Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто хоче внести вклад, в підтримку лідера опозиції Юлії Володимирівни Тимошенко.Тут розміщуюся статті, з інформацією, яка допоможе людям розібратися, з інсинуаціями, та потоком пропаганди, а також інформація про діяльність лідера БЮТ, та її політичної партії.
Учасником співтовариства може стати блогер, який розділяє політичні погляди БЮТ.
Вид:
короткий
повний

Група підтримки ЮВТ

Cуд проти ЮВТ. День 12. 2011.07.25 Аудіостенограма

  • 25.07.11, 14:07
Cудилище проти Юлії Тимошенко. День дванадцятий  


[ Дивитися далі ]
Оскільки відео дуже багато і їх всі немає змоги викладати, даю посилання на рештуCудилище проти ЮВТ. День 12 (Аудіостенограма)   http://www.youtube.com/my_playlists?p=346C6C26290378EA

Печерське «правосуддя» між Лейпцигом і Москвою

Владі не вдалося переконати ані українців, ані світову спільноту, що справа Тимошенко не є політичною

Судовий процес нал екс-прем'єр-міністром породив чимало запитань. Тимошенко ін­­кримінують перевищен­­ня служ­­бових повноважень під час підписання газових угод із Росією в січні 2009 року. Обвинувачення стверджує, що вони завдали великої матеріальної шкоди Україні. Питання про перевищення, як і про шкоду, є дуже спірним і сумнівним. Звіс­­но, було б значно краще, якби Росія продавала нам той газ по $100 або навіть по $50. Однак, як сторона обвинувачення буде доводити, що Тимошенко мала змогу у перемовинах із монополістом домогтися нижчої ціни, але, керуючись приватними інтересами, не зробила цього? Крім того, переговори відбувалися в ситуації, що цілком слушно мо­­же бути визначена як форс-ма­­жор, адже точилася розпочата Кремлем газова війна проти України, що доповнювалася енергетичною блокадою багатьох держав Євросоюзу. Між іншим, останні тоді не виявили жодного бажання підтримати нашу країну, хоча це цілком відповідало б Будапештському протоколу про гарантії Україні у зв’язку з її добровільною відмовою від третього у світі за потугою ядерного арсеналу. Чи можна було за таких умов досягти ліпшого результату? У зв’язку з цим виникає питання вже до Януковича: чим він керувався, підписуючи харківську капітуляцію у квітні 2010-го, за якою російські війська контролюватимуть на­­шу територію ще 40 років, перебуваючи в Криму, використовуючи десятки тисяч гектарів курортної землі, тисячі об’єктів, інфраструктуру тощо задурно? Які тут збитки? Чомусь не рахують.

Політична мотивація процесу над Тимошенко вже давно не викликає сумнівів. Як кажуть у Європейському Союзі, в Україні сформувалася система, коли той, хто програв вибори, повинен сідати на нари. І немає значення, що ніхто не може знайти в діях Тимошенко якусь особливу корисливість. Навряд чи нинішня влада, що судомно розшукує найменший компромат на екс-прем’єрку, приховувала б такі факти, якби вони були. Деякі прихильники цього режиму і патологічні «противсіхи» стверджують, що Тимошенко мала політичну користь досягти домовленостей у газових питаннях із Путіним, щоб виграти президентські вибори. Але вона їх програла значною мірою через ті угоди, які постійно використовували про­­ти неї опоненти. Якби Тимошенко тоді, 2009 року, кинула всі ті справи на Ющенка (цікаво, що б він робив?), а сама на знак протесту проти шантажу Крем­­ля і саботажу Віктора Андрійовича оголосила свою відставку, то була б сьогодні президентом України. Отже, московські газові угоди – це її по­­літичний провал, політична по­­милка, що має тягти за собою політичну й моральну відповідальність, але ніяк не кримінальну. Політично екс-прем’єрка вже відповіла на президентських виборах. І не тільки за дорогий газ, а й за загравання з Путіним, за проросійські ілюзії. Те, що інкриминують Тимошенко, взагалі не може бути об’єктом розгляду з позицій кримінального права. Бо тоді за контракти з Росією треба притягти до відповідальності всіх керівників українського уряду за 20 років незалежності включ­­но з Віктором Януковичем, який був прем’єром двічі: за Кучми і за Ющенка. Але регіонали ще й досі п’яні від відчуття абсолютної влади, тому юридичний абсурдизм їх не зупиняє. Однак регіонали помилилися, переоцінили свої можливості й не дуже ретельно прорахували всі наслідки. Пого­­дившись (бо Янукович обіцяв це у Страсбурзі) на телетрансляцію наживо із залу судового засідання, позбавили себе простору для маневру. Адже тепер оцінки ними цього процесу кожен мав змогу перевірити особисто, ввімкнувши телевізор. Власне кажучи, влада вже зрозуміла свою помилку: суд заборонив трансляцію.

Сьогодні вже лунають заклики з боку опозиції до структур Євросоюзу вчинити щодо організаторів нинішнього явно політичного процесу так, як це роб­­лять щодо російських чиновників, причетних до розправи над юристом Сєрґєєм Магнітскім. Понад двісті тамтешніх високопосадовців потрапи­­ли до списку нев’їзних до країн Заходу осіб. У Конгресі США готуються навіть ухвалити відповідний закон. Згадані російські діячі зберігають у західних банках свої «трудові» мільярди, мають там нерухоме майно, вчать своїх дітей, лікуються в клініках тощо. Тож переляканий Владіслав Сур­­ков, перший заступник гла­­ви президентської адміністрації РФ, особисто відвідав США, вмовляючи не приймати того документа.

Європейські політики не мають жодних ілюзій щодо "печерського правосуддя", як, до речі, й щодо «басманного» і «хамовницького» (райони Москви і назви районних судів) у Росії. Трансляція наживо із залу судового засідання ще раз підтвердила їхні найгірші думки. Тож у регіоналів є підстави замислитися. Оракул правосуддя з ПР Володимир Олійник у програмі Євґєнія Кісєльова «Велика політика» на телеканалі «Інтер» уже висловлював обурення з приво­­ду підготовки опозицією спис­­ку суддів і слідчих, які через справу Тимошенко можуть стати не­­в’їзними на Захід.

Пастка для влади

Головне і для нинішньої влади найнебезпечніше – процес про­­ти екс-прем’єрки створює прецедент. Тепер жоден президент, жоден олігарх, жоден політик не зможуть почуватися в безпеці. Починається ера політичної вендети. Коли ПР утратить вла­­ду, а колись це таки станеться, то кільком тисячам регіональних «патриціїв» доведеться негайно тікати з України, бо на них чекатиме страшна помста тих, кого вони душать сьогодні. Себто цивілізований, мирний і законний перехід влади від однієї політичної сили до іншої стане неможливим. Програш на виборах означатиме звинувачувальний вирок і конфіскацію майна (як відомо, ГПУ, не чекаючи результатів процесів, уже наклала арешт на майно Тимошенко і Луценка). Відповідно Партія регіонів, побоюючись відповідальності, на смерть стоятиме за свою владу. А наслідком може бути перехід від мирних парламентських форм політичної боротьби  в суспільстві до зовсім інших.

Vox populi

Позиція громадян України що­­до «тріумфу правосуддя» у виконанні панів Кірєєва і Вовка була яскраво продемонстрована в студії «Шустер LIVE» на «Першому національному». Там на вимогу Леоніда Кравчука провели голосування: «Чи можна вважати те, що відбувається у справі Тимошенко в Печерсь­­кому суді, правосуддям?» 84% присутніх відповіли «ні». А якщо це не правосуддя, то що?

