О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Українські скотомогильники кацапським окупантам

  • 03.07.15, 22:06
У Новоазовську ліквідовано начальника штабу морської розвідки Росії
Наталія Світанок 03 липня 2015, 20:25
 13291  1
У Новоазовську ліквідовано начальника штабу морської розвідки Росії


Читайте також:
У Новоазовську Донецької області український снайпер знищив начальника Штабу морських котиків Росії.


Про це повідомляє сайт міста Маріуполя 0629, новину передає «Преса України».

«Р-н н. п. Новоазовськ СЧВ-3 (*терміново, надзвичайної важливості, доповідь рівня 3). Підрозділи 1-ї спеціальної групи "Дельфін" (*зведений загін морської спеціальної розвідки Тихоокеанського і Північного флотів) при проведенні занять в акваторії пострілом зі снайперської зброї великої потужності убитий начальник штабу підрозділу."200" — 1», - йдеться у повідомленні блогера Олега Ярчука.

Журналісти 0629 звернулися у прес-службу полку "Азов" для підтвердження, або спростування інформації Ярчука. Там пояснили, що таке можливо, але це не справа рук полку. 

«Азов» до цього не причетний. Роботу інших підрозділів ми коментувати не можемо», - зазначили в прес-службі полку.

Проте журналісти знайшли людину, котра підтвердила ліквідацію начальника штабу морської розвідки Росії. Цей факт підтвердив прес-офіцер сектору "М" Ярослав Чепурний.

Нагадаємо, танковим батальйоном «ДНР» командує «доброволець» із Росії майор Петро Ручйов, котрий приїхав на Донбас для участі в російсько-українській війні більше року тому. 

Цивілізація укрів

  • 03.07.15, 19:39
Цивілізація укрів. Осягаючи історію майбутнього…

Провидіння рідко дає прямі сигнали. Осягаючи історію майбутнього, ми шукаємо у нашому повсякденному житті деталі, що претендують на те, аби називатися тенденціями.

А деталі ці всюди, потрібно тільки вміти їх читати.

Ось - репортаж російського історика Сергія Медведєва у російському"Форбсі", присвячений поїздці у Львів. Море захоплення, неочікуване від росіянина. Побачив там щось ностальгічне? Чи нездійснену мрію власного народу упізнав? Із заздрістю називає "лігво бендерівців" справжнім столичним містом, порівняно з яким Москва - дрімуча провінція. "Дивовижним чином, пише він, Україна в облозі, що переживає сплеск національної самосвідомості, сьогодні більш глобальна та космополітична, ніж Росія - нафтова провінція світової економіки".

Космополітизм - лайливе слово, пам'ятаємо ми з дитинства. Підозріле, з точки зору справжнього українського патріота.

Замість національного відродження кого ми бачимо на керівних посадах? Грузини, литовці. З якого дива вони поміняли громадянство, аби займатися реформами у нас? Що так прив'язало колишнього президента суверенної держави до України, що він наважився ризикнути ім'ям та іміджем, і очолити Одеську область?

Чому уся Європа й Америка з таким завидним терпінням возяться з нами, захищаючи від московського ярма і рятуючи від економічного колапсу?

Зрозуміло, чому возяться з Грецією - це, можна сказати, колиска західної цивілізації. Можливо, і ми десь недалеко, може, й у нас заварюється щось цивілізаційне?

Взятися б за це питання філософам і соціологам, спробувати здолати аберацію близькості, побачити за деревами ліс!

І якщо візьмуться, то одразу згадають слова відомого американського історика Феліпе Фернандеса-Арместо про те, що країни, які ставали центрами цивілізації, завойовували світ не силою зброї, а тими своїми цінностями, які залучали до них уми і серця навколишніх народів. Втрата ж привабливості вела до відтоку мізків і послаблення волі, а потім - і занепаду цивілізацій.

За п'ятсот років до нашої ери міста-держави Еллади здавалися персам малопомітними прищами на тілі гігантської імперії царя Дарія. Але імперія згинула безслідно, а елліністичний світ, проживши тисячу років, надихає нас своїми ідеями і звершеннями і сьогодні.

