Весна в західній Польщі ІІ

Це не весна - це зима. І вона не відступає. Але всі знають, що і так відступить, тому не дуже зляться на неї. Мені подобається зима і її сніг. Лише він білий і покриває все темне і сіре благородною ковдрою. Зима, сніг і ніч - найкращі друзі. Вони найкрасивіші разом. Щось таки пасує в цьому світі одне до одного. Зима як гість - вона приходить і йде. А літо ніби повертається на свої минулі позиції. Зима терплячіша за літо, але її мало хто любить...

[Цього разу фото без опису - право за Вами]Весна в західній Польщі І


Найкращі машинки в світі!

Деякі фото мої, деякі талановитих та знаменитих фотографів. На цих 47 світлинах відобразив свої автомобільні смаки. А які у вас уподобання?


Весна в західній Польщі

Цього року весна до Польщі не те щоби запізнилася, вона просто забула прийти у березні і віддала всі свої позиції морозній та сніговій зимі. Таке враження, що на вулиці середина січня. Саме на вулиці, а не за вікном, як люблять казати поляки - вони зачастили їздити в Іспанію та Грецію - відвикли від Скандинавських циклонів, тому й плачуть за теплою погодою.
Ось мої фотки за сьогоднішній день - середина березня, а на вигляд - січень, лютий. Ну і хай запізнюється весна - зима теж чудова пора року!

Двір мого гуртожитку - лавочки чекають весни - і хай чекають, весною і так потрібно ходити, а не сидіти.


Факультет Математики та Інформатики - в таку погоду добре працюють сервери університету, які знаходяться десь у холодих підвалах цієї будівлі.


Озеро коло університету - тут в тепло пору часто зависають біологи і геологи. Зараз тут зависають качки і лебеді, які на наступних фото.


Ці птахи просили в мене їсти, бо вони голодні, але жваві. Зараз нв цьому місці мало людей з'являється - нікому принести птахам корму. Шкода - нічого не мав при собі, щоб дати.


Дорога у спальний райончик через ліс - хто живе близько університету - ходить тут кожного дня або їздить велосипедом.


А це факультет фізики - ніколи там не був. Напевно там цікаво.


Ще раз Математика та Інформатика.


І ще раз...


А це двір мого факультету. Виглядає маленьким, але затишним. Для Політики і Журналістики в Познані виділили небагато місця, але зате журналістам зробили найкращу студію в Польщі!


А це мій факультет з космосу (by Google Inc.), тільки весною або влітку. Чому немає авто на паркінгу? Тому що ще немає студентищ.


Дорога в гуртожиток. Можна було поїхати трамваєм, який мчиться в тому рові зліва, але дві зупинки пройшовся по березневому морозі, який до речі ввечері був вже -7 градусів за Цельсієм. Вночі взагалі хардкор.


Моя зупинка - останнє фото в цей морозний і чудовий день. Хай зима така зима буде завжди. Тільки інколи сонячна.


А це фото з глибокої зими - з середини січня. І от знайдіть відмінності, крім якості фотки. Для останньої я постарався - тоді в січневий вечір. Сьогодні ж у цей "весняний" і "березневий" вечір не постарвся. Але все-одно знайдіть відмінності.


І на кінець опитування!

50%, 6 голосов

25%, 3 голоса

25%, 3 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

ДНК портрет нації

Останнього часу в мережі публікуються достатня кількість матеріалів наукового та науково-популярного характеру відносно походження українців та української мови, які прямо протилежно відрізняються і суперечать загальновідомим і прийнятим теоріям. Перший матеріал, який вартий уваги і який зробив певний резонанс в українському сегменті мережі - це фільм власного виробництва ТРК "України" "ДНК портрет нації". Хто ще не ознайомився - наполягаю цієї ж неділі переглянути ТУТ. Фільм постійно видаляють з Ютюба. Так що якщо це посилання вже не працюватиме на момент прочитання цієї замітки, то його також можна взяти ЗВІДСИ