Однак було ще одне запитання: «Чи правильно поводиться в суді Тимошенко?» Тут уже 60% заявили, що неправильно. Це чудова демонстрація не найкращих особливостей української ментальності. Адже друга думка цілковито заперечує першу. Якщо немає правосуддя, немає чесного й об’єк­­тивного суду (як зазначили 84% респондентів), то як «прави­­ль­­но» має поводитися жертва розправи? Вона повинна своєю скромністю і лагідністю узаконювати беззаконня? Ми ще раз переконуємося в тому, що є істотні відмінності між українським та європейським мисленням. Останнє ґрунтується на багатовікових традиціях арісто­­телівської логіки, що давно увійшла в усі клітини розуму пересічного європейця. Якщо на Заході А = В, а В = С, то й А = С, що нікому не спаде на думку спростувати. Проте це не для українців, які охоче погоджуються з тим, що А = В, а В = С, але явно не поспішають зробити єдино можливий висновок: А = С. Сказавши «А», наші співгромадяни можуть дуже довго не казати «Б». Як можна «правильно» поводитися на вами ж визнаному неправильному суді? На жаль, така ментальна риса вже завдала і ще завдасть нам багато шкоди. Це принципова алогічність, усвідомлена чи неусвідомлена відмова від обов’язку мислити послідовно, а отже, відповідально, вияв дуже небезпечної духовної інфантильності, яку жоден державний народ не може собі дозволити, а в ХХІ столітті й поготів. Це те, що об’єднує ук­­­­раїнців із росіянами і різко відрізняє від поляків із їхньою багатовіковою католицькою школою з притаманним західному християнству логіцизмом і суворою дисципліною думки. Хоча дистанція від інтимних логічно-інте­­лектуальних форм побутування культури до повсякденної поведінки великих мас пересічних людей величезна, однак абсолютно не випадково, скинувши комунізм, поляки не переобрали своїм президентом генерала Войцеха Ярузельського. Як і те, що українці, проголосивши незалежність, обрали главою держави партократа Леоніда Кравчука. І це зумовило багато особливостей розвитку нашої країни впродовж останнього 20-ліття. Що ж, поляки вчинили логічно, українці – алогічно. І далі роблять саме так. Це стосується і «пе­­черсь­­кого пра­­восуд­­дя». Тимошенко, заявляючи, що не вважає цей суд судом, демонструє своє небажання брати участь у тому, що вона сприймає як комедію. Себто вчиняє логічно й послідовно. Чого не можна сказати про її критиків, які ставляться до цього процесу не краще, ніж сама екс-пре­­м’єрка. І як вона має поводитися там, де суддя відмовляється задовольняти 99% клопотань, де їй постійно затуляють рота, де прокурори щоразу вимагають позбавити її слова і хочуть, щоб казала те, що потрібно обвинуваченню, геть забувши, що за українськими законами жодна людина не зобов’язана свідчити проти себе.

Історичні паралелі

Приблизно так поводилися підсудні російські народовольці, радянські дисиденти на судових процесах у СРСР, коли всі розуміли, що рішення вже заздалегідь прийнято.

Поведінка Тимошенко є майже ангельською порівняно, наприклад, із діячем Комінтерну болгарсь­­ким комуністом Георгієм Дімітровим на процесі в Лейпцигу, де його судили нацисти. Коли останні 1933 року взяли владу в Німеччині, їм конче треба було дискредитувати комуністів як конкурентів у робітничому русі та соціалістичній агітації. Для цього влаштували підпал Рейхстагу, найвищого законодавчого органу країни, виконавцем яко­­го виступив психічно неадекватний голландець Ван дер Люб­­бе, що страждав на комплекс Герострата. Але в організації злочину звинуватили Георгія Дімітрова, який на той час перебував на території Німеччини. То був такий самий однозначно політичний процес, як і той, що нині веде Кірєєв. Дімітров поводився демонстративно зухвало. Він знущався із суддів, звертаючись до головуючо­­го, як нещодавно нагадав народний депутати Андрій Шкіль, «Ваша песиголовосте!», ображав, не доби­раючи слів, Германа Ґерінга, зрештою зовсім його зацькувавши й переможно проголосивши: «Ви боїтеся моїх запитань, пане прем’єр-мініст­­ре!» Як відомо, обіймаючи багато інших посад, Ґерінг був ще й пре­­м’єром Пруссії. Болгарин кепкував, іронізував, відверто сміявся з того суду, швидко перебравши на себе всі функції прокурора й зробивши підсудними всю верхівку Третього Рейху. Нацисти проклинали той день і час, коли вирішили його судити. Проте якщо на початку 30-х років минулого століття в Німеччині ще зберігалися залишки і пережитки європейської правової традиції, то вже пізніше ця країна дедалі більше нагадуватиме СРСР. На тому нацистському суді Дімітров практично безперешкодно казав усе, що хотів. До залу могли проникнути журналісти і просто цікаві люди, судді реагували на аргументи підсудного й справляли враження правників, здатних ухвалювати незалежні рішення.

Дімітрова виправдали, й ніякий Ґерінг чи Гітлер не зміг нічого змінити, адже процес був змагальним і захист чесно переміг обвинувачення. Нацистські бонзи проковтнули поразку, але, треба віддати їм належне, не стали «грати в Чапаєва». Програли – значить програли. А тут на випадок невдачі в Печерському суді проти Тимошенко готується купа паралельних кримінальних справ…

Дещо пізніше, після тріумфу Дімітрова, аналогічні політичні процеси розпочалися в Москві. Судили «ворогів народу» з найвищого керівництва ВКП(б), армії та радянської держави. Але всі вони як ніч від дня відрізнялися від того, що відбувався в Лейпцигу. Московські псевдосуди демонстрували цілковиту відрежисованість від початку до кінця, там не могло бути несподіванок. З кожним обвинуваченим попередньо змістовно попрацювали у в’язницях і робили це й далі до оголошення вироку. Дехто з жертв судової розправи, наприклад Крестінскій і Бухарін, якось спробували виступити в стилі Дімітрова, але забули, що це не нацисти сидять за столом судової президії. Обвинувач Андрій Вишинський негайно зробив перерву, з підсудними «щі­­льно» поспілкувалися майстри тюремної справи, і після перерви вони вже казали те і так, як було потрібно катам від «юстиції». Використовувалися сильнодіючі засоби впливу:тортури (здебільшого на початковій стадії процесу), шантаж і залякування (погрози знищити родину, заарештувати близьких людей, помститися родичам то­­що), а також обіцянки багатьом від «імені партії» зберегти життя за умови доброї поведінки на суді. Звісно, їх обдурили. Якби Дімітрова судили в Москві, не було б жодного шансу на його виправдання. Але якби він поводився в Лейпцигу «правильно» в українському розумінні цього слова, то не мав би його й там…

Певна річ, печерський процес у жодному разі не можна порівнювати з лейпцизьким. За суттю, формою і стилістикою, за панівним духом у судовому засіданні він значно більш подібний до московських. А поведінка Тимошенко таки ближча до дій Георгія Дімітрова, а не до виступів у сталінській Москві нещасних, переляканих і зламаних людей, які тремтіли за долю своїх дружин та дітей, не знаючи, що з ними можуть зробити (хоча й здогадувалися, і це додавало їм жаху). Ми живемо в ХХІ столітті, вже відійшли в минуле і СРСР, і Рейх, є світова громадськість, що має можливість спостерігати виставу в Печерському суді, є хоч і фрагментарне, але якесь громадянське суспільство в Україні. І від цього не можна абстрагуватися. Бо історія покарає тих, хто не зважає на такі суттєві обставини.

