О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Христос воскрес, Великдень, великодні привітання, щирі вітання з

Христос воскрес, Великдень, великодні привітання, щирі вітання з Великоднем і Воскресінням Христовим 

Приклад любові до Тараса Шевченка

Неймовірна пожертва: дідусь віддав заощадження на пам'ятник
Тарасу Шевченку


У селі Соболівка, що на Черкащині, дідусь віддав 50 тисяч гривень на гранітний пам'ятник Кобзарю. Третину суми чоловік назбирав із пенсії.

89-річний Йосип Маслюк сам вибирав місце для встановлення пам'ятника.

"Кобзар мене формував як патріота. Я не довго збирав. У мене залишок був від проданої хати в Черкасах, ще трішки додав", – розповів Йосип Маслюк.

Встановлений пам'ятник Тарасу Шевченку – єдиний у селі Соболівка. Доглядають за монументом парафіяни місцевої церкви. Навесні вже запланували озеленити місцину.

http://24tv.ua/neymovirna_pozhertva_didus_viddav_zaoshhadzhennya_na_pamyatnik_tarasu_shevchenku_n806823

Благодатний вогонь

  • 15.04.17, 13:36


У Єрусалим
і у Храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь.

пуцькін ху"ло співають у Пітері!!!

  • 14.04.17, 19:34
   
После теракта Питер дружно поет «Путин Х@йло». ВИДЕО13.04.2017 09:28

ХИТ всех времен и народов...

Молодежь все делает правильно, потому что им строить новую страну и в ней жить без Путина, передает abzats.

"Наверно, я очень большой слоупок, но эту песенку услышал впервые и, надо сказать, игра слов хеллоу - х...ло показалась весьма остроумной.", - комментарии.

Если этот материал не оставил вас равнодушным - поделитесь им в соцсетях

Хроніки неоголошеної війни

Хроніки неоголошеної війни. Як створювались терористичні "ЛДНР"

Трагічні події на сході України, які розпочалися три роки тому, багатьма спочатку осмислювались як страшний сон. Просто нічний кошмар, дії в якому відбуваються настільки швидко, що ти не встигаєш їх усвідомлювати. Тоді навряд хтось розумів, що таке війна, яка вона насправді і що на нас чекає далі.

У квітні 2014 року уся влада була "тимчасовою". Виконуючим обов’язки Президента і головою Верховної Ради був Олександр Турчинов. Арсеній Яценюк – головою Уряду. Андрій Парубій – головою РНБО. А міністром оборони був Михайло Коваль. Нафта коштувала 107 доларів за барель. На Росію були накладені відносно слабкі санкції після кримських подій.

Силові підрозділи і ситуація в регіонах погано контролювалися Києвом. Уся країна відходила від шоку після анексії Криму. І в цей час Росія почала операцію по захопленню Донбасу.

6 квітня у Донецьку, Луганську та Харкові відбулися масові акції. Формально вони мали на меті звільнення співробітників "Беркуту", заарештованих за злочини на Майдані. Але мітинги швидко переросли у щось значно більше. Уже до вечора були захоплені будівлі Луганського управління служби безпеки, а також Донецької та Харківської обласних державних адміністрацій.

7 квітня у Донецьку нікому невідомий бородань з божевільними очима оголосить акт незалежності "ДНР". Акт мав "набути сили" після референдуму не пізніше 11 травня. Сепаратисти сподівались на включення "ДНР" до складу Росії і звернулись до Путіна з проханням ввести "миротворчі" війська.

Читайте також: Про війну. Без Табу. Частина перша: Кати

Варто зазначити, що багато жителів Донецьку та Луганську у ці дні фіксували велику кількість "гастролерів" – людей з Росії, що не знали місцевості і не розуміли особливостей регіону. Подібне було на проросійських мітингах і раніше.

Так, у березні росіяни спалили прапор ФК"Шахтар" у Донецьку.

У той самий час на мітингу у Харкові вперше засвітився російський найманець "Моторола". Варто звернути увагу на те, що за його спиною робить міліція – ні-чо-го.

Такого було багато. Автобуси з Росії заїзджали колонами, питання "як проїхати до центру" звучали в Донецьку та Луганську усе частіше. Росіяни швидко повісили свої триколори в Луганську та Донецьку.

Тут як тут буде російська преса, яка заздалегідь знала, що саме відбудеться. Згодом ці журналісти будуть висвітлювати війну. Висвітлювати з боку сепаратистів. А росіяни, які приїхали на Донбас, дуже швидко почнуть зізнаватись звідки вони з’явились.

Читайте також: Про Війну. Без Табу. Частина друга: Окуповані

9 квітня Арсен Аваков скаже, що з сепаратистами в Луганську питання буде вирішене за 48 годин. 11 квітня Ринат Ахметов закличе до мирного вирішення конфлікту і переговорів. Натомість уже 12 квітня у Слов’янську невідомі озброєні люди захоплять міськвідділ міліції. За допомогою машини вони зірвуть решітки на вікнах та заволодіють зброєю всередині. Відчутного спротиву їм ніхто не чинитиме.

