V церемонія нагородження орденом "За спасіння життя"


У Марійському духовному центрі у Зарваниці відбулася V церемонія нагородження громадською відзнакою – орденом "За спасіння життя". Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Треба сказати, що орден "За спасіння життя" імені академіка Леоніда Ковальчука є громадською відзнакою. Нею нагороджують медичних працівників, працівників державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших осіб чи групу осіб за мужність і героїзм, що виявлені при рятуванні життя людей під час виконання службового або громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних із ризиком для власного здоров’я, а також за систематичну працю і наукові відкриття в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я українцям. Нагорода започаткована 2016 року.

Орден вручають двічі на рік — 15 березня та 1 жовтня — у дні вшанування пам’яті видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора, ректора Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського Леоніда Ковальчука.

Так, 2018 року орденом "За спасіння життя" нагородили: 

  1. Андрія Трусова посмертно з Чорткова, що загинув, рятуючи дитину влітку минулого року. 
  2. Володимира Грубніка, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри хірургії Одеського національного медичного університету. 
  3. Сім’ю Річарда та Ольги Гарейчуків із Торонто, які заснували громадську Організацію "Армії SOS Канада".
  4. Сергія Куршакова із Дніпра, що заснував реабілітаційний центр БО "Допоможи Собі Сам".
  5. Володимира Скибу, тернопільського студента, котрий на Тернопільському ставі врятував людину, що тонула.
  6. Громадську організацію "Колиска життя" з Тернополя, що надає кризову допомогу вагітним жінкам та їхнім чоловікам, щоб запобігти абортам.   
  7. Громадську організацію ASAP Rescue (АСАП РЕСКЮ), що займається проведенням рятувальних операцій та участі в них під час катастроф, катаклізмів та небезпечних для людей ситуацій. 
  8. Український волонтерський медичний батальйон "Госпітальєри", що бере участь у російсько-українській війні на Донбасі з 2014 року. Батальйон  займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів у найгарячіших ділянках фронту. За час діяльності батальйону врятовано понад 2,5 тисячі українських бійців.

Вручив орден "За спасіння життя" медикам голова обласної ради Віктор Овчарук.

Тернополян кличуть на майстер-класи з писанкарства


Від 17 березня до 5 квітня 2018 року в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді кожної суботи та неділі будуть відбуватися майстер-класи з писанкарства. Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, щонеділі та суботи Тернопільський центр еколого-натуралістичної творчості запрошує всіх охочих відвідувати майстер-класи з писанкарства. На них майстри будуть вчити, як потрібно правильно розписувати писанки, а також розкажуть про символику та кольорову гаму писанкарства. Викладачі розкажуть про особливість розпису яєць, і яку вони мають традицію.

Цей захід відбувається в рамках залучення учнівської молоді та громадськості до вивчення Великодніх народних традицій України. Але на заняття можуть приходити не тільки школярі, а й всі охочі, щоб вивчити віковічні традиції нашого народу. 

Заняття будуть відбуватися у суботу та неділю з 10:00 до 14:00 години. Кожному, хто завітає на майстер-клас, потрібно мати з собою пташине яйце білого кольору, наприклад, куряче, качине чи гусяче. 
Крім того, як повідомляють педагоги Тернопільського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, участь у майстер-класі є безкоштовною.

Треба нагадати, що писанка - це декороване яйце, яке має символічне значення. Його розписують за допомогою воску та барвників. 

З писанками пов'язано безліч легенд, повір'їв, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще за язичницької доби у багатьох країнах світу. Адже за однією версією, писанка - це символ Сонця, життя, любові, краси, добра, щастя та радості. Але з прийняттям християнства писанка набула нових  рис, що пов'язані з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята - Великодня.

Шкаралупи писанок знаходили археологи під час багатьох розкопок. Найдавніші знахідки належать до єгипетських та нубійських поховань. А в України культові яйця знаходили в могилах скіфів, що датуються IV ст. до н. е.

