О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Вони - роблять, а ми і не знаємо!

Зненацька: Україна - лідер з експорту лиж і сноубордів до Євросоюзу 
  • 2154ПЕРЕГЛЯДИ
  •  
  • 0КОМЕНТАРІ
  •  
  • 08/01/2018ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ

Україна покрила майже половину потреб країн Євросоюзу в імпорті лиж і сноубордів, за даними Євростату.

Імпорт лиж і сноубордів в країни ЄС у 2016 році, за який уже готовий звіт, становив 1,5 млн пар (для лиж) або ж штук (для сноубордів) (англійською items). В Україні закупили 731,4 тисячі одиниць товару (49%). На Китай припало 28% імпорту — 420,6 тисячі, на Тайвань 9% - 129,2 тисяч.

Водночас, сам Євросоюз також і експортує лижі та сноуборди, причому вдвічі більше, ніж імпортує. Експортує передусім з Австрії та Британії й передусім до США. Ось інфографіка самого Євростату:

Частина українського тексту - з Громадського

Слава і честь!

На Вінничині знайшли братську могилу козаків Волинської дивізії Армії УНР. ФОТО
27.12.2017
Версія для друку

Нещодавно пошуковці меморіально-пошукового підприємства Львівської обласної ради "Доля" виявили масове поховання воїнів УНР в полі між селами Кукавка і Тарасівка Могилів-Подільського району Вінницької області.

За інформацією місцевого громадянина Миколи Драбатого, який запам’ятав розповіді старожилів села про могилу, в ній поховано воїнів 2-ї Волинської дивізії Армії УНР, які напередодні були мобілізовані з терену Куківської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії, зазначає сайт КП ЛОР "Доля".

Мобілізовані потрапили до червоного полону. У листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село і стратили. Кілька хлопчиків-пастухів бачили розправу червоних загарбників над українцями.

 
 

Уже ввечері юнаки переповіли кукавським селянам про драму коло двох ставків. Місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом селянин із Кукавки Ісак Драбатий встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок з написом про трагедію.

Як зазначив у коментарях директор меморіально-пошукового підприємства "Доля" Святослав Шеремета, українських полонених воїнів більшовицькі посіпаки зухвало порубали шаблями. У віднайдених останків черепи зухвало розсічені навпіл та наявні рубані поранення скелетних кісток.

 

За словами Шеремети, пошуковці з КП ЛОР "Доля" вперше у своїй практиці віднайшли масове поховання вояків УНР.

Серед артефактів, що були знайдені поруч з останками, виявлено ґудзики, які належали трьом арміям різних держав. На жаль ідентифікація осіб загиблих наразі не можлива. Однак над цим пошуковці обіцяють працювати далі.

 

Останки із занедбаної могили ексгумовано і перевезено на місце депонування, де вони будуть зберігатись до часу урочистого перепоховання.

Як повідомлялося, магістрат польського м. Вроцлава міркує над тим, щоб назвати вулицю іменем генерала Армії УНР Марка Безручка.

Історичні знахідки і відкриття

Історикам передали архів ОУН і УПА зі Львівщини. ФОТО
28.12.2017
Версія для друку

До Архіву Центру досліджень визвольного руху передали архів із документами підпілля ОУН і УПА.

Про це написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" президент Благодійного фонду "Літопис УПА" Микола Посівнич.


"Нарешті закінчилася майже місячна епопея із пошуком і поверненням архіву ОУН-УПА знайденого біля Радехова. Дякую за підтримку у його повернені усім небайдужим друзям та інформаторам, які дали інформації про цю знахідку. Особлива подяка: голові ОДА Олегу Синютці, голові УСБУ полк. Олександру Ткачуку, начальнику обласної міліції ген. Валерію Середі та начальнику управління державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайлові Дзюдзю", - повідомив історик.

 
 
 

За його словами, архів досить добре зберігся. Документи датуються 1944-1946 роками. Серед них: звіти, печатки, бофони (підпільні облігації), касові книги, листи втрат. За своїм змістом документи хоплюють території сучасних Сокальського і Радехівського районів Львівської області.

 

Архів передали на реставрацію, зберігання й опрацювання Центру досліджень визвольного руху.