У той же день на околицях Слов’янську з’явиляться озброєні люди, що контролюватимуть рух транспорту, в’їзд та виїзд з міста.

Мер Слов’янську Неля Штепа вступить у переговори з загарбниками і заявить, що це "звичайні донбаські хлопці". Вона швидко одумається, коли СБУ відкриє на неї карну справу. Але буде уже пізно.

До вечора озброєні люди захоплять прокуратуру, районну адміністрацію та будівлю СБУ і вивісять над ними російські прапори. Частина працівників потрапить у полон.

13 квітня РНБО прийме рішення про початок АТО на сході України з залученням Збройних Сил. Російські ЗМІ одразу заявили, що в Україні почалась громадянська війна, винні в якій "націоналісти" та США. Хоча в той же день з’явився запис, де озброєні люди в Краматорську говорять з характерним російським акцентом, і фраза “за порєбрік” одразу стане крилатою.

В цей день офіційно почнеться гібридна війна, яка забере життя понад десяти тисяч військових та цивільних, зруйнує регіон та, на деякий час, поставить під питання існування нашої держави.

Щодо учасників тих подій, то загравання з терористами дорого обійдуться Ринату Ахметову. Його статки впадуть у вісім разів – з майже 16 мільярдів до 2. Його впевненість, що він може контролювати обстановку в регіоні, коштуватиме йому майна та підприємств. Він стане непублічним і втратить значну частину впливу.

Неля Штепа втратить посаду та буде ув’язнена. По сьогоднішній день вона перебуває за ґратами.

Читайте також: Про Війну. Без Табу. Частина третя: Система

Донбас не увійде до складу Росії і не побачить російських пенсій та зарплат. Туди прийдуть лише російські ціни, зброя і війська. Будуть зруйновані будинки і долі. Тисячі людей будуть катовані, ув’язнені або страчені так званими "ополченцями". Тисячі з яких будуть знищені протягом року.

Європа іще довго буде вагатися перед тим, як ввести санкції.

Український народ переживе трикратне падіння курсу гривні, обвал економіки і війну. З народу вийдуть добровольчий та волонтерський рухи і звільнять Слов’янськ, Краматорськ, Лисичанськ та багато інших міст. Війна затягнеться на роки. Але український народ буде і далі підтримувати свою армію. Бо, як казав Наполеон, народ, який не хоче годувати свою армію, буде змушений годувати чужу.

Читайте також: Про Війну. Без Табу. Частина четверта: "Русская весна"

Страстна п*ятниця

  • 14.04.17, 10:18

    

     Сьогодні у православних та греко-католиків України Страсна п’ятниця. 

     В цей день церква згадує хресну смерть Ісуса Христа, зняття з Хреста Його тіла й погребіння Його. 

     В народі кажуть — сюди тень, туди тень, а за день вже й Великдень! 

Підніміть мені повіки, щоб я подивився йому в очі...

Скандальний виступ росіянина на Радбезі ООН зобразили у влучній карикатурі
Володимира Сафронков
Володимира Сафронков / Георгій Ключник

Художник Георгій Ключник у карикатурі зобразив власне бачення провокативної поведінки на засіданні Ради безпеки ООН російського постпреда Володимира Сафронкова.

Сафронкова, який "відзначився" грубим порушенням дипломатичного етикету, Ключник зобразив у військовій формі.

"Подивися на мене, очі-то не відводь, що ти очі відводиш?", – сказав Сафронков до колеги з Великобританії Меттью Райкрофта під час обговорення ситуації в Сирії.

http://24tv.ua/skandalniy_vistup_rosiyanina_na_radbezi_oon_zobrazili_u_vluchniy_karikaturi_n805799

Никто не смеет оскорблять Россию!- заявил представитель РФ Владимир Сафронков на заседании Совбеза ООН  - Никто, пока для этого здесь есть я!

фанату кунілінгуса шоколадних яєчок!

  • 13.04.17, 21:58
Заступника комбрига 54-ї бригади Оцерклевича відсторонено за "розголошення" проблем із забезпеченням військовослужбовців: "Винен той, хто допустив витік у Фейсбук", - журналіст
Заступника командира бригади підполковника Олексія Оцерклевича відсторонили за те, що озвучив проблему із забезпеченням належних умов проживання військовослужбовців.
Про це у своєму блозі пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначає, що воїнів 54-ї бригади вивели на Чугуївський полігон після 13 місяців безперервних бойових дій на передовій під Світлодарськом. Але на полігоні виникли проблеми з умовами проживання військовослужбовців: тилові служби встановили намети для прийому душу, але піти в душ бійці не могли.

"Заступник командира бригади підполковник Олексій Оцерклевич звернув увагу, що душ прийняти не можна, оскільки в комплекті не привезли краники. Усього лиш двадцять краників. Зрозуміло, Оцерклевич звернувся в тилові служби, і йому сказали, що звичайно, треба написати заявку, і краники надішлють. Через тиждень тільки. Але може і не через тиждень. А поки якось вирішуйте самі, адже має солдат стійко витримувати труднощі й поневіряння військової служби", - пише Бутусов.

