Зеленський - вбивця українців

 у масштабному ДТП на трасі Київ-Харків загинули п'ятеро людей, десятки травмовані
11/09/2020


На автодорозі Київ – Харків сталася аварія за участю двох вантажівок, мікроавтобуса і легкового автомобіля. В результаті аварії загинули 5 людей і 20 отримали травми.

Як повідомляє прес-служба патрульної поліції, ДТП сталося близько 4 ранку. Водій однієї з вантажівок, що рухався в бік Києва, скоїв зіткнення з Mercedec-Benz 1320, після чого виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся ще із двома транспортними засобами – Mercedes-Benz Sprinter і ВАЗ.

01/04
У результаті ДТП загинули щонайменше 5 осіб, інших госпіталізували. Зараз на місці працюють медики, рятувальники і слідчо-оперативна група поліції. Патрульні поліцейські забезпечують безпеку дорожнього руху на місці події.

В Україні з початку року сталося 57 929 ДТП, з них 1209 – із загиблими. Загальна кількість аварій із постраждалими зросла на 4,2%, із летальними наслідками – на 14,3% більше, аніж у 2019 році.

18 липня, в Ізмаїльському районі Одеської області сталася дорожньо-транспортна пригода. Жертвами аварії стали 6 людей, ще трьох госпіталізували.

Смертельна аварія 12 липня: Mercedes виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з Hyundai, в якому їхала сім’я з п’яти осіб. Загинули четверо, в тому числі двоє дітей. За даними поліції, водій Mercedes був у стані алкогольного сп’яніння (в його крові виявили 1,3 проміле алкоголю). Водій Mercedes Антон Желепа раніше сім разів позбавлявся прав за нетверезе водіння. Також він притягувався і за інші правопорушення.

1 липня в Україні набув чинності закон  № 7279-д, що передбачав кримінальну відповідальність через нетверезе керування автотранспортом, допуск п’яного водія за кермо, відмову від медогляду на визначення сп’яніння та вживання алкоголю після ДТП і зупинки поліцією. Однак вже наступного дня президент Зеленський цей закон скасував.

Путін - вбивця

Марія Гелюх
Російського опозиціонера Олексія Навального отруїли речовиною, яка за складом належить до групи нервово-паралітичних бойових отрут «Новачок». До таких висновків прийшла спеціалізована лабораторія німецької федеральної оборони.

Отруєння і без того кидає тінь на російський уряд, який з трибуни ООН не бачить причин для розслідування інциденту з Навальним. Після висновків Бундесверу питань до Кремля стало більше. І тональність коментарів з боку офіційних осіб Німеччини та інших країн різко змінилася.

Загострилася і реакція світової преси – як відзначають деякі експерти, подібних різких висловлювань на адресу Кремля не було чутно вже давно. Думки провідних західних ЗМІ не особливо хвилюють Росію, але вони відображають точку зору своїх суспільств. Про що говорять медіа – наша спецтема.

Bild: Північний потік Путіна – це потік смерті
Впливове німецьке видання Bild дало короткий коментар щодо історії з Навальним в контексті підтримки Німеччиною російського газопроводу «Північний потік-2». Редакція вважає, що «непохитний» проект, який користується особистою протекцією канцлера Ангели Меркель, більше не є таким. І це «хороша новина для всіх, хто любить свободу»:

«Після атаки отрутою на Олексія Навального канцлер все більше переконується, що за допомогою трубопроводу Путін хоче заробити ще грошей, які йому потрібні, щоб відправляти загони вбивць по всьому світові, вести війни, саботувати вільні вибори та дестабілізувати демократії»
— Bild, Nord Stream ist Mord Stream
Путін не відмовиться від «своїх кривавих методів», і на цьому тлі вимоги Кремля «роз’яснень» щодо Навального від Берліна виглядають особливо цинічно.

«Якщо Меркель змінить свою позицію щодо «Північного потоку-2», це не ознака слабкості. Це показує, що вона мудро пристосовується до того, що ніхто не може ігнорувати або заперечувати: Nord Stream – це потік смерті!»
— Bild, Nord Stream ist Mord Stream
The Washington Post: Путін отруїв Навального, але чи відмовиться Меркель від «Північного потоку-2»
Ставлення до отруєння опозиціонера «Новачком» висловила редакція американського The Washington Post у колонці The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action («Отруєння Навального має спонукати Європу діяти»).

«Нічого не визнавайте, все заперечуйте, висувайте зустрічні звинувачення: такі правила для шпигунів, коли їх прикриття розкрито. У такій манері російський режим президента Володимира Путіна, колишнього офіцера КДБ, відповідає хвастощами і погрозами на докази уряду Німеччини щодо того, що провідний опонент Путіна, Олексій Навальний, був отруєний нервово-паралітичною речовиною під час внутрішнього рейсу 20 серпня»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
На щастя, пише Editorial Board видання, Навальний вижив і його стан поліпшується. Журналісти запитують, яким чином «пані Меркель та її колеги-лідери демократичних країн залучатимуть пана Путіна до відповідальності за це останнє порушення прав людини?».

