Ukrainian vs. Dutch

Йшов сьогодні вулицею зі знайомим з Бельгії. Його рідна мова нідерладська. Він її дуже любить і постійно наводить різні приклади. Тож йдемо ми, повз нас проходить якась парочка і мені здалося, що вони розмовляють німецькою - це була точно не англійська і не шведська. Мій знайомий бельгієць радісно повідомляє - "о, це була нідерландська - в них такий акцент, вони напевно з..." і називає якесь там місто. Я йому кажу без жодних інтенцій образити чи ще щось там - "справді, я думав це німецька!". Бачили б ви обличчя мого знайомого - як в ображеної дитини. Його найкращу мову світу переплутали з якоюсь німецькою!

Потім я собі пригадав як декілька днів назад мій знайомий той же бельгієць відверто признався, що не знає де Україна і що всі слов'янські мови звучать як російська... Що ж - рахунок 1:1. 

Що таке Європа?

В найбільш поверхневому розумінні Європа - це місце комфорту, комфортної праці, проживання, відпочинку, подорожей, навчання, розвитку та виховання дітей. Тож Європа - це:
- перманетна присутність та функціонування кондиціонерів у кожному транспортному засобі у спекотну погоду;
- це постійна наявність сміттєвих урн в людних місцях;
- це постійний доступ до мережі Wi-Fi у багатьох точках багатьох міст Європи;
- це своєчасне закривання дверей у вагонах метро, не раніше і не пізніше, ніж всі пасажири зайшли і вийшли;
- це зрозуміла навігація, причому декількома світовими мовами і у будь-якому великому місті Європи;
- це повсемістна присутність пандусів для неповносправних людей;
- це відсутність пробок на дорогах через добру організацію транспортної системи загалом;
- це своєчасні завершення ремонтних робіт;
- це відсутність нав'язливої реклами на моніторах у транспортних засобах;
- це відсутність принизливих контролів документів на станціях метро;
- це відсутність старих вантажних автомобілів та автобусів, які продукують тонни СО2 у вигляді чорного диму;
- це добре відрегульовані світлофори, яких не доводиться чекати по декілька хвилин;
- це нормальні ціни на їжу у будь-яких місцях;
- це можливість всюди розраховуватися банківською картою;
- це відсутність некрасивих вивісок та банерної реклами;
- це унікальна архітектура, навіть у спальних районах міст;
- це доступні історичні місця для всіх;
- це вільний прохід на тротуарах, які ніколи ніщо і ніхто не загороджує, бо тротуари лише для піших людей;
- це відсутність дрібної реклами;
- це завжди налагоджена техніка, яка не загрожує життю та здоров'ю людей;
- це ненав'язливі безхатьки;
- це широкі тротуари, де всім є місце розминутися;
- це грамотні надписи на історичних місцях, навіть декількома іноземними мовами;
- це чисті, світлі і не смердючі підземні переходи;
- це спокійні батькі, які не верещать на своїх дітей;
- це пасажири метро, які вічливо чекають, доки всі вийдуть, а тоді вже заходять самі;
- це люди, які не смітять під себе;
- це чисті і світлі під'їзди, де ніхто не палить цигарок і не п'є алкоголь;
- це сусіди, які завжди з вами привітаються;
- це добре організовані парковки, де кожен має своє місце;
- це відсутність автомобілів на тротуарах;
- це автомобілі, які завжди пропустять пішоходів;
- це відсутність кортежів, через які перекривають вулиці;
- це велика кількість недорогих етнічних ресторанів;
- це різноманіття дешевої вуличної їжі;
- це широкий асортимент аптек;
- це присутність будь-якого одягу на будь-який смак;
- це недорога кава;
- це велика кількість туалетів;
- це завжди тепла вода у душі;
- це завжди привітливий персонал сфери послуг;
- це доступні ціни на квитки у кіно;
- це доступні таксі;
- це безкоштовна вода в ресторанах;
- це привітливість продавців у маленьких магазинчиках;
- це присутність традиційних блошиних ринків;
- це постійна присутність дрібних грошей у продавців, навіть коли ви купуєте жуйку за найвищу купюру;
- це можливість пити воду з-під крану;
- це тиша вночі;
- це завжди привабливий дизайн приміщень;
- це швидкі будівництва та реконструкції.