А в ХVI столітті невелика провінція на околиці великої Іспанської імперії - Нідерланди - захотіла свободи і демократії.

І герцог Альба, який підписав 18 тисяч смертних вироків і говорив, що "нескінченно краще шляхом війни зберегти для Бога і короля державу збіднілу і навіть розорену, ніж без війни мати її у квітучому стані для Сатани і його посібників єретиків" - цей герцог ійуся іспанська імперія опинилися у глибокому минулому. А з Нідерландів, власне кажучи, і почалася, ліберально-демократична Європа.

Як би не звірствувала Росія в Україні, не бажаючи віддавати її, "квітнучу єретикам", як би не лякала ядерним кайлом, уся ця Московська "цивілізація" (якщо така є) давно перестала бути привабливою для народів, що оточували її. За останнє століття, від неї утекли усі, хто тільки міг. А ті, хто залишився (на зразок Білорусі з Казахстаном) впали в цивілізаційну кому - від страху вторгнення - і втечуть, щойно випаде нагода.

Чим же може привернути поранена, балансуюча на межі дефолту Україна?

Ні високим рівнем життя, ні економічними перспективами, ні показовою чесністю чиновників похвалитися не можемо.

Філософи і соціологи знову звернуться до класиків і згадають Арнольда Тойнбі, який в книзі "Осягаючи історію" вчить: цивілізації, що народжуються, притягають ойкумену нестандартними відповідями на виклики, що встають перед ними. Чим з більшою кількістю викликів стикається народ або група народів - викликів кліматичних, військових, соціальних, екологічних, чим численніше виявиться покоління людей, здатних вистояти у цих випробуваннях, і чим потужнішою буде їхня реакція, тим більше шансів у країни стати цивілізацією.

Видатний мислитель митрополит Антоній Сурожський сказав про це по-іншому: богообраним стає не той народ, який піднесений, а той, який принижений і важче за всіх страждає.

Чи варто перераховувати, скільки випробувань випало на долю нашого народу, скільки воєн, революцій, страт, голодоморів та екологічних лих? Скільки разів і пам'ять про нього, здавалося, була стерта з історії, і скільки разів він відроджувався.

Улюблений філософ Путіна Сергій Переслегін на початку двохтисячних мав визнати: українці так відчайдушно боролися за свою державність, що заслужили її.

Так, заслужили. Державність. Але стати цивілізацією? Чи не занадто заносить авторів?

Ось тут філософи і соціологи повинні згадати про популярну сьогодні теорію множинності цивілізацій. Згідно з якою стати такою може майже кожна країна.

Є у світі країни-цивілізації: Японія, що відповіла ще у XVI столітті на виклик неминучої екологічної катастрофи унікальним природоохоронним експериментом сегунів клану Токугава, або Ефіопія - християнська африканська держава, що вистояла перед викликами ісламського оточення і християнського розколу, Ізраїль, що повернув державність майже через дві тисячі років.

Є і зовсім маленькі, острівні держави-цивілізації. Їх згадує у своїх книгах знаменитий історик і мандрівник Джарред Даймонд. В одному, народи файу ось вже кілька століть ведуть кровопролитні міжусобні війни тільки тому, що у них (на подив європейців) зовсім відсутні будь-які політичні та соціальні механізми мирного розв‘язання суперечок!

Інша міні-цивілізація - Тікопіа - навпаки, ось вже три тисячоліття живе практично без воєн і революцій (останній озброєний конфлікт датується XVII століттям), завдяки унікальній системі обмеження народонаселення.

Методи ці, на погляд європейця, дикунські - що включають і умертвіння немовлят, і добровільні самогубства - зате тут ніколи не було голодомору, усі рішення приймаються консенсусом, і острів схожий на щедрий плодоносний сад.

Немає межі цивілізаційному різноманіттю у нашому світі! І не проблема стати країною-цивілізацією, ізольованою від світу, ворогів та світових імперій.

Подвиг - це стати "стержневою країною" (за термінологією Хантінгтона) цивілізації, що народжується. Тією, за якою потягнуться розчаровані народи, із згаслом пасіонарністю і мрійливою лінню в умах, ті, кому, щоб повстати, потрібен приклад і заклик.

