О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Одеса вшановує героїв України

В Одесі місцеві жителі вийшли на акцію пам'яті військових, загиблих на війні з РФ. ФОТО
12:27 | 22.08.2020
 

 
Share

12:27 | 22.08.2020
 
659

У місті Одеса місцеві жителі вийшли на акцію пам'яті українських військових, які загинули на війні проти Російської Федерації. Про це повідомляє Суспільне .

Жителі Одеси вшанували пам'ять військовослужбовців, загиблих у війні з Росією. Учасники заходу зібралися біля пам'ятника Дюку де Рішельє на Приморському бульварі в центрі Одеси.

Як розповів один з учасників акції, до заходу долучилися представник військового співтовариства з міністерства у справах ветеранів, представник ради ветеранів України, ветерани АТО і ООС, оркестр ВМС України, а також сім'ї загиблих воїнів, волонтери, духовенство православної церкви України та жителі Одеси.

Під час акції оркестр виконав державний гімн. Після цього люди дякували воїнів, які захищають Україну і тих, які загинули, захищаючи її.

«Неможливо висловити всю глибину подяки і поваги всім нашим воїнам, які зараз захищають нашу країну. Але ми дякуємо, повертайтеся живими. Воїнам, які загинули, захищаючи нашу країну, але зберегли нам з вами чисте небо, тихі ночі і світлі дні, спокій наших дітей, - слава тричі. Герої не вмирають », - сказав ведучий заходу.

Після промови пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Слова поваги також висловив представник духовенства Православної церкви України.

«До лав лицарів-козаків, воїнів-гетьманів, січових стрільців, воїнів УПА стали і наші діти. Ті діти, які душу свою поклали за свободу і незалежність нашої держави. Герої, які вже на небесах, і свого часу у них було завдання, щоб люди не відчули, що таке війна і з цим завданням вони впоралися. і не тільки впоралися, а набагато більше впоралися. Тому що тут ми не відчули, що таке війна. Не тільки не відчули, але і почали забувати », - сказав під час заходу священик.

    

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше в Бахмуті провели масовий велопробіг до Дня Незалежності.

Співчуваю Порошенкам! За рік дві важкі втрати в родині.

Помер батько Марини Порошенко
НОВИНИ 21 СЕРПНЯ, 2020  14 896Facebook

Ілюстрація: ФБ/Юрій Назаркевич

Анатолій Переведенцев, батько Марини Порошенко, дружини п’ятого президента України Петра Порошенка, помер 20 серпня на 88 році життя.

Про це повідомив кореспондент «Апострофа», пише “Четверта студія”.

Проводи Переведенцева відбулися увечері 20 серпня у дворі будинку на вулиці Грушевського, де він жив з дружиною, матір’ю Марини Порошенко.

У церемонії взяли участь, зокрема, Марина Порошенко та її сестра Алла.

Анатолій Михайлович Переведенцев народився 13 березня 1933 року.

Він був заступником міністра охорони здоров’я я УРСР, радником посла СРСР в Монголії в 1985-1988 рр.

Коментарі
Співчуваю Порошенкам! За рік дві важкі втрати в родині.

Чи є еліта в Україні?

Компас нації: чи є в Україні еліта і що з нею не такСхоже, за 30 років незалежності українська нація так і не сформувала національну еліту в її кращому розумінні. Чому так відбувається і чи є рецепт виправлення ситуації - в нашому матеріалі
сьогодні, 11:00

Без яскравих лідерів, без еліт, які готові зробити все для розвитку своєї країни, без потужних професіоналів і чітких орієнтирів держава нагадує вітрильник, захоплений штормом. Саме так виглядає України, яку кидає з боку в бік. Що не так з нашими елітами і як це виправити - розбиралося видання "Коментарі", котре стало співорганізатором Національного рейтингу впливовості "Еліта нації" .

Національні еліти України: для чого вони нам

Важливо розуміти, що держава - це не просто географічна точка на карті, не ті чи інші правителі, а народ. Вона являє собою сукупність людей різних національностей і поглядів, але  із загальною системою цінностей. Тією, яку потрібно постійно вдосконалювати.