А як Ви уявляєте або сприймаєте Європу?
Натхнення взяв звідси.

Весна в Греції

Все починається з резервації квитка на літак. І тоді вже й ніби немає зворотньої дороги, бо потрачених коштів шкода, та й відмовлятися від поставлених планів не зручно перед собою, особливо якщо це план реалізації однієї з мрій. А мрія моя була потрапити до Греції, тобто до Еллади, до краю античної витонченості, прекрасної мови, лагідного клімату і взагалі мрії багатьох.

Почалася моя подорож з Салонік - другого за значенням в Греції міста і першого в багатьох показниках, як от кількості студентів та розважальних закладів на душу населення. Вже на початку квітня тут відцвіли майже всі фруктові дерева, пальми набралися нових соків, але з іншої сторони теплолюбиві елліни все ще ходили в куртках та шапках. У своїх коротких штанах і кофті з коротким рукавом я виглядав як прибулець з півночі. Хоча так й було. Нас, "громадян зі слов'янським обличчям" одразу тут видно - ми світліші та інакше вдягнуті.


Салоніки - це не місто контрастів, на відміну від грецької столиці Афін, натомість тут все дихає старовиною пізньої Візантії. Саме тут знаходиться найстарша християнська церква Візантії, саме тут народився турецький національний герой Кемаль Ататюрк. Салоніки можна поділити на дві частини: верхню та нижню. Верхня частина - це місце давньої фортеці, церков та монастирів, натомість нижня частина - більш сучасніша, хоча й тут в самому центрі нової частини віднайшли старовинний амфітеатр. В місті була величезна пожежа, яка майже все зруйнувала в нижній частині.


Салоніки - це не типове західне місто з фінансовими центрами, хмарочосами і багатоповерховими автострадами. Це на перший погляд спокійне південнобалканське містечко з особливою затишною атмосферою.


Зверхе на фото вулиця Аристотеля - вона мені найбільше сподобалася - вражаючі почуття мене відвідали, перебуваючи там.

Дорога до Афін швидкісним потягом займає трохи більше, ніж 5 годин. Потяг звичайний - європейська вузькоколійка (в нашому розумінні звичайно). Столиця знаходиться ще південніше і перше, що я тут побачив, це стиглі і нікому не потрібні апельсини на деревах.

Але це напевно звичайне здивування для дикуна з півночі :)

Афіни виявилося набагато більшим містом, ніж я собі уявляв - це кам'яні джунглі навколо Акрополя. Проте добре організоване метро дає змогу швидко пересуватися з будь-якої точки міста у іншу.


Але за чим всі їдуть до Афін? Звичайно подивитися на геніальну споруду античності - Акрополь, яка справді виявилася геніальною. Тільки уявити, як це виглядало в античність - справжнє помешкання богів. навіть зараз, у часи космічних польотів та хмарочосів Акрополь дихає величчю та грандіозністю. Одним грецьким словом - пафос :)Там постійно якісь реконструкції, постійно ціла маса туристів, постійно заборони до всього доторкатися. Хочеться звичайно вірити, що це оригінальний античний мармур, та все ж за оригінальністю науковий світ чомусь подорожує до музеїв Німеччини, Франції на Великобританії.Це ніби зразки, еталони всіх наступних етапів европейської архітектури. Погляньмо лише на наші палаци культури, будівлі головних вокзалів, театри та опери (звичайно за винятком огидного соціалістичного реалізму, який заразив Европу в 70 роках ХХ століття). Всі монументальні будівлі в певній мірі подібні на Акрополь з його величними колонами. І це чудово!


Важко було повертатися після всієї цієї краси...

