О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Пістрява стрічка

  • 07.05.10, 11:54
Пістрява стрічка Брати Капранови, для УП _ П'ятниця, 30 квітня 2010, 
Фото dv-news.com

Ми часто помиляємося. Втім, як і всі люди. Проте деякі помилки бувають корисними.

Років п'ять тому, коли з півночі тільки-но імпортувати моду обв'язуватися стрічками до Дня Перемоги, ми давали коментар для телебачення і зопалу поплутали ордени та їхні кольори. І хоч це природно для людей далеких від фалеристики, проте помилка залишається помилкою, і нам на неї вказали.

Саме цей випадок змусив зазирнути до статутів Ордена Святого Георгія та його радянського клона - Ордена Слави. Почитайте і ви - довідаєтеся багато цікавого.

Наприклад те, що Орденом Слави, стрічка якого пістрявіє сьогодні на антенах машин, нагороджували за збитий з особистої зброї літак чи захоплений ДОТ, або ж за два танки, підбиті з протитанкової рушниці, чи то за один, підірваний гранатою. Орден отримував також той, хто вогнем особистої зброї знищив 10 солдатів, хто взяв в полон офіцера або, скажімо, захопив прапор військової частини ворога.

Орденська стрічка - це невід'ємна частина ордену. Щоб переконатися у цьому достатньо зазирнути до будь-якого довідника. Мало того, носити її, так само, як і сам знак, мають право виключно особи, які цим самим орденом нагороджені.

- Скільки танків ти підбив? - запитали ми одного зі знайомих, на "Тойоті" якого побачили помаранчево-чорну смугасту стрічку.

- Яких танків? - не зрозумів він.

- Ворожих. А може, ти служив льотчиком і знищив два винищувачі супротивника? Чи то три бомбардувальники? Бо якщо ні, ти не маєш права носити стрічку ордена Слави.

Далі ми довго сперечалися - він переконував, що стрічка є акцією пам'яті про війну. Ми - що шануючи загиблих зовсім не обов'язково профанувати військові нагороди. Не чіпляють же на себе зірку Героя як акцію. А могли б, бо закон не карає за носіння незаслужених нагород.

- Якщо ти хочеш святкувати Перемогу - начепи собі червону стрічку, під колір прапора переможців. Врешті-решт армія-переможець називалася Червона! Не біда, що переможені теж мали червоні прапори і теж були соціалістами, між своїми часто трапляються непорозуміння. Але чому святкування обов'язково має бути пов'язаним з топтанням ногами орденських стрічок?

- А хто їх топче?

Ми, звісно, одразу знайшли поруч машину іще з торішньою стрічкою, брудною, обдертою та вицвілою.

- Оце вшанування, так? А ті стрічки, що будуть валятися попід ногами ближче до 9 травня? Орденська стрічка - це зовсім не те, чим перев'язують подарунки і не те, що дівчата вплітають у коси. На повсякденному одязі вона замінює сам орден, який роблять, до речі, зі срібла чи золота. Якби до революції ти отак от нав'язав на себе Георгієвську стрічку, одразу потрапив би до поліції, а то й до суду дійшло б.

- Зачекайте, а як же гвардійські частини? Чи то орденоносні? Вони теж гуртом носили. Хіба не те саме?

- Та ну? А ти хіба гвардієць? Орден Слави, до речі, давали тільки за особисті заслуги. І тільки рядовим та сержантам. Ані військові частини, ані тим більше автомашини "Тойота" цим орденом не нагороджували. У статуті спеціально зазначено.

- Ні, ну це ви перебільшуєте. Всі так роблять. Склалася традиція...

Дивний аргумент. Нас іще у школі вчили, що треба думати власною головою, а не робити "як усі".

А от щодо традиції... Щодо традиції ми погодилися.

Традиція дійсно склалася, але не зараз. Корені її лежать в тих далеких роках, коли ані нас ані цього нашого приятеля ще на світі не було.