Компас нації: чи є в Україні еліта і що з нею не так

Колаж: Д. Романюк/Comments.ua

Соціолог Павло Кутуєв пояснює: "Що таке еліта? Часто ми плутаємо слова "еліта" і "елітарний". Елітний алкоголь - це хороший алкоголь, а еліта як соціальна група - це ті, хто знаходиться на вершині соціальної системи, це ті, хто нами править - в політиці, економіці та культурі. І якщо елітний коньяк кращий за якусь дешеву підробку,  то приналежність до еліти свідчить лише про одне - про те, що людина нагорі, що вона приймає рішення, що у  неї більше ресурсів, що її сприймають в культурному сенсі як зразок, наприклад, як якусь ікону ".

На думку Павла Кутуєва, відповідь на питання "чи потрібна еліта?" - однозначна. Потрібна!

"Ми вже тисячоліття живемо в суспільствах, які побудовані ієрархічно. Ієрархії існують. Це - об'єктивна реальність. Говорити, що можна обійтися без еліти - значить, бути безвідповідальним утопістом ", - підкреслює соціолог.

Питання - якою має бути еліта? І якою має бути дистанція між нею і народом?

"Дистанцію потрібно постійно скорочувати. І постійно створювати соціальні ліфти для появи свіжих інтелектуальних і високоморальних членів еліти ", - зазначає Павло Кутуєв.

"На мій погляд, головна ознака справжньої еліти - позитивний вплив на суспільство. Крім цього, важливими є її моральний рівень, здатність діяти в інтересах людей і держави, брати на себе соціальну відповідальність ", - говорить експерт Українського інституту політики (УІП) Єва Антоненко.

Керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко впевнений, що еліта потрібна будь-якому суспільству.

"Це не тільки вожді, а й хранителі традицій, візіонери, які бачать державу у тактичній і стратегічній перспективі, - пояснює Ігор Чаленко. - Еліта так чи інакше буде зрощуватися всередині суспільства. Без неї на нас чекає передбачуваний результат - це охлократія з усіма її негативними  сторонами. Або ми побачимо банальні ознаки асиміляції іншим, сильнішим соціумом, що відбувалося в історії людства не раз. Тому присутність якісної еліти - це питання виживання народу як такого ".

Координатор проекту Гуру (Громадський Уряд України) Павло Себастьянович так сформулював основні функції еліти нації:

- стратегія, візія, цілі (гуртування нації в боротьбі за суверенітет, чітке бачення шляху звільнення країни від зовнішніх агресорів, а також шляхи звільнення громадян від безправ'я всередині країни; реальна перемога над бідністю, економічний ривок і цивілізаційний прорив);

- комунікація, соціальні ліфти (еліта чутливо реагує на запити суспільства, забезпечуючи безперервне просування по соціальних ліфтах носіїв ідей, активних громадян; при цьому еліта постійно росте, залучаючи в політичне життя все більшу кількість громадян);

- організація управління, ефективність прийняття рішень, постійний плебісцит і політична конкуренція.

Чи є у нас ті, хто готовий взяти на себе ці функції? Можливо. Чи стоять вони зараз біля керма країни? Судячи з усього - ні.

Національні еліти України і Заходу - відчуйте різницю

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков вважає, що еліти в Україні немає.

"Якщо країна стабільно займає останні місця в рейтингах щастя населення, свободи підприємництва, впевненості в майбутньому і лідирує в рейтингах корупції, порушення прав людини, бідності, то це означає, що еліти в країні немає. Це настільки ж точно і остаточно, як діагноз після розтину ", - говорить аналітик.

На думку Олександра Кочеткова, це не означає, що в Україні немає успішних популярних людей.

"Вони є, і навіть часом стають президентами країни. Але вони не масштабні, приземлені і меркантильні, не здатні сформулювати стратегічну мету і шляхи її досягнення, відповідно, не здатні захопити суспільство ідеєю спільного розвитку. Тому наша еліта - не просто імітаційна, вона - пародійна ", - резюмує експерт.

Він пояснює, що цивілізована еліта - це люди, які керуються рядом принципів. Причому, принцип суспільного служіння - один з головних. Другий з найголовніших принципів - це принцип внутрішнього благородства.