І такий шанс в України є. Запорука цьому, як ні дивно, - той нестійкий стан вічної кризи, в якій перебуває, перебуваючи на самому розломі цивілізацій, наш народ.

Охочі заглибитися у питання обов'язково згадають слова того ж Хантінгтона про те, що у будь-якої країни, що розривається доцентровими силами кількох світових цивілізацій, є три шляхи: або бути силою захопленою однією із сторін, або бути розколотою, або самим зайняти місце "стрижневої країни" і почати будувати новий цивілізаційний дім.

Ми не одні такі на планеті. Вибір стоїть і перед Туреччиною, що коливається між Заходу і світом ісламу, і перед Іраном, що не знайшов себе в арабському оточенні. І (у перспективі) - перед Білорусією, ще сплячою, але яка неминуче побачить себе на цивілізаційному розпутті.

Центром якої цивілізації могла б стати в майбутньому Україна? Окиньте поглядом карту Східної Європи - можливості безмежні. Це і забутий формат потрійного союзу Польщі, Литви і України. Чи - Причорномор'я - де нашими союзниками будуть Молдова, Грузія, і, ми упевнені, Крим.

Україна не найблагополучніша і не найбільш інтелектуально просунута країна в цій компанії, і, здавалося б, смішно чекати від не лідерства. Але (згадаємо Тойнбі) головне - приклад гідної відповіді на історичний виклик. А виклик цей сьогодні видно усім.

І те, що відбувається - це тільки початок шляху. Для того, щоб набути міцності, країни-цивілізації потрібно дуже багато передумов.

Перше, це своя цивілізаційна історія. Ви думаєте, це чисто з інтересу Росія витрачає неймовірні зусилля, намагаючись відняти у нашого народу право вважатися спадкоємцями Київської Русі? До появи на світовій арені держави Україна на російські історичні міфи і претензії дивилися крізь пальці.

Але цивілізаційний дух Київської Русі як європейської держави, збережений Великим князівством Литовським і Російським, який визрів у демократичних вільностях, передовій науці і культурі древнього Києва і Львова, все виразніше виштовхує Росію на узбіччя Європи, в обійми її дійсного, а не вигаданого минулого - як улусу Золотої орди.

Ведучи свою країну в Китайську цивілізацію, Путін підсвідомо звільняє місце на карті європейської історії для України.

Друге - своя релігія. І нам здається, процес її народження вже відбувається. Ситуація у нас - унікальна. Є греко-католицька церква - яка відірвалася від православ'я, але не прийшла до кінця у католицизм. Поруч піднімається Українська православна церква Київського патріархату, яка за 25 років безповоротно розійшлася з Московським православним фундаменталізмом. І якщо говорити про прийдешнє об'єднання церков, то саме цих двох. З тим, що на їх основі народиться нова релігія. Не сьогодні, можливо - через півстоліття.

Третє - своя писемність. Не мова - а писемність, алфавіт. Читаючи кирилицею, ми не вийдемо з орбіти "руського миру". Адже змішення латині, грецької і церковнослов‘янської історично відрізняло учених і філософів допереяслівської України.

Українське суспільство експериментувало з письмом - і в літописі Самовидця і в картинах Нарбута. Чом би не повернутися до цих експериментів?

Не варто боятися того, що латино-кирилічний мікст не буде зрозумілий оточуючм. Європа і кирилицю не розуміє. А Росія хоч і пише тими ж буквами, а й про речі для нас чужі. І потім, Кирило і Мефодій просто експериментували, невже ми не здатні повторити цей досвід?

І, нарешті, спосіб життя, самобутність громадського устрою. Безумовно, вивчаючи цю сторону питання, соціологи і філософи належним чином оцінять значення Майдану, добровольчого і волонтерського рухів, як феномену українського громадянського суспільства.

Видатний психолог Роберт Ділтс назвав би його суспільством героїв. На думку ученого, пасіонаріїв ("чемпіонів") і "героїв" відрізняє істотна риса. "Герой, - відзначає Ділтс, - це, загалом, нормальна людина, яка покликана життям до дії в екстраординарних обставинах. Чемпіон - це людина, яка бореться за певний ідеал, який він вважає правильним шляхом, правильною картою світу. А усі, хто проти цього ідеалу, - вороги".