«Це було б більш легким питанням, якби США не очолював президент Трамп з його сумнозвісним прохолодним ставленням до придушення паном Путіним внутрішнього інакомислення та інших зловживань»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
Щодо Путіна Німеччина зіткнулася з власним конфліктом інтересів – через трубопровід «Північний потік-2». Редакція прогнозує, що навіть історія отруєння Навального забороненою хімічною зброєю не змусить Ангелу Меркель відмовитися від проекту:

«Берлін навряд чи взагалі відмовиться від трубопроводу, почасти тому, що він занадто далеко просунувся, а почасти тому, що це буде розглядатися як капітуляція перед Вашингтоном, який виступає проти «Північного потоку-2» та ввів санкції проти європейських компаній, що беруть участь у будівництві»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
Німеччина направила висновки Бундесверу в міжнародну Організацію по забороні хімічної зброї. Це теоретично призведе «до санкцій ООН щодо підтверджених порушників глобальної заборони на використання смертоносних агентів, таких як «Новачок» російського походження». Цей жест має «символічне значення», вважає редакція, так як Росія є членом Ради Безпеки ООН і володієте правом вето на його рішення.

«Більш багатообіцяючим було б прийняття в Європі законодавства, аналогічного закону Магнітського в Сполучених Штатах, щоб дозволити економічні санкції щодо осіб, викритих у порушенні прав людини. Закон, вперше запропонований міністром закордонних справ Нідерландів у 2018 році, з тих пір проходить «підготовчу роботу» в 27 країнах-членах Європейського союзу. Напад на пана Навального має змусити європейців діяти швидше.»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
The Insider: російські спецслужби провалилися на деталях
Аналітичний проект The Insider, посилаючись на міжнародну розслідницьку групу Bellingcat і німецьке медіа Der Spiegel, опублікував короткий матеріал про стан Олексія Навального після виходу з коми. Автор заявляє про те, що Навальний пішов на поправку і це робить його ще більш уразливим перед тими, хто скоїв на нього замах. У зв’язку з чим в клініці Шаріте, де опозиціонер проходить лікування, посилили охоронні заходи:

«Вищий рівень безпеки був введений вчора саме після того, як стало зрозуміло, що Навальний все пам’ятає, що робить його становище більш небезпечним»
— The Insider, Навальний майже повністю відновився
Посилаючись на позицію німецької влади, журналіст пише про те, що політик був отруєний «новим і більш потужним варіантом «Новачка» у порівнянні з тим, який був використаний проти Скрипаля», колишнього російського розвідника, отруєного в 2018 році в британському місті Солсбері.

«Німецька влада впевнена в тому, що «Новачок» цього типу могли створити тільки в державній лабораторії. Виявити сліди «Новачка» вдалося не тільки в організмі Навального, але і на поверхні пляшки, з якої він пив. Згідно з німецькими слідчими, якби пляшка не потрапила до Німеччини, визначити конкретний тип отрути було б набагато складніше, і саме ця упущена деталь стала найбільшим провалом російських спецслужб.»
— The Insider, Навальний майже повністю відновився
The Guardian: отруєння Навального шокує, але не дивує
Свій щотижневий огляд британський The Guardian почав з замітки From Russia with love: Putin’s toxic message to the world («З Росії з любов’ю: токсичне послання Путіна світу»). Автори пишуть про те, що «отруєння Олексія Навального «Новачком» – візитна картка Кремля». Це «шокує, але не дивує», і це попередження для інших інакомислячих:

«З моменту вбивства Олександра Литвиненка в Лондоні у 2006 році і до отруєння Сергія Скрипаля в Солсбері у 2018 році використання смертоносних токсинів, щоб змусити критиків замовкнути, стало смертельною візитною карткою російської держави»
— The Guardian, From Russia with love: Putin's toxic message to the world
У журналістів виникає питання: «яким чином Захід – і особливо Німеччина, яка близька до завершення проекту будівництва газопроводу з Росією протяжністю 1220 км, – може або буде реагувати?»

«Як Європа може дати відсіч після цього останнього зухвалого акту?»
— The Guardian, From Russia with love: Putin's toxic message to the world
Автор: Марія Гелю

Еліта в Україні є чи ні?



