ќ сообществе

“ут обТЇднуютьс€ т≥, хто любить св≥й  рай. ћи писатимемо тут про це. Ѕудемо розм≥щувати ц≥кав≥ фото, обговорювати проблеми сьогоденн€.

”вага! ”часником сп≥втовариства може стати блогер, €кий пише на украњнську тематику.
¬ид:
краткий
полный

ћи любимо тебе, ”крањно!

#FreeSentsov


” п'€тницю, 13 липн€, на ћайдан≥ Ќезалежност≥ у  иЇв≥ в≥дбудетьс€ чергова акц≥€ #FreeSentsov, приурочена до дн€ народженн€ ќлега —енцова, а також на п≥дтримку ≥нших украњнських пол≥тв'€зн≥в, незаконно засуджених у –‘.

—инхронна всесв≥тн€ молитва за ”крањну


” ƒень Ќезалежност≥ ”крањни в≥дбудетьс€ акц≥€ "—инхронна всесв≥тн€ молитва за ”крањну", в рамках €коњ украњнц≥ по всьому св≥ту в сотн€х церков одночасно виконають молитву за свою крањну.

јльтернатива шоколадним корупц≥онерам,казнокрадам ≥ брехунам(1)

  • 09.07.18, 20:41

 оли —тепанович потрапить до другого туру, можна буде спок≥йно в≥дкорковувати шампанське, бо це Ц гарантована перемога на виборах. ѕравда, €к у той другий тур попасти, н≥хто не знаЇ", Ц д≥литьс€ з ”ѕ проблемами л≥дера парт≥њ "√ромад€нська позиц≥€" јнатол≥€ √риценка один з його соратник≥в.

ѕитанн€ "як потрапити до другого туру?" бентежить колишнього м≥н≥стра оборони б≥льше восьми рок≥в. ¬≥н уже дв≥ч≥ балотувавс€ в президенти ≥ дв≥ч≥ програвав.

Ќа виборах 2010 року результат √риценка був в≥дверто поганим, тод≥ в≥н набрав лише 1,2% голос≥в.

јле за чотири роки, на президентськ≥й гонц≥ 2014-го, п≥дсумок був кращим Ц його п≥дтримали 5,48% виборц≥в. “од≥ √риценко став четвертим, його випередили ѕетро ѕорошенко, ёл≥€ “имошенко та ќлег Ћ€шко.

“ак≥ результати в≥щували парт≥њ √риценка впевнений прох≥д до ¬ерховноњ –ади. јле не сталос€, €к гадалос€. „ерез в≥дсутн≥сть серйозного мед≥аресурсу й атаки з боку конкурент≥в у 2014 роц≥ "√ромад€нська позиц≥€" опинилас€ за бортом парламенту та отримала лише трохи б≥льше 3% голос≥в за необх≥дних 5.

„ерез багатооб≥ц€юч≥ старти ≥ провальн≥ ф≥н≥ш≥ √риценка часто називають "першим непрох≥дним кандидатом".

“акому не найприЇмн≥шому ≥м≥джу в≥н може д€кувати виключно соб≥. ѕ≥д час кампан≥њ 2010 року саме його команда вигадала йому передвиборний слоган"ѕрох≥дн≥ сам≥ пройдуть. ј € голосую за √риценка!".

епер у нього зТ€вивс€ шанс виправити ситуац≥ю. √риценко ще н≥коли не мав такого стартового рейтингу, €к зараз. «а нього готов≥ проголосувати близько 16% украњнц≥в серед тих, хто вже визначивс€ з вибором. ” соцдосл≥дженн€х його випереджаЇ лише ёл≥€ “имошенко, €ку готов≥ п≥дтримати приблизно 20%.

≤ €кщо ц€ дв≥йка потрапить до другого туру Ц “имошенко не матиме шанс≥в.

“ому л≥дер "√ромад€нськоњ позиц≥њ" готуЇтьс€ до останнього бою. ” його оточенн≥ переконують: €кщо √риценко програЇ втретЇ, то б≥льше не балотуватиметьс€. ‘актично, це боротьба не т≥льки з пол≥тичними конкурентами чи ол≥гархами, €к≥ його "мочать" на своњх телеканалах, це боротьба з т≥нню минулого ≥ з самим собою.

"”крањнська правда" зТ€совувала, €к јнатол≥й √риценко готуЇтьс€ до президентських вибор≥в, хто йому допомагаЇ, з ким веде переговори, €к≥ проблеми сто€ть перед ним та чому пол≥тику так важливо пок≥нчити з минулим.

ћойсей дл€ молодих

јнатол≥й √риценко активно њздить крањною, зустр≥чаЇтьс€ з виборц€ми, слухаЇ невдоволенн€ та р≥зн≥ побажанн€.

