Про співтовариство

Співтовариство патріотичного спрямування. Націоналістичний рух. Невідома історія України. Інформаційна просвіта суспільства. Дискусійний клуб щодо політичних кроків влади і опозиції. Обмін досвідом інформаційної боротьби з антиукраїнськими діями на теренах України і сусідніх держав.
Вид:
короткий
повний

ВАРТА

Момент істини для міністра інфраструктури Андрія Пивоварського

Для міністра інфраструктури Андрія Пивоварського настав момент істини в питанні його ставлення до тотальної корупції на Українському державному підприємстві поштового зв'язку «Укрпошта», що підпорядковане Міністерству інфраструктури.

Призначенню Андрія Пивоварського на посаду міністра передувала низка гучних корупційних скандалів на зазначеному держпідприємстві. Не так давно в «Укрпошті» заарештовували і відпускали керівників-хабарників, там постійно порушують карні справи, а мас-медіа регулярно оприлюднюють нові корупційні схеми, що діють на держпідприємстві. Проте фактів корупції в «Укрпошті» не меншає.   

Останній корупційний скандал відбувся вже після призначення нового міністра інфраструктури. Засоби масової інформації розкопали інформацію як «Укрпошта» розмістила під 12% річних на депозиті у майже збанкрутілому Златобанку 57 млн грн.. Це були кошти розвитку державної компанії, яких катастрофічно не вистачає самому підприємству.   

Розміщення відбулося через декілька днів після того, як «Укрпошта» 6 листопада відмінила тендери на залучення кредитів на суму 332,70 млн грн.. Про це повідомлялося у «Віснику державних закупівель».  

Тендери були відмінені через те що «Укрпошта» не зуміла залучити кредит кредит у вигляді невідновлювальної кредитної лінії на 232,70 млн грн. на 5 років зі ставкою до 22 %. Цільове призначення кредиту – придбання автотранспорту на суму 20,0 млн. грн.; оновлення реєстраторів розрахункових операцій на 35,3 млн. грн.; технічне переоснащення ІТ–інфраструктури і подальше впровадження Єдиної централізованої інтегрованої платформи в УДППЗ «Укрпошта» на 177,4 млн.грн.  

Ще 100 млн грн. кредиту хотіли взяти у вигляді овердрафту. Ставка за користування – до 20 %. Гроші хотіли позичити на поповнення обігових коштів для забезпечення своєчасних розрахунків по заробітній платі. Строк дії кредитної лінії передбачався до кінця цього року.  

На забезпечення забезпечення кредитів «Укрпошта» пропонувала надати майнові права на отримання виручки в іноземній валюті по діючим угодам, що є доходом «Укрпошти» за договорами з іноземними контрагентами. Проте державному підприємству не одержало прийнятних  конкурсних пропозицій.  


Намагання отримати кредити на розвиток під 22% і одночасне розміщення коштів розвитку на підозрілому депозиті у сумнівному банку під 12% породжує багато запитань до керівництва Укрпошти. Але чи зуміє поставити ці запитання міністр Андрій Пивоварський своєму підлеглому – виконувачу обов’язки гендиректора УДППЗ «Укрпошта» Михайлу Паньківу? Справа в тому, що останній користується заступництвом високого покровителя – голови Комітету Верховної Ради  з питань економічної політики Андрія Іванчука, який є давнім другом і бізнес-повіреним Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Саме Андрій Іванчук запропонував в квітні 2014 р. на посаду гендиректора УДППЗ «Укрпошта» Михайла Паньківа – одного з керівників приватного поштового оператора «Міст Експрес». Після призначення Паньківа в.о. гендиректора «Укрпошти», саме до «Міст Експресу» почали масово переходити найкращі корпоративні клієнти державного підприємства, що нанесло непоправну шкоду «Укрпошті» у вигляді істотного спаду доходів.  

Звільнені Михайлом Паньківом працівники «Укрпошти» інкримінують йому низку злочинів і корупційних дій та надають своїм звинуваченням численні підтвердження і докази. Проте правоохоронні органи і Міністерство інфраструктури до цього часу реагували на ці звинувачення надто мляво. Вчора голова СБУ Валентин Налівайченко повідомив, що він спрямував до Прем'єр-міністра листа з вимогою відреагувати на численні факти корупції, що відбуваються на державному підприємстві.   

