Огляд ЗМІ за 23 квітня 2018



ВИСНОВКИ

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про повернення холодної війни. На його думку, це дозволяє стверджувати ситуація в Сирії. Наразі йдеться про інтереси декількох учасників, вважає Гутерріш. Окрім США і Росії, генсек ООН відзначив активність Туреччини, Ірану та Саудівської Аравії в регіоні. Великі гравці вже не контролюють усіх учасників, заявив він. Гутерріш також наголосив на необхідності реформи Ради Безпеки ООН. “Наївно” вважати, що організація здатна врегулювати конфлікт у Сирії, заявив він.

Прем’єр-міністр Вірменії Серж Саргсян заявив про свою відставку. Він зазначив, що протестний рух спрямований проти нього. “Я виконую вашу вимогу. Бажаю миру нашій країні”, – зазначив Саргсян. Виконувачем обов’язків прем’єр-міністра Вірменії став перший віце-прем’єр республіки Карен Карапетян.

Міністр МЗС України Павло Клімкін повідомив, що міністри закордонних справ країн “Великої сімки” та України обговорили питання окупованих територій України та утримуваних РФ заручників. «Наші партнери по G7 атаку на Україну бачать як атаку на цей вільний, демократичний світ», – заявив Клімкін. У МЗС Канади повідомляють, що санкції, накладені на Росію після її неприйнятних дій в Україні, будуть продовжуватися.

Гендиректор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс заявив, що Україна має впроваджувати комплексні реформи та провести реструктуризацію всіх структур Збройних сил України. В першу чергу він наголосив на необхідності забезпечити демократичний цивільний контроль за збройними силами. Другим елементом цієї реформи, за його словами, має стати реструктуризація всіх структур Збройних сил України у відповідності до тих структур і схем, які діють у НАТО. “Третій момент, коли йдеться про підготовку, то йдеться про конкретні підрозділи. І тут, відповідно, також потрібно зосереджувати увагу, щоб вони готувались у відповідності до стандартів, які визначені як НАТО, так і Україною. І нарешті, останній важливий елемент – це оперативна взаємосумісність”, – наголосив Брукс. Державний секретар Міністерства оборони України Олександр Дублян заявив, що понад 60% структур Генерального штабу ЗСУ вже переведено на стандарти НАТО. “За стандартами НАТО підготовлено вже 10 батальйонів і 25 рот, а також 1,4 тис. інструкторів”, – зазначив він.

Засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі цього тижня не відбудеться через рішення Угорщини. Глава представництва України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що блокування Угорщиною засідання комісії Україна-НАТО не було несподіванкою для української сторони. Водночас дипломат наголосив, що в НАТО “до останнього моменту планували це засідання, готували документи, зокрема й елементи з безпеки і щодо протоколу, все було з розрахунком на проведення засідання і приїзд Клімкіна”.

Кабінет Міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, вчинених у сфері використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж, мереж електрозв’язку, державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, істотно підвищивши при цьому відповідальність за втручання в їх роботу. У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах гібридної війни Росії проти України істотно зросли кількість і сила кібератак за допомогою несанкціонованого втручання в роботу державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, які несуть загрозу національній безпеці.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній та національній валюті на рівні “B-/B”, прогноз – “стабільний”. “Наші рейтинги України відображають слабкість її економіки (з точки зору рівня доходів на душу населення), а також несприятливе інституційне середовище і складну політичну ситуацію, значний вплив на які надає корумпованість різних рівнів управління”, – відзначає агентство в релізі. Водночас додається, що суверенні рейтинги України як і раніше обмежуються значними ризиками рефінансування зовнішнього боргу, що призводить до необхідності дотримання вимог в рамках програми підтримки українського уряду з боку МВФ. На думку експертів агентства, п’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року. Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s прогнозує курс гривні на кінець 2018 року на рівні 29,5 гривні за долар, на кінець 2019 року – 30,5 гривні за долар.