Все той же виклик і відповідь на нього. Звичайні, нічим не примітні у мирний час люди у потрібний момент вийшли на захист Майдану, відповівши на заклик і віддавши за нашу свободу свої життя, встали на чолі добровольчих батальйонів, розгорнули військову логістику, покрутіше дипломованих фахівців і, коли прийде час, повернуться до своїх колишніх занять.

Це - цікавий цивілізаційний зріз громадської психології, "оспіваний" і Шпенглером, і Тойнбі, і Фукуямою. Хто знає, можливо, саме він і надає нашому народу той неповторний шарм, який у сьогоднішніх умовах виводить українців на перші ролі у цивілізаційному процесі.

Звичайно, цілі "цивілізації укрів" ще належить сформулювати. І немає жодних гарантій - адже так легко залишитися нічим, лопнути як мильна бульбашка.

Уся історія Землі покоїться на уламках нездійснених цивілізацій. Тому вважайте цей опус провокацією, спонуканням до пізнання історії нашого майбутнього, тим самим закликом, який має породити героїв.

І ще. Як писав Арместо, "запорука цивілізаційної перспективи - це віра у своє велике майбутнє". А тому не звертайте уваги на тих, хто єхидно скаже: знову перетворюють Україну на батьківщину слонів. Слонів - не слонів, але колись на території нинішньої України вже сталася одно подія, що змінила хід історії нарівні з відкриттям вогню і винаходом колеса.

Процитуємо востаннє все того ж Арместо. Ось що він пише у своїй книзі "Цивілізації": "У середині п'ятого тисячоліття до н.е. в поселенні Середній Стог у середній течії Дніпра, де річка тече на схід (це поряд з островом Хортиця! - авт.), вершники залишили купи сміття, повні кінських кісток. Це були ПЕРШІ відомі люди, кому вдалося одомашнити коня".

Перші. Вершники. Вже не перший рік за цю нашу першість змагаються і в Росії, і в Казахстані. Ну що ж, позмагаємося! Головне, що ми були і, немає сумніву, будемо на коні.

Євген Якунов, Віктор Мішковський, Київ.

Як поведуть себе правоохоронні органи?

  • 03.07.15, 18:41
Бойовик зізнався у вбивстві командира «Золотої роти» 24-го батальйону «Айдар»
Олена Ярмолюк 04 січня 2015, 15:50
 3289  2
Бойовик зізнався у вбивстві командира «Золотої роти» 24-го батальйону «Айдар»


Російський найманець з Єкатеринбурга зізнався у вбивстві громадянина України - командира «Золотої роти» 24-го батальйону «Айдар» Олександра Піскіжова, відомого серед бійців за прізвиськом «Італієць». Вбивство беззбройного командира сталося під час так званого «перемир'я» на території, підконтрольній українським військовим. Про це повідомляє у соцмережі журналіст Юрій Бутусов, новину передає «Преса України».

«До уваги СБУ та МВС: російський найманець з Єкатеринбурга Максим Видецький зробив зізнання у вбивстві громадянина України - командира «Золотої роти» 24-го батальйону «Айдар» Олександра Піскіжова! Негайно в розшук і вимагати видачі цієї мерзоти! Хочу подивитися, як посібники терористів будуть викручуватися і посміють відхилити запит Інтерполу при такому щиросердному зізнані», - пише Бутусов.

Журналіст зазначає, що бойовик зізнається у своїх протизаконних діях на території України під час «перемир'я» і звертається до представників місії ОБСЄ оцінити зізнання росіянина.

«В абсолютно відвертому інтерв'ю російський терорист відверто хизується вбивством захоплених полонених - бійців 24-р батальйону Міноборони батальйону «Айдар». Ау, спостерігачі ОБСЄ, це сталося під час перемир'я, на території, яка за результатами Мінських домовленостей знаходиться під контролем законної влади України, і яка була захоплена російськими найманцями», - пише журналіст.

