Українці заплатили 15 мільярдів гривень військового збору

Українці заплатили 15 мільярдів гривень військового збору за минулий рік (ІНФОГРАФІКА)
24 січня 2018 - 18:37  236
Це на 3,6 мільярда гривень більше, ніж 2016 року

Протягом минулого року до державного бюджету України надійшло 15,1 мільярда гривень військового збору. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби з посиланням на директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павла Дроняка.

«Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд. 398 млн. грн., 859 млн. грн. надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн. грн. – Харківської області та 679 млн. грн. – Львівської області», — наводять слова Дроняка у прес-службі.

Також повідомляється, що найбільші суми військового збору минулого року надійшли до бюджету в грудні – понад 1,7 мільярдів гривень, понад 1,3 мільярдів гривень цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року.

26991586_1821714901195825_297704492949942045_n.jpg
Інфографіка Державної фіскальної служби // ДФС
Інфографіка Державної фіскальної служби
ДФС

27066724_1821714984529150_7271490239388196880_n.jpg
Інфографіка Державної фіскальної служби // ДФС
Інфографіка Державної фіскальної служби
ДФС

Президент Франції Еммануель Макрон в Давосі сказав наступне

 Президент Франції Еммануель Макрон почав свою промову із глобального потепління. «Досить складно повірити в глобалізацію, поки ми сидимо відрізані від всього світу в Давосі, і в глобальне потепління, поки нас засипає снігом. Дякую вам, що не запросили цього року ніяких скептиків», – зазначив він, викликавши аплодисменти.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
фото WEF

Французький президент розповів, що його головне завдання – побудувати процвітаючу Францію, більш конкурентоздатну, більш інноваційну, яка однак не забуває про людей, які відстали від глобалізації.

Президент планує інвестувати 15 млрд євро в освіту і 10 млрд євро в науку в найближчі 5 років.

«Світ змінився. Нам потрібно менше рук і більше розуму», – сказав Макрон.

Він назвав інвестиції в людський капітал першим стовпом загальних реформ.

Друга важлива складова – зростання інвестицій і збільшення фінансування для проведення реформ. І для цього вже вдалося провести перерозподіл фінансових потоків.

Третім стовпом реформ Макрон назвав прискорення і гнучкість. Викорінення бюрократії, створення сприятливого бізнес-середовища, що значно підвищить конкурентоздатність країни.

«Четвертий стовп – Франція стане моделлю в боротьбі зі зміною клімату. Це величезна перевага з точки зору привабливості та конкурентоздатності. Талант іде туди, де йому добре жити. Ми можемо створити багато робочих місць з «зеленою стратегією», ми вже виконали необхідні для цього реформи. Всі вугільні електростанції будуть закриті до 2021 року (оплески).

П’ятий стовп внутрішньої стратегії – культурні зміни. Останні 6 місяців ми спрощуємо й оптимізуємо процеси і скасовуємо зайві норми і процедури.

Це стосується ризиків. Раніше у Франції було страшно бути успішним і страшно терпіти поразку. Ми робимо все для того, щоб це було не страшно. Щоб будь-хто міг повернутися і почати знову. Франція – нація підприємців, і те що було раніше – то було помилкою в нашій історії.

Я оголошую вам: Франція повернулася».

Переходячи до міжнародних питань, Макрон закликав розробити 10-річну стратегію, щоб зробити Європу авторитетом у зеленій енергетиці, науці та політиці. Більш сильна і об’єднана Європа допоможе уникнути розколу у світі, вважає він.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
flickr.com

Тільки глобалізація врятує світ, стверджує французький президент, переходячи до світових проблем.

Багато хто вважає, що все що потрібно для щастя – це зростання економіки країни. При цьому забуваючи думати, чого це зростання варте. Люди думають, що якщо буде економічне зростання – то вирішаться всі проблеми. Але вони натомість тільки зявляються. Тому що немає єдиного, спільного підходу, вважає Макрон.

«Деякі уряди стверджують, що країна має бути більш націоналістично орієнтованою. Те саме стосується і питань торгівлі. Останнім часом ми тільки розриваємо ті економічні зв’язки, яких вдалося досягти в процесі глобалізації.

Через різнобій ми не можемо досягти поставлених нами завдань у питанні вирішення змін клімату.

І ми досі не створили на світовому рівні організації, яка би розглядала штучний інтелект і автоматизацію. Ми дозволяємо це контролювати приватним компаніям.

Я сподіваюся, що приватний сектор прийде в нашу країну для створення робочих місць. Але я повинен пояснити людям, що глобалізація – це головне. Інакше буде процвітати націоналізм і екстремізм.»

Макрон також заторкнув питання надмірного захоплення автоматизацією. Він вважає, що компанії, які переходять у цифровий формат і залишають без роботи тисячі людей, повинні вкладати кошти в перекваліфікацію цих людей.