Науково-популярний фільм "ДНК портрет нації" розповідає про події, які відбувалися на території теперішньої України 4600 років тому. Саме тоді наші давні предки опинилися на межі зникнення. А це значило - загибель нашого спільного предка і ненародження цілого теперішнього народу. Також у фільмі пояснюється, що спільна генетична праслов'янська спільнота не існувала, а тим більше спільнота східних слов'ян. До речі другий матеріал ґрунтовно пояснює фальшивість теорії про східнослов'янські мови - українська і російська мови мають найменше спільних рис, натомість українська має більше з південнослов'янськими та західнослов'янськими. Читати ТУТ. Наприклад специфічні українські суфікси -інь, -ощі, -енко (далечінь, солодощі, поштаренко) існують тільки в українській мові. Українська мова розрізняє за родом і числом - обидва ~ обидві ~ обоє ~. Цілковитою протилежністю до російської є структура українських форм 1 ос. множини кількох прадавніх частотних дієслів: даМО, їМО, розповіМО (пор. рос. даДИМ, еДИМ, расскаЖЕМ). Це три приклади (не подаю тут більше, бо ніхто не читатиме і так) з лише з 82 мовних особливостей всіх слов'янських мов. З-поміж 82 специфічних рис української мови виключно українськими є 34; ексклюзивних українсько-білоруських 4, українсько-російських – жодної; аналогій, водночас спільних з іншими мовами: верхньолужицьких і білоруських по 29, нижньолужицьких 27, полабських 19, словенських 18, російських 11. Показово, що решта слов'янських мов (половина: 7 з 14) має з українською по 20-21 спільній риси на півдні і по 22-23 спільні риси на заході, що достатньо унаочнює справжні історичні зв'язки української мови та її справжнє місце в колі слов'янських мов. (Малюнок взято звідси)   
   
Географічний розподіл спільних з українською рис інших слов'янських мов. 34 риси української мови – унікальні (без аналогій у інших слов'ян). Цифри 11-30 вказують кількість характерних рис української мови (з 82), спільних з даною мовою.

Логіка мов ІІ

Не очікував, що моя попередня замітка під назвою "Логіка мов" викличе такий резонанс. Написав свої власні спостереження і понеслося. Дивно, що люди мало чим іншим цікавляться з таким подібним запалом - писав я і про автомобілі, і про пошукові системи і про природу українських Карпат і про Польщу, про автомобільні перегони. Ніщо так не збуджує людський інтерес, як питання мови. Це свідчить про те, що це питання до цих пір відкрите і потребує розгляду, вивчення і твердих відповідей, поки кожен учасник дискусії буде згоден з цією відповіддю. 
Так от, дискутуючи в коментарях про логіку мов, з'явилося не мало нових тем (можливо старих), які потребують розгляду. Кожна тема - це довга розмова в пошуках істини, тому запрошуються люди, які дискутують, виконуючи наступні правилами:
1. Без прояву емоцій;
2. Без проявів особистих, національних та етнічних образ;
3. Зі знанням обговорюваного предмету та з представленням вагомих доказів та власних логічних висновків;
4. Зі вмінням знаходити спільну мову та вміло балансувати у разі виникнення передконфліктної ситуації (які виникають в кожній замітці на мовну тему)

Тобто запрошуються всі ті користувачі, які взяли участь у обговорені "Логіки мов" і адекватно вели дискусію, а також всі зацікавленні. хто виконує вищеописані правила. Відомо, що є багато поглядів, але з синтезу цих поглядів сформується вирішення проблеми або стане ясне, що такої проблеми не існує.

Тож теми до обговорення будуть надані пізніше.    

Якби Google був українським державним підприємством

На одному зі своїх найулюбленіших порталів натрапив на гумористичну замітку, майже саркастичну. В ній розповідається про алгоритм пошукового запиту у випадку. якщо б Google був державним підприємством в Україні. Читаючи, одразу нагадується наша бюрократична система. Читати замітку можна ТУТ (Посилання перевірено - віруси відсутні)  