"Представник цивілізованої еліти не схильний до брехні, злодійства, нещирості, жадібності, неробства і інших громадських пороків тому, що це суперечить його суті, йому огидно цим займатися. І самоосуд, як і суд собі подібних, є для нього вищим покаранням ", - впевнений аналітик.

Подібні принципи для цивілізованої еліти - понад усе, понад життя, - підкреслює Олександр Кочетков.

"Саме тому така еліта і здатна вести за собою людей, - продовжує політтехнолог. - Україна впевнено рухається у зворотному напрямку, тому наздогнати цивілізований світ ми зможемо тільки у випадку, якщо виявиться, що світобудова - кругла, і ми зіткнемося з тими, кого наздоганяли на зустрічних курсах ".

Соціолог Павло Кутуєв вважає, що не слід ідеалізувати західний досвід.

"У тій же Британії, наприклад, величезний відсоток політичної еліти - це вихідці із заможних сімей, - каже експерт. - Вони вчилися в привілейованих, дуже дорогих школах (від 40 тисяч доларів на рік). Ці люди освічені, технічно компетентні, але дуже далекі від народу. І цю дистанцію маскують маніпуляціями і риторикою популізму. Найяскравіший приклад - прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон. Він, наприклад, цитує "Іліаду" на давньогрецькому. А як політик грає роль простого свійського хлопця ".

Національні еліти України: в чому проблема

Можна нарікати на революції минулого століття, на Першу і Другу світові війни, на Громадянську війну, на репресії, на "радянщину". Все це випалювало-витравлювало еліти. Але за майже 30 років незалежності у нас могли б з'явитися хоча б якісь паростки нових еліт. Ось тільки старі так викачались у бруді, який покрив країну, немов кіркою, що пробитися крізь неї - дуже непросто.

Як вірно відзначила Олена Овчинникова, голова Міжнародного експертного клубу і голова Оргкомітету рейтингу "Еліта нації", терміни "впливовість" і "еліта" у нашому суспільстві мають, швидше, негативне забарвлення. Катастрофічну недовіру до влади ця ж влада лише збільшує безпринципними рішеннями - на догоду особисто собі. Складається враження, що Україна сприймається чиновниками і політиками практично всіх рівнів не як місце, де всім повинно бути добре, а виключно як джерело для #добремені. І йдеться як про Зе-команду, так і про "папєрєдніків".

За такого підходу до управління країною, про яку чітку програму за якою держава і народ повинні йти вперед, розвиватися, може йтися? Ні тактики, ні стратегії, ні програмних завдань.

Немає довіри і до лідерів громадської думки, які нерідко цю думку змінюють - в залежності від того, на кого наразі працюють.

Позитивну репутацію у нас сміливо "здають в ломбард" заради сьогочасної вигоди. Міністри попадаються на плагіаті, дипломи купуються, професіоналів не цінують - і ті тікають з країни.

Біда і з інтелігенцією, яка, як і вся країна - у роздраї. І або намагається влитися в політикум, або люто цей самий політикум критикує, або розколюється всередині себе.

"Проблема нашого суспільства - злиття політичних і економічних еліт, - впевнений Павло Кутуєв. - Влада дає можливість накопичити капітал, а потім цей капітал дає можливість купувати владу для отримання нових преференцій для свого бізнесу. Звідси - система олігархату ".

Експерт Українського інституту політики (УІП) Єва Антоненко відзначає: "Еліта - показник стану суспільства в цілому. В Україні поступово відбувалася деградація самого поняття "еліти" - сукупності ціннісних і функціональних "переваг" в суспільстві. При цьому еліта в широкому її розумінні не ототожнюється з владою або народом, а є групою людей, яка може впливати на суспільство, і з неї вже виділяються політичні, наукові, творчі, бізнес та інші еліти ".

На думку експерта УІП, зараз у нас це поняття звузилося до позначення людей, які займають вищі керівні посади або постійно миготять в ЗМІ. При цьому, найчастіше упор більш не робиться на будь-якій з переваг, а саме - на факті присутності людини у вищих колах.

"Фактично "еліта" зараз - це переважно керівна більшість, якою б вона не була, - вважає Єва Антоненко. - А з огляду на те, що в основному у нас туди набирають не так професіоналів, як виконавців під певні завдання або за ідеологічними ознаками, питання якості еліти вже не стоїть, як і не стоїть питання якісного її відтворення ".

