Україну назвали вільною країною, а Росію - авторитарною

Правозахисна організація Freedom House віднесла Україну до "вільних" країн, а Росію назвала "невільною".

У щорічному звіті організації оцінено країни за рівнем свободи. Freedom House оцінює за двома показниками: політичні права та громадянські свободи. За кожним критерієм можна отримати до 7 балів. Чим менше балів отримала країна, тим вищий показник свободи.

Цього року Україна отримала 3 бали за політичні права та 2 бали за громадські свободи і загальну оцінку "вільна".

Минулого року Україна також отримала оцінку "вільна".

Росію, як і в попередні роки, автори дослідження віднесли до категорії "невільних країн", відзначивши, що в РФ спостерігається тенденція до погіршення ситуації. Цього року Росію отримала 6 балів за "політичні права" і 5 балів за "громадянські свободи".

Серед країн колишнього СРСР в категорії "невільних", окрім Росії, опинилися лише Азербайджан, Білорусь, Таджикистан, Туркменистан, Казахстан та Узбекистан.

У торішньому дослідженні РФ заслужила на такі ж оцінки, проте автори доповіді відзначають, що ситуація з дотриманням прав і свобод в Росії у 2008 році погіршилася. Негативна тенденція, на їхню думку, збережеться і у 2009 році. Росія під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Путіна зробила ряд кроків на шляху до авторитарного режиму, сказано в доповіді. До таких кроків Freedom House відносить "агресію в Південній Осетії та Абхазії", а також тиск на опозиційні сили і незалежні ЗМІ. Автори доповіді знову нагадали, що вибори президента РФ і депутатів Думи були далекі від демократичних стандартів.

У світі в цілому, робить висновок Freedom House, ситуація з дотриманням політичних прав і громадянських свобод у 2008 році погіршилася. До категорії "вільних" автори дослідження віднесли 89 країн, "частково вільних", - 62, а "невільних" - 42. У 2007 році організація Freedom House вважала, що в світі є 90 вільних країн і 60 частково вільних.

"Майдан".

Сурок (боевой) розпочав репресії...

Він ні за що, ні про що виключив зі свого співтовариства блогера Абрамович_ру. Викинув, напевно, за замітку http://blog.i.ua/user/982921/204568/ , бо не побачив там своєї перемоги. А побачив свою поразку.

От вам, пані і панове, демократія... Кого наступного викинуть з "Четвертого Риму"???

Сергій Грабовський: Православні нехристі і "газове Різдво"

355 років тому полковник Іван Богун на старшинській раді у Переяславі категорично відмовився присягати московському цареві і наполягав, що цього не слід робити нікому з українців.

Аргумент полковника Богуна був зовсім не політичний, а, як би сьогодні сказали, культурно-світоглядний: московіти тільки прикидаються православними християнами.

Насправді ж вони люті язичники, які не шанують Істину, Слово і Любов.

Сайт "Майдан" змінив свій дизайн



Як на мене, то він став кращим - більш сучасним. Особливо, привертає увагу стрічка новин.

Отже, подивіться самі просто зараз. І скажіть свою думку.

Романа Безсмертного – геть з української політики!

Поки дві нещодавно ворогуючі гілки української влади в унісон ведуть тяжку і досить успішну боротьбу з цинічною газовою політикою Росії, знаходяться політикани, для яких довести вірність політичному господарю є пріоритетнішим за національні інтереси України.

Заступник Глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний у час, коли вимагається консолідація зусиль усіх гілок влади й на кону стоїть подальша доля, а, можливо, й незалежність України, підступно виступив із брудними та безпідставними звинуваченнями вбік Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, приписавши їй промосковську позицію у газовому питанні.

Роман Безсмертний заявив, що «загострення суперечки щодо постачання російського газу в Україну та країни Європи викликало велику стурбованість кожного українця, окрім Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка вже два тижні вдає, ніби цієї проблеми зовсім не існує». При цьому він вказав, що саме на Кабінетові Міністрів лежить цілковита відповідальність за чергове протистояння між Україною та Росією з газового питання, хоча навіть найбільшому невігласу зрозуміло, що першочерговим тут є непереборне бажання Росії поставити Україну на коліна та змусити поступитися своїми національними інтересами.

