О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

23 січня, понеділок, приніс такі файні новини

  • 23.01.17, 10:29


Сьогодні, 23 січня, понеділок, приніс такі файні новини:


1. Український народ БОРЕТЬСЯ проти путлерівських покручів та покидьків російських окупантів.

2. Українці всього світу долучилися до святкування Дня соборності України. Світовий Конґрес Українців (СКУ) разом зі своєю мережею українських громад у 53-ох країнах світу долучився до відзначення цієї знаменної дати для всього нашого народу – Дня соборності України.  Акція Єднання України пройшла також на лінії фронту. Українські солдати розгорнули величезний 43-метровий державний прапор у Станиці Луганській на Донбасі.

3. У Києві у Володимирському соборі вшанували пам’ять загиблих воїнів-«кіборгів». На панахиді були їхні побратими, захисники Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні.

4. У селищі Березноватка на Дніпропетровщині вшанували пам'ять Сергія Нагояна, котрий загинув під час Революції Гідності на Майдані — Першим.

5. У Києві відкрили меморіальну дошку Євгенові Коновальцю на будинку, в якому була раніше казарма Київських Січових Стрільців відкрили.

6. У Дніпрі відкривається перший в Україні музей АТО. Улюблені речі Героїв, фотографії, ордена, форма і єдиний в області мультимедійний екран, який створює «ефект присутності». Експозиція розповідає про боротьбу звичайних жителів області за незалежність Батьківщини.

7. У Музеї історії відбувається виставка живопису Юрія Шаповала.

8. Google тестує нову функцію автоматичної активації режиму модема на Android.

9. У Івано-Франківську програміст створив мобільний додаток для людей з інвалідністю.

10. Тіна Кароль стала народною артисткою України.

11.В Україні буде новий автобан з’єднаний з ключовим європейським маршрутом. Автодорога Одеса – Львів, будівництво якої буде розпочато вже в цьому році, стане частиною споруджуваного транспортного європейського маршруту Via Carpatia, – повідомляє кореспондент інформагентства «Траса Е-95».

12. Вчені Землі отримали світлину фрагмента далекого сузір’я Стрільця.

Дайджест позитивних новин підготовлено спеціально для ФБ-групи «Файні новини»:

https://www.facebook.com/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%96-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-700024123365955/?pnref=story

та
https://www.facebook.com/groups/fayninovyny/

Треба зазначити, що я долучаю до позитивних новин для "Файних новин" також повідомлення, що публікуються в нашому Співтоваристві "Ми любимо тебе, Україно!". 

Щиро дякую, друзі!

Довідка: Часопис "Файні новини" заснував Микола Шваб. Віднедавна видання існувало в електронному і друкованому форматі. Друковані газети  відправляли на фронт для бійців. Зараз видання тимчасово працює лише на Фейсбук-сторінках. "Файні новини" - волонтерський проект. 

Актуальні заповіти Ярослава Стецька

Актуальні заповіти Ярослава Стецька
17 Січ. 2017

Віктор РОГ

Як ніколи актуальними сприймаються думки провідних подвижників національної справи, тих, чий авторитет залишається для нас і сьогодні дороговказом на шляху до державного відродження та утвердження. Однією з таких знакових постатей в нашій історії був і залишається провідник Організації Українських Націоналістів, Президент Антибільшовицького Блоку Народів Ярослав Стецько (1912 – 1986), який присвятив своє життя боротьбі за побудову справді суверенної та соборної України та її ствердженню на світовій арені.
19 січня виповнюється 105 років з дня його народження. Стецько залишив нам велику ідейно-теоретичну спадщину, котра і сьогодні залишається актуальною. Серед основних постулатів його націоналістичного вчення варто відзначити:

1. Найвищою цінністю для українського націоналіста є ідея нації, інтерес нації. Безкомпромісна боротьба та жертовна праця задля добра і величі рідного народу є обов’язком кожного українця.

2. Передумовою збереження і розвитку всіх духовних і фізичних сил української нації, запорукою миру та стабільності в регіоні є Українська Самостійна Соборна Держава, а принципом міжнародного співжиття –принцип національних держав на своїх етнічних теренах.

3. Пробудити націю, консолідувати і мобілізувати її мусить національна еліта, тобто найкращі з усіх соціальних прошарків народу.

4. Без національного визволення немає визволення соціального і особистої свободи. Національна революція має бути водночас і соціальною революцією.

5. В боротьбі за свободу опертя можливе лише на власні сили.

6. Україна має стати в авангарді боротьби за свободу народів і людини.

Життєвий шлях Ярослава Стецька є яскравим прикладом служіння народові, а його багатогранна творча спадщина залишається на диво актуальною в сьогоднішніх умовах. Пропонуємо нашим читачам слово Ярослава Стецька на судовому процесі над членами ОУН у Львові в 1934 році.