Точка зору
Тиждень поцікавився думкою європейців щодо судового процесу над екс-прем’єр міністром Юлією Тимошенко та загалом ситуації в Україні
Ганне Северінсен
колишня заступниця голови Ліберальної групи в ПАРЄ та колишня співдоповідачка Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України: «Справжньою метою є не дозволити Тимошенко виступати як лідеру опозиції та балотуватися на наступних виборах»
– Ціла Європа ще пам’ятає морозний січень 2009-го, коли Газпром скористався своїм становищем монополіста, щоб натиснути на Україну, перекривши постачання газу до Європи і захопивши її в крижаний полон. ЄС благав і тиснув на тодішніх президента Віктора Ющенка і главу уряду Юлію Тимошенко, аби ті дійшли якогось рішення з російським прем’єром Владіміром Путіним.
У результаті з’явилася газова угода від 19 січня 2009 року, яку привітав увесь світ, оскільки відновився потік російського блакитного палива і газова торгівля формалізувалася у прозорому договорі між російським Газпромом та українським Нафтогазом. Довгий час стояло питання: навіщо двом країнам знадобилося зливати мільярди доларів у газові операції через RosUkrEnergo і що сталося з тими коштами?
То як ця газова угода перетворилася на кримінବльну справу проти екс-прем’єрки? Дуже розмите звинувачення у «зловживанні посадовим становищем» можна застосувати проти будь-якого (колишнього) міністра, з яким не погоджується чинний уряд, отже, чимало з екс-високопосадовців зараз за ґратами або весь час проводять на незрозумілих допитах. 
Схоже, звинувачення полягають у тому, що Юлія Тимошенко не мала повноважень від свого уряду. Але формально переговори проводилися між двома державними компаніями, а не урядовцями. Той факт, що укладення угоди 2009 року не потребувало повноважень від Кабміну, підтверджують два окремі офіційні листи, підписані торік (коли Янукович уже був президентом) заступником генерального прокурора і чинним міністром юстиції.
Окрім того, з огляду на деякі особливості ситуацію можна назвати форс-мажором – загрозою національній безпеці, життю і здоров’ю людей, яка призвела б до звинувачень Тимошенко у бездіяльності. Під час допиту голова Нафтогазу сам сказав, що Україна була на межі катастрофи, тому що газотранспортна система ніколи за 70–80 років свого існування не функціонувала так, як у січні 2009-го. До того ж і становище в Європі було таким складним, що в деяких країнах люди замерзали до смерті.
Отже, справа абсурдна, і очевидно, що справжньою її метою є не дозволити Тимошенко виступати як лідеру опозиції та балотуватися на наступних виборах. З грудня їй забороняють пересуватися країною і виїжджати за кордон. Вона пройшла тривалі допити, а тепер кожен день проводить або в суді, або в прокуратурі. Тому мені зрозуміло, що, напевне, ду¬¬же важко виявляти повагу до суду, де головує недосвідчений суддя і чітко видно, що він залежить від президента й готовий повторювати все за прокурором. Те, як судова система обслуговує державну владу, нагадує радянські дні.
 Аманда Пол
аналітик Центру європейської політики:
«ЄС не може допустити, щоб його відносини з Україною формувалися крізь призму судової справи над Тимошенко»
 – На жаль, багато гравців у Євросоюзі використовують суд над Юлією Тимошенко як перешкоду інтеграції України до ЄС. Для тих держав, які заперечують саму думку про перспективу її  вступу до Союзу, це чудове виправдання.
 ЄС не може допустити, щоб його відносини з Україною формувалися крізь призму судової справи над Тимошенко. Це було б надто короткозоро і шкідливо для його цілей у цьому регіоні.  Якщо активніше долучати Україну до європейської спільноти, зокрема завершити переговори і підписати угоди про асоціацію та глибоку й всеосяжну зону вільної торгівлі, а також чесно  підходити до лібералізації візового режиму для неї, вона з часом ставатиме дедалі сучаснішою і демократичнішою. Це особливо важливо зараз, коли Росія більше тисне на Україну,  ставляючи її перед вибором: або здати їй газотранспортну систему, або зіткнутися з перспективою банкрутства, коли Москва підніме ціни на газ у жовтні до суми, яка виявиться не по  кишені Києву.
 Леонідас Донскіс
депутат Європарламенту від Литви
: «Тимошенко і члени попереднього уряду заслуговують на справедливий суд»
 – Ми (євродепутати) підписали на попередньому пленарному засіданні резолюцію щодо цього. Внаслідок зусиль українського посольства в Брюсселі деякі члени парламенту з моєї групи  – «Альянсу лібералів і демократів Європи» (ALDE) – не хотіли коментувати цього питання, оскільки вважали, що ми втручаємося в рішення суду суверенної держави. Однак більшість  наголошувала на тому, що, хоча Україна і є демократичною країною й другом ЄС, суд був політично мотивований; відтак я і багато моїх колег стверджували, що вона і члени попереднього    уряду заслуговують на справедливий суд, а не зведення старих політичних рахунків і розпалювання ворожнечі між Януковичем та екс-прем’єркою. Таких виявилася переважна частина, і  ми ухвалили резолюцію, де висловили занепокоєння політичною мотивованістю справи. Загалом це має заохотити Україну поводитися як справді демократична держава та член  символічного клубу демократичних країн.
 Реймон Кудерс
голова групи дружби з Україною в сенаті Франції, член правлячої партії «Союз за Народний Рух»:
«Якщо держава не відповідає сутності європейського проекту, угода про асоціацію  може бути відтермінована»
 – Стосовно угоди про асоціацію, яку сьогодні обговорює з Європейським Союзом український уряд, усе дуже просто. Є правила, яких треба дотримуватися. Якщо стандарти правової  держави порушуються, зокрема впродовж судових процесів, якщо не дотримано формату демократичного життя, переговори можуть бути відтерміновані, зупинені або й скасовані. Не  думаю, що питання про можливе кандидатство України в ЄС постане найближчим часом. По-перше, не поспішає Київ. По-друге, Європейський Союз перебуває нині на стадії не так  розширення, як консолідації, а саме фінансової. По-третє, до цієї перспективи ревниво поставилася б Москва. Отже, такий проект якщо й виникне, то нескоро. Натомість має шанси політика добросусідства на основі угоди про асоціацію, якщо її буде укладено.
Александра Ґужон
доктор політології, викладач Бургонського університету (місто Діжон, Франція), автор книжки «Політичні революції та боротьба за ідентичність в Україні та в Білорусі»
: «Якщо судити,  то всіх прем’єр-міністрів України»
 – Не можна сказати, що проблеми української опозиції не цікавлять французький політичний клас. Навпаки, нині Європейський Союз обговорює угоду про асоціацію з Україною. І  політичні кола намагаються зрозуміти, що відбувається. З одного боку, президентські вибори 2010 року загалом були визнані демократичними, влада мирно перейшла від одного  політичного табору до іншого. З іншого – ми бачимо: не вщухають протести опозиції, опоненти влади скаржаться на системні утиски.
 Французька преса досить зважено коментує українські події. Можна побачити як досить критичні матеріали про судовий процес над Тимошенко, так і інтерв’ю Віктора Януковича в  часописі Le Monde, де він виправдовує дії своєї команди. У наукових колах зазначають, що Тимошенко, можливо, не була ідеальним прем’єром, але сумніваються, щоб її попередники та  наступники діяли принципово інакше.
Нам, напевно, дещо бракує інформації про сутність звинувачень. Але очевидно, що перший непрозорий і тому суспільно не вигідний контракт на постачання газу підписувала не Юлія Тимошенко. Отже, вона не може сама відповідати за всі негаразди українського газового ринку. Якби підхід до справи справді був неупередженим, поряд із нею треба було б садовити на лаву підсудних усіх прем’єрів України, зокрема і Януковича.
Таке враження, ніби нинішня українська влада здійснює політичну помсту за поразку в Помаранчевій революції. Імовірно, йдеться також про бажання послабити опозицію напередодні парламентських виборів.
http://www.ut.net.ua/Politics/26885

Паломництво до нью-йоркської Феміди



Доля позову Тимошенко проти Фірташа в суді США залежатиме від того, чи доведе вона порушення ним прав українського народу

Позивачем у справі під номером 1:11-CV-02794-RJSу Нью-йоркському
ок­­руж­­ному суді крім Юлії Тимошенко зареєстровані «колишні члени
попередньої виконавчої влади в Україні», що працювали в уряді за часів
її прем’єрства. Їхні імена, щоправ­­да, не наводяться з міркувань
безпеки, зазначено у справі. Відповідачами є Дмитро Фірташ,
«РосУкрЕнерго», а також «інші індивіди та компанії», які вступали в
змову чи допомагали, сприяли їм. З матеріалами цієї справи,
заре­­єстро­­ваної у квітні 2011-го, всі охочі можуть вільно
ознайомитися в суді відповідно до американського законодавства про
доступ до публічної інформації. До неї додається ордер судді Річарда
Саллівана про виклик сторін на перше слухання 22 липня 2011 року,
згідно з яким позивач має поінформувати відповідача про нього.

