О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

V церемонія нагородження орденом "За спасіння життя"

 • 19.03.18, 10:23

У Марійському духовному центрі у Зарваниці відбулася V церемонія нагородження громадською відзнакою – орденом "За спасіння життя". Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Треба сказати, що орден "За спасіння життя" імені академіка Леоніда Ковальчука є громадською відзнакою. Нею нагороджують медичних працівників, працівників державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших осіб чи групу осіб за мужність і героїзм, що виявлені при рятуванні життя людей під час виконання службового або громадянського обов'язку в умовах, пов'язаних із ризиком для власного здоров’я, а також за систематичну працю і наукові відкриття в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я українцям. Нагорода започаткована 2016 року.

Орден вручають двічі на рік — 15 березня та 1 жовтня — у дні вшанування пам’яті видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, Заслуженого діяча науки і техніки України, професора, ректора Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського Леоніда Ковальчука.

Так, 2018 року орденом "За спасіння життя" нагородили: 

 1. Андрія Трусова посмертно з Чорткова, що загинув, рятуючи дитину влітку минулого року. 
 2. Володимира Грубніка, доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри хірургії Одеського національного медичного університету. 
 3. Сім’ю Річарда та Ольги Гарейчуків із Торонто, які заснували громадську Організацію "Армії SOS Канада".
 4. Сергія Куршакова із Дніпра, що заснував реабілітаційний центр БО "Допоможи Собі Сам".
 5. Володимира Скибу, тернопільського студента, котрий на Тернопільському ставі врятував людину, що тонула.
 6. Громадську організацію "Колиска життя" з Тернополя, що надає кризову допомогу вагітним жінкам та їхнім чоловікам, щоб запобігти абортам.   
 7. Громадську організацію ASAP Rescue (АСАП РЕСКЮ), що займається проведенням рятувальних операцій та участі в них під час катастроф, катаклізмів та небезпечних для людей ситуацій. 
 8. Український волонтерський медичний батальйон "Госпітальєри", що бере участь у російсько-українській війні на Донбасі з 2014 року. Батальйон  займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів у найгарячіших ділянках фронту. За час діяльності батальйону врятовано понад 2,5 тисячі українських бійців.

Вручив орден "За спасіння життя" медикам голова обласної ради Віктор Овчарук.

Тернополян кличуть на майстер-класи з писанкарства


Від 17 березня до 5 квітня 2018 року в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді кожної суботи та неділі будуть відбуватися майстер-класи з писанкарства. Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, щонеділі та суботи Тернопільський центр еколого-натуралістичної творчості запрошує всіх охочих відвідувати майстер-класи з писанкарства. На них майстри будуть вчити, як потрібно правильно розписувати писанки, а також розкажуть про символику та кольорову гаму писанкарства. Викладачі розкажуть про особливість розпису яєць, і яку вони мають традицію.

Цей захід відбувається в рамках залучення учнівської молоді та громадськості до вивчення Великодніх народних традицій України. Але на заняття можуть приходити не тільки школярі, а й всі охочі, щоб вивчити віковічні традиції нашого народу. 

Заняття будуть відбуватися у суботу та неділю з 10:00 до 14:00 години. Кожному, хто завітає на майстер-клас, потрібно мати з собою пташине яйце білого кольору, наприклад, куряче, качине чи гусяче. 
Крім того, як повідомляють педагоги Тернопільського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, участь у майстер-класі є безкоштовною.

Треба нагадати, що писанка - це декороване яйце, яке має символічне значення. Його розписують за допомогою воску та барвників. 

З писанками пов'язано безліч легенд, повір'їв, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще за язичницької доби у багатьох країнах світу. Адже за однією версією, писанка - це символ Сонця, життя, любові, краси, добра, щастя та радості. Але з прийняттям християнства писанка набула нових  рис, що пов'язані з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята - Великодня.

Шкаралупи писанок знаходили археологи під час багатьох розкопок. Найдавніші знахідки належать до єгипетських та нубійських поховань. А в України культові яйця знаходили в могилах скіфів, що датуються IV ст. до н. е.

