О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

10 лютого розпочався похід УСС проти більшовиків


92 роки тому під жовто-блакитним знаменом, 10 лютого 1918 року легіон Українських січових стрільців розпочав похід проти більшовиків. Саме цей похід став одною із складових у формування нової української нації. Під час Першої світової війни український народ зрозумів свою національну ідентичність і політичні амбіції стосовно створення української держави. Про це розповів в.о директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів.
  Коли розпочалася Перша світова війна, стрілецтво вступило в неї як активна сила на сторожі національних прав українського народу. За чотири роки участі в бойових діях Українські січові стрільці стали першорядною бойовою одиницею. Вперше після того, як у 1775 році Російською імперією було знищено Запорізьку Січ, основа українського народного війська відновилася. До 1918 року курінь січових стрільців з 500 вояків виріс у полк.
  «З 19 століття починають виднітися проблиски створення української модерної нації і першими її кроками стала просвітницька діяльність української інтелігенції. Другий етап - перші українські політичні партії. Третій - це є початок Першої світової війни. Процес, який відбувався в окопах Першої світової війни, коли Українські Січові Стрільці у складі Австро-Угорської та Російської імперії, будучи по двох лінія фронту, зрозуміли - що вони є представники української нації і мають одне коріння. За допомогою військової сили і політичних переговорів намагались створити українську державу», - зазначив Василь Стефанів.
  Під час першої світової війни січові стрільці брали участь у боях проти військ Антанти, зокрема Росії. Упродовж 1917-1919 років вони підтримували УНР і Директорію. "Товариство січових стрільців" поширювало серед української спільноти ідею боротьби за незалежність України. А їхня просвітницька діяльність була найкращою пропагандою ідеї збройної боротьби за незалежність нації.
  Згодом, Українські січові стрільці, під проводом полковника Євгена Коновальця , увійшли до складу українських військових формувань, що змагалися за незалежність Української Народної Республіки протягом 1917-1921 років.
  Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко 6 січня цього року підписав УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 5/2010 «Про заходи з відзначення, всебічного вивчення та об`єктивного висвітлення діяльності Українських Січових Стрільців». Також доручив уряду у двомісячний строк розробити і затвердити план заходів на 2010 р. з відзначення 95-ї річниці перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківка (Сколівський район Львівської області), всебічного вивчення та об`єктивного висвітлення діяльності цього військового формування.

"Разборкі" ще попереду???

Не могла не поділитися з Вами побаченим на Дурдомі --->


35%, 13 голосов

65%, 24 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

ВОНА - в мені !

Мої слова – то голос України,
та не тієї, що «майданами» живе…
Моя – в мені плекає сина,
не зрадить й не віддасть мене…

Колись бо пробудила віру –
й мою свідомість не приспати вже.
Вона – мені дарує силу
й поміж зірок стежинами веде…

Моєї України, що здійснилась,
на мапах не шукайте меж.
Вона – в мені, й лиш пагінцем пробилась
і в кожному із ВАС, до речі, теж…

Ред’ярд КіплінҐ. Такі собі казки

Я вже писала у блозі, що у Тернопільському видавництві "Навчальна книга - Богдан" вийшла друком книга Р.Кіплінґа "Такі собі казки"

http://blog.i.ua/community/662/315787/

Нагадаю, що це новий переклад старих казок, який здійснений молодими українськими перекладачами Володимиром Чернишенком, Наталією Дьомовою та Іриною Сав’юк.


Сьогодні у видавництві до вищезгаданої книги виходить ще й компакт-диск із аудіо-записом книги.

 

Книгу озвучила Вінницька мисткиня Юлія Броварна, написавши принагідно музику до Кіплінґових віршів.

Запис однієї пісеньки я оприлюднюю в блозі

Я пам'ятаю. Я знаю.

Схамениться, недолюди, Діти юродиві! Подивиться на рай тихий, На свою країну, Полюбіте щирим серцем Велику руїну, Розкуйтеся, братайтеся! У чужому краю Не шукайте, не питайте Того, що немає І на небі, а не тілько На чужому полі. В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

(Тарас Григорович Шевченко. "І мертвим, і живим, і ненародженим")

[ Небайдужим та свідомим ]

Ось  які ми насправді. 

А тепер порівняйте http://www.youtube.com/watch?v=X7_oShV3KcA

куди ділася цивілізація?!

Коли сум чи зневіра.

Своєму маленькому племіннику Яремі Іван Світличний колись написав з концтабору:

Ти мужчина?
Ти — справжній мужчина?
Прекрасно.
Хай вітри, хай шторми,
хай дев'яті вали,
Стій, мов скеля, й пильнуй
наш закон, наше гасло:
Як не я, тоді хто!
Не тепер, то коли?

Це що до післявиборчих настроїв.

Чи зможе Ющенко стати українським де Голлем?