Однак не цинізм політичного керівництва Росії став об’єктом нападок Р. Безсмертного, а саме позиція Ю. Тимошенко, хоча її безпосередні підлеглі, призначені особисто нею на посади за її квотою (віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря та Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина) роблять усе можливе для захисту національних інтересів України, роз’яснення Європі та світові істинного стану справ, створення позитивного іміджу України, а також безперебійного забезпечення газом українських споживачів в необхідних обсягах.

На нашу думку, позиція Уряду України та його керівника є не лише гідною, але й ефективною, оскільки Уряд не лише забезпечив до прогнозованого всіма притомними людьми конфлікту належні запаси газу в Україні, але й вдало позиціонує Україну як державу, яка не відмовляється вести переговори, але й не поспішає розбивати чоло у слізних проханнях до Москви прийняти українську делегацію, оскільки така поведінка, коли час грає проти Росії, лише підштовхнула б Москву до нахабного нав’язування Україні вигідних Росії умов газової угоди.

Спокійна позиція Юлії Тимошенко, яка офіційно нібито не втручається в перемовини, оскільки формально суб’єкти двосторонніх газових відносин – НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» іще навіть не почали нормально домовлятись, викликає в Росії нервозність та лють, змушуючи робити помилки. Також спокійна й ділова поведінка підлеглих Глави Уряду є запорукою того, що в Україні на сьогодні абсолютно немає згубної у таких випадках паніки у зв’язку з відсутністю газової угоди з Росією.

І в цей тривожний та напружений час, коли Європою шириться незадоволення діями Росії, заступник Глави Секретаріату Президента України робить те, чого б найбільше хотіла Москва – вносить розкол і розбрат у лави української влади, намагаючись викликати зворотну нервову та ворожу реакцію Прем’єр-міністра, яку він обізвав спільником Кремля, а його фактичного керівника Володимира Путіна – патроном Юлії Тимошенко.

Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка негайно звільнити Романа Безсмертного з посади заступника Глави Секретаріату України за спробу розпалити конфлікт між двома гілками влади у ситуації, коли під загрозою знаходяться національні інтереси України, і коли як ніколи необхідна єдність усіх гілок влади перед зовнішньою загрозою. І просимо усіх підтримати цей наш заклик усіма доступними засобами.

Також звертаємо увагу Президента України не лише на підступність та конфліктність, але й на абсолютну менеджерську бездарність Романа Безсмертного, який провалив усе, що йому доручали очолювати. Від підготовки проведення адміністративно-територіальної реформи у 2005 році до виборчої кампанії партії «Народний Союз Наша Україна», яка на виборах-2006 набрала вдвічі менше голосів, ніж їй передрікали ледь не усі соціологи та експерти.

Роман Безсмертний, якого називають «смерть усіх починань», є яскравим підтвердженням народної приказки «Боже, збав нас від таких друзів, а з ворогами ми самі впораємося», а тому не гідний перебувати в оточенні Президента України, оскільки дискредитує його своєю ганебною антиукраїнською поведінкою.

"Майдан".

Хто винен у тому, що у Вашій хаті (чи на роботі) холодно?

Актуально. Давайте спробуємо дати відповідь на це запитання (бажано без образ), щоб дійти до істини.

Хто винен у тому, що Росія вимкнула газ на Європу?

Опитування-голосування: Хто винен у тому, що Росія вимкнула газ на Європу?

63%, 50 голосів

23%, 18 голосів

3%, 2 голоси

3%, 2 голоси

9%, 7 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Реакція у США на газовий конфлікт



 Юрій Дулерайн

Нью-Йорк – Росія перекриває газ не лише для України, а й для більшості європейських країн. Газовий конфлікт між Росією та Україною жваво коментують у Сполучених Штатах.
На запитання про дії Росії представник Державного департаменту США Шон МакКормак на брифінгу для журналістів у Вашингтоні дав відповідь, яка була по-дипломатичному заспокійлива і юридично примирлива. Від прямих звинувачень на чию б то не було адресу МакКормак ухилився.

«Як відомо, Європейський Союз опублікував заяву з цього питання і ми, безумовно, поділяємо сенс тієї заяви. Тобто, що Росія і Україна мусять сісти за стіл переговорів, порозумітися щодо існуючих між ними розходжень стосовно, як виглядає, суто комерційної суперечки. Ми сподіваємося, що це буде зроблено у дусі прозорості. Будь-яка домовленість, якої вони дійдуть, мусить бути цілковито прозорою», – заявив представник Державного департаменту США.

Одне слово, усе ніби зводиться до суто комерційної суперечки. Однак оглядачі американські вважають цей конфлікт з Україною свідченням неоколоніальних проявів політики Москви, а також пов’язують це із занепадом російської економіки.