Отже, сьогодні для міністра інфраструктури Андрія Пивоварського настав момент істини і йому потрібно довести – чи спроможний він справитися із руйнівною корупційною ситуацією в УДППЗ «Укрпошта».  

Любов Осипенко  

Голова СБУ вимагає від Прем'єра подолати корупцію в Укрпошті

Голова СБУ Валентин Наливайченко звернувся листом до Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка щодо корупційних дій керівництва «Укрпошта». Про це він повідомив в прямому ефірі телепрограми Шустер LIVE 16 грудня.

Валентин Наливайченко також заявив про наявність політичної волі в питаннях боротьби із корупцією на державних підприємствах. Він сказав: "Має бути ліквідована саме та піраміда, саме ті функції які призводять до корупції . Не міняти одного посадовця на іншого, бо він буде думати так – СБУ цю схему вичислило, давайте я якусь більш розумну придумаю із своїми спільниками щоб мене не спіймали, а якщо й спіймають – то я вкраду більше краще і швидше. І будь яку державну монополію візьми – «Укрпошта», стосовно неї щойно знову підписав листа - вже на Прем'єр-міністра. … на цій державній монополії зажерливе чиновництво присвоїло національні багатства і повноваження собі – це і є серце української корупції." 

На жаль, Голова СБУ не повідомив, кому він написав попереднього листа щодо фактів корупції на «Укрпошті», про який він згадав в телепрограмі. Місяць тому Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що СБУ має докази корупції в державному підприємстві «Укрпошта» і дав зрозуміти, що корупція у поштовому відомстві існує на вищих щаблях управління.

Нагадаємо, останнім часом державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» лихоманять гучні корупційні скандали. В квітні 2014 виконуючим обов’язки генерального директора «Укрпошти» було призначено Михайла Паньківа, який прийшов на держпідприємство з конкуруючої приватної фірми "Міст експрес", де працював заступником ради директорів. З перших днів роботи новий глава «Укрпошта» почав лобіювати інтереси колишнього роботодавця - приватного оператора "Міст експрес". Почалася стрімка втрата великих корпоративних клієнтів, що традиційно обслуговувалися «Укрпоштою» та були значним джерелом доходів державної компанії – вони перетекли в "Міст експрес".   

ЗМІ неодноразово повідомляли про вчинення службовими особами УДППЗ «Укрпошта» зловживання своїм службовим становищем, що виразилось у створенні протиправної схеми пересилання простої письмової кореспонденції без сплати офіційних платежів державному підприємству. В 2014 р. на тендерних закупівлях «Укрпошта» за завищеними цінами придбала шини, пальне, касові апарати, комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення.  

Місяць тому СБУ затримала за хабар директора Дирекції оброблення та перевезення пошти Олександра Полінського та його заступника Віталія Васильєва. Повідомлялося також про низку кримінальних справ, де фігурантами є найвищі керівники «Укрпошти».   

Днями з'явилася інформація про вкрай сумнівний депозит на 57 млн. грн., який в листопаді «Укрпошта» розмітила лише під 12% річних в "Златобанку", що знаходиться на межі банкрутства. За деякими ознаками, цей депозит не буде повернуто не держпідприємство.   

УДППЗ «Укрпошта» підпорядковується Міністерству інфраструктури, проте новий Міністр Андрій Пивоварський ще не вчиняв жодних дій щодо припинення корупційних безчинств на зазначеному підприємстві і не висловлював до них свого ставлення.  

Людмила Осипенко  

Дивись також:
Голова СБУ: Керівництво «Укрпошти» роз'їдає корупція

«Укрпошту» хочуть розшматувати, проте держава не втручається

Аналіз стану державного підприємства «Укрпошта» в 2014 році за матеріалами ЗМІ

Кадрова політика 

В квітні 2014 р. тимчасово виконуючим обов'язки гендиректора «Укрпошти» було призначено Михайло Паньківа, який до того працював заступником голови ради директорів конкуруючої приватної фірми «Міст Експрес» та по сьогодні є там співвласником. Разом з ним були призначені на посади заступників його близькі друзі та партнери: Стасів Роман і Веселий Василь.