По суті Статуту

Позов саме до американського суду юристи Тимошенко аргументують
наявністю Акта правопорушень щодо іноземців/Статуту правопорушень щодо
іноземців(англ. – Alien Tort Claims Act, абоAlien Tort Statute). Цей
нормативний документ у законодавчій системі США тамтешні журналісти
називають незбагненним. Його було ухвалено далекого 1789 року в межах
Акта правосуддя (Judiciary Act), що започаткував федеральну судову
систему на додачу до судів штатів. Суть Статуту в тому, що іноземці,
які навіть не проживають у Сполучених Штатах, можуть позиватися в
американських окружних судах, якщо їхні людські права були порушені й
вони передбачені звичаєвим міжнародним правом і договорами, підписаними
США. При цьому цілком може йтися про правопорушення, вчинене за межами
Штатів.

Прогнозувати перспективи справ, які спираються на згаданий документ,
складно. Навіть досвідчені юристи стенають плечима. За останні два
десятиліття американськими окружними й апеляційними судами прокотилася
ціла хвиля позовів, які посилалися на «незбагненний» Alien Tort
Statute. Незбагненність у тому, що досі не відомо навіть, які цілі
ставили перед собою його автори. Американські судді дістали великий
простір для творчості під час розгляду справ, заснованих на цьому Акті.
Зрештою зійшлися на тому, що повинні бути порушені не будь-які норми
міжнародного права щодо прав людини, а лише ті, що мають «конкретний,
універсальний і обов’язковий» характер.

Якщо ж відійти від цієї юридичної англо-саксонської казуїстики й
звернутися до практики, то в масиві справ, що спираються на Alien Tort
Statute, можна виокремити два поширених типи позовів: або індивід
судиться з великими корпораціями за порушення ними його прав, або група
осіб чи певна організація судиться знову ж таки з переважно великими
корпораціями від імені, назвімо умовно, «населення», чиї права вони
порушували, співпрацюючи з авторитарними урядами. Мета – отримання
відшкодування. У більшості випадків на кону стоять мільйони доларів.
Хоча та справа, з якої починалася новочасна історія «незбагненного
Статуту», «Філартига проти Пена-Ірала» (Filartiga vs. Pena-Irala)
стосувалася лише фізичних осіб. У 1980 році двоє громадян Парагваю
подали до суду проти колишнього начальника тамтешньої поліції,
звинувативши останнього в катуванні та вбивстві їхнього 17-річного
сина. І виграли процес.

По суті справи

У позові Тимошенко є щонайменше три важливі складові. По-перше, вона
юридично виступає на захист не лише себе і своїх екс-урядовців, а й
«всього українського народу». І наголошує, що повернен­­ня
компанії-посе­­ред­­нику «РосУкрЕнерго» 11 млрд м3 блакитного палива,
які після досягнення газових домовленостей між урядами Ук­­раїни та
Росії 19 січня 2009 року були в неї відібрані, є порушенням
основоположних людських прав українських громадян. Так народ було
позбавлено належних йому цінних природних ресурсів, що від січня
2009-го перебували вже у власності Української держави. Відтак дефіцит
газу став причиною підвищення тарифів для населення; лікарні й школи
були змушені економити на ньому, а це вже порушення права на гідні
умови життя, що знову ж таки передбачено міжнародним правом.

По-друге, у позові йдеться про порушення основоположних людських і
політичних прав представників опозиції, колишніх членів уряду, особливо
дотичних до газових угод 2009 року й розмитнення скандальних 11 млрд
м3, – їх переслідують з політичних мотивів чи кидають до в’язниці.

По-третє, Юлія Тимошенко вважає, що рішення Стокго­­ль­­мського
арбітражного трибуна­­лу, ухвалене в червні 2010 року на користь
«РосУкрЕнерго», згідно з яким НАК «Нафтогаз» мала повернути 11 млрд м3
газу і сплатити штраф у розмірі 1,1 млрд м3, є наслідком змови між
урядом Віктора Януковича та компанією, очолюваною його другом Дмитром
Фірташом. Тобто нинішній уряд як відповідач не був зацікавлений у тому,
щоб відстояти ті 11 млрд м3 газу, і міг маніпулювати Трибуналом в
інтересах «РосУкрЕнерго».

У затінку київського процесу

КрімAlien Tort Statute
юристиЮліїТимошенкопосилаютьсященадвацікавідокументи:
АктзахистужертвтортуртаАктщодоорганізацій,
якізаймаютьсяздирництвомтапідкупом(Torture Vic­­tims Pro­­tec­­tion Act
таRa­­cketeer In­­flu­­­­­­­enced та

Corrupt Or­­ga­­­­ni­­zations Act, абопростоRI­­CO Act). Раціонально
зрозуміти, який стосунок до справи може мати перший з них, непросто, а
ось під дію другого підпадає інкриміноване урядо­­ві й
«Рос­­УкрЕнер­­го» мані­­пу­­лю­­ван­­ня рішен­­ням Стокгольмського
ар­­біт­­­­ражу. При цьому якби суд визнав, що відповідач справді
винний у правопорушеннях, передбачених згаданим вище Актом, то з
компанії мало б бути стягнуто потрій­­не відшкодування. Тобто це
оз­­начає, що принаймні $1,7 млрд треба помножити на три. Але для цього
необхідно довести в суді факти здирництва, корупції, змови.

Таким чином, у позові в центрі уваги не питання законності чи
незаконності того, що уряд Юлії Тимошенко забрав у «РосУкрЕнерго» 11
млрд м3 газу, а порушення прав екс-урядовців і навіть народу України.
Хоча чи можна юридично відокремити одне від іншого, наразі не зрозуміло.

Цікаво, що прес-служба Нью-йоркського окружного суду не оприлюднювала
інформації про цю справу, тому що там сумніваються в її «справжності»,
тобто в тому, чи матиме вона майбутнє. Американським законодавством
визначено чіткі строки судового розгляду лише для кримінальних справ.
Строки розгляду цивільних формально не лімітовані й залежать від
готовності та спроможності сторін співпрацювати із судом і надавати
потрібні документи. Таким чином, якщо сторони не хочуть чи не можуть це
робити, то де-юре все може тривати невідомо скільки. Сьогодні в ЄС чи
Америці кримінальні спра­­ви проти Юлії Тимошенко є темою незрівнянно
популярнішою, скажімо, за реформи Віктора Януковича. На думку екс-посла
США в Україні, експерта Інституту Брукінґса Стівена Пайфера, хай там як
складеться доля позову Юлії Тимошенко проти Дмитра Фірташа в
американському суді, він не зможе перевершити за розголосом і
резонансом у США чи Євросоюзі кримінальні справи проти екс-прем’єрки
всередині України.

