Павучище

Посеред трави, в амброзії гойдаються павуки-оси. Декілька років тому павука такого виду знайшов на дачі. Теж у вересні. Але той був маленький. А цей — величезний. Вважав, що в наших краях вони не виростають до таких розмірів.

Помітив випадково. Підхожу до вікна — раптом бачу в траві щось висить.
Напевно, на вилазки треба брати окуляри.

Павук-оса може прокусити шкіру. Укуси болючі. Останнім часом ареал проживання таких павуків розширився, через глобальне потепління — і тепер вони поширені на всій території України. А так, цей вид мешкав у субтропіках і на Кавказі.

к

Коли потрібна допомога

Коли потрібна допомога.


Ну а насправді це вказівник від дитячого міста професій. Захід давно пройшов, а вивіску зняти забули.

Стиглий фізаліс?

Посадили на дачі фізаліс. Але врожай якийсь дивний. Саджали два сорти: фіолетовий і жовтогарячий (між жовтим і оранжевим). А виросло ось таке. Коробочка суха — значить стигла ягода. Але сама ягода недозріла. От і як розібратись: стигле, чи ні?

Фішка фізаліза в тому, що це рослина сімейства пасльонових. Тому такі ягоди в недозрілому вигляді отруйні.


Куди пропало Громадське радіо?

Народ! А куди пропало Громадське радіо? Точніше, Громадська хвиля. З минулої суботи замість неї музика і програми каналу "Промінь".
Можна сказати, пішла ціла епоха. З 2014 року звик до вечірнього аналітичного ефіру. А тепер шо? По радіо на ніч нічого слухати. Сподіваюсь, що програму повернуть, як цне сталося рік тому, коли Перший канал українського радіо став Суспільним радіо.

Може хтось знає подробиці?

Здогадуюсь, що вони перейшли на окрему хвилю. От тільки в FM-діапазоні тепер нема.

P.S.: Вчора таки повернулись. Так що все нормально.

І знову 3-є вересня!

Я календар перегорну — і знову 3-є вересня!

На радіо з самого ранку нагадали мем, поставивши пісню Шуфутинського "3-е сентября".


Медична реформа, йопта!

Захворів, звичні методи лікування не дають полегшення. Вирішив сходити до поліклініки. Сподівався проконсультуватись у знайомого вузькоспеціалізованого лікаря, і заодно, оформити договір з сімейним лікарем. Ага! Щас! Знайомий лікар у відпустці. Довелося брати направлення до терапевта.

Медична реформа, сцуко! Один сімейний лікар на поліклініку і весь район! Виписка лікарняних, видача рецептів на безкоштовні ліки, підписання договорів на лікування, поточні відвідувачі. Черга на весь коридор. З такими висхідними даними медична реформа в Боярці приречена на "успіх".

В реєстратурі сказали, що на електронні медичні картки перейдуть не раніше, ніж через 2 роки. Люди, про які реформи йде мова? Може, десь і краще обслуговування. Але в Боярці це капєць.

Єдиний плюс "реформи" - програма "Доступні ліки". Хоч на ліках економія.

P.S.: В черзі простояв 4,5 години! А ще обстеження. 
Ну, хоч лікарка молода, симпатична. Запишусь де неї. Повинно ж бути щось добре?

Українська дискотека 33

Компіляція з найкращих цьогорічних сетів, тому новинок нема. Проте є гарні переходи між треками.

Жерти по ночам

Обзавівся новою звичкою — жерти по ночам. Хоча і зуби пощинені, і буває що зовсім не голодний — але поки не поїм вночі, спати не захочеться. От і не знаю чим це пояснити. Мабуть, розвинулося з безсоння.

Репортаж про полазку по КиУРу

Підготував звіт по нещодавній вилазці по Київському укріпрайоні. В ЖЖ можна почитати тут.


Продовження роду

Батьки думали, що не дочекаються онуків. Таки дожили до народження онука. Хоча вже "здають позиції". Мамі вже 67 — погано від довгих розмов і праці по господарству, а іноді взагалі без причин. Батько — здоров'як: скоро буде 80. Хоча теж почав скаржити на здоров'я. Так що продовження роду дуже доречне. Буде тепер кому ламати мою колекцію машинок.lol

Поповнення в сім'ї брата. Думали, що їм і котів вистачає, тому здивувались почувши про поповнення.
Тепер от переживаємо, щоб вегетаріанство не зашкодило.

А я шо? А мені ні від кого. Хоча, якби був жінкою, то давно б нагуляв дитину)