Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Хотілося, а нема! Сто віків самотності преЗЕдента

Через коронавірус до України скасовано візити чотирьох президентів
Через коронавірус до України скасовано візити чотирьох президентів

КИЇВ. 20 березня. УНН. У зв’язку зі стрімким поширенням пандемії коронавірусу у світі, візит до України скасували президент МКЧХ, а також глави Литви, Грузії та Швеції. Про це у відповідь на запит УНН повідомили в Офісі Президента України.

“За інформацією, наданою Директоратом з питань зовнішньої політики Офісу Президента України, у зв’язку зі стрімким поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 у світі, було скасовано(станом на 18 березня 2020 року) такі візити іноземних високопосадовців в Україну:

— Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Ж.Борреля (15-17 березня);

— Президента Міжнародного комітету Червоного Хреста П.Маурера(16-20 березня 2020 року);

— Президента Литовської Републіки Г.Науседи (19-20 березня 2020 року);

— Президента Грузії С.Зурабішвілі (20-21 березня 2020 року);

— Президента Швейцарської Конфедерації С.Зоммаруги (24-26 березня 2020 року)”, — повідомили в ОПУ.

При цьому в Офісі підкреслили, що з іноземними партнерами підтримується постійний контакт з метою опрацювання поточних завдань, а також у контексті узгодження можливих нових дат проведення згаданих візитів, після нормалізації ситуації навколо коронавірусу.

Крім того, в ОПУ зазначили, що “Україна продовжує активну роботу у Нормандському форматі, зокрема, 11 березня 2020 року в Мінську відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі”, участь у якій взяв Керівник Офісу Андрій Єрмак.

Нагадаємо, за підсумками засідання ТКГ 11 березня, Офіс Президента повідомив про досягнення домовленностей про створення Консультативної ради.

Джерело: УНН

У Ави є плани значно далі за МВСУ

Отримати транш від МВФ і дати безробітним по 100 доларів. 
Аваков озвучив антикризовий план
Арсен Аваков запропонував ряд ініціатив. Фото: прес-служба Кабміну

Глава МВС Арсен Аваков виступив за впровадження в Україні виплат в розмірі 2,5-3 тисяч гривень за вимушеної безробіттю, яку спровокував насувається на Україну економічний колапс, пов'язаний із закриттям величезної кількості підприємств через тотального карантину, одним з ідеологів якого є сам Аваков . 

Про це міністр написав у своєму пості в ніч на 23 березня.

"Будемо чесними - більшість людей в Україні живуть, не маючи істотних фінансових накопичень - багато сімей живуть, що називається від зарплати до зарплати. А у нас коронавірус і карантин. Багато підприємств зупиняються, карантинні заходи змушують закриватися примусово багато маленьких компаній і бізнесів", - пише глава МВС.

На його думку, пройде місяць і у людей може банально не вистачати коштів, щоб підтримати себе, сім'ю - купити їжу і ліки: "Для багатьох це проблема і страх №1 зараз. Це - на жаль факт, який не можна не враховувати".

Він стверджує, що разом з прем'єром і президентом ця проблема обговорюється і впевнений в знаходженні рішення.

"Ні, не так, як при комунізмі - кожному за потребами, ми на жаль занадто бідні як країна для цього - але без коштів для існування не повинен залишитися в цей кризовий час жодна людина! Вам вже відомо про президентське пропозиції доплат 1000 грн пенсіонерам . Але розробляються і інші заходи ", - пише міністр.

Крім того, він озвучив ряд своїх ініціатив. Наводимо текст міністра повністю:

Міра №1

Повинні бути введені спеціальні виплати з державного бюджету - як кризовий забезпечення по вимушеної безробіття. Для тих, хто в період карантину залишився без засобів існування повинен бути розроблений механізм доступною, простою допомоги - без черг в соцзабезах і бюрократії.

Скільки? Не знаю, не впевнений - потрібен прорахувати з можливостей бюджету і продумати весь ланцюжок наслідків. Але, беручи до уваги пільги на комуналку під час карантину та інші заходи - про які скажу далі - вважаю державна допомога на продукти і ліки - як посібник по вимушеної безробіттю, на час карантину, повинна скласти близько 2500-3000 грн в місяць.

міра №2

На час карантину передбачити пільги по ряду комунальних платежів до 50-75%.