У Тернополі відкрилася виставка В. Костирка Художник і модель


У Тернополі у галереї "Бункермуз" відкривається виставка Володимира Костирка "Художник і модель". Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, на виставці львівського художника Володимира Костирка "Художник і модель" тернополяни зможуть помилуватися високим стилем сучасного малярського мистецтва України. Адже Володимир Костирко давно заявив про свою зацікавленість творами ренесансу та бароко, які побутували у XIV-XVIII століттях. Крім того, він у своїх полотнах він застосовує форму та техніку давніх європейських картин, однак пише на сучасну тематику. Наприклад, маляр у своїх картинах поєднує образи  А. Дюрера і Д. Герста, чи використовує образи з полотен Е. Делакруа, чи там спричиняє асоціації О. Енгра тощо.

Як зазначають мистецтвознавці, що Володимир Костирко створив свій напрямок, в якому імітує техніку колажу, зображаючи, як-то, гравюру, олійний живопис, фотографію, репродукцію тощо, щоб зафіксувати основне і передати сучасності. 

До виставки В. Костирка "Художник і модель" увійшли новий живопис та графіка 1990-х років. Свою увагу маляр сфокусував на темі зв'язку між художником і натурницею (натурником), перетворення тіла на об’єкт і загалом на взаємозв'язку між образом і прообразом.
Про свою виставку "Художник і модель" В. Костирко каже, що більшість праць малювалися з думкою про упредметнення тіла, про те, на якому етапі це упредметнення відбувається.

Раніше у лютому 2018 року виставка "Художник і модель" відбулася в Києві в арт-центрі Павла Гудімова "Я Галерея".

Нагадаємо, що Володимир Костирко народився 1967 року, мешкає та працює у Львові. У 1987році закінчив Львівське училище ужиткового і декоративного мистецтва, а 1995 року - факультет історії мистецтва Люблінського католицького університету.

Від 1994 року і до нашого часу В. Костирко бере участь у багатьох групових та персональних виставках як в Україні, так і за кордоном. Його полотна знаходяться в приватних вітчизняних та зарубіжних колекціях.

Як дизайнер В. Костирко створив інтер'єри в багатьох популярних львівських кнайп, і ці кнайпи заманюють людей та приносять власникам прибутки.

І на додаток, Володимир Костирко є автором книги "Правдива історія Галичини".

Треба наголосити, що в Тернополі виставка "Художник і модель" буде  до 12 квітня з вільним входом. Галерея "Бункермуз" працює від 16:00.

Тернопіль став найкращим в Україні!


Тернопіль посів перше місце серед міст України щодо безпечного проживання, освіти та надання послуг. Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Так, за підсумками ІІ сезону телепрограми "Інспектор. Міста" Тернопіль посів перше місце в Україні, здобувши найбільшу кількість балів. 

Інспектори телешоу під проводом головного ревізора Володимира Остапчука  провели низку заходів, які оцінюють безпеку міста, надання послуг та свідомість мешканців міста. Наприклад, у рамках програми відбувся експеримент - учасники навмисно втратили гаманець, який невдовзі був повернений тернополянами. І це вказує на високу громадянську свідомість жителів міста.

Також інспектори відзначили високий рівень освіти в Тернополі. Приміром, у місті скоротилися скарги на недоліки у забезпеченні загальноосвітніх шкіл, а також у 2017 році наше місто посіло ІІ місце в Україні за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. 

Крім того, інспектори відзначили й позитивний діалог із міським головою, зокрема, у питанні вирішення поточних проблем. 

Отож, зрештою Тернопіль здобув сім балів у телепроекті "Інспектор. Міста". І випередив за кількістю балів інші міста України, які відвідав із ревізією Володимир Остапчук.
І на додаток, самі мешканці Файного міста похвально ставляться до проживання у своєму рідному місті.

Серед привабливих переваг Тернополя вони відзначають низький рівень злочинності, добрі екологічні умови, високий рівень освіти, проведення ремонтів доріг та тротуарів, будування у багатьох дворах дитячих майданчиків, облаштування парків, покращення ситуації у громадському транспорті, розвинене автомобільне і залізничне сполучення та впровадження "Карти тернополянина".

Взагалі, мешканці Тернополя зазначають, що в місті відбуваються позитивні зміни, які ведуть до комфортного проживання. Одним із яких є безпека. А це призводить до того, що Тернопіль невдовзі стане справжнім європейським містом.