В продовження теми   12 років на помилку?...           Нищівна поразка Віктора Ющенка на президентських виборах стала логічним завершенням його керівництва країною, яка прагнула, але так і не дочекалася суттєвих змін. Реабілітуватися в очах громадян буде дуже важко, але можливо. Історія вже має подібні приклади.
          Підходить до завершення президентство Ющенка. Його постпомаранчевий період правління ще довго будуть ностальгічно згадувати українські патріоти, завзято критикувати опоненти, аналізувати експерти й науковці.
          Але, як не прикро констатувати, Ющенко однозначно втратив колосальну підтримку українських громадян, надану йому в період помаранчевої революції. А втрата такого потужного політичного ресурсу, як довіра – це краховий і доленосний чинник. Його антирейтинг, який в останній рік правління досяг апогею, може стати для лідера помаранчевої революції «політичною смертю». Хоча, як свідчить, наприклад, доля президента Франції Шарля де Голля, подібна «політична смерть» може згодом виявитися «політичною реінкарнацією».
          Мабуть, не повністю коректно порівнювати Шарля де Голля і Віктора Ющенка, але в їхній політичній кар’єрі є багато спільних рис. Обоє представники правого національного руху, після приходу до влади обох очікувала важка економічна ситуація (безробіття, низький рівень життя)...  Дехто може заперечити таке порівняння. Так, за де Голля був інший час, інші вимоги суспільства, інші політичні загрози і перспективи. Але в обох випадках на початку кар’єри обох політиків була величезна підтримка нації, віра і надія на краще життя.
          Але на відміну від Ющенка, де Голль зробив важливу і вирішальну для нього паузу в політичному житті. Він провів п’ять років в усамітненні в Коломбе (так званий «перехід через пустелю»), працюючи над написанням своїх мемуарів «Спогади про війну». Цей період був присвячений і роздумам про післявоєнне становлення Франції, власну роль у цьому становленні та про помилки, які були допущені в політиці. Таке рішення французького президента було правильним і принесло для нього позитивний результат, адже кожна людина, тим більше політик, має зважувати та аналізувати свої вчинки.
          Український президент теж має взяти приклад у французького колеги, зробити подібну паузу, переглянути свої вчинки останньої п’ятирічки. Обдумати, якими були наслідки його рішень, що було задекларовано і що з цього втілено в реальне життя. Зрозуміти, чому він втратив таку довіру громадян до себе, чому українці продовжують масово виїжджати з країни, а ті, хто залишився, повністю розчарувалися в політиках і самій політиці. Чому не було використано той післяреволюційний підйом громадян, їхні ініціативи і пропозиції для реальної трансформації суспільного життя в країні?
           Результатом активної економічної політики де Голля стало те, що золотий запас Франції зріс з нульової позначки у 1958 році (рік обрання його президентом) до $4,5 млрд у 1965 році. Країна не тільки повністю розрахувалася зі своїми зовнішніми боргами, а й перетворилася на кредитора, який займав на той час третє місце в світі за експортом капіталу.
           Завдяки жорсткій фінансовій стабілізації «твердий» франк став однією з провідних світових валют. У ці роки за середньорічним економічним зростанням — 5,5% — Франція поступалася лише Японії. Обсяг промислового виробництва зріс майже на 60%, обсяг експорту — на 88%. Значно підвищився рівень життя населення, його накопичення стали чи не основним джерелом внутрішніх інвестицій. Рівень безробіття був низьким, як ніколи. Вдвічі зросла кількість представників науки і культури.
           Головне для політика, який прагне мати підтримку громадян – виконувати обіцянки і втілювати пропоновані реформи в життя, навіть якщо вони виглядають не досить популярними в очах суспільства.
           А українці показали, що вони було готові до змін ще п’ять років тому. Якщо суспільство прагне кращих умов існування й кращих стосунків з владою, то з часом це буде реалізовано. І якщо новий керівник України не зможе хоча б почати йти цим курсом, буде логічний і передбачуваний наслідок – громадяни віддадуть свою довіру іншим кандидатам, а такого політика просто відкинуть на політичне узбіччя.

ЛЮДИ!!! Що скажете з цього приводу????

  • 09.02.10, 10:31

Увечері 8 лютого група із близько 50 осіб у чорних шапочках захопила столичний магазин «Сяйво». Працівників книгарні викинули на вулицю без верхнього одягу та речей.   

Як повідомив «Буквоїду» власник мережі «Книжковий супермаркет», до якої належить «Сяйво», Костянтин Клімашенко, зараз нападники забаракадувалися у магазині.

«Ми викликали міліцію, але поки що вона лише споглядає за книгарнею. Поки що не зрозуміло, хто саме увірвався до книгарні. Нападники закрили вікна плакатами», - розповів він.

Нагадаємо, що 9 листопада 2009 року директору книгарні Аллі Лазуткіній надійшов лист від заступника голови Шевченківської райради Олександра Федоренка. Він повідомив, що 16 вересня 2009 року відбувся аукціон з продажу приміщення на Червоноармійській 6, яке книгарня займає останні 48 років. Приміщення книгарні купило ТОВ «Абріль-студіо». Як свідчать дані київського управління статистики, надані адвокатам «Сяйва», фірма ця «молода» - на момент аукціону не було і двох.  

http://bookvoid.com.ua/events/bookmarket/2010/02/08/213259.html