Нагадаємо, у Львові на будівлі в’язниці "Бригідки" 23 грудня відкрили меморіальну таблицю на честь бойовиків ОУН Василя Біласа і Дмитра Данилишина. 

Поліція працює добре


У Чернігові Коцюбинський знайшовся разом з Пушкіним. ФОТО
05.01.2018
Версія для друку

Чернігівська поліція повернула бюсти Михайла Коцюбинського та Олександра Пушкіна, яких викрали у грудні.

Поліція не повідомляє, звідки отримала інформацію про місцезнаходження скульптурних зображень обох видатних літераторів.

Як повідомляє "5 канал", бронзові погруддя Михайла Коцюбинського та Олександра Пушкіна знайшли у мішках. Їх сховали в одному з лісових масивів міста.

 

Бюсти українського письменника та російського поета залишися неушкодженими.  

Поліція продовжує розшукувати викрадачів.

 
 

Нагадуємо, 18 грудня в Чернігові на Болдиній горі з постаменту зник бюст  письменника Михайла Коцюбинського. Це бронзова скульптура завважки 100 кілограмів. 31 грудня невідомі викрали бронзове погруддя поета Олександра Пушкіна.  


Бреше гад і на очі не дивиться!!!

  • 08.01.18, 13:48
Эксперт: В Рождество Порошенко опять «накормил» украинцев аморальными обещаниями
Ирина Волконская |Политика, 07.01.2018 22:46
Эксперт: В Рождество Порошенко опять «накормил» украинцев аморальными обещаниями

Президент Украины Петр Порошенкопоступил аморально, обещая в канун религиозного праздника, Рождества, вступление Украины в ЕС и НАТО.

Об этом корреспонденту ГолосUAсообщил директор аналитического Центра «Третий сектор» Андрей Золотарев.

«Это пошло и аморально особенно в канун религиозного праздника – Президенту, который не выполнил 90% предвыборных обещаний, ссылаться на Священное Писание», - сказал он.

Также эксперт предположил, что П.Порошенко делает такие заявления, чтобы поддерживать политический имидж и создавать видимость действий.

«Нынешнее поколение украинцев, судя по всему, не доживет до заявленной цели. А там, знаете, либо падишах помрет, либо ишак сдохнет. Евросоюз к этому моменту может попросту развалиться, поскольку набирают силу центробежные тенденции, противоположные. Видимо, на эту логику как раз и полагается Петр Алексеевич. Он действует в парадигме этнического национализма. И поскольку хвастаться Президенту нечем, а с чем-то на люди надо выходить, то формируют «секту свидетелей вступления Украины в НАТО» или «секту вступления Украины в Евросоюз». А те, кто не поддерживает эту идею, те – еретики. В такой религиозно-утопической логике действует наш Президент и сотоварищи, и порохоботы, которые все больше напоминают чертей, которые пытаются убедить украинцев в аду в том, что они в раю. Поэтому в силу идеологической нищеты, без каких-либо позитивных для общества результатов Порошенко и сотоварищи так изворачивается», - добавил А.Золотарев.

Напомним, членство Украины в Европейском союзе и вступление в НАТОостается стратегической целью государства, но это перспектива не 2018 года. Об этом заявил Президент Петр Порошенко в колонке для спецвыпуска издания "Новое время" и "The Economist Мир", опубликованном 6 января. "Членство в ЕС, как и вступление в НАТО, безусловно, остаются нашей стратегической целью. Поскольку это перспектива явно не 2018 года, и не наше дело, как сказано в Писании, знать времена и сроки, отмечу лишь, что я твердо убежден в ее реалистичности", - заявил Порошенко.

По мнению Президента, соглашение об ассоциации с ЕСявляется "дорожной картой дальнейших фундаментальных изменений, которые приблизят Украину к копенгагенским критериям членства в престижном союзе мира". Источник: http://ru.golos.ua/politika/ekspert_v_rojdestvo_poroshenko_opyat_nakormil_ukraintsev_amoralnyimi_obeschaniya_643
Golos.ua © 2015

Кришталева мелодія

  • 08.01.18, 01:30
Зима розгулює десь далеко від нас. 
Послухайте чарівну музику у виконанні
відомої скрипальки Ліндсі Стірліг
на фоні кришталевих замків