Вже півроку країна повсякденно спостерігає за гучними корупційними скандалами на державному підприємстві «Укрпошта». Мас-медіа відкрито і безперервно розповідають про численні кримінальні схеми, що застосовуються на цьому підприємстві і про злочини, як там відбуваються. За останній час інтенсивність таких повідомлень різко примножилася.
Лише за цей неповний тиждень ми дізналися із ЗМІ що «Укрпошта» закупила 3200 касових апаратів на суму 21 млн. грн. і половина цієї суми – корупційна переплата; довідалися що керівництво «Укрпошти» не зуміло залучити кредити під 22%, проте сховало 57 млн. грн. на депозиті під 12% у майже збанкрутілому банку; почули від голови СБУ В.Наливайченко про його звернення до Прем'єр-міністра А. Яценюка стосовно тотальної корупції на «Укрпошті».
Завдяки ЗМІ ми знаємо як державну «Укрпошту» намагаються збанкрутувати, розшматувати і віддати за безцінь приватним конкурентам. Ми знаємо як там розправляються з неугодними фахівцями і замінюють їх корупціонерами і хабарниками з вулиці. Ми знаємо як найбільших корпоративних клієнтів «Укрпошти» виштовхують к близьким до керівництва приватним поштовим операторам. Ми знаємо про протиправні схеми пересилання письмової кореспонденції, на яких держава втрачає десятки мільйонів гривень, про тендерні закупівлі за завищеними цінами, про здійснення транспортно-логістичних процедур на користь приватним конкурентам і у збиток держпідприємству, знаємо про численні тіньові схеми, хабарі, відкоти, шахрайство, про факти зловживання службовим становищем, фальсифікації, підробки, вимагання. Ми знаємо що банда, яка сьогодні править «Укрпоштою» і розпоряджається державним майном як своїм, наближена до кримінальних кіл, ми знаємо хто цю банду туди завів і хто надає їй "дах".
Ми все це знаємо, однак нас не перестають приголомшувати масштаби розкрадання державних активів і "креатив" при вигадуванні нових корупційних схем на «Укрпошті». І чим далі, тим більше нас вражають безкарність і цинічність укрпоштівської корупційної банди та відсутність реакції влади на цей безпредєл.
Але найбільша проблема не в самій «Укрпошті». Влада своєю бездіяльністю погіршує психологічну атмосферу в країні, викликає в громадян зневіру і підозру в причетності урядовців до злодіянь в «Укрпошті». Це принижує імідж "нової" держави та підриває довіру до уряду. Хоча добре відомо, що без довіри суспільства до влади та за наявності правового нігілізму здійснення будь-яких реформ є неможливим. Та й про які можна казати реформи, якщо в Уряду навіть немає політичної волі, а скоріше за все бажання, очистити величезне державне підприємство від банди корупціонерів?
Втім, "політична воля Уряду" щодо звільнення корупціонерів – це лише пафосні слова. Адже ті, хто прикриває корупціонерів – самі є корупціонерами. І "політична воля" там ні до чого – там можуть бути лише власні інтереси. Отже, стосовно ситуації з «Укрпоштою» суспільство чітко усвідомлює, що до того часу, поки з боку Уряду і правоохоронних органів не відбудеться рішучих дій щодо припинення корупції в держпідприємстві, нічого не можна стверджувати про відсутність корупції в Уряді і про початок реформ.
Читайте також:
Момент істини для міністра інфраструктури Андрія Пивоварського