Наш дід, Іван Капранов, воював з липня 1941-го, був тричі поранений, востаннє - на Сапун-горі під Севастополем. За те, що особисто взяв у полон двох офіцерів заслужив на медаль "За відвагу". За штурм Севастополя - на орден Червоної Зірки. Пізніше йому, як і всім ветеранам, регулярно давали блискучі брязкальця, проте їх за нагороди він не вважав, і навіть за труною звелів нести тільки "справжні" - тобто бойові.

А нещодавно ми довідалися, що маршал Жуков точно таким, як у нашого діда орденом нагородив був свою ППЖ - "похідно-польову жону" - можна тільки здогадуватися, які подвиги вона здійснила і чим заплатила за нагороду.

Що ж до нашого діда, то знаємо точно - за свій орден він заплатив головою, у буквальному сенсі слова. Бо в результаті останнього поранення йому видалили фрагмент черепа, і коли дід їв чи говорив, на скроні зліва було видно, як ходять вгору-вниз сухожилля, а трохи вище під тоненькою шкірою пульсує незахищений мозок.

Нам, дітям, тоді було страшно. А ще страшніше було - ночувати з дідом в одній кімнаті, бо всю ніч він воював: вимагав патронів, командував, лаявся з кимось. І так до останніх днів життя.

Не знаємо, чи відав дід, з ким саме він ділить честь бути кавалером ордена Червоної Зірки. Але цікаво, що наш відомий земляк Павло Глазовий, повернувшись з війни, роздав свої нагороди сусідським дітям і більше про них не згадував - може через те, що довідався, кому і за що їх роздавали?

А від діда, до речі, іще зберігся лист до районної влади з проханням хоч трохи збільшити пенсію - бо усі кругом торочать про героїв війни, а отримуючи пенсію у п'ятдесят чотири рублі на себе і дружину, ветерану жити важко. Пенсію дідові не збільшили, проте регулярно вітали з Днем Перемоги, дарували сувеніри та нагороджували черговими ювілейними брязкальцями - зі стрічками і без.

Таке ставлення до ветеранів було загальною практикою. Але чи може воно бути виправдане тим, що "всі так роблять"?

Актор Борис Січкін, той самий Буба Касторський з "Невловимих месників", у своїй книжці із захватом згадує, як на одному з бенкетів Жуков наказав привести шльондр і кожній навішати на груди орденів та медалей - для солідності. Найбільш цицькатій вчепили Золоту Зірку Героя та Орден Леніна, і п'яний французький генерал просто-таки млів, тицяючись носом у профіль вождя світового пролетаріату.

Так вони святкували Перемогу.

Так закладалися ті самі "традиції".

От звідки саме родом зневажливе ставлення до бойових нагород та орденських стрічок. От звідки взялася мода в'язати їх на машини та дерева.

Друзі, невже не є очевидним, що все це - звичайнісіньке блюзнірство?

Дійсно, жукови, хрущови та брежнєви могли давати один одному Героїв до ювілею. Отак от просто з хвойдиних цицьок - і на свої груди. Але ж вони - нелюди, і це навіть не потребує доказів.

А ми з вами? Ким ми є, коли зневажаємо бойові нагороди?

І не треба розповідати, що підтяжки теж бувають смугастими, і дитячі банти та шарфи. Адже випадкове співпадіння кольорів - це одне, а пов'язування стрічок на машини з метою імітувати орденську стрічку - зовсім інше. Це свідоме приниження військової нагороди.

Звісно, не просто так відродилася раптом жуківська мода профанувати святині. Сьогодні, коли крізь десятиріччя замовчування та фальшування проростає справжня трагічна історія тої війни, сторожові пси "єдино-правильного" погляду на історію хочуть пов'язати нас із собою кров'ю - кров'ю наших дідів.

Це давній бандитський прийом - зробити новачка співучасником злочину, щоб він був прив'язаний намертво і навіть думки не мав про повернення у світ порядних людей.

І тому мобілізуються все - паради, нагороди, показова агресія в бік інших учасників війни, зокрема УПА. Усе це ланки одного ланцюга, а точніше, складові ще однієї військової операції, тепер вже інформаційної.

Точно так, як комуністи кулеметами гнали свого часу наших дідів в атаку та прикривалися ними від ворога, путіни-януковичи-табачники тепер підіймають з могил і женуть в ідеологічну атаку вже мертвих, ховаються за їхніми нагородами та братськими могилами.