ВВС з посиланням на документи The Paradise Papers повідомляє, що мер Одеси Геннадій Труханов був залучений до злочинної банди з Одеси і володів значними частками у чотирьох офшорних компаніях у британських податкових гаванях. В 90-х роках під час розвалу СРСР, членам угруповання вдалося переїхати до європейських країн. Вони використовували Італію, як свою базу. Тоді поліція почала їх підозрювати у контрабанді наркотиків та зброї.Зазначається, що ця банда була організована відповідно до суворих мафіозних ліній, причому кожен член мав свою роль. Серед них були: Олександр Ангерт на прізвисько Дон Одеси. За інформацією поліції, одного разу його ув’язнили за вбивство. Микола Фомічев, якого описують, як “жорстоку озброєну людину”. Геннадій Труханов – за словами Савіно, він навчав членів банди “рукопашному бою і снайперській стрільбі з високоточної зброї”.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

Клімкін про зустріч голів МЗС «Групи семи»: було відчуття, що Україна є частиною цієї спільноти (119 публікацій у ЗМІ)
Україна та МВФ обговорюють умови четвертого перегляду програми співпраці – НБУ (54 публікації у ЗМІ)
Генсек ООН: Радбез не показує сучасний світ (25 публікацій у ЗМІ)
Україні потрібні комплексні реформи для вступу до НАТО – Брукс (23 публікації у ЗМІ)
Країни «Великої сімки» створять спецгрупу, яка буде стежити за Росією (16 публікацій у ЗМІ)
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Міністри закордонних справ країн “Великої сімки” та України під час неформальної зустрічі в Торонто (Канада) обговорили питання окупованих територій України та утримуваних РФ заручників, розповів глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін за підсумками зустрічі. “Було відчуття, що Україна є частиною цієї спільноти, й ті виклики, які стоять перед нами сьогодні, є викликами нашим спільним цінностям. Говорили про все: від окупованих Криму і Донбасу до українських заручників, яких незаконно утримує РФ”, – написав П.Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок. Він подякував міністру закордонних справ Канади Христі Фріланд, на запрошення якої відбулася зустріч глав зовнішньополітичних відомств, “за щиру розмову та дружню атмосферу”.

Міністри закордонних справ “групи семи” на переговорах в Торонто обговорили окуповані Крим і Донбас, Україну сприймають як невіддільну частину вільного світу, загального демократичного простору, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. “Спасибі Христі Фріланд і всім міністрам іноземних справ країн G7 за дружню бесіду. Обговорили окуповані Крим і Донбас. Україну сприймають як невіддільну частину вільного світу, спільного демократичного простору. Наші партнери по G7 атаку на Україну бачать як атаку на цей вільний, демократичний світ”, – написав він у своєму акаунті в Твіттері в неділю ввечері.

Країни “Великої сімки” виступають за збереження санкцій проти Росії через її незаконні дії щодо України. Цю позицію підтвердили глави МЗС країн G7 на зустрічі в Торонто, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Twitter канадського міністерства. “Міністр Фріланд (глава МЗС Канади – ред.) та інші глави МЗС країн G7 підтвердили спільне прагнення порядку, заснованого на нормах міжнародного права, в тому числі з питання територіальної цілісності”, – йдеться у повідомленні.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалить термінову резолюцію через корупційний скандал. Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди”. Джерела ЄП повідомили, що члени Бюро (керівного органу) асамблеї із незначною перевагою – 13 голосів за, 10 проти – затвердили пропозицію про термінові дебати щодо звіту Зовнішньої слідчої групи. Цей орган, утворений торік із авторитетних європейських колишніх суддів, розслідував звинувачення щодо підкупу окремих членів асамблеї.

Бюро ПАРЄ відмовило в проведенні термінових дебатів на запит Великої Британії, України та інших щодо інциденту з отруєнням екс-співробітника Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері, проведених Росією незаконних виборів в анексованому Криму тощо, повідомляє голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар’єв (фракція “БПП”). “Бюро ПАРЄ голосами лівих і соціалістів відмовило у проведенні термінових дебатів на запит Великої Британії, України та інших на тему Солсбері, незаконних виборів у Криму і т. п. Це все на фоні корупційного скандалу в ПАРЄ з фактами хабарництва і неприхованого лобізму, оприлюдненими вчора. Вочевидь, навіть цей скандал не завадив деяким колегам відмовитися від дивно сталої проросійської позиції і повернутися до принципів, які покладені в основу Ради Європи”, – написав В. Ар’єв на своїй сторінці в соцмережі Facebook у подільник уранці.

ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ.

Засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав МЗС цього тижня не відбудеться, проте тісна співпраця альянсу з Києвом триватиме, повідомляє прес-служба НАТО в понеділок. “Наразі ніяких комісій Україна-НАТО не планується. Але Україна є важливим партнером для НАТО, і наш діалог триває”, – йдеться в повідомленні. У повідомленні також наголошується, що альянс і надалі “тісно співпрацюватиме з Україною і надаватиме політичну та практичну підтримку”.