Логіка мов ІІІ або монгольські коріння російської мови

Скажу вам відверто - я надзвичайно тішуся, що досконало володію російською та українською. Для себе вже давно ствердив, що це далекі мови - їх майже ніщо не об'єднує. Російська мова унікальна - її словниковий запас, лексика та граматика суттєво відрізняються від української, та й від всіх інших слов'янських мов. До такого категоричного висновку дійшов емпірично-аналітичним шляхом - тобто багато читаю як українською, так і російською мовами. І скажу так: української мови не існує, її справді не існує, це вигадка. Та мова, якою я зараз пишу і якою розмовляє більшість населення України, насправді зветься мовою руською. Логічно, що така назва нас єднає з Росією. А от ні - насправді логічно ту мову, якою послуговуються в Російській Федерації, назвати мовою московською. Адже саме Москва була містом, яке об'єднувало (загарбувало) навколо себе нові землі (Новгород, Псков, Твер, Смоленськ, Тула) - чому ж ці міста добровільно не приєдналися до Москви, а вели з нею столітні війни? Та це вже інше питання. Що я тут хочу розглянути - це "монгольський спектр" в московській мові. Далеко не йтиму - звернуся до лексики. Перший приклад - руське слово багряний - може й прослідковуються іранські риси цього слова, але аж ніяк не монгольські, які є у відповіднику московської мови - алый. Далі - в'язниця - тюрма - де тут подібність? Варта - караул. Вогнище, багаття - костер. Гроші - деньги (потрібно згадати, що в Казахстані офіційна валюта зветься "тенґе"). Дзвін - колокол. Заметіль, хуртовина - пурга. Кат - палач. Курінь, намет - шалаш. Макітра, довбешка - башка. Олівець - карандаш. Очі - глаза (і не кажіть, що це з англійської glasses). А ще - подумайе, чому в московській мові майже не функціонує таке звичне для нас слово селянин? А замість нього широкого ужитку набуло слово крестьянин. Чому людина, яка мешкає у сільській місцевості обов'язково пов'язана з "крестом"? Логічно - монголо-татари, прийшовши до східних меж Київської Русі, натрапили спершу на дрібні поселення і зустріли там селян, а назвали їх за вірою, проти якої ніби-то вони воювали (та це інше цікаве питання). Далі - руське слово стайня як буде московською мовою? Правильно - як столиця Золотої Орди - Сарай. Чи ні? Може це підступні витівки західних агетнів? Шинок - кабак, хвіртка - калитка, кінь - лошадь, пес - собака, пасок - кушак і так далі. А теорія про три східні слов'янські народи - всім давно вже стало ясно, що як таких східних слов'ян не існує - можливо лише північні та південні. Тепер ваші коментарі! 

Що відбувається з i.ua?

Моє враження - i.ua перетворився на політичний смітник, де всі проводять не дискусію, а балакинину, в гіршому випадку взаємоприниження. Напевно, цей портал скоро впаде, всі й так дрейфують у розвинені соціальні мережі. Шкода, цей портал перестає бути моїм улюбленим - є тут добра спільнота, але... Загальне враження не позитивне.

Осінь в Західній Польщі

Потрібно тішитися дрібницями - як от моя поїздка з другом навколо Познані велосипедами. Зранку не легко було одразу розворушитися, особливо увазі, але цьому допомогли гриби, які ростуть в Познанських лісах (звучить двозначно, ми їх не їли, не сушили і взагалі ніяк не контактували, окрім робіння світлин). Зверніть увагу - на розміри - радіаційний фон зашкалює? Не думаю :)А це Радоєво - виглядає здалеку як звичайне польське село, але це частина міста Познані.


Ось такі дороги в приміській зоні :)


Це трохи вглиб лісу. Озеро можна так скзати - штучне - а сворив його метеорит, який приземлився сюди 5,5 тис. років тому. Дивно, що поляки не пов'язують з цим метеоритом своє божественне походження :) Ми б прив'язали :) Це тільки одне невеличке озеро - є ще одне більше - куди впала основна частина метеориту.


А це дім лісника - така собі "дача" серед лісу. Порядок, спокій і гармонія - так в трьох словах описав би це місце.


А це й ще "туристична атракція". Забув написати - метеорит називається "Мораско".


Ну просто Україна. Написав би, що це Черкащина - всі б повірили :)


Склад? Двоповерхова стайня? Залізнична станція? Ні. Це палац Радоєво, який має свою окрему історію.


А це вигляд палацу в часи розквіту Прусії. Власник - берлінський банкір Отто фон Тресков (хоча в його прускості можна й сумніватися, зважаючи на слов'янскість прізвища). Та все ж палац неомінно мусить набути такого вигляду, який він мав давно, а не зараз.


Вежа посеред лісу. Нагадала мені RPG ігри (хто в темі, зрозуміє).