Юлія Тимошенко звертає увагу в своєму позові на те, що адміністрація
Віктора Януковича зробила судову систему цілком підконтрольною собі,
тому сподіватися на справедливість української Феміди не випадає. Якось
схожий аргумент уже спрацював у історії з екс-міністром економіки
Богданом Данилишиним, коли Чехія надала йому політичний притулок. Але
розгляд справи в іноземному суді – процес технічно і юридично
складніший, ніж надання притулку.

Суд США відклав справу Тимошенко проти Фірташа до вересня
Окружний суд південного округу Нью-Йорка відклав розгляд позову
екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко проти компанії «РосУкрЕнерго» та її
співвласника Дмитра Фірташа на 9 вересня. Про це Радіо Свобода
повідомили в канцелярії судді Річарда Саллівана.
Нагадаємо, сьогодні у суді Нью-Йорка мали відбутися перші слухання щодо
позову екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко проти компанії РосУкрЕнерго
та її співвласника Дмитра Фірташа.
http://www.ut.net.ua/Politics/26884

Суддя окружного суду південного округу Нью-Йорк Річард Салліван
запросив Фірташа і Тимошенко з’явитись у суді 22 липня, об 11:45 за
американським часом.


Раніше Тимошенко заявляла, що планує бути там. Але, як зазначив її
адвокат Сергій Власенко, відповідно до законодавства США, позивач не
зобов’язаний бути особисто. На суді можуть бути присутні його
представники. Тимошенко зараз перебуває на підписці про невиїзд.

Наприкінці червня бізнесмен Дмитро Фірташ повідомив, що не отримував офіційних повідомлень про позов проти нього у Нью-Йорку.

У квітні цього року колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко подала в
суд Нью-Йорка позов до швейцарської компанії РосУкрЕнерго та її
співвласника Дмитра Фірташа за звинуваченням у шахрайстві, порушенні
прав людини і вимаганні.

У документах, які надійшли до окружного суду Манхеттена, йдеться, що
РосУкрЕнерго і Дмитро Фірташ «підірвали верховенство закону в Україні»,
«ошукали громадян», вплинувши на рішення Стокгольмського арбітражного
суду.

У 2010 році Арбітражний інститут торгової палати в Стокгольмі ухвалив
рішення, яке зобов’язало НАК «Нафтогаз України» повернути компанії
«РосУкрЕнерго» 12,1 мільярда кубометрів газу.

Наприкінці квітня 2011 року стало відомо, що Нафтогаз повернув РосУкрЕнерго зазначений обсяг газу.
http://www.ut.net.ua/News/26950


Інформаційний бюлетень

  • 19.07.11, 23:20
Випуск №17 від 19 липня 2011 року



Тимошенко: усунення захисника Власенка було сплановано владою.

"Перше, що вони зробили – це по заздалегідь написаному плану, а з цим, я думаю, пан Кірєєв і прийшов сьогодні в процес, вони видалили з судового процесу до його закінчення мого захисника Сергія Власенка, - заявила Юлія Тимошенко. Лідер опозиції пояснила, що якщо її видаляли з суду за те, що вона не вставала перед «мафією в мантіях», то Сергія Власенка видалили за те, що він стояв і не хотів сісти тоді, коли його незаконно позбавляли слова".

Юлія Тимошенко також звернула увагу на те, що сьогоднішнє судове засідання відбувалося у закритому режимі. "Саме так працюють злочинці при владі. Саме так вони хочуть чинити свої неправосудні, незаконні дії. Тобто в темряві, без прозорості процесу", - зазначила екс-прем'єр.

Як відомо, сьогодні головуючий у судовому засіданні з розгляду кримінальної справи, порушеної стосовно Юлії Тимошенко, суддя Родіон Кірєєв оголосив про усунення захисника екс-прем'єра Сергія Власенка від участі у процесі. Перед цим Сергій Власенко тричі вимагав від головуючого у судовому засіданні судді Родіона Кірєєва розглянути заяву про залучення до справи чотирьох нових захисників, однак суддя проігнорував його дії.

Більше про цю новину читайте: http://www.tymoshenko.ua/uk/article/9vz5mcu7



Американських адвокатів Тимошенко не пускають, щоб світ не знав про судилище.

Юлія Тимошенко вважає, що суд відмовив у залученні американських адвокатів до судового процесу через страх доведення світовій спільноті всієї правди про судилище, яке чинить влада України.

"Вони бояться того, що світ безпосередньо через цих людей буде володіти інформацією про кожну секунду цього судилища і цієї розправи ", - передає коментар Тимошенко її персональний сайт.

У свою чергу, Сергій Власенко зауважив, що суддя не виконує основну суддівську функцію, яка полягає у пошуку істини у справі. "Судді не важливо отримати інформацію об'єктивну, докази, оцінити їх або зробити щось інше для того, щоб віднайти і встановити цю істину. Судді, як мені вбачається, необхідно лише одне – йому потрібно в достатньо стислий строк швидко проголосити те, що вже заздалегідь написано так само, як, я переконаний, йому були заздалегідь підготовлені документи по моєму видаленню", - пояснив Сергій Власенко.

Як відомо, сьогодні суд частково задовольнив клопотання Юлії Тимошенко про допуск до участі у справі нових захисників. Зокрема, у допуску було відмовлено американським адвокатам Марку Фелдману і Роджеру Еноку. Натомість суддяприйняв рішення про допуск до участі у судовому процесі адвокатів Олександра Плахотнюка та Миколи Сірого.

Більше про цю новину читайте: http://byut.com.ua/news/6942.html



У Європейському суді скаргу Тимошенко розглянуть прискоренно.

Розгляд скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини може відбутися за прискореною процедурою.

Про це заявив депутат від БЮТ Сергій Власенко в ефірі 5 каналу, спростувавши заяву урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лужковської, що розгляд справи в суді може зайняти від півроку до п'яти років.

"У Європейському суді з прав людини є така процедура, яка передбачена 41-м параграфом регламенту, і вона називається: надання якійсь справі статусу справи з прискореним режимом розгляду", - уточнив депутат.

Власенко підтвердив, що буде залишатися захисником Тимошенко, і допомагати їй в ході розгляду "газової справи", поза межами залу Печерського райсуду Києва, навіть після свого відсторонення від справи.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/18/6398896/



Янукович-молодший підробив голосування по 76 питаннях у Верховній Раді

Сенсаційне журналістське розслідування «Української Правди» на підставі отриманих документів засвідчило, що син президента, народний депутат України Віктор Янукович може бути причетний до підробки голосувань у Верховній Раді.

Як виявилось, за період з 5 по 8 липня, коли депутат був офіційно у відпустці і брав участь у змаганнях джипів на Поліссі, його картка продовжувала голосувати у Верховній Раді.

«Українська Правда» відзначає: «Цікаво, що бюджет України заплатить за два з чотирьох днів, які Янукович був відсутній на роботі з автогоночних мотивів. Ще два дні відпустки він взяв за свій рахунок». «Янукович-молодший був зареєстрований як у першій половині дня у вівторок, так і в другій, - розповідає УП, - «Загалом 5 липня Янукович-молодший підтримав 76 питань, які розглядалися в сесійній залі».

Журналісти УП називають ці голосування "завідомо неправдивими відомостями", адже доведено, що на момент голосування депутат Янукович був офіційно у відпустці, наданій головою Верховної Ради своїм розпорядженням № 629..

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/articles/2011/07/18/6396646/



  Ця розсилка виконана у відповідності з ст. 34 Конституції України ст. 18-19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 5 Закона про інформацію.Якщо цей лист Ви отримали випадково просимо прийняти наші вибачення.
 

Інформаційний бюлетень

  • 15.07.11, 15:17
Випуск №16 від 15 липня 2011 року



Батьківщина Януковичу: Ви обіцяли відкрите судилище над опозицією.