Блокування Угорщиною засідання комісії Україна-НАТО не було несподіванкою для української сторони, заявив глава представництва України при НАТО Вадим Пристайко агентству “Інтерфакс-Україна”. “Ще в минулому році Угорщина пообіцяла блокувати всі засідання вище рівня послів. Комісія засідає на різних рівнях – рівень моїх заступників, рівень послів, на рівні глав МЗС або Міноборони, а також на високому рівні – глав держав. Зараз засідання не буде, міністр Клімкін (міністр закордонних справ України Павло Клімкін – ІФ) не приїжджав”, – розповів він агентству в понеділок.

Україна має впроваджувати комплексні реформи та провести реструктуризацію всіх структур Збройних сил України.  Про це заявив гендиректор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс на прес-конференції в рамках Міжнародного тижня НАТО в Україні, повідомляє “Укрінформ”. “Насамперед йдеться про реформи комплексні, які дадуть можливість зокрема забезпечити демократичний цивільний контроль за збройними силами”, – сказав Брукс. Другим елементом цієї реформи, за його словами, має стати реструктуризація всіх структур Збройних сил України у відповідності до тих структур і схем, які діють у НАТО.

Понад 60% структур Генерального штабу Збройних сил України вже переведено на стандарти НАТО, заявляє державний секретар Міністерства оборони України Олександр Дублян. “Понад 60% структур Генштабу та інших органів військового управління приведено до типової структури штабів НАТО”, – сказав він га прес-конференції у рамках “тижня НАТО” в Національному університеті ім. Черняхівського в понеділок.

РЕФОРМИ.

Кабінет Міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, вчинених у сфері використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж, мереж електрозв’язку, державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, істотно підвищивши при цьому відповідальність за втручання в їх роботу. Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті № 8304, зареєстрованому днями в парламенті. У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах гібридної війни Росії проти України істотно зросли кількість і сила кібератак за допомогою несанкціонованого втручання в роботу державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, які несуть загрозу національній безпеці.

ЕКОНОМІКА.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній та національній валюті на рівні “B-/B”, прогноз – “стабільний”. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. “Наші рейтинги України відображають слабкість її економіки (з точки зору рівня доходів на душу населення), а також несприятливе інституційне середовище і складну політичну ситуацію, значний вплив на які надає корумпованість різних рівнів управління”, – відзначає агентство в релізі.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s прогнозує курс гривні на кінець 2018 року на рівні 29,5 гривні за долар, на кінець 2019 року – 30,5 гривні за долар. Про це пише FinClub. При цьому агентство очікує, що в 2020-2021 роках гривня буде зміцнюватися до позначки 29,8 грн./дол і 28,80 грн./дол на кінець року відповідно. Також S&P очікує зростання реального валового внутрішнього продукту України в 2018 році на рівні 3,1% з уповільненням його до 2,9% в 2019-2021 роках. Номінальний ВВП в 2018 році становитиме 3383 млрд грн, в 2019 році – 3760 млрд грн, в 2020 році – 4139 млрд грн, в 2021 році – 4558 млрд грн.

П’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року. Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, передає УНІАН. “Програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, і ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Промислове виробництво в Україні в березні 2018 року з урахуванням сезонного фактору скоротилося на 1,4% в порівнянні з лютим поточного року. Про це повідомила Державна служба статистики. При цьому наголошується, що у березні з корекцією на ефект календарних днів промислове виробництво зросло на 1,6% порівняно з березнем минулого року.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) завершили досудове розслідування стосовно семи підозрюваних у заволодінні 247 млн грн держпідприємства “Адміністрація морських портів України” (АМПУ). Як повідомила прес-служба НАБУ, 19-20 квітня зазначеним особам та їхнім захисникам відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення. У скоєнні злочину, що кваліфікується за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, зокрема, підозрюють екс-голову ДП “АМПУ” (2014-2017 рр.), екс-першого заступника голови ДП (2015-2017 рр.), екс-начальника відділу закупівель АМПУ (2015-2018 рр.), нинішнього заступника начальника Одеської філії ДП, директора та бенефіціара одного з ТОВ, бенефіціара нерезидента.

