Цікаве спостереження - погляд ззовні на протести..

Цікавий погляд ззовні на пртести в авторитарних та тоталітарних країнах на прикладі Республіки Білорусь 2020 року. Взято з Facebook.  Або про  рівень європейського розуміння того, що відбувається в РФ та Білорусі.

Влітку 2023 року литовське видання Delfi публікує документальний фільм, у якому показує учасників протестів у Білорусі влітку 2020 року, коли громадяни вийшли на вуличні протести, після того, як Олександр-3%-Лукашенко нахабно фальсифікував вибори, і були за це, буквально, забиті кийками, а багато хто навіть вбитий пострілами в потилицю. І це свідомо знаючи про масовий лукашенківський терор у країні, свідомо знаючи про тортури і вбивства навіть не те що опозиціонерів, а тих, що просто мають незадоволене обличчя, знаючи про Окрестино і все інше.
Чому не були розмиті (заблюрені) особи протестувальників у кадрі? Ні, зовсім не через злість, і не на замовлення КДБ РБ чи ФСБ РФ. Справа в тому, що справжні європейці просто не думають про можливість арештів і вбивств на підставі показу документального фільму, свого сюжету в новинах або опитування перехожих на вулицях Москви. Це за межами їхнього всесвіту, і навіть особистий/сімейний досвід життя у СРСР (а Delfi базується на країни Балтії) не стукнув у потилицю, ні. Нічого не змінилося з тих часів, коли  англійка, яка дізналася про сталінські репресії, щиро дивувалася тому, що жертви незаконних арештів не викликали поліцію. Рівень розуміння який був, такий і лишився.
Чисті ясні очі та абсолютна відсутність думок про долю героїв своїх фільмів та репортажів. «Ми люди, а вони — так», ага. Для авторів цих сюжетів ті, хто до кадру, — просто м'ясо, сировина, з якої вони роблять свою котлетку. Що там буде з м'ясом не дуже важливо, важливо, щоб покупцям сподобалася котлетка.

P.S. І це теж про безпеку. Спілкуючись з європейцями завжди варто пам'ятати, що вони зіллють вас катам-поліцаям навіть не зі зла, і навіть не з байдужості (вони можуть бути цілком щирими вашими особистими друзями), а так просто не замислюючись про наслідки своєї балаканини. «Потрібно було просто викликати поліцію»….

Діти війни в Україні звертаються до російських матерів...

На День Києва, який вирішили провести, незважаючи на війну та обстріли, щоб хоч якось відволіктися, і дати дітям позитивних емоцій, зняв на канал, "прив'язаний" до мого смартфону LeECO, зробив пару відео. 
Свого часу цей канал зробив для трансляцій (стрімів), або щоб "заливати" відносно короткі відео прямо у YouTube без відеомонтажу. 
Проте через певний час YouTube ввів обмеження на прямі трансляції з телефона, і я цей канал "закинув", оскільки практично усі відеоролики я робив з застосуванням обробки. 
Повернувся до цього каналу я в цьому році, зробивши пару відео повені у Києві весною 2023 року,  YouTube-короткі (Shorts), які, на диво, отримали певну популярність. 
І тому зробив коротке відео дитячих розваг на День Києва в парку Наталка - https://youtube.com/shorts/V5-7VMltqms?feature=share - з мильними бульбашками аж до 10 метрів. Діти пораділи, щоб хоч так їх відволікти. smile
Але найсильніше відео, вже не у форматі YouTube-Shorts зняв дещо пізніше -- нові діти війни в Україні звертаються до російських матерів. На жаль, навряд чи це звернення почують ті, до кого вони звертаються. 
Спочатку я теж, до речі, думав застосувати відеомонтаж, бо через хвилювання ледве зміг втримати в руках смартфон, яким знімав. Але потім все ж вирішив розмістити прямо з смартфона. 


Що до енергетичного колапсу в штаті Техас (США)

Зараз багато пишуть про енергетичний колапс в штаті Техас, США - головним чином через те, що суттєво зменшилася генерація електроенергії на сонячних електростанціях, через різке збільшення споживання та через те, що техаська енергетична система, читав, є автономною, тому вчасно не змогла компенсувати дефіцит електрогенеруючих потужностей. Але питання, як прихильники сонячної енергетики: там де клімат не є субтропічним, така катастрофа більш, ніж півроку. Тому все ж без ядерної енергетики, як базової, усе ж не обійтися. 

Создание виртуальной машины FreeBSD 6

Создание виртуальной машины freebsd6 из работающей на физическом сервере.