міра №3

На державному рівні, на час карантину, зупинити нарахування процентних ставок за категоріями кредитів для приватних осіб - домовившись з банками-кредиторами в рамках механізму можливого компенсаторного регулювання фіскального навантаження.

Зупинити виконавчі провадження щодо вилучення боргів і майна у приватних осіб на час дії карантину.

міра №4

На державних підприємствах і держслужбі, підприємствах бюджетного фінансування заборонити звільнення працівників або відправку їх в неоплачувані відпустки. Компенсації втрат і витрат на цих підприємствах відрегулювати в міжбюджетних та господарських відносинах- не перекладаючи це на людей.

Звернутися до підприємств інших форм власності - по можливості (ясно, що маленькі не зможуть) - дотримуватися подібних дій.

**************

Ні, я не комуніст, чи не фантазер - і реально розумію, що у держави і зараз бюджет тріщить по швах - грошей немає, а на тлі кризи, що насувається світової економічної кризи і зовсім труднощі катастрофічні ... Доведеться на пару місяців піти на екстраординарні кроки. Макро-фінансові та економічні.

Які? Моя позиція:

1. Негайно Верховною Радою - переглянути Державний бюджет: створити спеціальний стабілізаційний фонд з якого профінансувати антикризові заходи.

2. Збільшити дефіцит держбюджету - істотно, треба вважати, але, як мені здається, мільярдів на 200 як мінімум. Не соромлячись! - такий виклик часу. Мені шкода, але доведеться.

3. Провести секвестр бюджету - скоротивши витрати на некритичні по теперішній час вкладення та інвестиції. Чи не допускаючи шкоди по лінії оборони і безпеки. Мені шкода, але доведеться.

4. Обов'язково укласти угоду з МВФ, заручившись підтримкою в антикризових заходах і, отримавши фінансування за програмами допомоги, в тому числі за програмою підтримки в зв'язку з пандемією коронавируса.

5. Негайно, і в найкоротші терміни, провести реструктуризацію зовнішніх боргів України, істотно скоротивши навантаження з виплат відсотків і основного боргу в найближчі роки.

6. Жорстко припиняти спекуляції на валютному ринку і висновок антикризової гривневої маси на валютний ринок, застосовуючи законодавчі і зв'язуючі механізми.

6. Ні в якому разі не згортати великі інвестиційні проекти по країні - відразу після закінчення карантину - ті проекти, які дають мультиплікатор для всієї економіки - дороги, іпотека, металургія, енергетика, машинобудування ..

7. Прийняти спеціальну програму доступних кредитних ресурсів для бізнесу - від малого до великого - за низькими ставками 5-7% річних через рефінансування комерційних банків з боку Національного банку України.

8. Передбачити спеціальні заходи по встановленню паритету в зовнішньоторговельному балансі, стимулюючи імпортозаміщення ", - написав Аваков.

ПреЗедент У_країни отож каже

Щойно кабінет міністрів зробив нам підарунок - карантин подовжено на місяць, а там - дасть ся чути. Це було доволі очікувано, тому що Україна виявилася звично не готовою до боротьби з коронавірусом. Вже в лютому всім думаючим було зрозуміло, що рано чи пізно коронована нечисть докотиться і до нас. Наші позеленілі бобіки, вважаючи себе чахликами невмирущими, в той самий час направо і наліво активно та досить успішно торгували медичними масками та дезінфекційними засобами в тих країнах, де корнавірус і справді вважали загрозою...
Сьогодні наш недорогий кабінет міністрів цю проблеми вирішив по своєму. На боротьбу з коронавірусом буде направлено гроші, котрі планувалося віддати на культуру (закупівля книг для бібліотек, підтримка українського кіно, фінансова підтримка книжкових фестивалів і так далі).
Тим часом преЗедент країни взявся до активного виконання наобіцяного рік тому. Казав, що весна прийде - саджати будемо? От ми з вами всі тепер по хатах і сидимо. Казав, що поверне додому усіх заробітчан? Повернув. Навіть з Росії. Пацан сказав - пацан сдєлал. Тепер на часі зарплати вчителям по 4 тисячі доларів. Після пандемії, яка от-от пронесеться ненькою і за статисткою, як обіцяв пан Ємець, вимруть всі пенсіонери, в бюджеті вивільниться значна частина коштів... Пригадуєте, лікарям він нічого не обіцяв. Що я собі думаю? Я б не тільки остерігалася його поїздок в інші держави, які супроводжуються армагедонами, я би вже починала боятися його обіцянок.
Як він буде закінчувати війну на Донбасі вже приблизно зрозуміло - це повна капітуляція. Тому що обіцяне ним - здійснюється, але в такій спотвореній формі, що пора, мабуть, підключати до боротьби з 42 річним паном 33 нещастя екзорцисіів, мольфарів, характерників, відьом та чорнокнижників... Або зашити пану рот чи відрізати язика, щоб мовчав...
Приказка "бійтесь своїх бажань" раптом заграла новим барвами...
Що він там ще наобіцяв? Пригадуєте? І в якій формі тепер то все почне здійснюватися? Моторошно... Куди там Кінгу до нашої місцевої дійсності.
Р.S. Фото гарно демонструє нашу викривлену реальність. Ну шо, наголосували?