Звичайні красиві польські поля...

Google порушує мої права

Намагався сьогодні знайти програми для системи Андроїд. Так і набрав в пошуковику "програми для Андроїд". Дивіться, що з цього вийшло. І це за умови, що мовні налаштування в браузері поставлені на пріоритетну українську.


Музика в дорогу! ІІ

Колись давно писав про музику, яку варто слухати в дорозі. Звичайно, це справа смаку, а смак - це річ, яка розвивається і еволюціює. Пропоную переглянути, як еволюціював мій смак до музики за три роки. Ось перелік, який пропонував раніше, а ось, який пропоную зараз:

Foreign Beggars feat. Noisia - Contact
Strange Talk - Cast Away
Icona Pop - I Love It
Silent Code - Spell Bound

Silent Code - East Star - особливо подобається!!!
Flux Pavilion - Double Edge feat. Sway and P Money
Bassnectar - Empathy
Lower Than Atlantis - Love Someone Else
Madeon - The City feat. Zak Waters
Avicii vs Nicky Romero - I could be the one (radio edit)
benny_benassi_feat._gary_go_-_cinema
Calvin Harris - Drinking from the bottle feat. Tinie Tempah
Hollywood Undead - Levitate
Does It Offend You, Yeah? - Being Bad Feels Really Good
Lupe Fiasco Ft Matthew Santos - Shining Down
Sub Focus-Tidal Wave ft Alpines
Zedd - Clarity feat. Foxes
The Vacation - I'm No Good
Nostalgia & Aami feat. Insomnia -  Bad Machine (Original Mix)
Gramatik - Muy Tranquilo


Запевняю, такої музики ніколи в маршрутках не почуєте.

Breathe whatever, feed this machine, that's alive in me.
Oh monstrosity, eat the energy, and get down and dirty with my enemies.
So close, now I can show you, all the inner working things.
The heat movers, better never envy... make it feel heavy.
Stay, Halo heavy, you made me, a bad machine.
Stay, Halo heavy, you made me, a bad machine.

Hard wired, Shot through,
the desire to record and devour you.
the flinch the system crash, 10101111101
so close now i can show you all the inner working things
the hard driver's heart never saved me .... sound so heavy.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.

Rapper

And I continue forth with every cog and every grindin gear
The sun is glistening off my skin, yes you could say I'm shinin clear.
Cyborg in your presence I'm an asset to your retinas.
I would fight another war before I bow to your methods.
The charges been wanted law should have left your girl inside.
I no longer take your commands, I'm no longer at your service.
Don't blame me for my actions, blame the ones who manufactured me.
I'm just doing as I'm programmed, cuz I'm a bad machine.

stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
stay, halo heavy you made me, a bad machine.
День незалежності (насправді замітка про мови)

В День Незалежності я не ходив на центральну площу міста, не вдягав вишиванку, не слухав привітань політиків і не дивився попсові концерти після них. В цей день подумав про мовний стан в Україні. Е ні, шановні, тут не обговорюватиму російську мову і нещасну українську. Напишу про англійську мову в нашій державі. Згідно з даними сайту w3techs в українському сегменті інтернету англійською користуються навіть більше, ніж українською - на якісь десяті відсотка, але все ж - 10% це велика частка. Чи означає це, що кожен десятий українець чи громадянин України зможе вільно користуватися англійською на рівні з українською та російською? Чи значить це, що цей же громадянин вільно зможе переглянути фільм в оригіналі без дубляжу і субтитрів? Зможе послухати англійську аудіокнигу і вільно її переказати як українською, так і англійською? Чи зможе написати мейл та поспілкуватися з англомовним громадянином інших держав? Сподіваюся так. Взагалі думаю, що перед нашим поколінням (20-30 років) стоїть важливе завдання - вивчити англійську на рівні російської і передати ці знання наступним поколінням, щоб вони належали принаймні до тих 20% (українська і англійська). А взагалі - на рахунок мовного питання - Україна і так була і буде в російському інформаційному оточенні і російська звідси НІКУДИ не зникне, з іншої сторони - з англійською мовою мусить прийти весь багаж західної культури. Що думаєте з цього приводу?       

69%, 11 голосов

19%, 3 голоса

0%, 0 голосов

13%, 2 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.