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження стосовно законності демонстрації на радіо і телебаченні рекламних роликів про діяльність генерального прокурора Юрія Луценка. Про це повідомляє Центр протидії корупції, який подав відповідний позов. ЦПК скаржиться на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення за те, що вона надала статус соціальної рекламі “Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість”, де хвалять Луценка, і таким чином дозволила транслювати її безкоштовно. “Треті особи у справі— генеральний прокурор Юрій Луценко та громадська організація “Українська антикорупційна асоціація”, – йдеться в повідомленні.

Угри починають дратувати дядечку Сема

Томас О. Мелия раскритиковал действия властей Венгрии - фото 1
Томас О. Мелия раскритиковал действия властей Венгрии

Страны-члены Североатлантического альянса могут прекратить доступ Венгрии к военной информации, поскольку Будапешт поддерживает "все более тесные отношения с все более агрессивной Россией Путина".

Об этом в интервью изданию Npszava заявил Томас О. Мелия, помощник администратора Агентства США по международному развитию для Европы и Евразии.

Американский чиновник, ранее работавший в госдепе, утверждает, что Венгрия стала слабым звеном НАТО из-за дружбы властей с кремлевским диктатором.

- Я не понимаю, как венгры могут терпеть это после того, что Россия сделала с их страной в годы коммунизма. Потеряли историческую память? - возмутился Мелия. - На последних парламентских выборах ОБСЕ выявила ряд нарушений, правительство Орбана ведет массовую кампанию по запугиванию мигрантов, хотя после событий 1956 года множество венгром нашли убежище на Западе.

Напомним, 20 марта министр иностранных дел Венгрии Петер Сиярто заявил о намерении заблокировать участие президента Украины Петра Порошенко в саммите НАТО, который состоится в Брюсселе в июле 2018 года. Впрочем, главу государства в столицу Бельгии пригласили.

Сьогодні РФ офіційно визнано як окупанта в ПАРЄ

ПАРЄ визнала факт російської окупації Донбасу (ДОКУМЕНТ)Фото: assembly.coe.in
Фото: assembly.coe.in
24.04.2018 14:22 Коментарі

Асамблея Ради Європи визнала непідконтрольні території Донбасу окупованими Російською Федерацією

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким визнала окупацію ОРДЛО Російською Федерацією. Про це йдеться в документі сайті організації.

Відповідна інформація міститься в резолюції «Про надзвичайний стан…», яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини. Наразі таку можливість задіяли три держави — Україна через напад Росії, Франція — після терористичних атак, та Туреччина після спроби держперевороту.

Під час розгляду українського блоку Асамблея РЄ майже одноголосно підтримала дві поправки, які затверджують статус «тимчасово окупованих територій, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією» за неконтрольованими урядом України територіями Донецької та Луганської областей.

За ці поправки проголосували 98 та 100 депутатів відповідно, проти — 3 та 4 депутати відповідно.

Проти голосували ті депутати, що належать до проросійських сил — німецьких «Лівих» та «Альтернативи для Німеччини», а також «Соцпартії» Нідерландів.

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України.

Нагадаємо, 22 квітня слідча група ПАРЄ оприлюднила звіт, у якому підтвердила системну корупцію у лавах організації. Зокрема, деяких депутатів ПАРЄ підозрюють в отриманні хабарів від представників Азербайджану задля лобіювання інтересів Баку у Європі.

23 квітня у ПАРЄ вирішили припинити діяльність колишніх та нинішніх членів Асамблеї, які фігурують у корупційному скандалі й відмовилися співпрацювати з органами розслідування.

http://racurs.ua/ua/n104127-parie-vyznala-fakt-rosiyskoyi-okupaciyi-donbasu-dokument


Летить-злітає новітня могутня Українська Держава

"Антонов" показав новий Ан-77 без російських деталей: масштаби вражають

Ан-77 без російських деталей
Ан-77 без російських деталей / Кадр з відео
 Державне підприємство "Антонов" представило новий літак Ан-77, який було розроблено на базі літака Ан-70.

Літак відправився до Анталії, де візьме участь у виставці EURASIA AIRSHOW. Авіасалон триватиме з 25 до 29 квітня.

Читайте також: Порошенко назвав головну мету приходу Ryanair до України

"Ан-77 є глибокою модернізацією гвинтовентиляторного середнього військово-транспортного літака короткого злету і посадки Ан-70 під двигуни CFM56-5А1 і авіоніку світових виробників", – інформує прес-служба держпідприємства.