Також він наголошує, що МВФ зрештою має взятися за контроль криптовалюти і тіньового банкінгу.

З пересторогою французький президент ставиться до штучного інтелекту. «Це – червона лінія для інвестицій», – вважає він. Поки не будуть вироблені на світовому рівні принципи розвитку технологій, розроблені на державному, а не приватному рівні.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
фото WEF

Стосовно екологічних питань, Макрон пропонує ввести базовий податок на викиди СО2. До 2020 року має бути створений екологічний пакт – і він має бути юридично обов’язковим, в т.ч. для приватного сектору.

Нова глобальна структура має базуватися на співпраці і взаємодії.

«Ми створимо таку структуру? Відповідь частково просто тут, у цьому залі. Саме ми несемо найбільшу відповідальність. Отже, ми вирішуємо? Ми створюємо? Прямо тут і зараз?» – такими надихаючими словами Макрон завершив свій виступ, всі аплодували стоячи, дехто плакав.

https://mind.ua/publications/20180862-davos-2018-den-drugij-tekstova-onlajn-translyaciya

Український дім у Давосі

Український дім у Давосі

00129ПЕРЕГЛЯДІВ
Український дім у Давосі
КОЛИ
22-26 січня 2018, 09:00
ВАРТІСТЬ
Безкоштовно
МІСЦЕ
Ukraine House in Davos
ОРГАНІЗАТОР
Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA), Western NIS EnterpriseFund, Фонд Віктора Пінчука

Український дім у Давосі – #перемога українського бізнесу

Перший в історії Український дім у Давосі (Швейцарія) відбудеться під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в січні 2018 року. Український дім працюватиме протягом тижня під гаслом «Україна: Креативність. Інновації. Можливості». Покликаний стати динамічним дискусійним хабом, Український дім продемонструє глобальним лідерам бізнесу, політики та громадянського суспільства інвестиційний потенціал та бізнес-можливості України. Український дім буде відкритий з 22 по 26 січня 2018 року.

Панельні дискусії Українського дому:

• Нова енергетика: рушійна сила економік майбутнього (23 січня, 14:00–15:00)
• Європейська аграрна супердержава  Україна: успіх на основі технологій та інновацій (23 січня, 17:00–18:00)
• Де буде наступна криптогавань? (24 січня, 11:00–12:00)
• Нові глобальні технохаби (24 січня, середа, 14:00–15:00)
• Data Science: забезпечуючи контроль людини над даними (24 січня, 17:00–18:00)
• Нова мережа Blockchain: як вона впливатиме та захищатиме фінансову архітектуру майбутнього? (25 січня, 11:00–12:00)
• Венчурний капітал – 2018: виклики та тенденції. Де очікувати нових єдинорогів? (25 січня, 14:00–15:00)
• Інвестиційні можливості України: енергія нового покоління (25 січня, 18:00–19:00)
• Бізнес, що базується на цінностях, у фрагментованому світі (26 січня, 11:00–12:00)
• Розвиток цивільних технологій та соціального інвестування (26 січня, 14:00–15:00)

Усі панелі транслюватимуться в режимі livestreamна youtube-каналі Українського дому в Давосі.

Організатори і партнери:

Організатором проекту виступає Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) у партнерстві із Western NIS EnterpriseFund та Фондом Віктора Пінчука.

Спонсорами дискусійних панелей є HorizonCapital, BitcoinFoundation Ukraine, AgroHub, UNIT.City, Hacken, NorthlandPower та SocialBoost.

«Традиція організації так званих домів у Давосі – не нова. Протягом багатьох років її створювали уряди, великі корпорації та серйозні організації. Зараз, вперше за 50 років існування ВЕФ, Україна прогресує, повною мірою розкриває потенціал та надійно підтримує свій імідж європейського хабу технологій та інновацій. WNISEF радий долучитися до такого важливого проекту» – зазначила Ярослава Джонсон, президент та головний виконавчий директор фонду.

«Після успішних заходів у рамках Ukrainian DavosNights у 2017 році, у яких взяли участь понад 400 осіб, у 2018 році ми запускаємо Український дім. Це буде платформа для нетворкінгу, укладання інвестиційних угод та розвитку технологічного партнерства. Організовуючи Український дім, UVCA та наші партнери позиціонують Україну як нового глобального партнера для технологій та інвестицій» – зазначив Андрій Колодюк, голова Наглядової ради UVCA та Молодий глобальний лідер ВЕФ.

Український дім працюватиме з 22 по 26 січня 2018 року.