ЕЛІТА

Провісники, просвітителі, поводирі, ті, яким віриш. Чую довкола: «А де теперішня еліта? Де ті гарячі борці? Чому не переконують, не поведуть, не побудують нам щасливе життя?» А й справді – де? Від портретів при дорогах – у очах рябить. Від мудрих розмірковувань – голови пухнуть. Експертів, радників та порадників – хоч греблю гати. Приглядаюся. Слухаю. Якась штучність відчувається в суперпатріотизмі п’ятого президента. Не бачу на даний час у ньому єдиного порятівника. Може зір псується?))) Не відчуваю, що визнав свої промахи і провини, а вони таки були. Багато театру, хоча… сподівання не згасають. Про шостого взагалі мовчу. Ані він, ані його бутафорне оточення й близько не стоять до тих ідеалів, які виборювали і утверджували життям та діяннями Любомир Гузар, Євген Сверстюк, Мирослав Скорик. Нова квартальна генерація не є людьми українського крою. Дивуюся лише, чому ми з вами так настирливо шукаємо своїх керманичів поміж росіян та євреїв, а своїм не довіряємо. Чому ота меншовартість і далі роз’їдає міць нації? Чому людина моральна, сповнена мудрості та честі, викликає скептицизм? Невже вони зайві? А може є на те причини? Певно, ви зазнали не раз розчарувань… І ще бентежить мене – чому теперішня «умовна еліта» діє за принципом сірника – спалахнув і згас? Перекочовуючи з партії до партію «елітники» перетворюються у «валютників». Це ж повинні бути люди високого професійного рівня, носії моральних та національних цінностей, відповідальні за свої слова й дії, носії величних завдань, генератори справедливих ідей, люди, здатні вести за собою задля втілення їх у життя. Де вони? А може то й ми не дозріли до осмислення і вибору справжньої еліти? Просто не бачимо їх, не віримо їй? Станьмо перед дзеркалом правди. Може причина у нас? Якщо перед нами постане дилема вибору між двома: один б’є себе у вишиванку, гласить: «Слава!», дарує нам гречку з олією, обіцяє гори золоті, запевняє, що все зробить сам, аби ми були щасливі; а поруч – інший каже, що треба засукати рукави і братися до роботи кожному, що сміття багато не лише довкола нас, а і в наших головах, що потрібно вчитися мудро жити й будувати свою господарку й державу…. Кого виберете? Та най вже буде, як є… Аби не гірше… Навіщо нам ота еліта здалася? Без неї і легше, і спокійніше. Трошки вкрав, трошки не доробив, трошки збрехав, трошки згрішив, трошки випив… Я ж не алкаш і не злодюга. Я лише трошки… Трошки людина, трошки українець… І не треба мене вчити – сам знаю!!! І не потрібні оті праведники – очі засліплюють. І навіщо мені ота порядність – тяжко з нею. Отак і пливемо в розбурханому морі байдужості. А еліта?.. То пізніше… То вже після нас… Скажете – розбушувався Олег, ображає всіх –  ми ж не такі! А які?! Чекаю відповіді.

Олег Герман

Кобзарі України ч. 4

Кобзарі України ч. 4



Кобзарі України ч. 3
Кобзарі України ч. 2
Кобзарі України ч.1

Працюю над перевиданням комплекту для безкоштовного розповсюдження.
Бажаючим допомогти
ПриватБанк (https://privatbank.ua)
к/р 5168 7422 0828 7155
Гордасевич Богдан Олексійович

День пам'яті захисників України. м.Конотоп


День пам'яті захисників України. м.Конотоп




Відкриття пантеону національної пам'яті Конотопа



Потрібен новий план для Східної Європи

Потрібен новий план для Східної Європи.
Арсеній Яценюк


 Моя стаття для The Financial Times.