Логіка мов

Щоб не розводити демагогію -  одразу до справи. Це крапля в океані - ця замітка, тим більше в світлі (скоріше за все в темряві) всього, що відбувається зараз в нас в країні. Але все ж - грам солі змінює структуру кубічного кілометра води, так що варто про це писати. 
Хтось ще сумнівається про відмінність нашої мови і мови північного сусіда? Я точно ні. І одразу для російськомовних: "без обид" - хочете дискутуйте зі мною, хочете ігноруйте. І ще одне: любителів "гумових нацюцюрників" і "багатоповерхових дрототягів" і т.п. не читати цю замітку, а припинити читання на цих ваших улюблених словах.
Так ось - двомовність це не шизофренія, як можна було прочитати на обкладинках деяких вітчизняних журналів - це можливість оцінити свою мову сповна, порівнюючи її з іншою мовою.
Почну з пари слів "Споживання/Потребление". "Споживання" походить від слова "життя", "живитися", натомість "Потребление" від нагальної потреби, бо "так треба". Далі: "Весілля/Свадьба". В нас веселяться, а в північних сусідів "зводять", що підкреслює недобровільний характер цього процесу. Хтось має інакше пояснення? Наступна пара: "Свято/Праздник". В нас від святого, натомість в мові північних сусідів святий день називається "лінивим", "пустим". Що ж, це не все. "Податок/Налог" - в нас від "давати", "надавати", що є добровільно, натомість в російській мові "Налог" несе негативний характер, коли щось "наложили", "накинули" - скоріше за все ярмо. "Освіта/Образование" - якщо в нас людина отримуючи освіту, стає "світлою", "просвітленою", то у російській мові людина приймає певний образ, який напевно так само можна змінити. Слово "Просвещение" не рахується - одразу простежується давнє запозичення з української мови. Ніхто ж не питається "Какое у Вас просвещение?" (укр. Хто Ви за освітою?) lol. "Наречена/Невеста". Якщо в нас і сама наречена є тією, яку нарікли і вона про це знає, то в російській мові це невідання. "Подружжя/Супружество" - це вже не без знущання. "Подружжя" - значить друзі, "Супружество" - нещасних запрягли. Уявіть собі - приходить в "Праздник" "Образованная" "Невеста" до чоловіка, щоб скласти з ним "Супружество". Оптимістично smile. "Тиждень/Неделя" - прокоментую лише останнє слово в парі - цілих 5 днів "Не діло" lol. І чому після "воскресенья" йде "понедельник"? "Керівник/Руководитель" - при читанні другого слова з пари мені пригадується "The Godfather", який керує безвільними "руками". "Переважна більшість/Подавляющее большинство" - це як розуміти? Якщо більшість, то вона й "подавлює"? "Особа/Лицо" - жодного натяку на індивідуальність. "Лікарня/Больница" - жодного натяку на припинення болю, скоріше навпаки - багато болю було в цій країні. І якщо в нас в лікарні лікарі, то чому в них в "больнице" "врачи"? Хто пояснить? Ще деякі приклади на малюнку (Джерело: власне опрацювання).   

У чому секрет заборонених перегонів або все про стрітрейсинг

Автомобільні перегони - один з найбільш видовищних і екстремальних видів спорту. Натовпи фанатів, журналістів, об'єктиви фото- і відеокамер пильно стежать за кожною гонкою, перебирають кожну плітку і роблять прогнози на майбутнє, які, завдяки азартним простакам, приносять букмекерам чималий статок. І це не кажучи про самих гонщиків, адже їх зайняття приносить їм не тільки гроші, але і безліч задоволення.
Здавалося б: що може бути крутіше і приємніше, ніж мчати до фінішу на крутій тачці, стрімголов, хапаючи перемогу за хвіст? Але все-таки може: теж саме - неймовірної краси і потужності спорткар, серйозні суперники і красиві дівчата на старті, тільки не на треку, а на міській дорозі і тільки не вдень, а вночі, і головне - якщо все це заборонено. Та мова йде саме про стрітрейсінг або про вуличні перегони. Адреналін тут сягає неймовірних висот не тільки у гонщиків, але й у глядачів, які також не хочуть бути спіймані правоохоронцями.