Хоча, за його словами, напрошувався зовсім інший варіант - терміново дати наказ взяти на складі краники, відправити в частину, а потім оформлювати папери стільки, скільки потрібно.

"Адже люди рік жили в землі, на війні, втратили своїх товаришів, їх берегти треба, не напружувати, адже у тих, хто оформлює заявки, душ є кожен день, а у солдатів - немає. І Оцерклевич зробив так, як чинять усі командири на фронті всі ці три роки війни - подзвонив волонтеру Юрію Мисягіну, щоб знайти краники швидше", - пише журналіст.

Він зазначає, що волонтер Мисягін допомагав 54-й бригаді понад рік, виконував найрізноманітніші заявки - від тепловізійних прицілів до цвяхів і води.

"Зрозуміло, збирати кошти на це можна тільки через соцмережі. Юрій написав і тепер. (...) ... і наступного дня краники поїхали на полігон, щоб солдати змогли нормально митися. Що для боєздатності підрозділу і здоров'я бійців має неоціненне значення. І міністр оборони С. Полторак вислав на полігон грізну комісію, щоб перевірити забезпечення 54-ї бригади", - пише Бутусов.
За його словами, логічно було б припустити, що комісія з'ясує, чому тилові служби оперативного командування "Схід" не зуміли забезпечити розміщення бойової частини, яка рік воювала, і відповідальних за це начальників покарають.

"Думалось, бригаді швидко передадуть якісь корисні в господарстві речі, виконають якісь заявки, потиснуть руки бійцям і волонтерам, і скажуть: "Спасибі, що так швидко і самостійно вирішили проблему". Але на чолі інспекції приїхав генерал-майор Олександр Красноокий, новий командувач ОК, і його висновки були однозначні. Раз міністр призначив комісію на полігон через статус у Фейсбуці, значить проблема аж ніяк не в кранах - а у Фейсбуці. І винна в цій ситуації одна людина - той, хто допустив витік у Фейсбук секретної інформації - тобто Оцерклевич! Бронебійна логіка", - пише Бутусов.

За його словами, унаслідок цього генерал-майор Красноокий ухвалив рішення - Оцерклевича покарати, звільнити його з посади замкомбрига і перевести на штабну роботу.

"Тобто виглядає це так: бойовий офіцер воював два з половиною роки, весь час на передовій, із солдатами, заслужив посаду замкомбрига, і тепер його усувають, тому що він хотів забезпечити душ для своїх бойових товаришів", - зазначає Бутусов.

Він додає, що якщо міністр оборони Полторак негайно не втрутиться в ситуацію щодо відсторонення Оцерклевича, то "сенс взагалі в будь-яких міністерських перевірках зникне".

"Якщо зараз не буде відновлено справедливість щодо Оцерклевича, значить люди перестануть скаржитися і писати, зрозуміють, що все марно. Значить, система не працює. І люди будуть іти, адже і так брак особового складу колосальний. Навпаки, якщо міністр вирішить справу по справедливості, і покарання отримають, як це має бути в такому випадку, тилові служби, і офіцера поновлять на посаді, це буде хорошим позитивним прикладом адекватних рішень військового керівництва", - впевнений Бутусов.

Дивне вариво дивних кухарів

Інститут національної пам’яті пропонує нову редакцію законопроекту про свята
13 Квітень 2017, 14:49


Український інститут національної пам’яті після громадського обговорення підготував законопроект, в якому пропонує впорядкувати календар свят і пам’ятних днів в Україні, йдеться в повідомленні на сайті інституту.

У документі виділено чотири категорії: державні свята, традиційні свята, міжнародні дні, скорботні дні.

До міжнародних днів внесене, серед інших, 8 березня – День боротьби за права жінок (день пропонують зробити святковим, але не вихідним) і 1 травня – День праці (згідно з законопроектом, буде вихідним).

«Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря», – заявляють в інституті.

9 травня, День перемоги, пропонується залишити святковим, але не вихідним. Натомість вихідним пропонується зробити День пам’яті та примирення 8 травня.

Водночас до проекту внесене як традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня і Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято – Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не буде вихідним днем).

Неробочий святковий день пропонують не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році), додали в інституті.

Законопроект також пропонує День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Інститут підготував нову редакцію проекту закону України, відповідний пакет документів і має намір передати його на розгляд парламенту.

У лютому інститут запросив до обговорення нового календаря свят, заявляючи, що чинний містить як українські свята, «так і залишки радянської пропагандистської традиції».

https://www.radiosvoboda.org/a/news/28427596.html


БГ: Справді дивне цей календар є вариво, як мед з часником. Про 1-ше і 9-те травня і 8-ме березня взагалі не варто згадувати, як, до речі, про Голокост щось дивне. Також державний Герб України, якого ще не затверджено у формі Великого Герба, як можна відзначати? Викиньте все, що можна не згадувати - тоді лишиться сутність.Все одно люди святкують те і тоді, коли цього захочуть, а змусити вже абсурдно.
А релігійні свята перевести на Григоріанський календар вихідні треба, але коли то буде?..