Під час інтерв'ю найманець зізнається, що він, у складі розвідувально-диверсійної групи «брав» 32-й блокпост. До бандитів у полон потрапили шестеро бійців «Айдара», серед яких був і командир Піскіжов. Дізнавшись, що одного з російських найманців під час атаки було вбито, бандити вбили деяких беззбройних поранених полонених.

- Твій колега «Механік» розповідав, що ви командира «Айдара» зарізали.

- Я зрозумів, про що ти говориш. Коли ми третю колону брали і Женьку «Птурщика» побило... Не пробачу їм його (плаче). Коли чергова колона проїхала, два танка виїхало, один ми відразу спалили, а другий нас як отхерачив, Женьці відразу півдовбешки знесло. А у нього доньці всього три місяці виповнилося, уявляєш? Хлопець молодий зовсім. Він служив у російській армії капітаном в Краснодарському краї. Його за поведінку до «старлея» знизили, і він поїхав у Луганськ... Взяли шістьох «айдаровців» - литовець, поляк, грузин, два заступника командуючого там було. І коли сказали, що Женя «Птурщик» помер, там переклинило нас. Загалом, не всіх полонених до штабу доставили. Зрозумійте нас правильно, ми ж теж живі люди. Тільки з пацаном сиділи за одним столом, і ось він все!» - пояснив вбивство беззбройних солдат найманець.

«Злочинець, який скоїв це зізнався сам - і тепер Україна зобов'язана вимагати видачі росіянина Максима Видецького (на фото)», - переконаний журналіст.

Раніше ми повідомлялиОкремо журналіст «пройшовся» по начальнику Генерального штабу Віктору Муженку, якого він фактично звинуватив у тому, що той цинічно бреше президенту Петру Порошенку про ситуацію в зоні АТО, а Верховний Головнокомандувач або наївно вірить, або робить вигляд, що не помічає брехні.
 

Чи проукраїнська влада в Україні?

  • 03.07.15, 18:28
Генштаб саботує розслідування втрат ЗСУ під Дебальцевим, - «Самопоміч»
Суспільство — Роман Ганкевич, сьогодні, 18:121020

Зруйнована військова техніка на вулицях Дебальцевого

Депутати фракції «Самопоміч» Семен Семенченко і Тарас Пастух заявили, що діяльність робочої групи з вивчення причин трагедії у Дебальцевому саботовано, а винних у значних людських втратах та здачі техніки – до нині не встановлено.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби політсили.

За словами Тараса Пастуха, робоча група у повному складі не змогла жодного разу зустрітися з начальником Геншатбу Віктором Муженком і не отримала від Генштабу матеріалів для належного розслідування справи.

Усі терміни, відведені профільним комітетом для звіту, давно порушені.

«Проблема в тому, що у нас лишається лише один парламентський тиждень до літніх канікул Верховної Ради. Якщо до 15 липня звіту не буде – ми не почуємо його раніше осені», – констатував депутат.

Семенченко, своєю чергою, зауважив, що ситуація, коли впродовж чотирьох місяців Комітет не може встановити причини загибелі українських воїнів і здачі територій на Донбасі, є загрозою для національної безпеки України.

Парламентарі також наголосили на тому, що розслідування інших військових трагедій, таких як Іловайський котел, ДАП, та катастрофа Іл-76, не відбувається належним чином.

Якщ

Закон, рівний для усіх???

  • 03.07.15, 18:22
Порошенко скасував люстрацію екс-начальника київської міліціїП'ятниця, 03 липня 2015, 16:13
Президент Петро Порошенко скасував люстрацію екс-начальника київської


 міліції генерал-майора Олександра Терещука.

Відповідний указ від 3 липня оприлюднено на сайті глави держави

Зазначається, що це зроблено з урахуванням необхідності забезпечення обороноздатності держави:

Порошенко задовольнив погоджене з комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони клопотання щодо незастосування передбаченої частинами третьою, четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" заборони обіймати посади, щодо яких застосовуються заходи з очищення влади (люстрації), до генерал-майора міліції Олександра Терещука.

Зазначається, що цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

 Терещуку скасували люстрацію

5 червня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну заявив про звільнення начальника київської міліції Терещука в порядку люстрації.

Терещук очолював ГУМВС України в місті Києві з 22 липня 2014 року.