Акредитація для журналістів: [email protected]

Для інформації:

Український дім діятиме паралельно з багатьма іншими подіями під час Щорічної зустрічі ВЕФ. Проект об’єднає лідерів бізнесу та громадянського суспільства під час панельних дискусій та інших публічних заходів. В Українському домі обговорюватимуться світові економічні тенденції в контексті розвитку новітніх технологій, де тема України буде тісно пов’язана з глобальним контекстом. Також там проводитимуться двосторонні зустрічі між представниками стартапів та власниками венчурного капіталу з різних куточків світу.

http://www.ukrainehousedavos.uvca.eu/ua

Підсумки першого дня Давоса

ЕКОНОМІКА
ПОЛІТИКА
Підсумки першого дня Давоса: загальний оптимізм, приваблива Індія та несподівані IT-ризикиПерший повноцінний день Всесвітнього економічного форуму пройшов дуже потужно
ВІТАЛІЙ ФІЛІПОВСЬКИЙ23 СІЧНЯ 2018, 18:55
Підсумки першого дня Давоса: загальний оптимізм, приваблива Індія та несподівані IT-ризики
Нарендра Моді, прем’єр-міністр Індії
Фото World Economic Forum

За детальною текстовою трансляцією з подій форуму можна слідкувати тут.

У світову економіку вірять і пророкують їй щасливе майбутнє, але масштабні ризики і виклики при цьому ніхто не скасовував. 

«Все набагато оптимістичніше, і цей оптимізм більш широко розповсюджений. Минулого року американці були живіші, тоді як європейці були похмурими. Було відчуття, що політика поглине економіку, але сталося навпаки. Поліпшення в економіці може зробити популізм менш вагомим», – ці слова головного економіста IHS Нарімана Бехравеша є найкращим резюме першого дня Давосу-2018.

Незважаючи на всі складнощі, світ пройшов 2017 рік без глобальних потрясінь і катаклізмів, хоча атмосфера і прогнози минулого року були куди менш багатообіцяючими. Це говорить про те, що еліта все ж здатна реагувати на виклики часу та іноді лідери виявляються набагато розумнішими, ніж можуть здатися. Цей прозорий натяк на Трампа – лише мала частина емоцій, які можна було відчути в кулуарах швейцарського курорту цього сніжного дня.

У Макрона продовжують вірити. Ім'я французького президента – одне з найчастіше згадуваних у Давосі. Тіджано Тіам, головний виконавчий директор швейцарського банку Credit Suisse, заявив, що, незважаючи на невдачі попередників, Еммануель Макрон зможе реформувати французьку економіку. На його думку, він був обраний тільки тому, що французька нація вирішила змінитися. Ось як це працює в умовах демократії. Вельми втішні коментарі на адресу французького президента, який переживає зараз не найкращий період.

Корупція і гендер: традиційний фокус Давосу. Ерна Сульберг, прем'єр-міністр Норвегії, закликала світ до введення нових підходів у боротьбі з незаконними фінансами і корупцією. Сульберг каже, що це підживлює тероризм і загрози безпеці, а також ускладнює для країн, що розвиваються, можливості для ефективних перетворень власних економік.

Підсумки першого дня Давоса: Загальний оптимізм, приваблива Індія та несподівані IT-ризики
Ерна Сульберг
Фото World Economic Forum

Вона пропонує провести кампанію MeToo (так, той самий хештег проти насильства, який народився після скандалу з Гарві Вайнштейном) для боротьби з корупцією. Іншим пріоритетом Сульберг вважає рівність статей – вона попереджає, що в багатьох країнах жінки, як і раніше, піддаються дискримінації. Акценти норвезького прем'єр-міністра традиційні для скандинавських країн, які досягли високих соціальних і економічних стандартів.

Багато в чому це ілюстрація головної теми Давосу «Створення спільного майбутнього в роз'єднаному світі». Палітра проблем для кожної країни своя: десь безрезультатно продовжують боротися з гіперінфляцією і багаторічною економічною рецесією, десь домагаються рівних можливостей для кожного.

Всі – в єдиній команді. Джес Стали, головний виконавчий директор Barclays, зазначив дуже важливий фактор, що дає оптимізму для світової економіки. На його думку, намітилася явна тенденція щодо збільшення взаємодії між державами, банками і вченими. Така спільна робота – шанс уникнути наступної кризи. У 2008 році, на хвилі загального зростання і ейфорії, подібної кооперації не спостерігалося. Світ був набагато самовпевненішим, а значить – вразливим.

Цифрова антиутопія. Трохи зруйнувала загальний оптимізм і позитив виконавчий директор M&G Investments Енн Річардс, яка виступила з ідеями, гідними якісної антиутопії. Експерт вважає, що ймовірний крах глобальної ІТ-системи може привести до наступної фінансової кризи.

Підсумки першого дня Давоса: Загальний оптимізм, приваблива Індія та несподівані IT-ризики
Енн Річардс
Фото World Economic Forum

При цьому хоча розробники і політики вважають за краще ігнорувати загрозу зростаючої залежності інвесторів від технологій, шкода, яка може бути в результаті цього заподіяна, просто колосальна.