Як запевняють в "Антонові", в новому літаку повністю замінили усі деталі, які раніше постачали з Росії.

Ан-77 може перевозити до 47 тонн вантажу. Габарити вантажної кабіни повітряного судна дійсно вражають.

До прикладу, він може перевозити великогабаритну та важку військову техніку, гвинтокрили, особовий склад (300 солдатів, 110 десантників, 206 поранених).

https://24tv.ua/antonov_pokazav_noviy_an_77_bez_rosiyskih_detaley_masshtabi_vrazhayut_n957494

Пильнуй, Україно, пильнуй!



 
Facebook / Петро Порошенко
МОЖЛИВІ ТЕРАКТИ: ШТАБ АТО ПОПЕРЕДИВ ПРО ЙМОВІРНЕ ЗДІЙСНЕННЯ БОЙОВИКАМИ ДИВЕРСІЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ДОНБАСУ 
    24.04.2018 09:50
    Мета – це дискредитація сил Антитерористичної операції в очах міжнародної спільноти та формування негативного іміджу Збройних сил України

    Розвідка штабу Антитерористичної операції не виключає ймовірності вчинення підконтрольними Росії бойовиками терактів на об'єктах критичної інфраструктури Донбасу. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

    ЗА ТЕМОЮ

    "Цього разу так зване "міністерство держбезпеки ЛНР" звинуватило українське командування ОТУ "Луганськ" у підготовці диверсії на одному зі складів зберігання вибухонебезпечних речовин ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Зоря", що у Рубіжному. Відповідно до "страшилки", диверсія запланована на час візиту до району проведення АТО Президента України Петра Порошенка і може стати додатковим приводом для введення миротворчої місії на Донбас", – зазначено в повідомленні.

    У штабі АТО вважають, що справжні мотиви таких повідомлень зрозумілі.

    "Російсько-окупаційні адміністрації у будь-який спосіб прагнуть створити в суспільстві додаткову напругу й сформувати негативне ставлення щодо питання введення миротворчої місії на Донбас", – наголошують у штабі.

    Також метою таких інформаційних вкидів є дискредитація сил Антитерористичної операції в очах міжнародної спільноти та формування негативного іміджу Збройних сил України, доповнили у штабі АТО.

    У повідомленні зазначається, що розвідка штабу АТО не виключає ймовірності підготовки й проведення таких терактів саме бойовиками російсько-окупаційних військ. Зважаючи на це, штаб закликає керівництво підприємств вжити заходів стосовно посилення заходів безпеки та охорони.

    Прес-центр штабу АТО наголошує, що українська сторона зацікавлена у стабільній роботі об'єктів критичної інфраструктури Донбасу. Сили Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей продовжують неухильно дотримуватись Мінських домовленостей по усій лінії розмежування сторін, додали у штабі.

    Як повідомляв 5.UA, у середу, 11 квітня, на Луганщині підірвався легковик Chevrolet Niva з місцевими мешканцями.

    ВІДЕО ЗА ТЕМОЮ

    Збираю компромат на Омеляна, бо підтримую і хочу знати

    Владимир Омелян: чиновник-технократ или новый коррупционер

    19/03/2018 17:14

    Министр инфраструктуры Владимир Омелян

    Омелян Министерство инфраструктуры

    История Министра инфраструктуры Владимира Омеляна

    Быть одним из самым высокооплачиваемых министров в правительстве и жить в доме, который принадлежит племяннице жены. Звучит, как анекдот, но таковы реалии жизни отдельных высокопоставленных чиновников нашей страны. И это не показатель того, как мало платят государственным управленцам, а, скорее, свидетельство нежелания отдельных личностей декларировать свои реальные доходы.

    Имя министра инфраструктуры Украины Владимира Омеляна часто мелькает в украинских СМИ. Ничего удивительного здесь нет. Дороги, «Укрзализныця», морпорты, аэропорты –это лишь малая толика того, что находится в компетенции его ведомства.

    Большая ответственность и большие деньги. К примеру, в 2018 году, по словам Омеляна, на развитие инфраструктуры будет направлено свыше 86 миллиардов гривен, из этих денег порядка 50 млрд гривен пойдет на дороги.

