..»

К сожалению есть намаханные мамаши, которые пугаются чужого внимания, направленного на их сокровище и пугливо перекатываются с дитем минимум через три скамейки. Я сразу понимаю, что их в жизни много чего пугает, и мне их жаль. Но вот такой фойер как: «Чего вылупился?» мне сказали только один раз – в городе Владимире. С тех пор я люблю этот город и его добрых граждан. Русский дух там силен настолько, что режет глаза, а деревянные церкви светятся по ночам зеленым гнилушковым светом.

***
Национальная бедность и голодная жадность кацапов давно стали элементами менталитета на таком уровне, шо невозможно даже так накормить кацапа, шобы он перестал голодать – даже если лопнет с пережору. Что наглядно иллюстрируют бои российских туристов над «шведскими столами», с которых слона накормить можно – генетический голод и нищета требуют от них опустошать столы с запасом – и пусть испортится в номере! Ведь то, что съел другой – ты уже не съешь. А так есть варианты – съесть или выбросить. Главное, что твои талоны на повидло уже конвертированы в повидло – и пусть остальные сосут свои талоны, лузеры.

Существование в ебанутом и нестабильном социуме без устойчивого прошлого, с невнятным настоящим и неопределенным будущим заставляет рачков относиться ко всему сущему, как к ресурсу. Неважно – это место в маршрутке, наличка в банкомате или упаковка туалетной бумаги в маркете.

Поэтому каждый, кто садится с тобой в маршрутку – не попутчик, а «минус одна сидушка», стоящий перед тобой в очереди к банкомату снимет последний нал, а крашеная сучка в магазине выхватит из-под носа последнюю пачку салфеток. Это американцу понятно, что достаточно просто пустить еще несколько машин по маршруту, чтобы снять вопрос со свободными местами, а кэш в жизни так и вовсе не обязателен. Но для этого надо несколько поколений подряд не голодать.

Любой поступок москаля является прямым или косвенным дележом ресурса, начиная от «чего ты по нашему району ходишь?» и заканчивая горячими лучами поноса в транспорте, если перед тобой кто-то встал, а ты сел. Дальний конец салона плавится в ненависти – они же вошли РАНЬШЕ! Оказались в жопе салона и не могут сесть на освободившееся место. Причем за право зайти первым и оказаться в этой самой жопе они только что дрались на остановке. Как жить в этом непредсказуемом мире, где победа оборачивается поражением?

И даже улыбка, адресованная чужому дитю, воспринимается как посягательство: почему ты МОЕМУ ребенку улыбаешься? Ты его кормил-растил, чтобы просто так вылупиться на него и лыбиться? Своих нарожай и им улыбайся.

Бедные дурные люди.

***
Дорогая американская туристка. Взаимная ненависть в российском сообществе, подстегиваемая культом талонов на повидло, отоваривание которых – вопрос личной инициативы, и ноль общественной гарантии, порождена традиционным кацапским общинным менталитетом. В парадигме которого даже маленькие дети знают, что большая семья – это не то место, где друг другу помогают, а где еблом не щелкают. Потому что валенки, как ни крути, одни – и они общие, а значит того, кто первый схватил. Право на валенки есть – а валенок нет.

Почему питекантропы матерятся на пляже и бухают на улицах? Да потому что социальное ранжирование для них зависит от наличия лежака, а не от социального поведения, и если тебе говорят: «Пошла нахуй, это мой лежак», то ресурсом будет лежак. А вовсе не то мнение, которое ты и окружающие про питекантропа при этом составили – как в твоей Америке, где лучше остаться без лежака, но не выглядеть быдлом.

«Что случилось с этими людьми»? Да ничего, в общем-то. Они были такими всегда – они родом из России. Осадная крымская психология просто обострила лучшие черты кацапского народа – жадность, ревность, хамство, тупорылая хитрость, призванная даже не наебать ближнего, а обосновать все в своих глазах. Бычные люди – они бычили всегда. Бычили друг на друга, когда голод обострялся, и бычили на обслуживающий персонал, когда удавалось начавкаться досыта за «шведским столом». Это россияне, моя дорогая туристка, ты что, их раньше не видела? Или просто забыла в Лос-Анжелесе, как выглядит перманентный, неистребимый генетический голод и жадность - с сухарями под матрацем и полотенцами на всех пустых лежаках пляжа? Бои в поликлинике «я только спросить» и привычка ходить в толпе, растопырив локти?

Как бы они ни махали триколорами, убеждая себя в «россии-стабильности», и что еще «не сезон» – в осаде весь Крым. Они это знают, чуют печенью, обостренное поколениями чувство голода просто визжит в них – скоро будет мало всего: денег, еды, лежаков, мест в маршрутках. Осадная психология доводит рязань до болезненной истерики. Все вокруг хотят отнять твое, причем где это твое – ты и сам не знаешь, и от этого еще тревожнее. Вон чувак скамейку на дрова разбирает - а вдруг это было твое?

Мать-Россия, пообещав золотые горы, привычно подкормила своих дармоедов – бюджетников и пенсионеров, чей вклад в «шведской стол» равен нулю, а продуцентов, сервирующих этот стол выкинула нахуй с праздника жизни. Бежать некуда, кроме гостеприимной Ямало-Ненеччины. Перспектива – побеленная стена в конце коридора, петля и табуретка под ней. Хочешь - вешайся, не хочешь - так посиди. Окна в стене нет. Окно сами заделали на «референдуме».

Чего ты ждешь от перепуганных и депрессивных шакалов, улыбаясь им снежной американской улыбкой? Что они улыбнутся в ответ? Они видят твои белые зубы, воспринимают их как издевательский оскал благополучного человека, пустившего на каждый зуб минимум стоимость ящика водки – их водки! – и хотят ударить по этим зубам. Желательно – кастетом, вдребезги, с хрустом. Чтоб не лыбилась чужим детям. Запомни, девочка, улыбаться надо человеческим детям, а не детям ехидны.

***
Не приезжай туда больше. Там нет людей, разве что только в подполье - да и то, на улицах для безопасносни они притворяются орками. А если все-таки решишься вернуться в этот дегенеративный город, по крайней мере, своего ребенка с собой не бери. Пусть хотя бы он не разучится улыбаться незнакомым людям.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
9
предыдущая
следующая