1) подключаем к материнcкой плате по SATA жесткий диск на который будет происходить первичный перенос данных

2) загружаем FreeBSD в однопользовательском режиме, он же single user mode; 

3) даем команду dd if=/dev/aacd0 of=/dev/ad8 bs=1024k (скопировать с диска /dev/aacd0, в нашем случае это ADAPTEC RAID на диск /dev/ad8, в нашем случае это serwerworks sata контроллер с буфером 1 мегабайт.  Размер буфера влияет на скорость, крайне малый размер очень сильно замедляет процесс. Мегабайт – вполне нормальная величина, увеличивали до 4 – даже немного замедлилось. На экране ничего не происходит всё время пока идет копирование, в нашем случае копирование длилось 2300 секунд, это порядка 40 минут. объем диска 140 гигабайт. 

4) подключаем диск уже через USB-адаптер к серверу с proxmox

5) редактируем файл конфигурации виртуальной машины. 
Стоит отметить что FreeBSD 6 туповато и умеет грузится с ide и не умеет грузится например с virtio. Поэтому добавляем в файл конфигурации строку ide1: /dev/sde ( /dev/sde – название нашего внешнего USB-диска. Название можно узнать в Web-интерфейсе  Proxmox – датацентр – ns1 - диски

6) выбираем загрузку с ide1. Если все более менее нормально, FreeBSD начнет загружаться с USB-диска, при загрузке выбираем однопользовательский режим, он же single mode. Поскольку fstab на нем неправильный, нас спрашивают, что же монтировать в качестве директории root. Указываем ufs:/dev/ad1s1  -- первый слайс IDE-диска 1.

7) даем команду geom  и видим список дисков – в нашем случае ad0 – это 140 гигабайтный диск виртуальной машины, ad1 это 750-гигабайтный USB-диск с ранее сделанной копией на нем. 

8) даем команду dd if=/dev/ad1 of=dev/ad0 bs=1048576 count=139749Сделать копию с 750 гб диска на 140 гб диск.
Поскольку 750 гб явно больше чем 140, надо явно указать сколько же байт нам надо переместить с одного диска на другой.  Указываем размер блока 1048576 (мегабайт) и количество перемещаемых блоков, равное объему изначального диска в двоичных мегабайтах.). в нашем случае копировалось около 45 минут. 

9) отключаем виртуальную машину и правим её конфигурацию удаляя ide1. выбираем загрузку с ide0.

10) нас спрашивают что монтировать в качестве root. Указываем ufs:/dev/ad0s1

11) даем команду mount –w /dev/ad0s1 / - теперь мы можем вносить изменения на диск, а именно редактировать fstab

12) даем команду ee /etc/fstab  и правим fstab меняя в нем названия слайсов на ad0s1,ad0s2 и так далее

13) все рaботает.

14) остается лишь откорректировать, при необходимости, конфигурационные файлы /etc/rc.conf и файлы сценариев брандмауера, чтобы заменить названия сетевых интерфейсов.

I про водень

"Україна вивчає питання будівництва заводу з виробництва водню" - під такою назвою була опублікована замітка на сайті Ukrrudprom (російською мовою) - https://ukrrudprom.ua/news/Ukraina_izuchaet_vopros_stroitelstva_zavoda_po_proizvodstvu_vodo.html
Але виникає питання: а чи не вигідніше було б видобувати водень шляхом пароконверції кам'яного вугілля. Це:
1) певним чином забезпечить роботу вуглевидобувну промисловість;
2) дозволить використовувати "бросове" тепло теплових та атомних електростанції;
3) сукупна енергетика цього процесу більш вигідна. 
Хімія цього процесу така: 
1) спочатку за допомогою паро-повітряного або паро-кисневого дуття отримується так званий синтез-газ: 
  С + H2O  = CO + H2
2) далі за допомогою каталізатора 
  СO + H2O = CO2 + H2 
- отримується додатакова кількість водню. 
Далі або шляхом розчинення диоксиду вуглецю у воді, або виморожуванням розділяємо вуглекислий газ і водень. 