    Но одно дело выделить деньги из бюджета, а совсем другое, как их будут использовать, и кто в итоге будет «в плюсе»: страна, или отдельные фирмы и стоящие за ними бенефициары. Здесь крайне важна фигура министра, как, условно говоря, гаранта прозрачности и эффективности использования государственных средств и принятия решений в исключительно интересах государства. Но в этом аспекте к Владимиру Омеляну есть целый ряд вопросов.

    Большая зарплата и тайные расходы

    В начале февраля текущего года, СМИ со ссылкой на данные Кабмина сообщили, что за 2017 год Омелян на должности министра заработал больше остальных членов правительства. Его заработная плата составила 746,8 тыс. грн. Но даже таких сумм министру не хватает, чтобы объяснить свои расходы. Впрочем, раскрывать реальные данные о своих тратах глава Мининфраструктуры также не спешит.

    «Тайнами» Омеляна уже заинтересовались компетентные органы. В октябре прошлого года стало известно, что детективы НАБУ проводят досудебное расследование по факту декларирования недостоверной информации и незаконного обогащения министром.

    В частности, выяснилось, что Омелян с декабря 2016 года проживает в доме стоимостью порядка 7 миллионов гривен. Принадлежит недвижимость двоюродной племяннице жены министра.

    Владимир Омелян ранее утверждал, что снимает жилье у двоюродного брата жены – предпринимателя, экс-замминистра охраны окружающей среды Владимира Бевзы.

    Но, согласно информации из Государственной фискальной службы, у племянницы не было доходов, которые позволили бы ей купить указанный дом. Об этом доме писали журналисты-расследователи программы Схемы. Более того, девушка, по данным журналистов, уже давно живет за границей.

    Активы министра Омеляна

    Кроме того, сообщается, что в период с 23 марта 2009 года по 23 марта 2011 года мать двоюродной племянницы жены Омеляна выдала доверенность Омеляну на право управления автомобилем марки Lexus RX 350. Также досудебное расследование установило, что Омелян не указал в своей декларации автомобиль «BMW X5» 2015 выпуска, ориентировочной стоимостью 1,6миллиона гривен, которым пользуется с 2015 года и который принадлежит брату министра.

    Все эти факты выглядят еще более подозрительно на фоне информации о коррупционных схемах, в которых замешан министр инфораструктуры.

    Тендеры для «АТ-Механика»

    В нескольких журналистских расследованиях фигурирует фирма «АТ-Механика", которая активно пытается выйти на тендеры «Укрзализныци». Лоббирует ее интересы, по информации СМИ, Владимир Омелян. Одним из владельцев «АТ Механики» является член Наблюдательного совета при Мининфраструктуры Виталий Руденко, а это прямой конфликт интересов.

    Из-за шумихи в СМИ, «АТ-Механики» не смогла выиграть крупный тендер на «УЗ», однако это не помешало ей подписать контракт с «Киевпасстрансом». На закупку железнодорожного оборудования (компенсаторов, пружинных клемм). По информации СМИ, к участию в этих торгах были допущены лишь две фирмы: «АТ Механика» и

    ЧП «Микатор», которое является дилером «АТ-Механика».

    Министр Омелян может содействовать компании АТ-Механика

    К слову, еще одним дилером «АТ-Механики» является фирма Александра Януковича ООО «Евроинвестстрой».

    С сыном бывшего президента Омелян мог познакомиться во время своей работы в команде Юрия Колобова, который при Януковиче возглавлял Министерство финансов.

    Российская «ТИС» под покровительством министра

    Еще в ноябре 2016 года депутат ВР от «Народного Форонта» Максим Поляков прямо заявил, что Владимир Омелян компании лоббирует интересы компании «ТИС", которая в 2015 году получила от Министерства инфраструктуры разрешение относительно права разделения портового сбора в порту «Южный» 50/50, хотя по факту она не является владельцем акватории. «Ежегодно наносится ущерб более 10 млн долларов. Эти средства должна была получать Администрация морских портов Украины», - сообщил тогда Поляков.

    Он добавил, что в Одесском порту Владимир Омелян совместно с «ТИС» намерены продать за 50 млн долларов государственный буксирный флот, который ежегодно приносит в бюджет более 10 млн долларов. Он также сообщил, что при содействии Министерства инфраструктуры компания «ТИС» получает бюджетные средства за фиктивные услуги, которые якобы оказывает несуществующая железнодорожная станция «ТИС».