Крім цього, продовжує експерт УІП, характер еліт у нас різниться регіонально, і залежить від менталітету і культурного поля місцевого населення. Також присутній факт роз'єднання регіональних еліт, а не роботи  на країну в цілому, що призводить до регіонального розколу суспільства.

"Саме це призвело до того, що в країні вдалося ввести централізовані наглядові ради, які приймають рішення для всієї країни в цілому, а не відстоюють інтереси будь-яких груп впливу в Україні. До того ж ці наглядові ради складаються з іноземців, що призводить до скорочення суверенітету ", - підкреслює Єва Антоненко.

Крім іншого, ситуація призводить до того, що у молоді немає наочних прикладів для наслідування в Україні, - вважає експерт УІП. У результаті молоді люди можуть або орієнтуватися на еліти інших країн, що підриває авторитетність України як держави, або взагалі ні на кого, що звужує  ціннісні пріоритети.

Національні еліти України: кадрове питання

При цьому всі розуміють, що в країні - кадровий голод, що посилюється з кожним роком. Але, схоже, ніхто не знає як вирішити проблему.

Ще у 2012-му році при Януковичі був створений президентський кадровий резерв "Нова еліта нації" з граничною чисельністю до 500 осіб. Порошенко у 2014-му цей резерв ліквідував. Не фізично, а указом. У тому ж році трапилася тотальна люстрація, засуджена ЄС, але так і не скасована Конституційним судом України.

Минулого року команда президента Володимира Зеленського запустила проект "Ліфт" (Lift), метою якого було дозволити новим людям прийти в політику і втілити нові ідеї в управлінні державою. Але толку від цього не було.

Навесні цього року в Офісі президента заявили про створення кандидатського резерву для державної служби.

Тому що просто бути "новим обличчям" виявилося недостатньо для управління державою. Втім, Зеленський, який привів до влади десятки представників "цеху гумору" та інших відгалужень шоу-бізу, цього, схоже, не усвідомив. Тому що на місцеві вибори знову виставляються все ті ж артисти-гумористи.

Отож заява президента на зустрічі з ректорами провідних вищих навчальних закладів 2-го червня про те, що проблему кадрового голоду в країні має вирішити вища освіта спільно з державою, - залишається просто заявою.

Національні еліти України: що робити

Сакраментальне питання - що робити? Де знайти ту  еліту, яка нам потрібна? Як її виростити?

"Відповідь - діяти комплексно, - вважає Павло Кутуєв. - Простенькі формули в дусі "нові обличчя у владі" - не працюють. Навіть на побутовому рівні ми купуємо нові речі не тому, що вони нові, а тому що нам потрібно щось  якісніше і корисніше. Тому потрібен синтез досвіду і новизни ".

На думку соціолога, нинішній президент Володимир Зеленський брак досвіду компенсує політичною інтуїцією.

"І ми бачимо, що він йде на кооперацію з досвідченими політиками. Йдеться, наприклад, про повернення в активні процеси першого президента Леоніда Кравчука. Також Зеленському вдалося досягти тандему з головою МВС Арсеном Аваковим. І така кооперація з реальними політичними важкоатлетами сприяє політичній стабільності. А успішні демократії якраз і характеризуються поєднанням стабільності і динамізму ", - каже Павло Кутуєв.

Експерт упевнений: нам потрібна ефективна еліта. А для державних службовців, чиновників таким критерієм ефективності і соціальним ліфтом має бути освіта.

"Тому слід посилювати інвестиції в освіту, використовувати університети та академічні інститути як джерело експертизи, - вважає Павло Кутуєв. - Від політичних еліт ми повинні вимагати ідеологічної послідовності. Економічні еліти потрібно дисциплінувати і стимулювати їх рух в напрямку реальної високопродуктивної економіки. І останнє - важливо усвідомлювати роль інтелектуальної еліти. Необхідно культивувати її. Тільки тоді ми станемо на шлях успішної модернізації ".

Керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко підкреслює, що еліта в кожному суспільстві - це похідна від рівня взаємовідносин всередині політичної нації, заснована на гуманітарній платформі, історичних традиціях і проактивному баченні спільного майбутнього.