Оригінальна і важлива тема, яку раніше мало хто піднімав: як уживатимуться цифрова і традиційна економіки? Чому всі розглядають лише плюси інформатизації і не враховують, що станеться в разі глобального технічного збою? Ці питання Річардс – один з ключових сигналів, які, напевно, не залишаться непоміченими після Давосу-2018.

Індія як країна можливостей. Головною подією першого дня Давосу, поза всяким сумнівом, став виступ індійського прем'єра Нарендри Моді. Лідер однієї з найбільш швидкозростаючих економік у світі стурбований, що людство рухається від суспільства споживання до суспільства жадібності, і «це дуже сумна тенденція» (був згаданий і Ганді, який явно б не схвалив такий крен людського розвитку).

На тлі цього ключовою проблемою залишається зміна клімату: льодовики тануть, острова зникають під морем. Навіть у Давосі, каже Моді, сьогодні найслабший сніг за останні 20 років. У своєму спічі він розкритикував лідерів країн з розвиненою економікою за те, що вони не виявляють солідарності.

«Всі говорять про скорочення викидів в атмосферу, але далеко не всі країни підтримують свої слова своїми ресурсами, щоб допомогти країнам, що розвиваються, в прийнятті відповідних технологій», – каже Моді. Тема, піднята індійським прем'єром, не нова, але сьогодні він як лідер країни, чия економіка зростає по 7% на рік, як ніхто інший, має право про це говорити.

Дотепно прозвучав і жарт Моді про інвестиції в Індію, де інвесторів, за його словами, чекає розпростерта червона доріжка.

Тема біженців все ще на порядку денному. Вона вже давно стала для Давосу традиційною, але викликає на форумі все менше ажіотажу. Цього року головним спікером стала австралійська актриса Кейт Бланшетт. Вона оголосила статистику, згідно з якою у світі налічується 65 млн переміщених осіб, 22 млн біженців, половина з них – жінки і діти.

Підсумки першого дня Давоса: Загальний оптимізм, приваблива Індія та несподівані IT-ризики
Кейт Бланшетт (праворуч)
Фото World Economic Forum

Але тільки 1% з них отримали притулок у країнах з розвиненою економікою. При цьому Бланшетт, як і більшість opinion leaders у цій темі, традиційно згладжує гострі кути і не наводить іншу, куди більш показову для Європи останніх років, статистику.

Варто відзначити, що цього року подібна панель Давосу запеклої дискусії не викликала. Всі спікери зійшлися на думці, що в першу чергу потрібно працювати над безпекою потенційно неблагополучних регіонів і сприяти більш щільний інтеграції біженців у розвинених країнах. Загалом, тема все ще заявлена, але тренди явно змінюються.

Фірмовий фемінізм і моралізм Джастіна Трюдо. Фінальним акордом першого дня Давосу-2018 став виступ канадського прем'єра Джастіна Трюдо. Будучи феміністом зі стажем, Трюдо багато часу приділив питанням гендерної рівності, зокрема заявивши, що саме від жінок багато в чому залежить економічне зростання.

При Трюдо Канада стала лідером серед країн з гендерної рівності. До речі, саме завдяки зусиллям Трюдо канадський парламент у 2015 році сформувався на 50% з жінок і на 50% з чоловіків. Під час промови Трюдо так і спадало на думку: «Яка б розгорнулася дискусія, якби в залі був присутній президент США Дональд Трамп». Але, на жаль, американський лідер вшанує Давос своєю увагою тільки в п'ятницю.

Втім, говорив Трюдо не тільки про фемінізм. Особливу увагу він приділив перспективам NAFTA (черговий привіт Трампу) і викликам автоматизації виробництва. Розмірковуючи про ризики безробіття, Трюдо показав себе як справжній лібертаріанець, що в черговий раз довело, чому канадський прем'єр куди ближче до цінностей сучасної Європи, ніж сучасної Америки.

Сьогодні у Давосі розпочався другий день ВЕ форуму

Сьогодні у Давосі розпочався другий день Всесвітнього економічного форуму

 Його програма обіцяє бути не менш цікавою та насиченою, ніж першого дня. Всього заявлено 46 лише офіційних заходів. Паралельно відбуваються неофіційні, в тому числі в рамках Українського дому в Давосі.

Ми будемо слідкувати за всіма подіями у нашій текстовій трансляції

11:05 Панель «Спринт до 2020». 2020 рік стане знаменним роком, оскільки в дію вступить Паризька кліматична угода із її 17 цілями стійкого розвитку (STG), розрахованими на 5 років. 

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос зазначив, що робота над реалізацією цілей здійснюється в його країні на законодавчому рівні. Уряд Колумбії розробив 164 власні під підпункти, над якими працюють усі владні міністерства. Крім того, він закликав і інші країни долучатись до їхньої практики та об’єднатись у боротьбі з кліматичними змінами. 