ФРН приєднується до альянсу за припинення використання вугілля

Теж взяв з Facebook, оскільки практично повністю згоден з автором. Та й я сам про це писав неодноразово. 
"Щоб було зрозуміло, що робить Німеччина:
1) відмовляється від АЕС;
2) відмовляється від вугільних ТЕС;
3) будує пряме сполучення з російськими газовими трубопроводами. 
Очевидно, що: вугілля замінять частково російським газом, частково французькою атомкою. І через років 20 втрачає незалежність"

Що до сучасної енергетики: взяв з коментаря на Facebook

Longin Lisetski: "Десь біля 2000 року я викладав в Харківському політехнічному курс "Відновлювпні джерела енергії", який я читав за західною монографією 1980-го року. Зараз дивлюсь - а нічого реально нового з тих часів так і не з'явилося! Революція в інформатиці, але повний застій в енергетиці. Путін і король Салман ібн Абд-ель-Азіз - господарі світу!"
Простіше кажучи, Facebook, I.UA без електроенергії, яка як вироблялася, так і виробляється зараз за технологіями минулого, або навіть позаминулого, сторіччя, так і виробляється. За цей час з принципово нового в енергетиці з'явилася лише атомна. Але й там свої проблеми. 

Теж про ресурси, але про економiю.

Нещодавно, прочитав статтю що до можливості використання старих чіпів і вирівшив за потрібне поділитися - https://tjournal.ru/tech/120536-razrabotchik-sozdal-operacionnuyu-sistemu-collapse-os-na-sluchay-apokalipsisa-ee-mozhno-zapustit-dazhe-na-staroy-sega , бо це теж використання вторинних ресурсів, а також економії енергетичних ресурсів, оскільки ясно, зменшиться необхідність енерговитрат як на виробництво нових електронних пристроїв, так і на утилізацію тих, які вважаються "морально застарілими", проте фізично повністю працездатними. 
Відразу скажу, що я не стану коментувати тезу про "апокаліпсис 2030 р. через руйнування постачань". Хоча, можливо, навiть сьогодняшня криза так званого "постіндустріального суспільства" веде саме до схожого сценарію. Але сама концепція науково-технічного прогресу в електроніці та інформатиці надалі викликає все більше сумнівів в правильності напрямку. Почалося, на мій погляд, приблизно з виходу Windows XP, тобто з 2003 року. Тобто програмне забезпечення вимагає все більше ресурсів без суттєвих змін в функціональності. А часто функціональность приносять в жертву можливим прибуткам від продажу ПЗ. А за ними, звичайно, "тягнуться" виробники апаратного забезпечення. Наприклад, розробникам немає коли розбиратися у початковому коді бібліотек Java, вони "напихують" свого, в результатi потреба в обчислювальних ресурсах зростає, що автоматично означає прибутки виробників електроніки. А користувач, тобто кінцевий споживач, не тiльки змушений платити "не за що", а й викидати на сміття повністю фізично працездатні електронні компоненти. Тому, на мій погляд, концепція "нового життя" "морально застарілих", але працездатних електронних компонентів, хоча б силами волонтерів, заслуговує на увагу як i волонтенів-екологів. 

Цікава ідея - об'єднання сонячної та вітрової електростанції

Учора, 28 вересня,  в м. Київ провоходив захід "Наукові Пікніки". Серед інших учасників - Політехнічний Ліцей при НТУУ КПІ. Серед інших привернула досить цікава ідея - об'єднання сонячної та вітрової електростанції в один агрегат - https://www.youtube.com/watch?v=egXq1f9yQfI . Сама по собі ідея не нова. Наприклад, іще в 60-ті рр. 20-го сторіччя була ідея створення літака, або скоріш, мотопланера, який живився б від сонячних елементів, розташованих на його крилах - на площинах, які потрібні будь-якому літаку чи планеру, - можна розмістити багато сонячних елементів, які, до того ж, працюють більш ефективно на висоті. Але й ця ідея, на мій погляд, досить цікава. 

Iще один спосіб накопичення енергії

Взяв на Facebook, мовою оригіналу: "Возобновляемую энергетику часто упрекают в сложности прогнозируемости и чрезмерной нагрузке на сеть. Но технологии не стоят на месте, решение есть - и это не только литий-ионные батареи Маска. В Великобритании на днях заработала liquid air energy storage (LAES), установка, способная временно превращать избыточную электроэнергию, сгенерированную во внепиковые периоды, в холодный воздух (-196°C). Такой жидкий воздух хранится в изотермическом контейнере, а когда возникает потребность в электроэнергии - газифицируется и приводит в действие турбину, от которой и генерируется энергия. Технология призвана повысить эффективность, в первую очередь, ветро- и солнечных станций, график производства которых не покрывает все 24 часа в сутки."
Це може стати у нагоді і для АЕС, які дуже критичні до зменшенню навантаження. Але вже ясно, що ККД такої установки буде не дуже високим. Зате, на вiдміну від гідроакумулюючих станцій, можна розташоувати, наприклад, під землею, вона займає менше місця. 
Сторінки:
1
2
4
попередня
наступна