 Але тепер ця війна - проти нас, бо сьогодні народ, пам'ять поколінь, історія кожної української родини є головним їхнім ворогом.

І хоч жоден не годен медалі "За відвагу", бодай знятої з хвойдиних цицьок, можновладці святкують Перемогу так, неначе самі її здобули. Стріляють салютами, гупають чоботами, роздирають асфальт гусеницями танків. А ми...

А у нас з вами все-таки є тепер вибір.

Або забути про дідів і прадідів, і "як усі", "за традицією" в пароксизмі святкової істерії в'язати стрічки від зрошених кров'ю орденів на машини, паркани та собачі нашийники.

Або вибачитися.

Вибачитися перед своїми дідами за те, що до влади у країні прийшли покидьки, які не хочуть дати спокій ані мертвим ані живим.

За те, що як і їхні попередники-комуністи, вони не здатні забезпечити гідне життя живим та людське вшанування загиблим.

За те, що в нашій країні знову розпочинають війну, намагаючись довести, що одні вбиті українці є кращими за інших. Довести попри те, що більшість кісток з того часу лежать у братських могилах вперемішку - вороги з друзями, старі з молодими, жінки з чоловіками. Радянська влада традиційно не розбиралася і загортала усіх одним бульдозером - не те, що нелюди-нацисти, які кожного свого солдата клали у окрему труну та ставили хрест.

За війну, що вас на неї кличуть з могил, за спекуляцію на ваших подвигах, за блюзнірство і зневагу до ваших нагород пробачте нас, діди! Пробачте, воїни!

Вічна вам пам'ять і вічний спокій!

P.S.Окремо хочеться звернутися до молоді:

Друзі, помаранчево-чорні стрічки - це не символ футбольного клубу "Шахтар", хоч кольори і співпадають. Це не символ якоїсь політичної організації - "Партії регіонів" чи "Нашої України".

Право носити орденську стрічку можна заробити тільки на полі бою. Знайте, що ані Орден Слави, ані Георгієвський хрест у мирні часи не давали, а отже ваші діди та прадіди за цю стрічку платити власною кров'ю. Тому не варто в'язати її на себе. Адже вам не отримати таких нагород - і слава Богу! - тож майте совість і поважайте мертвих!

Бо колись всі ми помремо.

 
Брати Капранови

  www.pravda.com.ua/articles/2010/04/30/4993272/                                                                                                                                                                                                                                       

Будемо мовчки спостерігати як повертають сталінізм?

  • 06.05.10, 09:49

Комуністи готові встановити пам'ятник Сталіну в Києві

"Комуністична партія впевнена, що в Києві буде встановлено пам'ятник Йосипу Сталіну, але пропонує робити це з ініціативи мешканців міста.

Про це заявив нардеп від КПУ Олександр Голуб. "Якщо є воля місцевої громади, то пам'ятник буде встановлений. Такі дії повинні проходити за ініціативою місцевих жителів. Повірте, прийде час, і це буде зроблено", - сказав політик.

"Я впевнений, що це було б для України абсолютно правильним, оскільки жоден діяч не зробив для України так багато, як Сталін", - підкреслив він.

Нагадаємо, у середу, 5 травня, пам'ятник Сталіну було встановлено у Запоріжжі. Місцеві комуністи приурочили цю подію до Дня Перемоги..."

 

Велика Вітчизняна - знана і незнана. Дмитро ТАБАЧНИК

Велика Вітчизняна - знана і незнана.

Останнім часом, і ви, мабуть, з цим погодитесь, однією з найпомітніших
ознак суттєвих змін у суспільній свідомості став величезний інтерес до
вітчизняної історії, і передовсім до її складних, трагічних сторінок,
до періодів і фактів, про які ми знали не всю правду або які протягом
десятиріч ретушувалися, перекручувалися, прикрашалися.[ далі ]

94%, 31 голос

0%, 0 голосов

6%, 2 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Хмара бачить владу на палі…

Степан Хмара бачить владу на палі через пам'ятник Сталіну
Влада втратила інстинкт самозбереження