День українського добровольця в Тернополі


Сьогодні у Тернополі, як і у всій Україні, відзначають День українського добровольця! Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Так, у Тернополі пройдуть багато святкових урочистостей. Наприклад, на Микулинецькому цвинтарі відбудеться покладання квітів до могил воїнів АТО, а також молитовна панахида, в якій візьмуть священнослужителі всіх тернопільських конфесій.

Крім того, на Театральному майдані буде діяти виставка військової техніки. А згодом тернополяни зможуть побачити нагородження учасників добровольчих формувань.

Поза тим, на Театральному майдані будуть працювати й агітаційні намети, в яких можна ознайомитися із відповідною літературою.

І нарешті - у загальноосвітніх навчальних закладах Тернополя педагоги будуть проводити уроки патріотизму, на які завітають добровольці та розкажуть учням, що їх примусило захистати незалежність України.

І на додаток, в Тернополі пройде святковий концерт із нагоди Дня добровольця, який відбудеться у Академічному обласному театрі актора і ляльки.

Треба наголосити, що День українського добровольця впровадили 17 січня 2017 року. У цей день за відповідну постанову № 4261 "Про встановлення Дня українського добровольця" на пленарному засіданні Верховної Ради України проголосували народні депутати в кількості 231 чоловік.

День українського добровольця був впроваджений, щоб вшанувати мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України і щоб сприяти подальшому зміцнення патріотичного духу в суспільстві та посиленню громадської уваги до учасників добровольчих формувань.

Цей день не був вибраний наосліп, саме 14 березня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Сьогодні День українського добровольця вдруге відзначається в Україні.

У Тернополі урочисто відзначили 204-річницю Тараса Шевченка


Цьогоріч у Тернополі урочисто відзначили 204- річницю від Дня народження українського генія, видатного митця Тараса Шевченка. Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, 9 березня у сам День народження українського поета, художника та громадського діяча Тараса Шевченка представники тернопільської влади високого рангу, громадські діячі, священики всіх тернопільських конфесій та небайдужі тернополяни традиційно поклали квіти до підніжжя монумента Великому Кобзарю. Виступали очільники міста та Тернопільської області, а також священнослужителі відзначили поминальну панахиду. Під час урочистостей лунали вірші та пісні славетного сина України. 

Крім того, в місті відбулося багато заходів щодо вшанування пам'яті Кобзаря. Наприклад,  у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Графікою мовлена дума".

В експозиції тернополяни можуть подивитися  тематичні гравюри українських художників, що виконані 1989 року за творами Тараса Шевченка. Такі як "І мертвим і живим…" (О. Івахненко), "І золотої й дорогої…" (В. Ульянова), "Нащо мені чорні брови…" (Є. Харькова), "Тихо задзвонили у Києві…" (В. Скубира), "Титарівна" (В. Гордійчук), "Сон" (А. Базилевич), "Катерина" (А. Чебикін), "…і не дочекалася сліпа своєї Оксаночки…" (Г. Зубковський), "Чернець" (В. Панфілов), "У нашім раї на землі…" (І. Мовчан), "Зацвіла в долині…" (О. Лисенко), "Наймичка" (Ю. Рубашов), "Караюсь, мучусь, але не каюсь…" (М. Богданець) тощо.

А у драматичному театрі, що носить ім'я Тараса Шевченка, цими днями відбулася прем'єра вистави "Тарас", що здійснив режисер-постановник народний артист України Олег Мосійчук. Треба наголосити, що це драматична містерія за творами Кобзаря. 

І на додаток, тернополяни взяли участь у відеомарафоні "Мій Шевченко". Так, творчістьТараса Шевченка об’єднала тернополян різних професій. Поціновувачі поезії Великого Кобзаря прочитали свої улюблені твори.

Тернопільські АТОвці віддали нагороди,які отримали відПрезидента


Сьогодні, 7 березня, в Тернополі відбулася Мирна акція, в якій бійці АТО, волонтери, добровольці, громадські активісти віддали нагороди, які отримали від Президента України Петра Порошенка. Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Ця Мирна акція відбулася біля будівлі Тернопільської обласної адміністрації. На акції  бійці АТО, волонтери, добровольці, громадські активісти принесли нагороди, що їх нагородив Президент України. Так вони виразили підтримку постраждалим під час розгону наметового містечка під Верховною Радою 3 березня 2018 року.