”же восени в≥н повинен визначитис€ з претендентом на посаду кер≥вника виборчого штабу, обрати рег≥ональних представник≥в, затвердити стратег≥ю, брендуванн€ та слогани кампан≥њ.

≤ найголовн≥ше Ц до вересн€ треба закрити питанн€ щодо п≥дтримки чи не п≥дтримки л≥дера "√ромад€нськоњ позиц≥њ" з боку ≥нших демократичних опозиц≥онер≥в. ƒл€ впевненост≥ √риценков≥ дуже необх≥дна п≥дтримка мера Ћьвова јндр≥€ —адового. 

ѕерш за все парт≥€ "—амопом≥ч", л≥дером €коњ Ї —адовий, ц≥нна своњми рег≥ональними осередками. Ќа€вн≥сть своњх людей на м≥сц€х дуже важлива, адже саме вони мають захищати результати вибор≥в по ком≥с≥€х. ѕереговори щодо цього продовжуютьс€, проте перспективи домовитис€ з мером Ћьвова досить туманн≥.

озмови щодо п≥дтримки на виборах президента паралельно ведутьс€ ≥ з малими парт≥€ми "ƒемјль€нс", "™вропейською парт≥Їю" ћиколи  атеринчука та "’вилею" ¬≥ктора „умака. ѕ≥дтримка кожноњ з цих пол≥тсил коливаЇтьс€ в межах 1%.

” 2014 роц≥ "ƒемјль€нс" йшов на парламентськ≥ вибори сп≥льно з "√ромад€нською позиц≥Їю" √риценка, а њњ сп≥вголова ¬асиль √ацько нав≥ть мав трет≥й номер за парт≥йними списками. ¬т≥м, нараз≥ про сп≥льний пох≥д поки не йдетьс€.

як розпов≥в ”ѕ √ацько, його парт≥йц≥ не залучен≥ до команди √риценка. «а його лог≥кою, до к≥нц€ л≥та важливо домовитис€, щоб в≥д "—амопомоч≥", "ƒемјль€нсу" ≥ "√ромад€нськоњ позиц≥њ" йшов один кандидат у президенти. ≤ на цей момент переговори ведутьс€ виключно щодо Їдиного кандидата.

Ќе завадила б √риценку й п≥дтримка антикорупц≥йних актив≥ст≥в. “им б≥льше, що один з найв≥дом≥ших серед них Ц голова ÷ентру протид≥њ корупц≥њ ¬≥тал≥й Ўабун≥н Ц також входив у першу пТ€т≥рку "√ромад€нськоњ позиц≥њ" у 2014 роц≥.

јле й з цього флангу, схоже, поки допомоги чекати зарано.

"я можу сказати лише, що бажаю усп≥ху √риценков≥ ≥ хочу, щоб в≥н перем≥г. јле € не думаю зараз про €кусь пол≥тичну д≥€льн≥сть, ми займаЇмос€ боротьбою з корупц≥Їю ≥ домагаЇмос€ створенн€ незалежного антикорупц≥йного суду. ћи к≥лька тижн≥в тому зустр≥лис€ з јнатол≥Їм, чисто по-людськи попили каву, особливо про пол≥тику ≥ не говорили", Ц розпов≥в ”ѕ Ўабун≥н.  

’оча домовитис€ з можливими партнерами поки не вдалос€, переговори ще тривають. √риценко займаЇтьс€ пошуком пол≥ттехнолог≥в дл€ старту кампан≥њ. «а даними ”ѕ, нараз≥ перемовини ведутьс€ з украњнським технологом —ерг≥Їм √айдаЇм. –ан≥ше в≥н сп≥впрацював з ¬≥ктором ёщенком, ћиколою  атеринчуком, парт≥€ми "Ќародний фронт", "” –ќѕ" та "–ух нових сил" ћ≥хе≥ла —аакашв≥л≥.

ѕодейкують також про завжди модних на украњнських виборах американц≥в, але поки це лише на р≥вн≥ чуток.

—ам л≥дер "√ромад€нськоњ позиц≥њ" неохоче говорить про пошук технолога.

јльтернатива шоколадним корупц≥онерам, казнокрадам ≥ брехунам(2)

  • 09.07.18, 20:33

"Ќа цьому етап≥ потреби в пол≥ттехнологах не в≥дчуваю. ƒал≥ визначимос€", Ц стверджуЇ √риценко в переписц≥ з кореспондентом ”ѕ по WhatsApp.