Нова команда почала активно звільняти тих, хто не бажав працювати за їх правилами та виступав з критикою керівництва - директора Київської дирекції Андрія Хорошевського, директора ГНЦ "Зелена Буча" Людмилу Синецьку, директора Дирекції "Автотранспошта" М.Юрка, директора ДОПП Дмитра Тяглого, директора Рівненської дирекції «Укрпошта» Валерія Колганова та багатьох інших.

Ці люди замінювалися непрофесіоналами, яким ставилося завдання передавати певні суми хабарів нагору. Як результат – безліч кримінальних справ. Так, в серпні директором ДОПП було призначено фахівця із сфери сільського господарства Олександра Полінського, а вже в листопаді правоохоронці затримали його за хабар.

В той же час, директор з технічної політики, який опікується тендерами, вдало їх "розпилює" і ділиться – член арбузівської команди Олександр Кліонський залишився на посаді.

Погані економічні показники

В 2014 році спостерігалося значне зростання збитків та невиконання плану доходів практично за всіма послугами. Погіршення показників мало місце через некомпетентність та застосування тіньових схем з боку керівництва, серед яких:

- втрата великої кількості корпоративних клієнтів;

- застосування протиправних схем пересилання простої письмової кореспонденції; 

- невиправдана закупівля матеріальних цінностей: поштові марки, конверти, АІР-пакети тощо;

- реалізація знаків поштової оплати та конвертів невстановленого надходження;

- тендерні закупівлі за завищеними цінами;

- здійснення транспортно-логістичних послуг на користь конкурентів;

- надмірний пробіг транспорту та витрати палива через неефективне управління;

- завищені ціни (через закладання в них "відкотів") на товари широкого вжитку, що розповсюджуються через мережу відділень поштового зв'язку (ВПЗ).

У першому півріччі чистий прибуток «Укрпошти» впав у 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Відбувалося постійне зростання кредитних зобов'язань та дебіторської заборгованості підприємства. 

Через свідомі дії нового керівництва державна компанія втратила величезну частину міжнародних пересилань. На початку 2014 р. обсяг консигнацій лише зі словацькою поштою становив близько € 900 тис, а вже в травні він впав до € 200 тис.

Тендерні закупівлі

В 2014 р. було проведено декілька підозрілих тендерів, інформація про які попала на сторінки інтернет-видань. Йшлося про постачання за завищеними цінами шин, пального, касових апаратів, комп’ютерного обладнання та ПЗ. В мас-медіа детально розглядалася сумнівна схема постачання палива з боку ТОВ «Техойл», яке не має відповідної інфраструктури.

На всі товари, що поставлялися за діючими договорами закупівлі, укладених за результатами тендерів, за рахунок укладання додаткових угод в подальшому ціна збільшувалася на 10%.

Тіньові схеми та зловживання службовим становищем з корисливих мотивів

Працівники «Укрпошти» , стверджують, що з перших днів роботи новий глава «Укрпошти» почав лобіювати інтереси колишнього роботодавця – приватного оператора «Міст Експрес». До цієї фірми "витісняли" корпоративних клієнтів «Укрпошти», що нанесло непоправну шкоду державному підприємству у вигляді істотного спаду доходів. 

Також була підписана низка договорів між «Укрпоштою» та підприємствами «Нова пошта» і «Міст Експрес». Найбільш вигідні контракти передавалися на ці компанії, зокрема перевезення поштових відправлень при наявності власного автотранспорту УДППЗ «Укрпошта» . Втім, через те що «Нова пошта» і «Міст Експрес» технологічно не пристосовані до обробки і доставки таких великих обсягів письмової кореспонденції, основні функції з доставки листів одержувачу здійснювала «Укрпошта» , а доходи отримували «Міст Експрес» і «Нова пошта».

Застосовувалися протиправні схеми пересилання простої письмової кореспонденції в об’ємах, що перевищують передбачені договорами, без сплати офіційних платежів державному підприємству (налагоджена через Львівську дирекцію за участю приватного підприємства «Міст Експрес»). 