Лін Вен, генеральний директор китайської енергетичної інвестиційної корпорації, запевнив, що уряд Китаю., розробив детальний план своєї майбутньої роботи як для державних, так і приватних компаній в країні.

10:55 Тоні Блер, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, під час інтерв’ю для BloombergTV прокоментував Brexit: «Ніщо не змінить мою думку – я думаю, що це регресивний крок для країни. Якщо ми пройдемо через Brexit – і я сподіваюся, що ми цього не зробили – це призведе до величезних змін, і нам потрібно буде створювати нове майбутнє для себе як країни».

10:40 Перший брифінг за участі американської делегації. (спікери Мнучін, Росс). Міністр фінансів США Стівен Мнучін на брифінгу зазначив, що податкові реформи та зниження податків у США стали частиною того, чого за перший рік досягнув президент Трамп. Це, за словами міністра, принесе «буквально трильйони доларів» назад до США. Мнучін заявив, що Сполучені Штати прагнуть досягти рівня зростання економіки до показника 3%, що, на його переконання, буде сприятливим не лише для США, але й для світової економіки. 

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Стівен Мнучін, міністр фінансів США
Фото IMF Staff Photograph/Stephen Jaffe

Міністр торгівлі США Вілбур Росс вважає, що скорочення податків у США не створює жодних торгових бар’єрів. «Раніше США працювали на неконкурентоздатній моделі, але зараз вона дуже конкурентоспроможна», – говорить Росс.

Росс також торкнувся питання вільної торгівлі та наполіг на тому, що будь-які заходи, які застосовує Америка – це відповідь на «неадекватну поведінку» торгових партнерів США. «Багато країн гарно ставляться до риторики вільної торгівлі, але насправді практикують протекціонізм», – зазначив Росс.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Вілбур Росс, міністр торгівлі США
Фото United States Patent and Trademark Office

10:30 Прес-конференція: «Запуск глобального центру кібербезпеки «. Всесвітній економічний форум оголошує про створення нового Глобального центру кібербезпеки для створення безпечного глобального кіберпростору. Центр почне свою роботу у березні 2018 року.

Без належної оборони кібератаки можуть підривати економіку країн та загрожувати безпеці суспільства. Кількість кібератак, зареєстрованих підприємствами, також зростає. За останні п'ять років їх стало більше майже удвічі до 2017 року – в середньому на 130 порушень – на бізнес.

«В зв'язку з появою інтернету речей та полегшення доступу до інтернету ризики зростають, але компаніям необхідно більше співпрацювати та глобальніше дивитися на проблему, проте це потребує побудови відповідних відносин», каже Кім Коро, старший віце-президент Qualcomm Technologies.

Алоїс Цвінггі, керуючий директор Всесвітнього економічного форуму, вважає, що кібербезпека – це проблема управління ризиками. Компанії повинні мати чітке розуміння своїх стратегій, а також готувати раду директорів і топ-менеджмент до великих хакерських атак, наче до навчальної пожежної тривоги.

10:10 Петер Маурер, президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) під час зустрічі Всесвітнього Економічного Форуму вирішив нагадати світовим лідерам про необхідність надання допомоги та захисту цивільним особам, які потрапили у зони воєнних дій. Якщо цього не відбудеться, то результатом буде глобальна нестабільність, серйозні руйнування соціальних та економічних систем та нездатність досягти цілей стійкого розвитку.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Петер Маурер, президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ)
Фото World Economic Forum

Члени міжнародного комітету Червоного Хреста вважають, що ці сім основних питань визначать гуманітарну програму в 2018 році: 

1.  Звітна картка міжнародного співтовариства про конфлікти
2.  Відновлення міських зон, зруйнованих під час бойових дій
3.  Трансформація гуманітарної фінансування
4.  Міжнародне гуманітарне право
5.  Не забувати про людей, що лишилися у зонах воєнних дій
6.  Кібератаки та нова воєнна зброя 
7.  Використання технологій на благо

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція

10:00 Розпочинається другий день панельних дискусій у Давосі. Пропонуємо слідкувати за цими сесіями:

12:30 – Сприяння е-комерції: малі підприємства, глобальні гравці
14:30 – Соціальний договір XXI століття
15:20 – Спеціальне звернення Ангели Меркель, канцлера Німеччини
16:30 – Інсайт: ідеї з Сундар Пічаєм, генеральним директором Google
18:30 – спеціальне звернення Еммануеля Макрона, президента Франції

В Українському домі відбудеться три панельні дискусії сьогодні.

11:00 Де буде наступна криптогавань? 
14:00 Нові глобальні технохаби
17:00 Data Science: забезпечуючи контроль людини над даними

З повним розкладом офіційних подій можна ознайомитись тут.

09:30 Трансляція першого дня доступна тут. Основні теми першого дня форуму – це загальний оптимізм і фокус на гендерних проблемах. Ключовими спікерами були прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який закликав інвестувати в Індію та й загалом допомагати з технологіями країнам, що розвиваються, а також Джастін Трюдо, який основний акцент зробив на гендерній нерівності. З нашим оглядом першого дня можна ознайомитись тут.