Партія Батьківщина засуджує рішення про заборону трансляції суду над Юрієм Луценком, яке сьогодні ухвалив Печерський райсуд Києва. У зв`язку з цим партія звернулася з відкритим листом до президента Віктора Януковича.

«За вашою вказівкою подібне рішення планується найближчим часом оголосити на так званому судовому слуханні у справі Юлії Тимошенко», - сказано у партійній заяві, - «Для вас очевидно, що сила публічних аргументів опозиції є настільки непереборною, що судові процеси проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка вже перетворилися на суд над вами і вашим режимом, а те, що справи проти опозиції сфальсифіковані від «а» до «я», очевидно всім, хто за останні тижні бодай раз вмикав телевізор під час прямої трансляції».

Партія Батьківщина нагадує президенту Януковичу, що він обіцяв гласний і відкритий процес. «Відтак, ми категорично вимагаємо від вас скасувати ваші рішення щодо заборони прямих трансляцій судових процесів над опозиційними політиками, зняти всі обмеження на доступ ЗМІ», - резюмують у Батьківщині.

Більше про цю новину читайте: http://byut.com.ua/news/6883.html



Олег Тягнибок переконаний, що Тимошенко переможе на виборах.

Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок готовий до співпраці з партією Батьківщина на майбутніх виборах і переконаний у перемозі команди Юлії Тимошенко. «Звичайно, якщо за Тимошенко буде збережена можливість брати участь у виборах, вона в них переможе», - заявляє політик.

«Згідно останніх соціологічних опитувань «Батьківщина» є лідером електоральних симпатій», - розповідає Олег Тягнибок. Саме тому, на його думку, останнім часом публікують численні дані опитувань, про нібито захмарні рейтинги Партії регіонів та її сателітів. Олег Тягнибок таку соціологію вважає замовною.

Більше про цю новину читайте: http://censor.net.ua/ru/news/view/175056/tyagnibok_esli_u_timoshenko_budet_vozmojnost_uchastvovat_v_vyborah_ona_na_nih_pobedit



Зорян Шкіряк: Янукович уже програв процеси над Тимошенков та Луценко незалежно від рішення суду.

Голова Соціально-християнської партії Зорян Шкіряк переконаний, що режим Віктора Януковича вже програв суди над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком незалежно від вироків.

«Вся Україна і світове співтовариство вже остаточно переконались в тому, що це відверта політична розправа, - сказав Шкіряк, - «Судді Печерського суду, сліпо виконуючи накази своїх хазяїв з Банкової, уже5 давно перейшли межу розумного.»

Політик вважає, що влада настільки перелякана відсутність реальних доказів вини звинувачених, що крім продажних суддів опускається до використання в процесі озброєних спецназовців.

«Я хочу підкреслити, що після «ручного» повернення до Конституції 1996 року влада в країні, по суті, нелегітимна. Це хунта. Хвиля «кухонних протестних настроїв» скоро виллється на вулиці», - попереджає Зорян Шкіряк.

Більше про цю новину читайте: http://nikvesti.com/news/public/23320



Тимошенко збирає команду для скидання режиму.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко планує до Дня Незалежності зібрати потужну об'єднану команду.Про це екс-прем'єр заявила в ефірі телеканалу ТВі.

"Я кожен день отримую якісь сигнали від них, що "зелена вулиця", і що я можу спокійно виїхати за межі України. Я не виїду за межі України. Ніколи цього не зроблю", - зазначила політик. За словами Тимошенко, наразі вона веде переговори, "як з представниками ще залишків живих профспілок, так і з прекрасними сильними структурами громадянського суспільства, так і з опозиційними силами, які сьогодні готові працювати".

"Я вірю в те, що ми до Дня Незалежності вийдемо з потужною об'єднаною командою, де ми зможемо сказати, що ми готові, разом з народом України, скидати цей режим", - розповіла вона.

Тимошенко додала, що її підтримує світова демократична громадськість, церкви, а також деякі опозиційні політики. "Наприклад, Гриценко, Кириленко, Луценко і вся команда "Народної самооборони", "Народний рух". По суті у нас вже є початок об'єднавчий, переговорний, щоб далі йти разом", - заявила екс-прем'єр.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/14/6387761/



  Ця розсилка виконана у відповідності з ст. 34 Конституції України ст. 18-19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 5 Закона про інформацію.
Якщо цей лист Ви отримали випадково просимо прийняти наші вибачення.

Прямий ефір з Юлією Тимошенко.

                 Запрошую тільки тих, хто хоче звільнити Україну від банди сволоти начолі з Януковичем, подивитися прямий ефір з Юлією Тимошенко на каналі TVI.
                 Трансляція почнеться о 21-00. Це тут - прямий ефір на TVI

Інформаційний бюлетень

  • 13.07.11, 12:57
Випуск №14 від 13 липня 2011 року



Янукович носить на шиї величезний хрест на ланцюгу.

Президент України носить під сорочкою на ланцюгу величезний хрест. Це добре видно на фотознімках опублікованих більд-редактором Kyiv Post Ярославом Дебелим у своєму блозі.

Крім здоровенного хреста на шиї Президента висить ще й іконка.

Понад сторіччя тому, за часів царя, у Росії було популярно носити на грудях «ладанку» - іконку святого, який нібито захищав подорожнього. На початку 90-х років давня традиція відновилася в середовищі рекетирів та «нових руських», що стало темою багатьох анекдотів.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/12/6381230/



На прес-конференції Януковича рятували від питань незручних ЗМІ.

Відомий репортер «Української Правди» Сергій Лещенко оприлюднив факти маніпуляцій до яких вдалася прес-служба президента, бажаючи обмежити доступ до нього «незручних» журналістів. Як виявилось на прес-конференції Януковича його прес-секретар примітивно підмінила складений журналістами список, надаючи питання здебільшого лояльним до влади газетам.

Лещенко розповідає, що таким чином була порушеня 10-річна традиція, яка склалася ще за президентства Леоніда Кучми, коли журналісти самі встановлювали черговість, виходячи з часу, коли хто встиг записатись. Завдяки цій традиції Президентам Леоніду Кучмі і Віктору Ющенку завжди діставалися гострі і незручні питання від журналістів.

За дві години ефіру Януковичу було поставлено 20 запитань, з яких 11 було від журналістів, що перебувають в системі залежності від влади – резюмує Сергій Лещенко.

Більше про цю новину читайте: http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/4e1a34878c8ed/



БЮТ: телеканалам заборонено висвітлювати факти невинуватості Тимошенко.

Українським телеканалам заборонено розповідати про звіт міжнародних компаній Covington & Burling LLP і BDO, що не знайшли злочину в діях Тимошенко.

Про це йдеться в заяві прес-служби партії «Батьківщина», яка провела аналіз телеефіру останніх днів.

За інформацією прес-служби, 17 червня у Вашингтоні була проведена прес-конференція представників юридичної компанії Covington & Burling LLP та аудиторської фірми BDO. «Звіт цих компаній свідчив про те, що в результаті ретельного аналізу документів не було знайдено жодного підстави для звинувачення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо Кіотських грошей і Опель-Комбо. Збуджені кримінальні справи були визнані політично- мотивованими», - йдеться в заяві.

«Всупереч тому, що інформаційні агентства та інтернет-видання детально висвітлювали цю подію, жоден центральний телеканал не розповів про гучні результати розслідування ні в п'ятницю, ані в суботу, ні в неділю у підсумкових випусках новин», - зазначили в партії Тимошенко.

Більше про цю новину читайте: http://svit24.net/politic/77-politic/4626-bjut-telekanalam-zaboroneno-vysvitljuvaty-fakty-nevynnosti-tymoshenko



Рейтинг Януковича та Партії регіонів упав нижче історичного мінімуму.

Рейтинги Віктора Януковича та Партії регіонів знижуються. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології протягом 10–20 червня.