Схема діє наступним чином: кореспонденція потрапляє в мережу «Укрпошти» , але оплачується лише їх частина. Доставляє кореспонденцію Львівська Дирекція «Укрпошти». Саме туди, минаючи всі офіційні процедури обліку та контролю, завозиться кореспонденція компанією «Міст Експрес» без документів, та фактично безкоштовно вкидається в поштову мережу, розчиняється в ній і доставляється до адресата разом з основним потоком. Серед таких компаній Платінум Банк (щомісячний об’єм кореспонденції складав 1,5 мільйона гривень), Компанія Віасат (щомісячний об’єм кореспонденції складав 250 тисяч гривень), Банк Руський Стандарт (щомісячний об’єм кореспонденції складав 200 тисяч гривень). 

Зазначена схема була використана, зокрема, в ході проведення виборів Президента України 2014 р. на користь Ю.Тимошенко. За період передвиборчої кампанії було відправлено неоплачених листів, за скромними підрахунками, на суму більш ніж 16 мільйонів гривень (більш ніж 7 мільйонів листів було фактично «вкинуті» с систему поштового зв’язку). До речі, саме за вказівкою топ-менеджменту «Укрпошти» листи розносилися саме 24 травня в «день тиші». При цьому за договором це були звичайні листи, але за строками доставлялись як пріоритетні, що призвело до ще більших збитків. За даними слідства, орієнтовна сума збитків «Укрпошти» за цією оборудкою могла становити понад 10 мільйонів гривень.

За умов різкого погіршення фінансової ситуації «Укрпошти» і відсутності коштів на проведення поточних капітальних ремонт приміщень «Укрпошти», вартість яких є чималою, угоди на проведення ремонтів укладають з афельованими фірмами і проводять ремонти в борг – ці борги в будь-якому випадку будуть стягнуті з підприємства, в тому числі через судові рішення, що може призвести до арешту майна. Привертає увагу непропорційне велике фінансування об’єктів Львівської дирекції, яке в 2014 р. становило 9,1 млн. грн. із загальної суми 23,3 млн.

«Укрпошта» має один з найбільших в країні парків касових апаратів - 19 тис одиниць. За кожен касовий апарат «Укрпошта» щомісячно сплачує 35 грн маловідомій фірмі за еквайринг. Забезпечує оплату перший заступник гендиректора ДП «Укрпошта» Роман Стасів. Проте, для чого потрібні інформаційні «еквайри» - ні сам Стасів ні інші керівники «Укрпошти» пояснити не можуть.

В засобах масової інформації неодноразово детально повідомлялося про нелегальні схеми продажу продуктів харчування і товарів широкого вжитку через мережу ВПЗ. Листонош примушують торгувати протухлою ковбасою, оселедцями та іншими неякісними товарами із простроченим терміном. Розповідалося про завищені ціни і відкоти з компаній, що постачають централізовано закуповані продукти харчування і товари широкого вжитку для продажу через мережу ВПЗ. 

Повідомлялося про факти списань автотранспортних засобів та ПММ у власних інтересах. 

Інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію, як О. Кліонський щомісячно особисто збирав готівку з директорів обласних дирекцій. Також директорам, в яких закінчувався контракт, керівництвом «Укрпошти» виставляється "рахунок" в $50000 за продовження строку дії контракту.

В листопаді 2014 р. голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що СБУ має докази корупції в державному підприємстві «Укрпошта» на вищих щаблях управління.

Свідоме банкрутування держпідприємства

Керівництво «Укрпошти» заявило про наміри передати конкурентам за франчайзинговою схемою збиткові поштові відділення. Також М.Паньків відкрито заявив що деякі бізнес-процеси «Укрпошти» слід передати на аутсорсинг - тобто, на обслуговування іншими компаніями. Втім, він не надав обгрунтувань для чого необхідно віддати конкурентам нібито збиткові операції та надати доступ до системи логістики «Укрпошти» (сортувальних пунктів, транспорту). В той же час, власники кур'єрської служби "Міст Експрес" вже заявили про плани щодо створення власної мережі і про наміри відкрити до травня 2015 р. більше 2,5 тисяч відділень.