Давос-2018. День другий. Текстова онлайн-трансляція
Фото World Economic Forum

09:00 Вчора ввечері близько 2000 демонстрантів пройшли вулицями Цюріха в знак протесту проти візиту Дональда Трампа на Всесвітній економічний форум. Зазначається, що попри заборону та посилені заходи безпеки, невеликій групі демонстрантів із 20 осіб вдалося прорвати охорону та висловити свою незгоду і в самому Давосі. 

«Трамп – лише один з тих, з ким не ми погоджуємось. Щороку ми протестуємо проти ВЕФ, не залежно від того, чи приходить туди Трамп. Трамп просто, напевне, найкраще уособлює цей світ», – сказав протестувальник Алекс Хедінджер.

Жертви «Ягільницької трагедії»

Степан Барна: Жертви «Ягільницької трагедії» – це приклад патріотизму та боротьби за Україну


З розкопками братської могили, де були поховані 60 українських націоналістів, відкривається черговий пласт української історії і боротьби за незалежність. Це 60 Героїв, які віддали свої життя за свою вільну державу, за національну ідею. І лише сьогодні, через 75 років, їхні душі знайдуть спокій, бо нарешті ми поховали їх за християнським звичаєм. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час перепоховання в’язнів Чортківської тюрми, жертв «Ягільницької трагедії», яких у листопаді 1942 року розстріляли німецькі окупанти.

Повідомляє ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на ТОДА.

«Бог дав нам можливість знайти цих воїнів, які були родом з Тернопілля, з Франківщини та Львівщини. Тут присутні делегації з Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, представники з Інституту національної пам’яті. Адже всі ми оцінюємо важливість цих 60 Героїв, серед яких були священик та дівчина», – зазначив Степан Барна.

Він підкреслив, що ми вшановуємо воїнів Організації Українських Націоналістів, воїнів українського підпілля, котрі віддавали свої життя і не чекали, що про них згадають.

«А сьогодні їхню пам’ять вшановують всі, хто хоче будувати та утверджувати українську державу. Тут присутні сучасні воїни, військовослужбовці Збройних сил України, ветерани УПА. І дивлячись на все, що ми сьогодні маємо та що здобули, дивлячись на українську армію, яку вдалося відродити за останні кілька років, я переконаний, що задуми цих патріотів через 75 років здійснилися. Вони отримали свою державу, отримали з боку людей пошанування, українську молитву. І вони вкотре своїм прикладом демонструють, що їхня єдність у двох прапорах синьо-жовтому – українському та червоно-чорному – бойовому. Оце і є уроком єднання, відповідальності тоді і відповідальності нашої спільної тепер», – зауважив голова ОДА.

Нагадаємо, могилу із 60 останкам українських націоналістів після багатьох років пошуків знайшли нещодавно в полі між селом Ягільниця та Нагірянка Чортківського району.

Які автобани будуватимуть через Львів

Міністр інфраструктури України розповів, які автобани будуватимуть через Львів

22 сiчня 2018 

Міністр інфраструктури України розповів, які автобани будуватимуть через Львів (Перелік)

У Львові з’явиться нова транспортна артерія

Міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про проекти будівництва міжнародних магістралей через Львівщину.

Володимир Омелян,  зазначив, що стартувало будівництво нової транспортної гілки, яка поєднає Чорне і Балтійське моря та пролягатиме через Львів. Мова про так званий транспортний коридор Go Highway.

«На це вже витрачаються мільярди гривень. У підсумку має бути повністю європейський автобан, якщо ми знайдемо необхідне фінансування і концесіонерів. Це буде нова транспортна артерія, у тому числі і для Львівщини, але абсолютно міжнародного характеру. Цим проектом ми долучаємо Україну до проекту Via Carpatia. У жовтні ми підписали меморандум з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком. Працюємо і над північним об’їздом Львова, який також стане частиною Go Highway»,– розповів міністр.

Крім того, у кошторис 2018 року закладена підготовка проектної документації на новий автобан, який поєднає Чоп зі Львовом. Це значно скоротить тривалість подорожі через Карпати – максимум 2 – 2,5 години, і зробить цю подорож безпечнішою, адже передбачається зовсім інше пролягання маршруту. «Це довгий проект. Маємо розуміти, що упродовж двох років вдасться зробити лише технічно-економічне обґрунтування та почати пошук джерел фінансування. Ще невідомо, чи це буде концесійний варіант, чи проект втілюватиметься на кредитні або ж державні кошти», – зазначив Володимир Омелян.

Цього року також планують повністю завершити підготовку до тендеру на будівництво концесійної дороги Львів – Краковець. Для цього необхідно ухвалити певні зміни до законодавства, які вже зареєстровані в парламенті.

