Три причини вживати фемінітиви в українській мові

Фотографка, i фотографиня i фотографеса — усi три варiанти правильнi. Вони не суперечать словотвору української мови. Але який з них залишиться в мовi, а який вiдiйде в небуття — це ми побачимо з часом

Міфи про українську мову, в які треба перестати вірити

Навколо української мови склалося чимало міфів, пов’язаних з її формуванням, історією розвитку тощо. Її називають відгалуженням чи діалектом російської, вважають, що вона насичена галіцизмами і що, крім Західної України, нею більше ніде не розмовляють. Стверджують, що її можна і не вивчати, адже всі навколо розмовляють російською (крім хіба що Західної України) і одне одного й так розуміють.

Усі ці міфи — наслідки імперської політики Росії, що вона століттями провадила задля придушення української ідентичності. За вказівкою Кремля на підвладних землях українську мову неодноразово забороняли, спотворювали, штучно поповнюючи не властивими їй словами, створювали хибні теорії про її походження, зокрема, про близькість до російської мови.

10 українських музикантів, яких ви скоро полюбите

8 листопада в Україні почався другий етап впровадження законопроекту про квоти україномовних пісень і передач на радіо. З цього дня частка україномовних пісень на радіо повинна становити 30%, а не 25%. Мова йде про відсоток від загального обсягу пісень протягом доби, а також від включених в ефірі з 7:00 до 14:00, а також у проміжку часу 15:00 – 22:00.


Крім того, з 8 листопада частка передач, у тому числі інформаційних, аналітичних або розважальних блоків, повинна скласти не менше 55% (раніше квота становила 50%).

http://lovelylife.in.ua/noviny-dna/10-ukrayinskyh-muzykantiv-yakyh-vy-skoro-polyubyte.html

День української писемності та мови: цитати про мову

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада

Василь Вишиваний - український принц з династії Габсбургів

На початку ХХ століття серед українців не бракувало яскравих особистостей готових до самопожертви в ім'я української їдеї, правда цю ідею вони бачили кожен під своїм кутом зору. Одним з великих українців того часу був австрійський архикнязь (ерцгерцог), військовий діяч, політик, дипломат, поет, полковник легіону українських січових стрільців Вільгельм Франц фон Габсбург Лотрінген, більш відомий нам, як Василь Вишиваний, або Червоний принц.

5 книжок для осіннього читання

  • 01.11.17, 17:30
У БІЛЬШОСТІ ЦИХ КНИЖОК МИНУЛЕ ПЕРЕГУКУЄТЬСЯ З СУЧАСНИМ, А ІСТОРІЯ НАГАДУЄ ГОСТРОСЮЖЕТНЕ Й ЗАХОПЛИВЕ КІНО. АВАНТЮРНІ ПРИГОДИ НІБИ ВИМАНДРУВАЛИ З «ГРИ ПРЕСТОЛІВ», МІСТЕЧКОВІ ТРАГЕДІЇ СХОЖІ НА ФІЛЬМ КУСТУРИЦІ, А КАЗКОВІ ГЕРОЇ НЕМОВБИ ВИЙШЛИ З «АЛІСИ У ЗАДЗЕРКАЛЛІ»

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
37
предыдущая
следующая