Після М.Паньків приходу на «Укрпошту» почав відмовлятися від перспективного сегменту – міжнародного зв'язку. Був розформований відділ взаємодії з міжнародними клієнтами. Окрім «Укрпошти», міжнародним поштовим зв'язком займається лише одна компанія - «Міст Експрес». Варто зазначити, що М. Паньків раніше очолював комерційне підприємство «Росан», що спеціалізується на міжнародних поштових відправленнях і входить до корпорації «МІСТ».

Керівництво «Укрпошти» нічого не зробило щоб виграти тендер на проект будівництва сортувальних центрів у Києві, Львові та Дніпропетровську, які могли б скоротити терміни доставки відправлень та підвищити конкурентоспроможність підприємства.

Нещодавно з'явилася інформація про вкрай сумнівний депозит на 57 млн. грн., який в листопаді «Укрпошта» розмітила лише під 12% річних в "Златобанку", що знаходиться на межі банкрутства. За деякими ознаками, цей депозит не буде повернуто не держпідприємство.

Висновки

Нове керівництво «Укрпошти» спрямоване на застосування корупційних схем, свідомо перешкоджає розвитку підприємства та демонструє небажання і нездатність здійснити його реформування відповідно до сучасних умов. Розвитку «Укрпошти» заважає також втрата кваліфікованих кадрів через масове звільнення професіоналів, що незгодні з політикою керівництва, не бажають збирати хабарі та брати участь в тіньових схемах і відвертому криміналі. 

Афельований з конкурентами топ-менеджмент «Укрпошти» здійснює політику відвертого протекціонізму на їх користь, як наслідок – втрата корпоративних клієнтів і падіння прибутків. В результаті дій нинішнього керівництва в близькому майбутньому в «Укрпошти» залишаться лише малоприбуткові та збиткові напрямки – як-то підписка на періодику або пенсійні виплати.

Якщо держава не втрутиться, відділення «Укрпошти» у великих містах вже наступного року відійдуть "Міст Експресу", а менш привабливі відділення «Укрпошти» в провінції можуть бути закриті. 

За всіма ознаками держпідприємство свідомо доводять до банкрутства, щоб розпродати по частинах. «Укрпошта», з її майже 13 тисячами відділень в у всіх куточках країни та потужними логістичними центрами, є вкрай привабливою для рейдерів. Мета тимчасового топ-менеджменту «Укрпошти» проглядається досить чітко: довести компанію до банкрутства і передати партнерам-конкурентам за безцінь у власність її активи, нерухомість, обладнання і транспорт. Втім, в 2014 році жодного втручання держави для виправлення загрозливого становища «Укрпошти» не помічалося.

Ігор Марків, аналітик

Євдокія


Чудова історія , її звати Євдокія ,живе вона в зоні АТО ,біля Щастя.Чотири місяці поспіль , і в день і в ночі , вона виходить на дорогу , біля своєї хати , і проводжа наших бійців на передову.

Яка радість нашим хлопцям , бачити це сонечко ,загорнуте в синьо - жовтий прапор ! До школи вона не ходить ,після того як вчителька ( до речи , викладач української мови) ,обізвала її "бандерівкою" , весь клас відвернувся від неї. 
"Доки війна не кінчется , я буду стояти тут ,на шляху ,проводжати і зустрічати наших бійців , щоб підтримати їх бойовий дух"

Ось хлопці і назвали танк " Євдокія" , і стоїть він тепер в Трьохізбенці , і лупить москаля-супостата !!!
Слава Україні ! Вона непереможна ,поки в неї є такі Євдокії 

Казка - брехня, але натякає!

