Засранці у вишиванці
- 23.10.19, 11:41
![](http://os1.i.ua/3/1/15593731_115e9cb8.jpg)
За минулу добу незаконні збройні формування 24 рази обстріляли позиції Збройних сил України, в результаті обстрілу загинув український військовослужбовець, двоє отримали поранення і один - бойову травму, повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил.
"22 жовтня збройні формування Російської Федерації і її найманці 24 рази порушили режим припинення вогню. В результаті обстрілу загинув один військовослужбовець зі складу об'єднаних сил, двоє - отримали поранення, а ще один - бойову травму", - йдеться в повідомленні на офіційній сторінці штабу ООС в соцмережі Facebook у середу вранці.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив 10 обстрілів. Зокрема, тричі неподалік Павлополя - з гранатометів, великокаліберних кулеметів і ПТУР, поблизу Новотроїцького - з ручних протитанкових гранатометів, у Новоселівки Другої - з СПГ і великокаліберних кулеметів, двічі поблизу Водяного - з мінометів калібру 82 мм, станкових і автоматичних гранатометів і стрілецької зброї , у Пищевика - з автоматичних гранатометів, неподалік Красногорівки - з великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї, поблизу Мар'їнки - зі стрілецької зброї.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник здійснив 14 обстрілів. Зокрема, чотири рази неподалік Золотого - зі стрілецької зброї і гранатометів різних систем, тричі у Зайцевого - з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, поблизу Південного - з великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї, двічі в районі Новолуганського - з мінометів калібру 82 мм і автоматичних гранатометів, двічі навколо Хутора Вільного - з підствольних і автоматичних гранатометів, неподалік Луганського - з великокаліберних кулеметів, у Новотошківського - з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї.
"З початку цього періоду збройні формування Російської Федерації і її найманці 7 разів порушили режим припинення вогню. Втрат унаслідок ворожих обстрілів серед особового складу об'єднаних сил не зафіксовано", - додали в штабі.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив обстріли поблизу Водяного на Приазов'ї - з артилерії калібру 122 мм, двічі поблизу Пищевика і один раз неподалік Павлополя - зі станкових і ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, у Пісків - з РПГ, великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" зафіксовано ворожі обстріли з автоматичних гранатометів неподалік Зайцевого з великокаліберних кулеметів і ручних протитанкових гранатометів у Луганського.
Протягом доби вівторка бойовики на Донбасі 13 разів порушили режим припинення вогню, внаслідок чого поранень або бойових травм дістало троє українських військовослужбовців, повідомляє прес-центр Операції об'єднаних сил.
"Противник обстріляв позиції наших підрозділів із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, стрілецької зброї та протитанковими керованими ракетами (ПТУР)... Протягом поточної доби внаслідок обстрілів поранень зазнали два військовослужбовці об'єднаних сил, ще один - отримав бойове травмування", - йдеться у вечірньому зведенні, оприлюдненому на сторінці прес-центру ООС у соцмережі Facebook.
Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" бойовики здійснили шість обстрілів по позиціях об'єднаних сил: тричі неподалік Павлополя з напрямку н. п. Українського та Соснівського - з гранатометів, великокаліберних кулеметів і ПТУР; поблизу Новотроїцького з напрямку Докучаєвська - з ручних протитанкових гранатометів; поблизу Новоселівки з напрямку Василівки - із СПГ та великокаліберних кулеметів; поблизу Водяного з напрямку н. п. Пікузи - з мінометів калібру 82 мм.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" ворог здійснив сім обстрілів українських позицій: неподалік Золотого з напрямку Первомайська - зі стрілецької зброї; тричі поблизу Зайцевого - з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів; поблизу Південного - з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; двічі в районі н. п. Новолуганського - з мінометів калібру 82 мм і автоматичних гранатометів.
"Підрозділи об'єднаних сил дотримуються умов припинення вогню і перебувають напоготові до будь-яких підступних та провокаційних дій противника", - йдеться у зведенні.
22 жовтня 2019 року - 08:24
Під час перебування у Японії з робочим візитом Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська взяли участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Україна є однією з майже 200 країн, представники яких прибули у Токіо для участі в церемонії. Останнє сходження на трон японського імператора відбулося 30 років тому, а Володимир Зеленський став першим українським Президентом, запрошеним на інтронізацію. Церемонія інтронізації тривала понад півгодини.
«Для мене велика честь взяти участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Проведення стародавнього обряду в сучасній Японії є прикладом того, як в одній державі можуть співіснувати і глибока повага до традицій, і впровадження новітніх високих технологій для поліпшення життя кожної людини», – сказав Володимир Зеленський після закінчення інтронізації.
Нагадаємо, програмою робочого візиту Президента України до Японії передбачені його зустрічі з керівництвом палат японського парламенту, представниками бізнесу, а також низка двосторонніх переговорів з лідерами іноземних країн.
КИЇВ. 14 жовтня. УНН. Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України та 76-ої річниці створення УПА презентував відео про Степана Бандеру. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу Інституту.
"Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio приурочив вихід нового яскравого історичного ролика про Степана Бандеру, який став продовженням започаткованого Інститутом циклу "Люди епохи", - йдеться в повідомленні.
У ролику використані архівні фото та кадри з документального циклу Тараса Химича "Хроніка УПА".