Світлина від Дари Корній.

Чому про відпочинок та оздоровлення у Трускавці найкраще подума

Готуймо сани влітку!Або чому про відпочинок та оздоровлення у Трускавцінайкраще подумати саме зараз

Друзі, ситуація з пандемією коронавірусу у світі поставила наше життя на паузу, однак цей  період можна використати з максимальною користю.  Зокрема, ознайомитися із тим, які недуги лікують в Трускавці, вивчити санаторії та вілли курорту, а також види розваг та послуг, які тут пропонують. А коли настане той омріяний мільйонами землян час життя без вірусу, ви вже будете знати де і як відпочити  та оздоровлюватися в Трускавці. Всю інформацію без поспіху можна отримати на нашому сайті, а також не забувайте і про наш  блог.

відпочинок та оздоровлення у Трускавці  01Хочемо зазначити, що життя в Трускавці не зупинилося. Санаторії та пансіонати, в яких уже немає відпочивальників, проводять засоби дезінфекції та генеральні прибирання, щоб до відкриття сезону бути на 100 відсотків готовими до  приймання гостей.  Однак, є й санаторії, де подовжують оздоровлюватися люди, які приїхали сюди раніше. В таких закладах особливо дбають про безпеку,  регулярно проводять дезінфекцію дезрозчинами та опромінення кварцовими лампами. На даний період часу в Трускавці та сусідніх містах не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірусну інфекцію.

Пам’ятаймо – вірус паніки страшніший за коронавірус! Менше негативних новин – краще думайте, яким чудовим буде наше життя, коли все закінчиться. Воно буде іншим, кращим, наповненим справжніми смислами і правдивими цінностями. Ми будемо безмежно цінувати дружній потиск долоні близьких нам людей. Зустріч із друзями набуде особливих барв. Ми радітимемо подуву вітру, що лагідно торкатиметься обличчя, на якому не буде маски. Наш слух радітиме навіть звичайному міському галасу, коли закінчаться регулярні радіосповіщення надзвичайних служб.

відпочинок та оздоровлення у Трускавці 02Буденна прогулянка у курортному парку даруватиме емоційне піднесення. Ми будемо цінувати справжнє життя, відчуватимемо його нові грані, тони і напівтони, які раніше,  в шаленому ритмі життя, просто не помічали. Ми трохи зменшимо оберти споживання  і повернемося обличчям до природи. А найкраще це можна буде реалізувати у Трускавці – сімейний відпочинок на лоні затишної природи із широким спектром якісних медичних послуг в поєднанні із цілющими мінеральними водами – оптимальний варіант, щоб життя заграло новими барвами.

А зараз,  поки карантин триває, хочемо нагадати вам превентивні заходи, як вберегти себе та своїх рідних. Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню – уникнути впливу цього вірусу.

– уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

– не торкайтеся обличчя немитими руками;

– часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

– ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

Запобігти поширенню інфекції можна наступним чином:

– якщо ви все ж відчули симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

– якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

– під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

– необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Нагадуємо, що до групи ризику відносять людей похилого віку, з хронічними хворобами та слабким імунітетом;  медиків та  людей, що контактували із хворими.

Після карантину виникне необхідність  у відновленні  сил організму. Коли ми вдома в самоізоляції проводимо малорухомий спосіб життя, це негативно виплине на імунітет, появляються зайві кілограми, упадок сил, апатія і навіть депресія. Курорт Трускавець відмінно справиться із подоланням цих негативних наслідків. особливо показаним буде відпочинок у Трускавця для тих, хто все ж перехворіє на Covid-19.