Перша п'ятірка найбільш популярних кандидатів в президенти серед усіх виборців є такою: Віктор Янукович - 15% прихильників, Юлія Тимошенко - 11%, Арсеній Яценюк - 9%, Сергій Тігіпко - 6%, Петро Симоненко та Віталій Кличко - 4%.

Водночас, якби вибори до Верховної Ради проходили у середині червня, то за Партію регіонів проголосували б 13,5% українців, за БЮТ - 10.9%, "Фронт змін" – 7,7%, "Сильна Україна" - 4,3%, Компартія - 4,0%, партія "УДАР" – 3,1%, "Свобода" - 2.6%, "Громадянська позиція" – 1,3%.

Як зазначили у КМІС, рейтинги ВО "Батьківщина" та Юлії Тимошенко залишилися переважно незмінними.

"Вперше за останній рік партії які належать до помаранчевого ідеологічного напрямку сукупно отримали більшу електоральну підтримку ніж політичні сили що належать до біло-блакитного напрямку", - йдеться у повідомленні.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/12/6380514/



Роман Ландик, який звіряче побив дівчину у ресторані, хизується знімками з Януковичем та Литвиним.

Фото зі скандально-відомим у «Однокласниках».

Більше про цю новину читайте: http://censor.net.ua/ru/photo_news/view/174834/roma_landik_zasvetilsya_na_odnoklassnikah_s_yanukovichem_litvinom_i_yatsenyukom_fotoreportaj



  Ця розсилка виконана у відповідності з ст. 34 Конституції України ст. 18-19, Міжнародного пакту про громадянські  та політичні права, ст. 5 Закону про інформацію.
Якщо цей лист Ви отримали випадково просимо прийняти наші вибачення.

Інформаційний бюлетень

  • 12.07.11, 17:37
Випуск №13 від 12 липня 2011 року



Один з райсудів Києва відбілює Юру Єнакієвського.

Недостовірною визнав інформацію про кримінальне минуле відомого мафіозі Юри Єнакіївського Дарницький районний суд Києва. Історію Юри Єнакіївського, відомого також як народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко, розповів Інтернет-сайт ord-ua.com У відповідь адвокати народного обранця подали позов до журналіста Станіслава Рачинського з вимогою спростувати оприлюднену інформацію.

Конкретніше, позивач вимагав спростувати статтю під назвою "В окружении президента Украины главную роль играют олигархи с уголовным прошлым – Фирташ и Иванющенко".

В самому матеріалі журналіст наводить копію довідки від 16 листопада 2006 року, складеної начальником Головного розвідувального управління Росії для Президента РФ Володимира Путіна. За оперативною інформацією групою народного депутата України Юрія Іванющенка було скоєно понад 40 замовних убивств.

Відтепер Дарницький суд Києва визнав цю інформацію недостовірною і зажадав її спростування на сторінках Інтернет-видання.

Більше про цю новину читайте: http://censor.net.ua/ru/news/view/174769/darnitskiyi_sud_demonstrativno_otbelil_yuru_enakievskogo



Трансляція суду Тимошенко вже не може бути зупинена.

«Перекрити» трансляцію суду над екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко вже неможливо. Таку точку зору висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов в ефірі «5 каналу».

«Якщо влада думала, що літо - це такий період, коли спадає інформаційна активність, то навпаки - чим менше буде інших подій, парламентських, позапарламентських, тим більше увага буде прикута до цього процесу», - сказав він.

При цьому Карасьов підкреслив, що перекрити пряму трансляцію процесу над Тимошенко вже неможливо. «Завжди можна буде говорити про те, що влада злякалася. Поки «козир» влади перед західними партнерами в тому, що процес відкритий. А якщо сьогодні перекрити пряму трансляцію, зрозуміло, що влада щось хоче приховати», - додав він.

У той же час експерт підкреслив, що процес над Тимошенко послаблює Україну, що має і так чимало «глухих кутів» у зовнішній політиці.

Більше про цю новину читайте: http://www.golosua.com/ua/main/article/politika/20110712_perekryit-translyatsiyu-suda-nad-timoshenko-uje-nevozmojno-politolog



Юлія Тимошенко оскаржила у Європейському суді свій невдалий арешт.

Екс-прем'єр-міністр і лідер БЮТ Юлія Тимошенко оскаржуватиме у Європейському суді з прав людини спробу арешту під час допиту в ГПУ.

Про це йдеться в позовній заяві Тимошенко до Європейського суду з прав людини, копія якої є в розпорядженні "Української правди".

У рамках позову лідер БЮТ вимагає визнати, що 24 травня цього року її право на свободу та недоторканність, яке гарантується статтею 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, було порушене.

Згідно з позовом, адвокати лідера БЮТ стверджують, що загалом Юлії Тимошенко перебувала тоді під вартою 8 годин - з 10 ранку до 6 вечора.

У позові Тимошенко стверджує, що обмеження її свободи пересування і утримання під вартою було спрямоване на позбавлення її особисто та її партії "Батьківщина" будь-якої можливості для вираження політичних переконань, які відрізняється від політичних поглядів правлячої політичної партії.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/12/6378800/



На Facebook організована група боротьби з осатанілим мажорством.

Такою стала реакція громадськості на останній скандал з сином народного депутата від ПР Володимира Ландіка, Романом Ландіком, який звіряче при свідках побив дівчину у одному з ресторанів Луганська.

Ініціатор створення групи, журналіст та громадський діяч Андрій Дехтяренко, переконаний: випадок із Романом Ландіком демонструє безкарність людей, причетних до влади. Змінити ситуацію, вважає Дехтяренко, можна, якщо викладати в Інтернет відео та фотоматеріали подій за участю того чи іншого, як він каже, «мажора».

Правозахисник Ярослав Мінкін, який сьогодні влаштовує у Луганську акцію протесту проти свавілля «мажорів», пропонує радикальніший спосіб досягти рівності усіх перед законом: люди мають отримати право на володіння вогнепальною зброєю, вважає він.

Скандали за участю дітей політиків в Україні виникають не вперше.

У 2004 році журналісти оприлюднили інформацію, що cкомпрометувала Андрія Ющенка, сина тодішнього Президента України. Зокрема, син глави держави неодноразово порушував правила дорожнього руху, на що не реагували працівники ДАІ. А в цьому році в поле зору ЗМІ потрапив син нинішнього Президента України – народний депутат від Партії регіонів Віктор Янукович. Його звинувачують у порушенні Конституції, голосуючи у парламенті за інших депутатів. Крім того, ім'я Олександра Януковича пов'язують із скандалом навколо будівництва на місці донецького готелю «Дружба». Під час конфлікту постраждали люди.

Більше про цю новину читайте: http://www.radiosvoboda.org/content/article/24262622.html



Ця розсилка виконана у відповідності з ст. 34 Конституції України ст. 18-19 Міжнародного пакту о громадянських та політичних правах, ст. 5 Закона про інформацію.
Якщо цей лист Ви отримали випадково просимо прийняти наші вибачення.