“Тому кілька тижнів, як станув я тут перед судом, я зовсім добровільно сказав, що належу до ОУН, зовсім добровільно сказав, що я працював в ідеологічнім рефераті, як його провідник, був редактором «Бюлетеню», офіційного органу Крайової Екзекутиви ОУН, редактором виховно-вишкільних органів української молоді «Юнак» і «Юнацтво». Я подав, що я в слідстві мовчав, бо уважав за відповідне мовчати. Я знаю правду, але не знаю вимушеної правди. Тут я заявив, що належу до ОУН, бо вважав за відповідне так поступити. Прокурор, оцінюючи мою діяльність в ОУН, сказав ось що: «Підс. Стецько в своїй публіцистичній діяльності затроював душі української суспільності, зокрема української молоді». Хочу сказати, чи те, що я писав і друкував, як головний редактор усіх нелегальних видань, так і в легальних націоналістичних часописах, чи це можна оцінювати так, як оцінив прокурор?

Мій оборонець проф. Старосольський поставив внесення допустити доказ із тих статей, які я писав. Прокурор спротивився, але рівночасно оцінив те, що я писав, як таке, що ним я затруював душі української суспільності.

Я писав на теми ідеологічно-суспільні, на теми політичні, на теми етики й іншого роду. У своїх працях публіцистичних я видвигав ось що: оцінюючи нинішню ситуацію взагалі і дійсність, яка існує в українському суспільстві і на українських землях, поставив я тези такого порядку: – сьогоднішній сенс життя узмістовлюється в тому, що ідеалом людини, який мусить перейти в життя, як не нині, то в майбутньому, що тим ідеалом органічним, який має виповнити ввесь зміст життя людини, є ідеал національно-суспільний. Національно-суспільну працю не трактую як заслугу окремих людей, але як обов’язок кожної людини. Я тверджу, що досьогоднішня оцінка, наче б суспільна діяльність є позитивним «ухилом» від засадничого егоїстичного змісту життя – мусить перейти до архіву. Усім змислом життя має бути національно-суспільний ідеал. Вияви егоїстичного елементу в суспільному житті мають стати щонайвище негативним ухилом від національно-суспільного ідеалу життя кожної одиниці. Цього не можна оцінити, як затруювання душ суспільності. Якби хтось серед польського народу проголосив того роду ідею, то цілком певно прокурор не мав би відваги так її оцінити.

Мій оборонець проф. Старосольський заявив, що я зокрема розглядав соціальний зміст українського націоналізму. Як редактор «Бюлетеню» і як редактор «Юнака», видаваних для молоді, я містив в них між іншими статті про соціальний зміст українського націоналізму.

При оцінці розв’язки соціального питання можна узмістовити його в чотирьох точках, які я, як ідеолог українського націоналізму, видвигав: момент національний, момент проти- і безкласовий, момент етичний, і момент праці. Я твердив, що єдино праця рішає про вартість людини, і що єдино суспільна справедливість може бути критерієм у вирішуванні соціальної проблеми. Я твердив, що єдино в національних рамках кожна одиниця може знайти сенс життя… Я видвигнув ідею нового суспільного порядку. Тим новим суспільним порядком має бути ідея солідаризму професій, не класів в економічному розумінні, бо українська суспільність є безкласовою суспільністю людей праці.

Чи того роду думки й ідеї можна назвати затруюванням душ української суспільності й молоді?

Далі, я висунув у своїй діяльності тезу, що Україна повинна стати ідейним, моральним і культурним центром, довкруги якого повинні зосереджуватися змагання інших поневолених народів, що Україна має бути їх ідейним і моральним провідником у їхніх визвольних змаганнях.

Дальше, призадумуючись над долею цілого українського народу, я підкреслював соборність ідейну, психологічну й моральну, і соборність політичних змагань. Чи це можна назвати затруюванням душ української суспільності й молоді?

…Я виконував мій обов’язок, який мені диктувала приналежність до української суспільності. Я визнаю, що українська держава існує, існує потенційно в серцях українського народу. Не існує поки що реально, але існує морально, існує і правно в наших душах. Змислом мого цілого життя було, є і буде: Україна вільна, Україна Соборна, Україна без холопа і без пана. Я вірю в перемогу, я вірю так сильно, що можна вмерти. З цього шляху мене не заверне ніщо, ані тортури, ані пекло тюрем, ані смерть…

«Визвольний Шлях», Лондон 1951, ч. 6 (45)

У Києві відкрили меморіяльну дошку Євгенові Коновальцю

У Києві відкрили меморіяльну дошку Євгенові Коновальцю
22 Січ. 2017

На будинку, в якому була казарма Київських Січових Стрільців відкрили дошку їхньому командирові – полковнику Євгену Коновальцю.
Євген Коновалець був одним з найуспішніших командирів Української Революції 1917-21 рр., створив Курінь Січових Стрільців, який доріс до розміру дивізії (під назвою Корпус Січових Стрільців). Після поразки Визвольних Змагань продовжив боротьбу, створив підпільну Українську Військову Організацію, пізніше – ОУН. Загинув від руки агента НКВД у Роттердамі 23 травня 1938 року

http://ukrpohliad.org/news/u-kyyevi-vidkryly-memoriyalnu-doshku-yevgenovi-konovaltsyu.html