Будьте здорові, не хворійте і чекаємо вас у Трускавці!

Чи будуть жнива в Україні? Розумнії жнива Шевченка?


Тарас Шевченко

Не нарікаю я на бога, 
Не нарікаю ні на кого. 
Я сам себе, дурний, дурю, 
Та ще й, співаючи, орю 
Свій переліг — убогу ниву! 
Та сію слово. Добрі жнива 
Колись-то будуть. І дурю! 
Себе таки, себе самого, 
А більше, бачиться, нікого? 
 
Орися ж ти, моя ниво, 
Долом та горою! 
Та засійся, чорна ниво, 
Волею ясною! 
Орися ж ти, розвернися, 
Полем розстелися! 
Та посійся добрим житом, 
Долею полийся! 
Розвернися ж на всі боки, 
Ниво-десятино! 
Та посійся не словами, 
А розумом, ниво! 
Вийдуть люде жито жати... 
Веселії жнива!.. 
Розвернися ж, розстелися ж, 
Убогая ниво!!! 
 
Чи не дурю себе я знову 
Своїм химерним добрим словом? 
Дурю! Бо лучче одурить 
Себе-таки, себе самого, 
Ніж з ворогом по правді жить 
І всує нарікать на бога! 
 
5 октября [1860, 
С.-Петербург]

Що потрібно знати про весняне рівнодення

З зими в літо. Що потрібно знати про весняне рівнодення
20 БЕРЕЗНЯ, 02:00  

Весна

У 2020 році День весняного рівнодення випадає на 20 березня. Це означає, що тривалість дня і ночі буде однаковою і складе 12 годин.

У цьому році свято випадає на п’ятницю. Весняне рівнодення вважається умовною межею між зимою і літом. Коли Сонце переходить з північної півкулі в південну, настає осіннє рівнодення — 2223 вересня.

Що таке рівнодення?

Рівнодення — астрономічна подія, якf відбувається двічі на рік, один раз навесні і один раз восени. Під час рівнодення нахил Землі (щодо Сонця) складає 0° і через це тривалість дня і ночі майже рівна.

День весняного рівнодення: як святкують в різних країнах світу

У багатьох країнах 2023 березня святкується Новий рік, що тісно пов’язаний з настанням весни. У країнах Близького Сходу, Середньої Азії, в Азербайджані, Ірані, деяких регіонах Туреччини відзначають свято Новруз, який раніше відкривав рік, і означає в буквальному перекладі «Новий день». В Японії - це свято Хіга, пов’язане з шануванням природи і предків.

День весняного рівнодення: традиції та ритуали

День весняного рівнодення — ритуальний день для багатьох народів і релігій світу, який відомий з глибокої давнини. У кельтів день весняного сонцестояння називався Остара. Kevtjuhla — у фінів.

Інше свято — Весняний сонцеворот або Вербоносиця — відзначають 21 березня. Цей день вважався початком весни, коли природа пробуджується від зимового сну.

весняне сонцестояння / Фото: [email protected] / depositphotos.com

Є багато ритуалів і традицій, що оточують прихід весни. Зазвичай, в цей час ворожать. У язичницькій культурі зустрічають весну, урочисто спалюючи опудало зими. У слов’ян цей час називалося Комоєдицею (зараз Масляна). Під час свята проводжали Морену — богиню Зими і Смерті, частували господаря Лісу — Ведмедя, вшановували бога Ярила — Сонце і богиню Весни Лелю.

Господарю Лісу жінки пекли млинці, які розкладали на пеньках. Після цього починався святковий бенкет. Давні слов’яни називали ведмедя Ком (звідси правило — «перший млинець комам», ведмедям).

У свято весняного рівнодення також випікали фігурки пташок з тіста (Інша назва — жайворонки або тетерки). Їх наші давні предки підкидали вгору, а потім ловили. Вважалося, що такими діями можливо залучити в своє життя здоров’я, щастя, процвітання.

випічка Жайворонок / Фото: ann_1101.mail.ru / depositphotos.com

Також було прийнято вмиватися талою водою, палити багаття на честь бога Ярила і водити навколо них хороводи.