Адже на думку учасників акції, українських захисників, які чотири роки обороняють незалежність України під час російської агресії, "невідомі" поліціянти жорстоко побили, кинули на коліна та примушували їсти сніг, що був просякнутий кров'ю.


Під час цієї акції був присутній Олег Іванійчук, котрий постраждав під час розгону наметового містечка під Верховною Радою 3 березня. Він віддав свої нагороди, що присвоїв йому Президент Порошенко,  і розвіяв міф, що під Верховоною Радою у наметовому містечку були бомжі та алкоголіки. Треба сказати, що Олег Іванійчук брав участь у протистоянні на Майдані, з 2014 року воював у АТО як доброволець, а також має за плечима 28 років служби у правоохоронних органах. 

Сьогодні з учасниками Мирної акції, які принесли свої нагороди в ТОДА, зустрівся заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик. Тому що голови ТОДА Степана Барни не було на місці. 

Юрій Юрик прокоментував цю акцію, що жаль, що нагороди повертають. Бо ці люди заслужили їх боротьбою на війні. І він повідомив присутнім, що генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо неправомірної дії силовиків під час розгону мітингувальників під Верховною Радою.
Слід зазначити, що свої нагороди передали також бійці та волонтери, які зараз на фронті та лікуванні.

Стало відомо, що герой Євромайдану Богдан Брич також віддав орден "За мужність III ступеня" та склав повноваження радника голови Тернопільської ОДА, написавши заяву про звільнення Степану Барні.

Крім того, 6 березня 2018 року двоє АТОвців із Борщівського району Тернопільської області повернули Президенту нагороди. Це сталося під час зустрічі активістів та бійців із народним депутатом від БПП Олегом Барною, котрий приїхав на свій округ на Борщівщину, щоб пояснити дії правоохоронців під Верховною Радою."І мене в сім'ї великій"


У Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася виставка "І мене в сім'ї великій", що присвячена 204-річниці від дня народження українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, у експозиції обласного художнього музея тернополяни зможуть побачити живописні, скульптурні, графічні та твори декоративно-ужиткового мистецтва тернопільських художників на тему Шевченкіани.

Серед творів є картини "Тарас Шевченко" та "Т. Шевченко в Кременці" заслуженого художника України Ярослава Омеляна, а також "І на оновленій землі" заслуженого художника України Богдана Ткачика. Крім того, привертає увагу портрет молодого  Т. Шевченка пензля Мирона Федчини. В експозиції є й триптих  "Причинна" заслуженого художника України Петра Шпорчука, полотна "Мені  тринадцятий минало" Ганни Ткачик та "За байраком байрак" Володимира Окрутного. 

На виставці також можна помилуватися унікальними краєвидами із місць заслання Тараса Шевченка. Наприклад, "Мангишлацький пейзаж", "Форт Шевченко", "Залишки Новопетрівського укріплення Хівінського шляху", який створив Андрій Ткаченко в 1962-1963 роках у Казахстані. 

В експозиції презентовано й нові надходження до музея. Приміром, реалістичний та виразний скульптурний портрет Тараса Шевченка роботи Івана Мулярчука, автора понад двадцяти пам’ятників Кобзарю на Тернопільщині. 

На виставці можна поглянути і насолодитися естампами-ілюстраціями до "Кобзаря", що створили лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка Василь Лопата ("Утоплена") та Михайло Дерегус ("Наймичка з Марком").

І на додаток, в експозиції представлено репродукції живописних полотен самого Тараса Шевченка. Як-то, "Автопортрет", "Катерина", "Циганка-ворожка", "Портрет В. Кочубея", "Портрет А. Закревської" тощо.

А доповнює  виставку - факсимільне видання "Кобзаря" (1840),  рідкісний "Малий Кобзар" (1923), "Т. Г. Шевченко в народній творчості" (1940), "Кобзарі", що ілюстровали І. Марчук та В. Касіян. Також на виставці можна й побачити книги І. Дуди та Б. Мельничука  "Т. Шевченко на Тернопільщині" та ілюстрований альманах "В камені, бронзі, граніті", який містить світлини з описом монументів, меморіальних таблиць, що встановлені на Тернопільщині.

