О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Та мене щодня називають собакою....

  • 18.09.17, 13:09
             

        Відомий карикатурист Сергій Йолкин потішив новою карикатурою. Так, художник висміяв статтю про Ангелу Меркель і Володимира Путіна у журналі Focus. Нагадаємо, що в одній із статтей випуску № 37 німецький журнал Focus назвав президента Росії Володимира Путіна "собакою".

Будь-яка угода з москалями не варта паперу на якому вона написа

  • 18.09.17, 11:01
ПУБЛИКАЦИИ ЭКСКЛЮЗИВ «ГОРДОНА»
Кучма вспомнил предупреждение Миттерана по поводу подписантов Будапештского меморандума: Молодой человек, они вас обманут
Президент Украины Леонида Кучма в ходе 14-й ежегодной встречи Ялтинской европейской стратегии (YES) 16 сентября в Киеве рассказал о "душевном разговоре" с президентом Франции Франсуа Миттераном, который предупредил, что подписанты Будапештского меморандума не будут его выполнять. Интернет-издание "ГОРДОН" публикует выступление украинского экс-президента.
Этот материал можно прочитать и на украинском языке
16 сентября, 2017 17.45 | комментариев: 61
Кучма: Прошло 20 лет и нас обманули, по полной
Кучма: Прошло 20 лет – и нас обманули, по полной 
Фото: EPA

"Когда подписывали этот меморандум, у меня лично была 100%-я уверенность, что, вот Украина получила такой документ, с которым мы сможем жить спокойно... А еще там было написано столько, как в сказке о золотой рыбке... Ну рыбка где-то быстро исчезла", – признался Кучма.

Он вспомнил, как в то время отправился с визитом к президенту Франции Франсуа Миттерану, управлявшему страной с 1981-го по 1995 годы.

"Душевно поговорили. Он очень обаятельный был. Он сказал: "Молодой человек, вас эти подписанты обманут". Я ему: "Да вы что! Господи! Обманет президент Америки, премьер-министр Великобритании?.. А тем более президент РФ Ельцин... Мой очень хороший друг... Никогда! Он всегда выступал за территоритальную целостность", – привел разговор Кучма.

По словам экс-президента, "прошло 20 лет – и нас обманули, по полной".

"И все в сторону... Вот скажите, как сейчас мир должен относиться к тем странам, которые добровольно отказались от ядерного оружия? Которым пообещали все и не дали ничего... Я думаю, мы сегодня примеры имеем, не хочу их называть, стран, которые не хотят отказываться от ядерного оружия", – заявил он.

Кучма считает, что это в том числе следствие провала Будапештского меморандума.

"Они спят спокойней, когда есть такой способ влияния на мир. Спокойно спит и Российская Федерация – обладательница одного из самых мощных ядерных потенциалов мира", – резюмировал бывший украинский президент.

Будапештский меморандум был подписан 5 декабря 1994 года. Согласно документу, страны-подписанты – Великобритания, Россия и США – обязались быть гарантами независимости, суверенитета и границ Украины, а также воздерживаться от применения против Украины любого оружия, не только ядерного. Кроме этого, подписанты обещали не оказывать на Киев экономического давления. В обмен Украина отказалась от своего ядерного статуса.

Под меморандумом поставили свои подписи тогдашние президент Украины Кучма, президент РФ Борис Ельцин, президент США Билл Клинтон и премьер Великобритании Джон Мейджор.

Россия в 2014 году нарушила условия меморандума, аннексировав Крым и начав вооруженную агрессию на Донбассе.

Литва заборонила в'їзд на її територію делегації КС РФ

  • 17.09.17, 17:44
Друзі, повернувся з Вільнюсу, де був майже тиждень. Випадково і терміново поза офіціозом. Політична ситуація потребувала участі у 4-м Конгресі Всесвітньої Конференції органів конституційної юрисдикції, до якої належать понад 100 судів. Приїхали представники 89 судів і до 10 різних світових юридичних спільнот. 