"В Україні за останні 29 років незалежності робилася ставка на те, що нове покоління громадян і стане тією основою нової еліти, яка буде позбавлена недоліків попередників. Але, як показала практика, вікові покоління змінюються, а принципи взаємовідносин залишаються на старому рівні. Безумовно, ми повинні цементувати і реалізувати поняття "соціальних сходів". Не ліфтів, а саме сходів. Кожна нова сходинка розвитку повинна відповідати вкладеній праці, отриманій освіті і досвіду ", - вважає Ігор Чаленко.

На його думку, соціальна селекція повинна проходити за умов достатньої політичної стабільності, нульової толерантності до будь-яких видів корупції, законності та легітимності, що відбувається, а також мінімально необхідної економічної подушки.

"Складно говорити про побудову правильної еліти з таким божевільним рівнем міграції, - зазначає керівник ЦАС. - Народ повинен повірити в свою державу, а не дивитися на стагнацію інститутів. Можливо, нам всім дійсно потрібні напрацювання нового суспільного договору з зрозуміло виписаними для громадян принципами проекту "Україна". Це дасть поштовх для органічного формування елітарного прошарку, який і стане в авангарді руху на шляху до реалізації прийнятих ідей ".

Експерт УІП Єва Антоненко не згодна з думкою ряду експертів про те, що справжньої еліти у нас немає. За її словами, річ у тому, що такі люди просто недостатньо медійні.

"Про них не так часто розповідають, тому що на позитивних новинах не виходить зібрати стільки ж рейтингу, скільки на різних скандалах, - пояснює експерт. - Це може робитися навмисно - для спрощення управління країною в перспективі. Крім того, вони недостатньо об'єднані для реального впливу в умовах, що склалися ".

У такій ситуації, на думку Єви Антоненко, головне, чого не вистачає всередині країни - це загального діалогу еліт і суспільства зі спробами почути один одного, а також - формування медійної повіски, яка робила б впізнаваними людей, здатних стати справжньою елітою в Україні.

Тим часом ЗМІ вносять свою лепту в пошук людей, у яких  болить душа за країну, людей, здатних змінити ситуацію в кращий бік. Як зазначає кандидат економічних наук, засновник медіа-холдингу "Коментарі" і член Оргкомітету рейтингу "Еліта України" Віктор Гольдский, роль медіа - показати, що в Україні є альтернатива сформованій "квазі еліті". І дійсно, незалежні ЗМІ повинні надати можливість тим людям, які є елітою за своїми можливостями, здібностями і розумом продемонструвати альтернативний шлях розвитку країни. Що ми і робимо.Нагадаємо, що з 1 по 20 вересня буде проходити регіональне оцінювання в рамках Національного рейтингу впливовості "Еліта нації". Його результати будуть опубліковані 21 вересня. Після цього почнеться другий тур - всеукраїнське національне оцінювання. Завершальним акордом стане Національний форум стратегічного розвитку, який відбудеться в Києві в березні 2021 року. Його учасниками стануть лауреати регіональних і загальнонаціонального рейтингів, а в якості спікерів будуть запрошені лідери міжнародного співтовариства, бізнесмени і вищі державні чиновники України.

У нас є шанс закласти новий вектор розвитку українського суспільства. Зробимо це разом!


78 пам’ятників Тарасу Шевченку за кордоном у 42-х країнах

Національний рекорд: МЗС підрахувало кількість пам’ятників Тарасу Шевченку за кордоном

Тарас Шевченко побив національний рекорд – за кордоном нарахували 78 пам’ятників українському поету.

До Дня Незалежності рекорд було зареєстровано за ініціативою МЗС: пам’ятники Шевченку стоять у 42 країнах світу.

– Україна — всюди, де є пам’ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе “Я – українець”.

Від Австралії — до Парагваю. Від Пекіна — до Парижа. Від Лівану — до Святого Престолу. Від Прудентополіса у Бразилії — до Вінніпега у Канаді, – поділився міністр Дмитро Кулеба.

Національний рекорд: МЗС підрахувало кількість пам’ятників Тарасу Шевченку за кордоном

ЧитайтеПереддень української незалежності. Як ухвалювали Декларацію про державний суверенітет

Традиційно пам’ятники Тарасу Шевченку у закордонних містах означають присутність української громади. Саме там проходять урочисті святкування великих українських свят.