Цікавими для відвідувачів будуть і прижиттєві фотографії Тараса Шевченка, що зроблені в майстерні А. Деньера у Петербурзі в 1858-1861 років.

У Тернополі відбулася конференція "Любіть Україну вишневу свою"


Напередодні, 6 березня, в ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 відбулася обласна науково-краєзнавча конференція учнівської молоді за підсумками проведення краєзнавчо-народознавчої експедиції "Любіть Україну вишневу свою" під девізом "Сила нескорених". Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, ця науково-краєзнавча конференція проводилась у двох напрямках: "Кіборги сучасності – Герої України" та "Національно-визвольних рух у сучасній історії Української державності". 

У конфереції взяло участь понад 120 унів із різних навчальних закладів Тернопільщини. Учасники долучилися до пошуково-дослідницької роботи, що спонукають учнівську молодь до розвитку творчого пошуку та проведення досліджень під час туристсько-краєзнавчих походів, екскурсій, експедицій.

Відповідальне журі, що проаналізувало учнівські проекти, відзначили найкращих і, за результатами, учасники та їхні керівники були нагороджені грамотами та дипломами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

В урочистій церемонії відкриття краєзнавчо-народознавчої конфереції "Любіть Україну вишневу свою" брали участь заступник голови обласної ради Крупа Любомир Левкович, заступник начальника управління освіти і науки Тернрпільської облдержадміністрації, начальник відділу реформування освітньої діяльності та кадрової роботи Зварич Ганна Володимирівна, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальносередньої, позашкільної освіти та виховної роботи Боровська Тетяна Федорівна, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Пшенична Оксана Григорівна, науковці кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка Зуляк Іван Степанович, Кіцак Володимир Миронович,  Ятищук Оксана Василівна, Кліщ Андрій Богданович та представники духовенства.

На урочистостях заступник голови Тернопільскої обласної ради Любомир Крупа наголосив, що справжнього патріота виховує знання історії рідного краю та свого народу.

У Тернополі відкрилася виставка Анни Петушинської


Сьогодні, 2 березня, у Тернополі в галереї "Бункермуз" відкрилася виставка художниці Анни Петушинської. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Треба сказати, що у цієї виставки немає жодної назви, як і немає назв у представлених полотен. Таким чином художниця заявляє, що це спосіб звільнити глядачів від вказаної теми. Бо саме глядачі мають вирішувати, що саме знаходиться в "кадрі" - чи-то випадково упіймана мить, чи-то певні деталі, які мають потаємний сенс.

Картини Анни Петушинської, що презентовані на виставці, - це відкриті для інтерпретації структури, що уникають будь-якої конкретики, тому вони й вільні від мистецтвознавчих кліше і будь-яких назв. Адже назва полотна має певний сенс та воістину магічну силу, яка здатна закарбовуватись у пам’яті, що пов'язана з самою картиною, так і сама по собі. Це свого роду запрошення у творчу майстерню, де народжуються ідеї та створюється мистецтво.

Творче кредо Анни Петушинської можна зазначити таким чином, що картина - це візуальний об'єкт, а не літературний твір, і вона не має переходити межу, коли візуальне мистецтво може легко опинитися літературою.

Нагадаємо, що Анна Петушинська народилась 1993 року в Полтаві у родині художників. Тому вона змалку спостерігала творчий процес створення картин. Для Анни завжди мистецьким орієнтиром був батько - Валерій Петушинський, котрий закінчив Академію сучасного мистецтва в Амстердамі ("Rietveld Academi"). 

У даний час Анна Петушинська пізнає нові можливості для втілення своїх творчих задумів, які реалізовуються у сферах живопису, графіки, арт-об’єкту, фотографії, графічного дизайну і дизайну одягу.

У 2016 році художниця закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за фахом живопис. 

Від 2012 року Анна Петушинська бере участь в обласних та всеукраїнських виставках. Крім того, мисткиня є авторкою декількох персональних виставок.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
123
предыдущая
следующая