Весняне рівнодення: прикмети

Думати про погане в день весняного рівнодення заборонялося, тому що говорили, що все погане в голові стане дійсністю, як і все хороше. Тому в свято рекомендується згадати заповітне бажання. Інші прикмети:

  • якщо в цей день починаються морози — вони ще дуже довго не відступлять;
  • якщо в цей день багато веселитися, то можна отримати щедрість і доброту природи.

Прикмети на Вербоносицю (21 березня):

  • Птахи в’ють гнізда з сонячної сторони — літо буде досить холодним;
  • Рано прилетіли жайворонки — прикмета того, що весна буде теплою;
  • Якщо гілку верби поставити на столі в будинку, то вона вижене всі труднощі і скорботи з дому, принесе щастя родині;

У попередній перелік не увійшов тільки Петро Порошенко, а він є

Фонд Порошенка профінансував підготовку лікарні в Києві до напливу хворих на коронавірус
Вчора, 13:35 0 0

У Київській лікарні швидкої допомоги відновлено десять апаратів штучної вентиляції легенів
Фонд Порошенка купив комплекти реанімації для обласних центрів

«Благодійний Фонд Порошенка» відгукнувся на звернення директора КП «Київська міська клінічна лікарня швидкої допомоги» Олександра Ткаченка та профінансував відновлення десяти апаратів штучної вентиляції легенів. Перші два апарати надійдуть в лікарню сьогодні. Про це повідомила Київська лікарня швидкої допомоги.

У повідомленні лікарів ідеться про те, що захворювання людей на коронавірус часто супроводжується гострою дихальною недостатністю.

Медики прогнозують, що вірогідність надходження хворих на Covid 19 у найближчі дні вкрай висока. У зв’язку з цим лікувальний заклад звернувся до Фонду Порошенка із проханням про цільову благодійну допомогу, аби підготувати інтенсивну терапію хворих.

Фонд Порошенка повідомив, що також закупив комплекти реанімації, які найближчим часом відправлять в обласні центри.

Нагадаємо, сьогодні на брифінгу мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столичних лікарнях є 200 апаратів штучної вентиляції легенів.

«З них 133 в інфекційних відділеннях, базових лікарнях. Ми замовили ще додатково апарати штучної вентиляції легенів. Розраховуємо, що частину апаратів, декілька десятків, ми отримаємо вже наступного тижня», - сказав мер.

Також сьогодні у Київ надійшло 62 тис. медичних захисних масок. 

18 березня мер Києва повідомив, що наступного тижня Київ розраховує отримати першу партію медичних масок - понад 100 тисяч штук.

19 березня Кличко передав 39 нових спецавтомобілів швидкої допомоги для потреб служби екстреної медицини столиці, а також дві експрес-лабораторії для діагностування коронавірусу.

Київський завод «Буревісник», що входить до складу «Укроборонпрому», має намір відновити виробництво апаратів штучної вентиляції легенів. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/kyiv/news/fond-poroshenka-profinansuvav-pidgotovku-likarni-v-kijevi-do-naplivu-hvorih-na-koronavirus-666950.html?fbclid=IwAR1SHW_Fpnb-H9N4Ets-6hf3z9DN2x_dXCx_CGuDcam2L7qaUc_6ga8mdMY

Ну молодці олігархи довбані, бо в країні мертвих...

Бізнес проти коронавірусу: хто і як допомагає країні
Бізнес проти коронавірусу: хто і як допомагає країні

КИЇВ. 18 березня. УНН. Президент Володимир Зеленський 16 березня зібрав у себе в Офісі представників великого бізнесу. Серед запрошених були Рінат Ахмєтов, Ігор Коломойський, Сергій Тігіпко, Олександр Ярославський, Юрій Косюк — говорили про боротьбу з недугою, і хто чим може допомогти. УНН проаналізував, як змінилася ситуація в країні після того, як бізнес простягнув “руку допомоги”.

Апарати ШВЛ.

Не секрет, що в Україні гострий дефіцит апаратів штучної вентиляції легенів. Та саме цей апарат дуже необхідний при ускладненнях вірусу — пневмонії. За лічені дні бізнес купив щонайменше 22 апарати ШВЛ.

Співвласник і гендиректор TIS Андрій Ставніцер повідомив про закупівлю двох апаратів для Одеської інфекційної лікарні.