Раніше видання "Наші гроші" повідомило, що Терещук побудував триповерховий особняк на землі, заарештованої за підозрою в незаконному виділенні.

Сам Терещук заявляв, що у нього є всі необхідні акти на землю, і будівництво його будинку було повністю законним.

12 червня стало відомо, що міністерство внутрішніх справ зарахувало звільненого Терещука в розпорядження Національної гвардії.

Як відомо, в січні Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про люстрацію, які передбачають одноосібне право президентаскасовувати люстрацію щодо вищих військових і силовиків.

Зазначалось, щозакон діятиме до прийняття основних правок до закону про очищення влади.

У квітні Порошенко зокрема скасував люстрацію першого заступника секретаря РНБО екс-міністра оборони Михайла Коваля.

Українська правда

Таки так!

  • 03.07.15, 18:12
Кремль як головний русофобПавло Казарін, для УП _ П'ятниця, 03 липня 2015, 17:14

Фото з сайту Putinart.ru


"Я обещаю защищать этнических русских в Украине и тех украинцев, которые чувствуют свою неразрывную связь с Россией". Этим словам Владимира Путина исполнился год. И все это время Кремль ведет себя как самый последовательный русофоб.

Дело в том, что весь последний год Москва эксплуатирует мысль, что русские вне России – немыслимы. Что они размываются, ассимилируются во втором-третьем поколении, оставляя после себя забавные торговые марки с окончанием на -off.

Что государство есть тот единственный стержень, на который русского надо насадить, иначе он – русский – становится какой-то дрянью. Отсюда вывод – русских надо переселить в Россию либо в индивидуальном порядке, либо вместе с территорией.

Более того. Москва активно продает "русскость" как пакетный товар.

Мол, ежели русский, то обязательно должен радоваться Крыму, Донбассу, называть Обаму обезьяной и требовать казачьих патрулей для всех, кто носит разноцветные штаны.

Ежели русский, то должен молиться на кирпичные стены Кремля и на тех, кто в ней лежит.

Ежели русский, то в сапогах к индийскому океану, украинцев к ногтю, искандерами по лувру и спасительные молебны по имя архаики.

Мне одному кажется, что это бред?

За последние полтора года именно Кремль сумел маргинализировать русских на всем пространстве бывшего Союза. Он фактически закрыл им даже потенциальную возможность общественной борьбы за свои права. Сделал невозможным любое их участие в политической жизни той или иной страны. В любом упоминании слова "русский" теперь будет эхом звучать "крымская весна" и "#путинвведивойска".

Кремль убедил всех, что любая организация со словом "русский" в названии – это всего лишь ирредента, скрытый агент влияния, ориентированный на Москву, а не на столицу собственной страны.

Он свел на нет все усилия тех, кто пытался вписать русских в ландшафт постсоветских стран; тех, кто считал, что русские могут участвовать в политической жизни не только в роли "бабы яги", которая всегда против.

Фактически, постсоветский русский сегодня вынужден сдирать с себя все те ярлыки, которые на него навешивает Москва.

Потому что в этом зонтичном бренде теперь Вика Цыганова и Хирург, Всеволод Чаплин и Рамзан Кадыров, воинственная гомофобия и радиоактивный пепел, шубохранилище и "Russia Today". Кремль умудрился начинить "русскость" кондовой архаикой, мракобесием и шовинизмом. И при этом объявить пятой колонной всех тех, кто с этой начинкой не согласен.

И всякий раз, когда кто-то уравнивает Кремль и русских – он льет воду именно на мельницу официальной Москвы.

Потому что нынешняя война – это не война этническая, а война ценностная.

Это схватка просоветского и постсоветского. Да, именно Украина сегодня стала фронтиром борьбы, флагманом того самого постсоветского, которое пытается вырваться из эпицентра реваншизма. Но ее ценности могут разделять кто угодно – окончание фамилии и кровь тут вторичны.

Попробуйте спросить у любого кремлевского охранителя о том, возможны ли русские сами по себе.

Которым нет нужды облокачиваться на прошлое в страхе перед будущим.

Которые хотят играть по правилам, а не переписывать их.