«Нью-Йорк Таймс» зазначає, що Україна розгнівала Москву своїм бажанням приєднатися до НАТО і близькими стосунками з Грузією, що її Росія тепер вважає своїм ворогом. Ці дві незалежні держави Кремль хотів би бачити у сфері свого впливу. Але, на думку Ендрю Креймера, оглядача «Нью-Йорк Таймс», «для пана Путіна ескалація конфлікту з Україною збігається з небезпечним часом в економіці його країни, коли зниження цін енергоносіїв загрожує фінансовому здоров’ю і політичній стабільності, на чому досі ґрунтувалася його популярність».

Цікаво, що деякі аналітики в Америці очікували, що внаслідок падіння цін Путін поводитиметься більш поступливо. Натомість він вдався до твердої лінії, вимагаючи більшої ціни за газ від України. Можливо, кажуть аналітики, Путін сподівається, що цей конфлікт викличе панічну закупівлю газу на міжнародному ринку і спричинить зростання цін там, де останніми місяцями газ, як і нафта, подешевшали.

Хто буде переможцем у цій війні?

Навряд чи Росія переможе, каже Маршал Ґолдман, відомий гарвардський економіст, автор щойно опублікованого дослідження під назвою «Нафтодержава: Путін, влада й нова Росія». На його думку, росіяни «грають у жорсткий пресинг, та  вони мусять усвідомити, що правила гри змінилися. Це сталося так швидко, що в них, мені здається, не було часу для усвідомлення можливих наслідків».

Прибутки від експорту нафти й газу становлять 60 відсотків російського бюджету. Однак нафта на ринку подешевшала майже на дві третини у порівнянні з літом минулого року. Рубль знецінюється, російські компанії банкрутують, і вже наступного року очікується величезний дефіцит платіжного балансу. Росія конче потребує іноземних інвестицій, але відносини із Заходом нині найгірші за весь післярадянський час.

Західні інвестори забирають свої капітали. Останніми місяцями цей відплив перевищив 100 мільярдів доларів. Кліфф Капчан, директор ньюйоркської консультативної фірми Eurasia Group, сказав в інтерв’ю телеканалові новин FoxNews: «Російська еліта звикла мислити категоріями часів нафтопевності, хоча вона вже вдарилася об стіну фінансової кризи. Тож, мені здається, вони тепер розгублені і не знають, у який бік кинутись — просити допомоги від міжнародної фінансової системи для вирішення своїх проблем чи продовжувати далі свою тактику кулачного бою із західним світом». Чи Москва змушена буде піти на компроміс з Україною й Європейським Союзом, невдовзі побачимо.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1367628.html

The Times: Путін кинув виклик ЄС, а не Києву

Як пише The Times, газова війна не дає Кремлю бажаних результатів. Перекривши вчора постачання повністю, Володимир Путін "кинув виклик ЄС", а не Києву. "Російський прем`єр не робить секрету з того, що він має намір використовувати державну газову монополію як зброю, - пише автор статті Бронуен Меддокс, - а спроби представити це як чисто економічну суперечку між постачальником і споживачем виглядають смішно".

На думку журналіста видання, Путін переслідує дві цілі: покарати український уряд за бажання вступити в НАТО і в цілому дати зрозуміти країнам Східної Європи, що не варто повертатися до Росії спиною.

Щоб задовольнити вимогу Москви про подвоєння ціни, довелося б витратити майже весь 16-мільярдний кредит, виданий МВФ Україні два місяці тому, йдеться в статті. Жоден український політик не може піти на цей крок в умовах нинішньої внутрішньополітичної кризи.

У результаті, пише Меддокс, Росія може втратити підтримку деяких європейських країн, які раніше займали обережну позицію і не допустили вступу України і Грузії в НАТО. Очевидно також, що Євросоюз думатиме про подолання газової залежності від Москви.

УНІАН

Стаття в оригіналі англійською мовою - тут:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article5469584.ece

Майдан.

За якою політичною силою Ви пішли б сьогодні?

Запрошую Вас взяти участь в опитуванні та шляхом голосування дати відповідь на запитання: "За якою політичною силою Ви пішли б сьогодні?". Голосування анонімне. Реєстрація учасників не потрібна. Тож завітайте на мій блог http://tarastokar.blogspot.com/ і проголосуйте.

Давайте політикам покажемо їхнє місце і потребу для українського суспільства.