КИЇВ. 19 січня. УНН. За січень - листопад 2017 року Україна експортувала шоколаду на 137 млн 783,2 тис. доларів, в тому числі до країн ЄС – на 30 млн 205,3 тис. доларів. Про це свідчать дані Державної служби статистики Україна, передає УНН.
Зокрема, за 11 місяців 2017 року Україна експортувала шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао на 137 млн 783,2 тис. доларів.
До країн СНД – на 67 млн 122 тис. доларів (найбільше до Казахстану – на 20 млн 488,8 тис. доларів, найменше – до Російської Федерації – на 1,9 тис. доларів).
До інших країн українського шоколаду було експортовано на 70 млн 661,2 тис. доларів.
До Європи – на 30 млн 205,3 тис. доларів. Найбільшими імпортерами стали: Польща – на 5 млн 256,5 тис. доларів, Румунія – на 5 млн 166 тис. доларів та Болгарія – на 3 млн 716,9 тис. доларів.
До країн Азії Україна експортувала шоколаду на 27 млн 129,3 тис. доларів, Африки – на 944 тис. доларів, Америки – 7 млн 417,5 тис. доларів, Австралії та Океанії – на 43,8 тис. доларів.
Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні почнуть діяти європейські вимоги до продуктів з какао та шоколаду.
З 1 по 8 січня президент Порошенко відпочивав на Мальдівах, орендувавши собі окремий острів. Журналісти «Схем» провели розслідування і встановили, що таємний відпочинок обійшовся йому в 14 млн грн
Президент України Петро Порошенко з 1 по 8 січня відпочивав на Мальдівахі орендував окремий острів. Відпочинок глави держави був таємним. Про це йдеться в розслідуванні «Mr Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка» програми «Схеми» (спільний проект української служби «Радіо Свобода» та каналу «UA: Перший»).
Журналісти з’ясували, що Порошенко і його гості протягом семи днів і шести ночей відпочивали на Мальдівських островах в п’ятизірковому курортному готелі Cheval Blanc. Готельний комплекс складається виключно з приватних вілл посеред Індійського океану. Двоє дітей і вісім дорослих, серед яких був Порошенко, жили на найдорожчій віллі курорту owner’s Villa (Private Island), вона знаходиться на окремому острові. Крім основної вілли з басейном на острові також є гостьова вілла, двоповерхові апартаменти, причал для човнів, зона спа, місце для обіду на свіжому повітрі і приватний пляж.
«Схеми», посилаючись на власні джерела, з’ясували, що оренда окремого острова на курорті Cheval Blanc коштує 46 тис. дол. на добу. Як підрахували журналісти, Порошенко витратив на оренду острова за шість ночей 276 тис. дол.
Крім цього були додаткові витрати на розваги та харчування, вартість яких становила всього 37 550 долл. «Схеми» з’ясували, що під час відпочинку Порошенко витратив на дайвінг, водний спорт і човни протягом семи днів майже 19 тис дол. На сніданки сумарно витратили майже 11 тис. дол. Наприклад, тільки за один день 4 січня за сніданок на віллі було сплачено 4 118 дол. На обіди — 4 682 дол. Вечері на території курорту Cheval Blanc обійшлися в 3 165 дол.
З урахуванням цих витрат, а також перельоту, який обійшовся в 188 тис. дол., Петро Порошенко витратив на тижневу різдвяну відпустку на екзотичних островах не менше 500 тис. дол., що становить за сьогоднішнім курсом понад 14 млн грн.
Falcon з бортовим номером ТЗ-KMR, яким летів президент, здає в оренду турецька авіакомпанія Setair. У ній «Схемам» повідомили, що переліт цим літаком з Києва до столиці Мальдів Мале і назад в Україну з урахуванням перебування на курортних островах протягом 7 днів коштує 154 тис. євро або 119 тис. євро, якщо літак не чекатиме пасажирів протягом їх відпочинку. За допомогою даних публічних онлайн-ресурсів «Схеми» дізналися, що літак чекав пасажирів в аеропорту міста Мале. Тому переліт з простоєм літака обійшовся Порошенко приблизно в 154 тис. євро.
У відповіді на запит журналістів про виїзд Порошенка за кордон в Адміністрації президента заявили, що поїздку він оплатив сам з власних задекларованих коштів.
Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Порошенко вніс зміни до своєї декларації: він отримав понад 1 млн грн доходу від вкладів в Міжнародному інвестиційному банку. За даними Нацбанку, глава держави є акціонером цієї фінустанови.
Богдан Гордасевич
Дуже гарна звітність про відпочинок Президента України Петра Порошенка разом зі своєю сім'єю і друзями на Мальдивах під час новорічних свят. Єдине, що не розумію, чого ті "Схеми" так панікують? Самі те підтверджують, що все за власний кошт, то вчому проблема? Поясніть, бо я щось не розумію. Якщо це найголовніша проблема для нас і "Схем" - ми щаслива країна!
Президент Украины Петр Порошенко станет спикером одной дискуссионных панелей, которая состоится в Украинском доме в Давосе во время Всемирного экономического форума, об этом свидетельствует программа мероприятия
Организаторы мероприятия подтвердили участие робота-гуманоида Софии Хэнсон, которая будет спикером панели "Как Blockchain повлияет на формирование и защиту финансовой архитектуры будущего?".