«Сподіваємося на позитивне голосування у першій половині цього року, після чого зможемо перейти до тендерних процедур. Ця дорога актуальна, потреба в ній точно є. Трафік машин достатній, тож ми бачимо її перспективною», – додав він.

Фото: forpost.lviv.ua

У Львові вшанували пам’ять «кіборгів»

У львівському аеропорту вшанували пам’ять «кіборгів»

22 сiчня 2018 

У львівському аеропорту вшанували пам’ять «кіборгів»

Подібний флеш-моб проводиться не вперше

У неділю, у Львівському аеропорту імені Данила Галицького о 12:30 до інструментів взялись військові оркестранти 2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України та оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Про це повідомляє прес-служба Західного територіального управління Національної гвардії України.

Нагадаємо, що у всіх аеропортах України відбувся флеш-моб присвячений захисникам України, які 242 дні боронили Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва. Одночасно у різних куточках країни у виконанні військових оркестрів звучали однакові мелодії – «За честь і славу» та «Иль селенсио».

 Віддати шану «кіборгам» приїхали і Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та хор «Dominus» «Собору Івана Хрестителя».

У приміщенні холу аеропорту, поблизу Різдвяної ялинки, зібрались не лише відвідувачі самої установи, а й ті, хто дізнався про захід із засобів масової інформації та приїхав послухати оркестри та вшанувати захисників аеропорту.

«Знаю, що подібний флеш-моб проводиться не вперше, але ми лише почали в ньому брати участь, – говорить начальник оркестру – військовий диригент старший лейтенант Роман Вовк. – Віримо, що ті зусилля, які поклали наші хлопці тримаючи оборону аеропорту, не були марними. Це справжній приклад мужності та сили волі. Ми маємо на них рівнятись, тому ми зараз тут і знаходимось».

Вшановуючи пам’ять про полеглих «кіборгів» учасники заходу запалили свічки.

Цього року інструментальні композиції військові оркестри Збройних Сил і Нацгвардії зіграли в семи аеропортах країни.

Фото: Аліна Новікова

Зона під назвою: Крим


Новости Крымнаша: Любовь к России разбилась о скалы сурового бытия


Что сказать, сдулся патриотизм… Явно сдулся.

Новости Крымнаша: Любовь к России разбилась о скалы сурового бытия

1. В 4 утра оккупанты провели обыски в домах крымских татар: в селе Новый мир в доме Исмаила Рамазанова, а также в Старом Крыму в доме 27-летнего водителя Мухсина Джамбаза. Мухсин на момент обыска был на работе, однако после получения информации о ворвавшихся в дом оккупантах, сразу же приехал. В ходе обыска в доме были выбиты окна на глазах у перепуганной пожилой матери крымского татарина, которая на тот момент была одна. После этого обыска оккупанты отправились в квартиру в пос. Приморское, где проживает сам Мухсин, и тоже провели в ней обыск. Обоих крымских татар — Джамбаза и Рамазанова — увезли, а Рамазанова по пути в “следственный комитет” ещё и избили. Кроме того, оккупанты сообщили, что якобы “нашли” в доме у Рамазанова 20 патронов (фото и видео).

2. Оккупанты будут судить 31-летнего жителя Симферопольского района за слова на интернет-радиостанции, в которых они усмотрели “экстремизм”. Напомню, что вчера оккупанты приговорили 55-летнего жителя Керчи к 2,5 годам лишения свободы условно и штрафу 50 тысяч рублей за высказывания против россии на интернет-радиостанции. И, естественно, у керчанина якобы “нашли тротил и патроны”.

3. В Крыму к матери осужденного 18 января за публикацию в соцсети ВКонтакте видео в 2012 году Гирая Куламетова Зареме Куламетовой пришли полицаи оккупационного режима. На Куламетову донесли, что она якобы оскорбляла главного полицая Кировского района. 37-ой год.

4. Оккупанты отметили “день инженерных войск”, сообщив, что “для Евпатории этот день имеет особое значение, ведь на территории города дислоцируется военная часть!”. А раньше в Евпатории “дислоцировался” детский курорт (фото).

5. Крымских школьников будут охранять за счет родителей, сообщили оккупанты. Местные комментируют: “А почему до прихода духовных скрепников охрана вообще была не нужна? Более того, до нашествия каменновечных реформаторов в лаптях даже мысль об опасности в школах была нелепа. Забирайте свои реформы обратно и оптимизируйте свой материк. И своих подрастающих отпрысков прихватите. Пусть учатся в «исконно русских» областях и регионах с ножами, топорами, молотовыми, травматами и пр. Вперёд, обратно на родину, за переправу, вас ждут ваши липецки-челябински-кроасноярски”.

6. Работники школьных столовых Керчи заявили, что “не будут кормить детей бурдой”. Подрядчиком обеспечения питания являются понаехавшие из Краснодара твари, которые заставляли работников столовых делать из продуктов едва ли не корм для свиней, чтобы наварить бабла.