– Пам’ятники Кобзареві – традиційні “місця сили” українців за кордоном, – додав Кулеба.

У МЗС нагадали, що на тлі пандемії коронавірусу усі святкові заходи на День Незалежності варто проводити з дотриманням карантинних обмежень.

Тарас Шевченко у комп’ютерній грі

Наприкінці липня в мережі з’явився трейлер культової комп’ютерної гри S.T.A.L.K.E.R. 2, куди потрапив уривок поеми Тараса Шевченка.

Розробники вибрали твір Катерина, який Шевченко написав ще у 1838 році. Поема входить до української шкільної програми.

Уважні гравці підмітили віддзеркалений уривок на склі однієї з лабораторій у грі.

ДжерелоМЗС України

Готельно-Оздоровчий комплекс «Старий Дуб»

  • 20.08.20, 21:55

Готель Старий дуб

Лікувально-оздоровчий комплекс готельно-ресторанного типу «Старий дуб» розташований у лісопарковій зоні курортного Трускавця, із двох сторін оточений дубовим мішаним лісом.
Безпосередньо із території можна потрапити в чарівний світ карпатської природи, де із-за кожного дерева за Вами може спостерігати пара чиїхось допитливих оченят: чи то білка шукала минулорічні горішки, чи заєць поспішав кудись у своїх справах, а, може, й їжак. А тепер вони причаїлися і уважно стежать за гостями їхніх володінь.

Очевидці розповідають, що кілька десятиліть тому сюди часто навідувалася дика свиня із малими дитинчатами, щоб поласувати жолудями. Так-так, відразу за огорожею «Старого дуба» починається справжнісінький ліс! Мелодійні трелі лісового птаства тут стартують, ледь сонце торкнеться верховіття старих дубів, (а літом - ще до його сходу!) і не вщухають аж до пізнього вечора.

Але не тільки природа приваблює сюди відпочивальників. У лікувально-оздоровчому комплексі «Старий дуб» створені всі умови для найкомфортнішого відпочинку із широким спектром медичних послуг.

Капітально відремонтований та оснащений новим обладнанням сучасний заклад має вже й чималу історію. Він побудований ще далекого 1974 року на місці однойменної колиби спеціально для візиту в Трускавець генсека колишнього СРСР Леоніда Брєжнєва. Пізніше довгий час пансіонат «Старий дуб» служив навчальною базою для працівників харчової промисловості.

Теперішній, відреставрований та добудований, Лікувально-оздоровчий комплекс готельно-ресторанного типу «Старий дуб» відновив свою діяльність у 2019 році. Дотримано стиль добудови, збережена назва колишнього пансіонату. А ще назву креативно показано у брендингу - зображення крислатого старого дуба гармонійно вписалося у найрізноманітніші місця інтер’єру.

Родзинкою готелю є його оригінальний номерний фонд. Він налічує 84 комфортабельні номери, і, що цікаво - у цілому закладі Ви не знайдете двох однакових! Кожен номер виконаний у різному дизайні - тут Вам Париж із Ейфелевою вежею, тут бароко та хайтек. До послуг наших гостей: 1-, та 2-місні номери, 2 номери класу «люкс», решту - стандарт.

Медичний центр оснащений новим, сучасним обладнанням та укомплектований кваліфікованим персоналом. До Ваших послуг також власний бювет мінеральних вод, тренажерний зал, конференц-зал, дитячий майданчик, паркінг.

Їдальня та вишуканий ресторан, інтер’єри яких виконані в класичному стилі, пропонують відвідувачам широкий асортимент європейської кухні - від перших страв до оригінальних десертів. Також в теплу пору року трапезу можна проводити на свіжому повітрі - на території комплексу є альтанки.

У ресторані Ви можете спробувати всі види м’яса, риби, приготовлених у різний спосіб, з найніжнішими соусами, а також українські борщі, угорський бограч, випічку від шефа та ще багато смаколиків. Золотиста хрумка скоринка, соковите смачненьке м’ясо під апетитними соусами у поєднанні із різноманітними гарнірами, салатами, не залишать байдужими навіть вимогливих гурманів.