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=APSxfqdnW-0
Додамо, що Степан Бандера став одним із символів боротьби України за незалежність у ХХ столітті. Довгий час радянська пропаганда намагалася дискредитувати його ім’я, вішаючи тавро "бандерівця" на кожного, хто наважувався мріяти про самостійну Україну, і поширюючи про Бандеру різноманітні вигадки.
Нагадаємо, День захисника України відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Також 14 жовтня традиційно відзначають як день створення Української повстанської армії.
КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов відвідав у Києві гала-прем’єру фільму “Захар Беркут”. Про це Сенцов написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
Український режисер оприлюднив на своїй сторінці дві світлини із кінотеатру із приписом "на прем'єрі всеукраїнського історичного блокбастера "Захар Беркут". На світлинах Сенцов стоїть, зокрема, в оточені свого друга Євгена Черникова та актора Олега Карпенко. Примітно, що на другій світлині Сенцов стоїть поруч з Святославом Вакарчуком.
Нагадаємо, 8 жовтня компанія "Kinorob" представила Держкіно завершену виробництвом історичну драму Ахтема Сеїтаблаєва "Захар Беркут".
У широкий прокат фільм вийде сьогодні, 10 жовтня 2019 року.
Нагадаємо, український фільм “Додому” потрапив у лонг-лист премії “Оскар”.
Роковини смерті: 15 жовтня 2019 р. 60-т вбивству Ст. Бандери
Цього дня, 60 років тому, в Мюнхені, агентом радянських спецслужб було вбито Степана Бандеру (1909-1959), політичного діяча, ідеолога і теоретика українського національно-визвольного руху, одного з лідерів «Організації українських націоналістів». Його вбивцю – Богдана Сташинського, згодом нагородили орденом Бойового Червоного Прапора («за виконання важливого урядового завдання»), але потім він все одно перейшов на Захід. Бандера був талановитим організатором, політиком-стратегом, відданим революційним методам боротьби за визволення українського народу від австро-угорських, польських, московсько-більшовицьких колонізаторів, за незалежну Українську Державу – такої характеристики заслужив він від своїх сподвижників та прихильників української національної ідеї. Представники ж держав, чия влада поширювалась у різний час на українські землі, вважали його державним злочинцем, бандитом. І по сьогодні ім’я Бандери залишається своєрідним «каменем спотикання» в міждержавних відносинах з нашими сусідами, як із заходу, так і зі сходу. Радянські пропагандисти доклали чимало зусиль, аби в свідомості пересічного громадянина прізвище Бандери асоціювалось виключно зі словами «банда», «бандит». Хоча, є й такі, хто щиро вважав його рідним братом славнозвісного Остапа Бендера й називав (називає) «Бєндєрою». Між тим, у польській мові «бандера» – це «прапор». Не викликає сумніву, що Степан Бандера, незважаючи на спотворення його образу ворожою пропагандою, залишається прапором боротьби за незалежну Україну. Майбутні дослідження архівних матеріалів, яких ще не торкалась рука не заангажованих дослідників, дозволять з’ясувати істинну роль і місце націоналістів ХХ століття в боротьбі за незалежність України, в тому числі й самого Степана Бандери. А поки точаться суперечки щодо перевезення й перепоховання праху покійного в Україні. В Мюнхені могилу ідеолога українських націоналістів неодноразово оскверняли
Меморіал побудовано за ініціативою керівництва Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України на честь загиблих захисників України на місці катастрофи збитого бойовиками вертольоту Мі-8 МТ. 24.06.2014 вертоліт Мі-8 МТ (бортовий номер «63 жовтий») зі складу 16-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ повертався після виконання спеціального завдання.
На українському блокпосту військовослужбовці СБУ здійснювали монтаж та налагодження телекомунікаційного обладнання з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення першого за цю війну перемир’я в зоні проведення АТО.
Під час польоту вертоліт був збитий невстановленими бойовиками «ДНР» в районі гори Карачун близько 17:15. Випустивши ракету, бойовики зникли в найближчому селі Билбасівка.
Внаслідок потрапляння ракети у вертоліт останній вибухнув та впав на землю в районі c. Новоселівка, почалася пожежа, відбулося детонування боєкомплекту.
В результаті катастрофи загинули всі 9 осіб, які знаходилися на борту:
– екіпаж у складі командира підполковника Андрія Бєлкіна (кадровий військовий, брав участь у миротворчих місіях під егідою ООН у Ліберії з 2007 р.), штурмана майора Дмитра Шингура та бортового техніка майора Руслана Мазунова (мобілізований весною 2014 р.);
– два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков зі складу 3-го окремого полку спецпризначення;
– четверо співробітників СБУ: офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спеціальних операцій «А».
У церемонії відкриття меморіалу взяли участь військовослужбовці СБУ, ЗСУ, НГУ, мешканці Слов’янська, Слов’янського району, родичі загиблих воїнів, представники міської та районної влади, громадські активісти. Під час виступу начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ полковник Кулешов М.В. відзначив, що пам’ять загиблих військовослужбовців залишатиметься назавжди в серцях тих, хто продовжує захищати України. Наголосив на тому, що СБУ продовжуватиме протидіяти загрозам безпеці держави, зміцнювати потенціал боротьби з сучасними викликами, нарощуватиме потужності в сфері інформаційної та кібербезпеки. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, поклали квіти