Колишній нардеп і дисидент Степан Хмара вважає, що проти тих, хто ініціює встановлення пам'ятників Сталіну в містах України, треба порушувати кримінальні справи.
“Організатори цього всього мають нести кримінальну відповідальність”, - наголосив він у коментарі Gazeta.ua.
За його словами, наша влада просто втратила елементарний глузд.
“Якби був інстинкт самозбереження, то він би диктував інші правила поведінки. Адже наші владарі дограються до того, що їх не просто на вилах винесуть з кабінетів, а на палю посадять. Людей можуть допровокувати до того, що їм просто кишки випустять за такі речі, які зараз робляться. Бо так нагло себе ніхто не вів, як ця влада”, - обурився Хмара.

На переконання Хмари, подібні речі - це глум над людьми, нахабство. Він також виключає проведення референдуму для встановлення пам'ятників радянським вождям.

Взято з «Мои 5 копеек (противоречивые заметки близнеца)»

“Це вже маразм. В мене викликає сміх, коли цьому ублюдку (Сталіну – ред.), який влаштував геноцид проти українського народу, хочуть встановити пам'ятник”, - додав екс-нардеп.

“Патріот України” допоміг дітям у Харкові

http://sna.in.ua/?p=2600 28 квітня 2010 року харківським осередком Організації разом з «Просвітою» була продовжена акція допомоги дитячому будинку. Соціал-Націоналістам охоче допомагали малолітні мешканці дитячого будинку. Цього разу активісти зайнялися прибиранням території та закінчили встановлення імпровізованого паркану. Робота пліч о пліч – згуртовує. В цьому змогли пересвідчитися всі, хто приймав участь в цій акції. В цей день кожен з бійців зміг собі чесно сказати, що в цей день він дещо зробив для Боротьби за майбутнє Української Нації.

Українець, допомагай Українцеві!

Ханна Северинсен про нинішній стан демократії в Україні

  • 01.05.10, 09:00
"Северинсен поражена Украиной: Хрупкая демократия рушится на глазах
 
30 апреля 2010 | 20:47

Бывший содокладчик Парламентской ассамблеи Совета Европы по Украине (1995-2007) Ханне Северинсен обеспокоена скоростью сворачивания демократических процессов в Украине. Об этом она сказала в эфире программы "Шустер Live".

"Я всегда знала, что в Украине хрупкая демократия. Но я даже не представляла, что за два месяца, когда работает новый президент, он использует их для того, чтобы взять на себя правительство, отменить результаты выборов 2007 года, полностью подчинить себе Высший совет юстиции, Верховный суд, СБУ и даже парламент", - отметила Ханне Северинсен. Она также обратила внимание на то, что были отложены местные выборы, и выразила мнение, что это, возможно, было сделано, чтобы сначала назначить губернаторов.

Бывший содокладчик ПАСЕ по Украине негативно оценила харьковские соглашения, подписанные президентом Украины Виктором Януковичем. "Да, для Медведева (президента России) это был успех, поскольку он получил права на базу очень задешево. Я считаю, что не нужно было Украине давать в концессию базу, это значит, что ваши дети будут жить при таком режиме концессии", - отметила Северинсен.

Отдельно бывший содокладчик ПАСЕ по Украине остановилась на принятии госбюджета-2010 без предварительного обсуждения. "Выглядит так, будто бюджет родился темной ночью. Я не понимаю, если у вас, как вы говорите, действительно такой хороший бюджет, то почему вы открыто его не обсуждали, почему вы избегали такого обсуждения?" - спросила Северинсен у представителя коалиции, присутствующего в студии программы..."

Першотравень!

Усіх хлопчиків та дівчаток з цього списку http://focus.ua/charts/110931 вітаю зі святом Міжнародної солідарності трудящих! Ми всі знаємо як ви тяжко працювали починаючи свій бізнес з одного брудного яблукаlol , так тримати! Це дійсно ваше свято!rose

Так в чем же разница? (размышление ко дню Победы)

  • 30.04.10, 17:30
                                           (Не мое, скажу в коментах откуда)

Найдите 5 отличей!

-- У Гитлера красный флаг.
-- У Сталина красный флаг.