    Омелян и группа компаний ТИС

    Сама же компания «ТИС», по информации СМИ, представляет интересы российского бизнеса. Тогда же стало известно, что сотрудники СБУ пришли с обысками в компанию «ТИС».

    Вместо эпилога

    Все эти факты лишь небольшая часть того, чем занимается Владимир Омелян на своем посту. И каждый эпизод заслуживает отдельного изучения, как со стороны компетентных органов, так и журналистов.

    Но даже этой информации достаточно, чтобы задаться вопросом, кем на самом деле является министр, живущий в доме дальней родственницы по линии жены и пользующийся чужим авто: чиновником-технократом европейского образца, или просто очередным удачливым коррупционером, который просто «поймал волну».

    Сферы влияния министра инфраструктуры

    Єдина Помісна Православна Церква в Україні буде скоро!

    president.gov.ua
    ПРЕЗИДЕНТ ПРО АВТОКЕФАЛІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ: "ЙДЕТЬСЯ ПРО НАШЕ ОСТАТОЧНЕ УНЕЗАЛЕЖНЕННЯ ВІД МОСКВИ" 
    19.04.2018 12:56
    Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви. Створення її зміцнить незалежність України, вважає Президент

    Президент Петро Порошенко заявляє, що питання надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві виходить за межі суто церковних справ. Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді.

    ЗА ТЕМОЮ

    "Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом", – сказав Президент.

    Він додав: "Усі помісні церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу. Такими є традиція і вимога Вселенського Патріаршого Престолу. По суті, автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні".

    Петро Порошенко підкреслив, що саме тому для нього, як Президента, для народних депутатів, залишатися осторонь значило би підтримати статус-кво, який вигідний Москві. 

    Президент також наголосив, що об'єднана Українська православна церква може стати найбільшою з-поміж існуючих нині: "Наша об'єднана Українська православна церква може стати найбільшою в усьому православному світі. І про цю перспективу я говорив поточного тижня з предстоятелями усіх трьох православних церков України".

    Порошенко також висловив переконання, що надання Томосу про автокефалію Єдиної Української Православної Церкви Вселенським Патріархом зміцнить незалежність нашої держави.

    "Такий Томос, дорогі мої, зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається "Русским миром" і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації", – також наголосив він.

    Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше 19 квітня Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви. 

    Готуємось до непроханих гостей серйозно

    У МЕРЕЖІ ПОКАЗАЛИ ВИПРОБУВАННЯ НОВОЇ МОДИФІКАЦІЇ ПТРК "СКІФ" – ВИДОВИЩНЕ ВІДЕО 
      19.04.2018 16:55
      Український ракетний комплекс здатний уражати малорозмірні цілі типу довготривалих вогневих точок, танки в окопі, легкоброньовані об'єкти та вертольоти



      На одному з військових полігонів відбулися успішні випробування нової модифікації ПТРК "Скіф" – це експортна версія українського "Стугна-П". Згідно з вимогами потенційного замовника, конструкція удосконаленого протитанкового керованого ракетного комплексу "Скіф" зазнала певних змін. Про це повідомляє прес-служба КБ"Луч" на своїй сторінці у Facebook.

      "Усі модифікації були направлені на адаптацію пускової установки для використання її в умовах м'яких ґрунтів та піску. Сама ракета не зазнала змін так як з самого початку розроблялася для застосування в будь-яких кліматичних та погодних умовах, без виключень", – зазначається в повідомленні

      Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Попко Сергій Миколайович під час випробувань високо оцінив модернізацію сучасного українського протитанкового ракетного комплексу виробництва КБ "Луч".

      "Обладнння штатного ПТРК потужним тепловізором дає змогу гарантовано уражати бронетехніку ворога в умовах складної видимості та вночі. Ця розробка вчергове підтверджує, що наша країна має надзвичайно високий науковий потенціал, який дозволяє створювати зразки озброєння та військової техніки на рівні провідних країн світу", – наголосив Сергій Попко.

      Український ракетний комплекс здатний уражати малорозмірні цілі типу довготривалих вогневих точок, танки в окопі, легкоброньовані об'єкти та вертольоти, що робить його універсальним вогневим засобом стримування на полі бою.

      Як повідомляв 5.UA, в Україні провели успішні випробування модернізованого зенітно-ракетного комплексу C-125М "Печора".

      На Львівщині нарада з НАТО - саме то!