Ѕез технолог≥в та кер≥вника штабу оточенн€ √риценка в≥ддуваЇтьс€ €к може. ƒо його команди вход€ть стар≥ парт≥йц≥ "√ромад€нськоњ позиц≥њ", ≥н≥ц≥атива "јльтернатива" на чол≥ з екс-депутатом ™гором ‘≥рсовим, що влилас€ в парт≥ю √риценка в травн≥, проект депутата ƒмитра ƒобродомова "Ќародний контроль", €кий сп≥льно з "√ромад€нською позиц≥Їю" створив платформу "Ќародна дов≥ра", та колишн€ соратниц€ ћ≥хе≥ла —аакашв≥л≥ на ќдещин≥ —олом≥€ Ѕобровська.

Ќараз≥ смисли та меседж≥ майбутн≥й кандидат у президенти формулюЇ самост≥йно разом з≥ своЇю дружиною, головною редакторкою "ƒзеркала тижн€" ёл≥Їю ћостовою.

ѓм допомагаЇ ƒенис  аплунов з "јльтернативи" та член "√ромад€нськоњ позиц≥њ" јнатол≥й «абарило.

Ќа парламентських виборах 2012 року  аплунов йшов в≥д парт≥њ "”дар" по мажоритарному округу є46, що в ƒонецьк≥й област≥. ƒо цього в≥н був членом "Ѕатьк≥вщини" ≥ допомагав ёл≥њ “имошенко на президентських виборах 2010 року в ƒонецьку.

јнатол≥й «абарило очолюЇ обласну орган≥зац≥ю парт≥њ "√ромад€нська позиц≥€" у Ћьв≥вськ≥й област≥ та Ї сп≥ввласником газети "Ћьв≥вська пошта".

ѕеред початком кампан≥њ √риценко використовуЇ ц≥лком звичне дл€ себе амплуа Ц чесний ≥ безкомпром≥сний пол≥тик, €кий маЇ багаж досв≥ду та при цьому не забруднений корупц≥Їю. Ќайважлив≥ша складова його образу Ц роль такого соб≥ ћойсе€, €кий веде за собою в пол≥тику молодих. ” час, коли б≥льше 60% виборц≥в хочуть бачити на пол≥тичн≥й карт≥ нов≥ обличч€, це справд≥ може вистрелити.

ƒо нього образ поводир€ молодих пол≥тик≥в експлуатував колишн≥й президент √руз≥њ ћ≥хе≥л —аакашв≥л≥, €кого депортували з ”крањни в лютому цього року.

” "√ромад€нськ≥й позиц≥њ" вважають, що активн≥сть майбутнього штабу √риценка треба значно розширити на центральний ≥ сх≥дний електорат.

"” нас на «аход≥ все добре, там ми можемо ≥ в ёл≥ перемагати, ≥ в ѕетра. ј от —х≥д ≥ ÷ентр провисаЇ. ћи зараз ус≥ потрошку пишемо стратег≥ю по —ходу, хлопц≥ ‘≥рсова напрацьовують вар≥анти роботи з переселенц€ми, до вересн€ в≥ддамо —тепаничу, нехай вир≥шуЇ", Ц розпов≥даЇ на умовах анон≥мност≥ один ≥з член≥в парт≥њ √риценка.

як переконують сп≥врозмовники, перед початком кампан≥њ вже обговорювали приблизний розпод≥л в≥дпов≥дальност≥ по рег≥онах. «а њхн≥ми словами, це лише один з початкових вар≥ант≥в пропозиц≥й.

“ак, рег≥ональн≥ штаби президентськоњ кампан≥њ в ƒонецьк≥й, Ћуганськ≥й, ƒн≥пропетровськ≥й, ћиколањвськ≥й, «апор≥зьк≥й област€х можуть курувати представники "јльтернативи" ‘≥рсова.

ќдеську та –≥вненську область пропонують в≥ддати п≥д в≥дпов≥дальн≥сть —олом≥њ Ѕобровськоњ.

ј от займатис€ «ах≥дною ”крањною та мед≥йною складовою кампан≥њ можуть доручити "Ќародному контролю". ћед≥а-напр€м обдумують в≥ддати ц≥й груп≥, адже ран≥ше ƒмитро ƒобродомов працював генеральним директором холдингу «≤ . —ьогодн≥ в його орб≥т≥ впливу перебуваЇ новий "4 канал". ÷е малов≥домий ресурс, €кий транслюЇтьс€ лише в столиц≥,  ињвськ≥й област≥ та по супутнику.

¬одночас у розмов≥ з ”ѕ ƒобродомов запевн€Ї, що з "Ќародним контролем" ще н≥хто не домовл€вс€ про куруванн€ штаб≥в чи мед≥ап≥дтримку.