Війна проти "руцького миру" іде не лише на фронті чи на політичних зустрічах Порошенка, а й в різних інших площинах -- культура, мова, історія, кіно, артшоу, спорт, побут .... і юстиція також. Зокрема і за допомогою наших союзників.
Литва заборонила в'їзд на її територію для участі у цьому Конгресі делегації КС РФ. 
Нагадаю попередні обставини. Конституц. Суд України, одразу після окупації московітами і анексії ними українського Криму в березні 2014 року і з приходом після Революції Гідності нових 4-х суддів, що посилило патріотичне крило у складі цього органу, прийняв офіційне рішення про розрив всіх відносин з КС РФ, за його участь у процедурі анексії міжнародно визнаної території України -- Криму. Те ж саме зробив КС Литви.
Світова спільнота почала вводи санкції проти РФ як держави і персонально проти учасників цього злочину -- її високопосадовців. За санкціями, до не в'їзних в Литву потрапили всі, хто замазаний анексією Криму, зокрема і судді.
КС Литви пішов ще далі -- ініціював виключення КС РФ із європейської асоціації конст. судів. Цю ініціативу на конференції у Батумі в 2016 році, крім України підтримали Грузія, Молдова, Кіпр, приєднався тодішній керівник Конст. Трибуналу Польщі. Заперечення московитів тоді яскравою аргументацією роздовбали нові судді нашого КС Мельник і Щевчук. 
Зрозуміло, що Москва задіяла на світовій арені весь свій злочинно-політичний арсенал щоб нейтралізувати ініціативу Литовського КС і зокрема, дискредитувати його Голову Дайніса Жалімаса (найпалкішій друг України, він не випадково нас розуміє, бо сам був серед захисників Вільнюської телевежі 13 січня 1991 року, коли йому було лише 17 років). 
Агентура Московії обрала два напрями атаки -- 1) з боку своїх сателітів у Європі (до якої ми так прагнемо); 2) зрив поїздки української делегації. 
Уявить собі глибину катастрофи, коли до ініціаторів захисту України, тобто Литви, раптом, у купі з московітами, не приїжджає сама Україна. Як це було б подане московським пропагандистами ?
Все це я дізнався із термінового телефонного дзвінка судді Дайніса. Делегація мала б складатись із 4 суддів (стандарт для такого заходу), а їде лише один суддя Щевчук (як англомовний), з ініціативи саме КС України. Нібито кістку кинули литовцям з панського плеча, щоб відчепились. І це при тому, що наш Уряд (чому я був вкрай здивований і тому вперше його хвалю) прийняв рішення про виділення коштів на поїздку повнокровної делегації, але фінансування було персоніфіковане, тобто іншій замість того, хто не поїхав не може на ці гроші поїхати. Ще дізнаюсь, що на засідання суду, навіть пролунала думка, що в загалі не треба кудись їхати, поки не приймуть регламент суду. Що без цього регламенту і закон вже не закон?
Термінові листи КС і МЗС Литви зробили певну справу. В нашому МЗС і адміністрації Президента забігали. 
Делегація сформувалась в авральному порядку, але не у первісному складі. Поїхали, крім судді Станіслава Щевчука, також в. о. голови суду Кривенко; мужньо піднявся суддя Сліденко Ігор (англомовний), якій в цей час перебував на стаціонарному лікуванні у пульмонології; примкнув і я, на запрошення саме Дайніса, за резервні кошти Конгресу. 
Наша поява була своєчасною, бо атака на литовців вже почалась не лише кулуарно, а й на початковому засіданні європейської секції Конгресу з боку компанії -- занадто розрекламованого в Україні пана Букіккіо (BUQUICCHIO) -- вічного голови також розрекламованої в Україні Венеціанської комісії, судді австрійського КС, біля якого підгавкували німець і угорець (унісон з атакою угорців на мову освіту). На секції литовці і наш суддя Щевчук дружньо провалили цю атаку московитів, за підтримкою грузин і молдован.
На Конгресовому засіданні сателіти Москви вже не намагались явно і відкрито підняти питання "російської делегації", а так "трохи вскользь". Однак наші тримали вуха гостро. Своїм виступом суддя Сліденко нейтралізував і це намагання. Під час обговорення підсумкової резолюції вдалось і мені вставить свої криви на-півкопійки. А що би було, якщо б ми туди не поїхали ? 
На цьому етапі план Московії поки ще провалився, але ще не вечер. Вони повторять атаку повесні 2018 року на конгресі європейських конст. судів у Празі -- чехи їх туди допускають. А як же санкції ? Мабуть шлункові потреби політиків Чехії стерли з їх пам'яті 1968 рік і жертви простого чеського народу.
Поки ще два резюмування: 
1) Коли ж носіями державної влади, зокрема серед й суддів будуть в нас, нарешті всі патріотами України з відчуттям громадянської гідності, відповідальності за долю держави, а не лише окремі пасіонарії, які поки ще є у фізичній меншості в державних установах?;
2) Цей Букіккіо для мене вже є ворогом України і немає чого з ним ручкатись нашим чиновникам і плазувати перед ним, як це вони звикли робити. Особисто я буду діставати його на будь якому заході, на які він сюди дуже часто шастає. Якщо звісно мені вдатись прорватись, бо переважно мене ігнорують у цих міжсобойчиках.

Вибачте, що багато, але думаю що треба було все розповісти.

Віктор Шишкін

Український стяг в небі над Донецьком!

  • 17.09.17, 12:06

      Українські бійці, волонтери та місцеві жителі Авдіївки запустили в небо величезний український прапор, який пролетів над окупованим Донецьком. 

     Стяг бачили над Червоногвардійским районом Макіївки, над донецьким пивним заводом та над Київським районом окупованого Донецька. 

      Повідомляє «Сьогодні».

Тенісисти знову найкращі!

  • 17.09.17, 11:58

 Чоловіча збірна України з тенісу напередодні здобула вирішальну третю перемогу в зустрічі Кубка Девіса над командою Ізраїлю у 1-у раунді плей-офф Першої групи Євро-Африканської зони. 
Таким чином, українські тенісисти продовжили свою прописку в Першій групі Євро-Африканської зони, а Ізраїль виборюватиме це право у матчі 2-го раунду плей-офф.
Повідомляє Укрінформ.

Новий рекорд України

  • 17.09.17, 11:51

      У Черкасах на День міста був встановлений новий рекорд України! 

     Троє українських богатирів за 44 секунди на 36 метрів перетягнули 4 тролейбуси загальною вагою 75 тисяч 600 кілограмів. 

     У встановленні рекорду взяли участь заслужений майстер спорту України, 3-разовий чемпіон світу в команді Олександр Пеканов (Чернігів), шестиразовий переможець змагання «Найсильніша людина України», заслужений майстер спорту зі стронгмену, чемпіон світу зі стронгмену, чемпіон та призер чемпіонатів України з важкої атлетики Олександр Лашин (Маріуполь) та найсильніша людина Черкас, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, заслужений майстер спорту України з богатирського багатоборства Віктор Юрченко.

Серце мами Гонгадзе

  • 17.09.17, 11:44

      У Києві в кінотеатрі українського кіно "Ліра" відбувся спеціальний показ фільму В'ячеслава Бігуна "Серце мами Гонгадзе". Стрічка "Серце мами Гонгадзе " унікальна прижиттєва кіносповідь Лесі Гонгадзе про велике українське кохання.