      В УКРАЇНУ ПРИБУЛИ МАЙЖЕ 40 ВИЩИХ ОФІЦЕРІВ ВІЙСЬКОВОГО КОМІТЕТУ НАТО – ЩО ОБГОВОРЮВАЛИ
      19.04.2018 15:23
      У ході зустрічі головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко підкреслив: існує потреба підвищити рівень співпраці між українським військом та силами Альянсу

      ЗА ТЕМОЮ

      У четвер, 19 квітня, на Львівщині відбулося виїзне засідання військового Комітету. Представники країн-членів НАТО та Збройних Сил України обговорили, серед іншого, стратегічні питання, військове співробітництво та ситуацію на сході країни. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу".

      На Яворівський полігон прибули близько 40 вищих офіцерів Військового комітету НАТО. Головною темою засідання стало військове співробітництво між Збройними Силами України та їх партнерами з числа держав-членів Альянсу.

      Сторони обмінялися оцінками поточного стану та перспектив ситуації з безпеки України та її кордонів. Генерал НАТО Петр Павел запевнив, що НАТО і надалі буде продовжувати підтримувати Україну у військових справах. А члени Військового комітету оцінили військові реформи України на високому рівні.

      виїзне засідання військового Комітету

      "Ми не лише задоволені дружністю і відкритістю діалогу, який ми мали впродовж цього засідання, також всім тим, що ми побачили тут, зокрема щодо досягнень України на шляху реформ та підвищення рівня оперативної сумісності між українським військом та НАТО", – заявив Голова військового комітету НАТО Петр Павел.

      виїзне засідання військового Комітету

      Офіцери Військового комітету підняли ще одну важливу тему під час переговорів – це участь України у миротворчих операціях під проводом НАТО. Адже українські військовослужбовців беруть участь у більшості військових операцій Північноатлантичного альянсу.

      Для України приїзд Військового комітету НАТО є важливою подією, адже цей орган надає важливі рекомендації у різних військових питаннях і від нього залежать стратегічні рішення Альянсу, зокрема у вирішенні воєнних конфліктів.

      виїзне засідання військового Комітету

      "Питання, які сьогодні обговорювалися, практично по кожному з них ми намагалися донести до наших партнерів необхідність підвищити рівень нашої співпраці. На тактичному рівні, що стосується підготовки наших підрозділів, військовослужбовців, у нас достатньо хороша взаємодія і достатньо активна допомога. Зараз мова йде про те, щоби таку ж допомогу надавали з підготовки персоналу для штабів оперативного і реформування системи стратегічного управління. Також допомогу у створенні матеріальної бази управління. Мова йде про автоматизовану систему управління військами", – відзначив начальник Генерального штабу Віктор Муженко.

      Нагадаємо, у березні цьогоріч головнокомандувач ЗСУ заявив, що Сили спецоперацій України будуть сумісні з ССО НАТО. Так, 2019 року загін українських Сил спеціальних операцій в форматі Special Operation Task Group пройде сертифікацію і з 2020 року заступить на бойове чергування у складі підрозділів NATO Response Force.

      Донбас - це Україна!

      14.04.18 20:57 Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки. ФОТОрепортаж
      У Світлодарську (Донецька область) у рамках акції "Донбас - це Україна" відбувся запуск на повітряних кулях українського прапора й агітаційних листівок у бік окупованої Горлівки.

      Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр  штабу АТО.

      Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки 01

      Державний прапор України, прикріплений до 50-ти наповнених гелієм повітряних куль, запустили з берега місцевого водоймища. Під державний гімн України та оплески учасників акції прапор взяв курс на Горлівку.

      Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки 02

      Читайте на "Цензор.НЕТ": Підрозділи Нацгвардії, СБУ, ДПС, Нацполіції та інші силові органи в зоні АТО з 30 квітня переходять у підпорядкування ЗСУ, - Гуцуляк. ВIДЕО

      Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки 03
      Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки 04

      Активісти запускають у небо повітряний агітаційний пакунок, наповнений жовто-блакитною символікою,та листівками. За годину він розкриється у небі над окупованою Горлівкою та нагадає її мешканцям, що Донбас – це Україна.

      Читайте на "Цензор.НЕТ": Екс-командира військової частини 3011 Мельника перевели і понизили в посаді за використання червоних прапорів на параді в Кривому Розі, - Центральне теруправління Нацгвардії

      Український прапор і листівки запущено в повітря зі Світлодарська в бік окупованої найманцями РФ Горлівки 05