Свято Соборності в Києві 22 січня 2017 року

Прекрасний фоторепортаж зі свята Соборності України в Києві. Роздивляючись ці світлини радості, якось мимоволі згадую 22 січня 2014-го і всі подальші події Революції Гідності аж по надтрагічні дні 18-20 лютого, і тоді стає урочисто піднесено усвідомити, що все було не даремно! Жертви були не марні: ми відстояли свою свободу і гідність! І право вільно святкувати!100%, 5 голосов

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

не засновані, а вперше згадуються

Світлина від Баба і кіт.

+ Бориспіль перша згадка 1015 рік
+ Київ 482 р

три року тому в цей день на Майдані

  • 22.01.17, 13:48

Сергій Нігоян (03.08.1993-22.01.2014)Михайло Жизневський (26.01.1988-22.01.2014)
Юрій Вербицький (25.08.1961-22.01.2014)
Зранку не полишає думка: які почуття керують снайпером, коли він в натовпі вишукує жертву: красивий, яскравий, знаковий (отже, вирізняється певними особливосятми)... горянин (БЕЗСМЕРТНИЙ (!!!))... постріл - жертва падає... снайпер отримує насолоду (чи ще щось в цьому роді!)... Зброя дає перевагу перед беззбройним ... Снайпер знаходиться в затінку ... жертва завжди на виду ... Наслідки для жертви і снапера різні ... Один - живий ... Інший - мертвий ... між жертвою і снайпером завжди проходить межа ... межа між життям і небуттям ... Снайпере! Згадай, що ти теж ЛЮДИНА! І перед тобою не ціль, а така ж ЛЮДИНА (жива) !!!!

(написано на ФБ-сторінці 3 роки тому)

Яка церква - такі й ікони

Пссссс, посони! Я вам тут духовну скрєпу приніс!


У Дніпрі відкривається перший в Україні музей АТО

  • 22.01.17, 11:57
Днепрян приглашают на открытие внутренней экспозиции первого в Украине музея АТО (ФОТО)

Улюблені речі Героїв, фотографії, ордена, форма і єдиний в області мультимедійний екран, який створює «ефект присутності». Все це - у внутрішній експозиції Музею АТО, яка називається «Цивільний подвиг Дніпропетровщини». Вона розповідає про боротьбу звичайних жителів області за незалежність Батьківщини. Урочисте відкриття - на наступному тижні. Для відвідувачів підготували екскурсії по музею, святкову лотерею, пісні і польову кухню. Прийти можуть всі бажаючі, вхід вільний.

«Внутрішня експозиція першого в Україні Музею АТО присвячена подвигу жителів Дніпропетровщини, які встали на захист Батьківщини з перших днів війни. Експонати розповідають про волонтерів, медиків, військових кореспондентів, капеланів, бійців. В кінці 2016- го ми завершили монтаж експозиції, на наступному тижні вона прийме перших відвідувачів. Прийти і дізнатися історії звичайних людей, які стали справжніми українськими Героями, можуть всі бажаючі », - розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко.

 2

Внутрішня експозиція складається з трьох залів. У першому розмістили речі жителів області, які допомагали захищати незалежність України, ніж могли. Тут дитячі малюнки, одяг капеланів, інструменти медиків, шеврони добровольців. Другий зал назвали «Зал пам'яті». У ньому - фотографії загиблих Героїв і дорогі їх серцю речі: шахи, книга, лист мамі.

1

Родзинка експозиції - в третьому залі. Як в сучасних музеях Європи, там розміщений мультимедійний зал. У ньому зображення транслюється відразу на чотирьох стінах, створюючи «ефект присутності» і переносячи в епіцентр подій. В цьому залі демонструються дві кінострічки - документальні розповіді про війну на Сході України.

4

Внутрішня експозиція Музею АТО знаходиться в Діорамі історичного музею ім. Яворницького. Адреса: м Дніпро, пр. Д. Яворницького, 16. Урочисте відкриття - 23 січня об 11.00. Протягом дня, до 17.00, для всіх бажаючих - безкоштовні екскурсії. Об 11.30 біля музею розпочнеться святкова лотерея, там будуть співати пісні і пригощати гарячими стравами польової кухні.

Вуличну експозицію першого в Україні Музею АТО відкрили навесні 2016- го. Вона називається «Шляхами Донбасу». У центрі виставки - військова техніка: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, вежа танка. В цілому - близько 400 експонатів.

5


Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
1124
предыдущая
следующая