7. В Феодосии сожгли полтора центнера сыров и колбас производства Украины и стран ЕС. Знаете, почему жгут? Если просто кинуть в мусор, то к мусорке выстроится очередь “хорошо зажившей” в оккупации ваты.

8. По итогам сегодняшнего турне по крамничкам на районе, могу сказать, что обнищание в Ялте — не мем, а суровые будни. Владельцы магазинов говорят, что падение выручки беспрецедентное. Покупателей просто нет. И это там, где всегда было весьма живенько, и даже очереди.

9. На ялтинском ватном паблике разместили фото 2014 года с объявлением в маршрутке о стоимости проезда в гривнах (2,75) и рублях (11), когда только началась оккупация. Местные комментируют: “Ностальгия”, “Были времена”, “Только начинался п*здец”, “Кто старое помянет, тот шпион”, “(Понаехавший пишет) 2-75 — это шо?” (фото-скрин).

10. Украинские документы: одни их берегут и пылинки сдувают, а другие всеми способами пытаются их получить: “Кто брал справку из роддома для украинских документов для ребенка? Куда там обращаться и к кому? Или, может, телефон есть, где можно спросить? Подскажите, плиз! Буду очень признательна!”..

11. Из Крыма лучшие уезжают, а к нам прет д*рьмо: “Люди, вы же люди? Почему у нас никто не хочет качественно и добросовестно работать, почему кругом хамское отношение? Каждый пытается надурить друг друга. Цены на услуги необоснованные, ведь толком никто ничего не умеет. И не говорите, что это сплошь и рядом. Нет! Это тенденция Крыма, который превращается не то что в провинцию, а в дыру! Где нет ничего, все дорого, умные и интеллигентные люди все уезжают, а прут только отбросы. Анонимно” (скрин).

12. Керчь. Ещё до одной понаехавшей доходит, что им здесь не рады: “Недавно тут в группе узнала, что крымчане очень не любят приехавших на ПМЖ. Не отдыхающих, а именно переехавших. С таким мнением за несколько месяцев жития в Керчи столкнулась впервые. Я — переехавшая. Сразу скажу — не по прихоти, а по нужде — ребенок болеет астмой, а тут нам хорошо. Хорошо во всех смыслах, но что-то зацепило и хотелось бы узнать — а может, правда в спину плюют?”. Ответы: “Не любят, я вам скажу, еще и отдыхающих. Керчь вам не курорт. Езжайте дальше”, “Конечно, все, кто по своей воле едут на ПМЖ в Керчь — умственно отсталые. А таких не любят нигде”, “Потому что из-за таких жилье подорожало. Поприехали со своих северов с миллионами и снимают хаты по 30 тыс. А наши смотрят, что спрос есть, и ломят цены. Лучше бы вы зарплаты свои «привезли», а не цены!”, “Нам просто непонятно, как сюда можно приехать с цивилизации. А так, добро пожаловать в ад”, “Никто не против приезжих, которые воспитаны и могут принести пользу городу. Но очень часто встречается быдло, которое считает «Крым наш» и ведут себя по-скотски”, “Людей здесь бесит реально все, потому что работы нормальной нет, денег, соответственно, уровень жизни ужасен. С чего тут быть приветливым?”, “Мы никак не повлияем на миграцию людей. Но наблюдается тенденция, что местные рвут когти из этой дырищи в поисках цивилизации, а другие приезжают из еще больших жоп и им тут норм” (скрин).

13. Ещё одни понаехавшие в Феодосию прут, а вата читает мои дайджесты и бесится, что я освещаю реалии Крыма, прямо противоположные лжи российского зомбоящика: “Как в вашем городе дела с трудоустройством? Посоветуйте хороший район, в котором лучше приобрести квартиру. Недалеко чтобы была школа и сад. Анонимно”. Ответы: “Привет Крымскому бендеровцу, который на помойке Обозреватель все это тщательно копирует. Уже начинаю подозревать что такие вопросы он и задаёт”, “Бегите отсюда!!!! И не думайте!!!” (скрин).

14. При покупке недвижимости в Крыму некоторые понаехавшие просят расписку о том, что (цитата) “если вдруг вернётся Украина, то вы не будете отзывать сделку по квартире”, — сообщают продавцы недвижимости (скрин).

15. Иногда полезно пообщаться с упоротой ватой. Узнаешь, как прогрессирует их болезнь, и насколько необратимо атрофировалось то, что осталось от мозга.

P.S. “Севастополь. Обратил внимание что уже год как не встречаю российских флагов на частных домах и балконах. До 2014 их было полно. Начали исчезать аквафреши и из машин. Что сказать, сдулся патриотизм… Явно сдулся. Любовь к россии разбилась о скалы сурового бытия”.