Мальовничі краєвиди, кришталево-чисте повітря, мінеральні води, пташиний щебет, у поєднанні із комфортом, якісними медичними послугами, доглянутою територією, розвинутою інфраструктурою - все це про лікувально-оздоровчий комплекс готельно-ресторанного типу «Старий дуб». В партнерстві із природою ми створили привабливі умови для всіх категорій наших гостей - чи то відпочинок із сім’ю, чи оздоровлення, а чи просто ділове відрядження.

Медичний центр лікувально-оздоровчого комплексу «Старий дуб» надає медичні послуги широкого спектра. Окрім цілодобового нагляду медичних сестер тут є кабінети вузькопрофільних спеціалістів:

- терапевт;

- гастроентеролог;

- педіатр;

- гінеколог;

- УЗД-кабінет.

У медичному центрі функціонує бювет із 3-разовим постачанням мінеральних вод: «Нафтуся», «Марія», «Софія».

- Гідропатія: усі види мінеральних ванн, гідромасаж, душ (висхідний, циркулярний, душ Шарко).

- Кабінети: озокеритотерапії, процедурний, масажний, фізпроцедурний.

- Одна з найкращих у регіоні соляна кімната; аромокімнати.

 

Мальовничі краєвиди, кришталево-чисте повітря, щебетання птахів у поєднанні із комфортом, медичними послугами - все це - Готельно-Оздоровчий комплекс «Старий Дуб».

Запрошуємо на лікування та відпочинок!

Трускавець знову оживає!

Трускавець: бювет та садочки відчинити,громадські перевезення відновити !

санаторий карпаты, санатории трускавца, отдых в трускавце, риксос прикарпатье, риксос трускавец, миротель трускавец, санаторий карпаты трускавец, женева трускавец, санаторії в трускавці, відпочинок трускавець, готелі в трускавці, квартири в трускавці, санаторій Карпати Трускавець, відпочинок та лікування в ТрускавціУ Трускавці відновили повноцінну роботу бювету мінеральних вод, дошкільних закладів та відновили громадські перевезення.

Таке рішення ухвалили на засіданні міської комісії ТЕБ та НС. Комісія затвердила чергові послаблення карантину для курортного міста – повідомили у Трускавецькій міській раді.

Комісія дозволила:

– з 1 серпня 2020 року відновити діяльність бювету мінеральних вод з дотримання всіх протиепідемічних вимог до відповідної діяльності, встановлених МОЗ України та Головним державним санітарним лікарем України.

– з 3 серпня 2020 року відновити роботу закладів дошкільної освіти міста та інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) за умови дотримання тимчасових рекомендацій визначених постановою Головного Державного санітарного лікаря України за № 25 від 21.05.2020 року.

– з 4 серпня 2020 року відновити здійснення спеціальних регулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах за умови дотримання тимчасових рекомендацій визначених постановою Головного Державного санітарного лікаря України за № 23 від 21.05.2020 року.

– скасувати заборону на роботу після 23-ї та до 7-ї години для суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів,  їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) крім діяльності з надання послуг громадського харчування та адресні доставляння замовлень і замовлень на винос.

Разом із послабленнями комісія продовжила заборону на:

– перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

– проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі);

– діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад   50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;

– здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

Кобзарі України ч.1
Працюю над перевиданням комплекту для безкоштовного розповсюдження.
Бажаючим допомогти
ПриватБанк (https://privatbank.ua)
к/р 5168 7422 0828 7155
Гордасевич Богдан Олексійович

Розмова Іванова з Кондратюком на чистоту

Рекомендую подивитися. Кондратюк чоловік хороший, але як політик простота рівня Зеленського. Водночас це  дзеркало для багатьох в Україні.Я ваш вирок: чмо обрало чмо

 

Я ваш вирок: чмо обрало чмо

 

Хочу завершити тему Зекодла за участі Зепадла і не повертатися більше до особи 6-го Президента України Володимира Зеленського та його оточення. Для мене це втрачає сенс, тому що нічого не змінить. Взагалі я доволі давно прийшов до висновку, що безглуздо зосереджуватися на пошуку винуватих у минулому, якщо то не додає користі сучасному і майбутньому. Писав і говорив про то, що давайте від 1 грудня 1991 року «обнулимо» минуле кожного і почнемо все з чистої сторінки - tabula rasa! Ніхто з нас не був безгрішним за часи Совка: СРСР-УРСР, а тому починати виясняти, шукати і карати поганих у минулому не мало сенсу. Потрібно було просто відновити реальну історичну правду і поставити на тому крапку. Але маємо те, що маємо. Можливо, то і на краще.