“Їх неможливо знайти — якщо у вас є інформація, хто продає, будь ласка, напишіть”, — додав він.

Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що чотири апарати вже купив він, бізнесмени Євген Черняк, Андрій Федорів та Володимир Яценко. Ще 5 б/в ШВЛ знайшли в США з терміном поставки три тижні.

“Друзі, мене переповнює гордість за нашу країну і наш бізнес! Я отримав більше 100 пропозицій допомоги. За 2 години мені були готові перерахувати 25 мільйонів гривень!!! Поки ми разом, ми сила! У нас все буде добре, і ми обов’язково, рано чи пізно, побудуємо процвітаючу, успішну країну”, — зазначив Гороховський у Facebook.

Засновник UFuture Василь Хмельницький повідомив у Facebook, що холдинг придбав в одну з лікарень Києва два апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і матеріали для їхнього функціонування.

Благодійні фонди Віктора Пінчука та Олени Пінчук передадуть до лікарень України 10 новітніх апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

“З огляду на рекомендації Міністерства охорони здоров’я України, апарати надійдуть до лікарень тих регіонів України, які можуть мати найбільшу потребу, а саме: по одному апарату ШВЛ буде направлено до лікарень Волинської, Донецької, Закарпатської, Львівської, Луганської, Одеської та Чернівецької областей і три апарати — до лікарень Києва... Медичне обладнання вже перебуває в Україні й найближчими днями буде встановлене в лікарнях”, — йдеться у заяві фондів.

ПриватБанк розпочав поставки апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень у межах національної програми “Дихай! Разом проти коронавірусу”.

“У вівторок, 17 березня, перші 4 апарати передадуть у лікарні Києва, Одеси та Лисичанська”, — повідомив банк.

“Благодійний фонд родини Жебрівських” (правонаступника БФ “Фармак”) виділив 10 млн грн на протидію поширенню коронавірусу. Кошти підуть, зокрема, на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ), експрес-тестів на коронавірус, захисних костюмів і масок, дезінфікуючих розчинів для потреб лікарні.

Також апарати ШВЛ закуповує для лікарень “Нова пошта”.

Гроші. Тести.

Президент групи DCH Олександр Ярославський повідомив, що на національну програму з протидії коронавірусу виділив 2 млн дол., і ще 1 млн дол. — на регіональну харківську. Також він повідомив, що його друг, засновник компанії Alibaba, виділив Україні 1 млн тестів, вартістю 80 млн дол.

“Треба буде більше, дам більше. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе”, — наголосив Ярославський

Опікуни областей.

Деякі бізнесмени взяли під опікунство цілі регіони, передусім міста своєї присутності. Серед них, зокрема, президент футбольного клубу “Шахтар”, власник компанії “СКМ” Рінат Ахмєтов та власник компанії МХП (Наша Ряба) Юрій Косюк.

“Всі наші підприємства беруть на себе відповідальність за життя і здоров’я наших співробітників і жителів міст, де ми працюємо. У співпраці з Міністерством охорони здоров’я ми зробимо все, щоб не допустити епідемії коронавірусу в містах нашої присутності і у всій країні”, — заявив Ахмєтов.

МХП своєю чергою повідомило, що опікуватиметься одразу двома областями України — Черкаською та Вінницькою.

“Підприємства групи МХП разом із місцевими органами державної влади створюють і забезпечують роботу оперативних штабів для розбудови в Черкаській та Вінницькій областях зон, безпечних для життя та роботи наших громадян. Окрім того, вживається низка заходів для підтримки найбільш незахищених верств населення”, — заявили в компанії.

Експерти вважають, що така взаємодопомога великого бізнесу і влади має стати прикладом для інших та заохочуватися урядом.

“Уже сьогодні ми бачимо ініціативи великих національних компаній, банків і фондів, які перераховують кошти на закупівлю апаратів ШВЛ для постраждалих від коронавірусу. І це вірно! Але, така ініціатива повинна бути підтримана нашим урядом.

Саме Мінфін і Мінекономіки повинні розробити перелік стимулів для тих компаній, які показують приклад соціальної відповідальності, а також для тих компаній, які виробляють продукти і товари щоденного споживання — наявність в необхідному обсязі і за мінімальною ціною яких зараз так важливо, щоб врегулювати паніку серед населення”, — каже економіст Ігор Гарбарук.

Джерело: УНН