Которые могут быть штольцами, а не маниловыми вперемешку с обломовыми.

Для которых чувство собственного достоинства важнее, чем возможность грозить шведу со всех возможных пусковых установок.

Скорее всего, вас объявят после этого агентами Госдепа.

Потому что именно такие русские являются угрозой для Кремля. Они по природе своей противоречат всему тому, что сегодня официальная Москва водрузила на свои флаги.

Современная война – это схватка архаики с будущим, и в этой войне Кремль взял в заложники русскую культуру, пытаясь поставить под свои знамена всех моральных авторитетов прошлого.

Но ставить под идеологическое ружье людей из прошлых эпох так же бессмысленно, как и судить прошлые эпохи по законам сегодняшнего дня.

Кремль последовательно компрометирует "русское", тем самым пытаясь отрезать этому самому "русскому" пути к отступлению. Он приватизирует его, навязывает ему одну-единственную трактовку собственного прошлого и будущего. Право на альтернативную ценностную систему не признается – любой несогласный объявляется "продажной шкурой", предающей Россию ради меркантильных интересов.

Эстетическая архаика соединяется с этической. Советские флаги – с государственной гомофобией. Советская риторика – с системой публичных доносов. Самоуважение выстраивается на основе неуважения и пренебрежения к другим. Монологи Жванецкого снова становятся актуальными. Довлатов воспринимается как современник. Сорокин выглядит пророком.

Проблема лишь в том, что вся эта конструкция – нежизнеспособна.

Все эти разговоры о скрепах – мертворожденные. Невозможно победить в битве за будущее, если в настоящем ты пытаешься возродить прошлое.

Попытка Кремля монополизировать русское – включая литературу, культуру, историю и язык – это обычное рейдерство. Это ни что иное, как попытка сделать Пушкина и Толстого торговыми представителями по продаже старых советских имперских фантомов.

И, когда вам будут рассказывать про то, что идет война с русскими – знайте, что это не так.

Потому что противостояние идет с просоветскими. Русские в этой войне оказываются по разные стороны окопов, и их выбор баррикады зависит лишь от того, хотят ли они гальванизировать прошлое.

И тот факт, что прокремлевские авторы объявят эту позицию ересью, – внушает надежду.

Павел Казарин, для УП

Чекати залишилося зовсім не багато

  • 03.07.15, 11:55
Вченим вдалось встановити дату та причину загибелі Всесвіту
Ваня Герман 03 липня 2015, 10:54

Вченим вдалось встановити дату та причину загибелі Всесвіту

Новину повідомляє «Преса України».Вчені з американського університету Вандербільта знайшли нові докази того, що наш Всесвіт загине приблизно через 22 мільярди років через великий розрив.

Зазвичай фізики визначають рівняння стану Всесвіту як відношення тиску темної енергії до її щільності. Величина, яку вони отримують і визначає еволюцію нашого Всесвіту. Але наразі неможливо сказати чому дорівнює дана величина. Якщо вона матиме від’ємний знак, то гіпотеза Великого розриву виявиться справедливою.

Відповідно до неї, Всесвіт припинить своє існування через прискорене розширення, яке спричинить розпад матерії.

Фізики зазначають, що їх дослідження дали змогу переглянути роль темної матерії, яку ввели для пояснення спостережуваного прискореного розширення Всесвіту.

Якщо це не криза то, що це?

  • 03.07.15, 11:33
Луценко більше не хоче очолювати фракцію БПП. Написав заявуП'ятниця, 03 липня 2015, 10:37 
доповнено

Голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко написав зачву про складання повноважень голови фракції.

Про це він заявив своїм депутатам у п’ятницю, повідомляють джерела "Української правди".

За словами співрозмовників у фракції БПП, причиною такого рішення Луценка стали голосування у Верховній Раді у четвер.

Пізніше цю інформацію підтвердила і прес-секретар Луценка Лариса Сарган.

"Народний депутат Юрій Луценко написав заяву про відставку з посади голови парламентської фракції політичної партії "Блок Петра Порошенка", - написала вона у своєму Facebook.