Для мене, наприклад, було дивом-дивним, коли я побачив на власні очі, що українські націоналісти поділені поміж себе на жорстко ворогуючи клани, де так звані «бандерівці» та «мельниківці» ненавиділи і поборювали одне-одного куди активніше від «комуняк» і кедебістів з усією їх агентурою разом узяті. Так звані «ветерани  ВВВ» (Великої вітчизняної війни 1941-1945 років) ненавиділи повстанців з УПА куди більше від своїх реальних ворогів: німців, італійців, румун та угорців разом узятих, що насправді воювали і окупували тоді Україну. І ще багато чого з подібного безладу і бздур творилося в Україні, тому і є: чому бідні – бо дурні, а чому дурні – бо бідні. З того всього і постала сучасна дилема «бути чи не бути»? Бо домінує чмо в Україні, отже чмо обирає чмо. Причому хочу зауважити, що під терміном «чмо» я не розумію суто маси народу, але куди більше так звану «правлячу українську еліту», бо ж то саме вона реально керує країною, а не народ. І якщо ми в Україні опинилися зараз в Зедупі – це провина багатих, а не бідних. Бідося виживає і бажає тільки одного: дива збагачення! На цій темі народ і «розводять» політичні шахраї, як ось зі Зеленським сталося, що все в нас Зевсралося. З цим все зрозуміло. Я не розумію отой прошарок  з нуворишів, або новітніх буржуа: панове, ви що серйозно хочете з багатих стати бідними?

Я завжди був схильний вважати багатих людей більш розумними за інших, бо саме тому вони і багаті. За тим всім саме багатим людям йдеться про стабільність державного устрою задля збереження своїх статків. Їм потрібен міцний державний устрій і не потрібна диктатура, тому що постійно бачимо, як відбирають чуже і роблять його своїм користуючись державним механізмом на чолі з так званою «твердою рукою». Тобто саме багатим найбільше потрібна стабільна правова демократична держава, а не той позаправовий бардак і безлад, який ми маємо наразі в Україні. І це за 30-ть років Незалежності! Так це ви чмо! Елітарне чмо! Багачі довбані!  Через вашу недолугість і некомпетентність, панове буржуа, ми загрузаємо у зеленуватому баговинні соціальних та економічних негараздів без шансів звідти вибратися. Причому більшості народу втрачати нічого, бо ми з «епохи бідності Порошенка» потужно переходимо до «епохи жебрацтва Зеленського» – тут слова дотримано з передвиборчої агітації Зекодла. Суто в першій частині, проте дотримано. Але скільки багатих за цей час збідніло! Ось де спрацювала погроза: - Я ваш вирок! Ось тут основа-основ від події, що «чмо обрало чмо»

На завершення трошки ліричного особистого: був би розумним – став би багатим, але ні. Хоча на прожиття вистачає, але хіба то життя? Виживання. Сумно і прикро, особливо коли стільки років бився за щось краще для всіх і себе, зокрема, а отримав у підсумку ось таку Зехрінь. Тому зазначу одне головне для мене: я завжди хотів бути, є і буду частинкою українського народу – з народом! В середині, а не десь над чи збоку, бо давно обрав за девіз рядки з поезії своєї мами – письменниці Галини Гордасевич, яка в «Острозьких сонетах» написала наступне: «І хоч брела крізь горе бродом – була я зі своїм народом» І я також. Амінь.

 Богдан Гордасевич

Львів-Рясне

5 серпня 2020 р. (7528)

М.Грушевський про українську мову ч.1


Працюю над перевиданням книги для безкоштовного розповсюдження.
Бажаючим допомогти це здійснити буду щиро вдячний.
ПриватБанк (https://privatbank.ua)
к/р 5168 7422 0828 7155
Гордасевич Богдан Олексійович