Гоню я давеча своих рабов в село клаптик земли сапать. Всё чинно-благородно: я в вышиванке, рабы в хомуте, еду на возу Хатикву насвистываю. Вижу бандеровские каратели эпелептических донбасских старух насилуют. Разложили вдоль дороги и гвалтуют, аж пар валит. Останавливаюсь. 
Погода то, между нами, - дрянь! Холодная погода, как бы не простудились ребята. "Здоровеньки булы" - говорю - "хлопчики! Як справи? Не желаете ли горилки с салом? Недорого продам." "Привіт" - говорят - "Досить добре. Чому й ні? Із задоволенням. якщо не дорого. Сам как i куди?" "Вот" - отвечаю - "рабов новых обкатываю, Слава Украине!" Попрыгали они, значит, в ответ, да и говорят - "Ты бы, пан, рабов то своих апгрейдил что ли, а то выпишут тебе административный штраф". "За что" - удивляюсь - "штраф?" "А ты приглядись повнимательнее. Они у тебя, поди, русскоязычные? Бураки сапать они у тебя ещё сгодятся, а как захочешь на них до Киева прокатиться, так тебя на первом же КПП и остановят, отберут гроши. Давай лишай их русских языков от греха подальше. Русские языки в Украине, сам понимаешь, это нехорошо."

В общем отчекрыжил я москалям их поганые русские языки.
Дай бог вам, хлопчики, здоровья! Научили уму-разуму. А то так навыписывают штрафов, придется новых рабов снова на органы продавать, лишь бы при своих остаться. Мы то законов сильно не знаем, в гимназиях не обучались. Мы всё больше Госдепу продавались, да зиги кидали по Карпатам. Не в теме совсем. Да и то, сказать, не на должном уровне у нас в Украине ещё информативная работа с населением. Как штрафовать , так они тут как тут, а как разъяснить права, так - нет.

Герои бывают разные...

Герой, по определению, - человек, совершающий подвиги, необычный по своей храбрости, доблести, самоотверженности. Также герой – это главное действующее лицо повествования о каком-либо событии, тот, кто привлёк к себе внимание и вызывает восхищение, удивление, желание подражать.


К сожалению, в народном сознании прочно укрепился образ героя, так или иначе связанного со смертью, – или он пожертвовал своей жизнью, или убил много-много врагов, или то и другое сразу.  И как-то совсем забылось, что есть иной вид героизма, героизма не одноразового, не одномоментного, а длящегося долгие годы, требующего огромнейшей храбрости и самоотверженности. И героизм этот связан не со смертью, а с жизнью.

 

Чтобы убить человека хватает одного движения пальца и секунды времени. Чтобы родить и вырастить человека, нужны десятилетия каждодневного труда. А в наших социально-экономических условиях полноценно вырастить даже одного ребенка – практически подвиг.

 

Я думаю, вы уже поняли, о каких героях я сейчас веду речь – о матерях-героинях.  Как ни странно – они есть и сейчас. На прошлой неделе мы поздравляли с получением почетного звания «Мати героїня» Олю Яковлеву, нашу хорошую подругу, прихожанку днепропетровской евангельской церкви «Благая Весть».  Сегодня в семье Яковлевых 8 детей (все свои, родные). Вот они, красавцы и красавицы:

 

 

Справедливости ради замечу, что без папы-героя мать-героиня не состоялась бы ;)

 

Каждый вечер мы молимся о том, чтобы в Украине настал мир, чтобы агрессоры убрались с нашей земли восвояси. Чтобы никогда жизнь детей из семейства Яковлевых, из всех других семейств Украины не была оборвана вражеской пулей или ракетой «Града». Чтобы никогда больше не было в нашей стране героев, сеющих смерть, но было множество героев, дающих новые жизни.

 

Вы можете присоединиться к нам в этой молитве. Просто поставьте в своем телефоне будильник на 21-00. И когда он зазвонит, помолитесь короткой молитвой:

 

Боже, прости украинцам злые дела их,

благослови Украину,

дай нам мир, покой и благоденствие!

Аминь.

 

Можете добавить от себя «Отче наш»  или еще что-нибудь по своему усмотрению.

 

Да пребудет на нас милость Божья и защита Его во все дни. prey prey


А наші їх поклали вшістьох

Наших шестеро http://blog.i.ua/community/662/1608356/  непрофесіоналів їх відправили двохсотими в рашку.

Знакомьтесь (и прощайтесь), это те 32 спецгоблина из суперкрутого подразделения ФСБ "Вымпел", которые суперкруто уехали из Украины вперёд ногами…Скатертью дорога вашим рефрижираторам…


Кажуть, маму в школу визивали

Зошит з російської мови

Нова громадянка України


Аваков клопотався... Ну подивимося, щоб він тепер без роботи не залишився podmig