Кроме того, в Украинском доме будут обсуждаться мировые экономические тенденции в контексте развития новейших технологий, где тема Украины будет тесно связана с глобальным контекстом.
Поэтому в центре внимания будут такие секторы экономики как IT услуги, агротех, технологические хабы, криптовалюта, технология блокчейн, возобновляемая энергетика, и тому подобное.
Главная цель Украинского Дома в Давосе - повысить инвестиционную привлекательность Украины через донесения аудитории Всемирного экономического форума в Давосе (лидеры мирового бизнеса, технологий и инвестиций) исчерпывающей информации о технологическом и инновационном потенциале Украины, а также об инвестиционных и бизнес возможности.
Первый в истории Украинский Дом в Давосе (Швейцария) состоится во время ежегодной встречи Всемирного экономического форума в январе 2018 года. Украинский Дом будет работать в течение недели под лозунгом «Украина: Креативность. Инновации. Возможности ». Призван стать динамичным дискуссионным хабом, Украинский Дом продемонстрирует глобальным лидерам бизнеса, политики и гражданского общества инвестиционный потенциал и бизнес-возможности Украины. Украинский Дом будет открыт с 22 по 26 января 2018.
Организатором проекта выступает Украинская ассоциация венчурного и частного капитала (UVCA) в партнерстве с Western NIS Enterprise Fund и Фондом Виктора Пинчука.
Традиция организации так называемых «домов» в Давосе - не нова. В течение многих лет ее создавали правительства, крупные корпорации и серьезные организации. Сейчас, впервые за 50 лет существования ВЭФ, Украина прогрессирует, в полной мере раскрывает потенциал и надежно поддерживает свой имидж европейского хаба технологий и инноваций.
Золотым спонсором Украинского Дома является компания Ciklum, Серебряным спонсором - Ассоциация «ИТ Украины».
Спонсорами дискуссионных панелей является Horizon Capital, Bitcoin Foundation Ukraine, AgroHub, UNIT.City, Hacken, Northland Power и SocialBoost.
Состав Организационного комитета Украинского Дома (UHOC): Алекса Чопивский, Директор UHOC, Андрей Колодюк (UVCA) Ольга Афанасьева (UVCA), Ярослава Джонсон (WNISEF), Светлана Гриценко (Victor Pinchuk Foundation), Елена Кошарна (Horizon Capital) и Марина Вышегородская ( Ассоциация «ИТ Украины»). Проект реализуется в сотрудничестве с UkraineInvest и Национальной инвестиционной советом Украины.
Программа мероприятий Украинского дома в Давосе (на языке оригинала)
16 січня 2018 року - 23:11
Президент Петро Порошенко відзначив, що восени минулого року Україна зробила важливі кроки, ухваливши цілу низку стратегічних реформ. Ці реформи роблять нашу державу більш стійкою на внутрішньому фронті і цей шлях слід продовжити і в нинішньому році. Глава держави подякував партнерам, передусім країнам Великої сімки, за підтримку України.
«Дякую всім тим, хто підтримує Україну у її боротьбі за мир, добробут, процвітання та європейське майбутнє», - сказав Президент.
«Минулого року, особливо восени, Україна зробила дуже важливі кроки, ухваливши цілу низку стратегічних реформ. Вони роблять нас більш стійкими на внутрішньому фронті, і це той шлях, яким слід надалі йти і в нинішньому році», - сказав Президент під час виступу на зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.
Петро Порошенко подякував міжнародним партнерам, передусім країнам Великої сімки, за надзвичайно потужну підтримку України.
За його словами, Україна вдячна Японії за формулу Ісе-Шімі та за фантастичний рік Японії в Україні. Глава держави також подякував Канаді, чиє головування у Великій сімці тільки-но розпочалося, за дуже насичений порядок денний сприяння реформам в Україні. «Розраховуємо, що ця підтримка матеріалізується, зокрема в чіткий Європейський план для України», - додав він.
Президент зазначив, що прекрасним прикладом підтримки та співпраці з Україною є Стратегічний оборонний бюлетень з НАТО, завдяки якому ми зміцнюємо наш оборонний потенціал на засадах взаємосумісності з Альянсом. Він зауважив, що в цьому році цю роботу буде продовжено, зокрема у світлі брюсельського саміту НАТО.
Крім того, він подякував численним гуманітарним організаціям та міжнародним донорам за неоціненну підтримку у справі мінімізації негативних наслідків російської агресії, передусім, допомогу внутрішньо переміщеним особам та відновлення звільнених українських територій.
«Маємо пам’ятати, що Україна – це особливе місце на мапі Європи. Саме тут вирішується майбутнє Європи», - наголосив Петро Порошенко.
За його словами, на відміну від подій 100-річної давними, сьогодні у нас є все, щоб відстояти свою землю. «Ми підтримуємо і захищаємо міжнародне право як нашу основоположну цінність. Ми побудували міцну демократичну та об’єднану націю із зростаючою економікою і потужною та патріотичною армією. І ми маємо непохитну єдність та солідарність з усіма вами проти агресії», - зазначив Президент.
«Дякую тим, хто прийняв Україну в своє серце», - звернувся Глава держави до глав дипломатичних представництв іноземних держав, додавши, що посли є партнерами, союзниками і друзями України.