За інформацією "Української правди", Луценко ні з ким не радився перед ухваленням такого рішення, і воно стало несподіванкою навіть для спікера Володимира Гройсмана, якого в керівництво парламенту делегувала саме фракція БПП.

У залі засідань Ради Луценка немає, а на телефонні дзвінки чи смс він не відповідає.

Як відомо, у четвер у Верховній Раді відбулася низка скандалів між членами коаліції та голосування за популістський закон про реструктуризацію валютних кредитів.

У Раді були зафіксовані кілька випадків кнопкодавства та числені порушення регламенту.

Раніше, в інтерв'ю "Українській правді" Луценко зізнавався, що уже кілька разів писав заяву про складання повноважень голови фракції і навіть депутатського мандата, але щоразу відмовлявся від цього, щоб допомогти проводити реформи.

Українська правда

Служимо Україні, чи Президенту України?

  • 03.07.15, 05:33
Зміни в Конституції дадуть «ДНР» і «ЛНР» статус автономій – Гриценко
Саша Дащук 03 липня 2015, 00:27
 693
Зміни в Конституції дадуть «ДНР» і «ЛНР» статус автономій – Гриценко


Таку думку висловив лідер партії «Громадянська позиція», екс-міністр оборони Анатолій Гриценко, новину передає «Преса України».
Окуповані бойовиками території Донецької та Луганської областей фактично отримають статус автономних республік після внесення запропонованих президентом Петром Порошенком змін до Конституції.

За його словами, це передбачає закладений у законопроекті особливий порядок місцевого самоврядування.

«В цю Конституцію президент Порошенко заклав норму вписану Путіним, отой особливий статус для Донбасу. .. Я готовий з президентом поряд сісти, якщо хочете, покласти руки на поліграф, і хай він мені попробує це довести. Тому що ті зміни до Конституції, які він запропонував, вони дають окупованим територіям фактично статус автономних республік, при чому з такими правами, які не снилися ні Луцьку, ні Кіровограду, ні Сумам, ні іншим», - заявив Гриценко.

Екс-міністр оборони зазначив, що відсутність у проекті змін словосполучення «особливий статус» є лише маніпуляцією.

«Не можна маніпулювати, тому що слів "особливий статус" насправді немає в тому проекті, який вніс Порошенко, але там є особливий порядок місцевого самоврядування. Це гра слів, і це я називаю маніпуляцією», - додав він.

Як відомо, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради пропозиції щодо зміни до Конституції в частині децентралізації влади. Відповідний законопроект було зареєстровано в парламенті 1 липня під номером 2217а.

І це називається "Жити по новому" ???

  • 03.07.15, 05:27
Гройсман веде себе як людина, яка хоче приховати шахрайство - Соболєв
Володя Костик 03 липня 2015, 04:03
 361
Гройсман веде себе як людина, яка хоче приховати шахрайство - Соболєв


Про це під час свого інтерв'ю на одному з українських телеканалів сказав народний депутат України Єгор Соболєв, новину передає "Преса України".
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман робить як людина, яка хоче приховати шахрайство.

"Самопоміч" вимагала в парламенті, щоб міністр екології Ігор Шевченко відзвітував. Він повинен піти у відставку, але звільнення має відбуватися при обговоренні. Спікер працював як людина, яка хоче приховати шахрайство, а не викривати його", - сказав він.

Крім того, парламентарій відзначив, що в четвер, 2 липня він не побачив у парламенті діючої коаліції, і він з депутатами з Радикальної партії Олега Ляшка веде дискусію чи є сенс залишатися в коаліції.

"Мені здається, що коаліції сьогодні взагалі не було. Коли ми ввечері відстоювали незалежність Антикорупційної прокуратури та Антикорупційного бюро від нинішньої Генеральної прокуратури, яку вони повинні були заарештувати, а не підкорятися їм, з нами залишилася тільки радикали на чолі з Олегом Ляшком. Ми дискутуємо над питанням, чи є сенс нам залишатися об'єднаними, адже ми хочемо боротися з корупцією, а наші "партнери" чинять опір", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Єгор Соболєв заявив, що новий голова СБУ Василь Грицак навіть не може пояснити свою декларацію про доходи.

Читайте також:

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
891
предыдущая
следующая