Коріння вуличних перегонів сягають 30-их років США, коли в деяких штатах заборонили вживання алкоголю. Очевидно, шанувальникам зеленого змія довелося шукати для себе новий допінг і вони знайшли його у вуличних перегонах. Хоча, ця версія все-таки викликає деякі сумніви, оскільки і автомобілі були не настільки розповсюдженими в 1930-ті, та й своїми динамічними характеристиками вони здивувати не могли. Втім, зараз фанатів заборонених гонок цікавить більше місце їх проведення, ніж походження. Але не всім такий екстрим до душі. Супротивники вуличних гонок цілком справедливо вказують на недоліки таких швидкісних розваг: по-перше, небезпеку для інших учасників дорожнього руху, по-друге, юридичні наслідки, які неминучі в тому випадку, якщо учасників наздоженуть правоохоронці. Але справжніх стрітрейсерів це не зупинить і не зупиняє.
Найчастіше, вуличні гонки в США - це добре скоординований і організований захід і проводиться на пустельних трасах за містом. Спеціальні диспетчери розставлені не тільки на вибраній ділянці дороги, але і в місті в так званих «гарячих точках» - місцях розташування поліцейських. Таким чином, організатори стежать не лише за результатом перегонів, але можуть вчасно забратися у разі делікатної ситуації. Тим більше, арсенал техніки: поліцейські сканери, GPS-навігатори, рації дозволяє без труднощів спостерігати за всіма.
Щоб стати глядачем стритрейсингу, потрібна чиясь рекомендація, оскільки шанувальники вуличних гонок часто об'єднуються в спеціальні клуби і ставляться недовірливо до новачків.
Незважаючи на все це, стрітрейсинг далеко не дивина, пороги цієї теми побиті не тільки журналістами, фотографами, але і кінорежисерами. Варто лише згадати кінофільм «Форсаж», який все норовить стати серіалом (нині проводяться зйомки вже 6 частини!). Упродовж усього свого існування, вуличні гонки зазнали еволюційні зміни і сьогодні існує декілька видів нелегальних пергонів.

 «Стріт-челендж» (Street-Challenge) - перегони по місту від точки до точки (які називаються чек-поінти). Цей вид вуличних гонок передбачає декілька чек-поінтів (5-6), тому лише подолавши їх всі можна прийти до фінішу.

«Сіті-Джангл» (City-Jungle) - різновид «Стріт-Челлендж», в якому відомі заздалегідь всі чек-поінти, але невідомий фініш. Він зашифрований на одній з точок і гонщик повинен проявити не лише спритність, але й кмітливість.

Гра «Чек-поінт» (Сheck-point) існує для тих, хто любить головоломки і квести. Вона (гра) передбачає загадки та ребуси на всіх чек-поінтах. Якщо гонщик знайде відгадку, він дізнається місце розташування наступної точки - і так від початку до кінця гри.

«Сіті-Стайл» (City-Style) передбачає наявність спеціальної легенди, згідно якої гонщик орієнтується по нічному місту від старту до фінішу.

«Полювання на лисиць» - назва говорить сама за себе. Учасників може бути тільки двоє. Всі діляться на дві групи: мисливці і лисиці. А далі все відбувається за знайомим сценарієм: якщо лис втік - мисливець програв і навпаки.

І нарешті, добрі старі перегони для консерваторів - від старту до фінішу без всяких хитрощів, де важлива передусім швидкість і вміння керувати автомобілем.

Але головний козир - популярність перегонів, прихований не в серцях автомобілів, а в серцях людей. Адже, незважаючи на всі прогнози, гонка - це не просто захоплююче видовище, а ефект несподіванки. Ніколи з точністю неможливо вгадати, хто переможе - фаворит або темна конячка. Звичайно, фіналістів стрітрейсингу не чекають натовпи фанатів і ЗМІ, слава і захмарні гонорари. У них є дещо, чим вони дорожать набагато більше - репутація поганих хлопців...

Власний переклад з російської. Джерело.

Моє літо

  • 28.08.12, 23:37
Останні дні літа... Та все ж це відносне поняття - буде ще "Бабине літо" - лагідне та не спекотне, ще будуть кавуни та дині, ще навіть можна на вихідних на море зганяти, ще можна буде засмагати і вечорами возитись велосипедом. Та все ж вересень це вже не серпень. Це було чудове літо! А як у вас?

Касирші

Відомо - проживати в місті - значить часто відвідувати супермаркети. Також відомо, що в супермаркетах можна все нагрібати в кошик, але при виході потрібно заплатити. І платимо ми касирам, найчастіше касиршам (чи може касир-woman). І чомусь зажди мені касирші здавалися такими милими. Ти стоїш в черзі і цього вистачає, щоб деякий час спостерігати, як касирша працює. Всеж-таки людина може вічно дивитися на три речі - "як тече вода, горить полум'я та як інша людина працює". І от стою я спостерігаю за касир-woman і коли надходить моя черга заплатити за товар - в цей момент ця пані коло каси здається мені дуже милою, просто симпатичною.