Найбільше, що потрібно сьогодні, - це нова стратегія Заходу для європейського Сходу - тих європейських націй, які незахищені членством в ЄС і НАТО.
Треба створити високого рівня спільну місію США та ЄС на захист свободи і демократії у Східній Європі. Її головним завданням має стати вироблення єдиного бачення, як продовжити процес історичного об’єднання Європи та її звільнення від загроз авторитаризму, зовнішньої агресії та зневаги до свободи людини і народів. 
Сьогодні у ставленні до Сходу Європи Захід застосовує формулу дотримання певної «соціальної дистанції», і немає різниці, яку вишукану політичну назву цій дистанції дають, – чи то «угода про асоціацію з ЄС», чи «східне партнерство». 
На відміну від Заходу, Росія має цілісне бачення нашого регіону та його важливості. І в Молдові, і в Україні, та Білорусі Москва намагається встановити ефективний контроль і створити нові плацдарми для розширення свого впливу на Захід. Саме так президент Путін бачить шлях до відродження нового Радянського Союзу, якого він так прагне.
Останні події в Білорусі й велика небезпека, що Білорусь опиниться під російським впливом на невизначений період часу, вимагають дій від Заходу та України. Час діяти, а не вагатися. 
Насамперед закликаю Європейський Союз поставитися до громадянського піднесення в Білорусі як до невід’ємної частини європейських процесів та європейської перспективи.
Це вимагає перегляду Європейським Союзом ставлення до нашого регіону. Не дивіться на ваших найближчих європейських сусідів з позиції доброзичливого, але екзотичного східного партнерства. Замініть підхід «витягнутої руки» простягнутою рукою. 
На практиці це означає дати Білорусі, Грузії, Молдові та Україні ясний сигнал про досяжність мети вступу до ЄС і НАТО та, за умови виконання чітких планів дій, - її реалістичність.
Складовою цих процесів має стати відмова Західної Європи від будь-яких ілюзій про можливість перезавантаження відносин з Росією. Таке оновлення неможливе, доки Росією управлятиме авторитарний і корумпований режим Путіна. Замість дипломатичних спроб перезавантажити відносини з Росією, більш важливою та нагальною є потреба посилити тиск і перезавантажити процес мирного врегулювання всіх збройних конфліктів, розгорнутих Москвою в нашому регіоні.
Стосовно України, то слід відмовитися від ілюзії, начебто можна досягти миру на Донбасі, доки Крим залишається під російською окупацією. Без звільнення Криму не буде звільнено території Донецької і Луганської областей. Саме такою є ця послідовність, а не навпаки.
Нового комплексного підходу потребують процеси мирного врегулювання в Грузії та Молдові. Закликаю офіційний Київ та західних партнерів ініціювати проведення зустрічі високого рівня для формування нового підходу до вирішення «заморожених конфліктів» в нашому регіоні.
Наш регіон потребує інвестицій та фінансової підтримки  від західних партнерів. Держави регіону мають бути запрошені до членства в Ініціативі «Трьох морів» та інших інфраструктурних проектах.
Потрібно створити регіональний фонд для протидії антизахідній пропаганді та захисту свободи слова.
Для нашого регіону необхідна солідарна підтримка з боку США та ЄС.
Нам потрібен новий план для Східної Європи. Його поява – в інтересах Східної Європи та загалом усього Заходу, який прагне стабільності у такому непевному світі.

Кобзарі України ч. 3

Кобзарі України ч. 3



Кобзарі України ч. 2
Кобзарі України ч.1

Працюю над перевиданням комплекту для безкоштовного розповсюдження.
Бажаючим допомогти
ПриватБанк (https://privatbank.ua)
к/р 5168 7422 0828 7155
Гордасевич Богдан Олексійович

Україна твердо йде подалі від Совка

Середа, 2 вересня 2020, 16:51 • Анна Мурашко • 14970
Уряд розірвав ще кілька угод у межах СНД
Уряд розірвав ще кілька угод у межах СНД

КИЇВ. 2 вересня. УНН. Кабінет міністрів України розірвав ще три угоди в рамках Співдружності незалежних держав. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

“Сьогодні, 2 вересня, на черговому засіданні уряду прийнято рішення про припинення участі України в Угоді про співробітництво у галузі ветеринарії, Угоді про співробітництво у галузі санітарної охорони територій держав — учасниць СНД та Угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав — учасниць СНД”, — йдеться в повідомленні.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігора Петрашка, рішення уряду щодо припинення участі України в деяких угодах з країнами СНД є абсолютно логічним і відповідає сучасним реаліям відносин.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України раніше підтримав чергові рішення щодо виходу України ще з двох структур СНД.

Середа, 12 серпня 2020, 14:37 • Анна Мурашко • 23415
Кабмін схвалив вихід України з ще двох угод СНД

КИЇВ. 12 серпня. УНН. Кабінет міністрів України підтримав чергові рішення щодо виходу України ще з двох структур Співдружності незалежних держав. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу МВС.

“Зокрема, уряд підтримав вихід України з угоди між Урядами СНД про співробітництво у підготовці і підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД. Також уряд схвалив проєкт указу Президента України про вихід України з Ради командувачів Прикордонними військами”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ці міжнародні договори уклали в Москві у 1995 та 1992 роках відповідно.

“Враховуючи те, що Україна не приєдналася до низки установчих документів у сфері прикордонної співпраці в СНД, а Російська Федерація є стороною міжнародного збройного конфлікту, який розпочався з незаконної окупації Криму і продовжується на Донбасі, зазначені домовленості не є актуальними”, — зазначається в повідомленні.

Окрім того, як вказано, вони не містять зобов’язань, що виникли для України за час їх дії. До того ж участь України у роботі Ради командувачів Прикордонними військами передбачалася виключно як спостерігача, а тому наша країна не мала стосунку до питань розробки, ухвалення та реалізації рішень цієї Ради.

Нагадаємо, Кабінет міністрів погодив проект указу Президента про вихід України з угоди про гуманітарне співробітництво держав — учасниць СНД та угоди про Раду з гуманітарного співробітництва держав — учасниць СНД.