Julia Tymoshenko - ukranian woman fate

    Це не я робив. Це з іншого ресурса. Ролік вийшов сьогодні. Він є першим на підтримку Юлії Тимошенко. Автори просять розповсюдити його. Що я і роблю. Это открытое письмо украинских женщин американской общественности. Обратиться к Вам нас побудила наша полная беспомощность перед репрессивным и лакейским украинским правосудием. Речь идет о расправе нынешнего Президента Украины Виктора Януковича над бывшим Премьер-министром Украины Юлией Тимошенко.   Господь Бог подарил Украине удивительную женщину- политика. Такие женщины рождаются в мире не столь часто, а в нашей стране впервые. Эта женщина - Юлия Тимошенко, экс-премьер министр нашей страны. Вдохновительница Оранжевой революции.   Сейчас в Украине идет судебный процесс, Тимошенко обвиняют в превышении должностных полномочий при подписании газовых соглашений с Россией зимой 2008 года. Вздорность и надуманность обвинений понятна не только нам, женщинам Украины, но и всему миру.   Фактически же её судят за то, что она женщина, что она в политике не только на равных с мужчинами, но и опережает их по своим личным качествам. Тимошенко не только женщина-политик, она еще и успешна, умна, красива. Янукович является представителем того региона Украины (Донбасс), в котором статус женщины в семье и обществе традиционно является значительно более низким, чем статус мужчины. Характерно, что Янукович публично заявлял, что место женщины на кухне. Также характерным является то обстоятельство, что его супруга живет вдали от резиденций самого Януковича и никогда не появляется на публике. Ей так же запрещено давать интервью журналистам.   В нашем Кабинете министров сейчас нет ни одной женщины. Янукович возвращает в страну патриархальное общество, где будут управлять страной только мужчины.  Юлию Тимошенко судят исключительно мужчины-политики, не желающие видеть женщин в управлении государством. Янукович планомерно, по заведомо несостоятельным обвинениям, уничтожает своего единственного реального политического противника. Карманный суд Януковича, пренебрегая абсурдностью обвинений, попирая права Юлии Тимошенко, продавливает угодное Януковичу решение - тюремное заключение сроком от 10 до 12 лет. Трудно избавиться от ощущения, что Президент Янукович не может выдержать конкуренции с более умным, более честным, более стойким, наконец более красивым политическим противником, являющимся к тому же женщиной. И он попросту устраняет с политической арены своего реального конкурента на следующих выборах. Ее хотят унизить, лишить возможности продолжить свою политическую карьеру. К сожалению, украинское общественное мнение пока еще слишком слабо, чтобы повлиять на репрессивный аппарат и заставить его прекратить репрессии против выдающейся женщины-политика Украины. Поэтому мы вынуждены обращаться за помощью к влятельным людям и организациям Запада.   У нас нет свободного телевидения. Наши телеканалы все принадлежат олигархам Януковича, куда Тимошенко вход закрыт.   Нам нужна помощь американской общественности в её защиту. Нам нужна помощь американских юристов для мониторинга судебного процесса и оказания юридической помощи адвокатам Юлии Тимошенко. Весь мир должен  узнать, что есть такая страна Украина, где садят в тюрьму женщину - патриота  за то, что находясь на посту премьер-министра Украины, Юлия Тимошенко разрушила коррупционные схемы и не позволила чиновникам украсть миллиарды долларов из бюджета страны. Сейчас её убивают морально устроив судилище, а не справедливый суд. Ограничивают её права в защите и не дают возможности её адвокатам обстоятельно ознакомится с материалами дела. На ознакомление 15-ти томов "Дела" в 4000 страниц и построение защиты, судья предоставил ДВА дня её адвокату!!!! Этим не правосудным "правосудием"  власти Украины, хотят  уничтожить женщину - политика только за то, что она отстаивала интересы своей страны! Благодаря своему уму и таланту, в тяжелейшее для страны время, приняла единственно правильное решение на переговорах с Россией по Договору о поставках газа и спасла страну от катастрофы зимой 2009г.

Інформаційний бюлетень

  • 07.07.11, 16:37
Випуск №11 від 07 липня 2011 року



Тимошенко: Янукович створює тюремну атмосферу в країні.

Юлія Тимошенко стверджує, що президент Янукович створює "тюремну атмосферу" в Україні. "Видалили з суду. Будуть судити заочно", - написала вона в своєму Twitter.

Вона також прокоментувала конфлікт між депутатами та представниками спецпідрозділу в приміщенні Печерського райсуду Києва у середу.

"Кучма колись називав "своїх хлопців", які вбивали Гію Гонгадзе - орлами. У Януковича тепер "грифони" - падальщики на службі у падальщика", - заявила вона.

Перед цим у суді намагалися видалити за порушення порядку двох соратників Тимошенко – народних депутатів Михайла Косіва та Євгена Суслова, які є недоторканними. Дійшло до конфлікту. Врешті-решт вони пішли самі: Косів, бо йому стало зле, Суслов – щоб не штовхали інших.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/6/6362379/



Суддя Кіреєв на гачку через наркоманів.

Юлія Тимошенко вважає, що Адміністрація президента "тримає на гачку" суддю Печерського райсуду Києва Родіона Кіреєва.

За словами Тимошенко, за півтора дні вивчення попередньої діяльності судді Кіреєва, її адвокат встановив, що суддя закрив 20 із 32 справ проти людей, які виготовляли та збували наркотики.

"Я думаю, він брав за це хабарі. І не лише ми це помітили. Цей суддя – не вільна людина", - заявила екс-прем'єр.

На думку Тимошенко, суддя спеціально спровокував конфлікти з народними депутатами, щоб не дати її адвокату зачитати цю інформацію в ефірі.

Тимошенко сказала, що не бачить необхідності ходити у суд. "Він видалив мене із зали суду, бо у них вироки написані задовго до того, як розпочався суд", - стверджує вона.

Тимошенко подякувала своїм прихильникам за підтримку і закликала їх прийти сюди ж у четвер, на мітинг проти пенсійної реформи. За її сливами, мітинг почнеться біля Печерського суду, а потім перейде під Верховну Раду.

Більше про цю новину читайте: http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/6/6361948/



Пенсійний вік збільшать, а пенсії уріжуть – голоси у них є.

У Верховній раді достатньо голосів для прийняття урядового проекту Пенсійної реформи. Таку думку висловив народний депутат Павло Жебрівський. Він переконаний, що якщо не 100%, то 99% регіоналів проголосують за реформу. За підрахунками Жебрівського за реформу віддасть свої голоси і партія спікера Литвина, депутатська група «тушок» «Реформи заради майбутнього», частина Єдиного центру Балоги і люди Давида Жванії, що формально входять у Народну самооборону.

Єдина фракція, яка у повному складі не голосуватиме за реформу – «БЮТ-Батьківщина». На завтра Юлія Тимошенко та її соратники закликають громадян до мирних акцій протесту, що розпочнуться біля Печерського суду о 9:00, а потім перейдуть до стін Верховної Ради.

Більше про цю новину читайте: http://ubr.ua/ukraine-and-world/power/mnenie-pensionnuu-reformu-podderjit-260-270-deputatov-96218



Депутатський синок побив дівчину. Ніхто не втрутився.

Депутат Луганської міськради Роман Ландик, син народного депутата України від ПР Володимира Ландинка і племінник нардепа від ПР Валентина Ландика на очах у свідків побив дівчину у луганському ресторані «Баккара».

Факт побиття підтвердила начальник відділу зв»язків з громадськістю МВС у Луганській області Тетяна Погукай.

Очевидці інциденту розповіли, що в ніч з 4 на 5 липня Роман Ландик посварився з з дівчиною за сусіднім столиком через невдалу спробу флірту. Коли Ландик бив дівчину, персонал і охорона ресторану не зробили навіть спроби її захистити. Серед очевидців захисників також не знайшлося, хоч багато з них фільмували бійку на мобільні телефони.

Наразі дівчина знаходиться у невралгічному відділені однієї з лікарень. Повідомляють, що вона має черепно-мізкову травму і струс мозку. Коментуючи інцидент Роман Ландик заявив, що насправді жертвою є він, а не дівчина.

Більше про цю новину читайте: http://obkom.net.ua/news/2011-07-06/1355.shtml



Ця розсилка виконана у відповідності з ст. 34 Конституції України ст. 18-19 Міжнародного пакту о громадянських та політичних правах, ст. 5 Закона про інформацію.
Якщо цей лист Ви отримали випадково просимо прийняти наші вибачення.