-- Гитлер правил от имени рабочего класса, партия Гитлера называлась рабочей.
-- Сталин  правил от имени рабочего класса, его система власти официально именовалась диктатурой пролетариата.

-- Гитлер ненавидел демократию и боролся с ней.
-- Сталин ненавидел демократию и боролся с ней.

-- Гитлер строил социализм.
-- Сталин строил
социализм
--Соратников по партии, которые отклонялись от правильного пути, Гитлер беспощадно уничтожал.
--Сталин тоже беспощадно уничтожал всех, кто отклонялся отправильного пути.

--У Гитлера четырехлетний план.
--У Сталина - пятилетние.

--У Гитлера одна партия у власти, остальные в тюрьме.
--И у Сталина одна партия у власти, остальные в тюрьме.

--У Гитлера партия стояла над государством, страной управляли партийные вожди.
--И у Сталина партия стояла над государством, страной управляли партийные вожди.

-- У Гитлера съезды партии были превращены в грандиозные представления.
-- И у Сталина съезды партии были превращены в грандиозные
представления.

-- Главные праздники в империи Сталина 1 мая, 7-8 ноября.
-- В империи Гитлера - 1 мая, 8-9 ноября.

-- У Гитлера - Гитлерюгенд, молодые гитлеровцы.
-- У Сталина комсомол - молодые сталинцы.

-- Сталина официально называли фюрером, а Гитлера - вождем. Простите,Сталина - вождем, а Гитлера - фюрером.
В переводе - это тоже самое.

-- Гитлер любил грандиозные сооружения. Он заложил в Берлине самоебольшое здание мира - Дом собраний. Купол здания - 250 метров в диаметре. Главный зал должен был вмещать 150-180 тысяч (!!!)человек.
-- И Сталин любил грандиозные сооружения. Он заложил в Москве самое большое здание мира - Дворец Советов. Главный зал у Сталина был меньше, зато все сооружение было гораздо выше. Здание высотой 400 (!) метров было как бы постаментом, над которым возвышалась стометровая статуя Ленина. Общая высота сооружения - 500 метров. Работа над проектами Дома собраний в Берлине и Дворца Советов в Москве велась одновременно.

-- Гитлер планировал снести Берлин и на его месте построить новый город из циклопических сооружений.-- Сталин планировал снести Москву и на ее месте построить новый город из циклопических сооружений.


-- Для Германии Гитлер был человеком со стороны. Он родился в Австрии и почти до самого момента прихода к власти не обладал германским гражданством
.-- Сталин для России был человеком со стороны. Он не был ни русским, ни даже славянином.


-- Любимая женщина Гитлера, Гели Раубал, была 19 лет моложе его.
-- Любимая женщина Сталина, Надежда Аллилуева, была на 22 года моложе его.

-- Гели Раубал покончила жизнь самоубийством.
-- Надежда Аллилуева - тоже.

-- Гели Раубал застрелилась из гитлеровского пистолета.
-- Надежда Аллилуева - из сталинского.

-- Обстоятельства смерти Гели Раубал загадочны. Существует версия, что ее убил Гитлер.
-- Обстоятельства смерти Надежды Аллилуевой загадочны. Существует версия, что ее убил Сталин.

....

Список совпадений можно продолжать и продолжать.

Так в чем же разница?

85%, 29 голосов

0%, 0 голосов

15%, 5 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Депутати ВР, що голосували за угоду про ЧФ


Список депутатів ВР , що голосували "ЗА" ратифікацію угоди про пролонгацію перебування ЧФ РФ в Україні ще на 25 років:
Фракция БЮТ:
Зубов В.С.
Сідельник І.І.
Черпіцький О.З.
Іваненко В.Г.
Кузьменко П.П.
Маліч О.В.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Савченко І.В.

Фракция НУ-НС
Бут Ю.А.
Довгий С.О.
Жванія Д.В.
Поляченко В.А.
Василенко С.В.
Омельченко О.О.
Палиця І.П.

Російський спєцНа...

Одухотворьонні ліца ісконно-русскага салдата. Наше майбутнє???

Військовослужбовці спецназу Повітряно-десантних військ Російської Федерації під час прибуття до Києва для участі в парадє.