У Тернополі відкрилася виставка В. Костирка Художник і модель

 • 19.03.18, 10:04

У Тернополі у галереї "Бункермуз" відкривається виставка Володимира Костирка "Художник і модель". Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, на виставці львівського художника Володимира Костирка "Художник і модель" тернополяни зможуть помилуватися високим стилем сучасного малярського мистецтва України. Адже Володимир Костирко давно заявив про свою зацікавленість творами ренесансу та бароко, які побутували у XIV-XVIII століттях. Крім того, він у своїх полотнах він застосовує форму та техніку давніх європейських картин, однак пише на сучасну тематику. Наприклад, маляр у своїх картинах поєднує образи  А. Дюрера і Д. Герста, чи використовує образи з полотен Е. Делакруа, чи там спричиняє асоціації О. Енгра тощо.

Як зазначають мистецтвознавці, що Володимир Костирко створив свій напрямок, в якому імітує техніку колажу, зображаючи, як-то, гравюру, олійний живопис, фотографію, репродукцію тощо, щоб зафіксувати основне і передати сучасності. 

До виставки В. Костирка "Художник і модель" увійшли новий живопис та графіка 1990-х років. Свою увагу маляр сфокусував на темі зв'язку між художником і натурницею (натурником), перетворення тіла на об’єкт і загалом на взаємозв'язку між образом і прообразом.
Про свою виставку "Художник і модель" В. Костирко каже, що більшість праць малювалися з думкою про упредметнення тіла, про те, на якому етапі це упредметнення відбувається.

Раніше у лютому 2018 року виставка "Художник і модель" відбулася в Києві в арт-центрі Павла Гудімова "Я Галерея".

Нагадаємо, що Володимир Костирко народився 1967 року, мешкає та працює у Львові. У 1987році закінчив Львівське училище ужиткового і декоративного мистецтва, а 1995 року - факультет історії мистецтва Люблінського католицького університету.

Від 1994 року і до нашого часу В. Костирко бере участь у багатьох групових та персональних виставках як в Україні, так і за кордоном. Його полотна знаходяться в приватних вітчизняних та зарубіжних колекціях.

Як дизайнер В. Костирко створив інтер'єри в багатьох популярних львівських кнайп, і ці кнайпи заманюють людей та приносять власникам прибутки.

І на додаток, Володимир Костирко є автором книги "Правдива історія Галичини".

Треба наголосити, що в Тернополі виставка "Художник і модель" буде  до 12 квітня з вільним входом. Галерея "Бункермуз" працює від 16:00.

Тернопіль став найкращим в Україні!

 • 19.03.18, 09:56

Тернопіль посів перше місце серед міст України щодо безпечного проживання, освіти та надання послуг. Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Так, за підсумками ІІ сезону телепрограми "Інспектор. Міста" Тернопіль посів перше місце в Україні, здобувши найбільшу кількість балів. 

Інспектори телешоу під проводом головного ревізора Володимира Остапчука  провели низку заходів, які оцінюють безпеку міста, надання послуг та свідомість мешканців міста. Наприклад, у рамках програми відбувся експеримент - учасники навмисно втратили гаманець, який невдовзі був повернений тернополянами. І це вказує на високу громадянську свідомість жителів міста.

Також інспектори відзначили високий рівень освіти в Тернополі. Приміром, у місті скоротилися скарги на недоліки у забезпеченні загальноосвітніх шкіл, а також у 2017 році наше місто посіло ІІ місце в Україні за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. 

Крім того, інспектори відзначили й позитивний діалог із міським головою, зокрема, у питанні вирішення поточних проблем. 

Отож, зрештою Тернопіль здобув сім балів у телепроекті "Інспектор. Міста". І випередив за кількістю балів інші міста України, які відвідав із ревізією Володимир Остапчук.
І на додаток, самі мешканці Файного міста похвально ставляться до проживання у своєму рідному місті.

Серед привабливих переваг Тернополя вони відзначають низький рівень злочинності, добрі екологічні умови, високий рівень освіти, проведення ремонтів доріг та тротуарів, будування у багатьох дворах дитячих майданчиків, облаштування парків, покращення ситуації у громадському транспорті, розвинене автомобільне і залізничне сполучення та впровадження "Карти тернополянина".

Взагалі, мешканці Тернополя зазначають, що в місті відбуваються позитивні зміни, які ведуть до комфортного проживання. Одним із яких є безпека. А це призводить до того, що Тернопіль невдовзі стане справжнім європейським містом.

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
1290
предыдущая
следующая